únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,916. až 3,930. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866145
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahooooooj holky!!!!!!!!
    Už mám doma net. Jéééé to je hezký, že jste se na mne vzpomněli.Asi telepatije a manžel mi ho dnes připijil. Asi tu budu nocovat aby jsem vše nahnala.
    Jsem četla jen asi poslední š příspěvky 😛 . Ale te´d už budu číst vše poctivě když se mi tu podaří být zase denně 😀 .
    No takže ve zkratce. Bohouškovi už byl taky samozřejmně rok takže oslava byla ve velkém. no nééé zas tak moc,ale byla tu babi , děda, strejda, teta a bratránek se sestřenicí. Hafo dárečkůa,el nej radost byla z mašinyk odstrkávadla medvídka Pů a z mašinky, která jezdí sama a houká.
    V noci stále nespíme a budíme se na mlíčko. Už skoro chodíme bez držení….. ujde sice jen kousíček,ale už jde. Jinak asi nic nového. Zubů máme 5 a teď nám nejspíš zase nějaké lezou páč má chuďátko moje teplotu a teče mu z nosu nudlisko. Děláme pá pá, malá, tak tak všelijak. a už si nepamatuju vše ci dělá za vylomeniny,ale musím podotknout, že vše dělá výhradně jen když chce on sám. Když to po něm chce maminka tak ne ne.
    Tak asi budu končit ať se Vám to chce číst 😀 .
    No jinak mi můžete ve zktarce taky říct co nového u vás co umíte a tak ať nemusím dočitat měsíc nazpět. To by jsem tu strávila asi tejden vb kuse 🙂 .
    Jsem z toho netu šťastná jak malá holka. No jo no závislačka.
    Tak páááá a brou noc

    #866146
    Anonym
    Host

    Bambulko, vítáme Tě zpět!!!
    Takže se zkratce: Kuba má zákaz v noci jíst, takže nejí, ale budí se každou hodinu na dudl nebo spí a pak se vzbudí na 3 hodiny… Dělá paci paci, ták je veliký, prosím prosím, malá malá a už nevím co. Chodí jen okolo stolku a u chodítka, to už zvládne i bez jištění, ale za ruce nee. Ale ještě máme prý 2 měsíce čas. Ve 14 měs. už by prý měl chodit za ruce a dělat sám pár krůčků.
    Jinak u nás se teď nic neděje.

    #866147
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bambulko huráááá, že už jsi zas na netu :)) toto tomu manžílkovi trvalo..
    U nás je nového.. Adámek už se rozplazil a už zkoumá okolí. Dokonce si začal strkat kolínka pod sebe, ale jak máme podlahu,tak mu to klouzne zpět na břicho..
    Umí taky paci paci,jak je veliký, nechce mi dávat pusinku,ale za to mě pěkně fackuje, prý je kluk a ten mamce pusinku nedává. Máme stále dva zuby, ale čekáme každým dnem horní, už jsou vidět :))
    Adámek už má taky 1.rok :)) A my dodatečně přejeme Bobeškovi vše nej nej nej k jeho 1. roku :))
    Aďa spinká celou noc, jen má zas pár dnů budíček v šest, ale po mléce zas usne a spíme do osmi:))

    Jinak včerejší oslava byla super. Adámek měl největší radost z auta plného zvířátek a plotu a pak z policejního auta, co houká a bliká. Dortík ve tvaru medvídka se mu líbil, chytnul tam ten kus marcipánu a dělal z toho kuličku, přišlo mi, že to má jak modelínu.. a vůbec ten dort nechtěl ochutnat, ani sám a ani ze lžičky. Mám pocit,že už rozezná, co mu dávám a pokud je to co ještě neměl,tak to rozhodně jíst nebude.
    Pak jsme si taky dali procházku do ikei,tak jsem mu tam konečně koupila ty rukávkové bryndáky,páč při jídle otáčí hlavu na všechny strany a pak to má i na ramenou a pak si to tlape po rukách a já to nemohu vyprat..
    A dneska máme druhé kolo oslavy. Páč my máme menší byt a víc jak 10.lidí by se nám sem nevešlo..
    Jo a kocour, jak mé příbuzné moc nevídá,tak přišel, začal prskat a pak utekl do ložnice pod postel a tam byl celý den a pak večer přišel, přikrčený, honem přiběhl k misce sežral to a pak kapsičku a pak letěl a poblil se.. Jak byl asi ve stresu, tak to nemohl vůbec ztrávit..
    Snad dneska už nebude blít..
    Tak páá

    #866148
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak ten muj malej miláček už spinká :-). Díky bohu. Noc u nás s nad nejhorší co kdy byla. Pořád pobrekával, budil se, kroutil, plazil no snad vše co mohl. Horkej byl jak rozpálenej radiátor – chuďátko moje zlatý. takže já jsem byla co půl hodinu vzhůru. Ve 3 jsem mu dala Nurofen,ale ani tak nic moc změna. Ráno budíček v 6:30 tak s ním vstal manžel a mě nechali dospinkat do 8:30. Se mi stačili zdát snad 3 sny za tu chvilku,ale hezky jsem si dáchla. Jinak od rána na prdlačku :-(. Pořád každou chvilku pláče……. asi ty zuby nebo je n achlazenej. Nevím teče mu z nosu,ale i dost slinktá tak si myslím, že to budou zuby. No už ho slyším jak se zase ozývá tak to jsem tu moc dlouho nebya a om moc dlouho nespinkal.
    Jinak koukám, že máme všichni moc šokovné dětičky 😀 . Jsou to naši zlatíčka no.
    Děcko a proč má Kubíček zákaz v noci jíst ???? :O
    Tak ju tak snad zas zítra nebo večer……. nevím podle času a nálady mrňouse.Pááá

    #866149
    Anonym
    Host

    Leni, prý nekojený roční dítě už nemá v noci jíst. Prý může mít max. žízeň a na to stačí čistá voda, žádný čaje. Jako mlíka se nedožaduje, fakt mu stačí se napít a přes den už toho taky sní trošku víc.
    Jé, už se na mě zase sápe…
    Zítra ráno zase něco napíšu… Hezký zbytek neděle a klidnou noc!

    #866150
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak dnes jsme měli druhou oslavu pro Aďu,tentokrát dostal dva dorty :))) A pak bábovičky na písek, kostičky, telefon.. Předvedl se v plazení, jak mu to je, aby věřila babi s dědou,že to umí a pak samý úsměv pěkně rozdával :)) A taky konečně ochutnal dort, ale až když jsem mu ten první kousek vnutila do pusinky a pak už otvíral a papal:)
    Včera celý den nekandil a dneska snad 6X za den, já mu totiž ráno dala activii a po té se vždy vykandí..
    Dneska jsem mu taky uvařila kuřecí polévku a uplně krásně baštil, dala jsem mu tam i zeleninu, masíčko, písmenka a pak i jsem tam zavařila vajíčko. Polévka je tedy i pro nás a i na zítra. Tak mu jí zas dám. Jen je to naše dítě pěkná konzerva, co nezná to nejí.
    Dnes jsem mu prvně dala tu jinou kaši, krupicovou od sunaru.. a chvilku pil, pak ne, pak jo.. pak jsem mu dala čaj,tak ten vylohnil celý a pak zas tu kaši.. ale ne moc..
    Holky, může se už dětem vařit klasická krupicová kaše do klasického mléka ?? Nebo stále dávat ty kaše,co prodávají pro děti ??
    Jinak Aďa byl tak už unavený,že už spinká :))
    Tak páá

    #866151
    Anonym
    Host

    pěkný večer,
    v prvé řadě, Bambulko, vítej doma 🙂 , konečně se zas rozrostem o jednu. také dodatečně přejem Bohouškovi všechno nejlepší 🙂
    jinak my máme 12 zoubků, aktuálně rostou horní špičáky, jeden už jde cítět krásně, jen protrhnout dásni. ještě nechodíme (teda samy), ale za obě ruce tapká krásně, zvládnem přes celý barák přejít i za jednu ruku, nebo s aktivním chodítkem se nám také daří :), jinak se z valči stal malý satan, 3 týdny zpět jsme měli všichni doma střevní chřipku a od té doy nás děsně trápí prdy. nevím co dělám jiného, ale díky tomu e fakt terorista a v noci se budí řevem. holky včera to bylo fakt maso, už došla nahoru i máti, odbila půl 9 a začla řvát. od 7 spinkala. a do půl 11 jsem jí jakýmkoliv různým způsobem utěšovala, uspávala a stejně nic. pak jsem nevydržela a šla teda už sní spát, a dala si jí k sobě do postele. jenže martin ležel v zadním pokoj tak jsem měla strach že spadne. no dožily jsme se tedy obě rána, zas děsně prděla v průběhu noci. ted už zas spíme a doufám že bude spát až do rána. celý týden mám noční i denní směnu, martin má noční 🙂
    no a protože jsem měla fatk dneska strach spát a nejsem vůbec teda vyspaná, tak jsme se rohodli udělat změny v pokojíčku, druhou postýlky od máti jsme přenesli nahoru, překopali nábytek a ráno fičeli do ikei pro novou matraci, nebot na té co tam byla se nedalo spát, je děsně měkká, pro dítě ok, ale pro dospěláka to je jak na vodě, akorát mě z toho bolely záda a to jsem tam snad všeho všudy 3x spala. no ale ted už to bude ok, tak se chystám už tam i jít spát. chtěl ajsem i dnes, ale neuvědomila jsem si že mi ještě jede sušička. ale zítra už tam půjdem. nebudeme chybět ani martinovi v posteli 🙂
    Evi, ty plíny jako ok, ale dneska se zas oprudila, tak nevím jestli je to tím, ale kadí už jen jednou denně, to hned přebalíme, na to začíná být jak hodinky.
    jo a musím se pochlubit, dneska spala 3 hodiny a museli jsme jí jít budit. překopávám to dopolední spaní na jen po obídkové, takz atím se daří.
    jinak u nás byl celý víkend o nakupování, včera pro mě hadry, nebot nemám co na sebe, vše je malé, tak už jsem pozvala krnovské maminky at si přijedou vybrat, mám celý velký šuplík pod postelí plný, tak už se ozvaly 4. v CA mají úžasné ceny a hlavně i kvalita je jiná, krásné lněné kalhoty což já fakt mám moc ráda za 350? to ani u šikmošů se nekoupí. prolítlo teda dost peněz, ale co, pojistka nám to zaplatila :), škoda byla uznaná jejich likvidátorem, my koupili jen novou hadičku na wc. zapli podlahové topení aby fleky na stropě v šatně co nejdříve vyschly, dvířka a skřínku jsme nechali vysušit a už to zas jede jak má. fakt nesmí mít člověk stach hlásit kdejakou ptákovinu.
    no a je to zas dlouhé, ale i když to tak píšem, tak stejně to vždy dočtem, a u tebe bambulko i kdyby to bylo nyní na 2 stránky, tak to pročtem 🙂

    #866152
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!!!
    Tak hlásím, že Kuba se už nebudí každou hodinu, ale každou druhou… Beru to jako pokrok. Včera jsem ho dali spát a do hodiny byl zase vzhůru. Vůbec jsme ho nemohli pak uspat. Mě napadlo mu namazat dásně, protože mu leze ta druhá horní jednička. Už je vidět, ale ještě se musí proříznout přes tu kůžičku. Asi ho to hodně bolelo, protože mě nehorázně hryznul, až mi odřel prst, pak mě hryznul teda ještě jednou, ale to bylo do nehtu a bolelo to jeho, protože ten acryl je hodně tvrdej 😛 . No tak jsem mu dala nurofen a vzala ho do náruče, kde skoro hned usnul. Jenže pak nastal problém, jak ho dát do postýlky, protože jsem ho držela na levé ruce a potřebovala jsem mu dát hlavu do prava. Naštěstí byl tak vyřízenej, že se ani neprobral. Pak se vzbudil kolem 1, lehce po 3 a pak až v 6:45. to dostal mlíko a už neusnul. Sice teda spím víc, ale pořád mi to nějak nestačí :S .
    My byli nakupovat v pátek odpoledne. Michla potřeboval nějaký boty, kalhoty,… No a samo, že nejvíc toho měl Kuba 😀 . Koupili jsme mu v CaA větrovku, nějaký triko, svetřík,… V sobotu jsme pak jeli na prochajdu ke koním. Kuba z nich teda nic neměl, protože spal, ale my si tam dali kafíčko a birela. Včera jsme šli zase tady na prochajdu a málej jsem byla v televizi. Potkali jsme známého, který dělá na regionální na primě a chtěl se mnou natočit rozhovor o „nemlácení“ dětí do 4 let. Tak jsme mu rozmluvili, že to není dobrý nápad, že by na mě pak mohl někdo zavolat sociálku 🙂 . Fakt nejsem žádný exhibicionista, abych se musela ukazovat v televizi.
    No nic, jdu si dopít kafčo a pohrát se synem.

    #866153
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Peti, tak to jste dobře dopadli,když vám tak rychle poslali peníze:)
    Evi, tedy ten Kubík je fakt nezmar, že se tak budí. Ale pokud ho bolejí ty dásničky od budoucích zoubků,tak se mu nedivím.
    Aďovi už jsou vidět pod dásní,tak čekám, kdy fakt vykouknou, ale v noci spinká. Jen nějak v půl desáté jsem slyšela v chůvičce takové kuc kuc.. a jakoby lehký brekot,tak jsem se šla radši podívat a vzala jsem Aďu a poplácala jsem ho po zádíčkách a on si jakoby odkašlal a hned zas byl v limbu.. Bylo to tak nezvyklé,že jsem se v jednu chvilku lekla,zda neblinká a nedusí se nebo tak něco. Naštěstí to tak nebylo.
    Jen asi tou novou kaší jsem to nevyhrála, asi mu nejede a budu muset koupit tamtu nebo nevím.. Ale na to,že měl málo kaše a hodně čaje,tak spal až do rána..
    Vaříte dítkám třebas klasický pudink?? Prý se může dávat k večeři.. no já nevím..

    páá

    #866154
    Anonym
    Host

    Ivčo, já si myslím, že pudink je v poho. Kuba měl někdy na podzim nepečený jablečný dort, který byl zahuštěný pudinkem a chutnal mu. Teď už může i klasický mlíko, takže proč ne. Jen nevím, jakou by mi papal konzistenci.

    #866155
    Anonym
    Host

    Ivi, také bych pudink dala, my ho měly už dávno a dokonce z obyč mlíka (to bylo dole u mamky), já dělala z nutrilonu.
    byly jsme dnes u dr. už mě štve to občasné denní kuckání, a taky to bolení bříška. tak jsme dostaly spešl laktobacily a název na nutrilon který nemá sacharozu, nebo co. že je třeba po té střevní chrřipce všechny viry a bacily ze střev dostat ven a právě ten cukr je pořád podporuje. no doufám, že to bude brzo ok, už mě fakt v tu noc nebaví poslouchat pobrekávání.
    malá spinká venku, po 12 jsem jí dala do kočárku, druhé mimino spí v zadním pokoji po noční. na oběd jsme měli jen rychlou polívku, maso jsem zas zapoměla vytáhnout, tak snad to bude stačit. navečer udělám pomazánku a zkusím jí dát i malé. myslím si že by i rybičkovou už tak trošku mohla. není tam nic špatného. asi udělám z tunáka.
    tak jdu tady pouklízet čurbes od vaření a hračky ze země :), když je klid a halvně počtat nějaké modely, no dost práce na málo času 😀

    #866156
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    čauky!
    Tak dnes jsem byla s prďplkou u doktorky. Chdák včera měl teplotu 39,4 a to už jsem měla fakt strach. Dávaůla jsem mu Nurofen a aoctové ponožky. Na večer to kleslo na 38,5 ale i tak dostal na noc Nurofen dnes ráno zase 38,5 tak jsem volala doktorce zda máme jezdit a ona řekla ať raději přifrčíme. Tak ho zkoukla, vycuclsa mu krev z prstíku (ta byla taky OK) dostali jsme mukosolvan na kašel a kapičky na vytírání nosíku. Tak snad to bude lepší. Ráno než jsme jeli k doktroce měl 37,5 takže to klesá tak dobrý. Teď už na mne hučí z postýlky. Chjo spalpůl hoďky. Asi mě z nej trefí. Tak za ním pádím pááááá

    #866157
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Já už jsem pudink taky dávla a v pohodě. Někdy mu ho i kupuju takovej ten s tou šlehačkou. šlehačku sežere maminka 😛 a krupicovou kaši ještě ne,ale ztaké jsem nad ní přemýšlela,ale sousedka říkala, že její kluci jí baštili v pohodě. Že v té době nebylo nic sušeného do vody jak mame mi 🙂
    Musím jít dítko se po mne sápe

    #866158
    Anonym
    Host

    Peti, o těch laktobacilkách jsem Ti chtěla napsat, jestli nemá rozhašený střeva. Ve středu jsem se u dr. dívala na letáček se všema druhama nutrilonů a nějakej na zažívání tam taky byl. Tak snad to Valči pomůže a bude brzo v pohodě.
    Bambulo, snad bude brzo v pohodě i Bohoušek.
    No ještěže už mají ty děti rok a můžou dostávat nějaký léky.
    Ten náš prďola si dáchnul od půl 11 do půl 13. No ale obědvat nechtěl, až kaši s nutrilonem z flašky. No a pořád má něco v papule, takže možná i kvůli tomu nechce papat. Peti, já Ti tak závidím to zubaté dítko…

    #866159
    Anonym
    Host

    Evi, to přeci není k závidění, enboj také nás v tomhle doženete :), my laktobacily máme 2 z lékárny volně prodjené, a dneska od r ty spešl na recept. dneska normálně ještě nekadila a když si prdne tak to je jak zaživa hnijící člověk. no fakt síla.
    u nás se spalo od té 12 do 14:15, tak snad bude krásně vyspaná a dnešní naší první noc v pokojíčku strávíme dobře. jen co se jí dá zažívání dokupy, vyroste špičák, tak jistě budu moc jít z pokojíčku zpět do ložnice.
    jdu ještě objednat tu velkou zábranu na postel, až budem chtít dát malou do postele, tak at nám nespadne, je fakt dlouhá – 151 cm a navíc má i jištění v popruhech a nedává se jen mezi postel a matraci. což se mi líbí.
    jo a Evi, dneska se mě také dr zeptala prý asi moc nespíte co? a když jsem jí popsala ty naše hysterické scény večer jak se vzbudí, tak mi říká, no jo, je to trošku trápení s bříškem, ale má to také podtext sociální. tak jsem si řekla že dnes jestli to nastane, tak at si fakt řve. žádná sociální matka teda nejsem a nenechám sebou vláčet. prý dítko hnedka vycítí jak je nemocné, že maminka se více stará a více se mazlí , … no a pak to zkouší i později. ne nic, budem řvát, snad neprsaknou skla v oknech

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,916. až 3,930. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist