únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,516. až 4,530. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866745
    Anonym
    Host

    Peti, on z toho brčka neumí pít. Nějak mu to nejde a tak tu flašku hned chytne za brčko a cáká a cáká a hrozně se mu to líbí. Ale zkusíme ji zase později.
    Na ty Kubovy prohnutý záda se chci zeptat dr., až tam půjdeme na očko (v 15měsících). On se fakt hrozně bojí, nebo je spíš opatrný a nechce se pustit. Už jsme i zkoušeli posunovat konferenční stolek dál od pohovky. Ale on si to vždycky proměří a když zjistí, že bezpečně nedosáhne, tak si sedne a kousek si popoleze. Ale když si má k čemu stoupnout a okolo čeho popocházet, tak je hned na nohách. Teď jsme začli zkoušet chození s koštětem, protože tam nevidí, jestli to koště držím nebo ne. Neteř se tak naučila. Tak uvidíme, jak to bude fungovat u nás. Je taky fakt, že ten synovec včera chtěl zase chodit za každou cenu, ale udělal tak 2-3 kroky a pak vyloženě skočil šipku. Vyloženě nemá pud sebezáchovy. Všechno zkouší a je mu jedno jestli se natluče. To Kuba nedělá, ten je opatrný.
    Na tom koštu slivovice Michal řídil a já to na takových akcích nepiju. Dám si třeba doma jako lék, ale jinak ne. On totiž Michal vyhrál třetí místo v třešňovici (tchán ho tam poslal). Takže účast dobrovolně povinná. No ale ty 2 hodinky jsme to tam vydrželi.

    #866746
    Anonym
    Host

    Evi, my za brčko nedržíme, pravda. a taky jsme nechtěly pít, ale nakonec se naučila a jsem s tím spokojená. možná víc než s tím hrnečkem 360. tam když ho nemá plný, tak se rozčiluje že nic neteče.
    to byl teda dobrý košt slivky, když sis nemohla koštnout :DD. já jtuhle meducínku teda vůbec nemuísm, mě to děsně smrdí a je to silné.
    už máme klid. malá byla na odstřel, pořád lozí do sladkého šuplíku a donáši dobroty. tak jsem sebrala malou ke hračkám, tátu donutila tam dát pojistku, nbot nemáme to kde jinde dát a nechci aby pořád tahala. už dostala tolikrát po rukách, zadku, dokonce i skříplé prsty byly, ale nechce si zapamatovat že tam chodit nebude.

    #866747
    Anonym
    Host

    Peti, Kuba nesnese, abych mu pití držela, takže každý nový hrneček mu musím dát do ruky a čekat co se stane. No a u toho brčkového to brčko strčil do papule a nic mu neteklo, tak naklonil a stále nic, tak ho chytl za brčko a řechtal se jak z něho cáká čaj. Ten lovi 360° vypije v pohodě až do dna. Tak jsem ráda, že aspoň z něčeho pije.
    Jinak na tu slivovici jsme měli účast dobrovolně povinnou. Tchán chtěl dát do soutěže vzorky, ale na sebe to jako organizátor napsat nemohl (teda spíš tolik jich mít nemohl), tak zapojil celou rodinu a my to odnesli taky. Mě slivovice nevadí, občas si dám, ale na takových akcích mě to prostě neláká. To je asi jako když jsme byli na ochutnávce vín. Zachutnalo mi asi druhé co jsem koštovala a jinam jsem se už nedostala 😛 . Ale slivka je silná, takže se to takhle chlastat nedá. Přeci jen jsem měla s sebou dítě. Ten byl z toho taky tak unavený, že usnul už v 8.
    No a s těma zákazama je to u nás taky tak. Můžu mu říkat co chci, plácat přes ručičku, odnášet pryč,… a stejně je mi to prd platné.
    No nic, jdu žahlit a pak „žehlit ucho“ do ložnice.

    #866748
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    Aďa si vyfňukal v pět hodin spánek a kdybych ho před osmou nešla vzbudit,tak snad spí dál, ale určo by se pak v noci vzbudil a řval by hlady. Tak jsem ho vykoupala. Jako obvykle poslední dobou,hned jak jsem ho dala do vany,tak začal čůrat. No lepší do vany,než do postele po koupání. Pak se mnou koukal na Zázraky života a po třičtvrtě na devět jsem ho nesla do postýlky, ale už asi spí, z chůvičky se nic neozývá..
    Normálně,když jsem byla tu u pc a Adámek tedy ještě byl vzhůru,tak si stoupnul u gauče, my ho máme do L,takže si stoupnul u rohu a pak se o kolo něj posunul a pak se chytnul jednou rukou mé židle a udělal tři krůčky ke mně:D Jsem uplně koukala. Ale je to taková spíše vlašťovka budoucích krůčků :))
    Tak pááá a dobrou noc.

    #866749
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jinak já postupně dávám všude nějaké ty bezpečné úchytky, dokonce i na mrazák, Adámek si začal u něj stoupat a najednou objevil,že se dá otevřít.. Zatím linku nechává být,páč tam jsou skříňky s lepšími panty a pro něj ještě těžké na otvírání..
    Jééé Evi,já ti přihodím taky košík s prádlem,jo? :))

    #866750
    Anonym
    Host

    Ivčo, klidně přihoď! Bude tady ležet s těma našema dvouma 😛 . Nějak jsem byla jednou ve skluzu se žehlením a stále jsem to nedohnala a kupodivu z těch 2 košů jsem ještě nic nevytáhla, že by to bylo potřeba. No jo, chtělo by to tu sušičku.

    #866751
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak já nakonec ten košík s prádlem včera vyžehlila v půl desáté večer,abych měla klid. No zas takový nemám,už mám na balkoně další prádlo. Ale zatím neuschlo. Tak jsme s přestávkou na mléko, spali až do osmi,ale i tak jsem nějak ospalá..

    #866752
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Ivčo, my taky spali skoro do 8. Ale po půlnoci se vzbudil na mlíko, protože večer usnul asi hodinku po véči, tak jsem ani mlíko na spaní nedávala. Já šla teda spát až po jedenácté, takže budíček za necelou hodinu mě taky celkem rozhodil a jsem nějaká nedospalá. No a protože se Kuba probudil až skoro v 8, tak jsem mu už mlíko nedávala a už sedí v židličce a cpe se raženkou. Nejdřív obral zrníčka a pak začal papat. Pak dostane ještě lipánka jablko s mrkví. Ten mu kupodivu docela chutná, ale jeden mu na sváču nestačí, tak to musíme takhle kombinovat s pečivem.
    Dneska je tady nějak zataženo a 11°C.

    #866753
    Anonym
    Host

    Holky, co mám zítra uvařit Kubovi z telecího masa? Chtěla bych zkusit nějakou omáčku, ale jsem nějak bez nápadu 🙁 .

    #866754
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,to má Kubík bohatou svačinu, Adámek snídá jen jogurt a víc do něj nenacpu. Co se týká pečiva,tak sní vždy jen kousek.
    Já mám taky dilema s obědem,co dneska uvařit. Ty jo, telecí jsme ještě nikdy neměli. Jak to chutná? No je to mladší hovězí,tak asi dobře :))
    Adámek dneska stál mezi gaučem a stolečkem a držel se i tak rukama. Pak se snažil jako udělat pár kroků a nakonec se zkulil na zem, docela držkopád,ale zatočil to,tak dobrý :))
    Stejně to dítě furt vymýšlí nějakou lumpačinu. Zrovna rozházel tátovi knížky do školy a jednu dokonce už asi rozlistoval..

    #866755
    Anonym
    Host

    Ivčo, ten lipánek má jen 80g (je to ten jogurtík) a klasický jogurt nebo tvaroh mají přes 100g. Toho pečiva taky moc nesní, proto mu to takhle kombinuju. Taky ten lipánek stojí 13Kč a když je ho tak málo, tak dva mu na jedno jídlo fakt kupovat nebudu, to ať se dojí rohlíkem 😛 .

    #866756
    Anonym
    Host

    Jo a to telecí mi přijde jako jemnější hovězí. Michal ho včera koupil, protože v poslední době máme pořád kuřecí, Kuba teda občas skleničku s nějakým jiným masem. Asi budu muset juknout na net na nějaký recept.

    #866757
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak už jsme u babi a dědy v Mostě. Dojela jsem sem sama autem…. to je co říct (nerada řídim),le dostla jsem od našich škodovku když jsem jezdila do práce a měli jsme s manželem jiné směny a otřebovala jsme auto a ted co jsem doma na mateřské tak je dá se říct to auto nevyužité a už rok poslouchám od bráchy jak by ho chtěl, že ho akorát huntuju, že nejezdí a kdesy cosy za kecy tak jsem se naštvala přivezla ho sem ať si ho strčí za klobouk. Fakt už mě to nabvilo poslouchat. Je pravda, že tam stálo nevyužité a když ho využijou tady… tak proč ne. Jen nevím co bucu dělt za dva roky až budu muset do práce :^) . no třeba ještě nebudu muset…. a další 3 roky si dám odklad 😛
    Včera tady taky byla pěkná zima. Byli jsme na zahrádce celý den a já pěkně vymrzla. Tak hsem tam alespoň sekala trávu aby jsme se zahřála. Malej byl pořádně oblečenej takže bez problému. Řádil tam jak černá ruka a vymýšlel bejkárny…. jako vždy 😀
    Děcko já telecí maso snad nikdy nejedla takže recept bohuželk neporadíma,le myslím, že by z tohoi šla nějaká omajda na způsob svíčkové či tak něco na zelenině.
    Jo a stím chození,. Kamarádka má malého tomu budou v červnu 2 roky a začal jí chodit něco kolem roku…. pak se mu najednou nechtělo takže přestal (asi někde upadl a bál se) a začal sám od sebe chodit až asi v roce a půl takže holky klídek. Ten náš lotr už mi utíká a má z toho děsnou srandu. Občas sebou sekne tak kouká jak bubák,ale učím ho, že musí dávat pozor a neběžímhned k němu a nekonejšímho. Zkrátka řeknu ať vstane a hotovo. Koukne tda na něj někdo kouká a když nikdo nekouká tak vstane a když jo tak začne héééreckej výkon.
    No zítra jdemem k tomu očnímu tak pak písnu jak jsme dopadli a zda už nám napíšou brýle :S
    Bobeš chrupká a douifám, že bude ještě mnimálně hodinu 😛
    Tak pa pa jdu pokoukat na fB

    #866758
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, to je kosa, co? Ani se mi moc nechce ven. Včera jsem si s Jankou udělala 3-hodinovou procházku a došla jsem úplně vyřízená. Tak dnes jen na nákup a zpět. Taky se vám stává, že v obchodě zapomenete koupit to, pro co jdete? Já se dnes vracela pro pórek:) .
    Evi, my telecí milujeme, vlastně z něj jde všechno jako z hovězího, třeba rajská. Vynikající jsou i řízky – ty pravé vídeňské musí být z telecího. Super recepty bývají v Apetitu nebo od Itala, tak koukni, jestli jsou i na netu. Kuřecí se u nás doma jí tak max. 1x týdně. Raději kupujeme krůtí. I když člověk taky neví, jestli krůty (a nejen je) nedopují hormonama stejně jako kuřata. My teda trochu patříme k těm bláznům, co zkoumají obaly každého produktu, než ho koupí. Takže u nás byste nenašly spoustu věcí:) 😀 . Nejhorší je, že některé „dobrůtky“ stejně do Johanky nacpou příbuzní a tak. Ale aspoň jí nebude líto, že to nikdy nezkusila.
    Peti, jak jsi psala o tom močáku. Dělali ti nástřih? Po tom to bývá dost časté. Jinak ti určitě pomůžou i některé cviky na zpevnění pánevního dna. Já jsem chodila na předporodní a poporodní cvičení a to mi hrozně pomohlo. Pokud není problém v nějakém porušení močové trubice, tak ti asi stejně nic jiného nedoporučí. Ale ty cviky jsou fakt jednoduchý. Pro začátek stačí i sedět a stahovat tam dole svaly, jako kdyby se ti chtělo na velkou a ty to musela držet. Ale určitě je dobré řešit to teď, než se počůrávat později.
    Bambulko, ty děti jsou fakt komedianti, u nás je to stejné. Teď se Johanka naučila, že když má bolístku, tak jí ji pofoukám, takže s každou blbostí chodí za mnou.
    Jo, a mám novinku, od minulého týdne už mimi v bříšku kope:) . Zatím je to příjemné, tak si to užívám. Nějak rychle to utíká, příští týden zas na gyndu.
    Tak hezký večer, já koukám na Rain Mana:) .

    #866759
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, u mě taky normálka, tuhle jsem šla domů z krámu a vzpomněla jsem si,že jsem nekoupila droždí a tvaroh na vdolky.. Ještěže tu máme večerku.. Já si už musím psát i lístek do drogerie.
    To je krásné,že už mimi kope,ty první kopanečky jsou takové jakoby šimravé,že ? :)) Na konci už to byl nářez:O 😀
    Jinak já tedy studuji na věcech v obchodě pouze dotum spotřeby, na ostatní se radši nedívám,to bych se pak zděsila a nic nekoupila.
    Normálně tuhle jsem koupila pacholíky pro Aďu a normálně dva byli plesnivé, ale vše v pořádku, nebyli prošlé nic.. Njn,pod víčko člověk nevidí 🙁
    Leni, tak držím palečky s očním, aby jste dopadli co nejlépe :)) A to budete u bábinky hýčkaní, že ? .))
    My vždy jsme, když jsme u našich.
    Dneska mě Adámek zas probudil zpíváním. AAA už se blíží:D
    tak zatím páááá

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,516. až 4,530. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist