únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,396. až 4,410. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866625
    Anonym
    Host

    Bambulko, jak se udělá domácí protlak? Nějak se mi nechce dávat Kubovi kupovaný, zvláště když na obalu píšou, že obsah rajčat je třeba jen 13%. Chtěla bych mu někdy zkusit uvařit rajskou.
    Jo holky, kolik sní vaše dítka zeleniny? A počítají se do zeleniny brambory jako příloha? Mám pocit, že Kubovi vařím poněkud nezdravě. Já si totiž na ovoce ani zeleninu moc nepotrpím.

    #866626
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Leni, on snad vždy chleba namazaný máslem spadne tím namazaným dolu:D S těma jogurtama, dáváš mu pořád stejnou značku nebo to měníš ? Já sama vím,že se občas jednou značkou přejím a pak mi to nechutná. Tak se snažím to i Adámkovi měnit, aby furt nejedl activii.
    S tou mluvou, Adámek říká táta, bába, pak furt jéééé, jooo a Ajka, to je jeho plyšák v posteli. A pak žvatlá svojí mluvu, kolikrát mi vykládá a ještě mi u toho ukazuje 😀 Já si myslím,že to dítě se to postupně učí tím žvatláním. A taky odposlouchává dospělé, možná na něj více mluvit. Jen asi ne sprostě, to se můžou rychle naučit a pak se člověk někde bude stydět,když to dítě vypustí z pusy:O
    Aďa mi ještě stále spí, skoro už dvě hodiny. Tak snad bude papkat oběd.. a pak pojedeme ven..
    Náš kocour tedy nemňouká, ale taky utíká před Adámkem, většinou si k němu lehce a pak když se ho Adámek všimne a leze k němu a šahá na něj,tak uteče o kus dál..

    #866627
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak váš kocour je stejnej jako náš pes. Jen Kuba hrozně řechtá, když pes na něj vrčí, aby ho nechal.
    No Kuba takhle jako nic neříká, občas teda řekne aba (bába), mam a jednou řekl táta. Ale většinou to je tak, že Michal mu říká: řekni táta! a Kuba řekne Ňak! a pořád tak dokola. Se na to vždycky dívám a říkám, že to je jako blbej s hluchým. Jo a jednou řekl áto (auto). Ale jinak je schopnej vykládat tou svojí žvatlaninou celý romány, u toho rozhazuje rukama a tak. Je to docela sranda.

    #866628
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, brambory jsou zelenina, ale asi by měl jíst i něco jiného než brambory:) Já tedy nevím, kolik té zeleniny Adámek sní, ale sní tak denně půlku té velké skleničky příkrmu, co prodávají. Víc do něj nedostanu, vůbec taky nevím, zda to stačí nebo ne, ale víc do něj nenacpu, ani kdybych se postavila na hlavu. Víc tedy sní jogurtu nebo přesnídávky a o mléku ani nemluvě..
    Jinak včera jsme měli k večeři bagetku s mozarelou a šunkou, zapečené v troubě a Adámek furt chtěl ode mě baštil. Tedy jen tu bagetu, šunku nechce jíst a sýr taky ne..
    Poslední dobou rád ode mě něco ochutnává, ráno chtěl i ten kinder (tu buchtičku nebo co to je) a moc si pochutnával. I bábovku o víkendu baštil..
    Spíš takové dobrůtky, že by chtěl jíst třebas zeleninu jen tak.. no nevím nevím..

    #866629
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, Adámek taky když vidí auto, tak na něj kouká a říká auu.. 😀 Jo to jejich povídání je fakt sranda:D

    #866630
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba nejí jen brambory 🙂 . Jen mu dávám tak 2x do týdne mrkev, petržel, cerel a brambory podušené a posekané třeba s kuskusem nebo jáhlama. Pak taky dostává občas na véču skleničku. Takže jako každý den nějakou zeleninu má, ale já vůbec nevím, kolik by toho měl mít. Taky mě štve s tím ovocem, že ho nechce. Už jsem mu zkusila dát i hruškovou šťávu a taky prd.

    #866631
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi a zkusila si Kubíkovi dát kousek toho ovoce? U nás Adámek taky delší dobu nechtěl syrové ovoce, jen přesnídávku. Ale nedávno jsem mu začla dávat banán na kolečka, nabídnu mu kolečko a on si ho vezme a dá do pusy a takhle jsem mu dala i srpeček jablka, on si to zkusil a pak to kousal, samozřejmě že to nesnědl celé, ale aspoň si přivykl té chuti.. A tak jsem mu to začla zas dávat, banán namačkaný vidličkou a jablko nastrouhané a baští to. A občas mu to dám i jako kousek do ruky.. Máme doma i jahody, ale u těch nevím,zda se neosype..
    Třebas to pomůže a začne to jíst:)
    S tou zeleninou taky nevím, kolik toho má sníst a kolik i masa. U nás jsem ráda,že vůbec sní půlku té sklenky a občas domácí polévku nebo omajdu.. Snažím se, abych ho nenutila a něco víc snědl.
    Jinak Adámek stále ještě spí. Už jsem ho šla zkontrolovat a chrupká. Jsem z toho paf, páč v noci spal a teď už spí víc jak tři hodiny…

    #866632
    Anonym
    Host

    Kuba spí už taky skoro 2 hodiny. To nebývá zvykem.
    Já když dám Kubovi jablko, hrušku nebo banán, tak mu vadí, jak to klouže v ruce. Když to zkouším jako že jím já a dám mu ochutnat, tak to vezme do ruky a chce mě krmit. No a rozmečkaný mu to strčím do papule a hned to na mě vyplivne. No ale prý si děti zvykají na nové chutě až 17x, jako že až na 17 pokus to může sníst. Jestli bude Kuba zase „nadprůměrný“, tak mě asi picne.

    #866633
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Krásný večer přeji,
    tak na to,že Adámek spal víc jak tři hodiny,tak tedy ten oběd nějak moc nechtěl. Ale když jsem mu dala mini tuci,tak to hned otevřel papalu a baštil. Ale nakonec ten oběd zbaštil,ale zas to trvalo. Pak přišel taťka a jeli jsme na prochajdu, hlavně taky do lékárny, pro ty prášky na odčervení, jen Honza prý počká na svého tátu. Že by jinak ho kocour asi pokousal. Ono to cpát kocourovi do tlamy je fakt šílenost. To se musí mu otevřít tlama a ten prášek mu nacpat až do krku, aby to polkl, jinak to vyflusne.. No prostě jak dítě.
    Jinak už máme první bebí. Adámek si zas hrál s přepravkou kocoura a zavíral a otvíral dvířka no a pak se o ně praštil do tváře. Tak tam má šlincu. Ale vůbec nebrečel, jen se chytnul za tvář a pak se otočil a začal si hrát s něčím jiným.
    No a už si dost hraje v sedě v kleče a už i takhle se přitahuje k nábytku do kleku nahoru:)) Mám takovou radost,že se to tak zlepšuje :)))))

    #866634
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    zdravím po víkendu. My máme doma nemocného tatínka, takže mám o dítko na krku navíc:) 😀 . Slyšely jste, má být od středy do pondělka nádherně. Úplně se na to těším!
    Bambulko, tu domácí zeleninku ti taky závidím, my míváme od maminky. Nad rajčátka ze zahrádky není!… Jinak holky, s tím nedostatkem zeleniny u mimin je to nafouklá reklamní bublina. Já myslím, že jsme tady všechny normální matky, které svým dětem dávají s rozmyslem to, co považují za dobré. U nás teda zelenina převládá, Johanka ji má každý den, ale zase máme míň masa, než se doporučuje, ale prostě v naší rodině se tak moc nejí.
    Holky, chtějí už vaše děti, abyste jim četly? Johanka furt, čtem asi 10 knížek dokola. Hlavně se zvlířátky a pak takové ty obrázkové od Zmatlíkové, ty miluje. A mně už to začíná lézt krkem, znám ty básničky nazpaměť:| . Jinak toho taky moc nenamluví, taky hlavně táta, bába, taj (čaj), dej, haf haf, tši tši, mé (koza), bé (ovce), hají, a a, ale nejčastěji eh – to je univerzální slovíčko pro všechno:) . Spíš mi ale ukazuje, co je naobrázku. Asi s ní budu muset do zoo, aby viděla, jak ta zvířátka vypadají doopravdy… Teď si začala prozpěvovat, je to hezké. Nějak to utíká, ne?!:^) .

    #866635
    Anonym
    Host

    Evi,
    nevzdávej to, ještě tomu přijde na chuť. Ale rada mě nenapadá. Co ovocné kaše, zkoušeli jste?

    #866636
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kájo, jediný co mi Kuba z ovoce jí je jablečný (nebo i jablko-hruškový) kompot přimíchaný do kaše. Ani samotný ho nechce. No ale musíme to zkoušet. Ještě mě napadlo dát mu celý jablko (i se šlupkou). Kamoška ho tak malýmu dává, on si prokousne šlupku a nějak ho okouše, nebo spíš vysaje šťávu. No ale aspoň něco. Jinak Kuba má masa dost, to se nebojím. Já jsem totiž masová, takže ho máme každý den. Někdy teda udělám rybu a tak jednou za týden má Kuba bezmasý den.
    Ivčo, já už bebí neřeším. Kuba má 2 modřiny na čele, protože prostě rád do čehokoli bouchá hlavou, pak má modřinu na ruce, to ani nevím od čeho a na holeni má pravidelně od vydělávání ze židličky. On totiž brzo natáhne nohy a pak se vlastně bouchne o okraj. On když si hraje a bouchne se, tak ani nezabrečí a je mu to jedno, ale když ví, že se dívám, tak hned natahuje. Pokud to teda není nějaký velký karambol, tak ho nechám buď ať si řve, nebo mu dám nějakou hračku nebo se začnu smát.
    S těma práškama zvířeti to znám moc dobře. Michalův první pes měl problémy se srdcem a musel brát léky. Takže jsme mu je museli zapracovat do kofile nebo nějakýho oplatku a taky narvat skoro až do krku.
    Á, terorista se nám budí!

    #866637
    Anonym
    Host

    pěkné ráno,
    k včerejšímu výletu netřeba psát, fakt už nikdy. bus mě tak nevadil. to adilo madam, ale mě vadila ta dřina toho tlačení trojkolky, tahání těžké tašky a pak nekonečné čekání na zastávce. asi 15 minut. pak ale za to vytvrdla tak že spala nerušeně celou noc od 7 do půl 7 🙂
    Evi, my také děsně bojujem s ovocem, čerstvé skoro vůbec ale přesnídavku spapá, aspon že tak. kupuji ty klasické modré v kaufu nebo lidlu.
    tak my asi dnes vysajem auto, je po zimě plné kamínků. a zítra možná na myčku, ale to nevím. pořád nemáme nalepenou valentnu na autě, jak jsm nechváala dělat na vánoce.
    holky, já jdu zítra k holiči, jupííííííííí, dnes ale do práce :(((

    #866638
    Anonym
    Host

    Peti, nechceš vysát auto i mě? Brzo tam budu moct pěstovat žampiony, ale na vysavač se mi jet nechce, věčně totiž nemám desetikorunu. U baráku ho totiž vysát nemůžu, protože věčně parkuju až na druhém konci ulice. Nebo se plácnu přes kapsu a nechám si to vyčistit komplet, zevnitř i z venku.

    #866639
    Anonym
    Host

    taky bych se šla raději plácnout přes kapsu, ale… no třeba ho do neděle dáme dokupy :))) a dojedem autem které je ukliezné, aspon teda vevnitř. fakt tam je už kompsták. 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,396. až 4,410. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist