únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,366. až 4,380. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866595
    Anonym
    Host

    Ivi, já s alkoholem nevařím vůbec nic, tak si myslím že zrovna to víno v mase chybět vůbec nebude. je rpavda že dětei mají víc rádi ty sladší jídla. u nás je špenát záruka 100 % prázdné misky. ono ted v poslední době všeho co uvařím. i vývar dělám víc sladší, mě to nevadí, martin chvilku brblal, ale už to také jí a malá kdyby to měla v alířku, tak má stejnou porci polívky jak já, ale s větší dávkou těstovin 🙂
    nás probudil po 6 děsný kašel, tak už si taky hrajeme a koukáme na animáčka. zatím jjsme v pyžamech. malé dám za chvilku jogurt, abych jí zas nemusela hned ráno převlíkat po jídle a já doufám že budu z pyžama dřív než v 10.
    holky asi fakt budu prodávat ty golfky, u nás to vidím jako zbytečný kočár. po vesnici chodíme s xlanderem. do města berem tříkolku a do marketu už dáváme vali do košíku. zbytečně je asi budu mít doma. tak ale jsou v super stavu, tak snad budou hned pryč.
    tak my už krmíme miminko, po chvilce nám tady spinká. od té doby co umí vylézt na svoji sedačku, tak si hraje neskutečně i s panenkama.
    no a jdem teda nakrmit i nás. krásný den, vypadá to zas na sluníčkový, i když včera se to u nás pokazilo a jak jsme byly venku, ak jsme probíhaly dokonce mezi kapkami deště

    #866596
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti a jak ty vaříš nějakou omáčku se špenátem??Já mám doma mražený špenát.. Tak za každou radu fakt budu vděčná. Ten moc v omáčce neumím vařit..
    Zkusím ještě mrkout po netu po receptech..
    Jinak u nás je mlha,že by se dala krájet:D
    My taky v obchodě dáváme Adámka do vozíku, on tam sedí jak král a drží se vozíku a kouká po všem kolem. Nemá ani tendenci vylézat nebo tak něco.
    Nám se golfky budou hodit, hlavně na cesty. Ty pak v kufru moc nezaberou místo,jako velký kočár a jestli pak pojedeme v létě na dovču,tak asi s nima.
    Adámek zas úspěšně se snaží vyškrabat na gauč. Teď zas trénovat na čtyři.
    Nejhezčí ovšem byl u kostek, seděl u krabice s kostkama a jednou kostkou vrzal o tu krabici a děsně se tomu řechtal. Mi to připomněla včerejšího beránka Timmyho:D

    #866597
    Anonym
    Host

    Ivi,
    omáčku ze špenátu žádnou, ale klasicky vařený špenát dávám valči s brmborem a vajíčkem.
    je pravda že nám kupuji ten obyč špenát sekaný. tu velkou kostku za pár kaček, ale pro vali mám koupený od bonduele, není sekaný a je na takové menší kostky, tak vrznu tu jednukostku do vody, jakoby to tím spařím, at to neztratí moc žviny, protože jsem kedsi slyšela, že cím víc se špenát vaří tím hůř, tak já to jen krátce porvařím že se ze zamražené kostky stanou lístky, trošku secedím, rozmixuji, na takové víc tekutější, přidám brambor a je to. malé to nijak nekořením, nezahuštuji. oběd otázka 10 minut se vším všudy 🙂
    já nevím co dnes pro ní, je tam ze včea hovězí vývar, nám udělám asi palačinky a malé zkusím asizas palačinku, i když s marmeládou jí nechtná, tak jí to pokypu možná troškou čokolády. fakt nevím jak do ní nasoukat tenhle obídek.
    tak my jsme po nsídnai, jdu uklidit spoust

    #866598
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kubík ještě spí. Taky byl v noci zase skoro 2 hodiny vzhůru. Teda spíš usínal, ale něco ho trápilo, tak jsem ho nakonec uchovala v náručí. Teď tam sice něco breptá, ale když jsem za ním šla, tak spal.
    Ivčo, to víno tam můžeš dát a nemusíš. Já do tam dávám, protože jsme dostali od nějakého vinaře a moc nám nejede, takže je na vaření. Jinak já kupuji špenát Kubíkovi buď bonduelle nebo findus takové ty granule. Už je nasekaný na jemno. Ten mu jen rozmrazí a pak trošku poválím po pánvičce s plátečkem másla a naleju mu tam trochu UM a k tomu brambory nebo brkaši. Jenže teď musím se špenátem opatrně, protože zase kadí tak 3x denně.
    Jé, už je vzhůru!

    #866599
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,docela tě obdivuji,že můžeš Kubíka uhoupávat v náručí. Já včera v té práci měla Adámka pár minut na ruce a večer jsem s ní nemohla hnout a to jsem si myslela,že už jsem zvyklá a mám svaly..
    Děkuji za typy s tím špenátem. Musím si to napsat, abych to nezapomněla. Zkusím to udělat, ale dneska vyhrálo kuře na paprice,to snad bude papat.. Uvidíme,ale musím to prostě zkoušet a hlavně nenutit.
    Evi, Adámek poslední tři dny tlačí jen tuhé bobíky, vždy jeden za den.. A to dostává jogurt a i hodně pije.. tak asi by potřeboval něco jiného,co by ho prohnalo 😀
    Teď se zas rozčiluje u gauče, jak mu to na gauč nejde,tak před ním řve a jinde se zvedne krásně.. tak nevím, ale zas mu nechci pomáhat, aby to pak furt nečekal.
    Jinak nám dneska přivezou ty golfky,tak jsem fakt zvědavá,jaké budou :))))))

    #866600
    Anonym
    Host

    Ivčo, on má to kakání asi zase od zubů. Adámkovi dej špenát, brokolici nebo červenou řepu a uvidíš, že už nebude tuhý bobek 😛 .
    Přejem hodně štěstí s golfkama. Já teda jeden čas přemýšlela nad prodejem, ale zase si říkám, že třeba pak na dovči (jestli nějaká bude) se budou hodit. Taky když jsou až do tří let, tak si myslím, že je ještě využijeme.
    Dneska bude mít Kuba na oběd kuřecí vývar se zeleninou. Jsem mu to udělala tak hustý, že už na těstoviny není místo. No a já budu mít asi překvapení z mrazáku.

    #866601
    Anonym
    Host

    Jo a s tím uhoupáváním, já si s Kubem sednu do houpacího křesla a ruce mám opřené. Teda po pár minutách už mám ty područky vryté do ruk, ale co bych pro to naše dítko neudělala.

    #866602
    Anonym
    Host

    Ivi, když nepapá, nemá co kadit. u nás je teda úplně jedno jestli má to či ono, kadíme už stabilně jen jednou denně, občas 2x, ale to tak 1x zatýden se stane. dneska to byl fakt nášup.7já se rohodla ty golfky prodat. tak kdybyste o někom věděly, písněte.
    mě zatím nějak nevadí tahání valči, i když to občasné přendání z místa na místo, ted hlavně kvůli vysavače, tak mi to fakt nedělá problém. ale je taky těžká. na těch oslavách jsem s ní i tančila takové to kolečko kolem oslavence. to byla jen na jedné ruce, nebot moje druhá byla v závěsu strejdy :DDD

    #866603
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak už mám vařeno 🙂 Uvidíme,zda to Adámek bude papat, kdyžtak mám ještě skleničku.
    Radši jsem uvařila dříve,když pak budeme čekat na to ppl. Adámek už asi půl hodinu spinká. A odpoledne jedeme na nákup. Zítra bude mít Honza oslavu narozenin,tak něco na to budeme kupovat a pak pár drobností..

    #866604
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Bivi j dělám ze špenátu polévku. Dám do vody rozpustit špenát a přidámtam na kostičky nakrájené brambory a buď to mixnu dohromady a nebo v tom má zkrátka ousky. Dělámjí takovou hustější. A Bohoušek to baští. Jinak vařímhodně vývary ty prostě miluje. Hlavně mrkev. Uvařím třeba jen křídlo tam dám tak 2 mrkve, petržel nebo patiňák…. a vše co doma ze zeleniny najdu a když není čerstvá tak mraženou. Uvařím do měkka a jako přílohu dávám nudličky, rýži, kuskus… a někdy taky nic. Dnes jsem dělala bramboračku. Udělala jsem jíšku a dala brambory, mrkev, petrže a jeden stroužek česneku a uvařila a jak mlaskal. Zbaštil celou misku (takovou jakou s ním i já). Obědy jí krásně. Zhoršl se zase v těch svačinkách a snídaních. Snídani moc nedá a svačinku jak kdy. Od včera má v lešdnici tvaroháček. Už jsem mu ho dávala 2x sněld tak 2 lžičky a hotovo. Takže dnes naposledy tak snad to sní jinak to budu muset s níst já a nebo číča a nebo hafan 😛 l.
    Golfáče já tedy používám. No já ani jiný kočár nemám takže mi nic jiného nezbývá,ale já jsme s ním 100% spokojená. I když chodí tak raději jdu s kočárem s tím, že ho třeba někde na hřišti vypustím aby běhal sám.Jinak je to na dlouho. Ti najde kaminek, tady zase vajgl…:S 😐 . Jednou chce za ruku pak zase sám… no a u té silnice to není to pravý ořechový. Auta tu sice nejezdí jedno za druhým ale i tak. Jistota je jistota.
    Odpoledne budu péct kuřecí paličky s bramborem a nebo s rýží. Bohoušek ti bude mít k obídku až zítra a nebo možná i dnes…. uvidíme jak bude chtít.
    Kaění se u nás už taky upravilo. Občas se stane, že se nevykadí,ale pak se v noci chudák pěkně kroutí a vypustí to hnedka po ránu 😀 . Dnes už byl nářez dopoledne. Takové malé hezké dítko a tak strašně smrdět…….:^) :^) :^)
    Děcko mi taky uspáváme v ruce. A přesně jak píšeš. je to otázka pár minut. Takže to neřeším.
    Bivi užijte si narozky a pak rovnou na tu sestřičku 😀 😀 😀
    Tak pa pa pa

    #866605
    Anonym
    Host

    Kuba kadí normálně taky jen 1x za den, když někdy vynechá, tak mi to druhý den vynahradí. No ale teď z něho leze smradlavé zelenisko, takže to přikládám těm zubům, protože „hladový hovno“ to nebude.
    Tak jsem mu dala ten vývar a já si udělala těstovinový salát (kolínka, uzená makrela a kukuřice s hráškem). Takže Kuba si dal tak 3 lžičky vývaru, pak si vyžádal půl talíře mého oběda a zase tak 3 lžičky vývaru. Potom si dolezl k lince a dobýval se do šuplíku, kde má křupky. Nenažranec. Je teda fakt, že dopo toho moc nesnědl. Odpo dostane jogurtík a na véču fakt netuším. Možná kaši s jablíčkovým kompotem.
    Za půl hoďky máme sraz s kamoškou, tak se půjdem chystat.
    Ivčo, oslavu si užijte.
    Jo Peti, možná další nápadník v té Vsi nebude. Honzík má angínu a antibiotika. No ale snad bude do příštího pátku dobrej.

    #866606
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko a když děláš tu špenátovou polévku,tak to něčím ochucuješ nebo ne ? To je pak jen špenát a brambor ? Abych věděla.
    Jinak Adámek jako jí,jen ten oběd prostě nechce. Dneska docela papal to kuře na paprice,ale ještě má v lednici a dostane to buď ke sváče nebo k večeři, už se s ním nebudu plácat, jí nejí, tak to dostane později ten den.
    To bych se fakt zbláznila.
    Jinak Adámek normálně kadí jen ráno a to pořádně,ale teďka má bobany na víckrát. Jen si zrovna vybere čas, kdy je v čisté plíně a šup,už začně tlačit.
    Golfky jsou fakt super. Hned jsme je vyzkoušeli a jezdili s nima po bytě. Dobře se skládají a jsou lehké. Kocourovi se líbila krabice od nich a hned do ní zalez a pak chtěl sežrat takový pásek, co tím byl svázaný pytel. Fakt blbec ten náš kocour 🙂
    Adámek dostal jako dárek medvěda a já mu k těm golfkám koupila takovou hračku. Víc ho ale zajímal pásek u golfek.. Klasika,že ? :)))

    #866607
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,tak jsme už vyzkoušeli golfky, jeli jsme s nima na nákup a uplně super. Skládání a rozkládání hračka a Adámek si hověl a všechny sledoval. I Honza chvilku jel a byl spokojený,jak se lehce ovládají.
    Normálně v garážích v globu nějakému pánovi rozbili sklo v autě a asi ho vykradli 🙁 Fakt chudák, tam chodil kolem a telefonoval a pak tam byli i poldové.. Fakt šílené, člověk aby se tam bál a nedej bože něco zapomenout v autě.
    Adámek už spinká. Když jsme přijeli,tak dostal přesnídávku a pak ho chvilku Honza hlídal a já mu zašívala na mašině kalhoty. A normálně zas usínal u Honzy,tak jsem hned, ať ho dá na zem, aby mi tu neusnul a pak zas do devíti nečumákoval. A fakt vyplatilo se. Pak jsem jen vykoupala a mléko dostal a už spinká:))

    #866608
    Anonym
    Host

    ahojte,
    Evi, vali zmákne jednoho i dva chlapi :))), ale at se brzo uzdraví ten váš kámoš, ty jo naplánovaná dovča a nakonec schvátí nemoc. to je nepříjemné. kolik má ten malý???
    Ivi, je fajn že se dobře jezdí v novém. my už máme asi na 99% prodáno. nám se sporták v pohodě vejde do kufru, těžký ani není, teda já ho tam v pohodě dám a i vyndám. pak do města vezmem trojkolku a na zahradu 2 kočáry fakt nepotřebujem. navíc jsem se s nima fakt nadřela při té poslední jízdě a to mě celkem rozhodilo, takže jsem zas dala do pucu po zime xlanderko, dala tam na pevno ten jarní fusak, včeru tu sluneční clonu a mám vyřešeno.
    jinak my od půl 2 zas byli venku, dneska i s tátou, jeli jsme babičce naproti k busu a pak zpátky na zahradě. no uviděla jsem jí že tlačí, tak šla zas přebalit (dnes po2) a říkám super, holky od 5 byl řev jako prase. protože spala dneska jen 45 minut, tak jsem si říkala, je protvná ze spánku. tak o půl 6 jsme teda šly s řevem. tak objevila jsem v zápěstí třísku, takže další možný motiv řevu a při vysvlíkání jsem ucítila opět závan. no jenže v tom byla asi dlouho, anvíc jsme blby, že jsem jí nechávala hopsat na mojí noze, tak si pěkně to hovíno masírovala do pipky. děs. je opruzená že si nenechala ani šáhnout. pak bez kaše usnula, snad bude chrnět do rána.
    no a dle fotek poznáte, byly u nás palačinky. konenčě na třetí pokus to zkusila a snědla půlku :), hurááá, ono celkově celý týden jedla jen domácí. mám z ní radost. už aby to vydrželo

    #866609
    Anonym
    Host

    Peti, Honzík je tuším asi o 11 mladší než Kuba. No ale prý byli i na orl, že dr. naznala, že ho bolí uši, tak tam zase řekli, že sice má červený krk, ale i celou pusinu. Tak to asi bude jen od zubů. Ale chudáček prý večer má až 40,5.
    Kuba dneska spal venku necelou hodinu, protože ho vzbudil sousedovic pes. No a lehce po 7 usnul. A spí pořád, ani neměl mlíko. Tak jsem zvědavá jaká bude noc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,366. až 4,380. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist