únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,006. až 4,020. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866235
    Anonym
    Host

    pěkný večer,
    už spinkáme po náročném dni. po obídku spala sotva hodinu, usnula ve špatné poloze a tak jí asi probudilo trnutí těla 🙁 nepomohlo, ani když jsem si šla k ní lehnout. no a protož začlo svítit sluníčko a posledně byla debata o botičkách že můžou být větší, tak jsme je šly hnedka prubnout ven. moc se nám to všem líbilo. fakt tak nadšená z venku jsem dlouho nebyla. celou hodinu tapkala, se divím že jí nebolely nožičky. chodily jsme po trávě, šly na kačenky a u nich mohla oči nechat a se i smála a brebentila. fakt super. štětí že máme i babičku, vloni sehnala za cigára to chodítko a ješě snad odrážedlo, bonus k tomu dostala malou plastovou židličku. takže nemusíme aspon tahat venkovní na zahradu.
    Kájo, já si pamatuji že ti bylo zle, tak proto jsem i přála aby tentokrát nebylo. budeme držět pěstíky aby bylo fajn a diplomka dopadla na ing??? přemýšlím že bych se možná zas rozjela, ale asi až bude teplejc. to bychm se mohly sejít i s Evčou, co??? a vlastně i Jiřkou, také nemá do Olomouce daleko.
    Evi, my kočárek máme také nafukovací, teda kolečka. na těch plastech se mi právě moc dobře nejezdí (golfky), ale do obchodáku to je dostačující. i když já bych asi tchýni řekla, že at si pro své ježdění koupí kočárek jaký je libo jí a tobě at nechá ten otřesný 🙂
    Ivi, jak dopadla miska žabička? nám teda nepřisává k ničemu :))), hrníček je stále schován, ale my pijem z netekoucího, takže mi to ani nevadí.
    Bambulko, to odejítí u spaní a řvaní znám velmi důvěrně. hele začínám přemýšelt nad tím homeopatikem, tam je odloučení od matky a strach nebo jak se jmenují, asi po něm půjdu. Možná zkus bohouška víc vyhladovět před večerním mlíkem a pak mu to dát vše najednou. i když jsi psala že nechá. jen tak pro zajímavost. my dnes večeřeli chleba s máslem asýrem, snědla toho dost, takže mlíka se dělalo jen 240, ale vypito bylo 30 ml, z pokojíčku se linulo ticho, tak jsem šla kouknout. totálně tuhá.
    taky jsem zjistila že nás po nutrilonu bolí bříško, ráno to nevadí, to se vyprdí, ale večer to byl včera zas blázinec. tak že udělám proto i tak málo mlíka a ještě navíc nedám počet odměrek jak máme a udělám ho ridší, takže na 240 jsem dala jen 5 odměrek. ale stejně jsme nevyzkoušeli, zda to klapne. tak třeba zítra.
    Ivi, měly jsme dobrou shodu s obědem. jen my teda rybu přírodně. ale malá to jedla :), a protože jsme byli venku a pak jsem koukala na muže se železnou maskou, tak na mě ted čeká kuchyn, mějte se a zatím pápá

    #866236
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,tak miska se nám krásně přisála na ten stoleček u židličky,ale ten náš rambo jí hned chytnul a odlepil a tak furt dokola.. nakonec jí hodil na zem.. Ještěže jsem mu tam nic nedala,to by to jídlo bylo všude.. Ale za to tam chvilku míchal lžičkou..
    Budu mu tam dávat spíše takové ty křupky nebo nějako bramboru.. polévku radši ne 😀 to by to dopadlo..
    Adámek už cestuje po bytě. Já byla v obýváku a Honza v pokoji a Aďa se vydal za ním. A pak zas na zavolání se připlazil na mě kouknout. Pak ho i lovil kocour. Musím říct,že když si na chvilku chci odpočinout,tak mu zavřu dveře a to pak je u nich a klepe na ně. Tak já vždy na něj, ťuk ťuk, kdo tam ?? Adámek ?? :))
    Hold už mi zkončilo leháro na gauči a mám pěkný pohyb. Snažila jsem se ho natočit, ale to se nepovedlo, jako kdyby to tušil a zastavil se a koukal..
    No a ještě jedna novinka. Adámek se už krásně snaží z lehu si sednout.. Umí to z takového pololehu sedu, jak jsem myslím psala a teď to zkouší z lehu. Ve vaně byl na lehátku a pak se začal přitahovat:P Je to šikulka můj malý :))
    Peti, Valinka krásně chodila po venku :))) Fakt ty děti jsou tak roztomilé,když začnou chodit. Ale počkejme za pár měsíců a budou jak ta vzdálená sestřenice Adámka, ta lítá, skáče, padá.. uplné tornádo.. Ta už byla k neuhlídání 😐
    Adámek už taky spinká :)))
    Tak pááá

    #866237
    Anonym
    Host

    Peti, já mám u toho kočáru gumový kolečka, takže něco mezi nafukovacíma a plastovýma. http://www.kocarky.cz/kocarek-cam-cortina-x3-tris-2012.html Nejvíc drncá na dlažebních kostkách a když jsou v kolečkách napíchaný kamínky, ale ty já stejně hned vydělávám. No ale nafukovací se mi nechce kupovat, stojí víc, než kolik jsem dala za ten kočár 😐 . No a taky jak chodíme do terénu, tak u toho minulého jsme často píchali a v terénu nedrncá vůbec. Hele Peťo, já ale nikde nepsala, že mě prudí tchýně…:P
    Dneska měl Kuba na obídek včerejší polívku a nám jsem „uvařila“ SwissKing od mekáče. Večer si Kuba dal skoro celý krajíček chleba s lučinou a šunkou a pak ještě asi 4 kolečka samotné šunky. Tak snad bude napapaný a nebude se moc budit.
    Adámek je šikula. To Kuba na zavolání teda nepřileze, spíš se rozhlídne, jestli jsme dostatečně daleko, aby mohl udělat nějakou lumpačinku.
    Valča je taky šikula. Já se už taky těším, až vyrazíme ven jen třeba s odrážedlem. Nepočítám s tím, že až začne takhle chodit, takže bude sedět hodinu a půl v kočáře.
    Kájo, tak snad ti bude toto těhu dobře. Jinak přeji hodně štěstí s diplomkou a pak s obhajobou. Já když si vzpomenu na svoje psaní, tak se zase nas.ru. Vedoucí mě totiž tlačila do toho, abych to téma pojala úplně jinak, než jsem chtěla. Takže jsem musela furt něco přepisovat.
    No nic, dneska už mám zase v noci službu já, tak běžím chrupat, ať spím aspoň chvilku.
    Dobrou!!!

    #866238
    Anonym
    Host

    Peti a to Val nedělá dobře klasický nutroš, nebo ten spešl? Já teď slýchám od spousty lidí, že po roce přešli z nutrilonu na sunar. Většinou teda, že sunar prý víc zasytí. Nevím, já mám doma ještě 3 krabice nutrilonu, takže přecházet na něco jinýho nebudem.

    #866239
    Anonym
    Host

    Jé, teď jsem si všimla, že v tom odkazu jsou na kočáru nafukovačky. Ty kolečka totiž vypadají úplně stejně. A aspoň je tam vidět, že je odpružený. Takže teď ten správný odkaz na cortinu s gumovýma kolečkama: http://deti.bazos.cz/inzerat/14670366/Cam-Cortina-X3-Evolution-trojkombinace.php Náš je teda jen béžovej s oranžovým 🙂

    #866240
    Anonym
    Host

    Evi, Míša tě ale určitě neprudí a Kubíčkovi je zatím jedno v čem si vozí dupku :)))), takže mě napadá leda tchýně 😀
    zkoušeli jsme normální nutrilon i to míchané a bolí jí z toho břicho tak i tak. říkala jsem si že zkusím koupit český, jestli to není třeba tím. taky možná zkusím jinčí mlíko. uvidím jestli mi bude zas včer brečet, jinak bych asi zítra koupila a z toho co máme doma otevřené udělám asi milion omáček.
    u nás noc bylajinak vcelku super, jen jednou plakala, asi zl sny, už déle bylo slyšet takové pufnukávání a pak najednou spustila.
    jo a máme teplotu 38,4, atk nevím z čeho, snad né z té procházky :S , viděla bych to spíš na růst těch špičáků. jenže není homeo doma, tak budu muset sjet.
    jdu probudit martina, at zajde pro pečivo 😛

    #866241
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    :^) tak Adámek brečel v půl dvanácté, to byl zas pro mě šok. Tak jsem pochovala,tak to se rozeřval více,tak jsem si ho vzala na klín a konejšila. A pak zas šup zpět a znova řev,tak jsem ho hladila a on se otočil na bok, tak jsem si říkala, huráááá.. a zas řev. Tak to už jsem trošku zvýšeným hlasem, Adame! A nakonec jsem ho tedy přebalila a zpět do postýlky a to už zabralo a spinkal dál. Pak nějak ještě jednou později zafňuknul, ale to už jsem nevstávala. Za to mě zas vzbudil Honza. Ráno vstal odešl pryč a pak se za chvíli vrátil pro oblečení a otevřel dveře a světlo z chodby mě probudilo.. Samo,že i Adámek byl vzhůru.. Tak jsem šla udělat sunar. Přebalila a šup zpět do postýlky a už jsem spala,asi za hodinu jsem se lehce probrala a koukám Adámek odkrytý,tak jsem ho překryla, protože jsem v bytě větrala,tak aby byl v teple a on ze spánku začal fňukat, zvedat nohy a zas se odkopal,tak jsem ho tak nechala a spali jsme až do půl deváté :)) No ale stejně bych spala déle….
    Evi, Kubík je šikula,že už takhle večeří chlebík s něčím a ještě zbaští tu šunku.. Adámek zatím nejraději jen chlebík s máslem, šunka být nemusí,ale málokdy sní větší krajíček. Tak by ho to asi nezasytilo..
    My už máme sunar 12+, ale to víte,že my jedeme už dlouho sunar.. Už mám asi 6 dozu od sunaru,co já s tím budu dělat 😀 😀
    Evi, pokud si ty s kočárem spokojená,tak určitě neřeš,že někomu to vadí. Přeci ho zas nebude prodávat a kupovat jiný.. Stejně za chvilku tam Kubík nebude chtít tam moc být…
    Peti, tak přejeme brzké uzdravení.
    tak pááá. Adámek už mi skoro zas vypl pc..

    #866242
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Evi přesně tak taky by jsem neřešila ten kočárek. Jestli ti vyhovuje tak si ho nech. Malej už kolikrát do kočárku ani nechce,ale má smůlu, no. Nikam by jsem s ním nedošla a máme jen takové spíšpodzimní botky takže vyrážíme jen když je teplo. Nemá smysl kupovat novej kočárwk.
    Jinak Bohoušek dnes zlatíčko….. ťuky ťuky ťuky… no v rámci možností. Vzbudil se myslím kolem druhé. Dostal mlíčko – 180ml to vypiul celé a pak prudil, že chce jít spát ke mne. Neměla jsem už po tom probdělém týdnu či jak dlouho to trvalo nic zkoušet a 10 se vracet. Vzala jsem ho k sobě do postele a chrupkali do 7:45….. jupíííííííííí. Já se dnbes cítím tak krásně. Ráno zbaštil půlu chleba se šunkovým mazacím sýrem (ten má nejraději), potom domácí vanilkový puding a misku polévky a v 11:45 šupky spinkat a ještě spí. Takže už se vrátil i apetit. Jsem ráda. Jen aby mu to vydrželo. O víkendu byl na ťafku mezi oči. Pořád řval a fňukal. A dnes zatím rozdává úsměvy.
    Bohoušek taky hrozně rád kouká z okna. Postavím ho na parapet a kouká na Beníka na Mindu….. a moc ho to baví. vydržel by čumákovat snad hodinu. No ale kdo tam má stát a držet ho, že. Mě to fakt neba čučet na tu naší zvěř 😛 . Ař zase ta naše můra kočičí přitáhne koťata tak to je sranda je pozorovat tak to bude jiná,ale to už snad budeme venku a pracovat na zahrádce….
    Péťo taky mě napadlo snižiovat množství odměrek mlíka. No včera jsem začala. Dala jsem 180 vody a 5 odměrek mlíka jinak dávám 6. Ale zase nevím. Někde tu někdo psal, že má vypít ještě půl litru mlíka za den a to on nedá ani níhodou a když mu to budu ještě takhle ubírat tu noční dávku :O . No já nevím no.
    Jo Petruš mi taky měli po té procházce teploty a onemocněli jsme. Bu´=d to byla schoda náhod a nebo zkrátka z toho onemocnej,ale nevím no.
    Tak páááček jdu ještě pokoukat na net. Psala nějaká paní, že prodává oblečení na kluka tak jdu na něj juknout. Páááček

    #866243
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tady v Olmiku funguje mezi maminkama směnný obchod, takový bazárek bez poštovného, tak toho dost aktivně využívám a zrovna dneska jsem si šla pro asi týden chozené botičky. No nekup to:) . A Johanka ve městě usnula a teď spí na chodbě, já mám klid na oběd a internet.
    Peti, jen aby z toho nebyla šestá nemoc, to jsou taky teploty prakticky z ničeho. Někdo už ji tady taky měl, že? Johanka asi před 2 měsíci, prý se to ale může opakovat. Což o to, nemocná byla hodná, ale pak řádila jak černá ruka:| .
    My dnes spaly dobře, akorát jen do 7, tak si Johanku vzal manžel a ráno ji obstaral. Super, škoda, že to není častěji. Ale zdá se být zase o něco ohleduplnější, když vídí, že mi není úplně dobře… Bibo, jak vy jste k tomu druhému přišli? Bylo to plánované? U nás Alex tvrdí, že to byl duch svatý:D . A ono skoro jo. Jsem zvědavá, jaký bude první UTZ za 14 dní. Jestli z toho vůbec něco bude…
    Tak já jdu zase pracovat,pa holky, pěkný den.

    #866244
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, malej mi spí, ale šel až v 1, normálně chodívá před 12..Mezitím zvonil pošťák a šli jsme dolů pro balíček, Fíla capkal a dokonce, když ho držím za obě ruce, tak vyjde i schody, dolů jsem nezkusila, nechtěla jsem zdržovat..Ale chodí venku strašně rád, pořád si nosí ty botky, jako že chce jít ven, tak půjdeme i odpoledne..Jen se v trochu bojím, chce jít sám, běží za každým psem, tak aby se mi někde nevysmeknul, když v druhý ruce vezu kočárek, nechám ho asi jen v parčíku, možná jen na hřišti.
    Kájo, my to neplánovali, bylo to překvapení, taky jsem na to přišla až někdy ve 12tt, protože jsem to vůbec nečekala, na začátku jsem byla hodně utahaná, ale snad ani ne tak jako s Fílou, protože jsem si to tak nepřipouštěla. Zvracení se mi vyhlo v obou případech, ale bylo mi tak těžko. Teď je mi docela dobře, jen mám zase už břicho, už to teda nezapřu, zvlášť když odhodím bundu. Jak mě bolely při kojení ty klouby, tak to mě teď zase bolí už teď, tak jsem zkusila ten Colafit, je to i pro těhu i kojící, ale nemám nějak pocit, že mi to zabírá, asi u mě jde fakt o tu želatinu..
    Peťo, to víš, že kope :), je zatím pořád hlavou nahoru, Fíla už byl touhle dobou otočenej, tak nevím, jestli má na tu otočku ještě místo, ale tak nějak to cítím, jak má nožky dole a kope mi do měchýře a nahoře vpravo má hlavu a tam někdy šmrdlá rukama.
    Jinak Evi, to mi přijde jako nesmysl vyměňovat kočárek kvůli nafukovacím kolečkům, každou chvíli se nám vyfouknou a pak se s tím pěkně blbě jede, špatně se nafukoujou, takže to u nás není žádný terno.
    Tak holky, držím palce, ať jste v pořádku a děti taky, zase jsem dostala co to píšu hlad :). Papa

    #866245
    Anonym
    Host

    Dneska jsem byla domluvená na 10 se známou, že jí pomůžu koupit nějaký věci na mimčo (čekají v červenci). No a Kuba si v 9 usnul. Tak jsem ho pak o půl 11 budila. Nakonec jsme koupili jen oblečení na cestu z porodnice. Ještě jsem jí teda dala nějaký rady ohledně odsavaček (na mlíko i na rýmu). No oni že pojedou nakupovat do polska, tak jsem jí řekla, ať si hadříky nakoupí tam. V tom obchodě měli velký kulový, třeba dupačky s kabátkem, bez bodyna, nebo hezký setík, ale byl vyšívaný a ta výšivka nebyla podložená, takže to strašně škrábalo,…
    Jinak u nás noc klasika. Vzbudil se asi 2x kolem druhé, pak v 5 na mlíko a spal do 7. No ale mazec byl, že Michal chrálal, ale znělo to jako když Kuba začíná natahovat do řevu. Chvilku mi v té rozespalosti trvalo, než mi došlo co to je za zvuk.
    Včera jsem Kubovi zmenšila ohrádku, z obdelníku 1x2m jsem udělala pětiúhelník o straně 1m a dala jsem mu tam místo molitanu puzzle. Tak teď tam sedí a točí se dokola a hrozně se mu líbí ten zvuk.
    Kájo, ten duch svatý je dobrý. To je asi jak říkala kamoška, že jí stačí, aby si vedle ní manžel vyklepal trenky a hned je těhotná 😀 . Tak snad ultrazvuk dopadne dobře.

    #866246
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo,tak to jsem se nasmála,že u Vás za to může duch svatý:D Manžel je v tom tedy nevinně:D Držím palečky, aby ti nebylo moc špatně a zvládala si to. Jsi fakt dobrá,že zvládneš i diplomku 🙂
    Bambulko, taky by Adámek koukal dlouho z okna,ale já to dloho nevydržím, přeci jen 10kg v náručí už se pronese..
    S tím půl litrem mléka jsem měla taky problém, jak to dostat do jídelníčku Adi, když on usne po sedmé a spí celou noc, tak mu ho buď dávám odpo před sváčou nebo po ní a někdy až večer s kaší.
    Bibo, mě taky ten colafit přišel,že mi nezabírá, jak jsem to tu před časem řešila a pak jsem to užívala. Spíše mám pocit,že se mi to časem zpravilo samo a ne tím colafitem..
    Mimčo se ti určitě otočí, určitě tam má ještě prostor. 🙂
    Holky, jinak fakt už za Adámkem jenom lítám a když jsem nyní chtěla mít chvilku klidu na kafe a sušenku,tak jsem zavřela dveře, on už nechce být u hraček v obýváku a furt se plazí do pokoje a pak do chodby a docela slušně má z něho vítr kocour. Ten se vždy klidí. ¨
    Jen musím fakt furt tu uklízet. Kvůli těm kamínkům z kočkolitu a z venku, aby to Aďa při tom plazení si nevrazil do ručiček nebo to nechtěl sníst..
    A zrovna se Aďa pokandil.. na něj ta activie fakt působí, já jí sním a nic..

    Tak zatím

    #866247
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba teď kaukušká 2x denně a to má activii jednou denně. Myslím si, že asi zase zuby.
    Máme novinku, Kubík už zase papá přesnídávky! Slávaaaaaaaaa!!!!
    Jinak drahoušek chrupe už od 7. Dneska totiž spal jen od 9 do 10:15, pak už ne. Doufám, že noc nebude nijak náročná. Za chvílu půjdu žehlit a pak taky zalezu do pelechu.

    #866248
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi a ty přesnídávky kupované nebo myslíš domácí?
    Adámek jí kupované, občas mu šoupnu banán do pusy, jen s jablkem čekám na další zuby, asi těma dvouma to neukousne.. no zkusím mu dát, třebas to zvládne..
    My byli odpoledne nakupovat, tak Adámek seděl ve sporťáku a koukal po obchodech. A nevypadal,že by si chtěl schrupnout.. Tak jsme si v globuse koupili párek v rohlíku,tak jsem mu dala kus rohlíku a Adámek taky baštil,jen se trošku zaprasil,ale to už jsem pak neřešila.Už byl totiž oslintaný. Cucal totiž popruh od kočáru.. :O
    A doma jsem nás musela zavřít z obýváku, vypustila jsem ho na podlahu a už si to plazil směr chodba.. Tak pak se mi plazil v kuchyni,tak jsem musela dát bacha,kam šlapu. Dala jsem kocourovi kapsičku a Adámek už se na kocoura sápal,tak jsem ho musela odnést,aby nechal kocoura aspoň nažrat 😀 Aďa kocoura furt pronásleduje 😀
    Jinak Adámek taky už spinká, od půl osmé :)) Koupila jsem mu druhý dudlík,zas svítící. Aspoň ho v noci najdu 😀
    tak dobrou a klidnou noc všem:)

    #866249
    Anonym
    Host

    ahojky,
    tak u nás je to hrůza, po cleý den horečka a ted na večer před koupáním šla na 39,6, pak klesla na 38,6 na chvilku, udělala jsem zábaly na nožky a po 2,5 hoidnách užití nurofenu měla zas 39,4, tak jsem volala na pohotovost. malá je cleý den taková vláčná, jen se chce mazlit, nosit, tulit. tak taky čekám co přinese noc. ráno jedem k dr, at udělá krevní hodnoty.
    jinak jsem dnes přešla na sunar, tak uvidíme co to udělá. sunarku na doboru noc tu hotovu kaši odmítla. štěstí že mám super kámošku a ještě narychlo mi dovezla ten sunar. já tak jako přemýšlela zda vzít nebo ne, jak jsem byla dopoledne na nákup. a nevzala, ale marta má hodného manžela a dovezl mi ho, stihl to ještě před koupáním :), jo mimohcodem ten sunar má pěkně hnusnou chut proti nutrilonu.
    jinak spíme, skoro nic jí nevzbudí, to horké z ní fakt hodně sálá. jsem z toho celá na nervy.
    Evi, je dobře že Kubík zas začal papat přesnídávky, prýděti mají takové období. no hlavní je že se to dá vždy něčím nahradit.
    Ivi, už máš Adámka plnou podlahu co? za chvilku si řekneš až na něj šlápneš, sakra proč nejsi ještě miminko :), kam se podělo:) , jo hele ta marta má taky kočku doma. její nelča kočkolit i papá, takže denně dávají nový. chtěla kvůli tomu že jsou všude ty kamínky nebo co to je, pořídit domů i ten roboticý vysavač. ale neuspěl a jeli ho vrátit :)), časem si kočkolit, kocourek a adámek na sebe zvyknou, enboj, jo a ještě kočičí žrádýlko k tomu.
    tak martin je doma a já půjdu spát. mějte se a užívejte dětí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,006. až 4,020. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist