únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,056. až 5,070. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867285
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak já dnes vařila játrovou omáčku s rýží. Bobeš baštil bez jater za prvé nevím zda je to to pravé ořechové pro něj a za druhé jsme mu dala ochutnat kousek a vyflusnul ho. Večer jsem udělala borůvkovou marmeldu takjsme zvědavá co z toho vzniklo. Dostala jsme dýny,ale nevím co sní. Asi jí jen obalím ve vejíčku a v mouce a bude. Nic víc se mi vymýšlet nechce. Taky jsme koupila květák tak to možná taky obalím,ale asi až na neděli zítra bude ještě játrovka.
    Jinak u nás nočník funguje po spinkání, po přebaůení. Ne vždy se vyčůrá,ale ví co se po něm chce. Nenutím ho do toho. Vím prd jestli zrovna nečůral než jsem mu sundala penku. Jinak venku běhý buď nahej nebo ve slipech. Budu muset nakoupit íc těch slípků. Mam asi 3 a o má během chvíle počůrané, Předevčírem tu byla mojee mamina a odchytla ho i na kadění. Teda to byl bobek. Takové malé dítko a byl plnej nočník 😀
    Co se týká vztekání tak to umí Bobeš bravurně. Když mu něco zakážu tak přikrčí nožky asi aby nabral síly a začne ječet. Smradoch jeden. Někdy mu lupnu po zadku když už ječí hodně jinak ho ignoruju. Nebo ho odvedu o kus dál a otočím k nám zády. A to funguje nejvíc.
    No budu končit. Zase jsme nějaká unavená tak si jdi lehnout. Broučkovi lezou pětky takže má horší noce. Včera byl snad 10x vhzůru tak snad to bude dnes lepší.
    tak pa pa

    #867286
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak dneska jsem koupila Adámkovi plastové křesílko,tak v něm hačá a i s ním seděl u stolku a jak má nový traktor s návěsem,tak si ho na stolku vozil a seděl u toho :)) A aby se furt valník neodpojoval,tak jsem ho s traktorem svázala a je klid. Adámek děsně vždy ječel,jen co se to rozpojilo.
    Jinak dneska se uplně rozchodil, že tu sám chodil jako drak. Je to fakt sranda ho vidět chodit. Taky chytnul kostě a nechtěl ho pustit,tak chodil s koštětem.
    No a dneska se Adámkovi prořízla dole stolička,aniž jsem o ní věděla a to bylo tedy krve, mám pocit,že si tam po dásni jezdil horním zoubkem,co ho má lezce vylezlý a tímpádem se to stalo..
    Ale pak řval jak tůr a vůbec nechtěl přestat,tak dostal panadol a pak šel rovnou do postýlky a hned usnul. A to jsem myslela,že dostane polévku.
    Dneska mamka upekla králíka,knedlo,zelo a z králíka je i polévka pro Adámka.
    Jinak včera Adámek zlobil s pitím. Došel mi čaj,co ho pije a vůbec nechtěl nic jiného pít, pak až vypil vodu se šťávou a pak vždy jen ucůcnul a nic.. Večer nám tatík přivezl už čaj,tak už zas Adámek pije jak kachna.
    Tak zatím páááá

    #867287
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak jsme byli v pátek u našich. Ségra Kubu zase ostříhala a mě udělala melír. Jinak to bylo takový hektický. Museli jsme vyjet v nějakou dobrou dobu, abysme se vyhnuli páteční zácpě a pak jsme ještě mohli vyvenčit psa a jít na dětské hřiště.
    Včera jsme šli na takovou větší prochajdu ke koním. No a potkali jsme jednoho až při cestě zpátky. Taky jsem se stavila za známou, která v pondělí rodila. Jsem jí nesla knížku o kojení a gel na masírování bříška, no a pak taky dárečky pro malýho. Jsem normálně už zapomněla jak je takový novorozenec prťavoučký, ikdyž měl o kilo víc než Kuba.
    Jinak u nás nic nového není. Zrovna dělám vepřo knedlo zelo. Snad to bude Kuba jíst.
    Tak se mějte hezky a užijte si zbytek víkendu!

    #867288
    Anonym
    Host

    ahojky, tak kuba vepro knedlo nebastil. ani nechtel jist brambory se zeleninkou, ktery normalne miluje. takze ho asi zase trapi zuby. taky dneska 3x kakal.
    jinak uz.sam vyleze na pohovku. takze uz nebudu mit klidnou ani tu minutku na wc.
    ode dneska ho budu zkouset davat spat pozdeji. treba se pak prestane v noci budit. na dnesek byl vzhuru zase dve hodiny. at si klidne chodi spat v devet vecer a budi se mezi sestou a sedmou, ale at spi v kuse. jsem z neho docela odrovnana. vsak ted uz taky lezim v posteli. jen nejak nemuzu usnout…

    #867289
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak dnešní noc byla celkem v pohodě. Šla jsem za ním jen 2x na dudel a pak kolem páté dostal mlíko. Budíček byl teda asi v půl osmé. No a vzhledem k tomu, že spát šel včera až v devět, tak se celé dopoledne šmrdlal, že chce spát. Takže dostal lehce před jedenáctou oběd (cuketové pyré se šunkou a sýrem). No a já půjdu asi pracovat, jen co tady trochu uklidím.
    Normálně, včera si Kuba sám řek, že chce koupačku. Přinesl mi osušku (mám ji vedle přebalováku) a začal bušit na dveře od koupelny.
    Jinak u nás nic nového není. Venku je pošmourno, ale neprší a je relativně teplo. Tak doufám, že to vydrží až do odpoledne, abysme mohli jít na prochajdu.
    Ivčo, my máme pro Kubíka podobné křesílko, ale máme ho venku na terase a má k němu i plastový stolek. Ale stejně raděj leze na velkou židli.
    Peti, Kuba zatím za ruku chodí, hlavně v terénu. Ale vím, že syn kamošky má taky tendence zdrhat. Jenže ona na něj křikne, že dostane na prdel a hned je u ní. Škoda, že na Kubu takový „vyhrožování“ nefunguje. Toho můžu plácat přes ručičky, přes prdelku,… Jediný co zabere je odnést ho jinam, ale to se pak vzteká a mlátí do něčeho hlavou. Pak ho ta hlava bolí a chce se jít za mnou pomazlit.

    #867290
    Anonym
    Host

    Ahojda holky!
    Tak u nás taky nic moc nového není. Bobeš už v noci spinká celkem hezky. Dnes se tedy budil protože včera nekadil tak ho asi tlačilo bříško. Dala jsme mu ve dvě v noci mlíčko a pak byl lid až do šesti do rána kdy jsme vstávali.
    Dnes jedeme na očkování 🙁 . Tak doufám, že bude vše OK.
    Dnes vařím hovězí gulášek s kolinkama dám si nahoru čerstvou cibulku. To bude dech 😛 .
    Počasí u nád celkem hezké. Svítí sluníčko, občas trošu foukne,ale jinak pohoda. Nevím zda dát Bobešovi dlouhý nebo krátký gatě :S . No dáme kraťasy a do kočáru vezmu sebou dlouhý gatě. Vezmu asi i nějakou mikču.
    No nic budu končit páč fakt nevím co napsat páč se u nás nic nového neděje. Já tloustnu, Bobeš zlobítkuje, manžel stále bez práce. No tak co víc psát 😀
    tak přeji hezký den pa pa pa

    #867291
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    také se chystám Přémovi nějaké to křesílko koupit. Doma už přišel na to, že když se mu nechce lézt na židli, tak si vyndá velkej hrnec, otočí ho a sedne si na něj :o)))
    U nás teda pořád něco nového – Přéma každej den přijde na něco nového. Třeba v pátek objevil, že ouškama slyší, že pokud si je zakryje tak neslyší a když je pustí tak zase slyší :o) Je kouzelný pozorovat jak zkoumá svět :o))
    Holky a ještě vám povím něco – asi jste palečky drželi poctivě :o) – vypadá to, že jsem těhu :o)) K Dr. jdu až 23.8. tak pak teprv budu vědět úplně jistě. zatím to ví jen manža :o) Mám děsnou radost. A teda na to jak s Přémou mi vůbec nic nebylo, tak teď je mi blbě – nijak moc ale je – navíc teda nechápu proč raní nevolnosti – mě je blbě mezi 13 a 17h… Ale i tak je to mooooc super :o))

    #867292
    Anonym
    Host

    Jé, Babyzno, tak budeme držet palečky, aby to doktor pak potvrdil. Moc gratulujeme. Mě bylo špatně skoro celý den, ale ráno mi většinou bylo dobře, takže ranní nevolnosti jsou pravdivé asi jako mateřská/rodičovská dovolená 🙂 .
    Holky, tak jsem právě přišla na to, proč je dobré v domácnosti používat gumové rukavice a jaký je to pocit, když má člověk na rukách žíravinu… Jsem vytírala skříňku pod dřezem, kde mám dané různé saponáty, protože mi tam nějaký tekl. No a při vydělávání saponátů jsem chytla čistič odpadu. Ruku mám naštěstí jen trochu červenou a citlivou, ale utěrka, kterou jsem to chtěla vysušit, mi totálně shořela. No, pěkný svinstva to prodávají. Ještě že mám tu skříňku zajištěnou a tahle hnusy mám až vzadu, takže se k nim Kuba nedostane.
    Á, už se mi drahoušek po dvou hodinách budí…
    Holky, myslíte, že se Kuba v noci tak budí kvůli hladu? Bylo mi řečeno, že si mám zjistit, kolik má mát denně bílkovin, sacharidů, tuků,… a že se pak prý už nebude budit.

    #867293
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak jsem se taky dostala ke psaní:D Jak jsme u našich,tak vůbec na PC nemám čas, tedy krom doby,kdy na něm pracuji, ale dneska jsem nějak líná a ještě jsem nezačla pracovat a Adámek už dvě hodiny spí.. Možná si sednu až večer..
    Evi,tak jak Kubík chodí? Už chodí jen sám nebo chce i za ruku nebo ne?
    Adámek si stoupá stále u nábytku, menší trasu ke mně jde sám,pak mě chytí za ruku a že mám s ním jít,ale já jsem mazaná a dělám,že jdu a pak mu ruku vyndám a on jde sám. Měli jsme tu i tatínka a ten chodil jen za Adámkem a Adámek šel sám a tak došel až ke mně a se mnou se pomazlil a zas mě chytil za ruku,že mám jít. Ale už se i hodně pouští sám do chůze. Dneska ho tatínek jakoby vyhazoval do vzduchu a když už tatínek nemohl,tak dal Adámka na čtyři a Adámek se ze čtyř začal zvedat do stoje. Byli jsme i na hřišti (fotbalovém plus dětském) a Adámek chodil po tom fotbalovém hřišti. Doufám,že ho pak nechytne fotbal 😀
    Zlepšuje si fakt to chození,každý den je to lepší a lepší:)
    U našich Adámek baští dobře. Jen tedy na konci oběda misku chytne a otočí jí a tím pádem je jídlo pak všude. Jo a tady taky furt peru, včera se mi xxx Aďa zmazal, u jídla, pak si prdnul a měl to i na teplácích,pak seděl na nočníku a vstal a nočník s ním a tak si vše co načůral a bylo toho hodně nalil na záda.. A i příšerně slintá, rostou mu taky zuby, mám pocit,že mu teď snad vyrostou uplně všechny naráz. Rostou mu nahoře dvojky,pak další zuby nahoře a pak i stoličky nahoře i dole..
    A už nevím,co jsem ještě chtěla napsat:D
    Jinak Babyzno držím palečky,aby to dobře dopadlo :)))))

    Holky, páááá a zas napíšu.

    #867294
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba chodí skoro pořád. Na čtyřech je jen když spadne a svůj cíl má blízko a na zemi. Jinak si hned stoupne a jde dál. Venku ho raděj držím za ruku, ale i tam se snaží chodit sám. Docela se zlepšuje.
    Jen mě posledních pár dnů Kuba zlobí s jídlem. Nějak se mu nechce papat. Dneska odmítl i Kinder Mléčný řez. Teď přemýšlím, co mu mám dát na večeři. Asi mu uvařím těstoviny s masem (z našeho vepřo knedlo zelo) a nastrouhám mu na to sýr. Snad něco sní. Teď kouká z okna jak táta seče trávu.

    #867295
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak jak jsem byla odhodlaná dávat Kubu spát později, tak včera jsem byla ráda, že jsem ho udržela vzhůru až do sedmi. Normálně si vytáhl z postýlky usínáčky a dudlík, donesl si je do obýváku, vylezl na pohovku a tam si lehl. Že jako když já nereaguji na jeho protivnost a lomcování s postýlkou, takže bude spát s náma v obýváku. V noci byl vzhůru asi hodinu. Teda spíš pořád kňoural a vydával uspávací zvuky. No a ještě stále spí, už asi 14 hodin. Se z něho picnu. Předevčírem šel spát pozděj a stával dřív a včera usne dřív a vstávat bude až takhle pozdě…
    Jinak u nás je nový akorát tak průjem. Jsme se ráno dohadovali, kdo má delší pauzy na záchod a tím pádem půjde se psem. Tak jsem šla. Asi nebylo dobrý maso, co jsme měli na véču. No ještě že jsem ho Kubovi nakonec nedala.
    No nic, už se asi konečně budí.
    Holky, pište!!!

    #867296
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Babyzno brovská gratulace. Že další těhulka????Mě bývá taky blbě spíš odpoledne než ráno. Ale je to asi hlady bo když něco slupnu tak je klid.Bude to asi pořádný jedlík. Já hlad nepocituju.
    No jinak Bobeš také dělá každý den pokroky. Ale jsou to takové maličkosti a nějak si nevzpomenu vždy něco napsat. S těma ouškama to dělal taky že si zakrýval a odkrýval ouška. Jinak si sedá na vše co jde od vysavače až po sekačku na tráv a jezdí na tom. Jr to prča ho pozorovat. Psa poplácává po zádech a když jdeme ven tak mu ukazuje, že má jít na místo, že s námi nejde. I na psa si sedá když leží. Psovi to evidentně vůbec nevadí je to salámista.
    Teď brouček spinká tak je klid.
    Na kontrolu k lékaři jdu až 20.8. takže mam chvilinku pokoj od lékařů. Včera jsme byli na očkování a na kontrole. Vše je OK očkování proběhli v pohodě. Tak snad to bude dobré.
    Tak přeji hezký den.
    Jo a k tomu hladu v noci. Děcko je to možné mě se Bobeš taky pořád budil až do teď co jsme mu začala dávat kaši na noc. Ale nevím.
    Tak ju pa pa pa

    #867297
    Anonym
    Host

    Bambulko, to mu dáváš kaši místo mlíka před spaním? Kuba totiž běžně dostává mezi 6 a 7 večeři a pak jak jde spát, tak v postýlce dostane flašu s mlíkem.
    No jak dneska darebák spal tak dlouho, tak teď nechce spát po obědě. Si chce asi zase přehodit režim…
    jé, už se po mě zase sápe.

    #867298
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    Evi, vy skrz držení za ruku a chození máte ještě hodné dítko, spíš to bylo myšlené na Lenku či Martinu :), u nás prostě když chce dát ruku tak dá, ale jak nemá náladu, tak mám pešek a tím pádem musíme hledat místa kde nejezdí auta nebo minimálně.
    my tady máme od pondělí Adélku, je to pomocnice, i když včera ráno odešla za holkama a přišla až večer. ale ráno je neskutečné veselo a fakt místy až blázinec. dneska dělám jen buchtičky s krémem a ze včera máme květákovou-smetanovou polívku. na zítra naložím maso a udělám ho částečně se sojou (poprvé), sand to bude k jídlu.
    naše dámička konečně pochopila význam ano či jo. při každé příležitosti ted kýve hlavou jak osel. doted to byo stále kroucení na ne a důrazné slovo ne.
    u slov si děláme legraci, včera házela celé věty a my jen z té čínšitny překládali. ted na dorozumění příjde, zatáhne za ruku a prostě pojd, vede k pískovišti a do toho huláka ba ba ba (bábovička), až udělá ba ba ba z okna ven, tak řekné báááááá. je fakt legrace s děckama.
    Marti, gratuluji a až je vše ok, budeš tedy i nadále kojit???? mě 2 kámošky kvůli kojení potratily 🙁 a to jedly i kojící vitamíny, domácí strava. no prý to byla zátěž na tělo.
    Evi, jinak my také dáváme kaši na véču. baští celé odpoledne co se jí chce (většinou přesnídávka, jogurt, ovoce či zelenina, do toho nějaký oplatek či pečivo) a do postýlky dostane kaši (kupuji sunarku už tu hotovou, né prášek) a doleju mlíkem, takže má cca 340 ml ve flašce.
    Ivi, vy si to užíjte u rodičů, určitě také odpočineš, dkyž na to nejsi sama.
    tak papa, my pádíme ven

    #867299
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    všem moc děkuji za gratulace – snad bude vše v pořádku. Peti nestraš, mě Dr. řekla, že kojení nijak nevadí (říkala mi to když sem říkala, že bych chtěla). Už teda kojíme jak kdy, někdy vůbec někdy jednou – spíš jen tak, když on si vzpomene. už bych ho chtěla odstavit, ale když on si vzpomene a já mu nedám, tak třeba hodinu řve a nic jinýho si neveme – takže musím pomalu a budu doufat že ho to brzy přejde úplně… K Dr. jdu až 23.8. tak snad to bude v pořádku. Holky pamatujete si ještě některá, jestli vás takhle na začátku těhu bolel vaječník? Mě se tak 2x za den stane, že mě zabolí jakoby mi do něj někdo vrazil nůž – během chviličky to přejde a je to dobrý, ale je to nepříjemný. Mám celkem strach jestli je to normální – pořád zvažuju, jestli nemám jít k Dr. už teď i bez objednání…
    A Peti s tím chozením – Přéma taky nechce chodit za ruku – to už musí být aby se nechal, jinak chce chodit sám…
    Tak zatím papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,056. až 5,070. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist