únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,251. až 5,265. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867468
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, Kuba má úplně mokré a smradlavé nožky z tenisek a to v nich může být klidně jen 5 minut. Jinak v celokožených po dvou hodinách neměl nohy vůbec zpocené. Asi i záleží na značce. Ty tenisky jsem koupila v humanicu za 199 a tomu asi odpovídá i kvalita.
    Ivčo, tak to jsi dobrá, že jsi na toho pavouka zvládla donést kýbl. My měli pavouky ve sklepě a když tam měla jít ségra pro brambory, tak buď raděj nic nevařila a nebo půl hodiny skákala po deklu, který kryje schody do sklepa a pak celou dobu ječela, aby se jí pavouci lekli a schovali se 😀 .
    Ráno jsem šla se psem ven (tchýně hlídala Kubu) a chtěla jsem mu koupit nějaké pamlsky. Ale v obchodě bylo zavřeno. No a pak jsme šli okolo stánku s ovocem. Takže mám v ledničce kilo jahod a půl kila malin. takže budu dělat tvarohové knedle s jahodama a bublaninu s malinama. Jen nemám doma všechny suroviny. Tak čekám, až mi dítko usne, abych mohla dát chůvičku o patro níž a mohla jsem zajet do obchodu. Jenže darebák si tam už skoro půl hodiny povídá 🙁 .
    Včera přišla pro Kubíka zimní bunda a oteplené šusťáky a taky 2 roláky. Takže už může přijít zima. Jen teda koupit zimní boty a rukavice. No a teda ještě jednu bundu a klasické oteplováky, případně i kombinézu. Punčocháče jsem koupila v tchibu (troje za 249kč). No ale na podzim teda taky nevím, jestli máme všechno. Má jen jeden tenký svetr, jinak mikyny, pak jednu šusťákovku a jednu riflovou bundu. No uvidíme co kde budou prodávat nebo co kde vypátrám na netu. Ten včerejší balíček (vše nové) stál i s poštovným 826kč (bunda 390kč), takže bych řekla, že super cena.
    Tak už je v chůvičce ticho. Tak se převlíku a rychle uteču nakoupit, ať to všechno stihnu uhňácat, než se malej vzbudí.
    Tak se zatím mějte hezky!

    #867469
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak já Adámkovi vyvářím kuřecí s tou smetanovo-sýrovou omáčkou a s těstovinama a on chvilku jí,pak mi to vrátí zpět,pak se matlá v misce a matlá mi jídlo na ruku. Tak fakt nevím,zda něco snědl nebo ne. Ale už jsem mu říkala, nejíš,tak máš smůlu. Zlobit se s ním nebudu. A odpoledne by snědl kde co:|
    My jsme dostali věci po jiném klukovi,takže tam jsou i svetry, trička a hlavně dvě zimní kombinézy,takže už jen koupit pak nějaké zimní botičky a myslím,že zimu zvládneme.
    Tento týden mají akci v lidlu na oblečení pro děti. Takže jsem Adámkovi vzala pyžamo, spodní tílko a trenýrky a pak takovou podzimní nepromokavou bundu. Chtěla jsem i holinky,ale ty malé už neměli. A sobě jsem si koupila pršiplášť:D A taky prášek na praní.
    Holky, já snad nikdy nebudu mít den,kdy bych neprala. To mám tak ještě na dvě pračky špinavého prádla a pak zítra budu prát záclony. Okna umyje Honza,on to myje tou stěrkou a za chvilku to má hotové. Já bych to dělala celý den. A hlavně,že už jsem to mohla dát na ten balkon. Fakt to je jiné než když jsem to sušila na sušáku doma.
    Tak zatím pááá

    #867470
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak jsme zase dnes byla akční. Zavařila jsem 7 velkých sklenic jablíček a 3 melé sklenice kozích rohů (paprik). Jsem to ale holka šikovná. Jinak včerejší kečup vyšel na jedničku. Fakt moc moc dobrej. Kdyby jste některá chtěla recept písněte fakt to stojí za to.
    No jinak asi ani nic nového. Dnes jsme byli nakupovat nějaké drobnosti a hnedka tam nechali 600,-ach jo. Co uvařit zítra k obědu???? Asi polévku s domácím drobením nebo tak něco. Taky jsme koupila Bohouškovi nový kartáček na zuby a doma zjistila, tže je od dvou let. Jsem trubička no. Tak ho ais schovám a v pondělí až pojedu do města koupím jiný.
    Tak přeji brou noc. Páááček

    #867471
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer 🙂
    Leni,určitě napiš recept na ten kečup, pokud to není těžké,tak bych to zkusila :))
    Vy baštíte kompoty? Doma se taky dříve zavařovalo, ovoce i zelenina. Teď naši max. zavařují houby. Ty mi moc chutnají. Sama zavařovat neumím.
    Byli jsme dneska v globuse. Zítra budeme mít návštěvu,tak jsme kupovali nějaké víno a něco k tomu.. V globuse nějak stěhovali regály,takže jsem fakt nevěděla kde co je.. A koukali jsme,zda mají ještě ty pampersky v akci,tak dle cedulky, zítra budou.. Tak prý tam Honza skočí. Za to sunar nikdo nějak nekupuje, paleta a regály plné..
    Navíc ten globus taky rozšiřují,takže jsou celkově tam furt změny, parkovali jsme podruhé na střeše,ale přišlo mi to, jak když jsme v jiném světě:D Je to nové a než si člověk na to zvykne.
    Adámek si ale nakupování užívá, sedí zatím vzorně v košíku a jen občas něco z něho vyndavá. Zatím nepřišel na to,že by mohl z něho vylézt.
    Já zítra budu vařit brokolicovou polévku a pak myslím uzené a kaši. Budeme zítra mýt okna a možná umyju i linku v kuchyni, už se dlouho na ní chystám,ale když jsem doma s Adámkem,tak to nejde,takže když tu bude i tatínek,tak se Adámek nebude furt tlačit u mě :))
    tak dobrou noc 🙂

    #867472
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Leni, ještě k tomu kartáčku, my máme doma kartáček, který je pro děti od tří let :))))
    Ale to jsme dostali,tak mě to tak netrápí :))

    #867473
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Bivi a používáte ten kartáček? Nevím zda to nečemu nevadí jestli třeba není tvrdší bo tak něco.
    Jinak recept na kučup je jednoduchý.
    Budete potřebovat:
    2 kg rajčat,
    5 ks cibule (nakrájet)
    2 dcl ( 13 polévkových lžic octa)
    2 polévkové lžíce sladké papriky
    1 kávová lžička pálivé papriky
    2 polévkové lžíce sole
    20 dkg cukru.
    Do hadříku nebo do takové té čajové koule: 15 hřebíčků, 15 nového koření, 5 bobkových listů a 1 malá lžička hoř. semínka (není nutná já ho nedávala).
    Vaříme 75 minut. Rozmixujeme, propasírujeme a pak 15 minut za stálého míchání vaříme. Horké dáme do sklenic. NESTERILUJEME. Vyšlo mi to na 5 a půl malých skleniček a je fakt dobrej.
    Kdyby Vám nebylo něco jasný písněte ráda vysvětlím. Jinak se vše nahází do hrnce nijak nepodlévá rajčata pustí šťávu já je třeba rozžďuchala vařečkou a během chvilky pustili šťávu.
    No jinak takhle hodně zavařuju až letos páč máme velkou zahradu takže je tam co pěstovat,ale manžel má rád zavařovaná jablíčka a angrešt a já blumy a vlastně vše. A na vše dělám sladký nálev (cukr, voda… na jablíčka třeba přidávám vyvařit skořici moc hezky to pak voní. A Bohouškovi kupodivu chutná zavařovaný angrešt. Papriky jsem zavařovala na zkoušku na chlebíčky a obložené talíře tak uvidíme jak budou chutnat.
    No jinak dnes nic nového. K obídku byla krůtí polévka s drobením a na zítra manžílek naložilkrůtí prsa. MŃam už se těším.
    Tak přeji krásnou dobrou noc. Pááááček

    #867474
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, ty jsi drak s tím zavařováním. U nás se zavařovalo jen občas, neměli jsme moc ovoce, spíš jen okurky. Taky vím, že jsme zavařovali maso. Ale to už si fakt nepamatuju. Vím že se zavařovalo buď ve speciálním zavařovacím hrnci a nebo v pračce (takové té výřivce Romo). Teď ani nevím, jak bych zavařovala.
    Jsem si minulou sobotu nechala přeměřit oči a vyměnit skla v brýlích. Tak mi vysvětlila proč mám cylindry a že nemám ani zkoušet jiné čočky. No byla jsem tam asi hodinu. V pátek jsem už měla brýle hotové. Řeknu vám, že si už ani nepamatuju, kdy naposledy jsem viděla takhle krásně ostře. Takže ten čas při měření se asi fakt vyplatil. No a s poplatkem za toto nadstandardní vyšetření mě ty nový skla nestály ani dva tisíce. A to mi v jiných optikách říkali, že jedno sklo stojí tak 1500kč. Taky jsem si dneska zašla cestou z práce na nehty. Takže jsem si udělala hodinku sama pro sebe. No ale potvory zdražili. Sice mi ty nehty vyjdou asi o tři stovky levněj než u ženské, co je dělá kousek od nás. A taky ona je dělá 3 hodiny. Já teda chodím ke vietnamcům, ale žádný problémy jsem zatím neměla a to tam chodím už skoro rok.
    Jinak u nás nic nového není. Kuba stále bojkotuje nočník. Teď se chce pořád sám oblíkat a krmit. Nejraděj si obouvá boty, klidně se je snaží obout, když mu umývám prdelu. A když ho chci oblíknout sama, tak je to boj. To mu musím dát nějaký jiný kousek oblečení, aby se zabavil. Dneska si zrovna vylovil šálu a zimní čepici a tak asi hodinu chodil po bytě. Je to prostě maňas!
    My se teď díváme na Herryho Pottera. Sice to už znám skoro nazpaměť, ale Michal u toho vždycky usne. No a jak se vzbudí, nejlépe někdy u konce, tak chce vědět co se tam dělo a stěžuje si, že je to moc složitý. No ale když vidí začátek a konec, tak to asi fakt složitý bude. Snad ani jeden díl neviděl celý.
    Dneska jsem dělala na oběd a večeři tvarohové knedle s jahodama a jako polívku (i pro Kubu) bramborový krém (z albert časopisu). Docela se ten krém povedl, nejlepší teda byla asi opečená slaninka 😛 . Zítra bude koprovka, tak snad bude Kubovi šmakovat. Původně jsem chtěla dělat řízky se salátem, ale v pátek neměli žádný pořádný maso. No a včera večer jsme dostali kopr. Takže bylo rozhodnuto. Řízky se odkládají na neurčito.
    No nic, Herry bude končit, tak půjdu se psem na zahradu a hurá do hajan!
    Přeji krásnou neděli!

    #867475
    Anonym
    Host

    Ahojda maminy!
    Já zavařuju v obyčejným hrnci. Jak je na knedle v tom velkém. Teplotu nějak odhadnu páč chtějí vše zavařovat (podle kuchařek) při 80 stupních a změř to když nemáš teploměr tak to prostě odhaduju 😀
    Koprovku já tedy nemusím. Je pro mne moc voňavá (mne kopr smrdí) 😛
    Já včera upekla ještě odpo zemlbábu. Dělala jsme jí prvě a neměla jsem mlíko a v krámě už zavřeno tak jsme si namíchala mlíko Bohouškovo. A bylo to dobrý. 🙂
    No jinaknic nového od včerajšího večera. Na nočník se nám teď povedlo asi 4x po sobě vyčůrat. Tak asi zase objevil krásy čůrání do nočníku. Jupííí. Doufám, že to nezakřiknu.
    No tak pa pa pa a hekzý den. U nás je dnes sluníčko tak už se venku suší várka prádla. Zítra k lékaři a pak možná někam na kávičku s kamarádkou. Uvidíme zda se na mne nevyprdne.

    #867476
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    předně Leni, děkuji za recept, doufám,že to zvládnu. Jen jednu věc, když to pak dáš do těch sklenic,tak je pak ještě zavařuješ nebo to jen zavřeš víčkem a pak dáš do lednice ??

    Včera jsme byli na pouti, tady kousek na zámečku. Adámkovi se tam líbilo,jen je ještě na atrakce maličký. Ale když pak dostal nafouknutého poníka,tak byl spokojený. Taky jsme tam potkali herečku Lenku Vlasákovou s dítětem, je fakt usměvavá.
    Dali jsme si pak kafíčko a zákusek v jedné restauraci v parku u zámečku :)) Adámek si tam dal šlofíka.. Šli jsme tam taky proto,že by jsme rádi v tom zámečku měli svatbu,tak jsme se chtěli zeptat jak to je s termíny a jak dopředu si to zarezervovat,tak mají na příští duben a červen ještě volno,ale máme se hlavně domluvit na matrice.
    Doma jsem konečně tak nějak udělala pokojík pro Adámka. Tedy nábytek stále nemáme a stále tam překáží ten stů, ale uzpůsobila jsem to tak, aby tam měl Adámek co největší prostor a dala jsem mu tam hračky. Jaksi nám už v obýváku skoro padali na hlavu 😀 Myslím si,že jsem Adámkovi udělala radost. Hlavně si tam může krámovat a nemusím to furt uklízet :)))
    Jinak jak jsem psala na FB,tak jsem se dneska trošku naprdla na globus. Do dneška tam mají akci na pampers a dokonce včera jsme koupili 82ks za 329,- kč a od úterý 82ks na mimiclub budou mít za 319.-, ale tak je to rozdíl desetikorun, ale i tak to pak naštve. No máme zásobu na tři měsíce,tak to řešit nebudu. Jen asi už začnu co hodinu dávat Adámka na nočník, třeba si zvykne a brzo si bude říkat.. tedy doufám. Přeci jen je největší položka pro nás ty pleny.
    Tak zatím pááá.. dneska budu vařit asi jen polévku.

    #867477
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    Bivi ten kečup jen naleju do sklenic, zavřu a nechám vychladit na lince a pak jsme ho dala do komory páč v lednici by nám překážel. Nevím tedy jakou má trvanlivost když se nezavařuje,ale předpokládám, že tím, že se to nalejvá ještě teplý a zavírá za tepla že se víčka chytí.
    Jinak já taky dělala Bohouškovi polévku měl bramboračku a teď už v klidu chrupká. Já si běžím dát sprchu a jedu k lékaři.Takže dnes se tu nesmím moc zdržovat. Za půl hoďy mi jede bus a musím stihnout si dát spechu a oblíknout se (což asi zabere nejvíc času)
    Tak pa pa

    #867478
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Bambulko, říkala mi známá, že zavařuje tak, že naleje do sklinek horký nálev (bavili jsme se o ovoci), sklinky zašroubuje a postaví dnem vzhůru a že se ty víčka v pohodě chytnou. Takže i ten kečup by tím mohl být taky zavařený.
    V neděli Kuba tu koprovku ani neochutnal. Boleli ho zuby, takže odmítl otevřít pusu na lžičku. a když jsem mu udělala hovězí vývar do flašky, tak jakmile zjistil, že ve flašce není ani mlíko a ani kaše, tak to odmítl. Takže byl celý den na kaše, mlíčku s kaší a nutrilonu. No a když jsem včera ráno viděla, že zase dělá ofuky u jogurtu, tak dostal nurofen. No u oběda si pak dal i nášup! Večer teda dostal preventivně ještě jeden nurofen. Tak se vzbudil jen ve 4 na mlíko a teď ještě spí. Taky má od včerejška v postýlce polštář. Holky, od kdy se vlastně může dávat polštář? Nám v porodnici říkali, že minimálně do roka ne a když jsem mu kupovala přikrývku, tak mi paní v obchodě říkala, že se dává až od tří let.
    Jo holky, jak jste na tom s dudlíkama? Kuba ho pořád vyžaduje a neusne bez něj. Teď ho má v puse skoro pořád, asi kvůli těm zubům. No a jelikož jsme měli vždycky dva, jeden do postýlky a jeden na cestování, a jeden se nám ztratil a ten druhý už je pěkně starý, tak jsem včera musela objednat další. V obchodě jsou hrozně drahý (260kč 2 dudlíky) a na netu jsem je objevila za 180kč a můžu si je vyzvednout na prodejně v obchodním centru. Takže si pak s Kubem uděláme i výlet po obchodech. Do tohohle centra totiž běžně nejezdím.
    Á, drahoušek se mi už budí. Jsem zvědavá, jestli dneska bude zase na nurofenu, nebo to už bude lepší.
    Mějte se hezky!!!

    #867479
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi, ty zuby jsou fakt hrozné :(( Adámek taky moc nejí, rostou mu stoličky, jednu už má venku a další tři se prořezávají. Ale musím zaklepat,že svačiny jí, jen dělá vyrvál u oběda. Ale včera nakonec snědl misku vývaru s masem.
    S polštářem taky nevím, já už ho Adámkovi zkoušela dát, ale on se z něho stejně sesune. Navíc Aďa nevydrží spát na jednom místě, cestuje po postýlce. Přijde mi,že mu polšťář zatím nechybí. Jo a s tím dudlíkem jsem četla,že tolerance je do dvou let. Pak už to vadí kvůli zubům. I myslím savičky na flaškách. Aďa ho celý den nemá a vůbec ho nehledá,ale jen co ho večer dáme do postýlky,tak hned po něm šáhne a pak po Ajkách. Mám pocit,že to bere jako samozřejmost a nechce ho dát 🙁
    Holky, jezdí vám děti na těch malých motorkách (odstrkovadlech)?? Přemýšlím,zda to Adámkovi nemáme koupit. Máme motorku jen u našich a tam už v pohodě na tom seděl a líbilo se mu to.
    Jen tedy nevím, jakou koupit. Je jich fakt hodně. Třeba by na tom Adámek doma jezdil.
    Evi, co Kubík, jak chodí ? Je to taky takový rošťák, že ti hned bere dráhu ? Adámek se vůbec nezastaví celý den, furt chodí. Teď je nejradši v pokoji nebo v ložnici,ale tam furt otvírá a zavírá skříně :((
    tak páá

    #867480
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak Bobeš má dudana taky na spaní. Přes den ho nemá vůbec. Občas si na něj vzpomene. Má ho uklizenej na lince v košíčku a ukazuje na něj, že ho chce,ale jsem nekompromisní a nedám mu ho. Ať si řve. Ono ho to brzo přejde a zapomene, že ho chtěl. 😀
    S těma víčkama, že se má sklenice ototčit jsem to taky slyšela a myslím, že to dělala babička.
    Odstrkávadla má Bohoušek dvě. První má mašinku medvídka Pů tu má na doma a venku má auodíto. Na zahradě u našich řádil i na klasické odrážecí motorce. Chtěla jsem ji najít někde na netu,ale nemůžu to najít. (tu mašinku).Takže já doporučuju. Moc se mut o líbí. Je pravda, že je skoro pořád vodí vedle sebe,ale i to se mu líbí.
    Jiank zuby to je děsný. Já myslím, že máme zase na chvilku pokoj. Máme venku skoro vše mimo zadních stoliček.
    Jo včera u doktora nic nového. Jsme v 18. týdnu. Nic zatím není vidět zda se klbe kluk či holka. Vše je v pořádku takže to je důležité.
    Dnes byla k obědu hovězí polévka s játrovými knedlíčky. Tak jsme si pošmákli 😀
    Tak přeji hezký den. Pa pa

    #867481
    Anonym
    Host

    Ivčo, Kuba posedí tak akorát u reklam 🙂 . Jen ruce má pořád ohnuté v loktech a nahoru. Jen když něco nese v ruce, tak je má dole. Jinak odrážedla máme taky 2-3. Bagr máme na zahradě, pak máme takovou kulatou myš, ale tu objevil až včera, že si na ni může sednout a pak klasickou motorku. Na fb je na ní vyfocený (http://www.zbozi.cz/vyrobek/teddies-odrazedlo-enduro-yupee-tyrkysove-male/). Kdyby jsme nechodili ven i se psem, tak bysme si ji brali i na dětský hřiště. Jestli budeš Adámkovi nějakou kupovat, tak nekupuj se 4 kolama. Děti mají problém se odstrkovat. Taková je lepší, až to umí.
    U nás teď byla návštěva. Přijeli naši s mamčinou spolužačkou z učňáku. Dřív jsme se navštěvovali často, ale teď nějak míň. Takže jsem byla ráda, že jsem je viděla.
    My měli na oběd brambory s hovězím na mrkvi. Jenže jak tady bylo moc lidí, tak Kuba snědl asi 2 lžičky a pak už nechtěl. Teď je v postýlce, ale ještě se tam občas ozve. Já doobědvám a musím pracovat.
    Bambulko, tak budete mít aspoň překvapení. Já bych asi počkala tak do 20.tt a když by pořád nebylo nic vidět, tak už bych počkala na porod.

    #867482
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Leni, tak to je super, že vše v pořádku :)) Držíme palečky, aby se příště miminko ukázalo a když ne,tak to bude fakt to překvapení .))
    Evi, to je super motorka :)) Zkusím po ní kouknout. Dívám se,že i na mall.cz jí mají..
    Holky, tak jsem nyní dodělala francouzké brambory,jako druhý chod a Adámek už spí:D Ale myslím si,že asi je nabaštěný,když snědl tu misku polévky :)) fakt jsem na něj koukala, bez jakýkoliv protestů otvíral pusu a pak na konci si tam sám tu lžíci začal dávat a ještě říkal ňam ňam :)))))
    Evi, Adámek už chodí s rukama dole. Přijde mi,že za chvilku snad bude i běhat. Jen jsem si všimla,že když jdeme venku po hrbolatém terénu,tak tam jde opatrně a vyvažuje rukama.
    Když jsme dneska jeli nakupovat,tak jsem ho zpátky vyndala z kočáru, tak šel vedle mě a já mu říkám, aby mi dal ručičku a tak se chytil a šli jsme. Přeci jen přes přechody je to lepší za ruku 🙂
    Tááák já jdu pracovat, zrovna dneska se mi zas nechce …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,251. až 5,265. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist