únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,501. až 4,515. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866730
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Evi, gratulujeme k samostatnému stání:)) Jinak my květák děláme jen obalovaný a někdy ho dávám do polévky, jako mozeček ho nemám ráda. To vždy mamka dělala doma a já to nesnášela :(, ale někomu to chutná.
    Já dneska budu vařit guláš:D
    Včera jsme byli na té návštěvě u mé sestřenice. Tedy docela jí obdivuji,že zvládá tři děcka, ale ona ty dvě starší má fakt vychované a poslouchají na slovo. Ten maličký byl správný, tři měsíce mu budou, ale nejradši měl, když ho někdo nosil:D Zatím má pět kg, ale přišlo mi,že je lehoučký proti Adámkovi, Adámek vždy k malému se přisunul a koukal na něj a nejradši by na něj vlezl,ale to jsem ho radši dala pryč. Ale když malej začal řvát, tak začal i Adámek.. Pak jsme šli ven, mají vedle baráku hřiště a posezení,tak jsem Adámka sklouzla na skluzavce,pak jsme chvilku hopsali v trampolíně. Jen do písku jsem ho nedávala, páč ho měli nějaký seschlý a pak tam lili vodu,takže bláto.. Jízdu busem jsme taky zvládli,jen řidič se snažil být vtipný.. Jsem totiž nechala Adámka venku v golfkách a šla dovnitř zaplatit a on na mě,zda ten kočárek budu tlačit před autobusem nebo jak.. Tak jsem mu řekla,že mi snad otevře zadní dveře, abych si ho tam dala ne??
    Tak zatím pááá, Adámek se mi tu rozčiluje u stolku..

    #866731
    Anonym
    Host

    Ivčo, já tem květák na mozeček asi nikdy ani nejedla. Ale v samce žádnou jinou normální zeleninu neměli a já se snažím udělat Kubovi aspoň jeden den v týdnu bez masa. Tak snad nám bude chutnat.
    U nás už je 20st. Se mi v těch teplech vůbec nechce chodit ven. No ale dneska budeme muset. Musím vyvenčit psa, abysme mohli jít na tu véču.
    Jinak Kuba zatím ještě sám nestojí. To byly spíš jen takový pokusy. Ale myslím si, že to nebylo omylem, ale úmyslně. Protože se fakt tou jednou rukou zkoušel postupně pouštět a přitom vyrovnával nořičky a záda. Řekla bych, že dýl to zkoušel, než pak sám stál. No ale aspoň něco a máme nějaký další posuny. Tak třeba do léta už bude sám chodit.

    #866732
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak snad vám bude ten mozeček chutnat.
    Já už uvařila guláš a k tomu knedlíky, v mezičase jsem vyžehlila dva košíky prádla. Adámek totiž spí,tak jsem měla na toto klid. Jinak by mi furt lezl k prknu a tahal kabel atd..
    On je v tomto pěkněj lumpík,ale to taky znáte,že ?.)
    Adámek si to stoupání k nábytku uplně zdokonalil a dokonce už dneska hezky stál a jen jednou rukou se držel. V postýlce se zas chytnul za horní část a pak nohy prostrčil ven a visel tam a řval,že neví, jak nohy dát zpět.
    No je docela fakt horko, my pojedeme taky ven, koupit dárek k narozkám.. Ale možná až tak ve dvě..
    Jinak u baráku z jednoho boku včera postavili lešení, jen asi si dali pauzu,páč dále nestaví.. ale mají ho postavit kolem celého baráku a pak začít zateplovat.. Ale když to včera stavěli,tak to byl fakt rachot..

    #866733
    Anonym
    Host

    Tak květák chutnal.
    Ivčo, kdybych věděla, že si malej dáchne dopoledne na 3 hodiny, tak bych taky žehlila. Jenže já nejdřív chystala oběd a uklízela a pak jsem jen čekala, že se vzbudí. Nikdy takhle dlouho nespává. No to je asi tím, že jsme si na dnešek něco naplánovali :@ . No jsem zvědavá, jak bude dneska ještě spát a jak to s babičkou zvládnou.

    #866734
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, doufám,že si tu večeři užijete a že nebude Kubík doma řvát. Je dobré odejít,když bude Kubík něčím zabraný a nebude vnímat,že jdete pryč. Takhle jsme to udělali,když jsme šli do kina a bylo to pak v pohodě.
    Adámek poslední dobou spává 2-3hodiny,takže pak vše mohu udělat,co potřebuji, ale taky mám občas lenoru a nechce se mi nic..
    Ale nyní už čekám,kdy se Adámek probudí,aby dostal oběd a jeli jsme pak do toho obchodu.

    #866735
    Anonym
    Host

    ahojte holky, fakt pravidelně čtu, jen jsem líná psát :),
    Evi užíj si večer a odejít fakt jak píše Iva, u nás je řev jak jdu jen do práce nebo i s košem. je brutální závislák.
    včera jsme byly na kontrole na té neurologii, tak mám dávat na doma papučky, že se malé trošku vyvrací pravá nožka (má jako kozí nožku, že jí špička směřuje do středu), jinak prý velikánská pochvala, poslala jí chodit po ordinaci, pak do druhé místnosti za sestou aby viděla jak zvládá překážky, (práh), přešla, nezaškobrtla a ani se nepřidržovala futer. tak jsem fakt ráda, navíc už je to bez kontroly, pořád jsem musela myslet kdy zas půjdem, i když už žádné cvíčo nehrozilo.
    Ivi, tak Adámek bude běhat dřív než Kubík. ale i kdyby, tak jednou se všichni rozchodí a nakonec budou utíkat. u nás už to je také spíš jeden velký běh. Evi, zkus dát Kubíkovi vařechu do ruky, ty chytni druhý konec a stůjde v prostoru, pak to pust, my to taky tak zkoušeli a pak se s tím i rozešla, to taky pak za chůze pustíš a on se přitom pořád drží, na tohle ty děti zas chytré nejsou 😀
    Bibo, toto teda uteklo, už tě i lituji, když vzpomenu na ten poslední měsíc, tak byl fakt krutý, ale možná i tím „stresem“ že nevím kdy to začne a jestli to poznám. budem držet pěstíky a hlavně až je vše bez komplikací. Už Mareček Filipka kopnul???
    muísm se vám pochlubit, dnešní noc byla delikátní, spala už v půl 7 a probudily jsme se v 8:15 a přes den jsem jí šoupla spát před 11 a před 1 se probudila. fakt paráda. stihla jsem se nachystat na klienta, uklidit, navařit. jo a mimochodem, mě mozeček děsně chutná a dělám ho častěji než obalovaný, mě totiž nebaví obalovat a hlavně to smažit.friták by se u nás neuživil, máme smažené tak max 1x za měsíc a aby mi tam smrděl olej takovou dobu, to zas né.
    u nás se už zase spí, tak jdu dát nějakou mnamku a začít zas fotit hadříky od malé, je to 86 o které vím že nemůžem vynosit, navíc už nějaký týden oblíkám body s louhým rukávem 92, jinak byla jak vyrostek.
    mějte se a užíje víkend, nechci to ochlazení, jsem fakt ráda jak malou nemusím navlíkat

    #866736
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    Peti a kolikrát jste byly na té neurologii? Je super,že už tam nemusíte. My tam jdeme na konci května,tak snad DR. nenajde něco na Adámkovi, ale my tam byli tehdy,že vůbec nelezl,ale nyní už si stoupá k nábytku,tak snad je to tak nějak v limitu.
    Dneska dokonce začal si stoupal tak,že si nakročil jednou nohou a pak si stoupnul na nohy. Předtím se vždy chytnul nábytku a vytahoval se na nohy.
    Jen nechce ze stoje dolů, prostě stojí dlouho u nábytku nebo se lehce někam posune, ale pak když už chce dolů,tak nechce sám, začne řvát.Mě se zdá,že se bojí dolů, snažila jsem se mu ukázat,aby si pokrčil nohy a pak si sednul, ale hned mě odstrčil.. Snad toto nějak vylepšíme 🙂
    U nás se už taky spinká.
    Jinak bych ráda Adámkovi koupila takovou tu zdravou lahev nebo jak se to jmenuje a naučit ho z toho pít. Už chci nějak odbourat to pití z flašky. Tedy krom mléka a kaše. Hrneček nám jde, ale pak s ním mává a skříká všude kolem čaj. Ale rád z něho pije, ale zas ten hrnek nemůžeme brát ven na prochajdy.
    tak zatím páá

    #866737
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak zkus Adámkovi takovou tu petku s pítkem (jupík play, nebo neperlivý rajec). Je tam membrána, takže to jen tak neteče. Já jsem zatím spokojená s tím Lovi hrnečkem, cáká jen když ho hodí na zem, tak tím nárazem, má víčko, ale to jde hůř oddělat. Jinak spokojenost.
    Peti, vařejku zkoušíme, ale tak lehce oblbnou se nenechá, chce hezky cítit moje ruce. Občas mu stačí i jen jedna ruka, když v té druhé něco drží, ale to se mě pak drží jako klíště, ale nepodpírá se. Jinak dneska se už zase na chviličku pustil, ale dával si pozor, abych ho neviděla a pak se tomu smál. Tak uvidíme kdy se sám rozejde. Dávám mu tak do konce června (doufám).
    Večeře byla super. My když dáváme malýho ke tchýni, tak s odchodem problém není, to nám klidně i zamává a odstrkává nás, ať mu nepřekážíme.
    Teď už je Kuba taky v postýlce. Dneska o hodinu a něco dřív než jindy, odpoledne už totiž nespal. No a já se asi jdu válet k výměně manželek.
    Tak se mějte hezky, užijte si víkend i přes ochlazení!

    #866738
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    dneska jsem byla akční a udělala jsem i koláč s jahodama a pak polévku, guláš byl ze včera.
    Máte to taky tak,že když potřebujete vařit,že dítko máte u nohou a furt vás nutně potřebuje ?
    Aďa mi furt byl u nohou a řval,že se mu nevěnuji. Nakonec tak fňukal,že jsem myslela,že chce spát a on pak juchal v postýlce o sto šest. Pak přišel táta,tak šel z postýlky a s tím,že nejdříve bude oběd a pak do postýlky.
    Jsem vařila kuřecí vývar a Adámkovi jsem odebrala zeleninu a maso a trochu vývaru a rozmixovala jsem mu to do husté polévky a ten dlabal, tři sběračky polévky snědl. On prostě má rád hustou polévku. Pak jsme si dali kafíčko a Adámek chtěl kus koláče a byl spokojený. Ještě jsme vyjeli na procházku. Koukali jsme zas na zvířectvo. Slepice a kohouti se Adámkovi líbili pak ještě na dvě kozy. Jedna měla rohy a druhá ne. Adámek jen koukal.
    A přijeli jsme domů a Adámek usnul, ale jsem ráda,že usnul až po jídle. Včera usnul před jídlem a pak nechtěl moc jíst. Se mu nedivím,kdybych se vzbudila,tak bych taky hned nechtěla jíst..
    tak páááá a hezký víkend přejeme.

    #866739
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, zdravím zas od diplomky. To je vopruz…
    Evi, úplně ti tu večeři závidím. Taky přemlouvám manžela, abychom si někam zašli. Je teda pravda, že večer bývám většinou ko, ale určitě bych se pro jednou překonala. Ve středu asi půjdeme do divadla, tak snad se nic nepo… a hezky si to užijeme i se skleničkou po představení.
    Ivanko, my taky používáme tu zdravou láhev, ale když ji prcek otočí a není zrovna zavřená, tak teče. Občas Janka pije i s flašky od Jupíka, ale to určitě není nejzdravější (BPA free:D ). Ale to není žádná petka, že?!
    Bibo, Johanka na nočník chodí pravidelně akorát ráno, to se i krásně vykaká, ale pak už záleží na tom, jak ji tam dávám, sama si potvůrka nechce říct. Krom kakání, to někdy chytíme. Spíš mám teď problém do ní nalít víc tekutin, moc nechce pít. A to zkouším i naředěné džusy. Všechno ji zaujme na chvíli. Nejvíc jí chutná od cizích, to vypije i celý hrnek.
    No nic, já asi půjdu za chvíli spát, manžel stejně cvaká z jednoho kanálu na druhý a diplomky už mám nad hlavu. Je to hrůza, mám tam víc poznámek než textu a ty se zrovna do normostran nezapočátávají. Chjo… Tak zas zítra. Holky, užijte si zbytek víkendu, tady dnes bylo extra hnusně, tak snad zítra bude líp. Papa

    #866740
    Anonym
    Host

    Všechno nejlepší k svátku, matky!
    U nás za celý víkend nic nového. Včera jsme byli u švagrové, měla narozeniny. Tak jsme se zase podívali, jak je její synek šikovný, že už v 11 měsících chodí a ten náš pořád nic. Dneska (za hodinu) jdeme na košt slivovice. No a Kubíček samozřejmě stále spinká a ještě neobědval. Ale už to má uvařené, takže jen ohřeju.
    Dneska je tu docela zima, píše nám to 10st.
    Kájo, já jsem diplomku měla napsanou brzo, ale vedoucí mi ji pořád vracela na opravy. Každá jsme totiž měly jinou představu o konkrétním zaměření. Takže s Tebou soucítím a vím jaký je to vopruz. Snad už to budeš mít brzo dodělaný a budeš pak jen odpočívat a těšit se na mimčo 🙂 . To divadlo si užijte. My na tu večeři šli, protože ji Michal dostal k narozeninám. Jinak bysme se asi taky nikam nedostali. Nejsou peníze a ani čas :'( .
    No nic, jdu se chystat na tu akci. Musím se trochu zcivilizovat dokud Kuba spí.
    Tak se mějte hezky.

    #866741
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    taky přeji vše nej k dni matek :)) Dostala jsem dortík:D
    Kájo,ať ti ta diplomka jde od ruky a máš jí brzo napsanou :))
    Takže z té lahve to taky cáká,když je otevřená? No ono asi ze všeho, že ? A Janka pije čaj nebo i džusy? Já vím,že ze začátku jsme taky bojovali s pitím,ale pak jsem zjistila,že Adámek má rád teplejší čaj a od té doby máme klid a pije hodně. Když jsou horka,tak pije i chladný čaj.
    Adámek zatím pije jen čaj, on ty džusy a šťávy nechce,tak mu to nenutím.
    Evi,tak vy jdete na slivovici?:) Tak to si to užijte, ale Kubíkovi nedávejte,aby Vám pak moc nevyváděl:P
    Evi, na to chozeni Kubík určo brzo přijde,třebas se jen bojí. Vem si nás, jak dlouho jsme nic nedělali a už Adámek stojí u nábytku.
    Jinak holky, Adámek objevil auta,tak furt s nima jezdí. Dokonce má ferrari a to má nejradši:D
    tak zatím pááá a hezkou neděli.

    #866742
    Anonym
    Host

    Ahojte maminky a také přeji všechno nejlepší k svátku 🙂

    Ivi, máme tuhle láhev, ted jsem kupovala i druhou, je netekoucí. občas se stane že vyteče něco, ale u nás se válí neustále na zemi, hází jí schválně ze stolů, … a je za málo peněz http://www.babymarket.cz/488,sportovni-hrnicek-b.ruzova-canpol-babies-56-113.html , jestli ti z toho bude pít vyzkoušej jednoduše, dej do hrníčku klasické brčko apokud se to naučí, bude z toho pít. taky máme koupenou zdravou láhev, jenže ta se musí naklánět a pak v tom má fakt bugr, že jedna se nenaklání, další jo, tak jí dávám jen tu se slámkou.
    Kájo, kolik ti ještě chybí napsat? jsem věděla proč nejít na výšku, i dkyž nevím co vlastně diplomka jako takhl je, ale asi by mě to nebavilo, psát o něčem a ještě na hodně liistů.
    Evi, Kubík se rozejde, mě na poslední kontrole na neuro dr řekla že do 15 měsíce má dítě na nechození nárok. tak bych dala Kubíkovi ještě chvilku času a třeba za 14 dní pro jistotu zašla k dr. Kubík se děsně prohýbal v zádíčkách, tak jestli mu u toho stání třeba nevadí tohle.
    taky máme děsnou zimu, jsme byli dopoledne venku a fakt jsem vyzmrzala. máme 10 st. prcek spal jen hodku a ted byla už protivná, zkouším jí udržet v postýlce, pokud neusne do 10 minut, vytáhnu jí. i tak si odpočnou nožky a půjdem pak ven, aspon že už neprší.
    zatím se mějte a užívejte, evi vy se moc neopíjte :D, papa

    #866743
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsme byli na procházce, zas taková zima tam není, jen fouká studený vítr. Koukali jsme zas na labutě a kachny a taky na koně. Taky jsme míjeli nějaké děcka, na které furt máma řvala a oni jí stejně neposlouchali.
    Peti, my máme doma takovou podobnou lahev s brčkem,ale Adámek jaksi nepochopil sání z brčka. Já spíše řeším nějakou lahev,kterou pak budeme moci vzít i ven. A hlavně,aby se jí naučil držet.. Já vím,že by se naučil i na to brčko. Ale z toho to dost cáká..
    Jinak tu vedle mě Adámek stojí a drží se židle a pár krůčků udělal ke mně :)) Je to fakt sranda. A zpívá mi tu k tomu.
    No a od rána kandí, vždy malej bobek do pleny a takhle už snad po páté:S Přitom měl ovoce, jogurt, tak nevím,co ho zacpalo..
    Tak už ho mám u klávesnice..tak zatím páá

    #866744
    Anonym
    Host

    Ivi, tak nám brčková teda necáká a jezdíme právě jen s touhle lahví, nebot fakt drží. stejnou má kámoška, taky jsem jí ji doporučila a taky jí malá necáká . je tam membrána, tak pokoukej po obyč slámkové. Evi, vy jste ji už zkusili? my máme teda 2 od toho canpol a ani jedna neprotýká.
    my už jsme taky doma, je hrozný vítr, do toho i co 10 minut pár kapek.
    zítra jdu na prevenci na gyndu, ale mám problém. díky té trampolínyj sem zjistila že mi nedrží močák. jsem z toho celkem na nervy. byla jsem tam sotva minutu a už jsem musela letět na záchod a skoro nic nešlo. všimla jsem si toho i když se směju, ale nějak jsem tomu teda nedávala pozornost. snad mi dr poradí.
    jé zlobr je protivná, tak jdu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,501. až 4,515. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist