únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,306. až 4,320. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866535
    Anonym
    Host

    ahoj holky v uplakané neděli, to je děs ten slejvák.
    Leni, nemáš nikdy poblíž to DM?? mě tak sunar vyšel na 171 kč, jinak objedi si lékárny a nekupuj sunar v marketu. u nás v lékárně je vždy o něco teda levnější. v jedné dokonce stabilně mezi 180-190 Kč, klasická oranžová krabice.
    jinak u nás se včera nic nejedlo. malou hlídala dopoledne mamka, protože jsme jeli pro novou sekačku. ta naše stará už nestíhala s pojezdem v našich kopečkách a s tou novou jsem sjela celou zahradu, bez námahy. fakt pohoda. jen se tam vyhl njaký plíšek, tak jsme jí hned asi pokazili, ale martin hned volal do mountfieldu aprý servásk dojede až za náma.
    no a dneska jsme od rána uklízeli, vařili, dokonce jsem uklízela večer . už mě nebavilo koukat na bordel ve skříni na chodbě, seřvala jsem martina že tam má jen tak šroubky a at si to dá laskavě aspn do plechovek s víčkem. a pak jsem vzala večer savo a vystříkala celý sprcháč i zvenčí, přes noc tam otevřela okno a hnedka ráno jsem to doumývala. máme problém asi s odpadem, ale smrad cítím jen u sprcháče, jakoby zatuchlinu a přitom pořád máme dveře do koupelny otevřené a oknem větráme také. fakt nevím co s tím. no a dnes běžný úklid a vařila jsem hrachovku, tak pak zas celu kuchyn, to tak neskutečně prská. si představte že malá snědla celou misku hrachovky, do toho jsem dala celé volské oko a půlku nadrbobno naloupaného chlebu. snad nepraskne, pak si dala necelé 2 hodky spánku a já douklízela koupelku a upekla strudl z jablek a tvarohu. tak už martin dodělává kávičku a jdem si dát do nosánku,
    Evi, ty balíky výjdou fakt fajn. sice se nevyužije vše, ale máš hodně věcí za pár kaček. já už to taky tak beru a mám 2 stále dodavatelky a pak kámošku od které mám jen ty top věci. ted poslední várka mi přišla hodně bodýčka s modrou kombinací, ale na doma to je dobré. ted mě ten kus vyšel snad na 20 kaček a to jsem nezapočítala asi 20 punčoch, některé ještě i nové v origoš krabičce.
    jé šla bych spát, ale malá by mě nenechala. tak jdu na buchtu, papa

    #866536
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    my taky byli dopoledne na nákupu a zas litr v čoudu 🙁 Fakt hrůza. Ale zas jsme koupili i žrádlo pro kocoura a to má na měsíc,tak to zas tak strašné není.
    Tentokrát jsem na zkoušku koupila skleničku Hipp pro Adámka, zda to bude jíst. Dneska tedy jedl druhou půlku té skleničky z dm a bylo to lepší než včera, ale i tak to do sebe soukal. Jen si furt musí při jídle s něčím hrát, jinak nechce vůbec jíst. No a pak ty věci háže na zem. Jsem mu dala i na hraní tu hraní desku ze stolku a nakonec jí taky shodil na zem,tak jsem mu dala přes ručičku,že to nesmí, páč to byla rána jako blázen a za chvilku bychom měli vše rozbité.
    Králík je moc dobrý, Adámkovi jsem ho taky už dávala, když jsem ho vařila a to papal. Jen musím zas přes ségru si objednat,až budou mít ti lidi králíky. Od nich to máme za 200,- velkého králíka, přes dvě kg. A hlavně je z domácího chovu.
    Bambulko s tím mlékem si fakt nevybereš, jak píšeš. Jedno je sice levnější, ale zas toho je méně.
    Já se snažím sunar kupovat jen v akci, nejlevněji se fakt koupí v lékarně. Jen člověk to musí obejít a zjistit..
    Adámek si dal šlofíka, celé dopo nespal,tak snad se trošku prospí 🙂
    Tak pááá

    #866537
    Anonym
    Host

    stihla jsem i spánek a už jede poslední sušička, snědli jsme jeden štrůdl, druhý asi necháme tatkovi na noční. dneska nemá totiž oběd.
    malá právě dělá nohama paci, paci a děsně se tomu řeže.
    ono to hami když se přepočítá na 100 g vychází u nás v čr nejlevnějc. nebo Leni objednej si přes net, ale musíš toho vzít víc at se ti vyplatí i skrz poštovné. lékárny tak fungují, některé jsou i s osobním odběrem. takže nízká cena, ale žáné prašule navíc 🙂
    ze skleniček jsme jedli asi věechny, jen né ryby, ty fakt smrdí. nejvíce ale chtná hipp, ale taky stojí hříšné peníze.
    holky my musíme vali koupit auto, donesla si nočník a dělala zvuk auta, hotvé bmmmmmmmmmmm bmmmmmmmmmmm
    tak zatím zase pá, došla za náma babina

    #866538
    Anonym
    Host

    Peti, já mám ten balíček z aukra za 188 (i s poštou) a jsou tam 4 mikče, teplákovka, košile s krátkým, 2 bermudy, 7 triček s krátkým a 4 trička s dlouhým, overálek a 3 tepláčky. Velikost 86-92 a paní do balíčku prý přihodí ještě pár věcí na donošení. Takže bych řekla, že je to zadarmo.
    S těma mlíkama je to fakt hrozný. Musí se to přepočítávat, protože obecně cenovky jsou hodně zavádějící. Je fakt, že já mám ten nutrilon za 1794kč 6 krabic (299kč za krabici 800g), bez poštovnýho, protože se tam Michal může stavit cestou z práce. Nebo teď jsem si zase tu bednu objednala i s pamperskama, který měli poštovné zdarma, tak jsem si to nechala ppl doručit. U nás v lékárně teda mají nutroš za 390, takže tam fakt nenakupuju, ale jinde je to určo lepší.
    U nás byl zase pracovní víkend. Příští bude taky a pak hurá na dovolenou a bude i rande s Valčou 🙂 . Doufám, že to teda Peti pořád platí.
    Holky, já mám na králíka averzi. Náš dědek je totiž rád množil a nejedl. Takže to byl každý druhý víkend králík. Nám teda vychcípali na mor, i přes očkování, takže jsme měli přísun jen od dědka. Kubíkovi bych ho samo ráda uvařila, ale ty prachy za něho dát nechci. A nemám možnost koupit domácího, jen v obchoďáku.
    Jé, Kuba zjistil, že si z bačkůrek může vydělat tkaničky :@ .

    #866539
    Anonym
    Host

    Evi, to je balík za hubičku. a samo, že to platí. jen pak si musíme napsat konkrétněji. tkaničky to je dílo. naše lady si je rozváže i přes jistící uzlík navíc, pak si rozváže mašličku, uzlík, vyvlíkne a sundá boty, prostě paráda. denně několikrát, takže kolikrát ani nedávám paučky vůbec.
    ted si mrská jazykem po vyjedeném kelímku od jogortu, je děsný žrout tohldle. jakmile vidí, že si my rodiče vezmem jogurt, stojí pod náma a somruje. jo a musím se pochlubit. štrudl teda fakt dobrý a dokonce snědla i valentýna půlku kousku. což mě velmi příjemně překvapilo.
    Ivi, zkus dát malému lžičku na hraní. my sice máme pak židličku jak čunátko, (proto jsem volila plastovou, že jsem už využila té luxusní vlastnosti, jí dát celou pod sprchu), takže žádné drhnutí. jen jak dojíme. rovnou celou židli přetřu. to že je na zemi, tak to vezmu také houbičkou a je uklizeno, ale učí se jíst sama. jogurt už by zvládla sama, jen kdyby nepřevracela kelímek. fakt lepší než dávat hračky. to jsme taky chvíli zkoušely, ale tím házela všude možně. a s tím jídlem a krmením bude ještě hůř. nějak se to naučit sami musí a s pořádkem to žádná maminka jistě nezvládne. hold se s tím musí počítat. ted jsem začla už i polívky, ormálně jsem jí vždy na tácek vyndala pevné kousky, jako mrkev,… a ona si to jedla samotně. ale ted jí nechám lžičkou se štárat v misce a pak si dává do pusy. sice jen to je omočená lžička ale jde jí to krásně,,,,,,,6+
    . ´á už se vkrádá, tak papa

    #866540
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, kam pojedete na dovču ? 🙂
    Peti, já Adámkovi dávám lžičku do ruky pokaždé a i mu zkouším, aby sám tu lžičku namočil a dal do pusy a vždy to zkončí tak,že sám si to do pusy nedá, ale lžičku mrskne na zem a pak po ní kouká a pak na ní fluše jídlo, co má v puse. Takže hračky ho zaujmou na delší dobu a pak jí..
    Já ho krmím v židličce v kuchyni u stolu a pak to pod ním setřu, židličku taky a bryndáky přeperu.
    Je to fakt dílo to jídlo s dětmi. Adámek tedy nechce nic co mám já, až na tu vyjímku s tím toustem. Ale před chvilkou jsem ho převážila na naší váze a už trošku přibral. Prostě musí mít těch pět jídel denně a vždy musím do něj aspoň tu půlku té skleničky nacpat. Víc nesní. Snad ten hipp bude lepší, kdyby to jedl, tak i za tu cenu bych mu to sem tam koupila.. Je o 10kč dražší než hami, ale to mi přijde,že mu už nejede..
    Jinak Adámek má rád taky tkaničky nebo šnůrky. A už si pamatuje, že u pyžama nebo tepláků mám šnůrky a snaží se mi je vždy vytáhnout a běda, pokud mu je schovám..

    #866541
    Anonym
    Host

    prý běda, jak mu je schovám. jsi mě rozesmála. ty děti letí na vše co nemají 😀 . jo lítání lžiček je normální, i u nás, ale zvednu a jíme dál, když jí shodí zas i s jídlem, tak jí dám přes ruku, že to ne a zas dám do ruky a jíme dál. nějak si to zapamatovat musí. ale taky jsme snad měsíc jen házeli lžičky na zem. a už mi to lezlo krkem, ale výsledek zatím je a jsem s ním spokojená. sice malá není jak od kámošky, ta jí nechala jíst i polívky od roku samotnou, takže dala igelit pod ní, igelit na ní a děj se vůle boží. ovšem je pravda, že v létě (to jí bylo 1 a1/4 roku, tak krásně sama papala).no jo, má to hold někdo šikovné dítě. to se mi o tom může jen zdát.
    no a u nás už je klid od 7. ted co má rýmu, tak spí celou noc bez probuzení. potřebuje dýchat pusou, takž dudel vyhazuje ven. jen se budí na občasný kašel, ale to jí neprocitne do úplného probuzení. tak mám taky radost. mohlo by to pak vydržet takhle i dál.jinak u nás je dudel i na 2 dny, když jí ho dám i přes den. ho hned prokouše. zlaté bezzubé děcko, s jedním dudlem celý rok 🙂 , ted to fičí, ale navykla jsem jí na ty babylove z dm, jak vel 1, tak 2, takže ted má v postýlce kdyby náhodou ho fakt potřebovala i 7 dudlů. štěstí že jsou levné.
    Evča pojede na dovču do našich končin, kde lišky dávaj dobrou noc. už ted vím že úterý a čtvrtek na konci dubna mám plný, ale nějak to snad zkloubíme a návštěvu provedem 🙂

    #866542
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,tak to se mi zatím taky může jen zdát o samostatném jedení. Tedy myslím lžičkou. Jinak co dám Adámkovi do ruky k jídlu,tak si dá do pusy, až na okurku, dneska jsem mu dala kolečko té hadovky a místo,aby to dal do pusy,tak to rozmatlal.
    Jinak dneska jsme měli takové jednohubky (rohlík na plátky, na tom mozarela a šunka a zapečené to bylo v troubě) k večeři a vedle mě na gauči byl Adámek a to už byl po kaši a hned mi zas šel do talíře, tak zas dostal do pusinky kousek toho rohlíku a baštil a stále otvíral pusinku.
    Tak jsem zas koukala. Ale mě tak napadlo, zda on si ten gauč nespojuje s papáním. Dlouho jsem ho na gauči krmila na klíně, než začal prskat z pusy.. Třebas bych měla na gauč vždy natáhnout igelit a krmit Adámka tam 😀 😀 Nápad dobrý, ale realizace nevím nevím..
    Peti a co spíš zkusit Valinku odnaučovat od dudlíku?? Pokud ho kouše,tak jí ho zkusit dávat co nejméně.. třebas přestane ho chtít..
    Já Adámkovi například už dudlík venku nedávám a už se mi víckrát stalo,že jsem ho i zapomněla doma a Adámek usnul aniž ho měl i na návštěvě bez něj vydržel. A doma ho háže z postýlky,takže ho začínám lehce taky odnaučovat.. Snad se zadaří..
    My ještě nespíme, ale neřve Adámek, jen si hraje s Ajkou 🙂

    #866543
    Anonym
    Host

    odnaučovat určitě začnu, jen si říkám až bude mít zuby, to přeci jen fakt uklidné. navíc jak je vzteklá, tak zabírá jedině dudel a to může mít štrůdul sople až do krku. to vůbec neřeší, hlavně že má dojdana. ale jednou jí ho seberu a bude. jen až začne íc vnímat. třeba jí ho sežere bessy, jak mě kdysi rita. a přitom byl doma. pak mi ho mamka jednou dala :))),ale nevím kde se už poděl. taky máme dudle schované

    #866544
    Anonym
    Host

    Ivčo, jak píše Peťa, pojedeme tam, kde dávají lišky dobrou noc 😀 . Jedeme do Jeseníků, do takové malé vesničky. Peti, budeme tam od 27.4. do 1.5. Tak snad se na nějaký přesný termín zvládneme domluvit 🙂 .
    Já teď dávám Kubovi rohlík do ruky a na pultík mu natrhám na kousky šunku a ať si s tím dělá co chce. Až nechce, tak buď krmí psa a nebo se to snaží narvat mě do pusy. Jinak lžičkou zatím nějak jíst sám nechce.
    Kuba má duld v postýlce a pak jeden cestovní (do kočáru, do auta,…). No a když si hrajeme v pokojíku, tak si z postýlky vytáhne jen muchláčka a dudl tam nechá. Teda teď ho zase zlobí zuby, tak si dudl vezme i přes den a vydělá ho až na jídlo a pití. Ale vím, že až ho teď přejde to akutní, tak ho zase potřebovat nebude. Peti, pak můžeš použít na odnaučení to co moje ségra. Dudlík spolu zasadily do země a druhý den tam vyrostla dudlíková kytička. Ségra koupila macešku stejné barvy jako dudl a pak ji tam zasadila. Anetka z toho byla celá paf, že ráno už kytička vyrostla a chodila zalívat. Já ještě nevím, jak budu odnaučovat. Třeba ho prostě ztratíme nebo ho sežere pes.

    #866545
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Včera to tady žilo a dneska mrtvo…
    U nás teda není nic novýho. Kuba se v noci nějak moc budil, ale vždy jen na dudl. Asi zase kvůli zubům, nějak mám pocit, že vidím jak se tlačí levý horní špičák, ale je pořád tak jako uprostřed dásní. Má tam takový světlý hrbol, tak si myslím, že to bude asi ono. Ještě nám teda chybí levá horní a pravá dolní dvojka. Ale oteklé už to má dost, i na čtyřky tam má hrboly jako blázen. Jo a pokud jsem to ještě nenapsala, tak už má 6 zubů.
    Holky, mě se dneska táááááááááááááááááááááááááááák nic nechce. Teď jsem zkusila dát malýho do postýlky. Spát sice nebude, ale já si potřebuju nějak oddechnout a začít vařit.
    Pokud nebude pršet (zatím to vypadá slibně), tak po obědě půjdeme ven. Jen si ještě musím umýt vlasy. Odpoledne přijde zase hlídačka a já budu pracovat jako blázen :'( .

    #866546
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    my jeli ráno na půl osmou na rhb. Měli jsme doma tatínka,tak nás tam hodil autem, bylo to rychlejší a hlavně tady prší.
    Taťka na rhb byl docela vykulený, páč Adámek hned začal řvát, jen co jsem ho svlékla. A furt na Adámka dělal jakoby pšt, aby nebrečel. Tak jsem mu řekla,že je to normální u toho cvičení.
    Paní jsem popsala naše pokroky,tak prý super,že zas je to lepší a ještě si ho prověřila takovým tím cvičením, kdy ho chytne za nohu a ruku a nechá ho vyset dolů bokem a pak za ruce atd..
    A prý fakt je vidět na něm pokrok.Jen jsem měla trošku obavu s páteře, jestli se nehrbí a paní mě uklidnila,že to ještě dozraje a vytáhne se,tak ať nemám obavu. Uf.
    Dostali jsme jeden cvik, ale ten je zas tak blbý a hlavně Adámek ho nechce, je to tak, že ho dám na kolena a hlavu mu přitlačím k podložce a lokem mu zabořím do boku a držím mu ruku u toho a furt ho tlačím dolů a on se má jakoby prdelkou zvedat. Fakt to bude boj.
    Pak jsme ještě jeli do lidlu pro ten jejich prášek na praní, vyhrál v testech druhé místo a každý si ho chválí. Tak ho chceme vyzkoušet. A doma jsem už stačila vytřít a uklidit kuchyň. Adámek usnul, tak jsem měla na to klid.
    K obědu si dám rybí salát a Adámek dostane skleničku..
    Evi, vy už jste nás předběhli se zubama, my zatím jen čtyři. Ale vrže o stošest. Fůůůůůj, já to nesnáším.
    pááá

    #866547
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Jééé Děcko s tou kytičkou to je hezký 😀 😀 . Malej teda na dudel nějak extra ulítlej naštěstí není. Přes den ho nemá vůbec. jen když jde spinkat. Na ven ho beru jen kdyby náhodou a občas mu ho šoupnu před den do pusy jen když je fakt hodně protivnej a uřvanej. No v podstatě ani né já tak jako manžel asi aby měl od něj klid. Já se ho snažím zabavit jinak.
    A víkend??? V sobotu jsem byla tršku akční tak jsem poklidila, uvařila, vyplela zahrádku a připravila na zasetí byla jsem u kamarádky na kávičce s prďolkou…. a už nevím. V neděli jsem pekla králíka….. a to byli jsme nakoupit. Bohoušek teda baštil králíka … krásně. hrozně mu chutnal. Manžel mu ho připravoval na dnešek (že mu ho odkostil) a malej pořád chodil k němu a ukazoval a říkal mam tak mu pořád strkal kousky po papulky on to dnědl a přišel zase. Byla to sranda až už to musel manžel odnést páč by mu na dnešek na oběd nic nezbylo. No jinak jsme mu uvařila zeleninovou polévku,ale zase usnul o hodinku dřív tak jí bude mít až se vyspí a králíka přesuneme až na pozdější odpoledne.
    Nějak mě dnes obolívá hlava. jsme nějaká chcíplá. Nic se mi nechce :S :S . No otrávená jak španělská okurka.
    Jo Bohouškovi včera chutnala červená papryka kapie. To čumím co on vše zbaští. Ale jsme ráda, že má rád zeleninu a ovoce. Dokonce už si dá zase po dlouhé době i banána a včera hrušku. Kupovala jsem je v Tesku kg za 10 kaček a jsou fakt výborný. Jen mě mrzí že jsem vzala jen 4. jsem si myslela že když jsou tak levný že budou hnusný 8-|
    Tak jo přeji hezký den. Venku se to tak nějak klube že by mohlo být i tak nějak hezky a nemuselo by pršet tak taky vyrazíme na prochajdu když to vydrží. Pááá

    #866548
    Anonym
    Host

    Ivčo, ten cvik určo zvládnete 🙂 .
    Kuba vrže vždy jen u nového zubu a naštěstí jen tak 2, max 3 dny.
    Já dneska zase peču kuře. Nakoupila v makru balení 3,7kg, tak to musíme zužitkovat. Na oběd to budeme mít s Kubem s bramborem a večer s rýží.
    Kubík si dáchnul sotva 20 minut. Tak doufám, že se dospí po obědě v kočárku. Tady pršelo od večera do rána. Teď je sice pořád tak nějak zataženo, ale snad už pršet nebude.

    #866549
    Anonym
    Host

    ahojte, u nás stále leje, už od sobotního podvečera.
    teda holky, teprve vařit jo? u nás už je malá i po obědě. dělala jsem hovězí na smetaně s knedlíkem, já mám takovou radost. ase snědla plnou misku, asi nemůže mít jen tak tuhé jídlo, ale prostě pořádně to musí plavat. takže snědla 2 knedlíčky, na tenko ukrojené a rozdrobené v misce, plátek masa, taky rozkrájený na malé kousíčky, zalila skoro 2 naběračkama omáčky a už chrní 😀 , a já se jdu vrhnout do úklidu židličky po o. jsem jí i fotila a natáčela, jen at máte představu, jak to u nás vypadá. taky šla do umyvadla umýt od ruk po pusu a převlíct bodyno a punčošky, ale tak nějak se to naučit musíme. kurna chci mít taky pohodu jak Marta, ta kámoška.
    a ještě vás naštvu, u nás od 19 do 7:30 bez jediného zaplakání proběhla noc, jen ale co se probudila asi jí vylezl vřed na zadek a byla protivná, řvala a řvala. si říkám že možná hrách ze včera, mě totiž taky kroutilo :S , tak už ale vážně utíkám na oběd

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,306. až 4,320. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist