únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,696. až 4,710. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866925
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem volala Dr.,tak prý když nebude Adámek mít o víkendu teplotu,tak ho naočkují. Mám koupit nasivin a kapat mu do nosíku,tak to bude zase boj. Vůbec si nechce nechat šáhnout na nos. Teď se to venku mračí,tak nevím,kdy vyrazíme,zda nyní nebo až odpoledne.. Mě se ták nic nechce.. a ještě musím vymyslet něco k obědu.. Máme v mrazáku hrášek,že bych udělala hráškovou?? :))

    #866926
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Bivi tak snad se Adámkovi uleví. Je to fakt na prdlačku s tou rýmou. Nám jinak taky pomohl nasivin. Snad během 3 dnů bylo po rýmě .
    Dnes je venku pěkně hnusně. Ani ne tak zima jako hnusnej vítr. Pořád mi to tu bouchá z dveřma a já pořád co to kde bouchá a ohlížím se jako kdyby se k nám někdo dobejval :S .
    Dnes jsem byla nakrnit králíky dopoledne a přijde mi smaice nějaká divná. Taková jako smutná 🙁 . Leží v zádu v kotci a nic. Nio snad není nemocná. Jinak samec přihopkal se hned podívat jestli nenesu něco dobrého na zub. Nemůžu jim ani utrhnout pampelišku protože pršelo tak je to mokrý tak ay se nenafoukli. Mají smůlu. Mají seno a oves 🙂
    Jinak dnesšní noc ťu Ťuk ťuk vcelku dobrá. Vzbudil se až kolem půl druhý a to jen tak kňíknul a spal dál,ale mě už samo vzbudil a byla jsme nervozní z toho, že tak dlouho spal co že se to dějě (včera totiž spadnul na rok kuchyňské linky – a má šlicnu na čele skoro u spánku) takže jsem ho šla raději zkontrolovat. AQ vpohodě spinkal. Tak jsem to spojila s návštěvou WC, napít, vysmrkat a zase do postýlky až na to ž ejsem nemohla usnout. A ve tři se už vzbudil Bobánek na mlíčko. Vyžahnul ho a spal až do půl sedmé sááááám v postýlce. Tak jsme se poňuhňali u mne v posteli a vstávali v sedum. Jéééé kdyby to takhle chtělo být každou noc
    Dnes máme k obědu vepřovou polévku a malej v ní má zeleninku. Manžel na tu zeleninu moc není takže ten má jen vývar. Dělala jsem do ní domácí drobení tak snad bude spokojenost.
    Přemýšlím co dám Bobešoi odpoledne. Včera měl ovesnou kaši. Tak dnes možná uvařím jen brambory???? Nebo kaši???? No nevím
    Holky docela vám tu práci závidím. Nejen že se člověk odreaguje od toho papání, hajání, kakání…,aler taky si hlavně vydělá nějakou tu kačku navíc. Chjo no budu se muset spokojit s tímmálem co mám 😛 . Chtěl ajsem dělat něco doma jako je ta kompetace propisek….,ale všude chtějí peníze předem takže na to prdím. Kde pak mám jistotu , že mi pošlou ten materiál….
    Jo a na to očkování jsem volala doktorce a sestřička mi řekla, že mi tedy pošlou pozvánku tak jsem si to pamatovala dobře takže mi budeme čekat. Prej se to dělá plošně až jim dorazí ta dávka tak to naočkujou více dětem, že to má prý krátkou trvanlivost to sérum.
    No tak jsem se zase nějako rozepsala. Takže přeji hezký den. Páááá

    #866927
    Anonym
    Host

    Tááák, my už máme po obědě a dítko mi pomalu usíná. Já zatím dožehlím a vytřu podlahy. Měli jsme na oběd kuřecí ve smetanové omajdě s haluškama a Kuba to odmítal jíst ze svojí misky a svojí lžičkou. Takže jsem to jeho musela nasypat do mého talíře a krmit ho mojí velkou lžičkou. Darebáček jeden. No a taky když jsem to chystala, tak uviděl svoji misku na lince. Hned mě začal odžduchovat, že mu zavazím a ať mu to hned podám. No asi už měl hlad.
    Ivčo, tak snad bude Adámek brzo v pohodě. Jinak ještě můj dětský dr. vždycky říkal, že pokud nejsou horečky, tak má dítě chodit ven. Hlavně u rýmy že se čerstvým vzduchem ten nos hezky protáhne. Jo a s tím prokapáním nosu u nás zabírá vincentka. Nejdřív mu ji šplíchnu do papule a pak do nosu a jiný kapky (spreje) mu nedělají problémy, jen nejdřív otvírá papulu. Hrozně se mu to stříknutí do puse líbí.
    Tak jo, už asi fakt spí, tak můžu začít uklízet.

    #866928
    Anonym
    Host

    Bambulko na tom celoplošným očkování asi něco bude. Vždycky jsme totiž dostali pevný termín už při poslední návštěvě a tentokrát nám dr. řekla, že až bude mít těch 15 měsíců, tak si mám zavolat a že se domluvíme.
    Hele holky, nosíte na preventivky prcků taky moč? Kamoška včera sháněla nějaký pytlíky, že už 2x měli donést moč, tak aby měla do zásoby.

    #866929
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, nakonec jsme byli venku, jela jsem pro ten nasivin a pak nakoupit do alberta. U pokladny fronty jako blázen a já si vybrala toho nejpomalejšího chlapa,co tam byl.. Furt každému přepočítával peníze, asi si myslel,že se okrade debil. A ještě jsme dostali kartičky,co už máme, že jsem to začla sbírat, akorád mě to štve,že máme stejné:@
    A vypadá to,že na mě asi leze taky nějaký vir, škrábe mě v krku a je mi divně. Adámek usnul v kočárku,ale doma se hned probral a je plný energie,tak vařím honem jídlo,aby se najedl a pak frčel spát.. abych mohla pracovat..
    Bambulko, za chvilku bude Bohoušek spát celou noc, uvidíš :)) Se to naučí. Jinak s tím spadnutím je to u těch dětí fakt hrozné, Adámek tuhle padl u gauče a rovnou hlavou na tu dřevěnou masírku nohou, byla jsem z toho taky hned vykolejená,zda dobré či nééé. Ale dobrý.
    Jéé, Aďa tu udělal zas brajgl, všude rozházel hračky, noviny, do toho si lehl kocour.. drží s ním partu:D
    Evi,taky potřebuji vyžehlit, vytřít.. to je furt práce..

    #866930
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Moč tedy k dr. nenosíme, to mají asi kvůli nějaké kontrole u nich jen.. Jestli to jejich dítko nebylo nemocné, ne?

    #866931
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak sjem ti jen na skok. Našla jsem na netu toto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=54138571&tab=4. Je to hezký když už je to jedno dítko odrostlejší. Může se vozit na kočárku a je to bez práce ho pořád někde nahánět.
    Jinak moč taky nenosíme. Možná mělo dítko třeba nějaký problém ebo jestli v rodině není cukrovka nebo tak něco tak na vyšetření. Jinak taky nevím proč.
    Tak mažu. Lump už na mne pořvává 😀 😀

    #866932
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko,že by si přemýšlela o dalším dítku? 🙂 Když koukáš na takové kočárky ?:))
    Tak jsme dali polévku k obídku a ještě housku.. Taky to u vás po obědě vypadá jak po boji? My jsme měli přímo bojiště, to abych ještě vytřela,ale pokud Adámek usne,tak asi spíše půjdu trochu pracovat,abych si něco vydělala. Zatím si vesele povídá v postýlce.. Tak uvidíme..
    Docela ten spánek překonal.. Už mi přijde,že ani tolik nechrochtá,jako ráno, asi ta procházka mu trošku pomohla.
    Ještě jsem chtěla napsat,že Adámek už od včera si umýt sednout z lehu, tedy správně prý to je šikmý sed :)) On praktikoval spíše sed z kolen.. A na tamten sed jsme dlouho cvičili a až nyní se to naučil, jen to přináší i jiné stránky věci.. Adámek už jen tak neleží na posteli nebo se nepřetáčí jako předtím, hned sedí a kouká z postele.. *-) Takže musím furt být u něj,aby neletěl dolů..
    Asi si ještě udělám kafe.. Mám pocit,že jsem zralá taky na šlofíka:P

    #866933
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak ho musíš rychle naučit lézt z postele dolů. Kuba začal občas při lezení couvat, tak jsem mu hned říkala Ty couváš! a pak na posteli jsem ho otočila nohama k okraji a řekla mu couvej a ty nožky mu jako trošku táhla dolů a teď už mu to ani nemusím říkat. Hezky si naleze ke kraji, otočí se a leze dolů a má z toho radost.
    Jinak já udělala velký prd. Kuba totiž spal asi 10 minut. Jako po výbuchu to u nás vypadá neustále. Sice pořád něco uklízím a rovnám, ale Kuba zase vytáhne a rozkramaří něco jinýho.
    U nás je pěkně hnusně. Celý den docela hodně fouká a tak po hodině se tu vždycky přežene nějaký déšť. By mě zajímalo kam pověsím prádlo, protože díky tomu dešti máme celý balkon mokrý.
    Už se TO na mě zase sápe :'(

    #866934
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem dvě hodinky pracovala a Adámek spinkal. Tak jsem na to měla klid. U nás taky pršelo a pak svítilo sluníčko, fakt jarní počasí.
    Jinak jsme dostali dalších 6 albertíků od babi a 5 jsme mohli přidat do alba :)) Si tak říkám,že asi zítra zajdu směnit do alberta:D Jestli tam někdo bude mít ty co my nemáme a zas nebudeme mít ty co máme.. 😛

    #866935
    Anonym
    Host

    ahojte,
    Ivi nám dr při předepsání nasivin říkal používat max 3 dny. ono to celkem dost vysušuje nosní sliznici. já už jí díky alergie mám skoro 2 měsíce, bolí to jak čert. normálně cítím jak se mi vevnitř dotýkají ty 2 stěny k sobě a mám tak malý prostor pro vzduch. no ale zatím žiju, takže i dýchám.
    lepší na běžné stříkání je ta mořská voda a v kombinaci s vincentkou a na večer (pro klidné spaní) dát ten nasivin.
    Albeertíci jsou potvůrky, taky se nám často střídaly a některé se vůbec k ná nedostaly, takže díky různým výměnám máme už všechny.
    jinak dnes nastala reakce po priorixu, teplota. u nás se tedy očkuje každou středu v 10 hodin a vždy v 15. měsíci. žádný termín a ani volat jsme si neměly. je pravda, že náš dr je velmi žádaný a má snad nejvíce dětí, takže asi ani ta exp tam nemá čas projít.
    nechce asi díky tomu ted ani moc jíst, ale věřím že se to zas brzo spraví. zítra dostane krutí maso s bramb kaší. pro Valču jsem se to takhle naučila kupovat. jedno prso krůtího, jeden telecí plátek a pak to naporcuji na malé kostičky a zamrazím, takže dneska za 100 kaček mám 15 porcí na oběd a ješě zbyl kousek krůtího i pro mě :), pak to vždy hodím jen do vody, povařím, nakrájím najemno, případně přidám zeleninu a je bašta. to je ale v případě že máme třeba něco maženého, nebo špagety. ty jí vůbec domácí nechutnají.
    jé asi půjdu spát, jsem nějaká unavená, zítra přijede rodina z jižní moravy i s děckama, tak bude asi veselo. dnes byl u nás babyclub, celkem 4 děti, bylo zas príma. zatím tedy papa a mějte se a brzo uzdravte

    #866936
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak teď mám na chviličku klídek. Manžel jsem s prďolkou pro mlíko (domácí od kraviček) a já jsem si uvařila kávu a relaxuju.
    Zítra přijede další realitka juknout na barák a doufám že té se ho podaří prodat. Musím tam jít trošku pouklízet ať jsou hezké fotky.
    Jéééé venku vylejzá sluníčko. Jupíííí
    Jiank o druhém mimi uvažuju i neuvažuju. Manžel požřád prudí, že chce a já pořád nevím,ale kdo ví. Antikoncepci neberu :$
    No musím končit páč mi sem manžel už vypustil loupežníka a šel nakrmit králíky. Taky si ho mohl vzít sebou :@

    #866937
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Bambulko,tak držíme palečky,aby se baráček prodal:) A trochu vám to pomohlo:)
    Tak to u nás nehrozí,že by si tatínek někam sebou vzal Adámka.. To musím jet taky..
    Dneska jsme vzhůru od šesti hodin. Adámek v postýlce zas chrčel, ale jinak přes den je to oká. Přitom měl zvedlou postýlku, ale zas pak sjede dolů a spí v konci postýlky.. Takže zvednutí asi na nic..
    Dneska půjdeme do alberta vyměnit nějaké kartičky za jiné, snad tam nebude nával nebo zas naopak nikdo 😀 Chybí nám jich 20 a 17 máme na výměnu.. Tak kdyby aspoň něco se podařilo..
    Peti, dívala jsem se na fotky Valinky a oproti nám je fakt pěkná, myslím to dobře. Adámek jak furt nechtěl jíst a tak je takový hubený a to nyní už jí více než předtím.. Mám pocit,že by měl mít o kg víc než má.. Když on si děsně v tom jídle vybírá a jí fakt jen co jsem už psala a nějaké tuhé jídlo do něj nenacpu,pokud to není omáčka..
    Tak jsem se právě rozhodla,že udělám kuře na paprice,aby se mohl napucnout i malej 🙂
    Tak jdu na to přichystat.

    #866938
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Ivčo, Kuba zhubnul i díky tomu, že se mi asi týden nebudil ráno na mlíko. Když ho teď chytnu do náruče, tak cítím každý žebro.
    Bambulko, držím palce, ať baráček prodáte.
    Michal si klidně vezme Kubu s sebou, když jede třeba do nákupáku nebo za svoji sestrou. Ale nesmím ho nutit vzít si do auta velký kočár, maximálně golfky. Jinak na prochajdu ho občas taky vezme.
    Dneska jdeme na oslavu synovcových 1. narozenin. No ale mají naplánované grilování. Se mi vůbec nechce v 15° sedět venku. Ještě když tam ani nemůžu Kubu vypustit na zem, protože mají hned na terase bazén a schody na zahradu. No a jelikož celou noc pršelo, tak ani na trávě ho nechci nechávat. Takže teď doufám, že začne pršet, aby to přesunuli dovnitř.
    Jinak Kuba je vzhůru zase od 7, ale už je v postýlce. Dvakrát si káknul a to ho asi unavilo. A tak teda nespí, chůvička začla nějak moc blikat.
    Tak si užijte víkend.

    #866939
    Anonym
    Host

    Jo a na tu rýmu je lepší fakt průběžně prošpíchávat buď vincentkou nebo mořskou vodou a nasivin a jiné jen na noc. My to taky tak dávali.
    Peti, přeji ať Val brzo ty teploty přejdou a jiný reakce už nemáte. Já jsem zvědavá, co bude mít Kuba, zatím je v pohodě a včera to byl týden. Tak uvidíme, ještě můžu něco čekat i příští týden.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,696. až 4,710. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist