únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,101. až 5,115. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867318
    Anonym
    Host

    Ivi, nočníků máme více (celkem 3 druhy) a bez plíny nedosedne na žádný, s plínou na kterýkoliv 🙂 , v tom moc problém teda nevidím. redukci na wc jsem také zkoušela, ale nic, pak bez redukce, a také nic. takže budem asi plínovat.
    Evi a mikrovlnka tam není??? užíjte se dovču. také bych vyrazila někam na pár dní jako rodina. ale mám smůlu. ud sama s val nebo nikam. ted má martin 14 dní dovču, ale bude se dělat dřevo na zimu a snad na jeden den si udělá na nás čas a pojedem aspon do zoo.
    co se týče vody, tak většinou dávám převařenou (naší ze studny) a už jsem párkrát dala i přímo z kohoutku a zatím stále ok. ono navíc je zvyklá z vany pít vodu i s pěnou :S
    tak zatím papa, jdu uděla véču

    #867319
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    no, bříško už začíná být nas obtíž, hlavně se mi hůř dýchá…
    Koukám, že ti vači lumpíci moc nespí, Johanka usne po obědě kolem 12 a spí 3-3,5 hodiny v kuse. Jsem ráda, stihnu vždycky uklidit a ještě se i dospat. Večer teď chodí spát před 21, ale spí zas do 7-8. Spíš máme problém vstát, když máme být někde brzy.
    S nočníkem je to jak kdy, bobek se podaří téměř vždy, čůrání tak v 1:1. Ale je to spíš tím, že to moc neřeším. Teď si venku začala čapat, když čůrá na trávník, je to sranda. Dělá to i s plinkou, takže vím, kdy to probíhá. Jak se vrátíme z dovči, tak už začnem trénovat naostro. Asi budu muset pořídit spoustu kalhotek…:) . Peti, ty už Val kupuješ 92? U nás je to pořád mezi 76 a 80. Máme holt prcka:( . Ale zas jí oblečení vydrželo dlouho.
    Jo, a s tou vodou, já dávám normálně kohoutkovou už od roku a všechno ok. Dokonce i mlíko dělám z nepřevařené. Těm baleným stejně nevěřím, kdo ví jak a jak dlouho to někde skladují. Akorát uvažuji o té filtrační konvici, nepoužíváte ji někdo?

    #867320
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    já dávám nepřevařenou už taky dlouho – moc tohle neřeším a nic mu není. kájo na tu konvici jsem slyšela, že dle nějakých testů zjistili, že sice vodu od něčeho vyčstí, ale zase do ní přidá spoustu jiných chemických látek takže to může být ve finále ještě horší…
    S tím spaním – také máme doma nespavce – usíná kolem 20:30 a vstává kolem 6:00 a po obědě spí cca 2 hodinky…
    S nočníkem máme úspěch jak kdy – záleží jak se jemu chce – někdy si o to i řekne, někdy máme úspěch a někdy se rozhodne, že nic dělat nebude a mám smůlu 😛 :O …
    Holky neumíte si představit jak jsem dneska zuřila – dopoledne jsem šla ven pověsit prádlo a porovnat to pod přístřeškem na poobědovou kávu a myslela sem, že mě šlehne. Normálně pod stolem ho*no od psa – a my psa nemáme!!! fakt nevym kterej blb sem toho psa pustil. Myslela sem že vyskočim z kůže, protože Přéma si pod tím stolem kolikrát hraje 8o| No a samosebou všichni nájemníci zapírají… Kdyby to byl můj pes tak to tak neřeším protože budu vědět zda je ten pes zdravej, co žere, kde byl a tak… Ale co vim o cizim psovi? fakt děsný…

    #867321
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak u nás nočník taky jak kdy. Ale jinak je na plínách. Posazuju ho jak jsem psala po vyspání a při přebalování. Jinak když běhá bez plen tak to vypustí zrovna tam kde to na něj přijde. Dnes běhal opět bez plen venku a odběhl ke králíkárně a tam položil hovánka. Pak na něj ukazuje a dělá jen hmmmm. Cnjo. Ale doktorka se mi ptala jestli chodí na nočník nebo jestli máme plíny tak jí říkám, že když ho tam posadím tak se vyčůrá (ne vždy),ale že si neřekne a ona mi říkala, žýe je to dobré a´t jsme ráda, že tam vydrží sedět takže to bude asi vše v pořádku.
    Se spinkáním taky nic moc. Dopoledne chodí spinkat tak kolem 11:30 a spí tak do 13 a večer chodí spát po 19 hodině. V noci spí jak kdy,ale od té doby co dávámkaši (cca. měsíc) je to lepší. Včera zrovna měl nějakou zlobivku. pořád se budil tak uvidíme dnes.
    Kájo ty máš ale doma šikulku. Krásně spinká, kadí do nočníku… paráda. Taky jsme koukala na fotky a jsem si jistá, že já mám větší bříško než ty 😛 . Jsem fakt nějak dost nabrala od té doby co nekojím a teď jak jsme otěhotněla tak mi přijde, že mi roste břicho kosmickou rychlostí. No snad už by mohl být s tím tloustnutím konec.
    Jinak u nás nic nového. Dovolená se nekoná. Nesjou koruny.Příští rok asi taky těžko to bude zase novej prcek na světě a na dovču asi ještě malej (malá). Uvidíme. Nebudeme předcházet.
    Čekám na manžela. Še si k nějakému chlapovi pro prachy co mu dlužil a že prej ho pozval na dvě. Prej do tmy budu doma. Tak prej to vidím tak do 21. Ha ha ha. Skoro deset a nikde nikdo. Ani nevím zda jsme psala, že máme malé králíčky. Už jsme té naší králíkový vyhrožovi, že jestli nebude chtít trtkat s králíkem pujde na pekáč a ejhle ona porodila. Má jích tam tak 6. Už jsou trošku vidět. Jsou srandovní. Jsem na sebe zvědavá jak je pak budu jíst když je skoro denně krmím a povídám na ně. Jsme blázen. Povídám i krůtám a slepicím když je jdu pouštět ven. :O 😀 . Asi mi na té mateřské hrabe.
    Včera i dns bylo u nás krásně. Kousek od nás (v Mostě) prý průtrž mračen a tady nic. A manžel večer zalejval. Běhá to kolem nás. Mě by nevadilo kdyby v noci sprchlo.
    No tak hezký večer a zase někdy. pa pa pa

    #867322
    Anonym
    Host

    Jo a vodu dávám na mlíko a kaši převařenou a na pití kolikrát udělám šťávu normálně z kohoutkové

    #867328
    Anonym
    Host

    mě příjde ta sypací kaše do vody v komb s mlíkem pořád levnější, kdysi jsem tak dělala jednu krabičku. jenže mělo to hrudky a to val prostě odmítá :), takže jsme přešly na hotové kaše

    #867329
    Anonym
    Host

    Já jsem počítala, že jedna dávka mlíka nás vyjde asi na 21,50Kč + k tomu kaše, ta může vyjít zhruba tak na 10Kč jedna dávka do mlíka (dávám tam tak 3-4 lžíce). Takže ta jedna krabička hotového mlíčka s kaší vyjde levněj. No ale uvidíme, jestli po tom bude opravdu líp spát. Zkusím zítra zajet do makra, jestli tam nebudou mít akci.

    #867330
    Anonym
    Host

    Ahojky holky(
    Já dávám tu kaši co se dělá do vody a baští ji. A ráno dávám mlíčko. Vypije tedy jen z bídou 150 ml mlíka,el nevím jak do něj jindy to mlíko nacpat. Taky přemýším, že až přijde mateřská koupím tu kaši do mlíka a budu to střídat třeba ob den. Uvidíme.
    Jinak u nás taky nic nového. Zítr ais pojedeme na Nechranickou přehradu. je tam taťka na rybách tak se za ním pojedeme podívat. Tak na 2-3 dny. Tak jsem zvědavá co na to Bobeš. Bude muset spát ve velké posteli asi semnou a to asi moc nadšenej nebude a já ještě míň. Se spolu moc nevyspíme. Pěkně se rozathuje. Rotcápne nohy, ruce a hotovo. Mámo spi si kde chceš. 😛 .
    Nějak mi nevyšli prachy na tento měsíc tak otáčím každou korunu.Fakt už mě ty peníze štvou :@
    Jinak brouček teď spinká, zbaštil misku kuřecí polévky s mrkví a s domácíma nudlema.A co budeme jíst mi???? To netuším. Je tam ještě taky polívka,el já na ní nemám vůbec chuť.
    Dnes je tady celkem příjemně. Slunko nepálí,ale je teplo. Tak pa pa a hezký den

    #867331
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem pracovala,stihla jsem i uvařit bramboračku a zapečené brambory s kuřecím se smetanou a sýrem. Tak si Adámek může vybrat co bude jíst:) Ale spíše asi sní bramboračku, brambory moc nejí ve velkém. Jinak mi už asi tři hodiny spí. Sice se před asi hodinou rozeřval,ale protože spal na Ajce a tlačila ho do zad. Pak když jsem mu jí dala pryč a dala dudlík,tak zas usnul.
    Adámek ráno vyžahne 270ml sunaru, někdy nechá,ale většinou to vypije a večer dostává krupicovou kaši,ale do mléka (sunaru). Kravské nechci ještě dávat. Už mu dělám husčí a bez problému to vypije a pak usne.
    Jen by mu už mohly zas trošku povyrůst ty zuby, má je venku,ale maličko,aby mohl už kousat všechno i maso.. On to pak přežvykuje dásněmi a když to nejde,tak to vyflusne.
    Bambulko,taky převracím peníze sem tam a mám pocit,že asi moc utrácím nebo nevím. Teď navíc mám peníze za brigádu a nějak furt nemohu ušetřit :((
    Jinak mě štve to,že nemohu šoupnout prádlo na balkon,doma to nějak neschne 🙁 a na sušák se toho moc nevejde. Tak jsem dneska na to pustila větrák. Jako nevím, jak to jinak dělat, na sušičky fakt nemám peníze 🙁
    Tak páá,jdu se najíst.

    #867332
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    holky, o penězích mi ani nemluvte. Vůbec nevím, kam se pořád ztrácejí. Mě včera došel rodičák, takže dneska vyrážím do makra na větší nákup.
    Včera u nás byla celkem slušná bouřka a teď se ochladilo. Teda je ve stínu asi 22°C. Jen doma to vedro nemůžu pořád vyvětrat.
    Dneska jsem vařila jen zapečené kolínka s vajíčkem, šunkou, květákem a sýrem. Kupodivu to Kuba baštil, takže dostane i na véču 😛 . Teď už je drahoušek v postýlce, jen pořád nespí. Já čekám až usne, abych si dala pořádnou sprchu. Ráno se vzbudil moc brzo, takže jsem se jen tak ošplouchla.
    Holky, nevíte jak se „za nás“ jmenoval kreslený seriál, ve kterým byla Rebeka. Kid a Balů? Dávali to tak nějak s Kačerama a Rychlou rotou. Teď to dávají ráno na ČT1 a jmenuje se to Letohrádky. Ale dřív se to jmenovalo jinam a já už asi dva týdny přemýšlím jak…

    #867333
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak Přéma večer dostává už klasickou krupičku dělanou v kravskym mléce a úplně v pohodě – děláme ji hustou na lžičku – on z flašky nikdy nepil tak i kaši dáváme lžičkou.
    Holky a te´d mi poraďte – už jsem v sobotu kojila Přému naposledy – začla sem u toho cítit stahy dělohy a to mi přišlo dost nebezpečný tak má smolíka chudák :o) A teď nevím jestli mám teda ještě kupovat UM a nebo jesli už mu stačí jen jogurt a kaše v mléce? Bohužel Dr. se nezeptám – má až do konce srpna dovču… Nevíte jak to je? Myslím si že do 2 let by to mlíko asi mít měl, ale na netu píšou všude něco jinýho tak nevím…
    A s penězma taky většinou vyjdu tak tak ale dneska jsem zjistila, že už mám rodičák a z minulého mám ještě 1200 na účtě :o)) takže honem šupali na spořící – fakt nevim jak se mi to povedlo :o))
    Evi nad tím seriálem taky pořád přemýšlím a na nic jsem zatím nepřišla a na netu jsem to zatím taky našla jen jako letohrátky…

    #867334
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak Adámek už je po obědě v postýlce 🙂 Jen se obávám,že začnou zas vrtat a asi moc dlouho spát nebude :((
    S těma Letohrátkama tedy nevím,zda se to dříve jmenovalo jinak,ale mám pocit,že to mělo jinou písničku.
    Občas na to s Adámkem taky koukáme,ale nejvíce se nám líbí ten Matýsek,jak kreslí, to sleduje i Adámek.
    Babyzno, asi je to co doktor,to názor. Mě Dr. řekla,že má mít půl litru denně mléka. A zas jsem slyšela,že se do toho půl litru počítají i jogurty a mléčné výrobky.. Třebas Biba tu jednou psala,že Filípek nechtěl UM,tak prý stačí jogurty a ty mléčné výrobky mu dávat a to mu pokryje tu dávku mléka..
    Tak já jdu pracovat 🙂 AŤ jsou penízky.

    #867335
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, s tím UM je to přesně, jak psala Iva, Fíla to nechtěl a doktorka říkala, že mu stačí jogurty, dávám mu denně jeden jogurt a jeden nějakej pribináček nebo tak něco podobnýho. U Marečka bych byla docela ráda, kdyby si zvykl na nějakou i jinou chuť mlíka, než jen to mateřský, tak mu asi zkusím nabídnout dřív. Z lahvičky už jsem ho naučila pít teď, dávám mu fenyklovej čajík na prdíky, Fíla ani neuměl pít z lahviček, pak až z pítek.
    Jinak ty Letohrádky se nejmenovaly Rebeka, Kid a Balů?

    #867336
    Anonym
    Host

    Bibo, já mám taky pocit, že se to jmenovalo Rebeka, Kid a Balů, ale nejsem si jistá a pořád mi to v hlavě šrotuje.
    Martino, moje ségra kojila holky 22 a 20 měsíců a pak už jim žádný UM nedávala. Když jsem se s ní bavila o změně UM, tak mi řekla, jestli se po roce a půl nechci na celý mlíko vyrdnout. Takže být Tebou, tak bych to nehrotila. Zvlášť, když má večer i to kravské. Pokud chceš, tak si kup Hami (teď ho mají mít v lékárnách 2x500g za 279Kč) a uvidíš, jestli to vůbec bude Přéma chtít. Já to beru víc jako přísun vitamínů, než mléčnou stravu. Protože každé ráno dostane nějaký tvaroh nebo jogurt. Takže fakt spíš jako vitamíny a teda taky zvyk, že večer v podstatě usíná s flaškou a ráno (nebo i v noci) dostane další flašku. Já občas přemýšlím do kdy se UM má dávat a jak ho to odnaučím.

    #867337
    Anonym
    Host

    Marti, tak jsem se taky dívala na net a našla jsem tam jeden odkaz. Píšou, že UM by se mělo dávat minimálně rok s tím, že pediatři doporučují do 3 let (http://www.maminet.cz/clanek/92-umela-vyziva-pro-kojence.html). Když si vzpomenu, tak se Ti příští pátek zeptám, jdeme na preventivku a taky se chci zeptat, do kdy dávat UM.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,101. až 5,115. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist