únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,666. až 4,680. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866895
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Evi a to jsou capáčky i jako na ven nebo jen na doma ? Oni občas lidi říkají capáčky i jako na botky na chození ven..
    Jinak my si zas včera užili :S Adámek usnul po sedmé hodině,takže pohoda,ale někdy po půl desáté začal fňukat,tak jsem se šla na něj kouknout a byl otočený na čtyřech a spal při tom,ale asi se mu to nelíbilo,tak fňukal a tak jsem ho otočila na záda. No a když jsem si šla ve čtvrt na jedenáct pro pyžamo,tak z lehkého fňukání se stal řev a při tom řevu vyflusnul něco a sliny..takže byl mokrý,tak jsem ho chtěla převléci,ale řval jak tůr a jen chovat a řval.. no asi po čtvrt hodiny řevu jsem mu dala panadol a převlékla ho a pak ještě čaj a pak se teprve uklidnil a nakonec usnul. No ale během noci začal fňukat ještě snad 4x.. Vidím to na zuby:( Protože tohle přesně dělal,když mu rostly ty předchozí.. takže mám radost největší.. Navíc mě naprdnul Honza, zas měl rady, místo aby kluka vzal do náruče a pochoval a utěšoval,tak mi říká,že jsem mu neměla dávat horký čaj, přitom vůbec nevěděl,jaký čaj byl a navíc horký bych mu v životě nedala a studený Adámek nepije,takže vlažný..

    #866896
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ivčo, ty capáčky může mít klidně ze začátku i na to první chození po venku. Stejně mu musíš maximálně po dvou měsících tu nožku přeměřovat. Našla jsem Ti na netu nějaký capáčky, ať máš představu http://www.detske-boticky.cz/capacky/?page=0&kat=346&pocet_vyrobku_na_stranu= Hlavně si nech pak v obuvi vysvětlit jak mu máš sama zkontrolovat, jestli mu už nejsou malé. V dobré obuvi (nebo spíš dobrá prodavačka) Ti vysvětlí v jaké době jaký botky potřebuje a na co si máš dávat pozor.
    U nás byla noc relativně v pohodě. Taky ale dostal nurofen. Jen doufám, že se vzbudí kolem deváté. Dopoledne totiž musím na kontrolu na endokrinologii, tak abych ho mohla předat na hlídání.
    No nic, jdu se nasnídat a trochu pouklízet.

    #866897
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    dneska za námi dojede Kája s Jankou, už se moc těšíme 🙂 Můžu holkám v klidu ukázat tu naší vesnickou zoo, včera kohouta (byl hodně agresivní umordovali), protože někdo zapoměl zavřít k nim branku a malá nikde a ta si vzala klacek a šla za kohoutem. nic jí neudělal, ani si jí nevšiml (prý), martin tam doběhl vzal malou na ruce a snad 2x ho napadl, tak bohužel dostal kopance, prý až peří lítalo. a tak šel na špalek. konečně, fakt jsem měla strach i na zahradu jít, že přeletí plot a co já pak budu dělat.
    Ivi, já bych teda když už chceš koupit, koupila jen obyč kontíkové papučky!!! za 170 kaček. nám malá v botech neuměla vůbec chodit. jsou o dost těžší než papučky a dávala jsem jí je tak 2x za den na hodinu. jestli můžu doporučit tak neber na zavazování, ale na přezku. my věčně hledáme tkaničky a navíc se v tom potí nožka. ty s přezkou mají na boku takový průduch. Ale kožené capáčky bych fakt nedávala. Možná bude Aďovi stačit jen ukázat co umí papučka a začne všímat tak i kotník, ale bud klidná, Vali mi to také dělala a bez pauček chodíme doma stále. nožku vyvracela ve stojí (spíš schválně), když byla o něco opřená.
    Holky řeknu vám to jak mi to řekla dr. , do té doby jsem si totiž říkala proč ne papučky, pokud z 75 % už netráví čas na nožkách. takže vemte si pevné kotníkové boty, pevně svažte, klekněte a jděte lozit. co vám udělá noha???? porovnejte si lození bez a s botami a hnedka budete vědět že boty dokud sám nechodí nemají být na nohách. zbržduje to vývoj a ještě ničí páteř 🙂 , moc tomu vývoji atd nevěřím taky, ale jak říkám takhle i to řekla na neurologii dr. tak jsem se tohodle držela. pravda na poslední kontrole mi řekla že Vali dává pravou nožku jakoby dostředu špičkou a mám jí dáváat stále pevnou obuv. no kolikrát to nejde. doma papučce nesnese, takže je to těžké. ale tak snad tohle ještě rozchodí.
    Evi, Kubík udělal to sámé co naše mrška. v 6 už neviděla na oči, tak jsme o půl 7 koupali, vyžahla falšku a byla tuhá, 8 hodin odbylo a byla čilá jak rybička, tak jsme jí nechali vyřvat do skoro 9, ale nic. za normální situace by jí to uspalo. tak jsem šla pro ní a koukala na růžovku. pak jak skončila jsme šly obě spát. zkoušela na mě z postýlky opět řev, že jako tam ona v postýlce spát sama nebude. takže jsem se otočila k ní zadkem a usla jsem. kdy malá, fakt netuším.
    á už brebentí, tak krásný snad sluníčkový den.

    #866898
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, děkuji za odkaz, ty botičky měli i v krámku v našem rodném městě a o 150 levnější, ale tam zas pojedeme asi příští měsíc.. No my máme doma bačkorky,tak mu je můžu dávat, třebas jen hodinku denně. Jen s tkaničkama.. Holky, mě přijde,že to s tou nohou dělá kvůli tomu, jak totiž jde do stoje. Jak se zvedají vaše dítka? Adámek, nevím proč, se chytne nábytku a vytáhne se na špičky a pak tu nohu obrací do normální polohy a to mu furt okazuji, aby si nakročil a pak se zvedl, že to bude mít lepší, udělá to jednou dvakrát a zas se vrátí k tomu svému.. Musím to asi s ním furt cvičit, třebas se mu to pak srovná..
    Peti, tak holky pozdravuj .))) Já bych se tedy kohouta taky bála,takového,co skáče a klove.. já navíc moc nemusím ptáky, sice se jich nebojím, ale i tak..
    Tedy teď jsem se fakt naštvala, zvoní mi telefon a nějaká ženská, kdo je u telefonu,tak jí řeknu jméno a ona,že prej, abych vyřídila manželovi,že prej, jestli chce jí házek čů.. na skypu.. atd.. tak jsem jí řekla,že žádného manžela nemám a nazdar!! Kráva blbá, nevím, kde sebrala můj mobil,ale Honza jede na zkoušku a rozhodně by neměl můj mobil na skypu. :@

    #866899
    Anonym
    Host

    Peti, je fakt, že my měli bačkůrky na šněrování a i úplně utažený si je v pohodě sundal. Vůbec to neměl stažený a nohu v nich vyvracel jak chtěl. Takže asi proto nemám pocit, že by my bačkůrky v tom zpevnění pomohly. My ty první capáčky měli kožený, ale docela měkký. Ty druhý byly dost pevný, tchýně říkala, že jsou jako přeskáče, tak jsem mu je dávala do kočáru a na písek a doma měl ty bačkůrky, ale z těch jsem fakt neměla dobrý pocit. Teď má na doma papuče těsně pod kotník (už je totiž stabilní) a jsou na přezku a řekla bych, že na teď, jsou pro něho to nejlepší. On totiž když může, tak furt stojí nebo něco obšmatlává. Jinak mě teď dr. řekla, že mu mám dávat na doma kožený sandálky. Tak jsem se jí ptala jako jaký, když ještě lozí. Nějak mi nedokázala odpovědět. Ty sandálky mají podle mě na lezení hrozně tvrdou podrážku a nemají tak chráněný prstíky.
    Jo a ségra mi říkala, že oni mají z neurologie doporučení doma nedávat ani papučky (holky mají 2,5 a 5 let). Tak koupila takový pletený ťapky, který mají molitanovou podrážku a na ní protiskluzový pucky. Ta mladší má špatnou klenbu (má tlustý nohy), takže na ven teď má jen crocsky (taky na doporučení z neurologie).
    Á dítě se mi budí….

    #866900
    Anonym
    Host

    Evi, tak mě dr řekla že na doma pokud je plovoučka a ne koberec tak papučky, ale že nemusí být. proto jsem je dávala velmi málo, jen cca ty 2 hodky. crocsky jsem taky koupila, ale nejsou to origoš, ale jen z tesca cherokee. jako litr za gumáky totiž fakt nedám a ty ostatní co jsou náhražky dle mého s origoš nemaj nic společného. ale nevím. já origoš ani neviděla.
    ted je valuš už úplně jedno jestli má gumové tenisky, adidasky, sandálky či jen cukle nebo boso. se jí divím že to vydrží. koukám že u nás má už i panenka boty :))), měla jsem od malé v autě jedny tak dobře zašité a vůbec mi nechyběly. a pár dní zpátky jsem je donesla nahoru. no tak asi nepůjdou ani k prodeji, když je využila pro pannu.
    Ivi, to s tím manžou a cizí paní j sranda. já nesnáším když mi někdo volá a řekne mi bez svého představení, okmu jsem se dovolal. v tu chvíli pokládám tel. navíc já se předtavuji hnedka a když to přeslechne jeho problém a fakt už znovu neopakuji kdo jsem. třeba ti paní Honzu závidí 🙂
    koukám že už je hodin. tak jdu se vrhnout vyklidit myčku a začít pomaličku chystat oběd. dneska máme brambor, kuřecí kousky a dušenovou mrkev. snad se podaří :$

    #866901
    Anonym
    Host

    Tak tu paní bych taky poslal někam. Vyřídila jsi to dobře 🙂 .
    Peti, ty origoš u nás stojí cca 600 a prý jsou tak měkký (poddajný), že se jako uzpůsobují té nožičce a ne nožička botě, takže simulují chůzi na boso. Já nad nima přemýšlím na zahradu, ale až bude ten carda chodit. Jinak já mu ty capáky nebo bačkůrky dávala taky jen na chvíli, nebo když jsme šli za tchýní. Teď už je má skoro pořád, protože už těch 75-80% na nohách proti lezení dle mého splňuje.
    Já se kohoutů taky bojím. Slepice mi nevadí, ale kohouti, krůty, husy a jiná havěť mi vadí.
    Peti, holky pozdravuj i od nás! Ivčo, nauč se řídit a dáme si někde sraz všechny.

    #866902
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,nám paní Dr. na neurologii nemohla nic poradit,jak jsem psala, Adámek tam řval jak tůr a rozhodně nehodlal nic ukázat,takže byla ráda,když nás poslala už domů:P
    Evi, budu se snažit naučit jezdit,abych mohli udělat srázek:D
    Já Adámkovi budu dávat aspoň chvíli během dne ty bačkorky a uvidíme. Možná by mu fakt pomohlo,kdyby se jinak stavěl..
    Holky a vám děti doma chodí uplně bosky nebo mají ponožky? U nás nejde uplně naboso dát, jak máme Mikiho,tak jsou všude kamínky z kočkolitu, ač tu furt uklízím,tak stejně to vytahá ven a pak by si to Aďa mohl našlápnout..
    Adámka jsou šoupla po jogurtu do postýlky,furt si moulal oči a byl takový přetažený, njn, v noci moc dobře nespal,tak to potřebuje dohnat..
    Já zas peru, tentokrát malého oblečení a budu muset koupit pyžamo, sice jsem koupila,ale to je ještě velké,tak budu muset koupit 92.. ale už s otevřené na nožky.. a pak trička, nějak máme malé.. *-) Adámek fakt roste nějak rychle, něco mi přijde,že ani neunosil..
    Jinak já včera dávala peníze Honzovi na daň z nemovitosti a ještě na nájem,takže něco málo mám ještě na jídlo a je konec.. Už aby byl červen a zas byly penízky..

    #866903
    Anonym
    Host

    Tak to je Adámek fakt velikej! Já teď začínám doplňovat vel 92. 80 jsem včera kompletně vyřadila a máme něco 86 a něco už teda 92.
    já se teď vrátila z té endkrinologie, tak už tam nemusím, jen když otěhotním nebo by byl nějaký problém. Ještě mě teda dr. pochválila, že jsem hodně zhubla, ale pak si všimla, že poslední váha byla měsíc před porodem… tak mám zase po radosti.
    Kuba je teď v postýlce. Dneska to má celý posunutý, protože od toho pitomého očkování nechce pít. Tak ráno dostal mlíko jak se kolem 8 vzbudil a před hodinkou měl prý sváču. Jediný tekutiny, který do něho tchýně dostala byla lehce oslazená voda a ještě k tomu lžičkou. Z hrníčku nechce pít, z flašky, když zjistí že tam není mlíko, tak taky nechce. Takže jsem vytáhla staré pítko s lehce nekouslou savičkou a dostala jsem teda do něho jen decku, ale aspoň něco. Doufám, že ho to brzo přejde a začne zase pít.
    Já si teď vařím tvarohové knedle s jahodama. Teda spíš ohřívám kupované, já bych asi něco takovýho vytvořit nezvládla…
    Jo Ivčo, Kuba se staví „přes rytíře“. Takový to, že jednou nohou klečí a tu druhou má klasicky šlapkou na podlaze. Nevím jak to popsat. A taky se teda přitahuje toho nábytku, když může. Když si stoupá třeba u dveří, tak se jen o ně opírá a jako ručkuje do stoje. A nožky má krásně pevný. Má vždycky minimálně ponožky. Máme celkem studené podlahy a on je háklivý na chlad od noh (to má po mě). Takže když jsem mu nedávala capáky, tak měl froté ponožky. Když měl na té dlažbě tenké ponožky, tak mu hned teklo z nosu a jak dostal teplejší, tak jako když utne. Já to mám taky tak, můžu být klidně nahá, ale ponožky být prostě musí.

    #866904
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    JJ, Adámek je dlouhý a už dávám jen 92 a už i je mu malá.. ale zas 98 je veliká..
    Tak Adámek má asi rýmu :(( Furt mu teče z nosu,taková průhlená rýma, ale i kýchá,tak nevím,zda je tedy nachlazený nebo co.. Jsem z toho trošku vykolejená,páč když příští týden máme jít na očkování a Aďa bude nastydlý,tak nás nenaočkují a posune se to asi..
    Už mi tu zas řve jak tůr, páč ho nechci pustit k pc.. Tak půjdeme jíst, udělala jsem bramboračku..
    Evi,držím palečky,ať se Kubík rozpije :)) Co teplejší čajík?

    #866905
    Anonym
    Host

    Ivčo, zkoušela jsem teplý, studený, ovocný, bylinkový, granulovaný, sladký, hořký,… Ale teď vypil celý hrneček vody a ještě jeden čaje. Takže si očividně jen vymýšlí z čeho to chce pít. No ale ten hrněček už má nakouslou savičku, tak mu to nechci moc dávat. Asi zkusím zase nějaké jiné pítko.
    Rýma může být i od zubů. Hlavně mu ten nos prošplíchávej a odsávej, ať mu to nevleze do krku. Pokud to je od zubů, tak my ji měli vždy až 3 týdny. Když sopel zhoustne, tak je to klasická rýma a za týden máte pokoj. Každopádně přeji brzké uzdravení.
    Kuba se v postýlce pokadil, tak jsem ho vzala do obýváku (po kakání skoro nikdy znovu neusne), dala mu trochu polívky a protože se začal zase šmrdlat, tak je zpátky. A podle blikající chůvičky se mu tam asi nelíbí :@ .

    #866906
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, vy tak aktivně píšete, že to nestíhám úplně :). Dneska mi začíná 37tt a v pátek jdeme do porodnice..přijde mi to až neskutečný, že tam zase jdeme..Jsem teď už pořád u mámy, o víkendech s Michalem, sama už Fílu nezvládnu, mám už nějak strach ho zvedat, protože si při tom moc mačkám břicho. Jinak Fílu na ten hrnec dáváme s mamkou asi 3x denně, ale zatím se tam nikdy nevyčůral, on si ho sám přinese a pak jde čůrat nahej do kouta, nechce na něm sedět..Asi myslí, že chceme, aby čůral a někde u toho byl hrnec, ale souvislost nechápe. Možná by líp seděl na záchodě s redukcí. Jinak na doma nosí teď hodně ty crocsy, v ponožkách nebo naboso, ale ven mu dávám sandálky po kotníček, aby v terénu se mu noha nevrklala a s ponožkou. Je taky docela dlouhej, nosí už skoro vše 92, ale Adámek se mi na fotkách zdá delší :), má hodně dlouhý nožky..
    Zvažujeme teď koupi zase autosedačky, aby jednu měli v autě naši a mohli s Fílou jezdit a nemuselo se to přendavat, takže asi už nějakou v té kategorii 9-36, chtěla jsem sice konečně Römer nebo maxi cosi, ale ty jsou až 15-36, tak to zase nějak nevychází, když má Fíla asi 11kg..Nemáte náhodou nějaký tip?
    Tak se mějte dobře a držte nám palce, teď bude úplněk a to jsem minule rodila..

    #866907
    Anonym
    Host
    #866908
    Anonym
    Host

    Aha, díky moc, já tu koukám na jeden obchod a tam se jmenuje jen Britax Evolva, tak jsem nevěděla, že to je ono :)..a je tam nejprodávanější

    #866909
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    My zatím rýmu od zubů neměli.. tak se právě divím, leda,že by ustydl.. Budu mu to odsávat a prostříknu.. Ono mu to teče samo z nosu.. Pak ani nevím,zda s ním mám jít ven..
    Bibo, tedy toto uteklo a jak to,že půjdeš dříve do porodnice ? To tam budeš ležet až do porodu? Držete se a budeme na vás myslet:))
    Fíla je tedy pěknej raubíř,když vám čůrá do rohu.. jen aby si na to nezvykl a pak tam nechtěl furt čůrat.. Nám se zatím vyčůrání podařilo jen jednou,jinak tam sedí a kouká a pak si taky šahá na pindíka a děsně se tomu směje.. tak málo stačí k radosti:D
    Zrovna před chvílí jsme byli v koupelně a Adámek tam otvíral skříňku a ta z toho začla vrzat a Adámek se smál a smál a furt otvíral a zavíral,aby slyšel to vrzání.. Zatím nic nevyhazuje,tak jí nechám přístupnou..
    Adámek má fakt dlouhé nožky.. Tipuju ho fakt na těch 90cm.. Už jen 100cm a bude stejně veliký jak táta:D Ale to nemusí být hned,to by se nevešel do postýlky:D
    Já Adámkovi musím na noc vyndavat polšťář z postýlky, jinak by se tam už nevešel..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,666. až 4,680. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist