únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,296. až 5,310. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867513
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    moc vás zdravím! Vidím, že se většinou perete s nachlazením nebo zoubky, obojí je pruda. Johanka právě vyléčila rýmu, takže zítra zase zkusíme plavání. Tentokrát zaskakuju nachcípaného manžela, tak jsem zvědavá, jak to s tím pupíkem zvládnu a jestli se vůbec vejdu do plavek:| … Jinak já byla na týden v domě u rodičů a krmila jim kočky, páč byli na dovolené. Hrozně jsem si tam odpočinula, i když jsem tam byla s Johankou. Nemusela jsem šlapat žádné schody, vařila nám babička, každý den jsme obcházely jiné hřiště a taky byly v Podzámecké zahradě, kde je pro děti malá zoo. Ani se mi nechtělo zpět a asi jsme měla správné tušení – je tu atmosféra, která by se dala krájet. Trochu nám ta rekonstrukce bytu leze na mozek – teda hlavně to, jak se chová Alexův otec, kterému to patří. Vždycky slíbí s něčím pomoct, my pak čekáme, čekáme, čekáme… a nic. Tak si to zařídíme sami. A v neděli nám vyčetl, že se s ním nikdo neradí, že to všechno on chtěl udělat sám(ten byt se dává dohromady už 3. rokem! – jen abyste byly v obraze) a že nám na to nedá ani korunu. Vrrr. No, ale dost stížností. Stejně si pořád myslím, že je nejlepší bydlet aspoň na druhém konci města.
    Holky, taky vnímáte u dětí hrozné změny? Janka za pár měsíců pobrala tolik rozumu – člověk se s ní na spoustě věcí už docela rozumně domluví, začala krásně chodit po chodníku vedle mě, smrká úplně ukázkově, sama jí, řekne, co ji kde bolí, zamilovala si čtení pohádek, začala chodit na záchod… Já prostě čumím. Doufám, že jsem ji právě nepřechválila. Ale po půl roce děsného vztekání, nahánění po venku a mentálního vypětí, když ji člověk nemohl na vteřinu spustit z očí, je to fakt strašná úleva… A k tomu je mazlík a vcelku společenská. Přestávám se bát toho, že to se dvěma po porodu nezvládnu. Kéž by to těm dětem chvíli vydrželo:^) .
    Jinak taky se chystám na koupi podzimních a zimních botek. A vůbec mě to netěší. Peťo, díky za tip s těma Tchibo, asi je vyzkoušíme. Podzimní koupím ještě nějaké žirafky, kvůli tomu točení nožičky dovnitř máme mít s tvarovaným vnitřkem a ten většina obyčejnějších bot nemá a vložky zabírají dost místa. Chjo, ještě že počítám s tím, že je unosí i druhá cácorka.
    No nic, jdu ještě pověsit jednu pračku a spát, jsem KO. Inka v bříšku má zas škytavku, je to stejné jak s Johankou:) .
    Dobrou noc vše!!!

    #867514
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kájo, tak to je Johanka velká šikulka, že takhle vzorně chodí po chodníku, chodí na záchod,… Já mám pocit, že o co později začal Kuba chodit, tak o to to má všechno posunutý. V podstatě až teď dělá zvuky zvířátek. Sice většina zní skoro stejně, ale já to považuju za úspěch. Nočníku a záchodu se teda pořád nějak bojí, ale časem to určo taky zvládne. Taky je sranda, že když jdeme ven, tak Kuba hned bere vodítko a chce ho dávat psovi. Na tohle už je chytrej dost. Jinak přeji, abyste měli už zrekonstruováno. Je to opruz pořád něco takhle řešit, ještě když se to vleče a člověk musí u toho řešit spoustu jiných věcí a hlavně děti.
    Peti, jak jsme si psaly na FB, tak je to o lékárnici. Jsem si odpo zašla pro to oscillo a ještě pro čípky a nasivin. Tak mi lékárnice řekla, že to ocsillo můžu rozpustit klidně i v mlíku, že základ je dostat do něco celou dávku. Tak dostal v 30ml mlíka asi v 17hod první dávku a teda až dneska ráno taky v 5 další rozpuštěnou v mlíku. Přes den mu ho mám dávat po 6 hodinách. No a dokonce mi lékárnice dala věrnostní kartu. Minulý týden jsem tam nechala za sirup proti kašli pro Michala, sudocreme a jiný blbosti asi 600 a ta můra (která mi řekla, že na to homeo na zuby se musí čekat) mi tu kartu vůbec nenabídla. Jinak my tuhle lékárnu máme asi 300m od baráku a mají tam otevřeno od 7 do 18, takže v případě potřeby tam můžu vlítnout ještě než Michal odjede do práce nebo zase až se vrátí.
    Jinak Kubu jsem odpoledne už tak moc neodsávala, dokonce chtěl i dělat blbovinky a pořád se řechtal. Tak snad to bude už lepší. V noci se vzbudil jen 2x na dudl, vůbec nechrochtal a ani mu neteklo z nosu. Pak se teda ještě vzbudil na mlíko a teď ještě spí. Teda občas se něco ozve, ale hned je zase ticho, tak ho tam nechám, ať si odpočívá.
    Holky, kdybyste věděly co mi ten dareba malý včera udělal. Viděla jsem ho v obýváku jak tlačí, tak jsem chvilku ještě počkala a pak ho šla přebalit a umýt mu ďupku. No a jak jsem ho nesla zabalenýho v osušce z koupelny na přebalovák, tak se ještě jednou vykadil. Fůůůůůůůj. Byla to v té osušce pěkná nechuťárna. Já vím proč dávám jednorázový plínky, látkovky by můj žaludek asi nezvládl. Já totiž z různých smradů a pachů zvracím. Už několikrát jsem měla u přebalování na mále, abych Kubu nenahodila.
    No nic, půjdu chystat masíčko na oběd. Budeme mít asi něco jako čínu, nebo co se mi z toho povede 😛 .

    #867515
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Kájo, tak to je fakt blbý,že byt není váš. To se pak blbě předělává. Čekat na to, zda to někdo schválí nebo ne 🙁
    Takže miminko bude Inka ? :))
    Taky mám pocit,že Adámek najednou pobírá vědomosti rychlostí blesku. Stačí mu něco říct,co to je a hned si to zapamatuje nebo když člověk nevědomky něco ukáže a hned to začne dělat taky. Radši mu třebas neukazuji uklízení wc našeho či kočičího, protože by se v tom začal hned hrabat.
    Náš kočičák si hraje s takovou malou myší plyšovou a včera jsem mu jí hodila a Adámek to viděl a hned běžel k té myši a začal jí kočičákovi házet a pak čekal, až si pro ní kočičák půjde a zas mu jí vzal a zas hodil:D
    Evi, to si Kubík tedy pěkně počkal s tím kakáním:D :S No asi by mi to taky neudělalo dobře. Já jsem ráda, že to Adámek zvládne většinou do nočníku. Tedy dneska mě doběhl. Jelikož tlačil,tak pak šel na nočník, ale seděl tam dost dlouho a nic a chtěla jsem,aby jsme se nasnídali, tak jsem mu dala plenu a šla dělat snídani a on odběhl do pokoje a když přišel tak už smrděl a zas to bylo na mytí :(((
    Holky,já furt nevím s těma botama. Dneska jsem obkreslila nožku a pak to dalo to té boty a tak 1 cm je tam navíc, ale nevím, zda to není málo, aby nám to do té zimy vystačilo :((((

    #867516
    Anonym
    Host

    Ivčo, já si myslím, že 1cm je v pohodě. V obchodě nám prodavačka říkala, že dětem přes zimu noha moc neroste a většinou jim podzimní boty vydrží až na jaro. A hlavně o číslo větší už by byli asi moc.

    #867517
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak s tím kaděním se ani nedivím. mě se zvedne žaludek i když se vykajdí do plíny a to nemusím ještě ani vidět. No holt mimísku vbříšku se to nějak nelíbí 😀
    No jinak Kájo tobě už se to krátí, co? Taky tě lituju s tou přestavbou bytu. Mě děsně prudíí o blbý malování natož rekonstrukce která trvá už 3 rokem :O . by mě trefilo.
    Boty zatím taky nemáme,ale zítra jdeme kupovat Bohouškovi nějakou blbost k svátku tak možná juknu do obuvi CCC co tam budou mít pěkného.
    Dnes je u nás sluníčko a na víkend hlásí hezky tak jsem zvědavá,ale už to není jako přes léto jen na kraťásky a tričíčko.
    Jo Kájo máš velice šikovnou cácorku. To Bohoušek tedy ví, že se musí chytit za ruku když jdeme u silnice takže už jde taky spořádaně. Na záchod ani náhodou a do nočníku se občas vyčůrá toď vše. Mluvit s emu nechce. umí akorát traktor, auto a éro a to musíš vědět co že to vlastně ukazuje. Jinak máme pořád vše Hmm a áma… a podobné výrazy. Jinak na obrázku třeba ukáže ptáčka pejska, kluka…. ale nepojmenuje to. No do dvou let je čas pak byse to eventuelně řešilo.
    Včera tu byla švagrová mi přivézt nějaké oblečení pro malého. Tak jsem si to vytřídila,aler vše bude tak až na 3 roky,ale neva to se neztratí. je tam hodně tepláčků, triček a mikinek. Taky ten její synátor má už 5 let a taky dost špatně mluví není mu pořádně rozumět a prý chodí na ???? si nevzpomenu a má něco jako, že nemá dovyvynut ten vjem bo co co mu vysílá do mozku,ale že to není neobvyklé a že se to prostě časem spraví. No tak doufám, že Bopbeš nebude taky takovej páč je to potom děs z něj vymámit co vlastně chce.
    Tak co ještě napsat????? K mobídku budu péct kuřátko s bramborem. Bohoušek měl dopoledne než šel spinkat ze včera špenátovou polévku ajá zatím nic. nějak nemam na nic chuť. Asi počkám až na to kuřátko.
    Včera na houbách jsme našli 4 houby 😀 ,ale zase jsme se hezky prošli po lese.
    Tak přeji hezký den už jsme se rozepsala až až. jdu nachystat na to kuře. páááááááá

    #867518
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsme byli v albertu na nákupu, dostali jsme čtyři kartičky a z toho jen jednu jsme měli, takjsem měla radost :))
    Pak jsme jeli výtahem domů,tak s námi jel ještě nějaký tak 3-4letý chlapeček s maminkou a Adámek na chlapečka ahoj a ta maminka povídá synkovi,řekni chlapečkovi taky ahoj 😀
    Já totiž po ránu říkám Adámkovi ahoj a on to občas krásně vysloví 🙂

    Před chvilkou jsme si dali k obídku polévku. Máme ještě ty sladké knedlíky,ale nějak mi je divně od žaludku :(( Asi zas dostanu MS..
    Jinak dneska my už Aďa slítnul z postele a málem i z gauče. On si vůbec to neuvědomuje a pak tam začne hopsat a letí..
    No a v pokojíku furt leze na gaučík,co tam má a taky z něho chce skákat dolů, nebo jak to nazvat. Takže když jde do pokojíku,tak musíme za ním. Dneska jsem radši z parapetu sundala všechny kytky a kaktusy,aby na ně nezačal šahat. Hlavně na ty kaktusy. Ještě musím dát pryč modem,co tam máme, ale až Adámek bude spát, jinak bude vědět kde je…
    tak zatím páá

    #867519
    Anonym
    Host

    Jo holky, tak do porodu ještě měsíc. Bude to Ingrid, tentokrát vybíral manžel. Ale ono se nám ta tvrdá jména k příjmení hodí.
    Jinak s tím bytem – my se do toho vložili teprve vloni, protože jsme viděli, že by to bez nás trvalo věčně. Tak třeba o Vánocích:) .
    Dneska jsem za manžela zaskakovala na plavání s Johankou, tak jsem úplně vyřízená. Ještě jsme pak byly na návštěvě u kamarádky – jsme 3, které se každý měsíc scházíme, ale tentokrát to byla trochu deprese. Máme ty srazy zároveň jako psychoporadnu, většinou řešíme kombinaci problémů s partnery a dětmi. Ale to asi znáte. Ono je to s těma chlapama někdy horší než s prťatama:'( . To jsem zvědavá, co budu dělat s 3 takovýma:D . No, ale ještě měsíc času…
    Holky, ono se to, co děti umí, mění doslova každý týden. Však je Johanka nejstarší, ale zároveň buďte klidné, protože náš o 2 dny starší kamarád už mluví ve větách, pouští si sám DVD, zdvihá telefony a tak. Asi bude geniální8-| . U nás máme televizi zapnutou vyjímečně, tak 3x týdně na Kouzelnou školku a Večerníček. Teprve teď u toho trochu vydrží. A technické věci jdou zatím úplně mimo ní. Takže každý něco.
    U nás bude zítra na oběd asi ryba. Za rohem tu máme rybárnu, 2x týdně vozí čerstvé ryby (české i mořské). Oproti mraženým je to neskutečný chuťový rozdíl. Takže je někdy máme i 2x týdně. Škoda jen, že tu někde blízko není ovoce-zelenina. Vlastně, v centru tady není skoro nic. Nejblíž to mám cca 20-25 min do Alberta. A na to jsem trochu pohodlná. Občas sleduju, co vaříte a taky chytám inspiraci… Díky.
    Tak dobrou!

    #867520
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kájo, tak u nás jede televize od rána do večera. Kuba ji moc nevnímá, jen reklamy sleduje, takže to jsou moje chvilky, kdy můžu rychle udělat (vyměnit myčku, nachystat maso na oběd,…). Občas si sedne do křesílka a sleduje klidně 15-20 minut kouzelnou školku, nebo jak dávají na primě to hráčkování (bo jak se to jmenuje). Jinak můj telefon si klidně odemkne a chtěl by i něco ťukat, ale já ho raděj hned zamknu. Jednou jsem ho totiž nechala (myslela jsem, že ho neodemkne) a najednou koukám, že mi to tam píše, jestli chci opravdu obnovit původní nastavení. DVD zatím ovládat neumí, protože zatím na něm nemáme žádné pohádky, tak ho nepouštíme.
    My dneska budeme mít taky rybu, ale z mrazáku. Já se snažím dělat rybu jednou týdně. Někdy se mi to teda nepovede. Čerstvé ryby u nás nikde neprodávají, nejblíž v makru.
    Jinak Kubovi odsaji sopel jen po prostříknutí mořskou vodou, takže je na tom už mnohem líp. Snad bude mít brzo úplně po rýmě. V neděli jedeme na oslavu neteřininých narozenin a prý to bude za každého počasí venku. Tak snad bude hezky, abysme to pak neodstonali všichni.
    Dneska to vypadá zase na krásný den!

    #867521
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    sice to dneska nevypadalo,ale nakonec jsme se ještě dospali. Adámek byl totiž ráno v půl šesté dost akční,ale nakonec si dal ještě hodinku :)) Je to lepší vstávat v osm než v půl šesté..
    Kájo, tak to máš dobré,když se takhle s kamarádkama sejdete a pokecáte .))
    Já je mám daleko,takže je moc nevídám. Jedině když jedu k našim a ony si najdou čas..
    Adámek si umí i pustit tv. Máme tu plochou a přišel na to,že i tam se dá tv zapnout. Takže včera jí takhle furt zapínal a pak stál před ní..
    I telefon furt ovládá a pak dělá i halo, naštěstí zatím se ještě nikomu nedovolal.. Je všímavý, naštěstí pro mě, máme myčku se zapínám nahoře na dvířkách, jinak by jí furt zapínal. U našich jí furt vypíná :((
    Dneska nám večer přijdou zaměřit balkon na to zasklení. Jen mám obavy,abychom nebyli jediní z celého paneláku, že se nám ozvali tak brzo a to naše půlka byla až nedávno dodělaná ..
    Holky, chodily jste do taneční ? Nosí se spíše sukně nebo šaty na to ? Vím,že když je pak nějaká ta prodloužená,že tam šaty, ale běžně na ty hodiny..
    Protože jestli mají být furt šaty,tak mě fakt odvezou, páč já se do žádných svých nevejdu a teď bych si je asi nemohla koupit.. Jdeme už v pondělí na první lekci..
    Snad může být sukně..

    #867522
    Anonym
    Host

    ahojte,
    Kájo, to máš už za pár :), nám se dnes v noci narodilo do rodiny další. mám ohromnou radost za ně a jak jsem se večer dozvěděla, že jsou už na sále, jsem se začla celá vnitřně chvět. no nádherný pocit 🙂
    já dnes také nevařím, máme pečené kuře ze včera s bramb kaší. a večer udělám asi topinky, máme starý chleba 2 dny a to já už fakt nemusím jíst.
    no a co se týká těch našich dětí u umu. tak Val už se párkrát dovolala. mám pořád zamčenou a nemám dotykáč, takže musí zmáčknout tlačítko na uvlnit a ještě hvězdičku (kolikrát martin s tím má problém), dvd si sama zapne i vypne. umí dát i dvd. ale jak vidí že tam je kryštof, tak zase zasune a pustí. u nás jede pořád tohle, už kolikrát mi to leze krkem, i když písničky fakt miluji. telku umí také zapnout a vypnout, přes ovladače a nejvíce mě s..e, jak zkouší přepínat satelit. už nám ho párkrát zakodovala a já pak půl dne seděla nad tím abych to dala zas dokupy.
    s mluvením to je velmi divoké, když chce tak řekne, ale dnes jí říkám, řekni záchod – aa, řekni ovca – bé, řekni čoko – mnam mnam. takže to máme pořád vše spojené se zkratkami :(, zvířátka nám hodně pomohla ty skutečné hračky. nic z knížek. takže od husy, po kozu, umíme. jen prasátko nejde. neví jak na chrochtání 🙂
    dneska jedu podepsat papír na sociálku na ten trvalý pobyt. jsem objednaná :), prý tam je pořád plno, ale ne nás co využívají jen rodičák, ale právě na jiné přídavky. tak jsem ráda že mezi nima nebudeme čekat. v krnově bydlí fakt to hnusné gheto romů a to je hluk a smrad 🙁
    no a rýma už pomali ustává. dneskaj sem na noc už nekapala nasivin, tak snad bude brzo ok.
    Jo Evi, chůvičky. ted máme digi a přesně jak říkáš, analog a digi se nedá srovnat. neskutečný rozdíl a máme tchibo 🙂

    #867523
    Anonym
    Host

    Ahojda maminy!
    Tk koukám jen že mi jsme na štýru s mluvením. Co se týká techniky tak na televizi a na DVD má zakázáno sahat. Jak píše Péťa nepotřebuju u toho pak strávit půl dne aby jsme to dala do kupy. Telefon mu občas pujčím můj tak si ho dá k uchu a řeken velice důležitě HMMM??? a je jak pan podnikatel, dělá jak kdyby mu tam někdo vyprávěl romány a on se u toho tváří děsně vážě. jinak má svoje asi 3 telefony. To jsou naše vyřazené, které nefungují. Jen jeden jde zapnout tak má radost, že mu svítí a na displeji je jeho fotka jak baší banán tak mi to pořád chodí ukazovat. Zvířátek máme plnej dvůr,ale jen na ně ukáže a maminka mu řekne co to je ne tak proč by se namáhal a když se ho zeptám jak co dělá tak dělá, že ho to vůbec nezajímá. No doufám, že se rozmluví a ještě mě z nej bude bolet hlava.
    Jinak dnes u nás k obídku dušené krůtí stehno se zeleninou (hrášek s mrkví) a s bramborem. Polévka byla kuřecí s vaječnou jíškou.
    Jo holky chci se zeptat. jak často a čím myjete dětem vlásky??? Já tedy myju ob den a jen tak vodou bez šamponu a včera jsme mu našla ve vlasech takové hnusné strupy. Něco jako mají malá miminka. Asi něco jako lupy. jde to seškrábnout a je to mastný. nevím co to je tak mě napadlo jestli mu třeba blbě nemeju vlasy. No dnes jedeme do města tak mu asi koupím nějaký kvalitnější šampon. Sousdka mi tedy řekla, že to nic není, že před koupáním to mam namazat olejíčkem a pak vyčesat. tak to večer zkusím no. Uvidíme. :^) .
    Tak se mějte moc hezky. U nás je dnes celkem pěkné počasí. Manžel chhrupe na křesle a Bobeš v postýlce a já dovářím obídek. tak pa pa pa

    #867524
    Anonym
    Host

    Bambulko, Kuba taky nemluví. Občas udělá nějaký zvuk, ale všechno zatím zní dost stejně. Teda jen na slepičku dá pusu jako kdyby chtěl říct kokodák, ale nakonec jen zachroptí. Jinak traktor, auto, kráva a ovce podle něj dělají brrrrr (teda spíš prdí pusou). Jo a s tím kuřecím stehnem jsi mě inspirovala. Jen nevím, jestli ho budou v obchodě mít.
    Vlasy Kubovi meju vždycky po návštěvě pískoviště, nebo když je upocený,… jinak tak 2x do týdne. Používám teda Hipp tekuté mýdlo. Zatím jsem mu ještě šampon nedala. No ale s tím mazáním nevím, říká se, že by se takhle hlava olejovat neměla, že má ta pokožka dýchat. Spíš bych zkusila vyměnit šampon a vyčesávat až po koupání.
    Já teď dvě hodinky pracovala, ale už mi z toho nějak hrade. Dnes jsem jen kontrolovala platby, tak mám teď mžitky z toho projíždění kolonek. Tak si asi zahraju nějakou stupidní hru než se Kuba vzbudí…

    #867525
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak Adámek měl zas nepapavou, když mi to po třetí vyplivl, tak jsem mu umyla pusu a dala napít a šel bez oběda spát. Já se s ním nebudu párat. Nejí, má smůlu:P
    No to stehno se zeleninou není špatný nápat 🙂 Budu muset mu zítra uvařit něco jiného, když nechce omáčku s rýží.
    Holky, nebojte, ty naše dítka se rozmluví a pak se budeme divit:D
    Já jsem nyní taky ráda ty kostky na tabletu na rekord. Až mi z toho jdou oči šejdrem. Ani nevím,proč to furt hraju:O
    Já mám dotykový mobil a tak se do něj Adámek snadno dostane, on pochopil,že musí prstem po displeji a šup je v něm a pak dělá halooo a já taky musím dělat halo. Jo a občas do něj fakt vykládá. Ale to je taková ta jeho řeč. Venku když vidí auta,tak volá auut.. a furt mi ukazuje a já mu musím ty auta popisovat. Ale bojí se velkých aut, to se vždy schová do kočáru.

    #867526
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jo s těma vláskama.. my tak myjeme obden,ale máme takové mýdlo na tělo i vlásky, ale většinou spíše oplachujeme jen vodou. Pořádně taky tak max. 3x do týdne. Hlavička se Aďovi neloupe.
    Taky bych asi změnila značku.. Asi to Bohouškovi nedělá dobře.

    #867527
    Anonym
    Host

    Ivčo, já když chodila do tanečních, tak jsme na klasické lekce mohli mít sukni nebo normální krátké obyč šaty a jen na prodlouženou dlouhé plesové šaty. Jinak já když už jdu na ples, tak většinou v kalhotech. Sukni nebo šaty jsem neměla ani nepamatuju, snad naposledy když jsem se vdávala, což už je taky 5 let…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,296. až 5,310. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist