únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,161. až 5,175. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867378
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Teda tak toto mě fakzt nebaví. Mam rozepsaný zase román a jakl jsem chtěla něco smazat jako opravu tak mi to z toho zase vyskočilo a celé psaný v čoudu :@
    Už si zase nebudu pamatovat co jsme chtěla napsat.
    No každopádně včera u lékaře vše v pořádku. Dokonce jsme viděla i miminko a byl to hezký pcit.jsem se nějak nemohla vynadívat a tak jsem vzpomiínala, že jsem před dvěma rokama taky takhle koukala na Bohouška. Jsem ve 14 týdnu. Kontrola za měsíc. 28.8. musím na krev.
    Jinak to hroko je fakt umorný. Jsem byla včera spocená jak vrata od chlíva. Bohouška hlídala sosedka a byl prý moc hodný. Pomáhal upéct buchtu, pověsit prádlo…. jsme ráda. Odešla jsem v jednu a vrátila se v půl páté.
    V bazénu jsme včera měli 32 stupnů takže jsme do něj vlezla i já bez jakéhokoliv osmělování. Jindy tam tak postávám a přemlouvám se aby jsem se namočila a včera jsme tam skočila bez problémů.
    K obídku dnes vařím rajskou. Bohoušek měl v jedenáct polévku a když bude ctít tak až se vyspí může si semnou dát rajskou s knedlem. Chce jíst už jen sám. Jen tu polévku se naštěstí tak nějak nechá nakrmit. Druhé baští sám. Trošku mu musm pomáhat,ale jinak už to zvládá celkem dobře.
    No nějak už mě nenapadá co napsat. Původně toho bylo víc,ale ais kraviny takže žádná škoda co jsme nenapsala. 😛
    Tak páááček tady v barákuobeš probudí razíme do krámu koupit víčka na sklenice a buřty na utopence. Manžel s chlapama na sušárně si je poručili (poprosili). Keště musím zavařit ty ryngle a asi upeču buchtu páč mi nějaké zůstali. Tak pa pa

    #867379
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak jsem se ráno těšila jak bude dneska příjemně ji ale už je zase vedro :o(
    Bambulko – já jdu k dr. ve čtvrtek, ale jestli mi potvrdí domněnku tak mi budem o 6 týdnů mladší :o) Už jsem celkem nervozní – už chci vědět na čem jsem… pořád tedy přemýšlím jestli si mám nechat udělat ten skreening v 10. týdnu (krev a utz). U Přémy jsem na něm nebyla – nějak jsem to nestihla – blbě sem to spočítala a na první kontrolu jsem šla právě až v 10. týdnu tak už se to nestihlo. Ale teď by se to stihnout dalo tak nevím… Byli jste na tom některá?
    Holky normálně musím vám říct, že jsem pěkný střevo – dělala jsem k obědu rizoto a když už sem to měla hotový a šla nám nandat, tak mi celá pánev vypadla z rukou :o( naštěstí sem stihla stoupnout mezi pánev a Přému tak se mu nic nestalo. Akorát jsem půl oběda vysipala na podlahu :o( Prostě šikula….
    Bambulko tu teplotu vody ti závidím – u nás je přesně o 10 stupňů míň :o( Včera jsme se celé odpoledne s Přémou cákali v jeho malém bazénku oba a on z toho měl děsnou srandu – normálně tam nechtěl být sám :o))
    No nic – jdu asi žehlit, ale nechce se mi v tomto vedru…
    Měj te se
    Papa

    #867380
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    AHoj holky,
    Adámek chrupká. Dneska mám nějakou lenivou,takže jsem ještě nezačla pracovat. Asi možná večer.. No v noci jsem toho moc nenaspala,zas jsem měla tu blbou noc,když jsem na něco myslela a pak jsem kvůli tomu nespala..
    Evi, Adámek oblíká velikost 92-98. Je dlouhý. No jsem pak zvědavá v září u paní Dr.kolik mu naměří..
    Tak mi to kdyžtak změr a já si ho změřím a uvidíme,kdyžtak se domluvíme.
    Bambulko, tak to moc gratuluji,že vše dopadlo v pořádku:) Je to určitě hezký pocit vidět mimčo, ač je ještě v bříšku. Taky na to vzpomínám..
    Jinak holky, dejte mi rady,jak toho mého Aďu naučit jíst lžící.. On si jí drží,ale nechce si jí dát do pusy.. ASi jsem měla s tím začít dřív, ale ono je toho tolik,co ho učím a ten čas letí..
    Jinak Adámek už krásně říká NE, TAM, TAMHLe, dokonce říká i AHOJ a to ráno po probuzení. A další slůvka, dokonce občas i něco spojuje. Ona se ta jeho hatmatilka začíná měnit na naší češtinu:D
    Taky už tu krásně chodí sám v terénu, jak z kopečka,tak dokopečka. Na rovině má ruce dole a někdy je má nahoře a dá si je k ramenům a to mu říkáme,že dělá letícího ptáčka.
    Hrozně rád se houpe na houpačce.
    Dneska oproti včerejšku je chládek,že?? :))
    Tak páááá

    #867381
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Marti, já byla na ultrazvuku ve 13.tt (takový ten placený screaning na vývojové vady). No a jsem hrozně ráda, že jsem šla. Zrovna mám i řekli, že tam vidí něco, co holky nemají 😛 . Taky tam mohl jít manžel, protože to byla soukromá klinika. Na klasické ultrazvuky jsem chodila do porodnice (měla jsem tam doktora) a tam chlapy na utz nepouští.
    Bambulko, taky jsem ráda, že je s mimčem všechno v pořádku.
    Ivčo, zkus ho chvíli nechat ať papá sám, nebo mu trošku pomoct strčit lžičku do papulky. Já Chvílu Kubu nechávám, ať si zkouší jíst sám a pak ho ještě dokrmuju sama.
    Já jsem dnes úplně grogy. V noci jsem sice stávala za malým jen 2x, ale ráno jsem vstávala v půl 7 a jela do práce. Nějak už nejsem zvyklá pracovat celý den, tak mě to víc zmáhá. Ještě ty vedra… Máme kancelář v centru, takže ikdyž nesvítilo, tak stejně ty ulice úplně sálaly teplem a v kanclu jsme měli skoro 30°C.
    Ještě musím pověsit prádlo a vyžehlit co tu na mě už druhý den čeká. A zítra zase do práce. Ve čtvrtek možná pojedeme někam na výlet, v pátek se budeme balit a uklízet a v sobotu hurá na dovču!!!
    Tak zatím papá a dobrou!

    #867382
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Ivčo já jsem Bohouškovi pomáhala se lžičkou do pusy. Držela jsem mu jí jako za ním on ji stejně nedrží na konci,ale tak uprostřed té lžičky takže ji čapnu na konci já a pomáhám se mu trefit do pusy. I teď ale nedopraví vše do pusy. Moc tu lžíci naklopí a vysype nebo vyleje si to na bryndák,ale zdokonaluje se 😀
    Holky jsme poštípaný děs. Nevím od čeho. Je to takovej štípanec jako od blechy nebo co. Ale malej má pokousaný jen obličej (jediné co je v noci odkryté)a já s manželem tak porůznu po celém těle. Blechy pes ani kočka nemá kontrolovala jsem je a i kdyby měli tak přece nebude mít Bohoušek pokousanej jen obličej,ale je pokousaný celý kor když snima přijde do styku přes den kdy je celej nahatej. Dne sjsme mu tam zapnula ten odpuzovač hmyzu do elektriky. Jet o takové modré světlo tak snad ho to nebude budit,ale až pujdu spát tak to raději vypnu neznám tak nevím.Používám to prvně.
    Tak ju pokoukám ještě na telku a pujdu do hajan. Dnes Bohoušek zbaštil celou flašku kaše tak snad bude spinkat v klidu celou noc. Koupila jsem od Hami nějaké Jižní plody tak mu to asi chutnalo 😛
    Tak brou noc

    #867383
    Anonym
    Host

    Jo a to placené jsem si nenechala dělat. Jdu teď 28.8. na krev na ty vady to hradí pojišťovna. Ten placený u nás stojí tuším 400,- nebo 600,- U Bohouška jsem to taky nestihla a teď na to prdím a raději koupím za ty penízky něco Bohouškovi a nebo později na to nové mimčo a budu doufat, že bude vše OK.
    Babyzno jsme zvědavá jestli se vyplní tvá domněnka 😀 . Se tu pěkně rozmnožujeme 😀

    #867384
    Anonym
    Host

    dobré ránko,
    už jsme vzhůru 🙂 , i když v noci se zas 1x probudila, pak nad ránem si soupla a jako že jdem hrát, tak jsem jí šoupla dudáka, řekla je málo hodin, bude dělat hají 🙂 a v8.15 jsme se probudily. máme tady od včeera zase adélku. právě Vali Adi kreslí do památníčku a snídáme. večer jsem dělala drobenovou buchtu s rynglema.
    jinak tady je neskutečné vedro.v noci máme okno dokořán at se to trošku ochladí a dá se spát. a na oběd asi dáme koprovku nebo zelené lusky, uvidím co najdu v zásobách špíze či mražáku.
    jinak já byla tehda na screening v tom 10-12 týdnu, to už nepamatuji, bylo to placené, u nás 1000 Kč. ale kdo nešel na tohle, byl poslán na genetiku a tam to bylo zdarma. tu placenou hradí spousta pojištoven zpět, tak pokoukejte, zda to nemáte v programu na proplacení.
    u nás martin mohl za 50 kč choit na každý utz a pak jsme byli natáčet na dvd a platili mám dojem 700. ovšem na ty zážitky a pocity zapomenout nelze. i ty parádní kopance do žeber. jé jak jsme na to „nadávaly“ že nemůžem spát a chodíme na záchod, pálí žáha 😀 .
    no nic, jdu udělat pořádek s malou. prvně si vzala buchtu k jídlu, vždy odmítala, jenže je všude. takže radost pokazí úklid, ale co se dá dělat :), s dětmi tomu asi jinak nikdy nebude.
    papa a užíjte si opět to vypadá parný den

    #867385
    Anonym
    Host

    Ahojky! Tak u nás včera večer sprchlo a pršlo i ráno. Byla i bouřka tak se trochu vyčistil vzduch. Teď už zase svítí sluníčko.
    Mi měli k obídku rajskou ze včera. Já ji tedy ještě nejedla,ale za chvilku se do ní taky pustím.
    Peťul taky jsem pekla buchtu s rynglema. Včera zavařila 3 sklenice rynglí a jednu okurek. Ještě mám malinké kukuřice,ale to bude jen tak na jednu malou skleničku,ale asi je taky zavařím. Mam je ráda. Na zítra chystám vyndat mleté maso a udělám z poloviny polévku a z poloviny rizeto. Ještě uvidím jak se mi do toho bude chtít. Myslím, že to bud moc i Bohoušek. Nevím jestli tapolévka nebude moc mastná. Uvidím až ji uvařím.
    Jinač nic nového pod sluncem od včera od večera co jsem psala naposeldy 😀 . Jo udělala jsme si takovou m alou štěnici na prstu. Skřípla jsme se zahradníma nůžkama. Jsme šikulka no.
    Tak pa pa a hezký den

    #867386
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    Moc děkuju za vaše názory. Ten placený se prý dělá v 10.tt krev a ve 12.tt utz. A běžně se dělá ten neplacený mezi 16. a 20.tt – vzhledem k tomu, že na ten placený bych šla jinam, než ke své Dr. tak bych měla vlastně oba… furt nad tím přemýšlím – večer se ještě dohodnu s manžou, ale asi půjdu…
    U nás tedy může na všechny utz i chlap a to zadarmo – chdím k Dr. do nemocnice. Nikdy s tím nebyl problém (co vím od ostatních), se mnou tam teda Jirka nikdy nebyl protože nedostal v práci volno… :o( Ale te´d bude vždy doma, aby hlídal Přému tak třeba půjdou kluci někdy se mnou :o))
    Musím říct, že jem čím dál nervoznější – ať už je zítřek 😛
    Ale myslím, že těhu jsem určitě – bolí mě prsa, dokonce už zas nosím plavky co jsem kupovala loni když jsem plně kojila (děsný) a narozdíl od minule už mi i trochu narostlo břicho – tak už jen doufám, že je vše ok… Držte zítra palečky…
    Normálně holky Přéma už dneska spojil i tři slova do „věty“ – je to neskutečný jak je ukecanej…
    Užívejte krásný den
    papa

    #867387
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    AHojky holky,
    tak to tady ráno vypadalo na déšť a pak lehounce zakapalo a pak začlo svítit sluníčko. Tak jsem ráda, páč jsem vyprala a na sušáku to tu schne blbě. Venku to krásně vždy uschne. Je tu taková stará pračka, teče a musí se hlídat při ždímání, aby se neutrhl buben. Fakt radost prát:S Ale furt lepší v něčem vyprat než vůbec. Přeci jen jsme tu druhý týden a to už jsme pomalu neměli co na sebe.. Nechtěla jsem vozit celou skříň věcí. Zas v Praze taky nemohu moc prát, když to taky nemám kde sušit.
    Adámek už začal říkat JO, začíná se taky pěkně rozkecávat a občas i hlasitě hejká nebo vříská. Musím říct,že je fakt bezvadné mít barák se zahradou. To člověk dítě vezme ven a je to taková pohoda. Hlavně Adámkovi ta zahrada pomáhá, zdokonaluje si chůzi co den, to zlepšení. Taky mu ukazujeme kytky, sem tam mouchu, včelu a jiný hmyz.. Jsou tu i pavouci,ale těch já se štítím.
    Jen mě tu chytá lenora, musím se k práci vždy dokopat a to jen kvůli penězům.
    Babyzno,držím palečky,aby ti to zítra dobře dopadlo.
    Tak pááá, jdu tedy pracovat, ač se mi fááákt nechce.

    #867388
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak ten náš Adámek si dneska ráno třikrát nabančil. Nejdříve se svalil z terasy do katky,takže byl celý od hlíny,ale to ani neřval. Pak šel a praštil se do hlavy o roh.To už chvilku řval. A nakonec šel s klackem a náš kocour mu hned neuhnul,takže o něj zakopl a plácnul sebou na terase a až si odřel bradu. To už řval jak tůr. Ale už to bylo třikrát,tak doufám,že už konec pádů:)
    Děkuji za rady k tomu lžičkování, snad se nám to brzo povede. Docela by to byla už úleva,kdyby už baštil sám.
    Dneska budu vařit kuře na paprice s knedlíkem.
    tak pááá a přeji hezký den všem:)

    #867389
    Anonym
    Host

    ahooj,
    Ivi, těch pádů ještě bude, hlavně nepřehánět s lítostí, at pak nepřiutíká na každé bouchnutí či plácnutí. u nás zafungovalo vždy akce čisté ruce. když vidím že to byla fakt pecka, jak minulý týden u té boule. tak si jí vezmu na pár sekund na ruce, pofoukám a dobrý, jedem dál.
    byly jsme dnes u zubaře, tak i přes násilí mám zakročit a čistit zuby já a nenechávat jen Val. hm jenže nevím jak, to asi bude muset někdo malou držet a já jí držet nějak otevřenou pusu. tak už máme 2 pětky částečně prořízlé a ještě poslední 2 vrchní a budem mít hotovo 🙂
    dnes jsem nemusela vařit, zevčera zbyla koprovka.
    tady jsou děsné mraky, místama až šedo, ale šílené dusno. tak utíkám vyložit nákup a dát dokupy opět myčku. to je fakt nekonečný boj s tím úklidem

    #867390
    Anonym
    Host

    Hojky holky!
    Tak co Babyzno????? Jsem natěšená jak jsi dopadla. Mě taky u tohoto těhu narostlo bříško už teď. Jsem jak když jsme byla s Bohouškem v šestém měsíci 😀 . Prsa taky bolí….
    Jinak u nás se nic nezměnilo. K obídku jsem udělala polévku s mletým masem a Bohouškovi k tomu dala zeleninku a pak ještě ze zbytku mletého udělám rizeto. Jen jsem zjistila, že nemám rýži takže až se Bobeš probere musím pro ní dojít..
    Čištění zubů u nás probírá celkem dobře. Sice tam pořád cpe jazyk,ale je to lepší. Jen mi přijde, že protestuje když mu zrovna lezou zuby to mu je asi nepříjemný. Vyčistím mu je nejdříve já a pak si je čistí ještě sám. No čistí spíš ten kartáček kouše. Už budu muset koupit jinek je nějakej roztřepenej. Už používáme ipastu Perličku a teď ho učím flusat. Včera si to flusnul na hrudník a měl z toho srandu 🙂
    Jinak asi nic. Dnes nemám ani žádné plány. Vše mámhotovo jen to rizeto udělat a to je za chviličku hotový.
    počasí je dnes celkem slušný. Sedím sice ve stínu,ale je tu příjemně když byla ta horka tak se nedalo sedět an ve stínu.
    Tak pa pa přeji hezký den

    #867391
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, já Kubovi zuby taky nejdřív vyčistím sama, teda snažím se o to a pak mu nechám kartáček, ať si je čistí sám.
    Ivčo, u nás zase u karambolů pomáhá pofoukání bolístky. Někdy ho teda musím vzít do náruče, ale pořád mu říkám, že je to dobrý.
    My dnes byli v zoo ve Vídni. Vzali jsme s sebou i neteř. Naštěstí nám vyšlo počasí, i když ráno byla bouřka. Zvířátka byli super, jen Kubu to moc nebralo. Líbili se mu tučňáci když skákali do vody. Taky jsme se chtěli podívat na pandy. Tak nejdřív jeden žral listí a byl u toho chovaný za kamenem a druhý spal na břichu. A když jsme se na ně šli podívat pozděj, tak jsme viděli jen jednoho, který pro změnu spal na zádech. Ale bylo fajn. Jen cesta byla náročná.
    Zítra budeme uklízet a balit a tak. Takže se možná ozvu až v září…
    Tak se zatím mějte hezky!!!

    #867392
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    u nás čištění zubů je v pohodě – nejdřív čistí Přéma sám a pak teprve my – jen tedy plivat neumí, to musíme teprv nacvičit :o))
    Jinak mě kolem něj žádné novinky nenapadají :o)) Jen pár nových modřin a šrámů – je to děsnej čertík a pořád někam leze, tak je pořád někde přidřenej – zrovna teď jít na pediatrii, tak řeknou, že ho týráme. Má modřinu přesně mezi obočím, druhou nad obočím, nad druhým obočím je odřenej a od včera je odřenej i na horním rtu a ktomu ještě obě kolena – fakt děsný :o))
    No a pro zvědavky, Bambulko :o)) – na gyndě dopadly zprávy naprosto skvěle – jsem 8+1 a prozatím vše ok – velké je jak má být a srdíčko také tluče :o)) Tak snad to všecko dobře dopadne :o)) Už se moc těším na rostoucí bříško a pohyby… Tak teď s manžou přemýšlíme nad tím prvotrimestrálním skreeningem – mybídli nám jedno ho Dr. tady u nás a pak Genet v Praze – prý v praze udělají obojí během jednoho sezení a tady u nás 14 dní po sobě. Tak jsem volala do genetu a řekli mi že taky na dvakrát, tak teď přemýšlím jestli jezdit dvakrát do Prahy nebo to udělat tady u nás a nebo mi dali v genetu možnost ať si nechám krev nabrat u nás a vezmu s sebou výsledky pak na ten utz – tak tady nad tím tak dumám a asi zavolám svojí dr. jestli bude ochotná mi tu krev nabrat a pak bych do Prahy jela s výsledkama jen na ten uz a propočet. Byla jste tam některá? Jestli ano byli tam tak příjemní jak se všude tvrdí?
    Tak už máme i první fotečku naší housenky :o)) Přémovu takhle malou nemám – poprvé jsem tam byla ještě o dva týdny dýl… Je to super pocit…
    Teď to ještě říct rodině – jsem zvědavá na reakce :o))
    Tak se mějte krásně a užívejte volna :o))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,161. až 5,175. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist