únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,991. až 4,005. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866220
    Anonym
    Host

    leni, hlavně at pije, zkus i po lžičkách. my měly dobu kdy nevypila ani deci. ani nejedla. takže také jsem jídlo řešila mlíkem, aspon něco, pak ujíždí na kukuřičných křupkách, takže jsem je dala na misku na zem a ona si brala když chtěla. navíc to pití čajíku pomáhá i pořádně odhlenit z krku.
    taky my spíme zase od 7, zatím je klid ani jedno nezaplakání (tuk tuk), martin je v šopě na pivku. ale asi půjdu spát. vezmu ještě prášky na … a noc bude jistě kidná, už i odpoledne bylo ok.
    jo a leni mě napadlo, vypodložila jsi bohouškovi pod hlavou? aby mu hleny stýkaly do břicha? je to hnusné, ale dítka to jinak neumí.

    #866221
    Anonym
    Host

    Holky díky. Něco málo sní takže to neřeším až zas tak,ale jak píšete dávám mu pořád něco do ruky. Jablíčko, piškot, kukuřičnou křupku nebo ten kukuřičnšj plátek, rohlík…. no nic moc nechce hlavně to chce hezky rozdrobit.
    Péťo má vypodložené zádíčka. Zatím jsem ho ještě neslyšela chrchlar ťuk ťuk
    Páááček

    #866222
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, Bohoušek už je pěknej ťapák! Jinak já mám chrome a tam mi to šlo v pohodě přehrát. Bohouškovi zkoušej dávat pořád něco do ruky, rohlík, křupku, brumíka,… Jinak já jsem nejezení taky pak už řešila mlíkem, aby měl aspoň něco.
    Peti, že se na to už nevyse… 😛 . Snad prášky zaberou a nebudeš muset v noci opouštět postel.
    Peťo, tak asi budeme kupovat stejnou zábranu na postel, dnes jsem se na veletrhu domluvila, že mi ji prodají na prodejně s veletržní slevou a že ještě dostanu dárek. Jsem šla dneska znovu s kamoškou, která vyhrála 2 lístky. Tak jsme si pak zašly na meníčko, koupit klukům botičky a ještě do dětské herny. Jsem mu koupila o číslo větší ty capáčky. Ale od jiné firmy, jsou takový pevnější a vyšší, tak snad si i jima ty nožky zpevní. Jen jsou béžový s fialovýma ornamentama, to by nevadilo, ale mají i růžový tkaničky. Jenže modrý prý dostanou až tak za 2-3 týdny a to se mi čekat nechce.
    Dneska se v noci malej vzbudil 2x na čaj a dudl a spal až do půl 8. Jsem zvědavá jaká bude ta dnešní noc. Peti, ty homeo prý upravujou organismus, že zabírají postupně a po těch 2-3 týdne se asi můžou asi vysadit. No uvidíme. Teď už spí přes hodinu a stále klid. Já půjdu brzo taky…

    #866223
    Anonym
    Host

    Leni, zkus mu občas i stříknout do krku vincentku, ta příjemně zvlhčuje, takže se pak i líp odkašlává. Ale snad už bude brzo v pohodě.

    #866224
    Anonym
    Host

    Jo Ivčo, k těm neštovicím: nám dr. řekla, že by počkala, jestli Kuba nechytne neštovice v další vlně (bývají ve vlnách 2-4roky), no a pokud by je nechytl tak do 6-7let, tak že by ho očkovala až pak. Ale pokud jsi neměla, tak by ses měla určo naočkovat, a to co nejdřív. Sice je pak můžeš chytnout, ale budeš mít s očkováním nesrovnatelně lehčí průběh. Čím je člověk starší, tím bývají horší. Moje neteř (sice 8 let, ale je postižená, takže jako vyspělejší) měla vředy skoro centimetr veliký, vysoký horečky,…

    #866225
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak dneska už Adámek v noci nebrečel, jen jsem ho jednou přikrývala. To fňuknul a když jsem ho přikryla,tak se otočil a spinkal dál.
    A spinkal až do půl sedmé. Jen jsem si myslela,že si dáme společně všichni snídani, rohlík, máslo a šunku. Tak Aďa kousnul do rohlíku,hned ho hodil pak na zem, tak jsem mu dala kousek šunky do pusy,tak jí tam chvilku převaloval a pak se začal dávit a tak jsem ho bouchla do zádíček a tu šunku mi hodil ven.. No prostě jak má zatím ty dva zuby,tak tu šunku tedy nějak neumí sníst a to mu jí dávám fakt na malé kousky..
    Tak dostane až asi za hodinu sváču..
    Už nám tu zas cestuje po bytě. Jen přemýšlím, zda nekoupit takovou tu zábranu mezi futra, aby nelezl do chodby, kde je kočár a dveře ven a hlavě je tam wc kocoura a ten furt tahá ven ten kočkolit. Ač to furt tu uklízíme. Přeci jen to plazení je jiné než lezení a vše by na sebe navalil..
    Evi, asi se fakt nechám oočkovat, nějak z toho mám vítr.. Jako jsem měla z klíšťat a pro jistotu jsem se taky nechala oočkovat a už jsem klidnější. Ale když jdu do lesa,tak se stejně navíc vždy stříkám tím sprejem a pak se hned prohlížím..
    Jen si musím najít jiného praktického lékaře. Našla jsem si tu takovou starou babu a ta je fakt mimo a víc ví sestra než ona a četla jsem na ní na netu víc stížností. Už k ní nechci chodit.
    Jen v Praze je to s těma doktorama fakt blbý, buď už neberou nebo člověk za nima musí dojíždět..
    Evi,taky chci jít na ten veletrh až bude tady v Praze, hlavně kvůli těm golfkám, ráda bych je okoukla, nakonec čekáme na tu novou kolekci jané.
    Dneska jsme pozvaní na oslavu narozenin, děda Aďi má 60.. Jdeme na oběd do restauračky a pak bude oslava doma…
    Tak zatím páá

    #866226
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    kluci (Michal s Kubíkem) jsou venku, takže trochu uklidím a pak se k nim se psem přidáme.
    Ivčo, my dneska taky jdeme na oslavu 🙂 . K těm zábranám, já měla vyhlídnutou tuhle: http://www.babypark.cz/zabrana-baby-dan-danamic hlavně kvůli tomu, že se nevrtá. Chtěli jsme jí dát do pokojíčku, aby tam nelezl pes. No ale on by stejně štěkal u té zábrany a to je houby model. Takhle si lehne někde v rohu pokojíku a spí. Je to loveckej pes, takže chrápe asi 18hodin denně 😀 .
    Jinak noci jsou u nás čím dál lepší. Sice byl 2x vzhůru a chtěl mlíko, ale večer totiž toho moc nesnědl, tak měl hlad. Ale už je to lepší než když byl vzhůru každou hodinu nebo 2-3 hodiny v kuse.
    No nic, jdu pověsit prádlo a uklidit, ať můžeme jít ven.

    #866227
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy!
    Tak dnes noc opět na prdlačku. Spinkal od 19:30 – 23:00 – to bylo dobré. pak se vzbudil a bylo vymalováno. Řval a řval. Tak jsem si lehla k němu do pokojíku. To mu vydrželo asi hodinu. Před pllnocí jsem si ho už musela vzít k sobě. A do dvou to byla katastrofa. Pořád sebou mrskal, pobrekával. Ve dvě už jsem to nevydržela a dala ho zpět do postýlky. Nakonec teda usnul,ale zž v šest ráno strašil a že budeme vstávat. Takže jsem fakt vyspaná 🙁 . Ale měl asi bolení bříška páč včera nekadil a večer vypil 200ml kaše a ještě mlíčko.Chjo a v devět už se šmudlal , že chce spát tak nakonec usnul v 9:30 a spal do 10:30.
    No tak budu končit. Manžel vařil :O a už to mam naservírovaný až pod nos. Pááá

    #866228
    Anonym
    Host

    Tak náš drahoušek už skoro hodinu chrupká. Na véču měl dneska kuřecí maso a grilovaný lilek, ale toho jsem tam dala moc, tak snědl jen pár lžiček. Takže jsem mu ještě dala polívku od oběda, zítra ji bude mít taky. Pak jsme si hráli, dostal homeo, nakonec mlíko a během chvilky vytuhnul.
    Holky, myslíte, že když dám na kočár nafukovací kolečka místo gumových, tak že bude ten kočár měkčí (odpruženější)? Pořád poslouchám jak je hrozně tvrdej. Mě to teda nepřijde, ale už nemám nervy to furt poslouchat a jiný prostě kupovat nebudu. Tak jsem si říkala, že třeba s těma nafukovacíma by to bylo lepší. Do těch gumových se taky hodně zapíchávají kamínky a pak to ještě drncá o ty kamínky. Veškerý odpružení mám promazaný, takže s tím už nic neudělám. Leda ho dát do servisu, ale to by prý stálo cca 4tis. na což teda z vysoka prdím. Tak jsem z toho kočáru byla nadšená, ale ty řeči mě ničí. Vím, že jsou mnohem hůř odpružený kočáry a děcka žádný „trvalý následky“ nemají. Fuj, to jsem si zase ulevila…
    No nic, přeji co nejklidnější noc a hezký zbytek víkendu!

    #866229
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak jsme včera byli na té oslavě narozenin. Nejdříve oběd v restaurace. Myslela jsem si,že asi Adámek tam moc jíst nebude a taky že moc nejedl. Objednala jsem hovězí vývar s nudlemi,tak si dal asi tři lžičky a pak furt měl v pusince ty nudle a už další nechtěl. A objednala jsem si svíčkovou,že tedy dám i Aďovi a tak snědl zas tři lžičky a už nechtěl.. nakonec jsem mu dala přesnídávku,co jsem si přivezla pro něj. Tu snědl celou a už se začal na všechny usmívat. Taky tam byli Adámkovi vzdálení malí příbuzní ( tříletý bratránek a dvouletá sestřenice). Tomu staršímu bylo divné,že Adámek ještě nemluví a furt se na něj mračil a pak mi říkal,že ho naučí mluvit.
    Pak jsme se přesunuli na oslavu domu. Já jsem Adámkovi vzala na hraní ty kelímky a pak hrací foťák a kelímky zabavily děti a i ten foťák. Adámek nakonec si hrál se šnůrkama od žaluzií a seděl tam s tetou. Vyhrál si tam dlouhou dobu. Ty dvě děti byly jak tornádo, skákaly, mluvily, ta holčička občas i křičela. Občas spadly na Aďu. A Adámek byl celou dobu hodný, jen se občas po nich podíval. 🙂 Ale bylo vidět,že je rád mezi dětmi. Mě a Aďu babi odvezla domů po šesté, takže jsem doma udělala kaši, vykoupala Adámka a po kaši hned usnul. Já ještě vyprala a umyla si lahvičky a šla v půl deváté taky spát, jsem byla uplně K.O. To se mi dlouho nestalo..
    Evi, my máme na kočáru nafukovací kolečka a vůbec se nám do nich žádné kamínky nezapichují a to jezdím i v terénu. Jen za určitý čas se musí přifouknout, aby zas se jelo s kočárem dobře. Já jsem s tím spokojená. My máme i odpružený kočár, takže v pohodě. Ale pokud máte kočár odpružený,tak by ty kola snad neměla vadit, ne??
    Bambulko, tak už byla lepší noc ?
    Tak zatím pááá

    #866230
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak mi nějak dnes došlo,že máme doma tu sadu z ikei a že je tam ten hrníček,tak jsem ho umyla a udělala do něho Adámkovi čaj. Nejdříve tedy nechtěl,přeci jen jiný hrneček než je zvyklý,ale pak začal z toho moc hezky pít. Jen není zvyklý na tvrdé pítko,tak to trošku teklo z pusiny ven, ale myslím si,že to zvládl dobře:))
    Jen si říkám, zda nemám mu nejdřív koupit hrneček z měkkého pítka nebo ho rovnou naučit na tvrdé ??
    Jo a taky mi došlo,že ta miska má přísavku,že mu do toho mohu dát taky nějaké jídlo a může si z toho brát sám.. a hlavně to neshodí z židličky..
    Tak už mám Adámka u pc,tak končím,než mi ho zas vypne..

    #866231
    Anonym
    Host

    Ivčo, kočár má péro u každýho kolečka a pak ještě centrální tlumič. Je fakt, že to bylo takový zaněšený prachem, ale už je to mnohem lepší. Mě to nevadí, že je tvrdší, líp se mi s ním jezdí, než s tím starým, který se mi zdál až moc měkký. No ale už jsem si zase vyslechla, že mám ten kočár vyhodit a koupit nový – neotočná nafukovací plně odpružená kola, přehazovací rukojeť (teď prý neuvidím, kdyby do boudy vlítla vosa, dítě má prý jezdit pouze otočený k matce), šířka zádové opěrky min. 40cm, drátěný koš pod kočárem nebo s nosností aspoň 5kg… Jako jedem jsem na netu našla a stojí skoro 10tis. Asi si už z toho půjdu hodit mašli… :@ .
    Dneska se Kuba zase vzbudil asi 4x na dudl, ale od 2 do 7 spal bez přerušení. Teď zase chrupe v ložnici v kočáře. Odpo chceme jet někam na výlet, ať se všichni proprdíme 🙂 .

    #866232
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, hezkou neděli.
    Bivinkou, koukám, že už jsi to pěkně vyřešila, ale přesto, tady je odkaz na ty zdravé lahve. Není to vlastně nic zvláštního, funguje to jako cyklistická flaška, ale materiál, který je na to použitý, je zdravotní plast: http://www.slune.eu/napojove-lahve/zdrave-lahver/zdrava-lahevr-detska-05-l. Mají pěkný design. My máme tu červenou s vílou a k ní termoobal. Ke každé jsou 2 savičky a jednoduše za pár korun se dají kooupit další. Náš největší problém s hrníčky byl ten, že Janka hned rozkousala pítko a dost se nám to tím prodražovalo. Tohle zatím rozkousat nezvládla:) .
    Peti, neboj, běhání Valinky si ještě hódně užiješ. Johanky je teď všude plno, pořád jenom uklízím.
    Děcko, my máme kočár s nafukovacíma kolečkama a je skvělý. Stačilo je malinko upustit, nový byly hrozně nafouklý a hrozně to drncalo. Nepomohlo by vám to taky? Já bych do plastových taky nešla…
    No nic, tak já zas běžím psát. Peti, naštěstí už jen ta diplomka. Ale je to horor. A k tomu je mi trochu šoufl – teda asi ne jako tobě, ale přeci. Doufám, že zas první 4 měsíce komplet neprozvracím.

    #866233
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Děcko já měla hlubokej kočár s nafukovacíma kolečkama a teď používám už jen golfky a ty mají ty tvrdá kolečka a je mi uplně fuk jak hodně to drncá a malému taky. V podstatě se mu to i líbí a když jedeme před hrbolatější terén tak itevře pusunku a dělá ááááááá a hrozně se mu líbí jak mu přeskakuje hlas.
    Bibi hrníček mam jak s tím trvdým pítkem tak i s měký a nechce mi pít ani z jednoho. Nejraději pořád lahev s dudlem.
    Jinak noc zase na pdlačku. Šla jsem si lehnout ve 21:30. Ve 23:30 první budíček na dudel.Dokud jsem tam stála u postýlky tak OK jak jsem odešla spustil řev. Tak jsem se přestěhovala do pokojíčku. Když mě viděl, že tam ležím tak pohoda. Druhej budíček ve 3:00 to dostal mlíko a v 5:15 hotovo vyspáno. Je to potvora. Mě fakt nenechá vyspat. No jsem zvědavá jak chce pokračovat.
    No maůlej před hodinou usnul tak ho pujdu asi něžne probudit páč by nechtěl spinkat večer. To bude asi na mne nas…..:$

    #866234
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem dneska k obědu dělala kuřecí vývar s písmenkama, zeleninou a játrovými knedlíčky a druhý chod bram.kaši s obalenou rybou. Tak Adámek dostal vývar bez těch knedlíčku a baštil hodně moc. Asi mu domácí polévka chutná více než v restauraci a druhý chod dostal tu kaši ale se šunkou. Tak to už tak moc nejedl.
    Pak jsem ho oblékla a že se jedeme projet. Tak venku koukám,že poprchává,tak jsem dala i pláštěnku,ale že to ustojím. Tak jsme vyrazili a když jsme byli na začátku naší louky,tak začlo fakt pršet*-) ,tak to jsem radši otočila a jeli jsme domu,no a když jsme byli před barákem,tak přestalo a začlo svítit sluníčko,tak to už jsme šli domů,fakt jsem se už nechtěla zas vracet..
    Nakonec Adámek pak po sváče a čaji usnul,ale kocour zas měl divokou a vzbudil ho. Tak byl pak mrzutý. Tak jsem mu odtáhla záclonu a koukali jsme z okna,to má rád. Pomohlo to a už byl veselý. Pak dostal ještě chlebík s máslem,tak konečně pěkně ho papal :)) My se to naučíme. Už půjdu zas chystat kaši a pak koupání a pak šupky do postýlky.
    Bambulko a ráno jak mu dáváš mléko,tak to mu ho dáváš ještě v pokojíčku nebo se přesunujete jinam? Myslím v těch cca 6.hodin.. Jak se Aďa ráno probudí dřív jak v šest,tak jdu udělat mléko,pak ho přebalím a dám mu tam i mléko a pak šup zpět do postýlky a já do postele a spíme. Jen nesmím na něj koukat,to pak taky už nechce spát. Ale jinak vcelku je naučený,že si ještě dáchne..
    Tak zatím pááá

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,991. až 4,005. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist