únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,946. až 3,960. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866175
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,tak jsem byla sama v obchodě. Aďu jsem nechala u tatínka. Zjistila jsem,že mám hodně málo toho panadol baby sirupu a ten Aďovi nejvíce pomáhá při teplotách. A nechtěla jsem čekat co bude a pak tu v noci to schánět.. Tak jsem pokoukala i po tričkách a dvě jsem si vyzkoušela,ale jedno měli už jen malé velikosti a to druhé bylo divné.. tak jsem si tedy nic nekoupila. Ale měla jsem radost,že jsem si trošku dáchla procházkou..
    Aďa je od toho očkování mrzutý, jen pije a míň jí.. Už jsem mu musela jednou sirup dát, už fakt byl horký.. Je ale na něm vidět,že není ve své kůži.. ani si moc nehraje..

    Bibo, měli jsme celkem tři dorty a Honza je ještě dneska dojídal. Já si vždy dávala jen kousek. Když jsem tak hezky zhubla další dvě kg,tak je zas dortama nechci nebrat zpět. Už se vejdu do svého starého oblečení :)))
    Tak zatí

    #866176
    Anonym
    Host

    Peťo, běž za dveře a naliskej si! Kuba je v ohrádce, jen když vařím nebo vytírám. Jinak je „vypuštěn“, buď jsme v obýváku nebo v pokojíku. V obýváku (kuchyni a jídelně) teda nemá moc u čeho chodit, jen u stolku a pohovky, protože všechny stroje mu tu strašně podjíždí a v pokojíčku má chodítko a pak bagr o který se taky může opřít a jít. No ale hlavně v té herně viděl, že se dá chodit i za ruce, tak jsme to pak zkoušeli. Ale on je takovej nejistej a hned si sedá. Mu se ty nožky taknějak vyklají i ve stoje, natož při chůzi. Nevím ale proč, protože stojí pořád, nebo si dřepá a hned zase stoupá, takže je musí mít vypracovaný. Jinak tu ohrádku mu chci zmenšit na polovinu, abych mu mohla dát do obýváku puzzle a měl tu další hrací plochu.

    #866177
    Anonym
    Host

    😀 😀 😀 😀 😀 Evi, dneska néé, jsem slabá jak mucha a sotva uzvednu ruku, ale věřím že hnedka ráno dostanu pár liskanců od Valči 😀 😀 😀 😀
    nám si vali stoupla prvně o to klasické chodítko a nyní o gauč, ohrádku co je kolem krbu a nyní už bez čehokoliv, také si dřepne, pak stoupne, do toho dělá tany tany, ale krok nikde.
    no a z jiného, malá už spí, sice zas s řevem, tak jsem si opět šla lehnout do postele a jak slyšela že tam není sama, tak do minuty byla tuhá. takže ještě má čas zítra a od pozítří asi bude vřískat. už to budou 3 dny aby pochpopila že se nemusí bát.
    mám hlad ale nevím co is mám vzt, dneska od poledne mám už v sobě 2x hylak, ted popíjím čaj na zažívání, paralen také v sobě, máme klasicky teploměr a nemělaho těch 7 minut co píšou doporučenou dobu a hnedka tam byla horečka. fakt chci aby ty bacily od nás už odešli, táhne se to prakticky od vánoc 🙁
    Ivi, to já bych hnedka utrácela, ale už mám zas plnou skřín, v ca jsem si dobře nakoupila. pak také hodně od kámošky. je to fakt paradox. kdysi na škole konfekce 36 a nyní jsem si koupila 42-44 :S , potřebovala bych ještě nějakou podprsenku a rifle, ale to zas příště, i tak prolítlo hrozně peněz.
    tak kouknu na zprávy, snad vydržím i růžovku a půjdu chrnět za malou, všem přeji klidnou a dobrou noc

    #866178
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer,
    holky nemáte nějakou stránku s tím vývojem dítěte ?? 🙂
    Jinak Aďovi to očkování fakt nedělá dobře, celý den jí hrozně málo,ale za to pije o sto šest, mnohem více než normálně.. No a před koupáním se mi totálně pokandil. Fůůůůj,to jsem snad dlouho nezažila+o( Já ho jen ošloupla ve vlažnější vodě a sundala mu ty náplastě. Ani té kaši moc nedal a pak jsem ho položila a už spí.
    Půjdu ho pak zkontrolovat, zda není teplý.. No uvidím, jak bude zítra Aďovi, kdyžtak budu muset se omluvit na té rhb..
    Evi a nemá mít Kubík tedy spíše ty bačkůrky, aby se mu ty nožičky zpevnili ? Nebo se mu vyvrací i těch bačkůrkách ?
    tak zatím páá a klidnou noc všem.

    #866179
    Anonym
    Host

    Ivi po očkování se 14 dní nesmí cvičit, jestli teda cvičíte vojtovku

    #866180
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Necvičíme vojtovku. Tak já paní radši ráno zavolám a domluvím se s ní.. To mě vůbec nenapadlo :(( Peti, děkuji.

    #866181
    Anonym
    Host

    určitě si Ivi zavolej, dáš jen pár kaček za tel a hlavně přeji bezerakcové probíhání, my to měly fakt masakr. teploty přes 39, a i po nurofenu to pod 38 nešlo , ale síly na blbnutí měla hodně. také více pila, jídla co snědla tak snědla. dávala jsem hlavně polívky abych jí pořádně zavodnila, když byly takové horečky.
    zítra má na oběd špagety, normální naše. tak jsem zvědavá co na ně poví. polívečky včera to malé prasátko sndlo 3,5 naběračky, ale klasické té umělohmotné, takže ta větší.

    #866182
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Za telefon nic nedám,to máš pravdu.
    Valča je tedy jedlík 🙂 A jak jí ty špagety uděláš ? Nebo celkově pro vás všechny..
    Potřebuji další inspiraci, co prckovi dávat. Přeci jen ho chci víc naučit na domácí než jen na ty skleničky..
    Tak už se mi vzbudil a trošku si probrečel,ale jinak v pohodě, čelíčko dobré, tak snad noc bude dobrá.

    #866183
    Anonym
    Host

    Ivčo, já nevím jestli botičky pomůžou, on se občas tak jako klepe i v kolenou. Asi mu je zase zkusím dávat. Nějak jsem ne ně teď prděla. Chci mu koupit do zmenšené ohrádky pohankovou matraci, aby neměl plochý nohy. Nebo si možná není sebou tak jistý kvůli tomu, že v ohrádce má měkký molitan. No musím to nějak pořešit. Jinak ten náš dareba si dáchnul po páté a teď se s náma dívá na ordinaci. Jsem zvědavá jaká bude noc.

    #866184
    Anonym
    Host

    krásné sluníčkové ráno,
    Ivi já dělávám hodně špagety ze šunky, která je nakrájená na kostičky, ale z klasických plátků, žádné silné, takže to je možná menší kousek než na čtvrečeku s chlebem. no už můžou prtata vše, takže my všeobecně moc nesolíme, tak jí to dát můžu. je tam bazalka a tu také smí. jen teda asi moc kečup nemůže, ale to prdím abch dělala z rajčat.
    evi, my se stavíme i na posteli, zkus dát na chvlku do té ohrádky právě ty puzzle. to má tvrdéd.
    tak já zas mažu do psotele, byla jsem si udělat čaj. martin spí po noční a volala jsem máti, jestli se mžůe vrátit domů, že nemůžu vstát ni z postele a v noci jsem brala 2 paraleny a ted mám přes 38. já vám snad v životě nezažila takovou zimnici jak dnes. spala jsem v pyžamu s dlouhým rukávem, župan, peřina, na to ještě tu kvalitní deku jak je z ovčího vlákna a klepala jsem se. divím se že jsem drkocáním neprobudila vali. ta teda měla jen 1x vnoci výlev že chce za mnou, ak jsem jí zas položila, řekla hají a blyo hotovo.
    tak se mějte krásně a užíjte si den. já jdu vyležet teploty, mamka musí zítra do práce. jsem za ní v tomhle fakt ráda. sbalila si věci rovnou i na venek, tak asi půjdou pak na procházku.

    #866185
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Peti,tak moc přeji rychlé uzdravení, je dobře, že ti mamka pohlídá Valinku a můžeš se vyležet:)

    Tak Adámek měl zvýšenou teplotu po tom očkování, nakonec jsem mu dávala panadol, než jsem šla spát. To už sálal a byl ukňouraný. Pak hned se otočil a spal dál. V noci jsem na něj šahala,to byl dobrý, jen jsem mu chtěla dát napít, ale to odmítal a vždy se otočil a spal dál. V pět jsem na Aďu šáhla a zas sálal a byl zpocený a takový malátný, tak jsem šla honem pro panadol a přihřát čaj. No a to mě naštval ten můj!!
    Aďa,když něco nechce,tak mě odstrkuje rukama a kroutí hlavou a pusu má zavřenou a já mu ten panadol nemohla prostě dát do té pusiny,tak jsem zavolala na Honzu, aby mi pomohl přidržet Aďu a on vyjel,že ty se dospíš, ale já v práci ne.. :@ Ten mě tak vytočil, samo,že vstal a přidržel mi ho, ale stejně za pět minut mu zvonil budík, takže to jeho rozčílení bylo zbytečné. Přeci jen zdravý dítěte mi je přednější než spánek.
    No a pak jsem ještě dala Aďovi čajík a po asi čtvrt hodince mléko, pak Aďa usnul a spal až do půl osmé. Jen se zas total pokandil.. Ale už tu hopsá a je veselý. Musím mu přichystat sváču, spíše mu dám rohlík s máslíčkem. Aby se trošku zasytil. Jogurt si myslím není dobrý.
    Na rhb jsem volala a paní mi říkala,že dva dny po očkování se nemá cvičit,tak jdeme až ten příští týden. Jsem fakt ráda, přeci jen se tam Aďa vždy mega zpotí a unaví a pak venku je 1 stupeň..

    Tak zatím páá

    #866186
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy!
    Tak díky za rady na spinkání. Je uřvanej i kdyžnení nemocný. Myslím si, že to už udělal manžel. Asi mu lezly zuby a byl protivnek jak činže. Pořád na nás pořvával z postýlky (bylo to někdy po Vánocích) a jeho nic jiného nanapadlo než ho vzít k nám do postele. No a od té doby zhruba. Prostě vříská a čeká než ho vezmu k sobě,ale až se uzdraví začne mu tvrdej režim. Chudák 😛 . V noci jen vodu. Teď teda dávám normálně mlíko prorože mi večer vypije tak 50 ml takže musí mít fakt hlad. a jak bude vřískat půjdu jen juknout uděláme hají a pujdu pryč. Jsem zvědavá kdo to déle vydrží. Je pravda, že jsem to už zkoušela,ale dávala jsem mu před řevem vypít mlíko a o ho tím řvaním celý vyzvracel. Byl to děs. takže celek poblitej včetně postýlky a koberce takže v noci jsem si dala uklid. No ale to bylo jen jendou a když mu nebudu dávat to mlíko tak nebude mít co zvracet, že. Před chvílí se probudánkoval a už na mne pořvával,ale ještě se mi ho povedlo uspat. .
    Jinak Bohoušek normálně za ruku chodí jistě. Za obě div neutíká a za jednu jde hezky pomainku. A občas už se pustí a jde ke mne nebo k manželovi. Takhle jsme si ho žačali posílat mezi sebou žejsme ho přidržovali a pak ho pustili. Třeba jen dva tři krůčky a pak to natahovali. Je to krááásný. Už jsme byli venku i bez očárku ten tak Ťapat. No aa možná z toho onemocněl. Třeba ho ofouklo nebo co. Je zvyklej byejt pořád v kočáru zababušenej 😛 . No ale teplůtka už skoro není. Dnes byla 37, 6 takže jsem už nedávala ani Nurofen. Dávám jen když je nad 38. Pak máme Mukosolvan a kapičky na vytírání nosíku.
    Dnes vařím malému polévku bvramboračku a nám kuře na paprice a to dostane také malej. Prej by se teda neměa dávat paprika,ale prdím na to . No čemu může uškodit???
    tak páááá

    #866187
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já dnes nám vařím rizoto, tak jsem zvědavá,jak bude Adámek baštit. Přeci jen po tom očkování furt kadí a dávat mu skleničku nechci. Ani ráno jsem mu nedala jogurt, nejdříve dostal rohlík,tak chvilku žužlal a pak jsem mu dala brumíka a toho celého snědl. A už mi tu asi hodinku spinká. Tak jsem vyprala a pověsila. Jak jsem mu dávala v postýlce ten panadol a on se bránil,tak jsem pak při světle zjistila,že je vše od panadolu. Ještěže jsem měla ochranu na matraci,jinak bych asi musela i jí čistit..
    Bambulko, jééé vy máte už šikulku :)) S tím spinkáním se to určitě zlepší. Přeci jen jsi větší a vyhraješ :))

    #866188
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak dneska v noci se Kuba vzbudil jen jednou, ale od 23:30 do 2:30. Pak spal až do 7. V noci jsme se u něho střídali. Snažila jsem se ho i uspat v náručí, to usnul, ale hned se vzbudil s brekem (ještě pořád v náručí). Tak jsem dopo zašla do lékárny zeptat se na to homeo. Tak mi ukázala ten stejný seznam, co mi Peťa poslala, ale nějak jsme nemohli přijít na to, který by bylo nejlepší. Protože jsme ho nějak nemohli napasovat jen do jedné „škatulky“. Nakonec mi doporučila Sedalii, že je to obecně na zklidnění a lepší spánek. Zatím to teda nedostal, počkáme až jaká bude noc.
    Jinak jsme dneska byli malýmu vyřizovat pas. Focení byla docela prča. Zítra jdeme na veletrh Pro dítě.
    Peti, doufám, že už jsi lepší.
    No nic, bolí mě hlava, tak si jdu hajnout.
    Přeji co nejklidnější noc a všichni marodi ať jsou brzo v pořádku!

    #866189
    Anonym
    Host

    Evi, taky brzo asi pro homeo zajdu, at nás paní do něčeho napasuje. navíc to pofnukávání, no moje nervy. ted v tom stavu v jakém jsem. potím se jak …, do toho muísm vstát z té teplé peřiny.
    líp mi moc není, běhám celý den. hnusné křeče. ted tu sedím a mám nahřívací polštářek na břichu, aby to trošku polevilo. jediný možný způsob ležení je na boku. jen co je snad lepší jsou horečky. během dne to bylo už pod 38 a to jsem brala vždy 2 paraleny, tak jak mi to řekla dr.
    koukala jsem na fb jak bohoušek krásně capká, jen jsem to nekomentovala, zítra bude snad líp a vše si pořádně prohlídnu. ale každopádně je šikula. taky se taším na ten první krok.
    tak jdu polknout hylak, protože smectu už jsem 3 měla. prý je dobré to brát oboje, že každý lék působí na jiné bakterie a rychlejc to zabere. no nezdá se mi, ale budiš. už bych byla ráda zdravá a nbo si myslela že je to jen sen.
    mějte fajn noc a dobrou

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,946. až 3,960. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist