únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,291. až 4,305. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866520
    Anonym
    Host

    Ahoj holčiny, s tou finanční náročností zatím nevím, jak to bude pak, ale teď je to pohoda, vše po Fílovi, alespoň se to ještě unosí, vždyť to měl vše na sobě jen párkrát. Investice byl ten dvojkočár, ale je jetej, už na tom nějak netrvám, aby to muselo být nový..A jak koukám na fotky Valči, tak vy toho všeho máte teda habaděj :). Kájo, to je mi líto, že jste nemocní, my měli v pátek výjezd k doktorce s pindíkem, měl na něm takovou kapku krve, tak jsme raději jeli a zřejmě mu tam něco prasklo na tý kůžičce, no já to moc nepřetahuju, ale doktorka mi to zase ukazovala a říkala, že mu to jde dobře, ale prý se to stává, tak jsme dostali mastičku a měl koupele a už se to neopakovalo.
    S jídlem je teď Fíla úplně žhavej, že bude jíst sám, prostě bere mi lžičku a některý obědy, co uvařím, umí i sám sníst, hlavně když je to brambor nebo bramborová kaše v tom nějaký kousky masa, to pěkně drží pohromadě, rýže třeba je pak všude. Ale jedl normálně s náma řízek s kaší a taky rybu s bramborem, má ze sebe pak radost :). Jí to lžičkou + rukama, má na sobě takovou zástěrku, takže to nějak jde. Ze skleniček mu beru nejvíc Hipp, pak taky ty z DM, z Rossmanna mu moc nechutnaj..Hami jí, Sunárek taky, ale ten je nějak řídkej mi přijde.
    A kde se stavěl? Jak lezl, tak prostě všude, kam dosáhl, vlastě se začal stavět hodně brzo po tom, co začal lízt, asi taky z kleku.
    Taky chodíme na písek, rád kouká na děti, včera ho tam nějaká paní obdivovala, jak je hodnej..prostě kouká na děti, jak si hrajou a je klid :), na atrakce moc nechce a já taky už nemám moc sílu třeba ho strkat na skluzavku..Trochu se někdy zhoupne a na takovejch těch malejch houpacích zvířátkách, ale taky ho to moc nebere..Ale na těch hřištích se dějou věci :), to je fakt sranda pozorovat.
    Tak se mějte fajn, teď je s tetou na procházce, jsem je poslala a naštěstí neprší 🙂
    Pa

    #866521
    Anonym
    Host

    Tak jsem jela koupit dobrou vodu do makra. Brala jsem tam i kafe a vedle mě bral z horního regálu chlap 6kg krabici s kafe. A ten ko..t tu krabici pustil mě rovnou na zápěstí a malíček. Jé jak já jsem nadávala. Naštěstí s rukou normálně hýbám, ale mám to asi nějaký pohmožděný, protože to bolí jako čert. takže teď chodím doma s ortézou na pařátě. Děcko pořádně do náruče vzít nemůžu, protože na pravé ruce ho neumím nosit. Fakt nákup za všechny prachy.
    Bibo, na dětským hřišti je to príma. Kuba tam taky rád pozoruje ostatní děti, pak mě teda trénuje jak rychle stihnu doběhnout a vydělat mu písek a jiný čurbes z papule.
    No nic, musím jít Kubovi oblíknout ponožky, zase mu nejdou nasadit 😛

    #866522
    Anonym
    Host

    ahojte,
    Kájo, kdyby byla otázka peněz jen nyní a mimčo, tak mám klidně 5, ono to mimino prakticky nic nestojí, ale vzhledemk tomu že máme 2,6 mio úvěr na 28 let, tak radějc se musím mírnit. s myšlenkou na další. nechci aby neměla školu, chci si zajet občas na nějaký výlet. já jsem taky jedináček a na výlety teda nejezdila nikdy, neměli jsme auto a navíc mamka na mě byla sama.
    Bibo to jo, máme přehračkováno, ale vše je používané, a ted už to prodáváme, jen včera klasické chodítko a jedno aktivní chodítko už je z baráku 🙂
    ty jo to je nebezpečné s tím pinďou, bych z toho měla snad i strach, já jsem v tomhle hrozně ráda že je holka, jen pysky jsme musely vytírat ubrouskem at k sobě nesrostou. jinak my nic neschováváme, prodávám prakticky po malé vše. za pár kaček jsem to nakoupila a věřím že kdyby náhodou, tak nakoupím zas. dnes je všude přehadrováno.
    no a holky na fb jsem psala 20 % sleva do dm, tak už jsem to byla využít, nechala tam 2500 po slevě :S , ale mám sunar 4 krabice, 8 krabiček s kašičkama, barvu na hlavu, kartáčky na zuby, zkusila jsem koupit nějakou pio pěnu na umývání tělíčka a co je super, že použila jsem i kupon ze slevové knížky, takže např. sunar 249 kč, při koupí 2 sleva 50 Kč a z toho pak ještě 20 % sleva, no neberte to 🙂
    jsem dneska děsně utahaná, doufám že vydržím na růžovku a půjdu, to počasí je taky k tomu akorát stvořené. celý de prší a je zima

    #866523
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Bibo,tak ještěže to nic nebylo s tím pindíkem a dobře to dopadlo. Já se snažím opatrně vždy párkrát do týdne, mu to přetáhnout ve vaně, ale i tak se bojím, abych to nepřetáhla moc a pak nebyl problém..
    Jinak se taky těším až budu moci s Adámkem jít na hřiště, aby si tam mohl hrát.
    Evi, tak to byl fakt debil chlap, když ti to pustil na ruku. Doufám,že to nebudeš mít vážné.
    No a Peti, ty sis zas provětrala peněženku v DM, já ani tu slevu radši nechtěla, ještě bych tam moc utratila. Já stejně do toho dmka moc nechodím..
    Holky, jinak opravdu už začal Adámek se zvedat na kolena a pak se snaží dostat na nohy. Dneska jsem honem chtěla vyndat nádobí z myčky než ke mně Adámek přileze a nestihla jsem a hned se začal škrábat na dvířka jak byla dole a pak mi tam urval takové vonidlo myčky a pak jsem ho dala stranou a začal škytat. Jsem ho šla přebalit a on škytal z toho,že měl celý rukáv mokrý a to od té myčky, myla jsem totiž na krátký proces, kde se nesuší.
    Moc mě to těší, že se Adámek takhle už snaží zvedat.
    Jo a k večeři jsme měli tousty a Adámek se mi cpal do talíře a chtěl taky, jsem se uplně divila, tak jsem mu dala kousek a pak ještě další a další, ale když jsem mu dala i se šunkou,tak to vyflusl,takže šunka u nás nejede.
    Tak zatím pááá

    #866524
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak u nás s dalším mimi přišel manžel, že prej sestřičku pro Bohouška. Hmmm fakt nevím z čeho by jí chtěl financovat, Ik dyž jak píšete vše by mělo po Bohouškovi. Nic neprodávám. Ale nevím. Myslím si, že vzhledem k naší finanční situaci si to nemůžeme dovolit,ale kdo ví.
    Bivi Adámek je šikulka. Když jsme byli u maminy tak do myčky div nevlezl. Nevím co ho na ní tak lákalao asi to že doma jí nemá. A taky bral mamině to vonítko 😀
    No dnes k obídku měl Bohoušek kuřecí vývyr s mrkvičkou, květákem a petrželí a zahustila jsem to kuskusem a baštil až se boule děli za ušima. Navařila jsem toho jak pro regiment dětí tak má na zítra a zbytek asi zamrazím.Mi máme kuřecí vývar s vajíčkovou jíškou.
    Bohoušek taky rád chodí na hřiště. Pozoruje děti co dělají a rád se klože na klouzačce (s mojí asistencí) a pak na těch pérovacích houpajdách. Sebere co ho napadne od kamene až po vajgl 😛 a když padá tak div nespadne na papulku. Vždyť si musí držet v ruce ten kamínek nééé
    No tak přeji hezký den já mám dnes už vypráno, uvařeno a večer se chstám u výmeny manželek žehlit….. hnus nemám ráda žehlení 🙁
    Tak pa pa pa

    #866525
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak my byli v globuse nakoupit. Nejvíce se mi líbil Adámek, zastavili jsme a hned vedle nás jiná mamina s dítětem a Adámek si hned začal povídat s tím dítětem. Pak zas s jednou holčičkou a ta se furt na něj zubila a stále si vykládali a pak jsme je potkali ještě jednou a zas na Adámka mávala a Adámek hned povídal 😀 Tak malý si už asi domlouvá rande 😀
    Stavila jsem se ještě v DM a brala jsem jen sunar a dvojbalení čaje a jednu skleničku DM na zkoušku a paní u pokladny,že to dělá asi 600,-. Tak jsem jí hned řekla,že to je nějak moc ne?? A to jsem dávala ještě slevu 25%.. A paní se moc omlouvala,že ten sunar tam hodila 2x. Tak jsem zaplatila a koukám na účtenku a tam nebyla vůbec ta sleva 25%,tak zas k ní a ona,že se moc omlouvá, asi stornovala tu cenu sunaru i se slevou..
    Ještěže jsem si toho všimla, místo slevy bych zaplatila dvakrát více.
    Bambulko, jak to děláš s tím kuskusem?? My ho máme doma koupený,ale já jsem to nikdy do polévky nedávala. To tam dáš jako třebas nudle a jen se to povaří a je to ??
    Jinak Adámek se fakt furt snaží zvednout ke gauči,ale je to fakt nešika a chvilku se přitahuje a když se mu to nedaří,tak začne řvát.
    Tak pááá.. Asi Adámek spát nebude,tak dostane oběd.. to zas bude hodina u oběda :((( Lepší by bylo,kdyby usnul na hodinu a pak dostal až oběd. Jinak to jíst zas nebude 🙁

    #866526
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    my dopo jeli k doktorce pro žádanku na oční, kvůli tomu Kubovému šilhání. Tak prý jim někdo v ordinaci (na očním) vypadl, tak že nás může objednat UŽ na konec července. Jinak by to bylo prý až tak v říjnu.
    No a jak jsme jeli od doktorky, tak jsem se stavila do t-mobilu upravit smlouvu. No a malej usnul. Tak jsme si prošmatlali obchoďák, já si nechala přeměřit oči, pak jsem ho spícího naložila do auta a ještě jsme půl hodiny seděli v autě před barákem. Takže oběd místo ve 12 měl až před půl druhou. No a já si teď taky kuchtím obídek.
    Jinak ruku už mám relativně v pohodě, občas mi teda v zápěstí křupne a nemůžu malýho dlouho na té ruce držet. Jinak dobrý.
    No my se včera o druhým bavili, že asi zůstaneme u toho jednoho. Nějak nám to oběma zatím stačí.

    #866527
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, to je šílené s tím očním !! To fakt nechápu, taková čekačka.. No určitě tam nejvíce lezou důchodci. Jako když jsem chodila u nás doma. Tak plná čekárna důchodců, kteří pak byli bráni přednostně, aby náhodou tam neseděli déle.. Takže já jsem tam nakonec tvrdla i dvě hodiny, ač přede mnou bylo pár lidí..
    Jinak já zatím druhé neplánuji, už jsem to řekla i Honzovi, zatím mám fakt starostí s Adámkem. Možná až třebas bude běhat a jíst uplně v pohodě,tak možná budu uvažovat.
    Nakonec usnul před chvílí. Obědu zas nedal, musela jsem mu furt něco dávat ke hraní, aby jsem vůbec do něj něco dostala a pak zas byl protivný, tak šel do postýlky.
    Já fakt nevím, jak do něj dostat víc toho oběda. Domácí jí jen občas a stejně málo a to kupované už taky moc nejí. Tak zkusím ještě změnit značku. Uvidíme zítra tu skleničku z dm..
    Jinak ostatní jogurty a mléčné výrobky a přesnídávky, jí uplně v pohodě. My fakt bojujeme jen s tím obědem a to mu ho dávám i po čtyřech hodinách a stejně nechce.
    Jsem se na příští týden objednala na gyndu na prohlídku, abych to už měla za sebou. Já tam nerada chodím, jen v tom těhu jsem tam ráda chodila 😀

    #866528
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba jde na dětskou kliniku, takže důchodci tam nebudou. Taky nevím, proč je tam taková čekačka, když v Brně je těch specializovaných dětských očních ambulancí víc. Ale je fakt, že nevím, jestli z celého kraje nejsou jen v Brně, to by ten nátřesk vysvětlovalo 🙁 .
    Ptala jsem se doktorky, kolik toho má tak sníst. Řekla mi, že základ je 5 jídel denně a na množství už tak nezáleží, pokud je na něm vidět, že prospívá. Prý třeba na sváču bohatě stačí půlka suchého rohlíku nebo 1/4 krajíčku chleba s něčím. Že to nemám hrotit. Prostě až bude mít hlad, tak bude jíst víc. Takže to asi řešit přestanu. Jo a když prý dostává 2x denně mlíko, tak max. jeden jogurt, že dva už je moc. Tak nevím, co mu dávat, když ovoce nejí, přesnídávky taky zase ne a pečivo jen občas. No ale budeme to muset nějak vyřešit.

    #866529
    Anonym
    Host

    pěkný večer,
    Evi, to je teda pecka na tom očním. přeji ti aby to nebylo nic jinčího než jen širší kmen nosu 🙂
    holky, já jsem nikdy ještě kuskus nedělala, až ted v telce celkem vídám jak to vůbec vypadá. jak to chutná??? dneska jsem dělala polívku z ovesných vloček a zeleninou, at je i jinčí chut. vločkyj sem v robotu rozdrtila na úplný prášek a dala místo mouky do másla a pak už jen vařila. ale je fakt dobrá. a jako druhé domácí jahodové tvarohové knedlíky. taky dobré, mě je líto dát 70 kaček za těch 6 knedlíčků v obchodě, i když jahody ted taky nejsou zrovna moc levné, ale když byla chuť.
    Ivi, to je teda pecka s tím DM, mě kdyby včera natipovala něco navíc, tak v té sumě bych na to vůbec nepřišla. štěstí že máme ty kalkulačky v hlavách a víme že 239 kaček za sunar nemůže dát víc než 239 😀
    právě koukám na zprávy, to je děsná groteska ten soud s politikama. fakt ubohost, už by se mělo začít vážně něco dít.
    já k mimi fakt nic neschovávám, nebot jsme měli vše růžové a jako představa, že bych dala klukovi růžovou, či letní holce dala v létě zimní věci. tak jsem šla radějc prodat. třeba se finance změní a jednou za 10 let uděláme dalšího jedináčka 😀 . Leni, že ty manžovi jsi málo povolná? beztka chce dělat sestřičku jen aby si užil 🙂
    no a z jiného, už jsme doma nemocní všichni, malá teda to má jediná i na průduškách a dneska jsem stagnovala a jak dorazil martin z práce, šla jsem spát. a rovnou řekla, že dnesní noc spím v ložnici já a on s mlaou v pokojíčku.
    jen nevím co vařit zas zítra

    #866530
    Anonym
    Host

    Achojky holky!
    Teda Peťul :$ :$ :$ , že by si manžílek opravdu chtěl jen užít???? Hmm a já pak za 9. měsíců budu zase u porodu trpět. Pro jednu kapičku 😀
    No jinak já jsem vyzkoušela kus kus taky před nedávnem. V podstatě mě na něj přivedla mamka. Jak chutná neumím popsat. Mě to přijde zkrátka jako těstoviny no. A dělá se buď, že se spaří – to dělám nám a nebo se dokonce naleje voda a nechá vyvařit. No každopádně na pytlíku či krabičce je to napsaný.A malému to vrznu zkrátka jen do polévky a povařím jak nudle. Je to malinký takže není problém s tím, že by to měl nudle (jako nudle) a mě i Bohouškovi to chutná. myslím, že se snad dají osmažit. Jednou jsem je dělala i k játrové omáčce místo rýže. A je to prý lepší když se to zalívá tou vodou tak to zalít vývarem má to lepší chuť
    Bivi to ti nezávidím s tím jídlem. pořád něco vymýšlet. mít něco v zásobě kdyby náhodou /to mám sice i já),ale i tak je to na pytel. Malej má teda hrozně rád mrkev prorože je sladká,ale musí to být ta s tím svazečkem toho zeleného páč ty karotky co prodávají nejsou tak sladké a vůbec nejlepší je domácí . Ale jak říkám já nemámj s malým problém aby špatně jedl ťu ťuk ťuk.. Má pěkný bříško. No celej taťka i naši se msáli, že nosí tepláky pod pupkem jako táta 😀 😀
    Dnes jsem zase uvařila guláš činějakou takovou omajdu páč jsem měla v mrazáku jen plecko a něšlo z toho nakrájet plátky na nic jiného a ani hořčice už tady není :S . Odpoledne jdeme nakoupit tak musíme doplnit zásoby. jdu si koupit i cestovní postýlku od jedné paní. Na ven na léto aby jsem nemusela být zalezlá s malým venku když bude dopoledne spát a mohla si v klidu dělat na zahrádce.
    No jdu ten guláš zahustit.
    Manžel chrápe a Bohoušek taky tak tady mám klid. Doufám, že budou spát alespoň do dvou 😛
    Tak pa pa pa

    #866531
    Anonym
    Host

    Joa s tím očním je to děs. Myslela jsem si že je taková čekačka jen u nás,ale koukám je to všude. Mi čekali půl roku. Teď jdeme na rotkapávání očíček v květnu. Psala jsem i na online poradnu na oční klinuku a napsali mi, že u těchto malých dětí je vyšetření velmi složité a že se nemám bát že mi naměřili tolik dioptrií, že dokud se oči nerozkapou tak se to v podstatě nedá zjistit. Tak jsem si malink ulevila,ale i tak jsem z toho nervozní.

    #866532
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak já dneska vařila kuřecí vývar a myslela jsem si, jak si Adámek pochutná, dala jsem tam malé těstoviny a vajíčko. A snědl asi pět lžiček a konec. Tak jsem mu ohřála půlku té skleničky z toho dm, jedl to, ale taky žádný zázrak.
    Bambulko, já mu poslední dobou spíše dávám skleničky, páč domácí zas nechce. Je to fakt na hlavu, když to dítě nejí. Fakt ti závidím toho Bohouška, že tak papá. Adámek jí dobře jen to ostatní. Jen ty obědy jsou fakt tragédie a navíc se naučil prskat na zem. Se ohne ze židličky a to jídlo, co má v puse prskne na zem. No ještěže na zem a ne na stěnu.
    Jinak nám opravdu nastává akční období. Adámek furt se k něčemu snaží zvednout. A je posedlý myčkou, jen co jí mám otevřenou,tak už je na dvířkách a už je na kolenou a už mi do té myčky chce vlézt. A v postýlce už se taky přitahuje na kolena a i ke gauči. A když náhodou sedíme na gauči, tak hned na mě vleze a div mi nevleze na hlavu.
    Už je Adámek u mě.. tak musím..

    #866533
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, kuskus je v podstatě těstovina. Já ho vařím Kubovi už asi půl roku, vždycky ho jen přeliju horkou vodou a je to. Včera ho měl se zeleninkou a jak mu šmakovalo 😛 .
    Já mám nějaké oblečení schované, ale je to unisex a spíš bodyna, dupajdy a takovýto nezávislé na ročním období. Zatím to mám doma jako kdyby náhodou, nebo pro někoho v rodině. Ale možná se naštvu a prodám to, protože už mám plných asi 5 krabic a kde to má člověk všechno skladovat. Kdyby náhodou, tak nakoupím asi na aukru celé sety oblečení za pár kaček. Asa možřejmě i něco nového, pro radost z nakupování pro mimčo. Ale jelikož asi fakt to druhý nebude, tak to řešit nebudu.
    Peti, u nás to šilhání nebude širokým kmenem nosu. On když se na něco soustředí, tak mu jedno očičko vyloženě uteče do koutku. Tak jsem zvědavá, co nám pak řeknou. I doktorka jak nám psala tu žádanku, tak říkala, že mu fakt to očko letí.
    Dneska dělám pečený kuře s rýží, tak doufám, že si Kuba taky dá. Minule to noc nechtěl.
    No nic, jdu trochu pouklízet a pak vařit.
    Přeji hezkou neděli!

    #866534
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak už máme po nákupu. Zase jsme utratili tolik peněz. Chjoooo 🙁 🙁 . A lepšíto nebude.
    Jo v Kauflandu mají v akci Pampersky za 199,- 54 ks. Takže celkem dobrý. Vzala jsem sice jen jedno balení ale i tak to pomůže. Pořád přemýšlím zda taky nepřejít zase ze sunaru na to Hami mlíčko. Jsme hrozná. Pořád přecházím z jednoho na druhé,ale když ten Sunar je pořád tak neskutečně drahej 🙁 . Pořád 250,- a přeci jen to Hami je 200,- i když je ho tam zase méně. Teď ho mají zase v akci v Tesku za 320,- když koupíte 2 balení jinak za 199,- za kus,al epřeci nebudu brát 2 když nevím jestli ho vůbec bude chtít a jestli mu bude sedět, že. No počkám asi na akci až bude na Sunar ještě tu trochu mám tak snad nám to zatím vystačí.
    No jinak dnes měl Bohoušek skleničku páč jsme byli nakupovat tak jsem nestačila uvařit a nám peču králíka tak mu taky dám kousek stranou. Ještě ho neměl tak jsem zvědavá jak si pošmákne.
    No manžel si šel s prďolkou lehnout a já pujdu asi zatopit páč je tu nějaká zima.
    Tak pa pa pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,291. až 4,305. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist