únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,936. až 4,950. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867165
    Anonym
    Host

    Ahojky holky, už sem tu moooooc dlouho nebyla – popravdě sem vás dočetla hodně skokovitě takže mi toho dost asi uteklo :o) hrozně nám blbnul net takže sem vždy mrkla jen na FB a šla tak snad už to teď zas půjde :o))
    Bibo moc moc moc gratuluju k narození druhého mimíska :o))
    Bambulko tobě gratuluju k druhému těhu :o)
    Uteklo mi tu něco v tomto směru? Ještě někdo už je těhu? Nějak se mi nechce číst tolik stránek :o))
    Doufám že se máte všichni dobře :o)
    To u nás je vše v pohodě a máme se dobře :o) Užíváme si zatím jen Přému a doufáme že brzy přijde sourozenec :o) poprvé to trvalo skoro 5 měsíců tak uvidíme teď – asi to bude složitější pač ještě kojím takže menses mám furt nepravidelně (respektive sem ho měla zatím asi 3x) :o)) Tak nám držte palce
    Holky máte některá dpoma taky takovýho raracha? Já Přému neustále lovím ze stolu či ze skříní – je to děsnej poděs :o)) chvíli nevydrží na jednom místě – pořád někde lítá… Občas je až moc šikovnej – až mám strach že si ublíží… Jestli vám to nebude vadit písněte mi ve zkratce co u vás nového ať vás nemusím tolik dočítat :o)
    Děkuji a zatím přeji pěkný den – snad zas nakouknu večer

    #867166
    Anonym
    Host

    Teď koukám ještě Kája je těhu :o) Bivinka píše za půlkou to znamená že mimi bude v říjnu? počítám dobře?

    #867167
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Babyzno je fajn,že ses ozvala:) Já mám pocit,že takového raráška jako vy zatím doma nemáme, ale taky pěkně zlobíkuje, hlavně jak umí Aďa nalézt na gauč,tak leze i na postel, tak ho musím furt hlídat,páč tam si stoupá sám a hopsá,takže se bojím,aby nespadl..
    U nás ve zkratce:D Adámek chce furt chodit, ale zatím sám se bojí,ale s někým lítá jako drak.
    Jooo holky,já se zapomněla pochlubit, už máme šest zubů, už dvě dvojky nahoře se prořízly :))))
    Taky už nemáme brečení,ale furt Adámek slintá.. Ale musím ho pochválit,že krásně baští, jak obědy,tak svačiny, dokonce chce furt něco kousat. Už mu chutnala i šunka. Tak se to v tomto směru zase vylepšilo..
    Jdeme přebalit,zas se mi to dítě posrančilo.. snad ne až na záda..+o(

    #867168
    Anonym
    Host

    Bivinko je supr že seAdámek už takhle snaží :o) vaše úspěchy sleduju na FB – tam jsem občas zavítala :o))
    Přéma tedy většinou baští dobře – akorát poslední dobou občas blbne a nechce. Musím se tedy pochlubit, že vetšinou už jí sám. Třeba jogurty nebo kaši když je řidší mu pomáháme mi, ale obědy a sváči už jí úplně sám :o)) A ani kolem něj není bordel – je fakt šikovnej.
    Bivi Přéma pití z hrníčku zvládá – většinou pije z učícího od NUK, ale bravurně zvládá i klasickou petovku nebo skleničku – tu mu tedy jen dám a zase seberu – běžně k ruce na to jeho pití má ten učící nevylévací..
    A zoubků už máme dlouho 8 a momentálně to vypadá že lezou všecky stoličky naráz – celkem děs :o)))

    #867169
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Babyzno, vítáme Tě zpátky 🙂 .
    Ve zkratce: Kuba chce pořád chodit, se židlí, s chodítkem, za ruce,… ale stále se odmítá pustit. Dr. nám řekla, ať počkáme do 18 měsíců a pak by se to řešilo na rhb. Ale prý má krásnou páteř a je jinak moc šikovný. Máme venku aspoň části všech čtverek. Teď Kubu učím aby jedl sám. Zatím mu jde jogurt (tvarohová activie), protože mu něco zůstane na lžičce a on to pak olízne. Kuba nikam moc neleze, všechno máme vyšší. Ale dělá jiné lumpačinky, jako je vytahování těsnění z balkonových dveří, strkání klíčů do zástrčky (sice všude máme krytky, ale i tak), chce vylévat psovi misku s vodou, jíst mu granule,… My o druhém mimču neuvažujeme, alespoň v příštích dvou letech. Onehdy jsem slyšela, že ženská otěhotněla i při velmi nepravidelném cyklu při kojení. Tak Ti přeji, abys byla taky takový případ 🙂 .
    Jinak u nás nic nového není. Jen jsem ráno vypla chůvičku, protože jsem se do noci dívala na Draculu a chtěla jsem se dospat. Když malej řve, tak to stejně slyším i bez chůvičky. Jenže on se pokadil a jen si v postýlce hrál. Pak jsem šla za ním a zjistila jsem, že jak v tom seděl, tak má oranžovou prdelu a vůbec to nešlo umýt.

    #867170
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak jsme se dneska dospali do osmi, měli jsme otevřené okno dokořán a šel dovnitř krásný vzduch po tom nočním dešti.
    Přéma je fakt moc šikovný,když už sám jí i pije.
    Adámek se to teprve učí,ale už včera si dal sám lžičku s jídlem do pusy,ale víc ho baví si to dávat na hlavu,za hlavu a matlat to na zeď,takže asi tatínek bude muset brzo zase malovat.
    Učíme se i pít z hrnečku a Adámek z něho hezky už pije,ale vždy se napije jen trošku. Víc pije z lahvičky,tu si i umí držet a i v sedě..
    Líbí se mi,že už mi rozumí,když se ho zeptám,zda chce čaj,tak mi odpoví HM, i mi to kolikrát přinese,abych mu sundala víčko z toho. Ham už taky rozumí.
    Babyzno,jestli chcete druhé,neměla bys přestat kojit?? Když jsem byla u sestřenice,tak mi to říkala,že ona kojila ještě dvouletou holčičku,ale chtěli další,tak jí DR.řekla,že musí přestat kojit.
    Psala to tu i Biba,že tehdy musela přestat kojit,když už byla těhu,aby se vyvíjelo mimčo dobře.
    Tak už zase máme za okny dělníky,natahují omítku, je to fakt nepříjemné,jak tu furt běhají, ale zas je vtipné,jak na sebe volají a domlouvají se :))
    Tak pááá

    #867171
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba hrozně rád pije z petky nebo z hrníčku, ale musím mu to držet, jinak by to na sebe vyklopil. Jak se teď Kuba učí jíst sám, tak jsem mu musela přesunout židličku, takže teď už to může být jen na stropě, na lednici, na stole, kuchyňské lince, na okně nebo na podlaze, zdi jsou daleko.
    Tak teď jsem se podívala do knížky o kojení. Tam píšou, že se dá kojit i během těhotenství, ale žena musí mít odpovídající výživu, protože je to dvojitá zátěž organismu (těhu a kojení). Taky píšou, že i když bylo starší dítě během těhu odstaveno, že je dobré mu pak dát občas cucnout po nakojení novorozence, že se prohlubuje a utužuje vztah mezi sourozenci a starší dítě se necítí odstrčené.

    #867172
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    Mě Dr. řekla přesně to co píše Děcko – přestávat nemusím – jen zdravě jíst, přiměřený pohyb a určitě doplňovat kys. listovou – že jí bude obrovská spotřeba. Ale určitě Přému odstavit buď na začátku těhu nebo potom až sám bude chtít. Ne po porodu druhého, že by si spojil, že on už nedostává pač dostává ten druhý a začal by žárlit. Abych řekla pravdu nechce se mi ho odstavovat a kupovat umělé, ale pokud do září nebudu těhu tak to asi udělám :o)))Tak držte palce :o))) Je tu vůbec ještě někdo kojící?
    To jsou Kubík i Adamek taky moc šikovní klučíci. A to že ještě sami nechoděj vůbec holky neřešte ještě mají čas :o) Jak já bych občas byla ráda kdyby ještě sám nechodil :o))) Když jsme byli na 15m na očko tak Dr. říkal že je Přéma nějak moc rychlej – že je v některých věcech cca 3 měsíce napřed – je fakt, že je hrozně živej a ukecanej. je fakt, že je i na spoustu věcí šikovnej. Ale o to větší je to vztekloun – jsou věci co se mu povedou jednou a pak už ne a on se může vzteknout, že mu to nejde.. Je fakt, že já už se s ním domlouvám jak s velkým – třeba co bude jíst, co chce k pití, jestli už jdem ven, zda chce jít k babičce… Rozhoduje si pokud to jde sám – pač jinak se umí pěkně vztekat. Samozřejmě jsou věci u kterých jsem nekompromisní nebo které se udělat musí a tak, ale pokud je mi jedno jestli budem doma nebo půjdem k babičce – dostane vybrat…
    Ještě mi holky řekněte jak jste na tom s nočníkem? Tím mě pěkně zlobí. chvíli tam sedí a pak zdrhne. Občas se pak vyčůrá na podlahu. Jen obač se podaří do nočníku. Už jsme zkoušeli i redukci na velkej záchod a je to totéž. Jak jste na tom vy? Případně jak jste je ošálili :o)))
    Přeji pěkný den

    #867173
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    babyzno,držíme palce,aby se to otěhotnění povedlo 🙂
    My zatím druhé neplánujeme, možná za rok.. kdo ví. Teď jsem ráda,že mám Adámka a že mám pro něj čaj. Hlavně, taky navíc pracuji z domu,tak potřebuji na to vše sílu.
    Jinak na nočník taky učím,ale Adámek chvilku sedí,ale nečůrá do něj,pak se rozčílí a začne se zvedat,že tam už sedět nechce. Chce to trpělivost,asi jako se vším.
    Jen mi přijde,že je toho fakt moc co se musí to dítě naučit a člověk aby té trpělivosti měl hromadu.
    Jdu vařit,abychom měli oběd.. jsme byli venku,ale je tam dost vlkost, sice příjemně,ale jak v sauně..
    Zas nám vrtají do té zdi,já to už fakt nechápu, už jsou to tři dny, ta zeď už musí být jak řešeto provrtaná a ještě je to málo. 8o|

    #867174
    Anonym
    Host

    Tak jsme byli dopoledne na meruňkách. Původně jsem si myslela, že jich mám jen trošku, ale už peču bublaninu a chystám se na tvarohové knedle. Holky, nemáte některá dobrý recept na ty tvarohové knedle? Já je v životě nedělala. A myslíte, že je můžu zamrazit (před uvařením nebo po)?

    #867175
    Anonym
    Host

    Děcko já je dělám takto – 250g měkkého tvarohu utřít s celým vejcem, přidat špetku soli, poté cca 200g hrubé mouky – vznikne vláčné těsto – jeli moc tuhé přidám pár lžic mléka. Zpracovat rukama na vále. vyjde cca na 15 knedlíků. Pokud budeš dělat víc a chceš zamrazit – určitě neuvařené. doporučuju je naskládat na tácek aby se nedotýkali a dát zmrazit. Až opravdu zmrzlé (dělám druhý den) přendat do igeliťáku a nechat v mrazáku. Vaří se dokud nevyplavou. Nám tyto chutnají moc. Též se na ně chystám – jen ještě nevím zda meruňkové nebo borůvkové, ale spíš ty borůvkáče…

    #867176
    Anonym
    Host

    Marti, díky za recept. Já jsem si našla ještě jeden recept s dětskou krupičkou místo hrubé mouky, ale raděj to udělám podle Tebe, když je to ověřené 🙂 . No ale jak koukám na tu mísu meruněk, tak přemýšlím ještě nad přesnídávkou nebo je prostě zamrazím a zpracuji jindy. Ale knedle bych si dala jahodové se šlehačkou!
    Kuba se mi ráno prokadil, tak jsem to naházela do pračky. No a sotva jsem to pověsila, tak se prokadil znovu. Jsem myslela, že mě picne. Tak mu to pokaděný peru s naším oblečením. Nějak má zase častější stolici, beztak zase kvůli zubům. Už mě to nebaví.

    #867177
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    taky dělám to tvarohové těsto,je to nějak podobně jako píše Babyzna..
    Tak meruňky jsem letos ještě neměla. Tak přeji dobrou chuť:))
    Evi,ten Kubík nějak hodně srandí. To se ti nedivím,že tě to nebaví. Adámek naštěstí srandí jen do pleny,ven se mu to nedostává.
    Už asi dvě hodiny Adámek spinká. Jsem hodinu pracovala,ale předtím jsem zas řešila přístup,páč mi to změnili a nefungovalo mě to. Tak mě to trošku vytočilo. Toto měli udělat před měsícem a ne když už jsem s prací rozjetá mi to měnit a pak to nefunguje..
    Jsem si taky prohlížela noviny naší části Prahy a dost mě vytočilo,že od letoška zavedli vítání občánků. My dostali loni jen blahopřání a že to nedělají a letos to zavedli. Fakt mě to tehdy mrzelo,že to nedělají,je to takové hezké a oni to za rok zavedou. :@
    Njn,co naděláme..

    #867178
    Anonym
    Host

    ahooj,
    Evi, já dělám rovnou z 2 kostek tvarohu a místo mouky dávám právě krupičku. a hlavně teda vždy uvařím, necham oschnout a pak zamražuji. při vytažení z mražáku dávám už jen na páru a za dobu co se u nás dělají máme stále stejný recept i postup. díky prababi (už do nebíčka) že mě tohle naučila. holky lepší knedlíky jsem nejedla. od ní bývaly knedlíky vždy jen ovoce a potažené tenoulinkým těstem.
    jinak u nás nového vcelku nic, vše je na fb, stále jsme na maltě a máme se zlatě 😀 jo jen k téma nočníku, povedlo se nám to jen 1x, jinak už si teda i sedne, ale co pocituji velký posun, tak že jak se vyčůrá či udělá hovíno, tak si šahá hnedka na plínu a říká aa. takže začíná si uvědomovat že něco dělá. pravidelně posazuji před koupáním a pak jak si šahá mezi nožky, ale nechce si prostě dosednout. to je v hrozné křeči. máme vedle sebe pedagogy a zkouší to i oni horem spodem a stejně nic. no a co se týče pití, tak u nás máme každý den nalito snad do 4 různých hrníčků,…, učící už teda odmítá, asi 3 měsíce, možná i déle. jediné co si jeeště ze starých falšek vezme je ta s tím brčkem, ale ted má hodně petláhve s pojistkou a taky plastovou skleničku, tu vypije naráz i půlku a skoro se nepocintá. v tom je šikula.
    Bibo gratuluji k miminku, je to teda kus chlapa. přeji hodně zdravíčka pro malouška a i pro tebe a vedle sebe hodného bratříčka. už jste se zaklimatizovali doma? určitě je to pěkné mít vedle sebe takhle 2 prcky.
    Kájo je super že už máš diplomku sepsanou. obhajobu dáš, ti věřím 🙂 a to tvé zakulacení, no trošku mi naběhl i úsměv, jistě máš stále menší pupík než já nebo už ne? ty jsi děsnej hubeňour.
    Evi co ti napsali z těch lymfo??????? zavíraj to studium?
    Ivi, drž se, vrtání je otřesné a do panelu ještě hroznější, tam se to rozléhá, i když ten zvuk není slyšet. pamatuji jak jsme slyšeli telku od sousedů. jé to byl mazec. v tomhle je barák fakt dobrý.
    no a já utíkám do sprchy, máme dnes na hrubo pouklízeno, hodně se vatovalo, tak všude byly žmolky. ale starý kvalitní vysavač na vodu vše pochytal. ještě že jsme ho schovali na půdu.
    utíkám tedy do sprchy, celkem to i kouše :(, přejem pěkný víkend

    #867179
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky!
    Bivinko co kocourek???? Co ta nožička?
    Babyzno tak u nás ve zkratce. Bohoušek už hezkou chvilku ťapká no ťapká je slabej odvar. Utíká a dělá všelijaké blbosti. Krámuje šuplíky, vše přerovnává….. no zkrátka je to pěknej lump. Na nočníček když ho posadím tak se vesměs vyčůrá. Teď jsme ale u našich v Mostě a tady mí jinej nočník a na ten zkrátka nechce. vyčůral se do něj po dlouhém boji jen jednou. Jinak si říct tedy neumí. Posazuju ho vždy po spinkání a vždy při každém přebalení. Vykadit se povedlo snad všehovšudy 4x. Mluvit moc nechce. říká táta, mam (to je pití a nebo jídlo), chu cha (houpy houpy)… a ostatní hatmatilku zatím nevím znamená.
    Holky dík za tipy k těm nevolnostem. Zkusím tu Coca colu a jíst po malých dávkách.
    Jinak tady je hrozně u našich v tom paneláku. Zlatej barák. Ale měli jsme včera zubařa takže jsme tu až dopátku. Bohoušek má 12 zoubků (horní stoličky nejsou ještě venku celé,ale již větší část je venku).
    No a to je asi vše co je tady nového. Tak přeji hezký den,klidnou noc a co chcete….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,936. až 4,950. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist