únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,961. až 3,975. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866190
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    Peti,přeji brzké uzdravení :))
    A to homeo zabírá i na spinkání? To je potom dobré a tak držím palečky,aby to pak pomohlo těm nespavcům:)
    Já včera večer šla k zubařce a Aďu hlídal tatínek. Zubařce jsem řekla,že jsem asi na tu injekci alergická,tak se divila,že jí to nikdo zatím neříkal.. Tak jsem jí řekla, aby mi vyvrtala ty dva zuby najednou a bez injekce, zvládla jsem to. A už tam nemusím, jupíííí:))
    Doma mi Honza říkal,že prý Aďa když jsem odešla začal strašně řvát a on nevěl co s ním, tak ho odnesl do postýlky a prý hned usnul. Njn, nehlídá a pak se diví:D Já jsem navíc doma zapomněla mobil,tak ani nemohl volat o pomoc 😀
    Holky, jen jsem se chtěla zeptat, jaký mají vaše dítka denní jídelníček ? Já budu muset Aďovi začít dávat něco jiného k večeři, kaši odmítá a ten chleba asi zatím nesní. Jí vždy jen kousek.. Myslím ještě tak na ten pudink, ale musím to nejdříve vyzkoušet ke sváče, zda to bude jíst a aby si zvykl. Včera nakonec na noc dostal sunar, páč kaši prý jíst nebude..
    No a před chvilkou mi bříškem vytřel celou kuchyň a posunoval tam koš z místa na místo a pak zkoumal držadlo od myčky.. My máme na dveřích myčky ještě jako stejné dvířka co má kuchyň a jsou tam držadla. Ty lidi,co nám prodali byt to tak udělali…
    Jinak AĎa k narozkám dostal kostky,tak jsem mu je stavěla a nejvíc se mu tedy líbí krabice od nich a háže pak ty kostky do vnitř:))
    Tak páá

    #866191
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,jenom jsem se tě chtěla zeptat, jak dlouho se Valinka plazila než objevila kolínka ?
    Jen jsem si tak vzpomněla,že ta ženská na tom druhém rhb říkala,že prý když se Aďa rozplazí,tak prý bude chodit až za dlouho..

    #866192
    Anonym
    Host

    Ivi, rozplazily jsme se nějak v listopadu, to byla fakt jak voják, měla i rychlé tempo. kolínka si pod sebe nedávala vůbec 🙂 , pak 24.12 si stoupla. během listopadu až prosince si začla klekat a přitahovat se ručkama k sedačce o židli, …, pak se teda stoupla a do 2 dní začla lozit, sama si sedat, chodit kolem nábytku. ted asi 14 dní dělá stojí sama, to bylo ale prvně u nějaké věci a ted kdekoliv v prostoru. a chodit jako samotní také nechodíme. to má dítě umět do 15. měsíců. tak nám to řekla naposled dr na neurologii

    #866193
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    dobré ránko. Dnes si manžel odvezl Johanku, abyh mohla v klidu psát diplomku. A taky, abych si mohla zajít k zubaři. Minulý týden mi tam našel dva mezizubní kazy, brrr. Když mi dělal rentgen, tak žertoval, jestli nejsem těhotná a já se smála. No, a pak si uvědomila, že měsíčky byly naposledy někdy v lednu. Takže to vypadá, že z toho bude druhý. Aspoň podle testu. Teda pokud bude všechno v pořádku, však to znáte. Je to samozřejmě dobrá zpráva, jen to trochu vstřebáváme… Ještě jsem nezapomněla na ten první porod. Ještě že je Johanka čím dál šikovnější. Tak takové jsou novinky u nás.
    Jinak Johanka byla u zubaře se mnou, má už pusu plnou zubů, nahoře i dole po 6. Takže už jsme za půlkou. Moc to naštěstí neprožíváme, jen když jí rosltly 4 zaráz. To jsme pak hodně používaly Gengigel a Chamomilu.
    V noci je to už taky pohodo, probudí se většinou až kolem půl 6 a nacpe se k nám do postele, cucne mlíka a spí dál. Tento týden ji ale odstavuju, naštěstí s Nutrilonem nemá problém. Jen má alergii na kravské mlíko, tak nás to vyhází trochu draho.
    Nějak mě chytá hlad, jsu si udělat roštěnky. Hezký den bez zubařů!!!

    #866194
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo,tak to moc gratuluji. Minule jsi psala,že tak nějak na podzim a nakonec to příroda zařídila jinak 🙂 Je to moc hezké a držím palečky, aby vše bylo v pořádku 🙂
    Já už naštěstí k zubařce nepůjdu, ale půjdu tam s Adámkem,aby se mu koukla na ty zoubky :))
    Adámek mi usnul,tak to projíždím fotky, co budu dávat vyvolat.. Zas jich mám hafo..
    Peti, tak to šlo docela od toho plazení rychle. Doufám,že Aďa to vezme taky rychle :)) Přeci jen už je to velký kluk:)))

    #866195
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    Kájo, moc gratuluju a držím palce, ať je vše v pořádku, to už bude rozdíl skoro 2 roky, asi ani ten tandemový kočárek už nebudete potřebovat..Včera jsem byla s Fílou koupit botičky, hrozně tam řval, když mu paní měřila nožičku a pak už řval pořád, nechtěl si nic zkoušet, nechtěl se v tom projít, úplně jsem se tem zapotila a když jsem řekla, že chceme i bačkůrky, tak se i paní prodavačka lekla, že ještě nejdeme :). No má teda číslo 22/23, prý nožka roste i 4 cm za rok a ještě ve skocích, takže jsem letní sandálky raději nekoupila, aby mu vůbec pak ještě byly..Venku jsme mu ty botky s mámou ale obuly a krásně capal, šel za ruku a pak jsme zašli na hřiště a tam chodil krásně sám, i po písku a trávě vyrovnával ty terénní nerovnosti a nepadal, zalíbilo se mu to a ani nechtěl do kočárku zase..Bylo to tak roztomilý, jak takovej cvoček v těch botách najednou vypadá jako velkej kluk..I doma má teda teď bačky a je v nich vysokej, že v pohodě došáhne na stůl a na všechno.
    Přeju všem nemocným dětem i maminkám, ať se z toho brzo dostanou. Mám taky trochu rýmu, ale v tom těhotenství je asi dost silná imunita, takže to je jen takový slaboučký..
    Mějte se fajn, já jdu dneska na oběd, se těším, jak se nadlábnu a navíc mezi lidma :). Papa

    #866196
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Kájo gratulace. Teda tady se to rozjíždí s těma druhejma dítkama 😛 . Mi zatím neplánujeme.
    Všem nemocným přejeme brzké uzdravení!!!!
    Normálně dneska Bohoušek spinkal celou noc sám v postýlce…jupí……..Ťuk Ťuk Ťuk ať to nezakřiknu.
    Na večeři dávám pořád mlíčko. V podtstě to máme teď nějaké rozhozené,ale jinak se snažím, aby měl ráno chlebíček s něčím (což mi teď moc nechce), dopoledne ovoce nebo přesnídávku, odpoledne polévku potom buď jogurt nebo druhé jídlo a pak zase buď druhé jídlo nebo jogurt. Záleží vše na situaci a zda vařím obě jídla. Začal mi chodit spinkat o hodinu dřív takže nestíháme oběd a je až po spánku a pak se vidí jak je nebi není hladovej. Teď jak je nemocnej toho moc nesní takže nic moc.
    No tak nevím co už by jsem napsala tak budu končit . Páááček. Chuďátko moje prďolka v postýlce chrchlá. Je hnusně zahleněnej,ale snad se to brzo spraví a bude zase jako rybička.
    Pááá

    #866197
    Anonym
    Host

    No jo, my taky neplánovali, aspoň zatím ne. Mám pocit, že u mě stačí na miminko pomyslet, podívat se na pár fotek prcků kamarádek na netu… a je to. Ale ťuk ťuk ťuk, ze?! Taky doufám, že už Johanka bude pěkně capkat vedle kočárku a nebudem něco takového muset řešit. Ani nevím, kam bych takový kočárek postavila.
    S botičkama je to sranda, kupovala jsem první papučky asi před měsícem. Botičky dostala na Vánoce od babičky a teď jsou jí úplně přesně, takže za chvíli pofrčíme koupit další. Je to ale vysavač na peníze, co?
    Bivinko, to si nejspíš Adámek rovnou stoupne a lezení po 4 přeskočí. Jde to fakt rychle.
    Peťko, zase u vás řádí střevní chřipka? Vydrž, je to hrozný, vůbec nezávidím.
    Holky, ať jsou ti prkové zdraví, u nich je i ta rýma protivná. A oni pak taky:^) .

    #866198
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jsem zvědavá,zda si Aďa rovnou stoupne, na čtyři nechce a tím plazením se dostane kam chce. Teď jsem ho na jeho hrací telefon nalákala z obýváku do pokoje. Jen mi to plazení přijde hrozně namáhavé. Bude mít z toho ruce jak svalovec:) A v pokoji věším na sušák jeho věci,tak tu mám košík s kolíčky a je to jeho nejlepší hračka. Už dokáže košík vysypat,pak tam zas kolíčky háže a tak dokola..
    Holky a mohu se zeptat k těm bačkorkám, mám je Aďovi koupit už teď? Občas ho dávám do takového chodítka. Ale fakt málo, spíše, když potřebuji na balkon a aby mi neřval v postýlce,tak tam na mě z toho chodítka kouká a hraje si s tou hrací deskou.. Jen mi každý říká,že se mu tam vyvrací nožička.. *-) Tak jsem z toho nějak celá nejistá..
    No a právě k těm bačkůrkám, kupujou se přímo na nohu nebo trošku větší ??
    Bibo a v kolikátém jsi už měsíci ? Porod si psala na červen,že ? tak šestý měsíc?
    Bibo a Kájo, opatrujte se :))
    Bambulko no vidíš, jak ten Bohoušek to zvládl v noci, určitě se to naučí a bude spinkat každou noc :))
    Tak pááá.. Aďa už vysypal všechny kolíčky 😀

    #866199
    Anonym
    Host

    Ivanko, s těma botička bych ještě počkala. Názory se sice liší, ale já jsem se přiklonila k tomu, že děti, dokud nechodí, mají mít jen měkké botičky (nebo ponožky s cuplikama), aby se jim co nejvíc zpevnil sám kotníček a správně vyvinula klenba. U nás to tak přesně fungovalo. Johanka v capáčkách nejdřív lezla, pak se začala stavět, chodit kolem nábytku, za ručičku a teprve až se jí ty nožičky dostatečně zpravnily a udržely ji, tak se odvážila sama. Zprvu to i vypadalo, že bude jednu nožku točit dovnitř, ale samo se to upravilo. Takže jsem jí ty papučky ke kotníku koupila, až už několik dní chodila celkem pěkně sama.
    Taky u vás sněží?

    #866200
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    jak jsem psala,že jsem nalákala Aďu do pokoje, tak mu to stačilo prostě jednou ukázat a teď se tam plazí furt. Tak ho tu furt doháním. Přeci jen ho tam nechci nechat samotného, máme tam pc a tak aby ho nenapadlo lézt do kabelů nebo něco jiného.
    Ale je to neuvěřitelné, jednou ukážu a už si to to dítě zapamatuje. Abych chvilku mohla posedět,tak jsem zavřela dveře do chodby,tak Aďa je před dveřmi a ťuká a bouhá do nich.. A určo z druhé strany číhá kocour.
    Jo a Aďa bezvadně mě umí přelézat, při tom přelézání jde na kolena a pak mě přeleze. No a takhle sedím na gauči, z jedné strany Aďa a z druhé kocour, který spal. A Aďu nenapadlo nic jiného než mě přelézt a chytit kocoura za ucho a začít mu ho rvát.. Tak jsem mu řekla, ne, tohle se kocourkovi nedělá a dala ho pryč. Kocour by ho hned sekl.
    Ale je to sranda:)) Přeci jen jsem do nedávna měla dítko, co bylo více méně na místě a teďka tu cestuje :))) Fakt jsem za to moc ráda :))

    #866201
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Kájí, děkuji.
    U nás sněžilo dopo a teď tu prší.. chjo, jsem chtěla jet s Aďou ven.. ale v dešti fakt nejdu..

    #866202
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kájo, veliká gratulace, snad nebudou žádné komplikace a porod bude taky v pohodě.
    Ivčo, tak mu zkus koupit tzv. capáčky, kožené botičky, které zpevní kotník a patičku a přitom mají měkkou podrážku na lezení. Na FB se to docela řešilo. Kup ale s atestem. Jo a mají mít nadměrek cca 7mm, aby se nemuseli hned kupovat nové a nedeformovala se v nich nožička.
    Bambulko, tu noc tiše závidím. Kuba byl vzhůru zase 2 hodiny. Homeo dostal teda až jsme ho nemohli uspat, jenže oba jsme byli utahaní, tak jsme ho zkusili vzít do postele. Tak tam usnul, ale tak za půl hoďky jsem ho přenesla zpět do postýlky a spal pak ještě asi 4 hodiny. No ale je to fakt už na odstřel. Asi o víkendu koupíme do pokojíčku postel, že si tam za ním kdyžtak lehnem.
    Dneska jsme byli na tom veletrhu Pro dítě, ještě že mě tam kamoš protáhl zdarma. Je to dělaný spíš pro nastávající matky.
    Tak už mám po klidu, malej se probudil….

    #866203
    Anonym
    Host

    Kájo, u nás taky celý den sněží. A to zítra prý začíná motorkářská sezóna 😛 .
    Ivčo, Kubův jídelníček je asi takovýto: kolem 6 mlíko, pak chleba se šunkou, obídek, jogurt, večeře (zbytek oběda nebo dnes bude mít kuřecí se špenátem ve smetaně s rýží) a před spaním zase mlíko. Pokud chceš dát Adámkovi něco jinýho, tak zkus nějaký tvaroh. Kubovi chutná v takové vaničce tvaroh s jogurtem vanilka sušenka, občas ho má i na véču.
    Holky, mě celý den bolí hlava, už jsem si vzala prášek, hodinku jsem si schrupla, dala jsem si redbull a pořád bolí. Asi ji useknu…
    Peti to homeo (sedalia) říkala lékárnice, že nebude mít 100% účinky hned, že to spíš jako „přenastavuje“ organismus a má se tedy užívat aspoň 2 týdny. No jsem zvědavá jak bude u nás dál probíhat. Dneska to dostane asi zrovna před usnutím.

    #866204
    Anonym
    Host

    O těch velikostech mi paní říkala v obchodě, že může mít i 1,5 cm navíc, hlavně u těch na ven..Taky říkala, že by bylo dobré, kdyby už předtím byl nosil capáčky, asi myslela ty, jak píše Děcko, já měla takové jakoby celokožené, nic tam nebylo zpevněného, prý by pak třeba neřval, když ho budeme obouvat..No ale doma u toho neřve, se prostě bál té paní..Tu tvrdou podrážku má mít, až pokud tráví 70% pohybu na nohách, takže určitě Adámkovi stačí teď ty capáčky.
    A náš jídelníček je – ráno mezi 7-8 jogurt (Activie), sváča 9-10 ovoce, 11.30 oběd, 14 – 15 sváča (Hollandie/Lipánek), mezitím nějaká ta sůša, křupka, někdy Brumík, Lodička a tak, a pak 18 – 19 véča, což je kousek housky/chleba se sýrem, lučinou a tak..a pak už nic, kaši nechce, um taky ne..už na mě leze, musím jít.. paaa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,961. až 3,975. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist