únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,276. až 4,290. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866505
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    holky, ty naše dětičky se asi s tím spaním domluvili, Adámek včera večer usnul před koupáním, ale pak se hned probral ve vaně a pak řádil do čtvrt na devět. Byl se mnou u tv a v postýlce jen řval. Pak tedy usnul. Spali jsme do cca šesti. Mě probudil Honza a Adámek se následně probral a ani po mléce si už nehodil šlofíka. Jen hejkal v postýlce,takže jsem ani nemohla zabrat. Tak jsme před chvilkou jeli do krámku pro snídani.
    Evi, u nás je to taky tak, co se vleče neuteče:D Jen děda by si prý přál, aby Adámek už běhal.. To bychom si přáli všichni, ale proto ho nebudu stavět na nohy, že ?
    Jinak včera se Adámek sápal na gauč, tak už se pomalinku zvedá.
    Jen jsem se chtěla zeptat, jak to vlastně u vás bylo s tím zvedáním ?? Kde se prvně děti začly zvedat a o co ? A jak to dlouho trvalo než se uplně postavily na nohy ?
    Abych měla představu 🙂 A ten cvik, co cvičíme na sed, tak se Adámek dokáže skoro sám už posadit. Dokonce jsem ho už přistihla,že se o to pokoušel i mimo cvičení :))) Je to šikulka.
    Tak zatím páááá

    #866506
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba jak byl na čtyřech, tak si pak začal klekat a z kleku šel do stoje. Ale vždycky ručkoval u ohrádky nebo v postýlce. U nás doma totiž neměl moc kde se zvedat. Jo a ještě u babičky se zvedal u židle, mají je z masivu, takový vyřezávaný, tak ho to zajímalo.

    #866507
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak to si mě potěšila, protože Adámek je často v kleku a snaží se o něco zvednout. V postýlce a pak ke gauči..
    Jinak jsem Adámkovi dala k snídani namazaný chleba s máslem,tak tedy nechtěl,pak jsem mu do pusinky nacpala jeden kousek,tak ten snědl a další si vzal a pak se kouknul z židličky a ten rozemletý chleba vyplival na zem..
    Tak dostal bobíka a ten už snědl.

    #866508
    Anonym
    Host

    ahoooj,
    ivi, měj víc trpělivosti s tou flaškou, to je přeci dítě a musí se vše naučit. takyjsem jí vali koupila a už z ní krásně pije, trvalo to cca půl den ale musela jsem jí to ukázat, stylem že jsem udělala jakoby rybu, jak jsem vysála z pusy vzduch. hold trošku víc jsem přehnala ukázu, ale za to umí sát z brčka. Adámek je šikula, za chvilku bude stát, fakt to pak jde rychle. nám se postavila prvně o chodítko :), takže celkem nestabilní předmět. Taťka nevzal Adámka na šmigrust? tose peci chodí ne? já jsem teda osobně ráda že máme holku, taky bych musela martina k tomu dokopat. my hold na tyhle svátky nejsme, jako dospělí vůbec ne, ale kvůli dětem určitě udělám i tuhle blbost. my jako děti jsme taky chodili, dostávaly na zadek a kluci fasovali jajka. proč to brát dětem. ti tatínkové to fakt nepochopí. ale pro něco se přemoc můžou. rodinu v nejlbižším okolí určitě bych ho donutila. u nás to taky byla že jen martin, děda a pak jedni sousedi a ješště jední známý, ale tam jsou malý kluci. jinak taky se to u nás netraduje. barvila jsem vajíčka. udělala košík s výslužkou, oblíkla val do šatiček a už jsme jen čekaly 🙂
    Evi, vždycky se musím smát jak nazveš Kubíka, dneska zas skunkem smrdutým či kterým zvířectvem 😀 , fakt dobrý, dej mu na zadek. fakt teda zlobí s tím spánkem. my měly včera príma noc, valentýna má rýmu jak trám, zelené hnusné soplisko, má 2 kapky do nosa od dr., kapky na alergo, ty vlastně zmírnují otoky sliznic a pak ještě 2x denně mucosolvan. v lékárně zas 400 :(((
    ale za to dnes spala luxusně. jsem i kontrolovala jestli dýchá. v 7 už spala, v půl 10 jsem šla spát já, abych byla připravená a aspon trošku vyspaná na očekávanou noc a ve 12 jsem se probudila, že je pořád ticho. tak jsem vysála vysavačem nos, ale ani jsem jí neprobudila, spala bez dudle, pak ráno kolem 6 jsem slyšela že si sedla, vzala dudel a zas lehla, kdybych jí nevzbudila s nachystaným mlíkem před 7 asi by spala dál :), ted už zas spí. je nějaká protiva. jinak ten spánek je u nás taky divný, ted teda tou nemocí, ale normálně byla spáč a kolikrát jí nyní stačí i půl hodka a prostě konec, ale max spí 2 hodiny, to jen ale zřídka. většinou to bývá mezi 1 – 1,5. vstáváme normálně v půl 7 a večer v půl 7 koupání. prý to ale děti kolem roku tak mívají, že některé najednou přestane mít potřebu spánku.
    no a protože má rýmu, ak jsem konečně mohla odzkoušet zvlhčovač vzduchu, nechala jsem ho i na noc na noční reim, automaticky se po 6 hodinách vypne, nebo když dojde voda. spalo se fakt lípa navíc byl vzduch takový studenější. takže ted jsem jí ho ke spánku zas zapla. máme ten z tv jak reklamovali v loskutákovi čističku vzduchu a když koupíš 2 čističky, dostaneš dárek zvlhčovač. takže v obýváku čistíme vzduch a v pokojíčku zvlhčujem.
    holky co vaříte? já se konečně v mrazáku prokopala na dno, dochází zásoby a našla přemražené maso kotletu, byla do prosince 2010, no tak jsem volala mamce, zda to můžu použít. takže vařím maso v tlakáči na svíčkové zelenině, snad to bude chutné. navíc jsem ho vytáhla ráno, tak snad si tlakáč s tím hravě poradí.
    tak zatím pá

    #866509
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Hojda maminy!
    Teda Peťul to se u nás nemůže stát aby jsme tam měli maso tak dlouho 😀 . Jsme krapítek žravci na maso. Takže když zabíjíme prase tak ho máme max. na půl roku 😛 . Tlakáč je parádní věc. Neumím si ani představit vařit bez něj. Bohoušek mě ani moc nenechá. Takže když to stčím do tlakáče mam víc času si s ním hrát a věnovat se mu a mam klid, že neřve 🙂
    Bivi s tím nebaštěním ti nezávidím. Je fakt lepší když papají než když to do nich musíš rvát. Bohošek miluje polívky. Nejraději má když ta má mrkvičku a třeba pastinák ten je taky takovej sladší. Včera jsem mu ukuchtila omajdu se zeleninou pod svíčkovou tak jsem na něj zvědavá jak mu bude chutnat. Dostane k tomu kolínka.
    Dnes usnul o hodinu dřív páč strašil už od šesti hodin a ne a ne spát takže po desáté už byl prtivnej jak …. ještě navíc se mu proráží druhá dvojka nahoře takže mazec. Namazala jsem zuba, nacpala dudel a běhěm pěti minut byl tuhej. Tak oběd se odkládá až se probudí no.
    Mi máme ze včera gulášek s kolenama.
    No včera začnu vařit. Vařila jsem nám guláš, malému tu omajdu, psovi kůže s prasete a ještě jsem potřebovala uvařit ty kolínka a došel mi plyn….. no fakt si to nemohlo vybrat nejlepší čas. Tak jsem mastila k sousedce pro elektrický dvouplotýnkáč. Teď ho mají v Tescu v akci asi za 110,- kč tak ho koupím ať tu nemusím pobíhat po vesnici když se mi něco takového přihodí.
    Venku vylejzá sluníčko.. hurááááá. Prádlo se pere v ptačce tak že by mi to i dne suschlo venku????
    Jo a Bohoušek se stavěl o cokoliv,ale myslím, že šel taky nejdříve do kleku a pak vše co bylo po ruce i po mne se sápal o tepláky 😀 , o chodítko, stůl, křeslo, ohrádku….. Potom chodil kolem stolu či skříní a pak když už stál tak jsme si ho s manželem nebo s kamarádkou posílali mezi sebou. Nejdřív jsme ho přidržovali tak třeba na krůček pustili a tak dál… a pak se prostě pustil a ťapal a měl z toho ohromnou radost
    Tak přeji hezký den a klidnější a hodnější dětičky. Páááček

    #866510
    Anonym
    Host

    Leni, u nás to taky není normální, ale kousek masa se jaksi zatoulal. taky jsme masožravci. kupuji pravidelně co 14 dní nějaké balíčky masa v globuse, pak zásoby z mražáku, do toho ryby, občas jen polívka, takže takový malý balíček se zatoulal. ale ted jsem si řekla že zkusím jen na maximum vyklizení, tkže už bych měla pomali šetřit zas na zásoby, ale ještě tam je tak na 20 obědu 🙂 , to máme u nás doma v mražáku, ale ve sklepě pak máme párky, zeleninu, knedlíky. jsme hrozní hamouni 😀
    jinak majda byla luxusní, masíčko měkké, vali snědla celou misku a já plný talíř, mmáme i na zítra, tak jsem ráda 🙂
    jinak já zas dala prcka do postýlky, začla se to na mě vztekat a hubovat mi, tak šla. hnápla sebou schválně o zem, takže se i třískla do hlavy, no ale to na mě jaksi neplatí, pustila jsem jí tam zas zvlhčovač, dala dudel a zdá se že je opět ticho. to její vztekání mě fakt štve.
    leni, když dojde plyn tak to je celkem príma. mě by asi odvezli rovnou. štěstí že máš hodné sousedy. ale unás když vypnou elektřinu tak si doma taky neškrtnu, ale vůbec s ničím. to nám nejde ani voda, prootže je závislá na čerpadle. kdyby plyn, tak to by mě ani moc nevadilo. tím jen ohříváme vodu a přitápíme.

    #866511
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,tak u nás to maso zas tak nejede, moc dopředu to nekupujeme a navíc asi tolik toho nevařím, stejně bych to jedla sama a kvůli jídlu pro sebe se na to vaření vyprdnu.
    A Adámek sní takové minimum, že je lepší mu dát skleničku než mu něco vařit, když to stejně nejí.
    Dneska jsem ho musela šoupnout k lednici, aby si hrál s magnetkama a jedl a kupodivu sem tam otevřel pusu a snědl to a mohli jsme jet ven.
    Jak pohlížíte na to, když vám někdo cizí šahá na dítě ?? Tuhle jsem měla otočenou korbičku,takže Aďa koukal ven a přivolala jsem výtah a tam byly dvě baby a hned mi začly šahat na Adámka, na tvář a ruce. Jsem byla dost naprdlá. Navíc s nima se nedá mluvit. Jsou asi hluchoněmé nebo nějaké cizinky. Protože když jsem jednu babu zdravila, dříve tedy, tak mi vůbec neodpověděla nebo jednou něco řekla, ale nebyl to pozdrav.
    Navíc chodí kouřit před barák a dost smrdí. No Adámka jsem venku hned otřela vlhkým kapesníkem. Na tohle jsem fakt háklivá. Já bych si to sama nedovolila, šahat na dítě do cizího kočárku.
    Holky, tak trošku veseleji :))) Adámek se začíná přitahovat do stoje 🙂 Dneska se snažil zvednout víckrát u gauče a taky pak ke stolu se přitahoval. Jen jak se mu to nedařilo,tak se začal rozčilovat, musí to trénovat. Sice jsem mu to pak ukazovala, ale to nebylo ono.
    A pak ukořistil ovladač a bylo po přitahování, jen mi furt vypínal a přepínal tv. A když jsem ho chtěla oblbnout jiným ovladačem,začal řvát jak tygr. Jak to dítě hned pozná, že to není ten ovladač. Nakonec jsem aspoň z toho vyndala baterku, aby mi to nepřepínal.
    Tak zatím páááá

    #866512
    Anonym
    Host

    Holky, já věčně kupuju nějaký zásoby a věčně nemáme nic na jídlo. Nechápu to.
    Jinak dneska byl super den. Nákupek se známou v pohodě, Kubík má mikču a šusťáky na písek. Pak jsem byla na vyšetření prsů, prý mě bolí nejpravděpodobněji od páteře. Takže si asi nechám napsat rehabilitace. No a cestou z vyšetření jsme šli s tchýní zase nakupovat. Koupila Kubovi dvoje rifliky (jedny s laclem) a mikču. Pak jsme šli se známou vyvenčit psi a děcka. Kluci si zase pohráli na pískovišti. Došli jsme domů a už byl čas večeře. Teď už jen čekám, až se začne chtít malýmu spát.
    Teoreticky zítra nebo pozítří mi dojdou ty podložky do kočárů, pak jsem na mall.cz objednávala nutrilon a pampersky, to by mělo taky dojít zítra. No a do pátku snad dojde i balíček z aukra. No a rodičák je v pr…
    Peti a jak bys nazvala Valču po takové noci? Prostě je to skunk smrdutý, nebo dezider, hajdalák, darebák, obludná obluda z obludária, pizizubka, otvírák na konzervy,… Ale jinak je to koblik, pupík, drahoušek, miláček a miminko malinký!
    No u nás kdyby nešel plyn, tak si nic neuvařím (kromě vody v rychlovarce) a v zimě umrznu. No a s elektrikou je to podobný.

    #866513
    Anonym
    Host

    taky kupujem zásoby a nadávám že je prázdná lednice, ale pak najdu i takového prošlého špeka. no ale co, na lednici mám nálepku že maso může být až rok, tak jsem to o kousek přetáhla 😀
    Evi, je super si užít takhle den, my si užíváme doma, skrz tu rýmu. holky ted jsem koukala na fotky, chce se mi úplně brečet, byla jsem totiž u sousedů a verunka neváží ani 3 kg a má 2 týdny, fakt mazec. navíc dostala jsem teda i odvahu a vzala si jí na ruce. nádhera, nádhera, nádhera. do háje neřešit otázku peněz tak jdu do toho hned. ta srážlivost se prý dá řešit injekcema během těhu a transfuzí rovnou při porodu, který je vedený jen císařem. kurna fix, bibo a kájo, zááááávidím vám. užívejte si to.
    Ivi, natáčíš? dej nám i video, víš na co se těš? ted ti říkaj proč nestojí a kdy bude, pak ti budou říkat, ty ani chvilku neposedíš, pořád někam běháš, ale nikdo ti s adámkem pak nepomůže při hlídání v zaáčtku chození a běhání. největší tíže bude na tobě. to pak budou všichni chytří a budou radit :), fakt nikdy člověk nebude s ničím spokojený (myslím všeobecně),
    koukám na modré z nebe, ted celkem smutné, zemřel malým dětem tatínek, ale nestihla jsem začátek.
    tak zatím pa a jdu pokračovat v koukání

    #866514
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak včera jsem šla spát s Kubíkem už ve 20:40. Vzbudil se na mlíko lehce po druhé, před spaním totiž vypil tak 20ml, takže jsem to čekala. Pak se vzbudil až v 7. No ale já bych ještě trochu spánku potřebovala.
    Peti, třeba selže antikoncepce 🙂 . Několik takových znám, co jim opravdu selhala. Teda znám i takový, který to tvrdí, ale pravda je trochu jinde. No uvidíme co to se mnou udělá, až uvidím nějaký miminko. Ale zatím jsem tak nějak srovnaná s tím, že bude jen jedno. I z toho jednoho jsem na prášky 😛 . No ale obecně je lepší mít víc dětí, nebo to jedno nevychovávat jako jedináčka. Jé včera jsme byli na pískovišti a byla tam maminka s holčičkou (2-3roky?). No a holčička pořád házela lopatičkou písek nejlépe na další děti. Matka jí vždycky jen řekla: neházej ten písek, nebo půjdeme domů. Tohle řekla asi 10x. Pak holčička hodila písek jednomu chlapečkovi přímo do obličeje a ještě ho majzla lopatkou, tak je tak chlapečkova maminka vyloženě z pískovitě vyhodila.
    Dneska je škaredě, jsme si domlouvali prochajdu a nebude z toho asi nic. Tak asi vyrazíme na nákup jídla. Docela mě štve, že s Kubem toho moc nenakoupím.
    No nic, jdu pohledat něco na snídani.

    #866515
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak dneska prší jo ? :O No děs tedy..
    My jsme zas byli vzbuzení v půl šesté, já snad toho Honzu odstřelím. No tak Adámek dostal mléko a pak šup do postele a kupodivu usnul a spali jsme až do devíti:D
    Ale i tak mě pobolívá hlava.
    Adámek se zas chtěl zvednout ke gauči,ale je to fakt nemotora. On furt nechápe, že musí na ty kolínka a ne zvednout přední část do výšky a snažit se ke gauči zvednout. Přitom už to s kolínkama dělal. Třebas to brzo pochopí, chce to pamatováka, mladej:D 😀
    Zas mi ukradl ovladač,ale radši jsem z něho vyndala baterku,ať mi furt nezapíná a nevypíná tv. Posloucháme totiž rádio :))
    Včera jsem Adámkovi koupila od hami gurmána,tak jsem na něj zvědavá, zda bude jíst.
    Holky, jaké značky těch skleniček pro děcka kupujete ? Co je dobré ?
    Já fakt už nevím, co Aďovi dávat, aby to jedl. Dneska do sebe soukal i activii. Mám pocit,že to moje dítě snad roste ze vzduchu..
    Tak pááá

    #866516
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Bivi já ty skleničky moc nekupuju.Vařím domácí. A když kupuju mám tu v zásobě kdyby náhodou tak kupuju co je v akci.Bohoušek sní zkrátka vše. Teď tam mám tuším hamánka babičino kuře nebo co a něco se špenátem. Kupovala jsem to v takovém tom balení jak je přesnídávka, koktejl a 2x jídlo a k tomu DVD zdarma 😀 .
    Jinak jsem se včera zase rozčílila když jsem slyšela co zase ta zku…. vláda odhlasovala. Fakt už nevím co chtějí z tech lidí ztrhnout. Takhle žijeme z ruky do huby a ještě po těch škrtech se pujdeme asi pást. Hroznýýýý. To přeci takhle dál nejde :@ :@ :@ . V této zemi se mají dobře akorát ten kdo nemaká a leží doma na prdeli a pobírá sociální dávky!!!!
    Uffff jsem si ulevila
    Dnes spánek vcelku šel. Sice byl vzhůru ve 22:30, 23:30,ale pak spinkal až do 4:30 na mlíčko a pak do šesti kdy už potvorák nechtě spát a jáááá tak hrozně chtěla. No teď už zase chrupká bez oběda. Nějak to opět nevydržel. Včera dopoledne spal 2 a půl hodiny :O :O :O . Jsem z něj byla hotová takhle dlouho spinkat. Jsem ho chodila pořád kontrolovat. Spí vždy tak hodinu hodinu a půl a včera toto :O . Normálně jsem se i začala nudit a to je co říct.
    No dnes venku jeden velkej hnus. Až se vychrupká tak se najíme (bobeš má majdus bramborem a já hrachovou polévku a nebo gulášovku (páč zbyl ze včera ale už bez masa tak tam nakrájím párek a brambory a je to).Až se najíme tak vyrazíme do krámu. Potřebuju aviváž páč jsme dostala spoustu hadérků od kamarádky a ještě jsem probrala skříň, kde mám uložené oblečení co mu je ještě veliké c jsem dostala od švagrové. Takže tam mam haldu na praní 🙁 . Probrala jsem mu současnou skříň a uklidila malé oblečení a zimní a udělala si místo na to jarní a letní. Sice počasí tomu nenapovídá,ale doufám, že se umoudří a vykoukne na nás zase brzo sluníčko.
    Jinak rýmička se tak nějak lepší ťuk Ťuk. Používáme Nasivin a ten pomohl. Odsávám jen před aplikací kapek tj. ráno, odpoledne apřed spaním a je to lepší
    No jsme se zase rozepsala. Takl pa pa pa

    #866517
    Anonym
    Host

    Ivčo, já kupuju většinou Hipp, Hamánka, Alnaturu nebo Babylove. Hami jen v případě nouze. Jinak mě teĎ Kuba zase přestal jíst přesnídávky, takže má většinu jídel mléčných. Už mě tím štve. Ještě když se po čemkoli jahodovým osype, to se pak blbě nakupuje. Jo a taky mám pocit, že roste ze vzduchu. Moc toho nesní, skleničku 250g má většinou na oběd i na véču, ráno dezertík, odpo jogurt, který ani nedojí no a 2x denně mlíko.
    Jsme se teď vrátili z nákupu v tescu. Malej mi cestou domů usnul, tak jsem ho přenášela přes půlku ulice (nebylo kde zaparkovat), do druhého patra až do postýlky bez jakéhokoliv pootevření očka. Takže hezky chrupe a já můžu jít vařit. Ještě si v tescu dal skoro celý rohlík, takže si obídek posunul.

    #866518
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak my porad marodime.Vcera jsme byli na usnim,nastesti se jeste pichat nemuselo,ale je to na hranici.Tu silenou rymu jsem dostala i ja:-(.
    Peti,zas takova otazka penez 2 deti nejsou,zvladne to snad i nase socialni rodina.Spousta veci je zachovala po Johance,aspon nemusim resit co s nima.Rekla bych,ze horsi to bude,az budou ve skole,ale to uz snad budu taky pracovat:-).Myslim,ze zrovna ty bys to mela risknout,at vsechny ty Valinciny veci poradne vyuzijete.Ja si tak nejak rikam,ze to prislo asi vcas,kdo vi,kdy by se mi pak znovu chtelo podstupovat to zas od zacatku.Nervy preci jen pracuji,vsak to znate.

    #866519
    Anonym
    Host

    Kájo, to máš asi pravdu, že teď by to nebylo tak finančně náročné, ale tak za 3 roky už jo. A přeji brzké uzdravení!
    Jsem se Kubovi vyvařovala s vývarem a on si dal raděj rohlík :@ . Mě z toho děcka jednou trefí!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,276. až 4,290. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist