únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,126. až 4,140. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866355
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Aaaa tam je tak krásně 🙂 Adámek rhb zvládnul,ale zase brečel, ale myslím si,že protože nemá rád cvičení na adamitu:O , doma mi tedy neřve:D
    Paní říkala,že ať se nebojím,že určitě bude chodit, že to prý dožene. Máme dva nové cviky a jeden nám zůstává,tak musíme cvičit. Jdeme až za týden. Protože příští budeme u babičky a dědy na dovolené :))
    A to druhé rhb jsem zrušila, prý to nevadí, když chodíme tam. Mě to fakt přišlo zbytečné chodit ještě tam,když tam jsme byli za celou dobu jen dvakrát a víc nám pomáhá to rhb za humny.
    A zpátky jsme se stavili v globusu,koupila jsem dvě balení v akci na mimiclub a pár věcí na oběd.. Dnes jedeme zas na proti taťkovi,ale už o tom ví,tak nám zas neuteče jako včera:)
    Tak pááááá a užijte si to jaro :)))

    #866356
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Tak dnes zase krááásnej sluníčkový den. Jen mi ho pokazila očařka. Ta v Lounech nám potvrdila, že Bohoušek blbě vidí 🙁 🙁 🙁 . Na blízko má 4 dioptrie na obě oči a na dálku má na jednom půl a na druhém jeden a půl. Fakt mě to se… Bude muset nosit brýle. Nakonec už nám napsala recept na brýle,ale vyprdnu se na něj a budu chodit jen na oční do Mostu a tam jsme objednaný na květen kde nám ty oči pořádně rozkapou a napíšou recept na brýle. Tady v Lounech by měl teď jedny skla a v červenci jsme objednaný na rozkapání a měnili by jsme opět skla. Prý budou hodnoty vyšší.Fakt mě to strašně štve. Měla jsem brýle taky od mala a vím jak dokážou být děti hnusný a nádávat :S No nedá se nic dělat.
    Bíbo také přeji brzké uzrdavení chlapům a bacha ať to nechytíš. Jinak teda přeji ať to není až zas takový obřík 😛
    Jo holky jak čistítě zoubky???? mě tam pořád rve jazyk potvora a dělá u toho scény. Když mu ho dám do ruky tak si tam šmrdlá sám,ale jasně že si ty klofáky nemůže dobře vyčistit a když mu je chci vyčistit já tak dělá komedii. Nakonec to dopadne tak, že nechce pustit kartáček z ruky a nejraději by s ním vyčistitl úplně vše. (naposledy si chtě vyčistit svého pinďíka 😀 ).
    Tak přeji hezký večer a páááček

    #866357
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    Leni,tak to mě moc mrzí,že Bohoušek má špatná očíčka :(( chudinka, ale zas už ty brýle pro děti dělají mnohem hezčí než dříve. Viděla jsem už taky mrňouse s brýlema a fakt mu to slušelo.
    Jinak si mě s tím čistěním pindíka kartáčkem fakt pobavila 😀 No my s tím kartáčkem taky bojujeme. Jakmile se přiblížím kartáčkem k pusince Adámka,tak semkne pusinu a neotevře. Tak jsem mu tak zkusila nejdříve dát druhou stranu a to otevřel a pak si zubiska nechal polechtat.. ale když mu dám kartáček do ruky,tak s ním mává nebo ho ponoří do vody a je po čistění..
    Jo holky,dneska jak jsem potřebovala honem připravit oběd po té rhb,tak jsem dala Adámkovi flašku vleže a nechtělo se mi jí držet,tak jsem mu jí dala do pusy a položila na hrudník,aby pil a pak jsem začla krájet maso a když jsem na něj mrkla,tak Adámek si flašku držel a dokonce si jí nahnul,aby víc mu teklo,pak si jí vyndal,položil vedle a zas si jí chytl a strčil si jí do pusy. No docela jsem čučela,takže hošánek malej je vyčůraný, on ví jak si tu flašku držet. Takže mu jí přestávám držet :)) Jen ať se učí.
    Zrovna je v postýlce a docela pořvává,že jako spát nebude:D a kocour mi chodí sem mňoukat,ať ho uklidním..

    #866358
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Bambulko, s těma brýlema mě to mrzí. Jak jste na to přišli, měla jsi podezření? Zrovna včera mi kamarádka říkala, že má Johanka na fotkách divný oči a že prý to může značit nějakou oční vadu. Já si teda všimla, že občas trošku švidrá a má jedno oko tošku přivřený, ale nijak zvláštní se mi to nezdálo. Tak teď nevím, asi zajdu za obvodní, ať nás někam přepošle.
    Jinak Johance čistím zuby každý den večer už od té doby, co jí vyrostly první dva. Teď jich má 12. Ze začátku se teda dost bránila, ale teď už je to lepší. Taky jsme tu už byly na první prohlídce u zubaře a všechno dobrý. Oni už normálně chodí co půl roku, tě pic.
    Bibo, taky přeju, aby malý byl měnší než Fíla, ale neboj, druhý se prý rodí samo, cesty jsou prý nachystaný ještě z minula. Tím se začínám utěšovat já. Moje 50kilová kamarádka v pohodě porodila holku 4,30 kg. Ale mnou by asi procházela hódně na sílu.
    Tak hezký večer, konečně jsme se dočkaly toho jara, hurá!

    #866359
    Anonym
    Host

    Bibo, držte se, ndávno jsem četla že u dětí je vyšší teplota přirozená a jak není nad 38 se fakt nemá vůbec srážet. teplota resp. horečka je projev správné imunity a správného boje s bacilem a virem. určitě samy na sobě poznáte, že když jste nachlazené a teplota ne a ne vyskočit že se to léčí déle než když je horečka a na druhý či třetí den je prakticky fajn. my ted u té 6. nemoci měly k 40 a to je fakt hrozné. jen at filípek spinká, čerpá tím hodně sílu aby pak mohl dovádět s rodičma, aspon chviličku, než ho horečka zas unaví 🙂
    Leni, doba škaredých obroučků a posměšků je dávno pryč. brýle jsou dnes modni doplněk. to by se přeci děti museli smát všechny vzájemně, protože dnes je moda i u prtat nosit sluneční a to kdysi také nebývalo. vůbec nezoufej a raději brýlky dát teď a zkusit očka co nejvíce zachránit, než mít pak komplex, že jsi pro bohouška neudělala maximum. jinak já si pamatuji že jak mi zjistily vadu, tak co půl roku mi mamka musela platit skla. fakt mazec.
    Ivi, fotky jsou pěkné a fakt tam je adámek sladěný, my ho ndes koupily u nás za 530 v obchodě a objednala si i sluneční clonu od emitexu.
    Evi, škoda že bydlíš daleko, zkusila bych ti půjčit tu naší podložku, ale můžu ti říct že vůbec nevidím rozdíl v zavírání golfek. to je snad půlmilimetrový molitan, nebo máš sedící a zádovou opěrku na milimetr u sebe??
    jo holky jak se připevní ten fusak?? k čemu tam jsou nahoře ty gumky??
    no a my si dnes udělala také príma den, po o jsme jely na procházku, pak vyzvedly babičku a tatku z práce a jeli jsme nakoupit do opavy. po příjezdu domů jsem uviděla že má valentýna ukouslý dudel, tak jsem měla strach že by ho mohla odkousnout celý a tím se udusit. jenže náhrandí máme, ale jinčí od mam, takový ten s tou tenkou ploskou mezi zoubkama, ovšem ten hvězda nechce a vyplivuje. v krnově nikde mam neprodávaj, tak jsem sedla do auta a jela zas zpátky do opavy, no a pak jak jsem platila koukám na pokladně na obrázek a vidím nápis kostky, tak jsem se zeptala co to jako je?, prý nemáte babybonus ještě zřízený? no za 30 dm bodů si můžete zdarma kostečky vzít. tak už je máme. jsou dřevěné s obrázkami miminek ve vaně, v lese, .. no pěkné, ale to jí schovám a dostane to třeba na den dětí enbo i mikuláše. ted by je stejně všechny okousala a vyžrala papír a z kostek by možná zbylo pár třísek.
    chtěla jsem koukat na top star, uvařila jsem si i čaj, ale zavíraj se mi děsně oči, asi unavená z toho trajdání po venku. dobrou a klidnou noc všem

    #866360
    Anonym
    Host

    Kájo, ale prdlačky, Johanka má krásné očka, jediné co se dozvíš je že má trošku širší temeno nosu a proto se zdá že občas švidrá 🙂
    samo že dovnitř očiček nevidím, takže pokud máš podezření či rodinná konstelace nasvědčuje že by mola mít něco s očima, tak si zajděte. já mám a imartin vrozenou vadu, martin právě tu občasnou švidravost a nevidí do dálky a já jsem taky slepá a mám galukom. takže nás dr vzal a budeme malou hlídat, ale nyní má vše ok, a za rok až bude umět poznat základní obrázky typu sluníčko, domeček, auto, tak máme přijít znovu na přeměření:)

    #866361
    Anonym
    Host

    No, uvidíme, raději ale zajdu, my jsme celá rodina obrýlená.
    Jinak holky, mám ještě dotaz. Po těch nových reformách, dá se volně přecházet mezi variantami rodičovské? Já uvažuju o tom, že jestli se mi to těhotenství v pondělí potvrdí, tak bych změnila variantu tříletou na dvouletou, ať z toho mám aspoň nějakou korunu navíc, když mi pak rodičák stejně v listopadu zkrouhnou víc než teď. Bibo, nevíš nahodou? Děkuji.

    #866362
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kájo, hned jak Ti to těhu potvrdí, tak si zažádej. Známá to tak udělala i na 2 měsíce, měla čtyřletou a začátkem března rodila druhé dítě, to první mělo v únoru rok. Jen bych si ještě zjistila, jak je to s PPM. Někde jsem četla, že když na ni má nárok manžel a Ty ne, takže bys ji dostala vypočítanou z jeho příjmu. Ale nevím jestli je to pravda, mě se to teď netýká, takže jsem to dál nestudovala.
    Leni, těch brýlků bych se nebála. Neteř má s hello kitty a nosí je jako módní doplněk (jsou jí 4 roky). Já se taky budu muset s doktorkou domluvit, aby Kubu poslala na oční. Michal i moje mamka mají tupozrakost, já nevidím do dálky a mám pocit, že Kuba šilhá.
    Peti, nevím jak přesně se ten fusak připevňuje, ale já mám zezadu na té sedačce kovový rám, takže to tam asi přivážu. Ale ještě jsem to nezkoušela, jestli to půjde. Jestli máš tu podložku tak tenkou, tak je to jedno, já zatím viděla samé cca centimetr tlusté a to už je pak problém. Když jsem v golfkách měla ten jarní fusak, tak jsem je nesložila skoro vůbec, ale tehdy mi to bylo jedno, stejně jsem je hodila do auta a tam se mi vlezou i rozložený 🙂 .
    Jo a s těma dudlíkama je to sranda. Já po zkušenostech, kdy mi jeden v obchoďáku vyhodil z kočáru ven a já si toho nevšimla, tak mám vždy náhradní. Oni vlastně avent prodávají po dvou. No ale máme jeden stabilně v postýlce, jeden v kočáře v ložnici, jeden mám v přebalovací tašce a jeden máme na řetízku ven. Teda ještě mám jeden schovaný, kdyby náhodou. Je fakt, že ten v přebalovací tašce a ten schovaný byli původně na vyřazení, ale raděj jsem je schovala.
    Jinak dnešní noc zase na odstřel. Vzbudil se před půlnocí na dudl a pohlazení, pak ve 4 a byl vzhůru zase půl hodiny a musela jsem ho uchovat. Pak se vzbudil před 7 na mlíko a kakání a vynutil si spaní v kočáře v ložnici. To ho taky budu muset odnaučit, když už mám ten kočár v podstatě prodaný. No ale asi počkám, až budeme mít složenou tu postel, abych si v případě nouze k němu mohla lehnout. Teda ale hodně mě potěšilo, že celý týden večer usíná bez uspávání. Do teď jsme tam s ním museli být třeba 3/4 hodiny než usnul.
    No nic, jdu si taky ještě chvilku lehnout, nějak mě bolí hlava.

    #866363
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Evi,ten Kubík je fakt nezmar :))
    Adámek spinkal do šesti,ale vykoukla jsem z postele až na půl sedmou. Jinak s těmi dudlíky je to fakt síla, Adámek chvilku podudá a hned ho hodí ven z postýlky nebo i z kočáru,takže když jsme venku,tak mu ho už ani nedávám. A normálně usne venku i bez něj. Možná začnu pomalu odnaučovat:) To by bylo príma.
    Peti,ten fusak asi musíš přivázat těmi gumičkami,taky jsem na to koukala,co je to za nesmysl,ale já doma našla ten pásek s karabinkama,tak jsem to protáhla a tím to přicvaknu na kočár. Nebo mě ještě napadlo,že bych si k tomu našila to co je u toho zimního,že bych to koupila.
    Jo a včera Adámek prvně skřípal zubama. Už má venku kousek horního zubu a tak skřípe.
    A taky mě začal pěkně štípat a hlavně do kůže zatne i nehty,tak jsem mu ráno řekla ne, a tyty a on pak schválně mě jen plácal do ruky..
    A taky se Aďa začal pěkně vztekat,když mu něco nejde,nebo mu vezmu to co zrovna někde ulovil,tak začne vztek.
    Taky se vám vztekají ?
    Kájo,vy už máte 12 zoubků? téda, Adámek dva a horní rostou.. S tou rodičovskou by to mělo jít změnit.
    tak zatím pááá

    #866364
    Anonym
    Host

    že já něco psala o super nocích. dnes byl budíček s řevem snad co hodinu. děs. no a trvalý budíček byl v 6. tak tady sotva mžourám. valentýna protivná jak vřed. ale ted jsem jí dala usínáčka do ruky a všecho s ním leštěí, i jídlení židličku od drobků.takže je vše na zemi :S
    taky jsem ráno zjistila že už máme jeden horní špičák krásně prořízlý a na druhé straněje to krásně nateklé.
    no a jsem hlava děravá, tak musím dnes za do krnova, koupit sunar. ten nutrilon nám fakt nesedí. hlavně že je v globuse v akci. snad i v krnově seženu za 200. vím že byl v rosmanu a k tomu i dávkovač na mlíko. nevíte některá jestl to je pořád???
    tak malá sebou práskla o zem, až se mi nádobí na lince otřáslo, začla řvát, je zřejmě unavená, tak je v postýlce, třeba jí půlhodka pomůže, ale už zas tam bečí. no ale chvíli počkám a tak snad bud epsát, já mezitím zmáknu sprchu a třeba uklidit kuchyn a dát vařit polívku. dnes máme na druhé brambor s květákem ale tatínek si naporučil obalený, já to tak nesnáším. pro mě je pohodlnější fakt mozeček.
    tak zatím páček

    #866365
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, v globuse mají sunar za 199 na mimiclub do konce března, včera jsem ho tam kupovala. V rossmanovi už to nemají, to měli minulý týden a to jsem jaksi propásla 😀

    #866366
    Anonym
    Host

    hm, tak do globusu fakt nepojedu. to bych dala víc za naftu i kdybych koupila 2 krabice, než za plnou cenu v krnově :), ale díky za info

    #866367
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,zkus zajít do nějaké lékárny,tam měli sunar levnější než v krámě. Ale pokud ovšem nezdražili.. Uvidíš v Krnově. A jak si poznala,že Val nevyhovuje nutrilon?

    #866368
    Anonym
    Host

    No já pořád přemýšlím, jestli nepřejít na ten sunar, protože abych měla nutrilon za rozumnou cenu, musím brát 6 krabic, takže je to najednou velké vydání a většinou nám to vychází před výplatou :@ . No ale máme ještě 2 krabice, tak si to můžu rozmyslet. Taky bych chtěla zkusit ten ochucený nutrilon.
    Po sváči vyrážíme do obchoďáku, potřebuju nakoupit v DM věci do myčky, šampony atd. taky se tam podívám do rosmana a do alberta. No a snad se mi cestou domů podaří zajet do bauhasu koupit barvu na vymalování chodby.

    #866369
    Anonym
    Host

    Ahoj, Kájo, já tomu s tou rodičovskou moc nerozumím, mám trojletou a ani jsem na tu dvouletou nedosáhla těma denníma dávkama mateřské, takže nevím, jestli by se to v mém případě taky dalo měnit? Nevíte? No teď zase musím na sociálku kvůli tý další mateřský a to taky nevím, protože mi skončil pracovní poměr koncem roku, ale snad při nástupu na MD do 180 dní pak to má ten zaměstnavatel ještě povinnost platit..To mi alespoň řekli v právní poradně mateřskýho centra..No musím se tam zeptat, snad se tam dostanu příští týden, jinak by to asi šlo nějak na manžela, ale taky k tomu nevím nic.
    U nás dneska teploty už níž, ale pěkná rýma, v noci to z něj strašně teklo, tak blbě spal, ale docela na to pomohl Libenar. Ten guláš nakonec dělám až dneska, jak byl manžel nemocnej, tak nekoupil maso, ale dneska toho dělám hodně, aby to vydrželo a nemusela jsem každej den něco kuchtit..
    Jo, s čištěním zoubků – moc nechtěl otevírat pusu, jen si tam sám vždycky strčí 2 kartáčky a kouše je. Teď jsem mu v DM koupila takovej zubní gelík od Weledy, sice vím, že se nemá dávat pasta, když to neuměj vyplivnout, ale ten gelík je přírodní a dávám mu jen kapičku a to otevírá pusu a nechá si ty tesáky vyčistit :). Máme pořád jen 6, ale myslím, že nahoře mu snad roste čtyřka..
    Tak já si jdu ještě něco chvíli pohledat, než se to maso udělá..Pa pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,126. až 4,140. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist