únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,026. až 5,040. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867255
    Anonym
    Host

    holky, gratuluji k úspěchům, hold první krůčky jsou parádní a také tím začnou „starosti“ s odloženým nožem, támhle tím a tímhle tím.
    Evi, tak to slyším tedy prvně. malá rozkapané oči měla a absolutně nic jí to nedělalo. max ty 2 hodky nebo jak dlouho měla rozšířené zornice, žádné motání, žádná únava. dokonce skoro žádný pláč v orodinaci při kapání. první oko bylo naprosto v pohodě, a u druhého už věděla že to trošku štípe, tak bečela, ale podařilo s i tak na poprvé. já teda kdysi vyčetla nebo snad mi to říkal i pediadtr. že dětem do tří let se sluneční brýle nemají dávat. zbytečně se jím kazí oči. ale proč netuším. já teda zatím ani nekoupila. a to jsem hodně venku. a jak je pařák, tak prakticky celý den, jen na spinkání jde domů. zas bych to asi s tou opatrností tak nepřeháněla a určitě bych se neřídila řečma. dle mého sám dr ví proč se to dělá a k čemu to slouží. malé teda vůbec oči neměřil přístrojem, ale koukal tím světlem a kdyby je neměla rozkapané těžko by přes malou zorničku, která se ještě při svícení do oka více stáhne něco viděl. ale každá máme pro dítě nějaké svědomí a chceme to nejlepší. i Lena s Bohouškem byla na rozkapání.
    no u nás také nic nového, dnes vařím svíčkovou, ale jen omáčku, maso máme kotletu a pak nějaké hotové noky. myslela jsem si v obchodě že to jsou širší nudle a pak až doma se dočetla. že to je vhodné k omáčkám. tak uvidíme. zatím papa
    jo a s tou postýlkou, bez matrace bych jí tam asi nenechala, i vloni jsem jí sebou brala, ale i tak to bude boj. si teda myslím. cizí prostředí je cizí prostředí. pamatuji na přechod z ložnice do pokojíčku. taky to trvalo týden a to tam takovou dobu nebudeme.

    #867256
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak o se týká rozkapávání očíček plně souhlasím s Péťou. Jinak oči ani nejde pořádně zkontrolovat. Bobeš byl taky v pohodě jen to rozkapávání bylo dlouhé takže jsme ho pořád museli v čekárně nějk zabavovat. Naštestá jsem byla s babičkou takže jsme se střídali. Rozkapávali 4x po 5 minutách a pak ještě 20 minut čekačka než oči měřili. Taky si pamatuju, že koukala tím světýlkem a i nějakým přístrijem. Malej byl celkem hodnej a držel. Jen říkali, že asi 2 hodinky po byl neměl být na sluníčku, že jak jsou ty očíčka rozkapaný a rozšířeé zorničky, že je to nepříjemný. takže by jsme se toho vůbec nebála. Taky se nějak vůbec nemotal nebo že by do něčeho narážel. A já když jsem byla malá tak jsem byla na rozkapání v jednom kuse. Je to pro ně nepříjemný protože hůř vid takže i zvýšená opatrnost při hlídáná,ale když ještě pořádně sám neťapká tak není problém. Držím palce ať vše dobře dopadne.
    no jinak já nakonec uvařila rajskou.Dostala jsme na ní ukrutnou chuť. bohoušek jáí dostal taky a manžel rajdu nebaští tak jsem mu ohřála párky.
    Jinak tady nic nového. Manžel už je nahlášený na pracáku takže v srpnu už dostane peníze od nich a já jdu pokoukat zda něo pro něj nenajdu. Už mi tu leze na nervy 8o| 😀 . Zatím tedy alespoň maká venku na dvoře takže to budeme mít alespoň trochu zůtulněné.
    Tak pa pa jdu juknout na tu práci
    😀

    #867257
    Anonym
    Host

    Peti, já si myslím, že u nás se s chozením toho moc nezmění. Po čtyřech je rychlej jako fretka, rychlejší než běžící dítě a všude si stoupá a šmátrá už dlouho. A my stejně na lince min 10cm od kraje nic nemáme už kvůli psovi. Protože on tam strčí čumák a čuchá co tam je. A Kuba tam dosáhne už taky hezky dlouho. Včera mi teda shodil věci, co jsem měla na parapetu. Takže i tam už je úplně prázdno.
    S tím rozkapáváním to má asi každý jinak. Ta známá to měla dceři kapat večer doma a pak druhý den jeli na měření. Tak nevím. Stejně jak se znám, tak se od doktora nechám přemluvit, teda až po předchozím vysvětlení.
    Jinak Kuba si dopoledne dáchnul sotva 5 minut a po obědě to stejné. Teď si hraje a staví komín. Jsem si říkala, jak si půjdu lehnout s ním. Tak mám asi smůlu :'( .

    #867258
    Anonym
    Host

    Děcko mi byli u dvou očařů. V Mostě a v Lounech. V Mostě na první kontrole řekli, že naměřili bez rozkapání +4 dioptrie a řekli ať ho pozorujeme zda nešilhá… a objednali nás cca. za 3 měsíce. Tak jsme si t chtěla ověřit a šla do těch Loun. Tam nám to potvrdili,ale hned mu chtěli dát brýle. A to jsme měli jít za 3 měsíce na kontrolu. Prý je bude mít na ty 3 měsíce což mi přišlo nesmysl. Jednak nebylo potvrzené bez rozkapání zda ty diptrie opravdu má. Jde to u malých dětí špatně naměřit protože mají hodně pružnou duhovku. No a tam mi právě taky předepsli kapky, že budu rozkapávat doma. A prej kdyby měl alergické reakce ať přestanu a zavolám si buď jim a nebo své pediatričce. Přšlo mi to fat divný. Jak ais poznám, že má alergickou reakci???? Tak jsme se na Louny vybodla a šla do toho Mostu a tam jdeme na kontrolu v prosinci. Zatím si myslím, že je malej OK.
    Jinak dnes nic nového není. Pokoukávám manželovi po práci a manžel maká na dvoře.
    Tak pa pa pa a přeji brou noc

    #867259
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem se sem konečně dostala. Adámek je mega čiperný a tak mě nenechá chvilku v klidu něco napsat. Normálně se už začal pouštět nábytku a stojí bez držení a ještě u toho vykládá a mává rukama nebo tleská. Dneska stál v ložnici před zrcadlem a takhle řečnil xx minut a pak šel do bobku,ale nějak to neustál a udělal přemet, přistál nakonec na boku:O 🙂 Ale nic se mu nestalo a byla to děsná sranda i pro něj a pak si z toho sedl a zas brebentil do zrcadla.
    My zatím s očařem nemáme zkušenosti, Adámek vidí dobře a ani nešilhá. Evi,tak držíme palce,aby to Kubík zvládl.
    Leni,jak si dopadla? Už máš těhu průkazku?:))
    Tak si představte,že jsme si odpoledne vybrali foťák a pak pro něj večer šli:)) Je neuvěřilně malý,ale šikovný :)) Byla jsem zvyklá na větší a tak se mi tento zatím zdá malinkatý,ale dobře fotí a je lehký:)) Hlavně už se tam nedávají klasické baterky,ale je tam jedna dobíjecí přec USB.
    Adámek už spí, ta večerní procházka ho asi naladila a normálně po položení do postýlky hned usnul.
    Zítra odjíždím s Aďou k našim:) Jen doufám,že tam nebudou mít odstávku teplé vody, nám už jí dneska pustili,tak mám radost,že se už normálně vysprchuji.
    Tak pááááá a hezký víkend.

    #867260
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    tak dnes nějak málo příspěvků :O . No dnes jsem tedy byla pro těhu průkazku. vysáli ze me snad 2 litry krve jinak měřili tlak, moč… a to je vše. Ostatní měli ještě z minula takže to byl fofr. No a termíny???? 16.2.2013 podle ultrazvuku a 17.2.2013 podle měsíčků. Takže možná to zase vyjde na toho 19. to by byla prča.
    Jinak nic nového není- manžel jako každý pátek šel na karty do hospody a na mne nechal zahánění zvířectva a krmení králíků (samo, že po předešlé dmluvě, že to udělám. A co čert nechtěl krůty šli domůl poslušně. Slepice jsme naháněla jak kretén a kohut mi ulítnul na střechu takže komedie hadr.Tak jsem zavolala manželovi, že zdrhnul kohout. Tak přišel a naháněli jsme ho tady společně. Blbé slepice jsem zahnala,ale jen půlku a když jsem chtěla druhou půlku tak mi ta první vzala roha. No fakt kdyby mě někdo viděl tak si smíchy hubu roztrhne. Nakonec jsme to zvládli společně s manželem. 😀 😀 😀
    Teď jsme dožehlila 3 várky prádla. Uffff to bylo zase dřina jak já to žehlení nesnáším 🙁 Teď jsem dokoukala tu psycho pohádku Sedmero krkavců. Nikdy se mi moc nelíbila právě proto, že mi přijde trochu psycho a stejně na ní koukám 😛 .
    No tak přeji hezký večer jdu zaplatit jednu složenku přes net a asi pujdu brzo do hajan
    Jo zapoměla jsme se pochlubit, že brouček včera spal bez nočního mlíčka. Sice se v noci ve dvě vzbudil,ale prot, že byl pročůranej. Zatracená plína ai byla šejdrem či co.
    Tak tedy pa pa

    #867261
    Anonym
    Host

    Bambulko, gratuluji k průkazce! No ale škoda, že Tě někdo u toho nahánění nenatáčel 😛 . Já těch sedmero krkavců taky nemám ráda, proto čučím na primu na tu romantiku.
    Jinak u očaře dobrý. Sice jsme tam dlouho čekali, protože tak přišli asi 3 s neobjednanýma novorozencama a ti mají přednost i před objednanýma. Tak ho prohlídla, řekla, že se jí to zdá v pohodě, ale že na větší vyšetření je moc malej. Takže ho trochu nějak rozkapali a za půl hodiny se mu dívala světýlkem do očí. A prý se může zdát, že šilhá, protože má širší kořen nosu (tak jak říkala Peťa). No a na další kontrolu máme jít až mezi 2 a 3 rokem, až bude schopný komentovat co vidí.
    Dneska měl manžílek dovolenou, aby šel s náma na to oční, tak jsme pak dojeli domů, já uvařila oběd a pak jsem jela až do večera do práce.
    Ivčo, tak si to u rodičů užij a snad tam budete mít vodu v pořádku 🙂 .
    No nic, budu končit, ať se dodívám na happyend.
    Přeji hezký víkend!!!

    #867262
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak už Bohoušek spinká, oběd už je snědenej a já relaxuju u PC. Nějak jsme líná jako prase takže na vše prdím. Přemýšlím, že zajdu ke kamarádce na kávičk až se ten můj zlobr probudí. Hmmm nevím nevím
    Venku je celkem hnusně tak nevím co vymyslet za jiný program.
    No od včera se toho moc neudálo takže budu končit. pa pa

    #867263
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    moc gratuluju u kloučků k pokrokům v chození – je to super :o)
    Bambulko – ty to máš jak kámoška – plodnej jedinej den v roce ne? Ta má děti dva roky po sobě o jeden den :o)) Jinak gratuluju k průkazce a přeju ať je vše ok.
    Holky proč chodíte s dětičkama na oční? Máte nějaký potíže nebo jen tak preventivně? Už jsem slyšela, že někdo posílá preventivně, ale my teda nebyli. Ato má manžel oční vadu už od narození a malej chodí ke stejnému pediatrovi takže to ví…
    A s tím spinkáním – Bivinko koukám jak tě zlobí když vstává po 5 hodině – u nás je to pomalu na denním pořádku :S – zlobr vstává mezi 5 a 6 – děs běs….
    holky užívejte víkend a já jdu asi chrnět – přeci jen za necelých 7 hodin bude budíček :o)))
    Tak papa

    #867264
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    Marti, preventivně na oční určitě né, ale protože mám já glaukom (od puberty), do toho mám 5,25 silné dioptrie a manžel má šilhavost a zatím jen 1 diop. tak jsme preventivně teda šli (s doporučením pediatra, že budeme preventivně hlídat) navíc se nám zdálo, že malé občas ujede oko, tak jak martinovi, ale dle dr má malá širší temeno nosu, takže se to zdá a oči má ok. a to že je má ok jsme ted už přesvědčení, vidí kdejaký drobek přes celý pokoj. letadlo na obloze, bez toho ani ž by dělalo vzdušnou čáru.
    Leni, také jsem si právě představila to nahánění zvěře do ohrady. u nás to občas s dědou dělá valuš a je fakt prča. nafasuje takový malý proutek a už jede.
    jinak asi nikam nepojedem :(, volala mi včera kámoška, že holky jak velké, tak malé začínají mít angínu. a jedna z nich už má atb. hm tak snad později to výjde. jsme se fakt těšily.
    manžel se včera po 3 panácích položil (zřejmě mu to nesedlo), ale vypadal jak …, samo svědomí ho poslalo spát už v půl 7 a tak ted už máme snídani na stole. mazanec, dobré kafíčko, máslo a asi ho ještě pošlu uklidit kuchyň :))), na oběd nevím co, ale koupili jsme včera horní stehna, tak bud to dám na polívku, nebo upeču?
    pěknou neděli, tady je zima, jen 14 st

    #867265
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Marti, my jsme na oční šli taky jen kvůli rodinné anamnéze. Já mám -2 dioprie a 0,5 astigmatismus, moje mamka a manžel mají tupozrakost. Mamka teda na to oko u očaře nepřečte ani takové to největší písmeno. No a u prďolky se nám taky zdálo že šilhá. A pediatrička nám to potvrdila, ale asi to byl jen zbytek takové té dětské šilhavosti. Teď už je prý v poho. Jen na další, spíš „preventivní“ kontrolu máme jít, až bude schopný popsat co vidí. Jinak se oči malým dětem vyšetřují v narkóze.
    U nás je taky je 14°C a pořád poprchává.
    Včera u nás byli známí se synem. Tak kluci řádili na zahradě. Jsem si myslela jak Kuba odpadne a ono prd. Spát šel až kolem půl 9 a od půl 11 do půl 2 byl vzhůru :@ . Teď už od půl osmé zase řádí a já jsem na odpis. Já nechápu, proč to děcko nespí.
    Já dneska zkouším poprvé v životě vařit rajskou. Tak mi držte palce, ať se mi povede.

    #867266
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak se hlásíme od rodičů:) Máme se tu báječně. Adámek baští krásně. Vstává trošku později, jeden den v půl šesté, dneska v sedm. Ale kecal ve čtyři,ale to jsem ho jen přebalila a přikryla a hned spal. Takže mu asi vadila plná plena. Chodí spát v osm,ale vždy hned usne.
    Opět jsme začli s nočníkem, už se nám povedlo 2x ee do něj :)) Tak si myslím,že už jde o úspěch.
    No a už začíná ťapkat sám,jen ho držím za kšandy od tepláků,takže si myslím,že to snad zvládne brzo uplně sám:))
    Jinak hrozně rád si hraje se sestřenicema, dneska tedy nebyly doma, tak je po celém baráku hledal,ale pak přišly a tak bylo radosti a vykládal jim a smál se.
    Tak se půjdu umýt a spát, jen taky nějak znavená:))) tak pááá

    #867267
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Co se týká očního tak máme jak mám vrozenou tupozrakost, šilhala jsem a měla jsme brýle na dálku takže jsem šla raději preventivně než aby jsem něco prokaučovala. Myslím, že dětem to nevadí a já mám klidné svědomí. Jinak Bohoušek má také široký kořen nosu takže o taky mate, že mu ujíždí očíčko,ale jak rostě tak si myslím, že už to není ani tak vidět a ten dojem se ztratil.
    Děcko rajsá je jednoduchá určitě se povede. Já jí teda dělám jako rychlovku když jí dělám bez masa tak si uvařím hovězí vývar z kostky s bobkovým listem a nechám ho vychladnout. V jiném hrnci si udělám světlou jíšku naleju do ní ten vývar, dám rajský protlak, osladím, povařím a hotovo. Z rajčat jsem to nikdy nedělala,ale taky se na to chystám.
    Jinak já se pomalinku připravuji k lékaři. Pojedu v jednu busem a hurá bez prďolky tatínek bude hlídat doma takže vše bude bez stresu, v klídku a udělám si takové odpoledne pro sebe. Odpoledne mě pak vyzvedne mamka a jedemem domů . Bude tu s babi tak 4\dny takže doufám, že budou běhat kolem prďolky 😛 . Vytáhnu je na houby, na kopřivy…. a uvidíme. Vymyslíme nějaký program.
    No jdu něco sníst ať nejsem hladová. Jinak k obědu máme bramborový salát a smaženého kapra,ale bude to spíš až na večer až se vrítím.
    Tak přeji hezký den. Dnes je u nás krásně. Ráno jen 7 st. ale teď už je na slunci kolem 30 🙂

    #867268
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Leni, tak hodně štěstí u lékaře a užij si odpoledne! Rajda se mi celkem povedla. Jen to maso mělo v sobě tučný pruh, takže jsem prozvracela odpoledne :@ . Večer jsem si ji dala jen s knedlíkem a už to bylo lepší. Já nevím, proč mi to tučné (mastné) tak moc vadí. Ale omajda byla fakt dobrá, i Kubovi chutnala.
    My byli už dopo venku na prochajdě a na hřišti. Kuba teda ještě nezvládá terén, takže tam spíš lezl po 4. Ale jinak se v chození zdokonaluje a leze doma docela málo. Začíná zvládat i prahy, resp. sedne na prdel až za prahem a ne na něm. Včera mu Michal koupil motorku, tak zkouší co na ní může všechno dělat. Jen ještě není stabilní, aby na ni vylezl sám, takže mu musím pomáhat.
    Dneska odpo jedeme koupit nějaké věcičky známým k narození mimča. Ještě sice asi není na světě, ale už jsou prý na sále.
    No nic, musím trochu pouklízet, když nebudeme odpo doma.

    #867269
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    díky moc za info o tom očním. My byli na necelých 3 měsících kůli slznému kanálku a když sem se tam ptala kuli manželově vadě tak mi řekli ať přijdem až mu bude přes půl roku. No a to mi pediatr řekl že je to zbytečný že evidentně nešilhá a doporučení mi nedal a bez něj nás nevemou. Tak furt přemejšlim jestli se tam mám nějak zkusit protlačit pro jistotu nebo to nechat být. Je tedy fakt, že je vidět, že nešilhá :o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,026. až 5,040. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist