únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,921. až 4,935. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867150
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak dnes mi bylo zase celej den blbě. Teď se mi trochu ulevilo. Holky komu bylo blbě v těhotenství??? Si to už nepamatuju. Potřebuju nějakou radu co na to? Nejde mi ani pořádně jíst. Nutím se do toho takže ani nevím zda mi není blbě řeba z hladu. Chjo
    Jiank Bobeš mi taky nepřidá. V noci zase v jednu vzhůru. Jsem mu dala si křivě plínu takže byl celej mokrej tak jsme ho v jednu přebalovala dala rovnou mlíko páč ne a ne usnout. Pak se probudil nevím v kolik,ale jen na dudel a pohlazení a pak už v 5 hodin strašil a nechtěl spát. Usnul ažzase ve čtvrt na sedum a spal do osmi. Dopoledne usnul až v půl jedný a spal jen hodinu. Děs běs. Naštěstí přijel manžel z práce v půl pátý a poslal mě si lehnout. Vykoupal ho a uspal a šel na pivo,ale alespoň něco.
    Teď koukám na pohádku na Lotrando Zubejda. Mam jí ráda. Jsou tam hezký písničky. Tak mi to hnedka zvedlo náladu.
    Včrea a dnes jsme měli dušené vepřové maso, dušenou zeleninku a brambory. Zítra ai uvařím kuře na paprice.
    tak se mějte hezky. Páááček

    #867151
    Anonym
    Host

    Jio k8jo gratulace k diplomce. To copíšete co se týká hodnocení je pro mne španělská vesnice,ale ty jsi šikulka a budeš ta nejšikovnější.
    Děcko tak jaké bylo zmrazování. Nepřimrzla jsi jim tam????

    #867152
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    díky za gratulace, bylo to „teď nebo nikdy“. Trochu jsem se bála, že to nezvládnu, ale překonala jsem se.
    Bambulko, mně bylo blbě těhotenství. První jsem prozvracela do konce 3. měsíce, pak bylo o něco líp a přešlo to až v 6. Teď je to velmi podobné, akorát jsem nezvracela tolk, jen tak jednou za 2 dny, ale blbě mi bylo furt. Bohužel, moc nebyl nikdo, kdo by mi pomohl, tak jsem to zvladla i s Johankou. Ještě teď mi bývá často špatně, ale asi je to spíš od tlaku, mám ho hrozně nízký a dopoledne raději nikam nevycházím. Dost mi pomáhala coca cola. A teď kafe. Doktor říkal, že je všechno lepší než kdyby mi napsal nějaký oblbováky. Chce to hlavně odpočívat. Ale neboj, fakt to uteče rychleji než u prvního těhotenství:) .
    Evi, taky jsem zvědavá na ten výsledek. Bolí to? Kamarádka zas chodí na nějaké lymfatické masáže, to ji masírují a mačkají, musí hodně pít, pak zas hodně čůrá, ale taky to funguje. Prý je to ale trochu bolestivé…
    Bivinko, co Adámek? Chápu dobře, že už chodí za ručičky? A Evi, Kubík taky? Mám kolem sebe spoustu nechodících dětí věku našich. I holčiček. Takže to nejsou žádné výjimky. My se musíme konečně objednat na konzultaci vojtovky, Johanka pořád točí jednu nožku trochu dovnitř. Odkládala jsem to na léto, abychom případně mohly o prázdninách cvičit.
    Dnes jdu brzy spát, byly jsme celý den venku. Teď si to konečně užívám. Tady bylo příjemně, ani žádné horko, jak hlásili. Na víkend jedem k rodičům – slavit!
    Hezký víkend všem!!!

    #867153
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kájo, nebolelo to, jen chladilo. Výsledky budou až tak srpen/září. Na lymfodrenáže bych měla chodit taky, aby se ten tuk lépe odplavoval z těla ven.
    Kuba chodí za ruce už pár měsíců. Občas se mu podaří bez držení našlápnout na krok, ale pak si raděj sedne. Samostatně stojí jen když ho postavím a pustím a vydrží to jen chvilku.
    Bambulko, já zvracela do 18.tt. Pořád jsem zobala renne (nebo jak se to píše) a jedla jsem jen protože jsem věděla že musím. Raděj něco pořád uzobávej, protože bys taky mohla skončit v nemocnici na kapačkách.
    No nic, musím končit. Přeji hezký víkend!

    #867154
    Anonym
    Host

    Díky holky za gratulace, malej se má k světu, pořád jí, takže já vlastně pořád kojím. Fíla je přece jen rozhozenej, tak nechce třeba sedět v židličce, hůř jí a tak..No ale je tu manžel, tak se mu hodně věnuje, každej se teď vlastně staráme o jednoho a mezitím pustne domácnost, no ale co se dá dělat :).
    Kájo, moc gratuluju k diplomce
    Bambulko, ty nevolnosti jsem ani neměla, to možná čekáš holčičku, jestli jsi to minule nezažila :).
    Manžel teď jeli s Fílou pro oběd a Mareček konečně usnul, má takový hladový chvíle, že ho kojím snad 4x za sebou a pak ale zase spinká trochu dýl. Fíla spíš jedl častějc celý den.
    Tak se mějte dobře a držím palce těhotným 🙂

    #867155
    Anonym
    Host

    Bambulko k tomu hodnocení, na VŠ se dřív známkovalo 1-4, přičemž 4 byla nedostatečná. Pak to změnili (asi na americký systém) na hodnocení A-F: A je 1, B 1-2, C 2, D 2-3, E 3 a F 4. Doufám, že jsem to teda napsala dobře. Prostě A je neplepší a F nedostatečná.
    Holky, mě se dneska táááááááááááák nic nechce. Musím ještě setřít schody a chodbu a od dvou grilujeme, takže to musím všechno nachystat. Bych nejraděj spala. Michal spí už skoro 2 hodiny a Kuba asi 10 minut.
    Bio, to je dobře, že máš manžela doma a že se Fílovi věnuje. A neboj, Fíla to brzo pochopí, že ho máš pořád ráda.
    Bambulko, zkus pořád něco uzobávat a pít tu colu. Mě tenkrát vadilo cokoliv tučného a mastného, včetně másla. Hlavně abys nezačla hubnout.
    Tak já jdu na ty schody.

    #867156
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    Bambulko,mě bylo jen divně na začátku těhu, vadili mi různé pachy,ale nezvracela jsem. Jen mi občas bylo těžko. Jinak rennie jsem jedla až v druhé polovině těhu,páč mě šíleně pálila žáha,nikdy jsem to nezažila a v těhu jsem si to fakt užila.. brrr..
    Kájo, Adámek chodí za ruce, děsně se mu to líbí,takže jakmile někoho chytne,kdo ho drží,tak chce jen chodit a pak řve,když už my nechceme. Kolem nábytku, zdí chodí jak drak a tam se jen tak rukama jistí.. Dokonce už i zkouší se v prostoru postavit a na posteli už stojí bez pomoci,pak si tedy tam kecne na zadek,ale tam ho to nebolí..
    Bibo, malej se má tedy k světu,když tak papá :)) Filípek se zvykne,jen je to prostě nové,že si maminka přinesla miminko navíc.
    Jinak holky, dneska se Aďa probudil ve čtyři hodiny, přijde mi,že to je tím světlem, asi budeme muset zatahovat žaluzky na noc.. Tak jsem mu dala mléko,aby zas usnul. Vůbec nevím,zda usnul nebo ne.. ale v sedm mě probudilo povídání z postýlky.. Jen měl Adámek kruhy pod očima,tak si myslím,že asi nespal..
    Jsme byli na procházce a po návratu vyžahl čaj a už spí..
    Zadělala jsem těsto na borůvkový koláč a k obědu bude hrachovka a pak brambory a žampiony..
    tak zatím páááá,jdu pracovat :))

    #867157
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak zase byla v noci bouřka… Sice jsem se na to těšila, ale zase se Kuba v noci vzbudil a já ho musela uspávat v náručí. Jen nevím, jestli ho vzbudila bouřka nebo padající popelnice.
    Jinak u nás byl víkend na ho… 2 dny po sobě rodinný oslavy u nás doma. Já to tak nesnáším. Doufám, že příští rok už to bude všechno v hospodě. Zatím všichni pořád říkali, že se s malýma děckama do hospody nedá (máme ještě ročního synovce). Ale příští rok už to snad bude lepší.
    Jo a taky nám už leze poslední čtverka!
    Dneska jsme měli jet se známou k jejím rodičům na bazén, ale pořád je zataženo, tak uvidíme co z toho bude.
    Ivčo, vidíš jak je Adámek šikovnej, že už zvládá stát bez pomoci. Takže už Kubu předehnal… :'( .
    Kájo, jestli kamarádka chodí na lymfatické masáže, tak to dělají ručně, já teď chodím na lymfodrenáže. To mi navlíknou oblek, který se různě nafukuje a vyfukuje. Ale není to tak účinný jako ty ruční. A minimum je vypít 2litry denně, takže se fakt hodně čůrá. Ale zase se vyplavují nečistoty z těla, redukuje se celulitida, mírní otoky, je to prevence křečáků,…
    Jé, dítko se mi budí. Tak se zatím mějte hezky!

    #867158
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Aďu bouřka vůbec nevzbudila. Spí opravdu jak dudek. Jen dneska ráno nás oba vzbudil Honzův budík. Jsem byla fakt naštvaná, zvonilo mu to asi 7x,vždy to zacvakne a zas spí. A to Adámek fakt spal,takže kdyby po prvním zazvonění vylezl a šel pryč z ložnice,tak jsme mohli ještě spát.. takhle jsme zas vzhůru od půl šesté.. Njn.
    Ten víkend byl tedy hodně teplý,že ? Jsme v sobotu Adámkovi nafoukli bazen,že se bude cákat na balkoně a co myslíte?? Začal řvát v bazéně jak tůr a nechtěl tam být,přitom tam měl teploučkovou vodu.. tak jsme to zas vypustili a malého pána oblékli.
    Adámka dokonce i nechávám i v pleně bez oblečení,jen je pak blbé,když chce lézt,že mu to nejde po té podlaze, páč se na ní přilepí. Tak je lepší,když má kraťasy. Jinak my musíme nakoupit letní oblečení. Vůbec skoro nic na Adámka nemám a na sebe ani nemluvím..
    A jak vám děti pijou? Adámek normálně včera vypil i 4x lahvičky čaje a chladného. Tak jsem byla fakt spokojená a i hodně baští. Dávám mu i do mističky třebas piškoty,tak na ně chodí. Dala jsem mu i jablíčka,ale tam má problém,že on si sice ukousne,ale chce furt do jablka kousat,ale nechce ho pak sníst.. nakonec se začal dávit a poblil mě. Pomalu můžeme si zas půjčit vysavač na vodu a zas vydrhnout koberec i gauč.
    Adámek už chce furt chodit, jakmile někoho chytne za ruce,tak se ho nechce pustit. Jen jak chodil bos,tak jsme zjistili,že jednu nožičku lehce vyvrací,tak asi budou lepší mu dávat botičky,aby pak neměl s nožičkou problém..
    Tak máme zas pána za oknem,ještěže máme žaluzie,jinak by na nás furt čuměl.
    Evi, ty budeš pak uplná misska po té procedůře :))

    #867159
    Anonym
    Host

    Ivčo, misska rozhodně nebudu, možná tak miska na br. salát… Ta lymfodrenáž má podpořit odplavování toho zmraženého tuku. Ještě bych prý měla nasadit nízkotučnou dietu a aktivní pohyb. Že moje cca 4km denně s kočárem jsou málo, prý ještě tak 2x týdně aerobik a 2x nějaké pomalejší cvičení a na to zmražení bych prý měla jít ještě tak 2x. Takže těď to asi nebude o hubnutí, ale spíš jen o zestetičtění neforemných tuků, celulitidy a strií a taky hlavně ty křečáky (už je prý mám v prvním stádiu).
    Jinak Kuba mi vypije tak 0,5-0,75litru čaje. Prý děti toho moc vypít nemají, v těch vedrech prý tak max 1,5l včetně mlíka. Že na větší příjem tekutin nemají stavěné ledviny. Ale zase když jsou ty vedra tak nevím, když chce pořád pít…

    #867160
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsme byli už po druhé venku, je tam lépe než doma.
    Adámek mi dělá radost, posledních pár dnů krásně baští. Dneska jsem dělala pečená stehna s bramborem. Chtěla jsem tedy bram. kaši,ale když jsem slévala tu vodu od brambor,tak začli vrtat do zdi,jsem se tak lekla a půlka brambor šla taky do dřezu. Ale naštěstí nám k obědu zbylo.
    Vůbec nechápu ty dělníky. V pátek nám tu vrtali celý den do toho baráku a dneska zase začli do toho vrtat. Je to hrůza děs,když nám tu tak vrtají. Takže se děsím toho,až půjdu na přední část baráku,to se zblázníme. Budeme mít všechny okna zavřená a i žaluzky zavřené..
    Holky,pijou vám děti už jen z hrnečku?? Já to nějak Aďu nemohu naučit, on si z toho trošku napije,ale víc pije z lahvičky,ale se savičkou,když mu tam dám to co tam má mít,tak to nechce vzít do pusy.. Moc se mi nechce kupovat další hrneček na učení.. budu muset se obrnit a furt mu to cpát. Vyčetla jsem,že děti mají pít z lahvičky se savičkou max. do dvou let..
    Holt tu budeme mít mokro,ale na hrneček se musí naučit.

    #867161
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    to byla bouřka v noci, tady dokonce 2x.. Jednou když jsme šli spát. Pak jsem se v noci vzbudila,tak jsem otevřela okna a za pár minut zas začla bouřka,takže jsem šla zas zavřít okna.. Aďa spinkal,nic ho nevzbudilo.
    Včera dostal ty botičky,takové sandálky,dost podobné těm,co tu Eva ukazovala v odkazu. Rovnou tedy dostal dvoje, jedny vel. 20 a druhé 21. Tak jsem mu je obula a už chodil a nechtěl přestat, vysmátý :)) Pak jsem ho tedy šla vykoupat,dostal mléko na noc. A za pár minut už spal.
    Jinak se nám včera zranil kocourek :(( Skákal z okna,ale byla záclona uplně zatažená,tak chtěl skočit do té mezery mezi záclonu a radiátor, zachytla se mu ale noha do té trubky od radiátoru a on tam visel a snažil se dostat dolů, když se mu to podařilo,tak šel po třech, má něco s nohou. Děsně prskal a letěl pod postel. Pak tedy vylezl,ale od té doby kulhá a jen poléhá,tak dneska s ním půjde Honza k veterináři. Zlomené to určitě nemá,protože by na to nestoupl,ale něco s nohou má :(( Chudáček malej chlupatej. Dneska přišel i ke granulím,ale zas odešel…*-)
    tak páá

    #867162
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ivčo a co jsou ty sandálky za značku? Mě dr. řekla, že když už chce chodit za ruce, tak mu mám koupit na doma kožené kotníkové sandále.
    Včera jsme nakonec na ten bazén jeli. Má 80cm na hloubku a odhadem 5m průměr, fakt velkej. Kubovi se tam líbilo než se trochu napil. Pak začal vyřvávat, ale tak za hodinu tam chtěl zase, ale zase si pak lokl a byl řev. Nakonec jsem ho tam zkusila dát i bez kruhu, ale to řval preventivně hned. Nakonec kluci skončili v lavorku a ve vaničce na opláchnutí nohou před vstupem do bazénu. No hlavně že si to užili. A já si spálila rameno.
    Pak jsem jela na tu lymfodrenáž a oni mají z technických důvodů zavřeno. Teda řekla bych, že se ten salon ruší. A já mám ty lymfodrenáže už zaplacené. Naštěstí mi teda asi propadnou jen 2 a každá stála 85kč, takže to není až tak hrozný. Už jsem teda napsala mejla na ten slevový server, protože jsem to platila jim a taky budu volat majiteli budovy, kde ten salon je. Uvidíme co z toho bude.
    Dneska je zase strašný počasí. I přes noční větrání máme doma 28,5°C. Ivčo, já Ti bouřku táááák závidím.

    #867163
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, po bouřce je fakt krásně venku,takže větrám:)
    Jinak ty botky jsou http://ccc.eu/pl#/kids/junior-kids/3, ty třetí zleva.
    To jste si to koupání užili 🙂

    #867164
    Anonym
    Host

    Ivčo, ty sandálky jsou hezký. Výhoda je, že v nich můžou být dítka na boso, takže se jim nožky tolik nepotí.
    Já jsem dneska přesunula jídelní židličku víc do středu místnosti a nechávám Kubu, aby papal sám. Ráno snědl jogurt většinu, ale kolínka na oběd mu moc na té lžičce nedrželi, takže jsem ho dokrmovala. Dneska jsem vařila takovou domácí skleničku. Hovězí maso s rozmixovanou zeleninou (mrkev, rajčata, paprika a cuketa) a kolínka. Ještě majdy zbylo, takže ji zamrazím.
    O víkendu jsme zkoušeli jak bude reagovat na čerstvé jahody, když se z jahodových jogurtů a přesnídávek hned osypal. Já mu udělala mačkané jahody s cukrem a Michal mu dával napít jahodového koktejlu. Osypal se až včera, takže to bude spíš z horka. Taky jak jsme o víkendu grilovali, tak začal jíst i syrovou zeleninu, okurek a papriku. Pak ještě papá meloun a ožužlává jablíčko. Jsem docela ráda, že už takhle papá a dostane do sebe přírodní vitaminy.
    Venku je hrozný vedro, takže odpoledne asi na dlouho ven nepůjdeme, jen aby se pes vykakal.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,921. až 4,935. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist