únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,071. až 5,085. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867300
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, průběžně vás čtu, ale nestíhám moc psát, protože koukám do počítače většinou u kojení a nemám volnou ruku :). Martino, moc gratuluju :), s tím kojením mi tehdy moje doktorka poradila, že je dobré přestat. Já tedy přestala, když jsem cítila u toho takové nepříjemné stahy dělohy..Jako i po porodu se při kojení stahuje, tak to bylo taky tak. Kojila jsem asi do třetího měsíce, než jsem na to tedy přišla.. U nás je to docela blázinec, ale už je to trochu lepší, jednak já se cítím už líp a za druhý Fíla už to bere dobře, nevzteká se vždycky, když se mu nemůžu věnovat..Aj, Mareček se budí, Fíla je s dědou venku..Musím běžet..Tak papa a moc vás zdravíme!

    #867301
    Anonym
    Host

    Marti, zda mě bolel v těhu netuším, ale rozhodli jsme se zkusit také další mimi a ted první měsíc co neberu prášky (antikon), ted už čekám během týdne že dorazí m. ale přesně jak píšeš, jak dkyby mi vrazil někdo kudlu do vaječníku. dneska v noci až křečovitě to bolelo, chtělo se mi kýchnout a nevěděla zda držet dřív břicho nebo ruku. také zvažuji že zavolám dr, to se mi moc nelíbí. a nevěřím že v našemp řípadě by klaplo hned první měsíc těhulit, když val trvala skoro 2 roky a po porodu mi dr řekli že mám dělohu děsně zjizvenou.
    Marti a asi bych raději přestala kkojit, ta jedna kámoška pak také malého odstavila a nakonec to nedopadlo dobře, ale nyní už čekají zas a už je vše ok. každopádně projít potratem není asi nic moc.
    holky, vzdávám nucení na nočník, od minulého pátku chodila bez plíny a absolutně do má na háku. nevadí jí ani ho… v kalhotkách, prostě si pak jen zavolá aá. takže jsem jí pak v tom i cvhíli nechala a ona na to zapoměla snad, když nemá ani oblečení (s domněním, že si sama sedne na nočník), tak dnes počůrala takhle knížku ve stoje, než do nočníku. takže to hold odsouvám.
    Bibo a pomáhá i Fíla??? my když jdeme k sousedům, tak to by val jen a jen vozila kočárek nebo nakukovala na verunku :), jenže těžké vysvětlit že to není hračka, ale živé mimi

    #867302
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Marti, mě bolelo v břiše snad všechno, ale jí jsem taky cca do 9tt stále špinila.
    Marti a Peťo, já bych k dr. zašla. Raděj 10x kvůli prdu než pak něco promeškat.
    Peti, přeji aby se brzo zadařilo. Máš velké štěstí, že už Val nepotřebuje nosit, protože asi s tou zjizvenou dělohou budeš na rizikovém. Kamoška měla natržený čípek a tak jí řekli, že další těhu, až bude Honzík sám chodit a nebude ho muset nosit. Jo a co se týče nočníku, tak mi řeklo xx mamin, že bez plín byli děti až kolem druhého roku. Že třeba půl roku říkali, že mají v plíně ee, ale vždy až po. Jen prý dávat na nočník aby jim to nepřišlo žinantní, že tam mají něco udělat. Ale bez plín až kolem těch dvou let.
    Bibo, to je dobře, že už Fíla nežárlí. Za chvíli bude chtít Marečka přebalovat 🙂 .
    Holky, můžu říct, že jsem docela ráda, že těhotníte už teď. Já vím, že ještě půl roku nesmím a pak nevím jestli to budeme vůbec zkoušet. Takže pak bych vám asi záviděla. Teď z vás mám jen samou radost a moc vám ty mimča přeju.

    #867303
    Anonym
    Host

    Fíla pomáhá – třeba podává dudlík, i když ho sám ochutná.., houpe Máru v autosedačce nebo na sedátku, vyhazuje prádlo do koše, nosí mu hračky…taky po něm jezdí autíčkem nebo mu něco bere :). Ale má ho rád, včera jsem kolem oběda byla s Marečkem na kontrole v šestinedělí a Fíla nás tu po spaní hledal a ukazoval, že tu chybí kočárek s Marečkem..
    Jinak někdy mi to připadá jako strašná dřina, že už to nezvládnu, ale je to vlastně celkem fajn, kluci jsou roztomilí a vymyslej spoustu legrace, ode dneška se Mára vědomě usmívá..ale ne na mě, jen na hrazdičku.
    Tak držím palce!

    #867304
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    moc děkuju za vaše reakce.
    Asi si tam zítra pro jistotu zajdu… Ale asi spíš budu mít nějakej zánět v močáku či tak něco pač teď sem byla na záchodě a mám úplně zářivě žlutou (jako neonovou) moč – je to dost hnus :o)))
    Pro jistotu sem si dělala ještě jeden testík protože předtím tam byla ta druhá čárka jen světlá a teď už je teda plně zbarvená :o) No uvidíme…
    Peti je super, že jste se rozhodli to risknout a zkusit druhé – hlavně na sebe buď opatrná, ale u tebe bude asi spíš problém až při porodu co? Evi já měla čípek roztrženej na obou stranách úplně (v podstatě jsem ho měla napůl) a o rizikovém mi Dr. předtím nic neříkala, tak uvidíme…
    U nás nočník nic moc – spíš se mu líbí na záchodě s redukcí tam úspěchy míváme, ale většinou taky řekne ee až po.
    Bibo je super, že kluci jsou takový zlatí na sebe :o) Musí to být dřina, ale i krásné zároveň…

    #867305
    Anonym
    Host

    Jo jo dávám místo mlíka kaši. A mlíko dostane až ráno. Bohužel ho někdy nechce ale snad už to tolika nevadí. V té kaši taky budou nějaké ty vitamíny či co.
    Bubo to je hezké, že je Fíla takovej pomocník. Já jsme taky zvědavá zda bude Bobeš pomáhat a nebo škodit 😀 záškodníček malinkej.Taky se toho hodně bojímjak t budu zvládat :S tak snad to bude v pohodě.
    S tím chozením za ruku je to taky děs. Pořád se vysmekává, že pujde sám,ale jak jde s manželem tak jde krásně. Tak jsem se ho ptala jak to ělá a říkal, že mu to zkrátka nedovolí aby šel sám a když se vysmekne tak dostane přes ruku a vysvětlí mu, že se musí držet a ono to fakt funguje. Jde potom krásně sice se snaží třeaba vymanit,ale držím ho pevně a pořád vysvětluju, že tu jezdí auta a že sám jít nemůže že až doma.Ale i tak raději jezdím kočárem :$
    Holky koukáte na olympiádu???? Já jo mam to ráda. Sice nejsem nějaká extra fanynka,el když mají být naši tak se pokoukám. Dnes by měl být snad náš v kanoistice nebo kajaku (teď nevím), tenis a myslím že judo.
    No nic tak si vždycyky řeknu co vše napsat a po první větě na vše zapomenu. Se z toho picnu. Ach ta skleróza.
    Takže přeji přájemný den. U nás už slunce pálí tak že by byl dnes bazén 😛 . pa pa

    #867686
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    Mi tedy metrem nejezdíme 😀 . No kde by se tu ais vzalo, že???? Jezdíme autobusem a to se Bohouškovi líbí. Zatím tedy jezdíme jen s kočárkem. Ale myslím, že až budeme jezdit nez, že se mu to taky bude líbit.
    Holky jak mejete dětem hlavu??? Bohoušek u toho dělá děsný scény tak nemáte nějaký fígl na to??? Ležet nechce takže v leže to nejde. Zaklonit hlavu ho taky nedonutím. Ze začátku jsem namáčela a oplachovala kelímkem,ale teď co už má víc vlasů tak to nejde pořádně smejt takže to umývám sprchou a to je řev jhak kdyby jsme ho chtěla utopit :S .
    No jinak já jsme dnes byla nějaká akční.Už mám utřený prach, vytřenej celej barák, připraveno na oběd. Začnu vařit tak v jednu to stačí. Nádobí se meje 😀 . Vypráno mam ze včera. Hmmm jsme to ale holka šikovná 😛
    Dnes dělám ptáčky z krůtího masa tak jsem zvědavá co z toho vznikne 🙂
    Jinak pomalinku koukám na velkou postel pro Bohuška. Přemýšlím nad normální válendou s úložákem páč nemám moc peněz na to a ty se pohybují kolem 2000,- No na netu je jich spousta,ale zase zapaltím docela dost na dopravě a u nás nic nemají a nebo oproi netu drahší. Tak nevím. Čekat??? nečekat a koupit???
    No jdu si uvařit malou kávu páč už jsme dnes jednu měla a manžel mi pak nadává (v dobrémú, že pořád lemtám kávu.
    tak pa pa pa a přeji hezký den. U nás ráno bylo -6 st. brrrrrrrr ,ale teď už je tam sluníčko. Sněhulíkovi už stačila spadnout hlava 🙂

    #867687
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Leni, ty si tedy pracovitá :)) Tedy nevím, jak myje tatínek Adámkovi hlavu, ale já Adámka položím a když nechce, tak ho jen lehce zakloním dozadu s tím, že mám ruku jakoby za ním a druhou mu ten šampon opláchnu. Taky jsem párkrát zkoušela sprchu,taky řval jak tůr.
    Já si z dětství pamatuji,že mi hlavu oplachovali lavorem a do teď nesnáším,když mi voda teče při sprchování přes obličej..brrr, proto si vlasy myju v předklonu přes vanu.. ale to u dětí zatím nejde..
    Holky,tak dneska konečně tatínek vyklidil ten stůl z pokojíku :))))) Sice mu to asi bylo proti srsti,ale jinak by jsem fakt ten pokojík nemohla udělat pro Adámka.
    Tatínek to vzal i ze skříní a tak si vyházel polovinu starého oblečení :)))
    Tak jsem mu k tomu přidala i nějaké ty botičky,co jsme dostali po tom kloučkovi, páč byli prasklé nebo jinak už oddělané a nechala jsem jen méně ochozené.
    Dneska navečer budu prvně péci slaný štrůdl 🙂 jsem na to zvědavá, bude to jako večeře pro nás a pro prarodiče.. budou zas hlídat Adámka a my pak půjdeme zas tancovat. Dneska si beru kalhoty. nějak nemám náladu na sukni a silonky..

    #867688
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsem byla včera v práci na školení a pak jsem vyřídila spoustu věcí ve městě. Taky jsem si koupila zimní boty. Z těch starých mám po včerejšku puchýř na patě, no a taky už je na nich hodně vidět jejich stáří. Mám je už 13 let a nejraděj bych je nosila dál, ale jsou hodně okopaný, kožíšek už v nich taky skoro není,… 🙁 .
    Dneska zkusím nechat Kubu bez plínek, abych zjistila, jestli si vůbec uvědomuje, že čůrá nebo kaká. Podle mě na to ale ještě není „zralý“. Uvidíme.
    Chtěla jsem se zeptat, asi už jen Tebe Ivčo, co děláš s oblečením, který už je Adámkovi malé? Schováváš ho kdyby náhodou někdy bylo druhé nebo ho dáváš pryč (prodáváš, půjčuješ)? Já mám doma plno krabic, už se mi to ani do těch krabic ani nevejde a nemám to kam dávat. No a tak nějak nevím co s tím.
    Dneska bude mít Kuba na oběd kuře na víně s rýží, babička mu včera navařila. Já si dám z plechovky fazolky s párkem, ať pak máme hezký večer 😛 .
    No nic, jdu se nasnídat a trochu tady uklidit.
    Tak zatím pápá a pište, ať mám co číst!

    #867689
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem se dneska zas pustila do skříně a skoro jsem vyházela všechno oblečení. Stejně je už staré a malé,tak proč to skladovat, že ?? Jen nevím, kdo to ponese k popelnici:D 😀 Vzala jsem i šuplík s ponožkama a polovila jich taky letěla do pytle:D
    Evi, tak držím palce s dnem bez plínek :)) Snad to Kubík zvládne tak, že nebudeš muset tolik prát:)
    Jinak já zatím ty malé věci po Adámkovi mám ve skříni a zatím s nima nic nedělám. Ještě totiž nevím, zda budeme mít druhé nebo ne.. Zatím se na druhé nějak necítím a zas já moc nejsem na nějaký prodej přes net, já to fakt s tím neumím. Třebas to pak jednou předám pro mimčo švagrové..
    Dneska vařím hovězí polévku k obědu a večer budeme dělat kuřecí roládu :))
    Včera jsme byli zas tancovat a bylo to super :)) Fakt se mi to už líbí,když už si můžeme nějaké tance zatancovat. Nově jsme se učili polku a tu jsme tedy zvládli všichni dobře :)) Asi třikrát jsme to pak tancovali. Ještě jsme se zas učili další část k tangu a to nám s H. fakt nejde, jednou mi šešlapal nohu a prý mám dělat větší kroky.. se mu to říká,když on jde dopředu a já tancuji dozadu..

    #867690
    Anonym
    Host

    Tak dopolední skóre: 1 punčošky, 2 ponožky, 3 tepláky a jedny počůrané papučky a do nočníku nic. No ale jedno pozitivum to zatím má, Kuba už vydrží sedět na nočníku skoro celý reklamní blok. Asi je to kvůli tomu, že se z něho neumí zvednout, když má u kotníků tepláky 😛 . Teď už je v postýlce a s plínkou. Jako já to rozhodně nechci nijak hrotit a do ničeho ho nutit nechci. Takže když ještě cca koncem týdne si to nebude nějak uvědomovat, tak bude spíš jen trénovat na nočník a bez plínek zase až později. Nebo Bambulko myslíš, že to máme zkoušet dýl? Jak na tom byl Bohoušek?

    #867691
    Anonym
    Host

    Ahojda holky!
    Bivi to je super, že se ti líbí to tancování. Jen si to užívej
    Jinak já dnes peču housky. no jsme zvědavá jaké budou 😛
    Bohouškoci jsem uvařila česnečku a asi siji dá imanža. Já jsme si mázla zatím rohlík se sýrem. A k druhému budemem mít až se Bobeš probudí ze včera ty ptáky s rýží.
    Teď si stahuju videa ze stránky Hami z albumu smíšk§ co jsem kdysi Bohouškovi dělala. Psali e-mail, že to budou rušit,ale že si to můžeme stáhnout. Jsme na to úplně zapoměla, že jsem to dělala. Tak jsem si to pustila až mi z toho bylo do breku jak to letí. Jak je tam maličkej. Asi semnou cloumají hormony 😛
    No jinak v podstatěnic nového. Bohoušek teď zase zlobí s tím čůráním. Chodí sice bez pleny,ale tak alespoň dvakrát denně se počůrá do punčocháčů nebo tepláků. a Pokadí se každej den. Já nevím co sním. tak hezky si už říkal. Chjo n musíme mít trpělivost
    Tak ju přeji hezký den. Pááááááá

    #867692
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,asi na to trénování nočníku je na delší trať. My zatím tedy trénujeme s plínkou,ale i tak občas na to zapomenu a Adámkovi to nevadí a vesele si čůrá a kadí do pleny.. To abych si fakt nařídila budík, protože když začnu něco dělat,tak už nemyslím na nočník a Adámek si neřekne. Dneska se zas posrandil a to i než jsme šli ven. Takže šel pod vodu.. Teď to vyjíždění ven je fakt šílené, než Adámka navleču do oblečení, pak sebe.. Zlaté léto:)
    Jeli jsme nakupovat do alberta a zpátky Adámek vytuhl,tak jsem ho doma vysvlékla a dala do postýlky,tak pokračuje dál..
    Leni, Bohoušek ti jí česnečku? To kdybych dala Adámkovi,tak je celej zlitej a nic moc nesní.. Má rád spíše tu zeleninu a ty nudle nebo něco a vodu z polévky moc nechce.. On se tím hustým spíše nají než vodou. Jen mám zas pocit,že mu rostou zuby, viděla jsem dvojku dole pod dásní. Zas totiž jí méně..*-) Už aby měl všechny zuby..
    Zas tu mám košík prádla na žehlení.. to je furt dokola..

    #867693
    Anonym
    Host

    Ahoj, taky mi připadá, že Fíla na ten nočník ještě není zralej, někdy ho nechávám doma ve slipech a on se prostě počůrá a je mu to jedno, na nočníku neudělá nic, i když na něm chvíli dokáže posedět. Jen je jediná věc, že ty slipy nechce :), asi ví, jak to dopadne..
    O víkednu jsem vytáhla Filipovi nový zimní oblečení a nějak jsem ho přecenila, ta velikost 98 je mu docela velká, ono má h&M taky věci nějak větší..Tak jsem se dneska dívala na tu loňskou kombinézu 86 a zkusila jsem mu ji a ta je ještě v pohodně..
    Taky pokud ještě některá potřebujete sněhule, tak mi přišlo avízo, že naskladnili ty demar, jak jste tu nějak psaly..http://www.backorky.cz/katalog/detske-snehule-demar
    No jinak u nás manžel zase nemocnej, se mu to vrátilo, takže musím spát s oběma klukama, aby se Filípek nenakazil a to je docela blbý, protože Mára se ráno vzbudí s rozbřeskem a v postýlce si něco brouká, ale Filipa to vzbudí a je naštvanej.
    Jo a to oblečení – měla jsem to schovaný pro Marečka, ale jak je menší a vlastně letní, tak to stejně moc nevychází, takže kdyby to druhý bylo jiný roční období a navíc třeba holčička, tak to se toho moc neužije. Jsem teď po Márovi začala prodávat na MMB, něco jsem i prodala, ale ty nošenější věci možná spíš dám třeba do těch aukcí nějakej balíček za pár korun, třeba si to někdo vezme, už to taky nemáme kde mít..
    Papa, už jsem nějak utahaná..

    #867694
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak Kuba má od včerejška horečku. Odpo na procházce začal z ničeho nic brečet, pak přestal a za chvíli znovu. Tak jsme šli domů a já mu změřila teplotu, měl 38,5st. Takže dostal čípek, v noci pak nurofen sirup (čípkem bych ho moc probrala) a ráno měl zase 38,5st. Ani dnes nechtěl nic jíst, tak jsem mu dala mlíčko s kaší a už je skoro půl hodiny v postýlce. Taky se ráno vzbudil už kolem 7 a běžně vstává až kolem 9. Uvidíme jestli bude chtít obědvat a jak na tom bude. No a když vidí nočník, tak řve. Takže je dnes s plínkou, ale já se jen tak nevzdám a až mu bude líp, tak v „bezplínkování“ pokračujeme. Doufám teda.
    Bibo, prý je lepší nechávat dítě jen v punčoškách nebo tepláčkách, bez slipů. Prý si dítě může myslet, že má plínku a pak je z toho zmatený.
    Jinak u nás nic nového není.
    Jdu vařit nějaké překvapení na oběd. Snad bude Kuba papat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,071. až 5,085. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist