únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,041. až 5,055. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867270
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak dneska babička ostřihala Adámka, já se na to neodvážila. Ale vzadu lokýnky ještě má:D Ty jsem nechtěla,aby šly zatím pryč. Aďa držel a vypadá pěkně :)) Jsou mu víc vidět očíčka.
    A noooovinkáááá 😀 Adámek už udělal sám pár krůčků. Já mu šla hledat ponožky a Aďa byl opodál s babičkou a normálně se rozešel za mnou a pak ještě později i za dědou udělal pár krůčků.
    Mám ohromnou radost :))
    Taky sebou dneska plácl zas nazad. Hrál si v obýváku u stolečku s auty a my byli v kuchyni a pak jen byl slyšet řev a Aďa na zemi. Ale dobrý.
    No a dneska Aďa zas vstal v pět ráno,pak si tedy venku na deset minut zdřímnul a celý den jinak nespal,ale v půl sedmé už začal brečet a tak bylo rychlé koupání,kaše a pak se chvilku smál v postýlce a přijdu za pět minut a Aďa spinkal.
    Evi, tak už Kubík chodí sám ?:)) Super,moooc gratuluji.
    Tak pá,jdu do postele.

    #867271
    Anonym
    Host

    Bré ránko!
    Babyzno, s tím očním kdyžtak počkej, až bude Přéma pořádně komunikovat a dokáže přesně říct co vidí. Nám řekli že máme dojít mezi druhým a třetím rokem. Takže bych počkala a kdyby se mi něco nezdálo, tak bych na pediatra zatlačila.
    Ivčo, jojo, Kuba chodí. Má sice pořád ruce nahoře, aby se vybalancovat, takže je jako chodící zombík. Ale doma už leze celkem málo, spíš když neudrží balanc. Venku teda víc leze než chodí, ale to bývá na dětském hřišti, kde jsou kamínky a hrbolatá tráva. Ale pokrok je to za ten cca týden docela brutální.
    Jinak u nás noc zase na odstřel. Od půlnoci do půl 4 jsem u Kubíka byla asi 6x. Pak se po páté vzbudil na mlíko a my jsme vstávali v 6. Dneska jsem šla totiž ráno se psem, protože Michal jel na služebku, tak aby ráno stíhal a nemusel stávat moc brzo. Vyzvedával ho kolega, který mi včera vyzvedl roztoky na čočky. Na krabičkách jsou ceny a je to pěkný rozdíl oproti eshopu. Mám dvojbalení (2x360ml) a k tomu jedno malé (90ml) a stálo mě to celkem 510kč. No a podle cenovek, abych za to v optice dala 730kč.
    Á, skunk se mi začíná budit…

    #867272
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    oběma vám moooooc gratuluju k chdícím klukům – teď teprv začne blázinec :o)))
    Ale užijte si to je krásný ty pokroky pozorovat. To včera se na hřišti jedna mamina divila že Přéma se umí rozeběhnout a zase zastavit – její syn to moc neovládá a to je o dost starší. Tak jsem to schválně hledala a je to schopnost skutečně ještě trošku napřed :o))) V tomhle je hoold Přéma moc rychlej – je to děsnej pošuk :o))) Začíná říkat i víc a víc slov akorát teda některý dost komolí – třeba doma maj všichni srandu z jeho baba (bábovky) bubu (bubliny) a bebe (bebí) – prostě to takhle zkomolil – to je asi nejvíc jinak alespoň dodržuje „zvuk“ slova i když nějaké to písmenko řekne špatně. Je to s ním holt sranda…

    #867273
    Anonym
    Host

    Kuba dneska zvládl vzít si ze země hračku jen tím, že si přidřepl a ani nežuchl. Je to velký šikula.
    Ivčo, uvidíš, jak se teď bude Adámek zdokonalovat a bude chodit čím dál víc a líp.
    končím, kuba mi stahuje notas…

    #867274
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Zdravíme z dovolenky 🙂
    Dneska bylo nádherně, tak jsme byli i na hřišti, Adámek tedy chodil s dědou kolem laviček. Jeli jsme odpoledne na procházku a Adámek zas usnul když se mělo jet domů,takže jsem ho pak ještě doma položila a ještě dvě hodiny spal. A už se nám Adámek pustil a šel sám z obýváku do kuchyně:) Měla jsem ohromnou radost :))
    Evi, tak už máme šikulky obě:).

    #867275
    Anonym
    Host

    krásný večer, zdravíme z čech, cesta byla parádní, cca necelé 3 hodiny cesty. vyjela jsem už kolem 10 s doměním, že malá bude spát. prdlačky, pustila jsem jí teletubies na dvd a necekla ani slovo a oči měla vytřeštěné celou cestu. pak nechtěla jít spát,, večer taky trochu řvala, ale jinak dobrý, spaly jsme do půl 8, před 11 zas spát a v půl 1 jsme vyrážely už na koupák. takže máme se také suprovně. hotová výkrmna to tady je. samé svačinky a pořád něco zobat.
    holky, gratuluji k chodícím klukům. teprve vám začne zábava, ale věřte že to děsně rychle uteče a nejdnou budou umět do schůdů. my to nedávno počítali doma, že to jsou 4 měsíce co chodí a fakt paráda. zvládá schody, terén a to byl u nás patriček co chodil dřív jak my snad o 2 měsíce, ale terén mu dělal teda velký problém. no jo po rovince to umí každej 😀
    Marti, ty slova jsou fakt prča, taky povídá auto a nebo udělá brm, asi dle nálady, dneska krásně zavolala na natálku, až jsme s tou kámoškou hleděly, jak to vyznělo. natíííí :), ted už jen pilovat ten nočník :(, když vůbec nevím jak. nechce na něj dosednout, ale že udělá aá, at kadění, tak čůrání, tak to příjde hned nahlásit.
    asi poutíkám spát, v noci jsem tomu moc nedala a trápil mě nějak žaludek. zatím krádnou dobrou noc a užívejte opět sluníčka

    #867276
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Dnes bylo u nás krásně. Na slunci snad kolem 30 st. Bobeš běhal celej den venku a byl tošku přismahlej teda néé spálenej,ale červenej jak rajčátko.
    Máme tady babi a prababi tak máme zajištěné hlídání mam trošku klídek.
    Jinak asi nic nového u nás není. Zítra se chysá manžel na pracák a já se asi svezu s ním a zajdu si zatím na kávu ke kamarádce a pak by jsem si chtěla něco koupit na sebe (dostla jsem nějaké korunky) a manželovi chci koupit kalhoty.
    Jiank taky grauluji ke krůčkům vašich broučků. Já už si to ani neumím představit, že by ještě nechodil. Lítá jak drak. Ze země bere hračky s přehledem. Běhá, dělá komín, couvá a zkrátka dělá pěkný lotroviny. No ale to je otázka času kdy ty vaše dítka taky budou běhat jak draci. Mi jsme zase pořád pozadu s tím mluvením. Pořád pořvává „áva“ což znameá když někoho volá tak jetli je to máma bo táta???? Kdo ví. Ale snad doženeme zase mi toto.
    Tak papa a přeji hezký večer a klidnou noc

    #867277
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Marti, jak jsi psala o těch slovech, tak kamošky syn (stejně starý) říká bábo (bábovička), baó (balon), to to je (co to je?). Kuba teda říká velkou prdlačku, ale přisuzuji to tomu, že teď teprve začal chodit a to mluvení asi fakt „potlačil“. Protože většinu věcí, co po něm chci aby mi ukázal, donesl, udělal, tka tomu rozumí. Pořád si taky něco žvatlá, ale nic co by se dalo označit za slovo.
    Jinak dnešní noc byla už o facku lepší. Jednou jsem ho musela uspat v náručí (asi ho něco vyděsilo) a pak už tam asi hodinu jenom mrčel, tak jsem zeslabila chůvičku a v polospánku čekala, jestli začne řvát. Nakonec jsem mu dala mlíko a teprve teď se budí.
    Dneska je tu pěkně hnusně. Už od noci prší a prší. Ale venku je 21st.

    #867278
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    hholky mi máme holt děsnýho ukecánka – to to je (co to je ) a de je ( kde je) říká taky už dlouho, pak ještě přidal cáky cáky (spíš táky táky), bum, bác, hom, blé, tutu (tužka), pape (papír – no prostě je toho už moc. Já už v tomhle věku prý mluvila skoro ve větách tak má být po kom ukecaný :o)))
    Prý kolem 18. měsíce by měli začít spojovat slova – občas už se to daří, ale zatím mi to nepřipadá moc záměrný tak uvidíme
    Holky užívejte si dovči a volna jak jen to jde… Taky bych chtěla ale bohužel… Není kdo by hlídal a když už je doma manža tak staví…

    #867279
    Anonym
    Host

    Holky, přemýšlím, že začnu malýho konečně intenzivně učit na nočník. Ale on mi nijak nedává vědět, že by něco do plínky udělal. Tak nevím, jestli ještě chvíli nepočkat. Tak jsem našla kurz (asi za 160kč) Šikulky bez plenky. Jenže se k tomu musí dokoupit knížka a dvd za 450kč. Tu knížku a dvd jsem našla na netu, tak nevím jestli si to nezkusit objednat samostatně… Poraďte!

    #867280
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    taky moc gratuluju a mám radost, že se kluci rozchodili!!! Oslavte to!
    Bambulko, gratulace k průkazce. Už je ti dobře?
    Koukám, že dovolenkujete, tak si hezky odpočiňte. Jedete někdo k moři?
    Jinak u nás toho moc nového není, manžel pořád dělá okna ve spodním bytě, abychom to stěhování v září stihli, já vybírala spotřebiče do kuchyně. Sem tam vyrazíme k babičkám nebo na menší výlet. Johanka má pořád vzdorovité období, takže když jí řeknu, ať něco nedělá, tak to just naschvál udělá. Občas mi hodně pracují nervy. I když to umí i vynahradit, začíná být hrozně mazlivá… Svoje těhotenství nějak netíhám sledovat, vždycky musím kouknout do průkazky, v kterém týdnu zase jsem (teď teda 27 tt). Ale břicho mi během měsíce tak rychle vyrostlo, že jsem jak v osmém měsíci prvního těhu:| . Ještě že je teplo a můžu nosit spoustu šatů a legíny, jinak bych neměla co na sebe. Za ten měsíc a půl jsem přibrala skoro 5 kg:O .
    No, toť ve zkratce vše, jdu vás pročíst trochu zpátky:) . Pa a dobrou!

    #867281
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak mne je jak kdy. Když už jsem si konečně říkala, že už mi je dobře tak mi bylo včera a dnes zase zle. Zkoušela jsem vynechat kávu jestli to nedělá káva,ale prdlačky. Dnes jsme šli odpoledne na houby ve dvě hodiny odpoledne (fakt nápad století). A ani jsme nedošli do lesa a museli se vrátit zpět. Za prvé vybrali jsme si les daleko takže než jsme tam došli byli jsme spocený jak …. a cesta byla po silnici. Bobeš měl tepláčky aby byl chráněný před klíšťaty takže ten červený jak rajčátko a mě začalo být blbě tak jsme šli zase domů. Dala jsem si vanu snědla chleba a trošku to polevilo,ale stejně dnes to stálo za starou belu. Asi to slunce nebude to pravé ořechové. 🙁 .
    Manžel šel v pět odvézt kamarádovi tady ve vsi chlazení a sud piva a že prý si dá jen kávu a přijde a ještě není doma 8o| . Fakt mě štve.
    Koukáte na Farmu???? Teda tam je to hustý 😐
    Jinak Bobeš včera spinkal skoro celou noc 🙂 <:o) . Usnul kolem půl osmé pak zafňukal kolem 23,ale nemusela jsme tam ani chodit a pak zakníkal kolem 4 hodiny a to jsme ho jen pohladila, dala dudana a byl klídek a vstával až po sedmé. Tééééda jupí jou. Jen tak dál
    Kájo tobě se to už taky krátí co???? Mě mamka koupila dnes v Lídlu těhotenské pásy. Tak už se na ně těším jak vypadají. Včera jsem si koupila gatě. jsme hrozná tloustnu jako prase a do ničeho se skoro nevedju. Už se vidím jak naberu 🙁
    Tak přeji hezký večer. pa pa pa
    🙁

    #867282
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    nejdříve k nočníku, já jsem začla Adámka posazovat na nočník, ráno po probuzení, tedy když už jako chce ven z postýlky,tak šup na nočník. Pak po nějakém jídle či pití a pak po denním spaním a taky když vidím,že tlačí,tak šup na nočník. A už si Adámek začíná zvykat. Dneska jsme měli 2x úspěch s čůráním a včera i s kakáním. Dneska jsem mu 2x kakání zarazila,tak mi pak utekl do chodby a vykadil se radši do plenky:D
    Evi, určitě Kubíka taky dávej často,on si zvykne. Hlavně mu říkat,že jde dělat e-e,aby to měl spojené a když něco udělá,tak chválit:) Za určitou dobu to dítko určitě pochopí:))
    Adámek je vcelku nyní chápavý, už fakt pozná věci, stačí mu 3x říct, co to je a pak už ví a chodí a ukazuje nebo kouká na tu danou věc a ví o co jde 🙂
    Na tu Farmu nyní taky koukám s mamkou,ale fakt se tam jen hádají,to já nemám ráda.
    Holky,taky se vám dětičky tak vztekají?? Adámek fakt furt se vzteká,když mu něco nejde,něco mu zakážu nebo nechci,aby tam šel a on se začne vztekat a uklidní se až když ho položím a jdu od něj.
    Dneska mamka dokončila střihání Adámka,tak už i vzadu je ostříhaný. Hrozně se mu potila hlava,tak jsem svolila k dostříhání. Nechala jsem si pramínek vlasů na památku.
    Tak zatím páááá

    #867283
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, já si myslím, že Ti bude už brzo dobře. Jen překonat ty první 3 měsíce.
    U nás nic nového není. Včera jsme byli zapíjet kamošovýho syna. To zas bylo v álejích nablito… Byla docela sranda. Já teda nepila, raděj jsem řídila. Ale byl tam takový odér, že jsem si jako opilá občas připadala. Kubíka hlídala babička. Než jsme odešli, tak dostal večeři, pak jsme ho odnesli dolů za babičkou. Tam byla ještě švagrová s dcerou, tak si tam Kuba sedl do křesílka a začal do sebe cpát popcorn, co si tam holky udělaly. Pak prý ještě vysomroval polívku a před spaním vypil celou flašku mlíka. Prý se jednou vzbudil na dudlík. My dorazili domů před 11. Pak se vzbudil zase s hrozným řevem kolem jedné a ve 3:40 zase, tak jsem mu dala mlíko a ještě spinká.
    Ivčo, Kuba se taky vzteká, ale on při vztekání mlátí hlavou do čehokoli a pak brečí, že ho to bolí a přijde za mnou, abych mu to pofoukala a utěšila ho. Darebák jeden. Takže když vidím, že se moc nebouchl, tak ho ignoruju. Jinak s tím nočníkem uvidíme. Zatím ho tam dávám, když si vzpomenu. Po probuzení to zatím nejde, to vidí nočník a řve. Takže občas tak přes den. ALe kamoška mi včera v hospodě řekla hezkou metodu. Ale bylo to až asi ve 2 letech. Normálně nechali malýho bez plínky a asi za 3 dny si začal říkat, že chce něco dělat. Že ho teda pořád převlíkala, ale úspěch prý byl. No uvidíme. Když už začal chodit, tak ho nechám běhat po zahradě jen v plíně a třeba to zabere taky.
    Kájo, my jedeme asi jen do Luhačovic. Přemýšleli jsme i nad mořem, ale já pořád nevím jak by to tam bylo s Kubem. Nějak mám z toho víc obavy než abych se třeba těšila, takže to asi necháme na příští rok.
    Á, už se mi to asi budí… Dneska možná pojedeme na návštěvu k našim. ALe až podle toho, co budou mít na oběd a jestli nebude mít Kuba teplotu. Včera měl totiž lehce zvýšenou, ale pořád slintal a pobrekával, tak dostal hned po dopolední sváči nurofen.
    Přeji hezký pátek a ještě hezčí víkend!

    #867284
    Anonym
    Host

    ahojte :),
    už jsme doma. jízda domů byla trošku krušná, nezabralo ani dvd, bonbony, a zrovna jsme projížděly lesním úsekem, který je fakt dlouhý a měla jsem strach zastavit. no ale pak už v nejbližším městě dala pokoj, tak jsem vypla dvd, dala dudel a usla :), takže poslední hodinka cesty byla už v klídku. ted už perem, nejen ušpiněné, ale zas bazárkové co dorazily a nestihla vyprat. takže v 98 už nám chybí jen a jen kratásky a máme vše nasbíráno :), spadla jsem ted díky tomu do kontokorentu, ale představa, že nebudu muset skoro rok kupovat hadříky je super.
    co dnes vaříte? já asi jen zeleninovou polívku a možná do toho dám pár vloček na zahuštění.
    i u nás je děsně vztekající období. jo holky, chodí prcci s vámi ukázněně za ruku??????? ta naše mrška zdrhá a jak řeknu o ruku, tak je peklo. takže v tu ránu musí jít do kočáru. ta kámoška bydlí navíc na hlavním tahu a byl to sám tir a v obci pod 80 fakt nejel. hovada to jsou, promintě ten výraz.
    Evi, to odnaučování oblečením je údajně nejlepší. já prvně at neperu, nedávala na venek vůbec plínu a chtěla s tím hadrováním už začít, ale pak při uvědomění cesty a pobytu mimo domov, jsem to přehodnotila a začla jsem dnes ráno. už máme počůrané pyžamové kalhoty, kratásky, ale statečně vždy po činu zahlásí :S . ale bezplínnkovost je celkem hloupost, nebot to jen vidí, ale necítí mokrý pocit. takže mi sousedi a i zkušenější kámošky řekly, musí mít na sobě ten hadr. no a čůrala asi před půlhodinou a stále běhá v těch mokrých šortkách, evidentně jí to nevadí. vážně tohle bodboí počůrávání trvá snad max 14 dní a pak když pochopí princip, tak už hlásí. dokonce to prý působí dobře i na nočn
    í3 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, í čůrání, že to pak jde vše najednou a je brzo bez plín. no uvidíme. tak já pádím a užívejte, dnes to venku vypadá na pečák

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,041. až 5,055. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist