únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,321. až 4,335. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866550
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    já vám ty jedlíky tááák závidím. Do Adámka to soukám jak do husy, mi fakt přijde…
    Peti, asi vaříš výborně, když to tak vymlaskla :)) A o bambulce ani nemluvím, ten Bohoušek je prostě mega jedlík..:))))
    Adámek tedy taky nemá rád tuhé jídlo, ale ani moc tekuté. Dneska dostane tu skleničku hipp, tak jsem na to zvědavá,zda to bude jíst nebo ne.. Fakt už nevím, co mu dávat..
    Jééé, já bych si taky dala omáčku, ale jedla bych to sama, Honza zas má dietní plán, tak bude prý jíst jen dietně.. Tak to se na vaření vykašlu..
    Prý bude vařit on.. :)) Tak ho nechám.
    U nás furt leje a leje, tak to asi na prochajdu nevypadá. To bude nuda doma. Já ráda chodím s Adámkem ven, trošku se provětrat, ale v dešti fakt ne.
    Já stále čekám, kdy konečně napíšou,že budou ty golfky, už bych je ráda měla doma :)))) Snad budou super..

    #866551
    Anonym
    Host

    Ivi, vařím pořád stejně, jen asi konečně přichází na chut z domova :), jinak nebudeš přeci vařit jen pro sebe, ale i pro Adámka. já teda nedělám žádný rozdíl, když to nejí, dojím to já, takže to má normálně kořeněné a normálně solené. je pravda že moje máti říká že to je málo, ale nám to tak chutná. i hejsa to tak jí. no a co se týká samoty u jídla. tak to nevím co bych jedla. martin má obědy v práci a na rohlíkách já žít neumím. takže omáčka je na dva dny a co zbyde zamrazím a bue jako rychlovka jen tak na chut, když nebudu chtít vařit. ted mám doma posledníh 5 skleniček jídla a nehodlám jí to dát. zítra bude mít zas omáčku, ale třeba s těstovinou a ve středu udělám vývar nebo nějakou zeleninovou polívku. hold bude muset si zvyknout. jinak bude bez jídla. máti prý nademnou jak jsem byla malá musela stát a já u toho řvala že už nechci. dopadlo to tak, že jsem jí celý oběd vrátila do talíře, takže beru to tak, že když nechce, tak nechce a půjde spát hladná. ona jednou ten hlad dostane

    #866552
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, já to chápu, že se vařit musí. Já taky nejsem na rohlíkách. Jen nevařím každý den a když uvařím, tak taky aby to bylo na dva dny a kdyžtak zamrazím zbytek, aby bylo co vyndat v nouzi.
    Já spíš zkouším, co bude jíst Adámek, domácí mám vyzkoušené a vím co tak mu chutná,ale zas mu to nechci vařit furt. Ale jsem radši, když si dá to jídlo i Honza.
    Já se furt konejším,že až Adámkovi narostou zuby,že to bude lepší s tím jídlem, tedy doufám..
    Jinak když jsem byla malá,tak jsme se ségrou taky seděly u jídla, dokud jsme to nesnědly.. je lepší to dítě nenutit a dát mu to později,až hlad ho donutí..
    Tak dneska Adámek bude jíst až v jednu..

    #866553
    Anonym
    Host

    Tak jsme byli na prochajdě. Museli jsme ještě tak půl hoďky čekat na známou, takže jsme obcházeli po okolí a pak jsme se vydali na klasický 5km okruh. No a v půlce nás chytl déšť. Děcka samozřejmě s teple a suchu v kočárech a my úplně durch mokrý. No a Kuba samozřejmě usnul až asi 15min od baráku. Naštěstí se mi ho podařilo přenést spícího do postýlky. Takže teď spinká v bundě, čepici, botech… No hlavně že spí.

    #866554
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já se chystala taky ven, jen co se Aďa nají a když konečně dojedl,tak začlo pršet. Tak trčíme doma. Adámek objevil káču,tak si s ní dlouho hrál a pak hrabal v hračkách a byl takový hodný a on tam štrachal kabel 🙁 A když jsem ho dala pryč,tak řev a hned zpět.. až pak ho zaujalo něco jiného..

    #866555
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak dneska to vypadá na sluníčkový den!
    Jsem si v pátek na netu kupovala obal na telefon a fólii na displej a platila jsem převodem. Včera přišel balíček na dobírku. Jsem normálně myslela, že vyletím z kůže. No ale zaplatila jsem to a pak jsem volala do toho obchodu, kde udělali soudruzi z ndr chybu. No a borec se mi naštěstí omluvil, že odesílal asi 20 balíčků a jen já to měla převodem a všichni ostatní na dobírku a že jak byl v tisku složenek, tak to přihodil i k mojí zásilce. Takže už mi i poslal potvrzení o vrácení platby. By mě to vyšlo pěkně draze.
    Jinak Kuba dneska spal bez probuzení, vzbudil je jen před 6 na mlíko no a pak v půl 7 budíček. Teď se spolu koukáme na opakování ulice. Hajdalák malej nechtěl skoro vůbec svačit. Snědl 2 plátky šunky a chleba naházel psovi. Přesnídávku na mě prskal a jogurt taky odmítl. Tak bude hlady až do oběda. Možná mu přihodím nějakou křupínu.

    #866556
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    jj vypadá to na sluníčkový den 🙂 Hurá, už toho pršení bylo dost.
    Evi,to by ti fakt vyšlo draho, dvakrát to zaplatit.
    Holky, když se vám děcka začly zvedat, tak to byl taky takový mazec? Jakože, po všem chtěly vylézt a vše zkoumat ?
    Adámek je na gauči k neudržení, furt se sápe nahoru a snaží se postavit a na něco dosáhnout:O , jsem ale ráda, že se to zas pohnulo. Jen už nelze nechat jen tak někde bez dozoru. Včera se snažil sápat i na stolek s tv, jen u něho si nejsem jistá stabilitou,tak ho musí Honza nějak přidělat. Si tak říkám,že teď přichází takové to období vratkosti, kdy to dítě se bude stavět, ale bude hodně nejisté a tak budou pády a tak dokola, než to zvládne..

    #866557
    Anonym
    Host

    Jojo Ivčo, už ho musíš hlídat na každým kroku a pořád ho jistit. Kuba se taky snažil ke všemu zvedat a přitahovat a všechno si chtěl brát. Už Ti taky nastanou krušný časy 😛 .

    #866558
    Anonym
    Host

    jooooo, konečně dochází i na Ivanku a Adámka 🙂 🙂 🙂 . my před tv dali konferák, tkže to nemusím řešit, ale holky horší je hlídat v kuchyni nože, případně utěrku a pod ní shovanou nějakou věc. to pak je fičák. já si teda kam pokládám nůž uvědomuji, ale má drahá polovička občas né, tak dělám vítr. Ivi, vítej tedy mezi námi, co už nemůžem si dovolit „sednou“ bez toho aniž bychom věděli co dělá dítě3.
    3

    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    to je vzkaz od malé.

    asi se chtěla pochlubit že snědla sama celý jogurt. dala jsem jí z ikei, etn zástěrkový brindák, na nohy utěrku,, dostala lžičku, jogurt a chvíli na ní koukala, jak se s tím popere. pak jsem se sebrala, šla do sprchy a jí nechala bojovat. pravda, asi čtvrt jogurt je na brindáku a puse, ale snědla to. jak jsem došla byla prádzná miska. jen se toho nebát, oni ty děti si nějak poradí. už zas řádí k krbu, pořád říkám nene, tyty, pálí, au a je to jak magnet.
    navařeno na dnešek mám, tak jdu zabalit jen balíčky pro maminky co přišly už peníze a pak nakrmit nás obě a hurá do práce. tady to vypadá také na pěkný den. dám instrukce martinovi na papír, že jak se probudí, půjde s malou ven na procházku. pořád soplí, tak opatrně pomaličku at si zvyká na čerstvý vzduch, zatím pá

    #866559
    Anonym
    Host

    Peti, já dneska nepracuju 😛 . Mám obsazený PC a hlídačka mi volala, jestli by nemohla přijít až ve čtvrtek, že jí není dobře od žaludku. Už včera si stěžovala. Jinak Valči se na čerstvým vzduchu bude líp dýchat, líp to soplisko poleze ven.
    Teď mi začala hrozně hučet chůvička, tak jsem se šla podívat co se děje. No a oni jsou venku popeláři a za nima jede čistič silnic. No nechtěla bych za nima stát v koloně.
    Kuba mi zase stávkuje se spaním. Teď si skládá komín z kelímků do takovýho toho africkýho bubínku a hrozně se směje tomu, že se v tom bubínku neudrží.
    Jé, už se mi zase sápe na noťas. Tak zatím pápá

    #866560
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Máte pravdu, už se nedá jen tak sedět na zadku a koukat, jak si Adámek hraje. Hračky ho moc nebaví,nejradši má to masážidlo na nohy, pak přepravku a pak někde hledá kabely a když je kocour v blízkosti,tak furt za ním leze a snaží se ho pohladit 😀 av poslední řadě mizí do dalších pokojů. A snaží se někam sápat. Když chci chvilku posedět,tak si ho vezmu na gauč a on se přeze mě sápe na vypínač nebo se snaží vydrápat na nohy. Na kolena už umí uplně bezvadně a pak se snaží na nožky a to je trošku boj, ale sem tam se mu povede a je na špičkách..
    Jinak my už byli na procházce, objeli jsme naši louku. Před námi byl nějaký tatínek s kloučkem a ten začal řvát, tak ho ten taťka vyndal z kočáru, aby si ťapkal a samozřejmě chtěl jinam než taťka,tak hold se jelo, kam dítě. No a když jsme je míjeli,tak si nás ten klouček všiml a hnedka pelášil k nám a už bylo po řvaní, nejdříve se držel našeho kočáru,tak jsem jela pomaleji,abych ho nepřeválcoval a pak se mu zalíbila naše hračka na kočárku,tak se jí snažil sundat. A Adámek povídal a koukal na kloučka 🙂 No a my jsme uhybali a oni měli jet jiným směrem a ten klučina zas spustil řev,že chtěl s námi a ne s taťkou:D Už jsem mohla mít další dítko, je to tak snadné:P
    Jen jsem pak říkala Adámkovi, že je proti tomu kloučkovi hodný, když se vzteká, ten řval a vztekal mnohem vííííííííííííííííc…
    Peti, Valča je fakt šikovná, že zvládne sníst sama jogurt :)) U nás by to dopadlo tak,že jogurt by byl na zemi celý a lžička taky 😀 ale jak jinak to naučit to dítě, že ?

    #866561
    Anonym
    Host

    Ivčo, no vidíš jakej je Áďa šikula, když už se snaží stavět! A jak píše Peťa, konečně už došlo i na Tebe 😛 a už nás nebudeš provokovat, že si dáváš kafíčko a buchtu a koukáš na Adámka 🙂 . My se chystáme na prochajdu až po sváči. Teď venku nádherně svítí sluníčko a štěbetají ptáci a dítě ještě spí… No ale už se každou chvílu asi vzbudí, spí už hodinu a půl. Dneska bude mít na oběd jáhly se zeleninou a já si ohřála jakýsi polotovar, co jsem koupila v makru. Píšou, že pasta carbonara. No ale nechutnalo to špatně.
    Á, už se mi to dítko asi budí…

    #866562
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    No vidíš Bivi jakej je Adámek šikulka a žádfný leháro. šupky šupky pořád za zadečkem 😀
    Ni u nás to ráno vypadalo na krásnej sluníčkovej den a teď teda nic moc zase. Sluníčko se na nás snaží koukat,ale mraky tam pořád lezou potvory takže je tak nějak polojasno. Ale teplota nic moc. Bylo tam snad\jen kolem 8 stupňů tak snadse to odpoledne vyšplhá trohu víc.
    No včera mě tu zase nas… ta vesnice. V jednu hodinu vypli vodu a nikomu noc neřekli. A já, ž si jdu uvařit čajíček. Pustím vodu a nic. Fakt bomba. Oloupala jsem btambory a ruce jak prase a ani jsem si je nemohla umýt. Kdyby to dali vědět tak si napustím vodu do konvice, do hrnců a do dřezu na umytí rukou a udělala ty brambory už dopolende. Tak jsdem pořád čekala co z toho bude. Pak jsem olala manželovi že v bojleru to divně bublá. Fakt jsem se bála. Takmi poradil ať to raději vypnu z elektriky a vypnu vodu kohoutem tady u nás doma. Vypadalo to, že jak nešla ta voda tak se jao vracela zpátky nebo co. Tahle mi to vysvětlil manžel. Nakonec jsem se ve tři hodiny sebrala s malým a i v dešti musela jít do krámu pro balenou vodu. No a co mysláte. Vrátila jsem se zpátky a ona už šla. a to máme do krámu asi deset minut cesty. jsem myslela, že mě odvezou,ale nakonec jsem byla ráda , že jsem jí koupila páč tekal pěkně dlouho taková hnusná rezavá tak jsem měla alespoň čistou na mlíko Bohouškovi, na brambory a kávu.
    Dnes jsem uvařilakuřecí polévku s nudličkama jak nám tak Bohouškovi a na zítra chystám plněné bramborové knedlíky se špenátem. Tak si navečer uvařím brambory ať je mam do druhého dne studený. U Růžovky si je oloupu a zítra to jen uhňácám a uvařím. Dnes se ještě chystám upéct vajíčkový svítek do polévky ještě jsem ho nedělala tak snad se povede.
    No jinak Bivi u nás je taky spousta věcí na hraní jen hraček je z toho minimum. Dnes jsem uklízela amalej šel se mnou do chodby kde mam muškáty připravené, že je dám ven a já jsem šla omýt dveře od záchodu a říkám si ten je tam nějak ticho a nějakej hodnej a co myslíte???? No rejpal se ručičkou s těch muškátech 🙂 .
    Dnes byl pokus o to aby Bohoušek po obědě šel sám spinkat. Tak jsem ho dala do postýlky, přikryla, dala pusinku na spinkání a ….. chvilku klid, pak pobrukování, pak hraní s hračkama v postýlce a nakonec to zkončilo řevem. Takže jsem ho stejně uspala v ruce , kde usnul ani ne za 5 mint 🙁 . Lotr jeden
    Tak už budu končit zas jsem tu napsala román. pa pa pa

    #866563
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, mám dneska po kontrole a malej se teda obrátil, já jsem si toho ani tak nějak nevšimla :), ale má hlavu už dole, dneska bylo velké měření a je teda asi trošku menší, má asi o 20 dkg míň než Fíla touhle dobou, ale jsem u rodičů a nemám tu ty Fílovy údaje, jen vím, že tenkrát vážil přes 1,8 kg a tanhle má 1,65. No jinak Ivi, když dítě si stoupá, to je furt, že něco někde vytahává, to už není klidu :), Fíla navíc když vidí, že jen tak sedím, tak jde a vezme mě za ruku, řekne mama meme, což je někdy mami vem mě, ale já ho moc nenosím, tak spíš mámo jdeme a pak mě někam táhne, abych nelenila, hlavně nesnese, když jsem u počítače :). No štve mě, jak nechce najednou po tom obědě spát, včera jsem ho ukládala asi 2 hodiny a usnul až ve 3 a pak zase večer se házel až do půl desátý. Až budeme zase doma, asi ho budu dávat pravidelně v 1 a uhoupu ho v kočáru na balkoně, protože jsem četla, že nejmíň do 2 let má spát přes den a má mít celkem asi 13 – 14 hodin spánku a on spí přes noc 11 a přes ten den slabou hoďku a vůbec nechce. Včera při Kouzelný školce si tu sám vylezl na křeslo a celou dobu + večerníček tam rozvalenej seděl a koukal, tak to bylo prvně, co vydržel se na to soustředit takhle dlouho, jestli je to tim, že naši mají daleko větší telku? Zítra jdu ke kadeřnici, tak se těším, už mám hrozně dlouhý ty vlasy, že mě to štve..Tak se mějte fajn a užijte si hezký dny 🙂 papa

    #866564
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, už na mě došlo, žádné sezení a nic nedělání.. Adámek se už snaží někam doškrábat, už na kolínka to umí a teď trénuje na špičky, ale ještě to potřebuje trénink :))
    Jinak my už byli na druhé procházce s tatínkem, jeli jsme do lékárny pro brufen a tak jsem se tam zeptala na sunar a měli ho tam za 199,tak jsem si ho rovnou vzala. Fakt rozdíl 50,- oproti globusu, šílené fakt.
    Adámek mi snědl kus koláče, uplně v pohodě si ukousl a pak mi vzal zbytek a snědl to. Takže papá vše kromě oběda, dneska jsme zas seděli u oběda hodinu a to jsme začli obědvat všichni společně i s taťkou a Adámek na nás koukal, lžičku hodil pod stůl..
    Bibo, to je super, že se malej už obrátil a už je to pěkné mimčo :)) Fila je tedy šikovný, když si pro tebe dojde a vezme tě za ručičku.
    Bambulko, to jsem se fakt nasmála, jak si Bohoušek hrál s muškáty:D Děti mají fakt rádi kytky, Adámek zatím žádnou ještě neobjevil, páč je máme na oknech.
    Bohužel letos nebudu sázet na balkon kytky, páč nám budou zateplovat panelák a snad už za měsíc začnou a zkončí v říjnu. Mě fakt trefí. Vůbec nevím, kde budu sušit prádlo a jak budeme větrat.. A ten hluk 🙁
    Už jsem mluvila s Honzou o té sušičce, tak snad jí koupíme, jako tu xxx měsíců sušit prádlo v bytě nechci a ven to nepůjde dát..
    Tak zatím pááá

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,321. až 4,335. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist