únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,486. až 4,500. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866715
    Anonym
    Host

    Bibo, to je dobře, že může Fíla takhle trénovat. Přeji Ti, aby jsi neměla do porodu moc velký vedra. Musí to být náročný s tím pupíkem. Jo a rodit budeš 30.6. (to mám narozky 😛 ).
    Já si na tom mall.cz koupila pampers premium care 104ks za 589kč, což si myslím, že není až tak špatná cena. No a minulý týden jsem v makru koupila ty active baby 62ks za 250kč, ale musela jsem vzít celkem 4 balíky. Ale aspoň máme zásoby. Příští měsíc budeme zase kupovat velký balení nutrilonu, tak aspoň nemusíme myslet na plínky. Jinak mě přišel rodičák už v pátek, takže jsem mohla jet dneska utrácet.
    Zítra musím do práce a pak jdeme se známýma na prochajdu. Doufám, že nebude pršet.
    No nic, půjdu spát, jsem nějak unavená. Tak dobrou a užijte si volný den!

    #866716
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, to by l teda týden. Měla jsem radost, že se mi konečně dělá líp a bác, v úterý jsem dostala žaludeční virózu a do čtvrtka byla úplně KO. Dokonce si Alex musel vzít dovolenou, což mi samozřejmě nazapomněl dát najevo. Ve čtvrtek dostala vysoké teploty Johanka, ale jinak příznaky žádné, tak jsme v pátek zajely k doktorce, ta sama nevěděla, byly to asi zuby (rostou jí konečně všechny ty trojky). V sobotu jsme ještě jeli na kontrolu na pohotovost, ale to už bylo líp. O víkendu tu byli naši, pomáhali nám s koupelnou v novém bytě – takže konečně máme obloženo a může se dělat podlaha. Juchů. A dneska jsme byli na výletě v Přerově, kde se slavnostně otvíral nový most od Aleny Šrámkové – fakt moc povedený. Bylo to dobré, jen mě strašně bolela hlava. Teď mám chvíli klid, Alex je venku, ale za chvíli tu protivnou Johanku zas dovede. Pořád kňourá, asi jak jí rostou ty zuby. Chjo.
    Bibo, užívej si klidu, já mám tyhle jednodenní volna ráda. A většinou nic moc doma neudělám, protože se prostě válím a vydechuju… Ju, a manžel minulý týden přinesl ty Pampers Premium z Schleckera za 300,-, prý byly v akci. Ale nevím, jestli to nebylo jen lokální. Taky jsem je používala pro úplný mimošátko, ale teď musím říct, že mi smrdí. Nevím, jestli mezi tím změnili technologii, nebo jestli je rozdíl ve velikostech. Budete zas používat i látkovky? My určitě jo, vlastně pořád na nich frčíme.
    Evi, jak je to s tím rodičákem, proč si to podáváš znova?

    No, tak mezi tím se vrátili. Johanka je konečně v postýlce. To je blaho!

    #866717
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky!
    Bíbo to uteklo strašně rychle. Úpln ějsem koukala, že už budeš coi nevidět rodit :O . A jaké jste vymysleli jméno???
    No jinak taky přemýšlím, že by jsem zkusila malého už dát spinkat k jedné z babiček (teda asi spíš k té mé). Už jen proto aby jsme si udělali s manželem taky den jen pro sebe. A ro nemyslím sobecky. Taky se mi po něm stýská a to stačí když spinká třeba dvě hodiny přes den. Nený to u něj moc zvykem takže už pak chodím koukat co se dějě a že už by mohl zase lumpačit. Teda nesmí mít zrovna svojí fňukavou 😀
    Holky teď mam Pampersky a skoro každou noc mi je malej pročůrá. Fakt nevím jak je to možný 😐 😐 . Pěkně mě to štve. Ne jen že je to pro malého nepřijený,ale každý den čisté pyžámko, převléknout postýlku…. V noci pije stejně jako vždy. Já fakt nevím jestli jsem chytla nějaký blbý balení nebo pije víc přes den (to asi jo páč se naučil držet si flašku sám). Dnes jsem mu dala plínku taky Pampersku,ale tu mam od kamarádkly takže jiné balení a uvidíme.
    No a dnešný den celkem v pohodě. Manžel si malého dopoledne vzal mi natankovat auto. Přijeli před jedenáctou takže akorát a obídek. Já sjem ten čas vyplniála pracovně,ale hlavně v klidu. Dělala jsem kachnu, bramborový knedlík a špenát a melému zeleninovou polévku. Takže mi to bodlo, že byli pryč.
    Pak se malej vyspal mezi tím jsme se s manželem naobědvali.Šli jsme na dvůr a manžel zase sekal trávu a já vyndavala hřebíky z prken (ta králíkárna je nekonečná takovecj prken :O ) a navečer jsme šli domů a byl konec dne. Ráno teda byla u nás pěkná kosa – 12 st. ale po obědě vykouklo sluníčko a bylo kolem 19 st. Takže super.
    Přeji krásnou dobrou noc a krásný zítřejsší den. páááá

    #866718
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, tak to přeji brzké uzdravení tobě i malé. Kolik už má malá zoubků??
    My máme furt čtyři, ale už jsem si všimla,že si zas Adámek masíruje dásně, už bych brala aby měl všechny venku. Jakmile mu začnou růst,tak nechce jíst..
    Leni a jaké pampersky máte? Ty active baby?? Tu ještě Adámek nepročůral, ale tu sleep & play už jo, ta moc nevydrží. A huggiesky taky pročůral,tak ty už nekupujeme. Ty care jsme ještě neměli, páč mi přijdou,že jsou dost drahé, ale dívala jsem se že v tom schleckru mají tu akci až do 20.5.
    Jinak holky k tomu stání, kdy vám začli děcka obcházet nábytek ??Už jsem se všimla,že se Adámek trošku posunuje v tom stoji u gauče,dneska i hezky už stál. Jen jsem myslela,že ho naučím, aby si z toho klekl a pak sedl a on mě odstrčil a že nechce a že chce stát.

    #866719
    Anonym
    Host

    zase píšu z mobilu.
    kájo, já si měním číslo účtu, mám jiný trvalý bydliště a ta stovka měsíčně se hodí. mi to řekla ženská z pracáku, ať si to zvýším, že nahlašování změn je zhruba stejně složitý.
    jé, kuba chce spinkat!

    #866720
    Anonym
    Host

    Ivanko, ono to chce chvilinku čas. Johanka si poprvé stoupla v 7. měsících, asi o 2 měsíce později obcházela, ale chodit sama začala až v roce… Jinak Johankce teď rostou zuby č. 13-16. Ještě chybí stoličky. Ale je to opruz…
    Bambulko, jak vaříš s tím fenyklem? Koupila jsem ho taky, ale teď nevím jak na něj.
    Evi, ok. Však každá koruna dobrá:) .
    Bibo, drž se, blíží se finále!!!

    #866721
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Normálně, dneska jsem šla ráno se psem (Michal musel jet dřív do práce) a pak jsem si šla lehnout ke Kubovi, protože byl nějakej ukňouranej. To bylo kolem 6. V 7 už krásně chrupal a spinká ještě teď! Jsem se byla na něho dívat, tak monitor dechu bliká, takže neumřel. No ale tohle jsem snad ještě nikdy nezažila. By mě zajímalo, jak bude pak spát přes den.
    Ivčo, já si myslím, že Adámek bude obcházet a následně chodit sám docela brzo. Myslím si, že je takovej nastartovanej tím cvičením. Jinak Kuba si nějakou dobu jen stoupal, pak přešlapoval na místě a až třeba za měsíc až dva začal popocházet.
    Kájo, držím palce, aby to bylo jen od zubů a hlavně aby to brzo přešlo. Kuba je teď pořád na průplesk. Pořád musí mít něco v papule, nejlépe dudla. Na stoličky to má nehorázně oteklý, oba horní špičáky už vidím, jak postupují, ale tu pravou dolní dvojku pořád nemá. Nebo jsem si jí ještě aspoň nevšimla.
    Včera jak jsme byli se známýma na prochajdě, tak jsem malýmu dala pampersku active. Vypil dva hrníčky čaje (takže celkem 300ml), tak jsem ho přebalila. Plínku měl úplně natuclou. Jenže v kabely jsem měla jen huggeisky, ty špatný. No a během hodiny jsem už viděla, že má na kalhotech mokrý flíček, takže znovu přebalit. V plínce skoro nic neměl a to samý u druhé huggiesky. Známá se na ně dívala a naznala, že mají nějaký užší jádro. Takže prý Kuba může čůrat na kraj toho savého jádra a pak to jde brzo ven. Nojono, narazila jsem na zmetkový balík :S . Ale jinak jsem byla s huggiesama spokojená, jen už všude mají ty nový, takže jsem přešla na active baby. Oranžový panpersky jsem zavrhla hned, ty udrží tak 2 čůrání a tečou. A ty premium care mi taky docela smrdí. Já je teda dávám jen na noc, ale občas když někam jdeme, tak ji dostane i přes den a to mi pak Michal pořád říká, že nějak smrdí, jestli není posranej. No ale doufám, že přes léto se už odnaučíme a bude je mít jen tak na noc.
    Holky, z čeho vám dítka pijou čaj? Peti, Kuba z té slámky pít odmítá, ale možná to časem pochopí. Včera totiž zase prokousnul savičku u pítka a já mu furt nechci kupovat náradní. Ve čtvrtek jsem koupila hrníček od nuku, ale sotva ho uvidí, tak začne řvát. Jenže on je zvyklý, že má pití pořád k dispozici, takže potřebujeme něco netekoucího.

    #866722
    Anonym
    Host

    Tak Kubík se asi naučil pít z toho netekoucího Lovi 360. Jen se tam blbě oddělává víčko 🙁 . No ale hlavě že už to nebude nikde camrat.

    #866723
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak jsem dneska dopoledne šla na kosmetiku a krásně jsem si tam odpočinula :)) Paní mi upravila i obočí a šlo jí to rychle a bez bolesti a pak na čistění pleti používá lajser,to bylo docela příjemné a hlavně masáž byla příjemná. Byla jsem tam hodinu a půl. Jen jak jsem šla domů,tak se mi skoro chtělo spát.
    Doma hlídal tatínek a když jsem odcházela,tak Adámek začal brečet a pak mě prý hledal, ale dal mu dudlík a tak se Adámek uklidnil a pak usnul a spal ještě po tom,co jsem už byla doma.
    Evi, mi taky poslední dobou přijde,že ty pampersky smrdějí, když se Adámek do nich načůrá, ale ono to asi u těch plenek je snad u všech.. Lepší to pak bude do nočníku.
    My máme taky tu lahvičku s tím brčkem a Adámek z toho odmítá pít,tak dávám tu lahvičku mam a pak hrneček z ikea,ten už Adámek drží, ale pak s ním začne mávat a skříká z toho čaj,což je blbé..
    S tím chozením, snad to půjde Adámkovi rychleji po tom cvičení, uvidíme :))
    Tak už musím končit, Adámek už vymýšlí, kde bude lumpačit a stát..

    #866724
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky!
    Bivi to je dobře že jsi si užila kosmetiku. Taky by jsem si to dala líbit.
    Kájo já z toho fenyklu nic nevařím. Jím ho syrový. Chutná mi to tak. A recept žádný neznám.
    Dnes je Bohoušek na odstřel. Jindy vypije flašku s mlíkem a během 10minutr je tuhej a dnes ho manžel uspal dal do postýky a během chviličky fňukání tak se jdu podívat co se děje on stál v postýlce a natažené ruce že chce ven. Tak jsem teda vyměkla s tím, že zase brzo usne. Mno to jsem si jen myslela. Od půl osmé až do teď jsem ho měla na ruce v domnění, že usne a ono prd. Teď jsem ho dala do postýky a on tam řve jak tygr. Chjooo nemám na to nervy ho poslouchat :@ :@ :@
    No jinak už se nám zase narodila koťátka. Máme 3. No j no máme veselou kočičku
    Dnes u nás nic nového takže já budu končit jdu se asi projít ven bo co nebo mi praskne z Bobeše hlava :S :'( 8o| 8o|

    #866725
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, jsme teď u našich, ta noc tady jen s babičkou proběhla v pohodě, už to není řev, když není máma..No tak to je fajn. Dneska jsem měla kontrolu a vše je ok, už byl i monitor. Doktorka říkala, že to může být i dřív, i když čípek zatím drží. A teď už vlastně budou kontroly každý týden.
    Kájo, látkovky máme, i když jsem to na podzim nějak přestala dělat, protože mi blbě schly a teď jsem se k tomu nevrátila, jak jsem taková líná..Ale chci to po porodu zase praktikovat, asi pro oba. No Johanka ale už umí asi na nočník, co?
    Bambulko, jméno máme Marek, je to určitě kluk.
    K pitíčku – Fíla umí pít z tý zdravý lahve, hrníčku Lovi, z hrníčku s brčkem, i jinejch pítek. Takže je jen někdy zmatenej, jestli to má naklánět nebo ne, když každý se pije jinak :). Ale rád to vylejvá a mačká, takže já mám nejraději brčko a zdravou lahev.
    Tak se mějte, pěknou dobrou noc 🙂

    #866726
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Ivčo, já Ti tu kosmetiku táááááááák závidím. Já si chci nechat dát k narozeninám poukaz na odstranění pigmentových skvrn. Udělali se mi hlavně nad rtem a z dálky to vypadá jako knír :@ .
    Já si teď dovyplňovala ty formuláře na změnu rodičáku, ohlášení změny trvalého bydliště a ohlášení změny čísla účtu. Asi jsem vyplnila i něco na víc, ale pořád lepší, než aby mě pak poslali domů, že mi něco chybí. No je to peklo s úřadama. Jinak včera jsem si byla založit nový účet a hned jak se mi bude chtít vyrazit do města, tak si zruším českou spořitelnu. U posledního výpisu mě totiž taky vytočili, že s nima definitivně končím.
    Kuba se z toho lovi hrníčku docela rychle naučil. Asi proto, že je zvyklý na savičky a ze všeho ostatního chtěl dudlat a ono to nešlo. Z toho hrníčku mám pocit, že trochu jako zadudle a přitom musí i sát. Asi nu vyhovuje ta silikonová membrána. Jen to otvírání je docela pekelný.
    Bibo, to je mazec, že už chodíš na monitor. Já u toho zase brečela, protože jsem si vzpomněla na svoje těhu a jak jsem chodila/nechodila na monitor. Byla jsem tam celkem 3x, jednou když jsem v lednu necítila pohyby, pak jednou klasicky a naposledy si mě tam zrovna nechali a to jsem pak měla monitor asi 5x denně. V pondělí jsme se viděli se známou, která má termín v půlce července, tak popisovala jaký je plavání těhulek. Jeden vorvaň vedle druhýho a při plavání za sebou tvoří vír 😀 .
    Bambulko, mě když Kuba takhle vyřvává místo spaní, tak ho nechávám. Jen za ním cca každých 5 minut chodím, hezky ho položím, vrátím do postýlky dudle, muchláčky (vždycky je vyhazuje ven), pohladím ho, počkám až přestane vyřvávat a zase odejdu. Když vyřvávat nepřestane, tak stejně za chvílu odejdu, ještě mu třeba zkusím na uklidnění zazpívat nebo řeknu pohádku. A pořád tak dokola dokud nevidím, že už je úplně KO. To ho pak klidně uspím v náručí, ale musí být už fakt úplně odrovnaný.

    #866727
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    kosmetika je fakt prima a cítím se lépe co se týká do vzhledu:))
    Včera večer jsme šli s Honzou do toho kina. Takže jsem doma Adámka vykoupala dříve, dala mu kaši a pak ho předala k hlídání dědovi. Ten byl už natěšený. Adámek se smál a hrál si s ovladačem,tak jsme odešli. Film Líbáš jako ďábel je dobrý, jsem se místy fakt nasmála. Jelikož to byla předpremiéra,tak nám nepustili žádné reklamy a tak od sedmi film začal, což bylo prima než čtvrt hodinu koukat na reklamy.. Když jsme přišli domů,tak Adámek spal. Prý si hráli, pak nám prý Adámek hledal,ale nebrečel a po sedmé šel do postýlky a chvilku si tam hrál a pak usnul. Tak dobrý. Jen ho děda jaksi v pyžamu dal taky na zem, asi aby viděl,jak se Adámek staví. Já tedy vymydleného Adámka v pyžamu na zem fakt už nedávám.. njn, co se dá dělat,že ?
    Bambulko, já bych Bohouška taky už nechávala v postýlce, on si pobrečí, ty ho pohladíš a necháš ho tam. On si fakt přivykne,že má spinkat. Já vím,že je to těžké, když děťátko brečí ho nevzít a nepochovat.
    Dneska jedeme odpoledne na návštěvu k sestřenici,má tříměsíčního chlapečka,tak se jedeme podívat. Je to její třetí dítě. Jedeme busem,tak snad to bude pohoda, je to kousek za Prahou.. odpo nás vyzvedne už Honza..
    tak zatím páá

    #866728
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak včerejší řev ukončit tatínek. Šel si k němu lehnout. Já jsem mu když byl nemocný dála na dno postýlky složenou deku,aby jsme mu mohla podpírat zádíčka aby se mu lépe vykašlávaloa už jsem jí tam zkrátka nechala. Včera jsem jí vyndala protože jsem ho tou dekou chtěla přikrejt páč máme doma zimu a nechce se nám topit. A ono to vypadá, že mu to asi vadilo, že jsem mu jí vyndala. Nechtěl ležet jen na matraci- potvora. No,ale šel si tedy s ním lehnot manžel a nakonec ho uspal. To jak jste psali, že ho mám nechat a jen k němu chodit, položit, dudana, haánka… to vše probíhalo a le bez úspěchu. No ale každopádně jsem mu dnes našla v pusince krvavou tečku od zoubku takže asi ho bolel včera zoubek.:(
    Jinak mi používáme na pití buď flaštičku ze savičkou a nebo ten zelený hrníček z Ikei 😀 . Ten sice trochu vylívá,ale dávámmu tam víceméně vodu takže tu setřu nebo uschne a nebo když je venku tak i čaj bo neco jiného.
    Tak venku je krásně, doprala mi pračka tak budu končit a jdu poivěsit prádloa trošku v klidu ven posedět dokud malej spí. Páááá

    #866729
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak včera byl ještě po 8 večer Kuba na pískovišti. Pak doma pil z toho hrníčku a jen jednou se držel konferenčního stolku. No a jak pil, tak se zkoušel pustit a pak takhle asi 3 vteřiny stál bez držení. Pak to ještě asi 2x zopakoval. Mám z něho obrovskou radost!
    Holky, co můžu uvařit Kubovi z květáku? Mě napadl mozeček, ale nikdy jsem ho nedělala. S placičkama se mi dělat nechce.
    Dneska jdeme večer na véču. Michal dostal v práci k narozeninám poukaz do španělské restaurace. Tak jsme domluvili tchýni a vyrazíme si trošku. Původně jsme plánovali, že bysme vzali Kubu a šli tam spíš na oběd, ale nějak nám to pořád nevycházelo a poukaz má platnost jen do konce měsíce. Zítra má švagrová oslavu a pozítří máme zase další akci (košt slivovice). Bude to náročný víkend.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,486. až 4,500. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist