únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862653
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky a mimi,
    dlouho jsem nebyla přihlášená, ale každý den tady rychle kouknu, pročtu atd. Je pravda,že nyní s některými jsme ve spojení na FB, což je fajn. Aspoň jsme si trošku blíž, i když jen třeba tou jednou profilovou fotkou.
    Holky my už máme nachystáno, vč. vypraných věcí snad 2 měsíce 😛 , takže teď si užívám pohody a občas pracovního shonu o vycházkách. Kupovali jsme úplně vše, zatím jsme od nikoho nic nedostali (tedy kecám, 3 zimní kombinézky od švagrové máme půjčené). Vždy jsem přes bazar natrefila na super maminky s krásným, nepoškozeným oblečením. Občas nějaký flíček, ale kapslový Ariel si hravě poradil i s tímto. Dala jsem navíc máchání, žádnou aviváž a když otevřem komodu nebo skříň, tak se to krásně proline vůni v celém pokojíčku. Jinak za velký 8,5 kg balík oblečků (vel 62 – 74) jsem dávala 2000, jen značkového oblčení a kus vyšel na 17 kaček. Tak jak píše Kája, miminko rychle vyroste a nezničí tak proč nejít do „jetého“oblečení, když je ve srovnání mnohem lepší a vlastně i levnější než třeba ťamanské.
    Předevčírem jsme byli s manželem pro bambusové plínky, koupili jsme zn. Pop in, vypadá to fakt skvěle. Stačí povolit jen jeden druk, tím se rozbalí celá plínka na jeden velký dobře pratelný kus, usušit a zas jen tím jedním drukem se zabalí a používá jak klasická papírovka. Jsme moc zvědaví jak to bude vypadat v praxi a jak je bude Valentýnka snášet. Už jsem kolem těch plín chodila 2 měsíce a dostala se tak i na nějaké maminky, které mi je vřele doporučili atd. Jinak je pravda, že je větší pořizovací hodnota, ale určitě se dá na tom hodně ušetřit viz http://www.latkovepleny.cz/node/128 . Zjistili jsme, že pampersky co máme doma v kombinaci s bambusem a vším co máme doma, tak možná půl roku nebudem muset skoro nic koupit. Oblečení máme plnou ikeáckou skříň, kde jsme dodělávali police, 3šuplíkovou komodu. A plínek máme 750 ks v papírovkách. Tak už jen zbývá jídlo a to uvidíme dle kojení.
    Minulý pátek jsem byla na cukrovku, připadlo mi to jako osvěžující letní citronová voda s trochou sladkého. Ty dva hrnky za 10 minut mi nepřišlo nic světoborného a bábovka je určitě sladší. Ale asi je to o chuti k sladkému. My ho potřebujem asi teď hodně, začala jsem trošku chodit do práce a asi mi tělo vstřebává stres, pracovní listopadové nasazení atd. Včera jsem se na to ptala paní sestřičky ve škole rodičů. Tak mi dala na to tkaové vysvětlení. Jinak u nás 5 lekcí předporodního kurzu stojí 250 kč a bylo nás tam asi 8 maminek (dá se říci ve stejném termínu) jen jedna byla 32 tt. Trvala lekce asi hodinu a půl a bylo to fajn posezení. Praktického už také máme hrozně dlouho, mě to sestra v poradně řekla snad kolem 16 tt, že do příště ať si vše oběhám, že kdyby náhodou. šla jsem tedy Valinku přihlásit k mému dětskému, prý ale mají plno. První otázka zněla, máte tady rodinného příslušníka? ne, tak to máme plno. Ale já jsem tady také chodila, ano?, tak mi řekněte příjmení za svobodna a šup bylo přijímací razítko v průkazce.
    Ty jo jsem se nějak taky rozepsala. Krásně jsme tady u psaní s Valinkou posnídaly, pokopkává mě (teď spíš dovnitř břicha, jakoby do střev) Ale to vůbec nevadí, zatím je to naprosto příjemné a vždy se moc těšíme, až se zas ucítíme.
    Maminky pohlaďte bříška i s přítomností tatínka a užívejte si ty poslední 3 měsíce, které určitě rychle utečou, vánoce, nový rok a šup pojedem rodit. Vánoční dárky už mám taky nakoupené, co kdyby náhodou se přitížilo a nemohla jsem vyrazit do města a poslední dáreček co zbývá se už vyrábí a dojde poštou (je to pro manžela bodýčko s výšivkou Já i maminka milujeme tatínka – paní si tento nápis zařadila do standartní nabídky a prý bude tatínek tímhle dojatý). http://zuziii.cz/napisy/ja_i_maminka.html – je to také asi čerstvá maminka a do telefonu příjemná, která poradila i s velikostí atd.
    tak holky papa

    #862654
    Anonym
    Host

    máme kočár :
    http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/X-Lander-Set-XA-2010-do-vyprodani
    a co je taky důležité, měli jsme tu 20% slevu. byli jsme tam mezi prvními a hned šli k pokladně, pak tam bylo takových lidí, že hrůza. takže jsme se zeptatli, měli, tak jsme koupili a odešli,.
    Jen ta klokanka je šedo-žlutá, ale to je jedno, měli poslední 🙂
    jsem nadšená, že to tak dobře dopadlo … takže už jen kosmetiku a plínky atd a pak budu mít takovou vanu , že se stejně ani nehnu 🙂 🙂 🙂

    #862655
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Teda holky vy mě děsíte. Já jsem asi moc velkej salámista. Já mam pořád na všechno hodně času. Plínky mam akorát hadrové a to asi 10 kousků. Oblečení sice mám,ale v žádném případě ne vyprané ani vyžehlené natož roztříděné dle velikosti a to jen proto, že jsme oblečky dostali. Mno a na Vánoce jsem koupila manželovi zatím 3 dárečky tedy spíš jen takové prkotiny. No jsem na sebe zvědavá. Ale mě se fakt nechce vůbec nic dělat. jsem ráda, že doma v sobotu poklidim a padnu za vlast. Ale až pujdu na konci prosince na mateřskou a nebudu muset do práce tak se na to taky vrhnu – snad.
    Jinak Petruš ten název je roztomilej – tedy pochybuju že by to můj manžel nosil,ale je to pěkná stránka aje to fakt kouzelný.
    U mě malej v bříšku dělá asi veletoče – to jsou vám někdy rány. Ale hlavně, že dává o sobě vědět, že je v pořádku. V ponděí jdu do poradny tak doufám, že mi toho našeho mrnouse pan doktor ukáže.
    Tak zatím páááček, pozdravujte miminka ajá jsem jdu chystat do roboty

    #862656
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ty jedna Leni Bambulko, to bude vyšité na bodýčku pro Valentýnku na vel. 68 🙂 , ale dostane to pod stromeček tatínek. Aby věděl, že i když není ještě malá venku, tak je už s námi a má ráda svého tatínka. A v létě na procházce s tatínkem bude malá parádit v kočárku v bodýčku 🙂 Něco s podobným nápisem udělala vloni kamarádka a tatínek se pod stromkem rozbrečel. Jsem moc zvědavá na toho našeho. A věřte holky, že jsem nedělala objednávku jen pro sebe. A pak bych do vánoc ještě chtěla stihnout nás nechat vyfotit a nechat udělat kalendář A4. Ale nevím jak by pak vypadalo 12 těhulkových fotek v rámečku. Možná počkáme a pak nechám udělat i s Valentýnkou. Kdyby se našla nějaká dobrovolnice nás jít nafotit, pište 😀 Nechce se nám jít do profi salonu, když máme skvělej foťák doma a upravovací programy taky

    #862657
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    bambulko, klid, my taky nic nemáme a když říkám nic, tak nic, mám seznam a zas tak moc věcí to není, oblečení se dá koupit v bazarech nebo na aukru nebo i nové a to máš koupené za den.8-| jediné co dřív tak kočárek- bývá na vyrobení dle tvé představy(barva) tak 6-8 týdnů, takže na kočárek se chystáme v prosinci. ostatní prubnu až v lednu až budou slevy, nechci nic zakřiknout, takže fakt nikam nespěchám.hodně věcí také mimču nemusí být, kamarádce se narodil klučina měl přes čtyři kila a číslo 56 na něj určitě nenarvala, musela stejně používat věci až větší, takže fakt nemá cenu toho moc kupovat dopředu. to samé s plenkama, je dobré jich koupit pár balení- může mít na nějakou značku alergii a copak s nima?vždycky, když přemýšlím, že tohle by bylo dobré koupit,zavolám kámošce, ted už má druhého kluka a je mu rok, takže mi vždycky vysvětlí co ona a jaké má zkušenosti a většinou to tak přesně je, chtěla jsem např. koupit balon, říkala jsem si, že si na něm v posledním měsíci pohovím – a ejhle – prý né všechny maminky na balon můžou – že to může vyvovalt předčasný porod a je toho víc, takže fakt nikam nespěchám.
    tak holčiny pěkný den, svítí tam slunko, ale fouká velký vítr tak bacha at vás neodvlaje:-))
    pa úpa pa

    #862658
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Tak koukám že už některé máte opravdu vše 🙂 já zatím peru a dávám na hromadu a snad o víkendu to konečeně vyžehlím..Ještě chodím do práce ,tak jsem celej den pryč a večer jsem ráda, že jsem ráda :)jinak jsem koupila jen čepičku vše ostatní jsem dostala od kamarádek ,což mi značně ulevilo hlavně finančně :).Jinak můj prďolka ,taky řádně dává vědět že je..to jsou rány :O ale je to krásný:D .Pořád přemýšlím co ještě koupit.pro prďolku ,až mi něják vypadlo že taky musím nakoupit na vánoce:P Hm kdy já to všechno stihnu..Tak nám i senát schválil škrty ,to jsou fakt zmetci…chjo….no nebudem se rozčilovat 😐 .No o víkendu má bejt 18 stupňů tak jsem zvědavá mám v plánu shrabat listí na zahradě 🙂 Tak doufám že přestane foukat!Tak jo holky opatrujte se všechny a zase pa

    #862659
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak je pravda, že většinu už máme,ale to jen z toho důvodu, že už teď chodim jak kachna, takže pak jen vyperu,vyžehlim a připravim věci do porodnice . Na to se chystám až v lednu, či ke konci prosince 🙂

    Darenii- to už to ti ko…. schválili? nějak se to info ještě ke mě nedostalo :'(

    A Vánoce, tak to jsem měla vyřešené každý rok v září a teĎ? Jsem oznámila příbuzným, že se nikde na nákupech s břichem cpát nebudu, že buď to půjde přes internet, nebo nakoupím maličkosti. Všichni pochopili, takže v poho. 🙂

    A hlavně obdivuji ty z vás, které ještě pracují , protože já už bych to nedala :S

    NAše miminko kope taky jak blázen, včera jsme koukali, jak se mi z těch pohybů rozvlnilo břicho 🙂 🙂 🙂 😀

    #862660
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    to je pruda s těma reformama, ani se mi o tom nechce mluvit:@ .
    Jinak vás zdravím s postýlky, mám ležet s nohama hore, odpočívat a jíst vitamíny 😛 . S tím tvrdnoucím bříškem mě poslali přímo na porodní,, na monitor a utz a naštěstí byl čípek i děloha celkem ok, tak si mě tam nenechali. Jen kdyby se to nelepšilo nebo zhoršilo. Ale je to protivný. Panu doktorovi se nezdálo mé bříško, že je nějaké malé, ale podle utz měření je všechno v normě. Mám radost, že jsem aspoň viděla malou. Jen to ležení mě nebaví, potřebovala bych udělat tolik věcí!
    Lenko, s tím kočárkem jste to fakt luxusně vychytali! Závidím.
    Evco, já bych taky takovou návštěvu nechtěla: víš, že se máš šetřit!!! Pak musíš ukázat fotečky bytečku po rekonstrukci.
    Holky, chtěla jsem se zeptat, máte pro mimi samostatný pokojíček? My ho teda z počátku budeme mít v ložnici, ale chtěla bych jej docela brzy přestěhovat. A taky se bojím, že se manžel nevyspí, tak se možná na nějaký ten pátek odstěhuju i já. Zatím máme ale místo pokojíčku pořád pracovnu s tunami knih, tak nevím kam:S . Škoda, že na tohle nejdou využít ty naše 4m stropy.
    Tak já se loučím, jdu vytáhnout svůj zadek z postele – jsme pozvaní o patro níž k manželovým rodičům na husičku. To si přece nemůžu nechat ujít, tvrdnutí netvrdnutí!

    #862661
    Anonym
    Host

    ahoj,
    Káji- pěkně lež ani se nehni a ne,že poběžíš za tou husou 🙂

    Co se týče pokojíku: my to máme vyřešené tak, že první ,,základna,,měla být v ložnici, pak jsem ale usoudila, že zbavit se dítěte z ložnice není jednoduchý, takže protože máme veliký obývák, tak jsme to propojili s ním, s tím, že já tu mam novou jednolůžkovou postel,protože na naší nové koženkové sedačce, která je sice rozkládací,ale moc na spaní není to nedávám. Vešla se sem postýlka a všechno, takže je tu ještě plno místa na případné krámy. samozdřejmně pak uvidíme jaká bude realita a jak to vůbec pude 🙂

    #862662
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj,
    tak mi máme dětský pokojík už připravený, ale stejně bude postýlka nejdříve v ložnici a až mu bude půl roku a déle no prostě do roka bych byla ráda, kdyby bylo už v tom pokojíku.aby si co nejdřív zvykl. všichni si myslí že sem se zbláznila že bude stejne pořád v ložnici. Ale já jsem tvrďas na tohleto. No uvidíme stejne realita jina:D

    #862663
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ježiš Peťul já jsem střavo :$ . Mno nějako mi to nedošlo. No jo fakt mi to těhotenství leze na mozek (ještě že se mám na co vymluvit).
    O tom, že už to schválil senát jsem se taky nějak nedočetla,ale počítala jsem s tím a teď už jen náš pan prezident a ten to podepíše určitě 🙁 .
    Co se týká pokojíčků takmi chystáme samopstatný pokojík – chtěla jsem mít malého již od narození odděleně za 1) aby se manžel v klidu vyspal do práce a za 2) je prý dost komlikované mimča zvykat později spinkat samostaně. Ale dost lidí mi to vymlouvá, že prý je lepší když máme cvrčka u sebe. A prý jsou na mne zdvědavé co se týká kojení. Že to dá docela záhul každé 2-3- hodinky vstávat nakojit. A taky asi tak tvrdá zase nebudu, aby jsem ho tam nechala samotného.:P . Přinejhorším budu mít u něj v pokojíčku válendu tak by jsem chrupkala tam,ale co zase naše manželské soužití ???? No fakt mam z toho docela depku a nevím. No uvidíme jaké to bude až si sviště přivezeme domu 😀 .
    No ještě vám musím vyprávět moje včerejší story – jedu Vám takhle do práce když tu znenadání se mi rozsvítila červená kontrolka na olej – mě se hned zase rozsvítilo v hlavě rada od manžela a tatínka „jakmile se ti rozsvítí kontrolka na olej OKAMŽITĚ ZASTAV“. Mno tak jsem zastavila a volala a volala manžílkovi co mám dělat. Jako naschvál mi nebral telefon (měl ho na nabíječce) tak jsem si musela poradit sama. Zrevidovala jsem peněženku a mastila na benzinku koupit olej (naštěstí jsem měla prázdnou pixlu od toho starého oleje tak jsem věděla jaký koupit. Koupila jsem olej a mastila zase zpět k autu – naštěstí to bylo kousek. No jo,ale kam olej zase nalejt vyvstala další otázka a tak zase jsem žhavila linku manželovi,ale pořád bez úspěchu. Asi při mne stáli všichni svatý, protože kousek od toho místa kde jsem zastavila pracuje moje kamarádka s manželem. Tak jsem volala jí a přijela k nim k podniku. její manžel mi dolil olej – zjistil,že je to pořád málo, ale že do práce dojedu (už mě taky tlačil čas). Tak jsem nastartovala a konečně mohla zase frčet. Jen jsem se rozjela tak mi volala mnažel co že jsem potřebovala. Tak to už mě teda vomejvali. Odpoledne mi tam manžel dokoupiil ještě jeden olej a dolil zbytek co mi chyběl. Teď už to snad bude v poho. No tak na včerejšek zase hned tak dlouho nezapomenu. ještě že mne manžel pochválil, že jsem udělala dobře že jsem hned zastavial (mi fakt pomohl) . Loni jsem zase pro zmněu vařila (motor),ale to by bylo zase na dlouhé vyprávění) Myslím, že toto pro dnešek stačí. I tak jsem se nějak rozepsala. Tak pááááá a pozdravujte mimiska

    #862664
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky8-|
    Káji koukej se šetřit!!!!přece si pak nebudeš něco vyčítat, tak koukej ležet a odpočívat!!!
    jo, Bambulko slušný, to já jednou musela měnit i kolo to byla sranda:-))
    jinak co se týká spaní, bude mimčo ve své postýlce, ale u nás v ložnici a až tak od půl roku jí dám vedle. stejně když je v postýlce, tak tě nevidí, a když ho budeš mít ve vedlejší místnosti, tak ti stejně bude pískat chůvička, tak jí stejně manžel uslyší a naopka kamarádka říkala, jen at spí ze začátku s vámi -1) co manželství? 2)pokud manžovi ulevíš už na začátku, pak by se mohlo stát, že nebude chápat, že jsi unavená,. protože neuvidí(neuslyší, neucítí) jak vstáváš každou chvíli a když se bude chtít manža občas vyspat, můžeš se přestěhovat vedle nebo může on.
    jo kachničku, tu bych si dakla taky:-)) tak dobrou chuť
    jinak co se týká bříška, mám také pocit, že ho nemám moc velké, spíš se mi to vrazilo do boků a zadku8-|
    tak holčiny opatrujte se a prcky taky
    pa pa

    #862665
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni hormony neřeš, úplně v poho :-). A na auto jsi tedy borec, já bych jela normálně dál. Už týden mi auto vříská, servis, ale je to asi jen žárovka. Nějak není čas zajet za klukama do servisu. Manžel už opravovat na mém autě nic nechce, minule měnil žárovku, špatný přístup, měkké součástky a tak výměna žárovky stála skoro 3 tis. Musela se vyměnit celá levá lampa. Od té doby mi nechce šáhnout na auto, i když jsem mu vůbec nevynadala. Naopak pochválila, že má snahu a že se to může stát každému i v servise. No asi malé ego zapracovalo.

    Jinak u nás je pokojíček plně nachystán pro velké dítko od psacího stolu (který bude nyní sloužit jako přebalovák) po postel 140*200, která kdyby náhodou bude sloužit chvíli pro mě. Postýlku chceme dát asi zatím do ložnice, uvidíme jak to bude v praxi. Manžel je elektrikář a dělá denně pod proudem, tak musí být vypsaný víc než já, co dělám s lidmi v klidu u nich doma. Mám takovou představu, že pokud budu kojit, budu mít dítě v ložnici v postýlce, jakmile přestanu, přestěhuje se mimčo do svého pokojíčku na chůvičky. Ale představa se asi může hodně odlišovat od skutečnosti jak to pak bude.

    Dnes byl zas náročný den, o vycházkách do práce, ale bylo fajn, kufr s notasem mi klienti nosí až ke stolu, dostala jsem večeři (obložené chleby a čajík) a pak zas kufr od stolu až do auta. Vážně fullservis. Valinka se pak kolem 21 přihlásila o druhou večeři a teď máme zrovna klídek. Blbě se mi dnes spalo, tak i když není ještě 11, půjdu se už natáhnout.

    Dobrou noc všem

    #862666
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky mamči a mimča!
    Tak dnes to u nás vypadá jak kdyby vybuchla bomba. Manžel se rozhodl trochu pohnout s pokojíčkem tak začal vše co tam bylo stěhovat po celém bytě. Já jsem se dnes chystala uklízet, ale v tomto bordelu to opravdu nemá jediný smysl. Nařídil mi klid a relax. Tak se tím zatím řídím. Dokonce i vaří 😛 . Je to zlatíčko i když občas zazlobí. Holky nevíte náhodou kolem jaké ceny se pohybují dětské koberce??? Metráže – kusovku nechci. Na netu nějak nemůžu nic najít.
    Tak zatím páček jdu si vytřídit alespoň svůj bordel, který mi přivezli naši, že prý je to moje a ať si to nechám – jedná se o staré sešity ze školy, knížky – jsem blázen do koní už od malička tak se mi toho dost slezlo no a podobné věcičky. Válí se mi to tu minimálně půl roku a zbytek mam nastrkanej po skříních tak dnes je na to vhodná nálada. Jdu na to. Páááá zase možná večer

    #862667
    Anonym
    Host

    ahoj,

    bambulce – bohuže já ti neporadi, my máme všude plovoucí podlahy, a jediný koberec máme v obýváku pod stolkem 🙂

    jinak mi se máme docela fajn, malej potomek pořád kope a já pořád lítám na záchod 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist