únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,471. až 4,485. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866700
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko, užijte si pivko a snad Bohoušek nebude zlobit babi v noci :))
    Evi, jak to máte vy se spaním, už je to lepší ?? .)
    Normálně jsem fakt mega šikovná, jsem chtěla Adámka zasypat a vezmu pudr a v ruce mi zůstalo jen víčko a spodek letěl dolů a pěkně se všude rozsypal,takže místo Adámka jsem zapudrovala půl ložnice 😀
    Adámek v podvečer zas trénoval zvedání na nožičky a v jednom případě si pak přidrepnul a pak si sednul na zadeček,tak snad to bude dělat pokaždé. Ale já jsem fakt v takovém malém stresu, jak je ještě takový vratký v tom stání,tak ho stále kontroluju,aby sebou nějak blbě neplácl.. Ale když to bude denně trénovat,tak to snad pak bude lepší. Fakt konec válečky, přišly nerváčky..
    Holky a jak to je s těma botičkama? Kdy mu je mám dávat, až bude plně stát na nožičkách?
    Tak hezký večer 🙂

    #866701
    Anonym
    Host

    ivčo, já botky začla dávat, když jsem viděla jak si vyvrací nožky v kotníkách, že je měl skoro až do pravýho úhlu. pro stoupající děti jsou kožený capáky. jinak papučky až bude většinou na nohách. ale pokud uvidíš, že se Adámek zpevňuje, tak ho nech bosky a botky mu kup až by obcházel nábytek mimo koberec, na tlumení rázů.
    jinak my máme zase pracovní sobotu. zítra grilujem. teď sedím u telky a ťukám do mobilu, protože k noťasu bych se musela zvednout a kousek popojít 😛

    #866702
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Ivčo, se spaním to máme tak, že chodívá spát kolem 21, pak se 1-2x vzbudí na dudlík a někdy mezi 4 a 7 se budí na mlíko a pak ještě většinou usne tak do 8. Takže bych řekla že dobrý. Odpoledne pak usne někdy po obědě a někdy po sváči.
    My dneska měli tu grilovačku. Bylo to super. Masíčko výborný, počasí vyšlo, až teď se začíná zase bouřit. Jinak nic novýho. Jen že jsem přešla z huggies na pampers active baby. Protože se malej pořád pročůrával durch. Jsem si nejdřív říkala, že to je tím, že v těch teplech hodně pije. No ale dneska se pročůral (když jsem ho držela v náručí, takže jsem cítila divné teplo na břiše) a v plíně neměl skoro nic. Jsem se dívala, že skoro všechny plínky v balíku mají posunutý potisk, tak jsou možná celý špatně vyrobený. No ale naštěstí jich tam už moc nemám, takže mě to tak moc nemrzí a průběžně je ještě upotřebím. A jelikož už v obchodech mají ty nový, tak jsem si v makru nakoupila 4 balíky těch modrých pampersek.
    Jo a kamoška zkoušela chodit s Kubem za ruce, tak naznala, že už se jen bojí pustit. No tak jsem zvědavá, kdy se přestane bát a začne nám tu poletovat po bytě.
    No nic, půjdeme koupat a hurá do postýlky!

    #866703
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak holky, jaký byl víkend? :))
    Adámek už několikrát denně si stoupá na nožičky a pak si trošku přidřepne a sedne si na zadeček.
    Jen ho musím pořád hlídat a občas i za ním běžím, Aďa je hned v trapu, prostě se někam odplazí nebo odleze a tam si stoupá nebo něco krámuje..
    Ty vdolky se mi povedly a Adámek si taky dal,ale zas nejedl maso se zeleninou (vdolek dostal až později,nejdříve oběd..) Zas dva dny to nejedl, já fakt nevím co to má za výkyvy, papá v pohodě a pak zas se kousne a nedostanu do něj nic.
    No musím na zítra něco vymyslet,co by mu jelo a uvařit to, jen nesmím zapomenout vyndat maso..
    A přitom,když mě vidí jíst,tak to hned chce taky.
    Tak zatím pááá

    #866704
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Bivi mi začali dávat boty v podstatě nedávno až od té doby co jsme začali chodit ven. Jinak měl teda na domai bačkůrky kotníčkový,ale moc jsem mu je nedávala páč se hrozně špatně nazouvali. Doma chodil bosky. Teď už má i bačkůrky. Pořás si je vyzouvá a po mne chce aby jsem mu je nazula 😐
    Děcko mi malého učili samotného chodit tak, že jsme si s manželem sedli naproti sobě kousek od sebe tak na dva kroky a posílali jsme si ho mezi sebou. Nejdříve jsme ho drželi za ruku a pak pomalinku pouštěli a vzdalovali jsme se od sebe. Nejdříve chtěl držet na ručičku nebo za pas a pak se pomalinku odvažoval sám a teď už běhá jak čamrda.
    No jinak pivko bylo dobrý. Odešli jsme něco po půl osmé když jsem mu dala najíst a uspala. No a v půl dvanáctý mamka (tchýně) volala , že mnalej pořád pláče tak jsm ešli domů. Ale dobrý to bylo. Stačilo to. Zkoukli jsme hokej (to byla bída) a pak manžel hrál poker a já se ho měla jako naučit. 😀 😀 😀
    No tak jo mějte se fajn já jdu pokoukat zda není někde Sunar v akci a …. nevím co asi spát. Pa pa

    #866705
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    malej brebenta už začal brebentit po páté hodině:| ,tak pak dostal mléko a já že si pospím, ale znáte to, brebentí a brebentí, vyhazuje dudlíky,takže si připadám jak přejetá traktorem než dospaná. A už mi Adámek několikrát ukázal,jak umí stát, jen když se postavil u stolku s tv,tak jsem ho radši zas posadila, ten stolek jen na kolečkách a trošku se bojím,aby se s ním někam neodsunul nebo tak něco.Musí ho Honza přidělat ke zdi.. Fakt jsou to nervy, ale jsem moc ráda,že už se umí postavit :)) Přeci jen už máme na ty nožičky nárok :)))
    Leni, tak to jste si pivko užili a Bohoušek to zvládl dobře, když vás nechal aspoň skoro do půlnoci.
    My jdeme ve středu do toho kina, bude hlídat jen děda. Budu muset Adámka dříve vykoupat a nakrmit, pro můj klid:) Snad to doma zvládnou..
    Zatím se kolem baráku nic neděje, dneska mají začít s tím zateplováním Jsem poctivě vyklidila balkon…
    tak zatím pááá

    #866706
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky!
    U nás noc zase na prdlačku. Už se fakt poprdím :S . No snad se to zase zlepší a bude klid a bude spinkat. V sobotu nebo v neděli jedeme k našim a budeme tam týden tak to bude zase změna takže asi taky prdlačku. 15. jdeme k tomu očnímu tak jsem zvědavá jak silné bude mít ty brýle a co nám vlastně řeknou.
    Teď is dělám k oběsu smaženici z hub. Jsem je vylovila z mrazáku. Malej měl kuřecí polévku a k druhému jsem mu vyndala slepici na paprice. Má teď nějakou žravou. Odpoledne až se vyspí tak jedeme do města koupit Sunar a ke kamarádce na kávičku. Jsem překecala i muže :O :O . Kamarádky přítel bude taky doma taks i chlapi popovídají chlapské věci a mi ty kolem dětí, že jak jinak
    Taky byl u vás takovej déšť??? U nás ceďák jako blázen. Dnes ráno celkem OK. Sice chladněji,ale dalo se to. Opět jsem vytáhla punčocháčky 😀 a šlo se na dvůr. Po půl dvanáctý tu začalo pršet a teď už vypadá, že je zase klid.
    Tak se mějte moc moc hezky. Páááá

    #866707
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Leni, u nás nepršelo, ale je sluníčko a občas se zatáhne a je zimněji.
    My jsme uvařili brokolicovou polévku a pak jsem udělala kuřecí s mrkví, kukuřicí a k tomu těstoviny,dle kuchařky pro děti. Tak brokolicovou polévku baštil i Adámek, ale to druhé nechtěl,tak jsem mu to dala do lednice, dostane později.
    Ale jsem ráda,že baštil polévku :)) A za chvilku pojedeme na procházku, máme doma i taťku, byl zas na zkoušce.
    páá

    #866708
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    my jsme dopoledne jeli nakupovat. Do DM pro kaše, ubrousky, šampony,… jsem zase uplatnila pár kuponků a i s 10% slevou na celý nákup jsem tam nechala 1300. Pak ještě do tesca, tam jsem měla 20% na přesnídávky od hamánka a 150kč na dětský hadříky (při nákupu nad 600), tak tam proletělo zase 1500. Je to hrozný, jak člověk jede jen pro pár věcí a nechá tam peněz jako za krávu. No a cestou zpátky jsem viděla, jak malej zavírá očka, tak jsem mu pustila Rammstein a on usnul snad okamžitě. Tak jsem ho pak přenesla domů. Jak jsem ho položila do postýlky, tak se pokadil, tak jsem ho umyla, nachystala oběd. Snědl asi 4 lžičky a že chce spát. Tak jsem ho zase uložila a on si tam pořád brebentí. No ale dokud nezačne vyřvávat, tak tam zůstane, třeba ještě usne.
    JInak u nás je hezky pod mrakem a cca 18st. Takže parádička.

    #866709
    Anonym
    Host

    Holky, Bibo a Kájo,co je všechno potřeba pro změnu výše rodičáku? Prý si mám jít zase i na sociálku znovu pro potvrzení o nároku na dávky a pak na pracák. Ale ta ženská z pracáku mi neřekla, jestli se tam vyplňuje zase ten stejný formulář jako když jsem žádala poprvé. Prý si mám vyzvednout formulář přímo na přepážce… Já nerada něco vyplňuju přímo na místě, když si to můžu vyplnit předem doma. Si budu měnit číslo účtu, nahlašovat nové trvalé bydliště, tak jsem si říkala, že si zažádám i o tu stovku navíc. No ale to papírování a obíhání úřadů mě fakt děsí.
    Jinak to moje děcko spalo jen asi 5 minut v autě a jinak nic. Mě z něho asi odvezou. Je totiž vzhůru od 7.

    #866710
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, to ti tedy Kubík pěkně zlobí 🙂 ale třebas bude spát v noci 🙂
    My byli na procházce, tentokrát se sporťákem a krásně jsme se vyvětrali a doma pak kafíčko a zákusek a Adámek piškůtky a pak banán s jablkem,pěkně papal. No a teď za ním stále běhám,protože se někam vždy odplazí a tam si stoupne a lehce se i posunoval u gauče. Ale ještě si moc není jistý s tím,jak z toho stoje dolů,tak balancuje a pak tedy žuchne na zadínek, ale jsou to nervy..

    #866711
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, Evi, s tou sociálkou jsem Ti to napsala na FB, je to opruz no, já tam běhala sem tam (z pracáku na sociálku a zpět) jak debil, ale za jeden den jsem to vyřídila..U nás dneska premiéra, Fíla spinká u babičky, ráno ho tam manžel odvezl a já tu byla sama a dokonce jsem brečela, jak je tu bez něj pusto.. Sice se dá uklidit a nikdo to nekrámuje, nic nevytahuje, někam nehází, ale je to nuda a takový prázdno..Tak snad bude hezky spinkat. Zejtra tam jedu taky a ve středu mám kontrolu, předposlední u svý doktorky a pak už porodnice, to to uteklo..
    Jinak s tím stavěním jsem Fílovi moc nepomáhala, ale on byl celkem opatnej, párkrát spadl, ale bez toho to nejde. Chození taky začal sám, nejdřív podél něčeho a pak se pustil do prostoru a šel celkem s rozvahou..Teď už umí chodit i po schodech, alespoň nahoru, dolů mám zatím trochu strach ho pustit. Ale drží se na straně stěny a statečně jde. Boty jsem mu koupila, až když měl chodit venku, na doma měl jen kožený capáčky. Takže říkáte, že ty Crocsy jsou dobrý na nohy? Ale asi jen ty pravý, že? Já v nich moc ráda nechodím, mám uzký nohy a dost v nich plavu..
    JInak jsem si už zabalila do porodnice a po zkušenosti z minula, kdy mi Michal přinesl na cestu domů hrozný hadry (protože to, co jsem chtěla ve zmatku vypral a neuschlo to) a zapomněl mi přinýst zimní bundu, tak jsem si připravila už i pro sebe..
    A holky, kde mají nejvýhodnější ty bílý plínky Pampers Premium Care? Já to minule moc neřešila, ale pak jsem koukala, že ty zelený maj u Rossmana daleko výhodnejc než v DM. Fíla už je tak nepotřebuje, ale pro maličkýho..
    Mějte se dobře, já si jdu ještě něco zase sníst :), jo a malej asi není menší než Fíla, jen ho měřili dřív, možná fakt bude větší, kope snad silnějc..
    papa

    #866712
    Anonym
    Host

    bibo, já pampers premium koupila na mall.cz, měli zrovna dopravu zdarma.
    no uvidíme jak to všechno zvládnu na ten rodičák oběhat.

    #866713
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bibo a to Filípka trénujete na spaní u babičky nebo sis potřebovala odpočinout?
    Toto uteklo, když už sis zabalila do porodnice, kdy přesně máš termín v tom červnu? Budeme ti držet palečky.
    No zatím ty pampersky mají nejlevnější v tom rossmannovi, jinde jsou o třebas 50,- dražší. I ty lepší pampersky.
    Jinak jsem prošvihla levnější pampersky v albertu 🙁 Měli tam zlevněné poslední kusy za 299 a nechtělo se mi to brát a další den byli pryč.. njn,kdo zaváhá..
    Ale stejně potřebuji počkat až do výplaty,takže zas tak strašné to není.
    Jinak Adámek kolem čtvrt na sedm usnul na Honzovi,ale já ho i tak vzbudila a šla ho vykoupat a pak dostal kaši a pak furt brebentil v postýlce.
    Já s těma botičkama taky počkám,až bude plně stát a snažit se víc chodit. Přeci jen si potřebuje zvyknout na ty nožičky a posílit je. Už několikrát za den stojí u nábytku a pak trénuje hupsnutí na zadeček. A vůbec nechce pomoct, vždy řve,že on sám. Tak jsem jen u něj, kdyby náhodou mu to nevyšlo. Je to můj malý šikulka :))

    #866714
    Anonym
    Host

    Ivi, termín mám 27. června, tak uvidíme. S tím spaním je to tak, že až budu v porodnici a u porodu bude i Michal, tak Fíla bude u našich muset být a tak aby to nebylo prvně a nebyl to pro něj takový stres, až uvidí, že tam jede nějka narychlo.. Taky bych byla docela ráda, kdyby v létě byl alespoň někdy s našima na chatě a něco tam užil, protože já v šestinedělí se tam určitě nedostanu.
    Včera jsme večer byli v Ikee a Michal šel už napřed k autu a dával tam Fílu a já ještě byla pro sirup a Fíla prý říkal nene, máma, máma, jakože nemůžeme ještě jet, není tu máma :).
    Díky za tipy s plínama 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,471. až 4,485. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist