únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,231. až 4,245. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866460
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba taky pořád něco strká do vkládačky. Máme domeček a strkají se ty kostky do střechy a pak se otevřou dveře a vysype se to ven. No a Kuba zjistil, že když mu nejde dát trojúhelník do kulaté díry, tak si může otevřít dveře a vrazit to tam tudy 😛 .
    Já nechávala opravovat duše v klasickém pneuservisu a taky jsem si na netu objednala náhradní, ale ty z penuservisu byly takový pevnější. Já je tady vetšinou měla prodřený, jak jsem neměla otočný kolečka pořád kočár nakláněla na ty zadní, abych mohla zatočit, tak se prostě prodřely.
    Ivčo a nemohla bys vzít Adámka aspoň před barák v tom chodítku? Jestli třeba nemáte někde u domu dětský hřiště, to by se díval na děti a ty by sis odpočla na lavičce 🙂 .

    #866461
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,taky mě to napadlo,že by jsme šli před barák, ale nějak jsem se k tomu nedostala. Adámek usnul. Tak jsem trošku přestavěla pokoj. Jen asi by to chtělo dát pryč ten stůl. Fakt si říkám, proč jsme koupila takový mega stůl na pc,teď tam překáží..
    No venku je fakt krásně…
    Škoda,zrovna dneska trčíme doma, mohli jsme si s Adámkem dojet do cukrárny..

    #866462
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak kdyby náhodou zítra ještě nebylo kolečko opravený, tak vyvez Adámka v chodítku 🙂 .
    My se teď vrátili z velké prochajdy a pískoviště. Zase teda Kuba musel ten písek ochutnat a zase zjistil, že mu fakt nechutná 😀 .
    Teď malýmu ohřívám véču a peru mu oblečení. Na tom pískovišti se to taky rychle zašpiní…

    #866463
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Už máme duši zalepenou,tak snad už to vydrží a nepíchneme znova. Zítra vyjedeme už na procházku, dneska už fakt nejdu.
    Nějak jsem trošku dotčená. Ohradila jsem se proti tomu,že nebudu Adámka postavovat,když na to není připravený a že by se mu ničila páteř,tak jsem za špatnou Prý se mi tu pak bude plazit dalších pár měsíců.. Já bych se nejradši odstěhovala na 100km daleko od všech „příbuzných“..

    #866464
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak si na týden vyměníme! Já do Prahy a Ty do Brna 😛 . Já Kubu nikdy nepostavovala, taky jsem to občas slyšela. Jako když s ním chodíš na rhb, tak bych všechny posílala do sedinky. Na rhb nasadí Adámkovi takový cviky, aby dalších x dalších měsíců jen nelozil a měl co nejpřirozenější vývoj, sice se cvíčem, ale přirozený a postupný. Já vím úplně přesně jak se cítíš, ale máš docela pádný argument s rhb, takže si stůj pevně za svým. Budu Ti držet palce!!! Onehdy jsem taky poslouchala (výjimečně od mé mamky), že roční dítě buď chodí samo nebo mluví. No a když jsem mamce řekla, ať přijede a učí ho chodit, tak prý nemůže, protože musí na velikonoce uklidit.
    No nic, půjdu asi se psem na prchajdu, ať se mi pak líp spí.

    #866465
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    děcko to víš, že jsem si to nějako nevzala. Psala jsme že je to jen věc názoru a přesně jak píšeš. Šmejdy mu kupovat taky nebudu,aůe nééé zase ty za 1000,- na to bohužel fakt nemám. Jinak kdyby byly korunky tak neváhám a koupím je. Chodí hlavně doma a venku je převážně v kočárku a když ťapká tak jen chvilku jak kdy. Třeba ho vypustím na hřišti a tak. Ale po rodičovské se chystám jít nějaké koupit,aby jsem mohli ťapkat i víc a neměla jsem z toho depku, že má blbé boty *-)
    Noc u nás zase na prdlačlu. Sice krapítek lepší,ale i tak se o půlnoci vzbudila řval. Vypil půl flašky čajíku a pak nakonec usnul pak se vzbudil ještě jednou a to dopil čajík a zase usnul. Tak tady pro něj bude asi suchej vzduch a budí ho žízn. Doma nikdy čaj nevypil. Jakmile zjistl, že je to čaj tak ho vypliv 😀 .
    Bivinko přesně jak píše děcko neřeš to. Postupuj podle svého svědomí a podle rad z rehábky. Já jsem taky Bohouška nepostavovala a ťapká úplně sám. Musí na to přijít sám až na to přijde pro něj správný čas. A to, že roční děti chodí a mluví…. je blbost. mojí kamarádky kluci – tak ten první říkala, že v roce jí brebentil a druhý nemluvil skoro ješte ve 3 letech. Fakt každé dítě je jiné. Náš Bohoušek bude taky línej na mluvení 😀
    tak pa pa dnes mám k obídku špenát, bramborovej knedlík a masíčko. Bohoušek měl kuřecí polévku se zeleninou a rýží

    #866466
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, já bych nekoupila botky za litr ani kdybych na ně měla 😛 . Jsou i levnější a taky kvalitní. Já jsem teď objevila další obchůdek s botičkama, tak se tam plánuju podívat. Je totiž konečně na místě, kde se dá i zaparkovat. Kuba sice ještě sám nechodí, ale chtěla bych mu už koupit papučky. V těch kožených se mu hodně potí nožky. Stejně se do toho obchodu dostanu až tak za dva týdny, tak snad to nebude až tak velký problém, kdybych mu ty papučky začla dávat když jen chodí s chodítkem a kolem nábytku. Ale chtěla bych ty papučky ještě nějaký vyšší, aby je měl kolem kotníku. Ty kožený capáky (teda někde píšou, že je to celoroční venkovní obuv) bych mu dávala do kočáru a na písek.
    Jé, zase se rozepisuju o blbostech.
    Dneska je venku nějak škaredě, vůbec se mi nechce na prochajdu, ale musím vyvenčit psa, ráno prý nekadil 🙁 . Kuba teď chrupe v ložnici v kočáře, tak ho pak nechám zase chvílu proběhnout a po sváči asi vyrazíme.
    Jinak já dneska vařila kuřecí kousky s mrkví a petrželkou a k tomu brambory. Tak mi snědl skoro celou žabičkovou misku. Tolik toho snad ještě nikdy nesnědl. Nějak ale nevím, co vařit zítra, chtěla bych něco bez masa. Dala bych si palačinky, ale nevím co Kubovi.

    #866467
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsme byli na nákupu, stavila jsem se ještě v rossmannovi pro pleny a koupila jsem tam 5ks lžiček za 20,- a už jsem jednu vyzkoušela při obědě a Adámek papal krásně, hodně otvíral pusinku.. tak uvidíme příště,zda to bylo lžičkou nebo jen měl hlad..
    Už jsem to překousla, tedy s tím stavěním, ale jestli mi to ještě jednou ten „tchán“ řekne,tak už fakt vyjedu a odkážu ho na ortopeda.
    Jinak Adámek seděl na gauči a jak se už umí ze sedu obracet na čtyři, tak se obrátil, ale tentokrát rovnou na kolena a snažil se postavit.. Tedy to se mu nepovedlo, ale i tak další pokrok.
    Mě se tak nechce uklízet nádobí, mám umyté v myčce a špinavé na lince a do ničeho se mi nechce.. ani vařit oběd..

    #866468
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Děcko, dík, už jsem paní z mimibazaru kontaktovala, má tam přesně podložku do našich golfáčů. Máme hnědé X-landerky, chtěla jsem jen něco lehučkého na cestování vlakem, popř. za roh do obchodu. Ta podložka se mi zdá praktická, hlavně v létě, aby Johanka neseděla přímo na té umělé látce, to by se nejspíš hrozně potila.
    Bibo, smekám, pak mě budeš muset informovat, jsem hrozně zvědavá, jak to budete zvládat. Já ti teda držím pěsti a věřím, že to půjde dobře. Myslím, že o rok později už budou oba jako dvojčata.
    Peti, s tím atopákem moc neporadím. U nás se objevil ještě když jsem kojila, takže jsem zkusila vysadit všechno, co by mohlo vyvolávat reakci a nakonec se z toho vyklubalo kravské mlíko. Bývá to dost častý alergen. Každopádně atopický ekzém mívá většinou příčinu metabolickou, ale může to být i ten prášek. Já jsem chvíli prala jen s koulí, ale nemělo to vliv. Kortikoidovou mastičku jsem taky dostala, ale použila jsem ji jen 2x, když už kůže praskala do krve. Ony se zas kortikoidy usazují v organismu a vyvolávaj jiné neplechy. Přestala jsem používat všechnu kosmetiku s parabeny a ropnými produkty a vrhla se jen na přírodní. To Johance vyhovuje. A mě vlastně taky, vyhodila jsem toho spoustu… Takže prozatím jsem se alergologii vyhla. Ale zjistit tu příčinu, respektive pročistit dětský organismus, trvá minimálně měsíc, takže ty výsledky neuvidíš hned.
    Dnes jsem byla na skok v Tescu, ale tady mají kulové. Tak jen plinky v akci. A dvě letní pyžámka.
    Jo, a u nás probíhá období prvního vzdoru, Johanka na všechno říká nenene a dělá zásadně jen to, co nesmí. Je to na zabití, ale v tom tescu jsem viděla maminku asi s dvouletým klukem, který byl tak rozmazlený a protivný, že jsem uznala, že oproti němu je Janka zlatá. Paní taky byla úplně hotová.
    Tak papa.

    #866469
    Anonym
    Host

    A Bivinko, Adámek je šikulka, to chození přijde brzy samo, neboj.
    A Bibo, dneska 11. týden, takže pořád ještě začátek. Ono to ale asi uteče, že?

    #866470
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,fakt moc děkuji za podporu 🙂 Já vím,že Adámek bude chodit, já se z toho tak nehroutím, hlavně máme dobrou paní na rhb. Jen mě prostě štvou ty rady od těch příbuzných. Kdyby radši se radovali z vnoučka a ostatní nechali na přírodě. Tak prostě nechodí v roce,no a co! Nejsme v tom sami.
    Radši toho nechám nebo se zas rozčílím.
    Kájo, to s tím vzdorem, snad brzo přejde :)) My máme vzteklé období. No asi si ještě s těma dětma užijeme :))
    Holky, už Vám děti se snaží sami jíst ? Nebo je to i učíte ? Adámek jediné, co jí sám jsou nějaké dobrůtky, co si vezme z misky a dá do pusy. Jinak ostatním jídlem ho krmím a ani se nesnaží do ničeho šahat, jen si musí s něčím hrát a pak to háže na zem a když už nic nemá,tak zas nechce jíst.. No až bude sám chtít jíst,tak to bude teprve točo:D

    #866471
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak tak, prď na všechny. Adámek se rozchodí. Teď jsem zrovna četla, že dítě se nemá vůbec stavět, dokud se nepostaví samo, resp, dokud nezačne samo obcházet nábytek. Že ikdyž se samo postaví, ale ještě nedělá krůčky, tak nemá všechno potřebné svalstvo kosti dovyvinuté, takže ten stoj jen zkouší a nemá se mu v tom pomáhat.
    Kájo, ten vzdor nás čeká všechny. Naštěstí to většinou přejde. Kuba teda když se snaží udělat něco přes zákaz, tak se začne hrozně smát a dívá se, jestli jsem na dosah. Ho pak vždycky přesunu někam jinam a začne řev.
    Jinak Kuba se občas snaží jíst sám, ale musím mu to dát na pultík, jinak si to sám z té misky vysype. Pak si vybírá co z toho strčí do papule. Nejlepší je to u chleba se šunkou. Vybere šunku a chleba naháže na zem psovi.
    No nic, jdu chystat sváču ať pak můžeme jít ven.

    #866472
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak dneska celé odpoledne pršelo,ještěže jsme byli dopoledne venku. Jinak Adámek je fakt čipera, už se jen s mojí malou pomocí dokáže posadit z boku :)) Fakt se to lepší. I dneska celý den krásně papal a hodně. Ani se tak nevztekal.
    Jen bych ho potřebovala už začít koupat jinak než na tom lehátku. On prostě tady doma nechce sedět a chce jen ležet na lehátku a kopat. Tak jsem mu dala do vany jen tu protiskluzovou podložku a on se hned chtěl položit a když zjistil,že to není lehátko,tak se tam různě kroutil a vztekal.. Holky, jak to děláte vy? Normálně děcka posadíte a pak je omyjete nebo vlastně vám to jde i ve stoje, že ?
    Adámek už je v postýlce, už usnul,ale už se tam i rozbrečel, tak jsem dala dudlík a snad dobrý..

    #866473
    Anonym
    Host

    Ivčo, já měla Kubu v tom sedátku a teď, když jsem ho dala do vany bez sedátka (jen s protiskluzovou podložkou), tak chtěl jen sedět. Naštěstí si ani nestoupal ale ani si nechtěl lehnout, abych mu lépe smyla šampon. Před sedátkem jsme měli tu pěnovou podložku.

    #866474
    Anonym
    Host

    dobré ráno, i když u nás je fakt hnusn deštivé,
    pamatuji si zas pár bodů 🙂
    Ivi, u nás už papáme krásně, vždy k obědu dostane svou lžičku a sama si nabírá a dává do pusy. takže většinou střídáme, jednou já, jednou ona. sice někdy nenabere nic, ale aspon trénink dávaní si lžičky do pusy, který je základ.a ten se jí fakt daří. chleba či rohlík roznahná a vyjí jen to co je na pečivu. včera měla i kus okruky, tak vydlubala prstíkem vnitřek, jak jsu semínka a udělala si z toho prstýnek.
    no a koupání u nás už pár dní neprobíhá, jen sprchuji, takže to je ve stoje. ale koupání bylo včera. tekly mi slzy jakj sem jí viděla štastnou jí se čachtat a jak dováděla. to si ve sprše hold neužije. když nechceš dávat koupací podložku, tak nedávej ivi tak moc té vody. já kolikrát dala jen i 5 cm, aby to měla tak k ouškům a to ležela ve vodě. oni nepotřebují moc té vody na očáchání.
    a noci u nás se už také zlepšily, i když se také občas probudí na dudel, ale to už neřeším. jen mě štve že jí nevydrželo ranní vstávání po posunu času a to do půl 8. ted už zas v 6 trdlíkuje v postýlce ale já ji jen vnímám a spím dál, takže v půůl 7 vstanu a jdu dělat mlíko. taky jsme včera šly koupat už před 6, za celý den neusla a to jsme zkoušeli různé metody od postýlky, přes ruce, kočárek stojací, v jízdě, prostě nic. pak byla protivná jak …
    dneska nikam nejdem při tom počasí a zítra jedeme na oslavu 80 od pradědy. máme tam být ve 12, což nevím jak udělat, uvidíme dle stavu jak malá bude spát. a pak prý v 6 je brzo na odjezd, tk jsem babině řekla že má smůlu, protože překopu už celodenní její spánek, … a večer prostěě bude mít takový jaký má mít.
    Ivi, ještě jsem si vzpoměla na ten váš problém s rodinou. na to se vyprdni, dítě si má udělat vše samo až se na to cítí. to že se adámek zastavil asi někde u vývoje a ted chodíte cvičit, to se stává, ale vy vše doženete. koukni na poslední foto, na fb, je tam přemeček, je narozený v prosinci a ted si stoupl, už teda lozí a sám se posadí. on byl na té operaci lekby, tak to má trošku posunuté, ale taky vše krásně dohnal. prostě nebudete mít chodícího adámka v roce, no bože. do 15 měsíců nechodit je zcela normální, takže máte ještě nějaký čas 🙂
    jé malá řve, tak jdu dát jogurt a půjde spát. je protivná už od smého probuzení

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,231. až 4,245. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist