únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862608
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Darenie, tak to je mazec, že jsi měla xs. Já při výšce 158cm a 48kg jsem měla velikost 38 a někdy i 40. Všichni se mi ve škole smáli, jestli mi stačí jen jedna židlička na sezení. Pak se mi objevili hormonální problémy a teď mám 79kg. A vůbec nic si z toho nedělám. Vím, že to jen tak dolů nedám a oblečení na sebe taky seženu, tak už to nežeším. My bydlíme v bytě, ale za rok se stěhujeme sice taky do bytu, ale je k němu i menší zahrádka, takže se tam pak pes vyblbne, i když je to hroznej povaleč. Sice je to honič – bígl, ale když to jde, tak se pořád někde válí.
    No nic, jdu čučet na telku. Přeji hezký víkend.

    #862609
    Anonym
    Host

    no holky co to tu řešíte? Hovínka?:D 😛 Není na to brzo? Jo já přibrala necelá tři kila, takže zatím i v těhu kaťata 36 velikosti, ale můžu vás ujistit, že i když jsem přibrala u obou holek do porodu jen 8 kg, tak břicho bylo pokaždé úplně jinak veliké a holky byly stejné velikosti, u téhle třetí už jaksi váhu hlídám víc, protože bych to pak blbě shazovala, přece jen po té 35 tce se to už hůř zbavuje, jó už mi není dvacetpět<:o) , ale jinak zdravou výživu neřeším, jediné co nemůžu je byť troška aloholu, děsně mi to zvedá žaludek, tak přenechám jiným.
    Darenie, Toxoplazmozy se neboj, my s těma kočičákama žijeme svorně furt, a pokud jim uklízím i záchody, buď si navléknu latexové jednorázovky na ruce, nebo hned po vyčištění jdu desinfikovat, ony se ty záchodky stejně musí alespoň jednou týdně přestříknout desinfekčním sprejem. Jistota je jistota, jinak jsme chytili blešky od sousedovic čokla, tak holky chlupatý už nejsou chlupatý, ale nahatý, marně jsme je jednoudenně po dobu 14 dnů koupali, pak jsme byli poštípaní i my, vzdali jsme to a musely do naha:'( , tak máme trošku sfinx, nejvíc trpí Angelina, ta byla modrá a byla nejhuňatější, furt leze do kanape aby se zahřála, a ani jedna z koček s námi nemluví. No mezi náma jsou fakt zrůdičky chudinky jedny:S . Blech jsme se v domácnosti zbavili deratizací děsný, nedalo se to vůbec ničím vyhubit, tak jsem musela povolat odbornou posilu s tím, že vyšplejchnul taky kotec souseda, když už u nás byl, soused se sice kroutil jak žížala, ale za tu 500 stovku to snad pomůže. Jo exkrementy, to je ještě slabý odvar, blechy jsou horší

    #862610
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    tak jsem si v pá koupila časopis maminka, nijak jsem po něm netoužila, ale pán mi krájel salám, tak jsem pokukovala co kde mají a padl mi do oka, za 39kč přes 400 stran – tak jsem si ho koupila a navíc jste se o něm tady tuším bavily:-))
    ted ho pročítám a je fakt, že jako prvorodička uvítám všechny rady – aspon si je přečtu8-|
    ze slevových kuponů využiji asi jen jeden a to ten do drogérky, že nakoupín nějaké věci, ale ostatní semi nehodí, na sebe nic nechci , vánoce u nás neslavíme, nábytek apod budeme kupovat až do nového bytečku, takže kdyby jste některá měla zájem, klidně vám kupony pošlu poštou – není problém.
    trošku mě zarazil článek, kde píšou, že máme mít připravený porodní plán – ??? netuším, nevíte některá?
    dále píší, že bychom měly mít už dopředu vybraného pediatra a být s ním domluveni, takže jestli to dobře chápu, budu se muset vydat na průzkumy a nějakého najít:O
    šla bych k té co jsem měla já, ale ta už je v důchodu.
    tak holky pěkný den

    #862611
    Anonym
    Host

    Holky, hezký víkend!
    My dnešek strávili na chatě – řezání stromů atp. Mým úkolem bylo hrabat listí a pálit ho + větvičky. Jsem pěkně nadýchaná kouře, ještě pořád ho cítím i po důkladné koupeli. Teď večer jsme se přesunuli k mým rodičům, kde si užívím našich dvou kočiček. Evčo, zrovna jsem mamce vyprávěla o těch vašich potvůrkách bleškách a jak šly číče do hola. Teda, to musí být proměna! Snad jim to brzy doroste!
    Kosto, já si taky už hledala pediatra, budou ho po tobě chtít v porodníci. Sestřička za tebou dokonce přijde domů jakmile dorazíš z porodnice, prohlédnout si, jestli máš vše potřebné, kouknout na mimi a poradit.
    Jinak ten porodní plán je spíš doplněk. Můžes si napsat, jak by sis představovala průběh porodu (balón, masáže…), kdo s tebou bude, jestli chceš aromaterapii, jak dlouho u sebe miminko po porodu… Problém je, že to může probíhat třebas hrozně rychle a tvý představy hold půjdou stranou. Nebo bude neochotný personál atp. Něco málo k tomu najdeš i na babywebu: http://www.babyweb.cz/Clanky/a4020-Uz-mate-porodni-plan.aspx.
    No nic, dnes jdu do hajan, mám z toho kouře nějaké unavené oči. Dobrou noc!!!:)

    #862612
    Anonym
    Host

    Kájo, to víš, jsou holky nahatý teď poloviční, mezi námi- vypadají jako krysy, teda nic moc hezkýho:^) , ale blechy už nejsou, chvála bohu, ta invaze byla strašná, a na to, že uklízím a vysávám denně, jsme si připadali jak nějaké socky, pán deratizér se tomu jen smál, prý invaze nezasáhla jen nás, ale den co den jde v naší ulici tajně dům od domu, prý jsme byli už 12 tí, tak jsem si říkala, jak se člověk stydí za takové potvůrky a nezmíní se sousedům, kteří mají stejný problém. O víkendu taky zjistil to líhniště, každý máme na zahrádkách alespoň dva ježky, u souseda se uhnízdil rovnou v psí boudě, takže je rovnou vyzbíral a odvezl v kleci kamsi přezimovat. Tak snad budeme mít všichni pokoj.
    Jo k té pediatričce, zajistěte si opravdu předem, musíte mimčo nahlásit hned druhý, nebo třetí den, co přijedete z porodnice. Holky uvidíte pak ten kolotoč, vyřizování vám nedá ani chvilku klidu a to hned co budete doma. Rodný list si nechte pak vystavit buď porodnicí na matrice, některé to dělají, nebo manželem během těch tří dnů co tam ještě budete, včetně zdravotní pojišťovny, bez toho vám dítě nenahlásí doktorka.
    Porodní plán si sice můžete udělat, ale z mé zkušenosti, 1. všechno bylo vždycky jinak, od přijetí od vyšetřování, od průběhu porodu., 2. bude vám na nic, pokud budou muset píchnout oxytocin na vyvolání, tam jde vše stranou, ono s kanilou v ruce si hopsat na míči a sprchovat jde taky, ale stejně ke konci pak hledáte jen polohu instinktivně aby se vám ulevilo., 3. zjistíte, že porod je tak individuální, že sebelepší porodní plán hodíte za hlavu a jste rády, že tam máte svou drahou polovičku a ty asistentky co vás v nejhorších chvilkách podrží za ruku a utřou čelo, nebo ovlaží rty:) , hudbu a aromaterapii jsem měla poprvé taky, zjistila jsem, že to vůbec nevnímáte, snažíte se jen přestat myslet na bolest a hlavně chcete to mít už za sebou. Pak ta úleva a štěstí je nepopsatelný, uvidíte samy, za těch pár hodin bolesti to stojí. Jediné co jsem akorát vyžadovala, bylo tlumené světlo a to ve všech porodnicích dělají automaticky, stejně tak jako někde dítě nejdřív před vložením na břicho umyjí, někde ho dávají i od krve, to je individuální, ale ukážou a pomazlit se můžete hned, pak vás nechají nejmíň hodinku o samotě s mimnkem, aby jste si na sebe zvykli a mohli se mazlit.:)

    #862613
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Tééda holky to je informací 😐 . Já jsem na sebe zvědavá co budu vyvádět při porodu – já takový bebíčko :S .Jinak malej dává o sobě čím dál tím víc vědět. Včera konečně manžel cítil pohyby – říkal, že je to hnusný jak to můžu vydržet 😀 – prdlouš.
    Víkend byl suprovej. Byla jsem u našich a maminka si mě pořádně hýčkala takže super.
    Mi také máme labradora,ale pejska a žlutého a je to ůplně stejné střevo jak popisujete. Jsem zvědavá co bude na melého dělat. Když jsem krmila ty koťátka tak mi jendou jedno odnesl – nic mu neudělal,ale asi si hrál na velkého tátu 😀 . Byl hrozně nešťastnej když pořád jen mňoukali běhal kolem nich a přemýšlel jak jim pomoci – kdyby měl jak tak by je snad i nakojil 😛
    Mno jdu se chystat na odpolku takže hnus :S . Pááá

    #862614
    Anonym
    Host

    Evco, já se toxoplazmy nebojím:) mám kočky od mala , takže jestli ..tak už bych jí měla dávno a většinou se s tím tělo samo vyrovná a po druhé už jí nechytneš..testy na ni už mám dávno za sebou a negativ takže pohoda..jinak wejkend trošku propršenej ale za maminčinu svíčkovou jsem to tomu počasí odpustila 🙂 No ted mám jedinej problem a to že mě bolí nohy ale neotékají.mám od 16 let artrozu a už obě nohy operované v nártech a ted se mi to sune do kolen a dokorka mi zakázal jakékoli léky na podporu kloubů , že nic nebylo testované v těhotenství , tak ať tu bolest vydržím :S no snad to zvládnu..:( Tak jsem se zase trošku vykecala a zase pomalu pujdu něco dělat 🙂 přece jen jsem v pracovním procesu 😀 Teda s tím pediatrem ,ještě že jste to tu začli rozebírat ,páč já bych to samo řešila až po porodu :O hezké odpoledne

    #862615
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    já už pediatra mám. Je to rodinná známá (tchýnina kamoška) a je v pohodě. Já k ní chodím na veškerý očkování (chřipka, žkoutenka, encealitida), protože moje obvoďačka nějak není ochotná dělat něco navíc.
    Darenie, tak to je mazec s tou artrózou. Já čekám kdy se mi taky objeví. Taťkova strana na ni hodně trpí a já jsem po něm. V sedmi jsem ležela ve špitále, protože jsem nemohla pohnout s kyčlem, tak mě varovali, že ji asi taky budu mít. Ale zatím v pohodě, jen občast trochu „vržu“, ale prý mám zatím klouby ok.
    Bambulko, mě taky manžel řekl, že to kopání je hnusný, že je rád, že on těhotnej být nemůže. Taky jsem ho za to pochválila.

    #862616
    Anonym
    Host

    Bambulko, neboj, zvládneš jako každá jiná, nanejvýš si bude tvá drahá polovička pak hojit bebí na ruce, nebo na zádech, jo abych nezapoměla, před porordem raději ostříhat nehty na krátko, přece jen podrápaná záda se manželovi špatně hojila, ale byl statečnej ani necekl:) , podruhé už jsem věděla, takže byly ostříhaný, ale pomačkané ruce, jak mě držel za ruku jsem přesto nezabránila, prý máme my ženský v ten moment až neuvěřitelnou sílu:P . Takže neboj, zvládneš to je to bolest s odměnou na konci<:o)
    Darenie, safra to tu artrozu jsi chytila brzo, že by v dětství borelioza?:O . Holka vydrž, jen pak po porodu rovnou naskoč na ty podpůrné léky, ono mimčo všechno rozhodí a vezme si z těla maximum. Švagrová má to samé co ty, a od porodu pak měla veliké potíže, celé se jí to strašně zhoršilo a dokonce musela pak do lázní i s mimčem, takže bacha na to.
    Jinak byteček dofinišoval do konce, jsme hotoví, už jen čekám na postel a fotografa a jde do pronájmu, uffff už bylo na čase v neděli jsem zase musela ležet, nějak mě holčička začala zlobit a bolesti se zase ozvaly, tak jsem to na radu doktora rozležela:) , snad si dá potvůrka zase na čas říct. stejně ten termín na konci února vidím bledě, podle doktora holčička tak trochu spěchá na svět, jako Anička, ta se narodila 3 týdny před termínem, měli jsme ji dva dny v inkubátoru, měla hraniční hodnoty, ale jinak v pohodě. Tak hlavně odpočívejte a šetřete se, já už od teď můžu taky:) . Jo a s tím pediatrem, normálně okouknete a poptáte se kdo je ve vašem okolí nejlepší a nejblíž, skáknete asi měsíc před termínem tam, že by jste pak rádi přišli k nim, jestli nemají plný stav, moje zkušenost je, že vezmou bez problémů, jen se poptají na přibližný termín porodu a někde zaznamenají, ale můžou taky oběhnout tatínci, ať mají taky nějaké povinnosti, to ostatní je pak už na nás:) .

    #862617
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojík maminky:)
    tedaaa vy už řešíte porod???to ja radši o tom dopředu nechci moc nic vědět abych se zbytečne nebála:( to víte prvorodička:D jo a stim pediatrem my máme doktory přímo za barákem takže nebylo dlouhé rozhodování:)
    Jinak ode dneška bydlím v ložnici protože sme se rozhodli renovovat byl se vších všudy co se týče elektriky stropu atd.no hrůza takže už je ten kravál tady. takže jenom na záchod a zpátky.za chvíli budu mít ledničku i tu.:D ani nevíte jak se těším až to bude hotové
    máme se s mimčem celkem fajn ale pokažde když sem vysávala nebo vytírala no to ohýbaní asi nebo jak tak mě pak celý zbytek dne píchala v břiše.asi se musím víc šetřit.teď si na pár dní sice odpočinu ale pak ten uklid:@ no asi pozvu babičky aby pomohli
    tak se tu zatím mějte krásne
    PSKrásně??:u nás prší už dva dny

    #862618
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tady taky leje jako z konve, takže žádné krásné podzimní vycházky. Manžel odjel do Prahy, tak jsem doma osiřela. Dnes jsem byla v poradně a jako vždy všechno OK, + 4 kg. Takže ještě test na tu cukrovku a ve 32. ultrazvouček (na ten se těším:) ).
    Po víkendu jsem nějak nakynula a mám pocit, že mě to břicho roztrhne. Už ho teda ničím nezamaskuju.
    Teda, Mončo, obdivuju vás, že jste se do takové práce teď pustili. Pak musíš ukázat fotečky! A Evi, ty taky. Já toho svýho pořád nemůžu nahnat na malování kuchyně: furt prý není čas. Ale třeba se do porodu dočkám.
    Darenie, vydrž, snad se to dá zvládnout. Ten můj má v zimě taky bolavý kolena od mládí a vždycky to hrozně prožívá. Těhotenství by asi vůbec nezvládl. Ale holky vydrží víc! Přeju, ať to moc nebolí.
    Jinak já se porodu moc nebojím, spolíhám na to, že máme dědičný poměrně rychlý a snadný porod + se budu držet rad naší porodní asistentky z kurzu a snad i to trochu přispěje. Spíš mě děsí kojení. Už teď to vypadá, že mlíčka bude dost – moje prsa už se připravují na svou funkci:S . Snad jim to vydrží!
    Tak hezký večer všem, pěkně si odpočiňte!

    #862619
    Anonym
    Host

    jé kájo, tak to můžu jen závidět já se svýma nulkama a vpáčenýma bradavkama nemám na kojení šanci i kdybych se rozkrájela8-| ale na druhou stranu díky tomu snad v 80 ti nebudu mít rolovací ponožky do podprdy, kde nic nebylo nikdy nic nebude:P , teď se cítím jako Dolly Baster blížím se k číslu 1-2, jen je pak blbé, že po porodu a hormonech to bude zase během hodiny prťavé. Jinak předporodní kurz můžu jen doporučit, ony ty asistentky pak většinou i u toho vašeho porodu čirou náhodou jsou, takže už se taky trochu znáte, je to takové citovější a milejší:) . Jinak já zatím do kabátku mírného A dopnu, včera mě paní sestřička chtěla poslat mezi 16 tt na glukozu, tak jsem se i pobavila:D , začíná mě však dost pálit zase žáha, myslela jsem, že na potřetí se romu vyhnu, a ejhle, myslela jsem dnes, že mi shoří krk, tak jsem to zaplácla krupicí a pak nealkopivem, chudák dítě:$

    #862620
    Anonym
    Host

    No, však mě z těch prsou pěkně bolej záda. A když budou po dětech móc vytahaný, tak si skočím na plastiku. Třeba do té doby vymyslí něco úplně převratného:) . Můj bývalý přítel by teď byl 100% spokojený, prsa ho fascinovala a pořád se mu zdálo, že nejsou dost velká. Jó, to už ale nikdy neuvidí.
    Jinak žáha mě pálila ze začátku a taky mám pocit, že se to zase zhoršuje. Ale to všeobecně všechny mé potíže. Občas zas nepoznám, jestli mám hlad, jestli jsem najezená, nebo přejezená, zhoršuje se běh střev a nadýmání, bolest zad, chození na malou, únava… Asi už to bude jen horší. Jsem zvědavá, jak to bude probíhat o Vánocích a v lednu. Na konci se mi určitě už nebude chtít ani hýbat. Evi, fakt obdivuju, že u toho zvládneš ještě dvě děti.

    #862621
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Holky, z kojení mám taky docela strach. Chtěla bych kojit co nejdýl, teda aspoň půl roku. Pořád si ale myslím, že to nezvládnu. Celkově začínám mít čím dál větší pocit, že péči o dítě a vyýchovu nezvládnu :'( .
    Mě žáha pálila během 1. trimestru a teď mám taky pocit, že se to vrací. O víkendu jsem zase zvracela. Dneska ráno taky. Jen nevím, jestli to teď bude normální nebo je to tím, že nám navařila tchýně 😛 .
    Taky netuším co budu dělat v lednu a ještě půlku února. Už teď funím jak lokomotiva.
    Kájo, ty jdeš až ve 32. týdnu? Já jsem si měla při objednávání přesně spošítat ten 30. týden. No ale asi to každej doktor bere jinak. Je fakt, že můj gynekolog to bere tak, že když jsem teď 25+3, tak jsem ve 25. týdnu, ale v centru, kam chodím na placený ultrazvuk (tam totiž stíhá chodit i manžel), tam to berou jako 26. týden.

    #862622
    Anonym
    Host

    Tyhle podobé pocity mám taky, ale zas když to zvládly ostatní ženské… Taky mám strach z toho, jak to zvládne manžel, on moc trpělivosti nemá, spíš je občas hodně neurotickej. Ale třeba ho dítě trochu změní… Zatím vše pro mimi zařizuju akorát já. Tak aspoň na ten předporodní kurz ho vezmu:P .
    Evi.r, jo jo, dnes mi doktor říkal, že se mám objednat na 32. Ale některý maminky tu psaly, že šly ve 30. Tak moc nevím, ale říkám si, že 2 týdny asi nejsou zásadní. Já budu ráda, když prcka vůbec uvidím a když bude všechno v pořádku. Jinak podle PS už jsem v 28. týdnu: a to jsem myslela, že se toho třetího trimestru snad nikdy nedočkám… Evi, tak doufám, že ti bylo blbě fakt z toho jídla, jinak by to byl pěkný mazec. Doktor by tě určitě hnal, jestli ještě pořád sleduje tvoji váhu!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist