únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862263
    Anonym
    Host

    Sussanko.s mdlo by mělo přejít tak kolem 5 měsíce, pak kolem 7-8 začnou děti tlačit na žebra a v9 měsíci jsme rády, že se rozdělíme, občas se ke konci už i hůř dýchá, je to ale individuální dle velikosti maminy. Mě tlačily holky už asi od 6 měsíce a pak jsem si fakt“užila “ až do porodu. protože mám jen 157 cm na výšku a manžel bezmála dva metry, děti byly dlouhé po něm. První dceru mě nechávali přenosit, byly horší ultrazvuky a porod dal zabrat na x hodin. Druhá dcera už byla hlídaná i velikostně a vyvolal se porod o 14 dnů dřív aby mě nepřerostla:). Nanu si pořiď, protože miminka narozená dřív můžou mít komplikace s dechem, my ji budeme pořizovat taky. Taky je dobré naučit se rozdýchat miminko, při zástavě dechu. mě to bylo vhod, když dcera špatně ublinknula a vdechla to. člověk holt nikdy neví…
    Děvčata opatrujte se, já teď řeším, jak dostat holky od babičky co bydlí bezmála 700 km daleko. Už jsou tam 3 týdny a je jim už smutno, jsem zvědavá, jestli toi vůbec zvládnu odřídit. Je smutné, když tchýně nemá pochopení k tomu, že holky už chtějí taky domů

    #862264
    Anonym
    Host

    Sisi, srdečně gratuluju k drobkovi, máte se z čeho radovat<:o) ! Budete chtít vědět pohlaví?
    Sussanne: Monitor dechu si určitě aspoň pro prvních pár měsíců pořídím, myslím, že se tím nic nezkazí. Zatím jsem slyšela jen pozitivní ohlasy. Dokonce prý ten jeho šílený zvuk dokáže miminko leknout tak, že se znovu nadechne. Sice budu mít postýlku hned vedle své, ale přece nemůžu bdít pořád. Souhlasím s Evčou… Dnes jsem potkala paní s dvojčátky a měla ohromný kočárek přes celý chodník, hned jsem si na tebe vzpomněla:) . Modrá je univerzální a praktická. Asi už se taky začnu rozhlížet, s porodným jako příspěvkem na něj stejně asi počítat nemůžu (pokud projdou reformy:S ) a pověrčivá taky nejsem.
    Evča: Opatrně při cestování, to je hrozná štreka i pro normálního člověka: těhotenská únova je potvora!
    Všem hezký večer!

    #862265
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    já taky budu mít monitor dechu. Moje sestra ho má a nemůže si ho vynachválit, malá když spí na zádech, tak občas „nemůže popadnout dech“ a většinou se teda toho příšernýho zvuku sama lekne, vzbudí se a začne dýchat. Takže já taky doporučuju.
    Jojo, kmodrý kočárek je univerzální, já ho budu mít taky. Mám štěstí, že budu mít hodně věcí půjčených, protože stavíme domeček, tak už nám nějak nezbývají peníze na nakupování. Takže budu řešit spíš jen oblečení a tak.
    Tak se zatím mějte a dobrou noc…

    #862266
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak jsem zjistila co nás tady je těch únorovejch. Rozhodla jsem se k Vám přidat. Teda doufám, že to nevadí. No já mám termín 18.2.2011. Jsem taky prvorodička a jsem z toho dost vykulená. Jak jsem tak četla příspěvky tak koukám, že by jsem si asi měla zavolat do té porodnice :^) . Včera jsem byla na krvi na vývojové vady tak doufám, že bude vše OK. Taky mi brali cytologii. Ultrazvuk nedělali docela jsem se těšila jak mimísek vyrostl . Na kontrolu jsem objednaná až na 20.9.U nás dělají i 3D ultrazvuk tak přemýšlým zda si ho nechat udělat. Stojí to docela dost korunek. *-) . Tak všem hodně štěstíčka a málo nevolností a tak

    #862267
    Anonym
    Host

    Kája: děkuji za gratulaci:)))…no nejspíš si to nenecháme říct,asi se necháme raději překvapit….ale uvidíme,třeba se to ještě změní:))

    bambulka: ahojky,to je dobře,že je tu zas někdo nový…já jsem taky prvotěhule a jsem moc šťastná,hlavně aby bylo vše v pořádku a v únoru se to nějak zmákne:)

    #862268
    Anonym
    Host

    Kájo, u nás to samé, s porodným nepočítám, i když by oprovdu pomohlo, přece jen výbava a to ta nejnutnější je poněkud drahá. Já například nemůžu kojit, takže budeme zase potřebovat cerepetičky, jako je ohřívadlo na láhve, sterilizátor, a ohřívač do auta, protože jsem pořád na cestách. To vše stojí dost peněz a jeté kupovat nemá smysl, nikdy nevíte kdy něco zkratuje, nebo tak. Jinak už od roku a půl Aničky večer pracuju naplno, jinak to nešlo, hypotéka dost sežere. jinak cesta je posunutá, holky přiveze tchýně na půl žerdi. Asi budu muset víc odpočívat, přece jen se občas necítím ok. Říkám si jestli je to věkem, nebo spíš tím, že nemám čas odpočívat:^) .
    Bambulko vítej mezi námi. Volat na výsledky možná ani nemusíš, kdyby se jim něco nezdálo, žhaví telefon sami.
    Zítra ráno jdu na kontrolu, tak držte palce ať je všechno ok. Ani nevíte jak už se na ty své holky těším, doma je strašný ticho a nudaaaaaa. Když tu jsou, mám aspoň co dělat <:o)

    #862269
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    tak koukám že se hezky rozrůstáme a zatím to vypadá, že všechny to zvládáme tak nějak bez větších komplikací tak jen tak dál
    napadlo mě, když už máme podobný termíny porodu, i když nevím jetsli nakonec my nebudeme rodit už v lednu:-) nejste tady některá z jihomoravského kraje, nebo pardubickýho, kdybysme na sebe náhodou narazily, tak ať se nemineme:-))) Já budu rodit v Brně, teda zřejmě , ale jinak bydlíme ve Svitavským okrese, tak kdyby byla některá blízko, budu ráda…..
    zatím pá a hezký den maminkám i bříškům:)

    #862270
    Anonym
    Host

    Krásné dopoledne maminky,
    taky mám radost, že se rozrůstáme a vítám všechny nové. Moje sousedka je právě v porodnici, vyvolávají jí porod, tak se těším, až přijde s tím malým zázrakem domů. Trochu mě mrzí, že to nešlo přirozeně, prý to takhle víc bolí. Já se na svůj porod snažím zatím nemyslet: zdá se mi, že je to doba neskutečně vzdálená:^) . Jinak mně právě začíná 18tt a občas se mi zdá, že cítím nějaké zašimrání či zatlačení v podbřišku. Klidně je ale možné, že jsou to jen má střeva, protože od začátku těhotenství nějak trpím na nadýmání:( a trochu zácpu (ale na tu jsem vyzrála s Benefibrou).
    Evča: Já hrozně doufám, že budu moc kojit a tím i nějakou tu korunku ušetřím. Naštěstí se mi pomalu z různých stran scházejí i věci na miminko, tak největší položkou asi zůstane ten kočárek. A pak plinky. Chtěla bych doma používat látkové a už jsem si vyhlédla i českou značku (http://haipa-daipa.com/). Sice nevím, na kolik je to ekologičtější než jednorázovky, ale zatím mi to nikdo nevymluvil. Nemáš s tím nějaké zkušenosti? Nebo kdokoliv?
    Susanne: Taky nevím, jestli náhodou nebudu rodit na konci ledna, přeci jen termín 2. 2. je jen těsně. Jsem ale z Olomouckého kraje a rodit se chystám v Kroměříži (mám nějak odpor k velkým porodnicím), tak se nejspíš nepotkáme:( .
    Holky, dobrou chuť, jestli obědváte! Já se zas valím učit:S .

    #862271
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy,

    Kájo, no já bych do látkových plen asi nešla. Sestra je zkoušela a když jsem viděla, jak se z nich snaží dostat hovínko, aby je pak mohla vyprat, tak to mě fakt neláká. Možná že látkové jsou ekologičtější, ale myslím, že jsou náročnější a dražší. Nevím, je to jen můj názor.
    Evčo, neboj, únava moc s věkem nesouvisí. Mě stačí jen trošku změna počasí, nebo že se v noci vzbudím na záchod, tak už jsem pak na celý den úplně odrovnaná. Je to peklo.
    susanna.s, já se hlásím z Jihomoravského kraje, přímo z Brna.
    bambulko, 3D ultrazvuk je prý nejlepší kolem 20tt (mimčo má už lepší podobu a ještě má přitom v bříchu dostatek místa). Já nevím jestli na něho jít, ale asi nebudu mít na výběr, manžel ho prostě chce. Už jsem se od něho nechala přemluvit, že si necháme říct pohlaví (prý by to měl být kluk, ale ještě to není na 100 %), takže 3D asi taky bude. Jsem prostě měkota.
    Četla jsem na internetu, že to porodný ještě vláda neprojednávala, takže by schvalování mohlo potom ještě chvíli trvat … Tak třeba můžeme ještě doufat.
    Tak se zatím mějte hezky a já jdu vařit.

    #862272
    Anonym
    Host

    Evi a plánuješ porod na obilňáku, nebo jinde?

    #862273
    Anonym
    Host

    :S tak holky žádná sláva, miminko je mladší než se čekalo, dle screeningu 14+0, ale registraci v Podolí jsme nestihli, protože už bylo moc hodin, tak to vidím asi na Krč, no uvidíme. Zítra tam stejně musím znova. NT taky nic moc, hodnota mezi 2-2,4*-) , ale nosní kůstka nalezena, orgány taky v pohodě včetně kostry. Tak to snad ten Dawn nebude. Odběr krve dělali taky rovnou, výsledky ještě nevím, ale preventivně se mám zítra hlásit do genetické poradny, tak to teda nikomu nic nepřidá, ve 33 létech po mě nikdo nic takového ani nechtěl, natož aby se měřilo NT. Jsem z toho trochu vyplašená, prostě žádná sláva, dnes mám po ordinacích odseděno nějakých 6 hodin, no děs. Ale bude to zase holčička<:o) taťka jen šoupl hokejku na půdu víc dozadu:D

    #862274
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Evčo, budu držet palce, ať všechno dobře dopadne. Hraniční hodnota NT je prý 2,5 a někde uvádí že 2,5-3mm. Třeba to nebude znamenat nic vážnýho, zvlášť když má hezký nosánek 🙂 Jo a gratuluju k holčičce! My asi budeme mít kluka :'( …
    susanna.s – jojo, budu rodit na obilňáku, pokud teda nebudou mít plno. Ještě jsem se teda neptala jestli se musím nějak registrovat, ale vzhledem k tomu, že při propuštění z odd. asistované reprodukce do poradny mi do karty napsali, že mi doporučují rodit na obilňáku a že do poradny chodím taky tam a ještě k tomu k přednostovi porodnice, tak to snad problém nebude. K milosrdným bratřím se prý registrovat musí a u bohunic nevím. Nikde to na jejich stránkách nepíšou (nebo jsem to nenašla).

    #862275
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    píšu jen malý dodatek ohledně 3D UTZ. Psala jsem na genetiku do fakultní nemocnice mail kvůli informacím a odpověděli toto: „Tuto nadstandardní placenou službu doporučujeme vzhledem k pěknému záznamu až kolem 25. týdne těhotenství, kdy jsou již pěkně zachytitelné i měkké kontury v obličeji.“ Asi si to nenechám ujít a objednám se.

    #862276
    Anonym
    Host

    Kájo, v Praze v Podolí dělají to 3D už od 16 týdne těhotenství:) zkus se zeptat
    jinak holky, ráno mě vytáhl telefon z pelechu už v 7 hodin, doktorka z Podolí mi volala, že vše vyhodnotili a zkoukli raději 2x a holčička vypadá víc než zdravě, NT sice nebylo nic moc, ale krev hodnoty jak mladice<:o) . Tak jsme si oddechli i s mým doktorem, ten kvůli nám chudák nespal, bylo by mu líto, kdyby něco nedopadlo, JInak další kontrola je u něho už 6.9. a další screening i s odběrem na genetice 7.10. Teď jsem přijela z Podolí, Gennetu a Iscare, projela celou Prahu křížem krážem , objednala se kde a jak se dalo, dle příkazu doktora:)
    Zvládla jsem dokonce i ukecat kartotéku v Podolí k porodu na únor už nepřijímají, tak jsme šoupali šalamounsky s doktory datem porodu:) . Ono je to stejně jedno, obě holky byly i tak vyvolané kapačkou, tohle počítám bude to samé, mám prý silnou plodovou blánu, to je však abnorm.asi jen 2% žen, takže mi nikdy neodtekla samovolně plodová voda( legrační, nikdy jsem neviděla jak vlastně vypadá). Ale je to jedno. Jak to vypadá s vámi a registrací, já si oddechla, doktor pak může přiklusat i v pyžamo přímo z domu<:o)

    #862277
    Anonym
    Host

    Evi.R- děvče, vždyť kluk s camrlékem, taky hezkýýý, táta se z něj rozplyne štěstím, uvidíš. To u nás spíš teď uvažoval a počítal večer kolik vložek to jednou sežere:D , musela jsem se smát, i když jsme byli ve stresu. A představu o načančaných holčičkách v růžových šatičkách už taky nemáme, Anička je čistá snad jen 5 minut co ji do toho oblíkneš, culíky má vždycky na té její kudrnaté hlavě učesané sotva hodinu, po hodině vypadá jak čertice, co utekla z pekla. Petra ta naše puboška byla to samý, dnes je to zase tak, že mě pomalu svlíká a vyzouvá z bot, prostě sáhneš do skříně a ejhle oblíbený kousek najdeš na holce8o| . Děvče kluk bude jak buk a skříň nechá na pokoji:P

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist