únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,561. až 4,575. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866790
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi a jak je to u vás s přebalováním? Taky Kuba furt má nohy u hlavy ? Adámek furt, dokonce si kouše i nohu nebo si projíždí prstíky a zkoumá je.. Takže mám pak problém mu tu plenu dát, furt mu natahuju dolu nohy a on je zas zvedá,tak se pak nediv,že když začal čůrat,že vzal sebe a vše kolem..
    Já halušky neznám :(( tak ti neporadím.
    Jééé,to se bude váš pejsek mít,když mu tak vyvařuješ. Vy mu nedáváte granule? Nebo dáváte a má maso na zpestření?
    Tak my jsme už po obědě, dělala jsem stehna na bramborách, prostě jsem to pekla dohromady a pak jsem udělala hovězí polévku a část pak odebrala Adámkovi a udělala mu z toho hustou polévku s masem,tak snad to bude jíst..

    #866791
    Anonym
    Host

    Ivčo, nohy hore jsou ještě v pohodě. Kuba si rád sedá a chce se dívat z přebalováku dolů. To je pak teprve peklo. Jak mu chceš totiž namazat prdelku, když sedí…
    Pes dostává granule s něčím. Většinou nějaký zbytky od večeře, kuřecí krky, srdíčka, kapsičky, rýži,… Samotný granule jsou jen nouzovka. Chtěla bych se mít jako náš pes. ven jde tak 3x denně a jinak spí, nejlépe na pohovce, pod postelí nebo v posteli. Jídlo má dostávat správně jen večer, ale když někdo něco jí, tak mu trochu dá. Nejvíc ho teda asi krmí Kuba 🙁 .
    Tak snad bude Adámkovi polívka chutnat. Kuba bude mít polívku zítra. To bude zase boj.

    #866792
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, vy máte ještě přebalovák? My už přebalujeme dlouho na posteli.My měli úzký přebalovák.
    A tak se Adámek na posteli může furt otáčet,sedat si atd.. jen mi hold občas postel počůrá,ač tam mám tu podložku,ale on se vždy šoupne nebo jako dnes a je to.
    Adámek už asi dvě hodiny spí.. tak snad se probudí do růžova a dá si tu polévku.
    Váš pejsek se má,když takhle celý den prospí a dostane nažrat.. Náš kocour se taky má, taky furt spí a pak se nažere a zas spí. Jen večer je divoký a lítá tu.

    #866793
    Anonym
    Host

    Ivčo, my máme přebalovák cca 70x70cm. Většinou ho tam dávám jako z rohu do rohu, jinak mě kope do břicha a odžduchuje se a pak se majzne do hlavy. Když jsem ho přebalovala na posteli, tak jsem se pak nemohla pohnout, jak mě bolela záda.
    My se teď vrátili z prochajdy. Krásně svítí sluníčko, ale ve stínu je chladno a pofukuje studený vítr.

    #866794
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, tak jsme se zase vrátili od mamky, už to sama teď s Fílou moc nedávám..Tak přes týden jsme u našich a na víkend doma s manželem. Máma se urputně snaží naučit ho na nočník, prý jsme to dávno uměli a včera zaznamenala „pokrok“. Když Fílu vysvleče z plenky, tak se ho snaží posadit, ale on moc nechce, zato běží někam do kouta a tam se vyčůrá a pak ukazuje loužičku a říká TO TO, jako tak tamhle to máš, jak jsi to chtěla :). No a včera se takhle navíc i 2x pokadil..takže asi si uvědomuje, že něco dělá a může to i ovlivnit, kdy to bude..Ale sama teda tu s břichem moc ty hovínka po podlaze lovit nechci, tak mu rychle dávám zase plínu.. To máte ještě dobrý, když vám při přebalování klucí zvedaj nohy nebo seděj, Fíla mi někdy vyloženě utíká. Jinak mi pžedevčírem říkal pošťák, jestli jsem nespolkla meloun..v první chvíli jsem to nepochopila :), ale vypadám fakt jak s nějakým míčem pod trikem..Tak říkal – příště kousat 🙂
    No měli jsme zase monitor a tentokrát tam malej tak řádil, že to byly jen takový útržky spíš. Taky se mi dělá blbě, když ležím na zádech, takže při tom raději sedím..Tak já jdu ještě něco trošku pokoukat, mějte se hezky, má být hezky o víkendu 🙂

    #866795
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, my máme vysoko postel nebo jak to napsat, takže se tolik nekloním.
    Bibo, tak to plně chápu,že sama to už s Fílou nezvládáš tak jako dříve. Ale jak si psala s tím,že čůrá a kadí do rohu, to jsem se fakt pobavila:D I když je to fakt zákeřné od něj, do nočníku ne a do rohu ano.. Jak všichni říkají,to dítě si musí na vše zvyknout. Já tedy zatím Adámka neposazuji na nočník, ale za to trénujeme tu lahev novou a furt jí nějak nechce. Ale už si na ní zvyká.
    My byli taky venku, ještě koupit dárek pro babi a nakonec jsem vybrala i dárky pro mojí ségru a mamku,mají příští týden svátek. Tak to mám aspoň vše koupené 🙂
    Adámek byl zas v krámě hodný, za to doma začal řvát, že se s tím pribiňákem courám..

    #866796
    Anonym
    Host

    Bibo, jsem si představila jak Fíla běží do rohu a tam se vyčůrá. Hlavně bych chtěla vidět jak se Tvoje mamka poprvé tvářila 😛 . Je to fakt sranda, ale doufám, že nás to nepotká. No ale plně Tě chápu, že to sama nezvládáš. Musí to být fakt náročný.
    My jeli do nákupaku nakoupit nějaký dárečky pro tchýni. V CaA jsem nechala asi 800 a to mají na dětské oblečení 20% slevu. No a cestou domů Kuba usnul v autě. Spí už skoro hodinu. To bude zase noc a zítřejší den.
    No nic, jdu trochu uklidit a pak asi začnu toho spícího prince budit.
    Přeji hezký víkend!!!

    #866797
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsme dneska byli přát Adámkově tetě a babičce k narozeninám. Takže Adámek nejdřív baštil polévku,pak juchal a juchal a po obědě jsme vyjeli všichni na procházku,tak usnul v kočárku a pak se nějak probral,ale znáte to, občas to není ono,tak byl takový furt ufňukaný a až přesnídávka zabrala. No a pak samý úsměv a laškování s babi. A nakonec objevil popelářské auto a s tím si tak vyhrál. Jen jsem ho pak zvedla a on to auto hodil na zem a bylo byl korby.. tak prý děda zpraví..
    Vrátili jsme se před chvilkou,hned šel do vany a pak kaše a už hajá v postýlce.
    Zas jsem se ho ptala,kde je Ajka (jako každý večer),tak dneska zřetelně řekl tady a ukázal na ní :)) Prostě ty děti přesně ví, kde co je :)) A občas i ty slůvka :)))
    Tak hezký večer.

    #866798
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jaký byl víkend? U nás celkem normální. V sobotu dopo jsem byla koupit Kubovi botky. Nakonec jsem vybrala látkový kecky s pogumovanou špicí – http://www.detske-boticky.cz/befado-869b005-seda.htm máme sice hnědý, ale fakt se mi nechce sjíždět net, abych našla tu stejnou barvu. Stejně je má zatím na písek, tak kožený nepotřebuje a tyhle jsou taky kvalitní. Až začne chodit sám, tak mu pořídím sandálky a plný kožený botky.
    Dneska jsme byli u známé na návštěvě a venku jsme potkali Jiřinku a Týnkou, tak jsme se chvilku zdrželi na pískovišti 🙂 .
    Já teď sháním novou chůvičku. Máme půjčenou a Kuba tu rodičovskou stáhl ze stolu a teď v ní chrastí. Takže musím koupit novou. Bohužel tuto už nevyrábí. Máte typ na nějakou dobrou za dobrý peníz? Ale potřebujeme, aby měla dosah i přes betonový strop.
    No nic, jdu pátrat na netu a pak do hajan.
    Dobrou!

    #866799
    Anonym
    Host

    Ty chůvičky mám zatím předvybraný tyto:
    http://www.slune-cz.cz/philips-digitalni-chuvicka-scd-510/
    http://www.gloob.cz/chuvicka/detska-chuvicka-scd-505-00-philips
    http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60208441/
    Potřebuji nějakou značkovou, dobrou, velký dosah a za málo peněz :'(

    #866800
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi, hezké botičky jsi vybrala, jen jsem tam nezahlédla částku, kolik stojí? Možná jsem špatně koukala.
    Jinak my máme chůvičku philips avent a jsme s ní fakt spokojeni, už i spadla a furt funguje a měli jsme jí i na chalupě a Adámek spal vzadu v baráku a my byli venku a slyšeli jsme ho v pohodě.
    Myslím,že jí Honza pořizoval přes alzu,ale tam už jí nemají. Jen pro představu, jsem jí našla na http://www.elektro-kalous.cz/catalog/product_info.php?products_id=86020 , ale mají jí tedy dražší než co jí kupoval Honza..
    Jinak dneska Adámek ve tři zas brebentil,tak jsem na něj koukla, zda je oká a budeme spát dále a byl nahrvaný v rohu,tak jsem ho posunula a pak jsem kontrolovala plenu a zjistila jsem,že je pročůraný až na prostěradlo a zvládl i počůrat deku. On totiž na ní spí, ač ho přikryju,tak stejně nakonec celou noc spí na dece.. celý tatínek..
    Takže jsem ho musela převléci, i postýlku a dát mu jinou deku.. ale nakonec jsme usnuli :))
    Jen před chvilkou bylo slzavé údolí, Adámek včera furt tlačil a nic a dneska ho už bolelo bříško.. nakonec vytlačil bobana,ale asi ho bolela prdka,tak plakal, ale už tu stojí u mě a zas mi tu zasunuje klávesnici.. potvůrka malej:D

    #866801
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ivčo, za botičky jsem dala 280kč. Na tom odkazu je mají sice levnější, ale nám je prodavačka odzkoušela, ještě mi vysvětlila, jak přesně si mám kontrolovat, jestli už nejsou Kubovi malý. Na ukázku mu nasadila botky, který už měl úplně na fest. Jinak my máme tu chůvičku podobného stylu: http://deti.aukro.cz/el-chuva-philips-sbc-sc367-i2346634009.html. Oproti těm novým avenťáckým (digi) se mi líbí, že ji můžu zapnout a vypnout kdekoliv. Ty digi se prý musí při zapnutí „spárovat“ na stejnou frekvenci a píšou, že jsou tiché. Já tu svoji mám jen na střední hlasitost. Jenže ta naše je už 13 let stará a koupit se dá jen použitá a to mám strach, abych ji jako na tajno vyměnila a dělala, že se nic nestalo. On ji Kuba shodil ze stolu docela silou, takže se tam asi něco uvolnilo. Jako bydlet na bytovce, tak chůvičku neřeším, ale tady můžu jít na zahradu, nebo dám chůvičku ke tchýni, když potřebuji někam jít,… No a nějaká sencor nebo neznámá značka by mi asi jako náhrada neprošla. Ách jo.
    Jinak Kuba šel včera spát až kolem 10 večer a ještě se nevzbudil, ani na mlíko. To mi udělal už asi 4. den, že je ráno bez mlíka. Docela se mi to líbí, protože spím celkem v kuse a ušetříme za nutrilon 😛 . Á chůvička už chrčí, tak půjdu poslechnout za dveře co se tam přesně děje.

    #866802
    Anonym
    Host

    Ivanko, čekala jsem na reakci že se Adámek nemůže vykadit. právě borůvky mají stavící schopnost a fakt se to může projevit i nějaký den po:) a ne projímací. to na ten efekt jsou právě švestky.
    Evi taky máme avent, jen příště bych brala raději neznámou značku. díky té -zkusšneosti, kd+y jsme příjamal+- cizí sous9e+dovc dítě.
    známý mají už na druhé dítě sencor a fakt v pohdoě, ještě se jim nestalo ani to co nám 🙂
    jinak u nás je dnes nádherně, sbalím valču apojedem se projít za kámoškou do krnova. ted už vaříme polívku., ta nám stačí.
    tak mizím trošku pouklízet kuchyn a dát vařit nudle. zatím pa au žívjete krásný den

    #866803
    Anonym
    Host

    Peti, já jsem na sencor četla docela kritiku. Jinak mě by to bylo jedno, ale je to náhrada za zapůjčenou a tchýně si potrpí na značky 🙁 .

    #866804
    Anonym
    Host

    Evi, přemýšlela bych možná i o té ikeácké, ale jak funguje že? jinak u nás kolikrát chůva slítla na zem, malá si z ní dělá telefon, takže také dostává zabrat.
    kdyby mi to nerušili sousedi, tak bych na avent nic nemohla říct, chodíme grilovat k sousedům, chůva jde i přes zdi a fakt na dálku. sice nezaznamenává přesné zvuky a pohyby, ale vždy na tu dálku jen zachrastí. tak volám máti at se jde kouknout na malou k nám nahoru. protože by jí asi obtqžovalo mít jí na noc dole.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,561. až 4,575. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist