únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,311. až 5,325. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867528
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, po delší době se zase ozývám :). Už to s těma dvěma klukama teď docela jde, Marečkovi jsou 3 měsíce a celkem má režim, chodí brzo spinkat, přes den taky dost spí..Fíla je celkem samostatnej, sám si hraje s autama, běhá po bytě..už mi pořád nevisí na noze :). Teda jako Johanka šikovnej není, s nočníkem pořád nic, dneska jsem ho nechala místo plíny ve slipech, posazovala jsem ho na hrnec, ale pak se klidně počůral a bylo mu jedno, že je v mokrým. A před koupáním se počůral schválně na podlahu a ještě se tomu smál..tak to bylo vidět, že chápe, že čůrá, ale nemá zájem do hrnce..
    Včera jsme byli s oběma na prohlídce a Fíla teda už je starej rok a 7 měsíců, ale měří 88cm a váží 12,5kg (Mareček má teď 6, Fíla byl větší o kilo). Jak jste tu psali o těch velikostech nohy, to mě docela zarazilo, jak malý nožky máte, Fíla má teď 25, tak asi mu ty zimní koupím nejmíň 26. Určitě nějaký kvalitní šněrovací, sněhule až jestli fakt bude sníh nebo pojedeme na hory.
    No a s mluvením má takovej svůj slovníček, kterej nějak závratně nepřibývá, docela si s tím vystačí, umí i spojit slova, třeba máma bimbi je „mami dej mi bumbání“ :). Některý slova fakt nevím, jak vymyslel, třeba dindi jsou kolíky..
    Mareček spí vpodstatě celou noc, nakojím kolem 7 večer a on pak spí až do 6 do rána, a pak ještě dál :). No, ale vím, že se mu to zaručeně rozhodí, ale teď to je fajn..Jo a Fíla má 16 zubů, už jsem mu to ani ničím nemazala, sice při růstu trojek slintal a vše okusoval, ale nepřipadalo mi, že ho to nějak trápí..
    Tak jsem zvědavá, co vy těhulky budete mít :), v těhotenství mi to břicho moc rychle nelezlo, byla jsem tak do 5.m docela hubená, zato teď je nějaký tlustý :). Tak Káje už zbývá jen měsíc, tak držím moc palec a ještě gratuluju k tomu ukončení studia :).
    Mějte se holky fajn, snad se zase kouknu, tady v Praze mi internet zase švihá, ten mobilní na chatě byla hrůza..

    #867529
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Bibo, to je dobře, že jsou kluci tak v pohodě. Já bych to asi nedala. Kuba se ještě v noci občas hodně budí a jsem z něho grogy. No a když si vzpomenu, že ani jako miminko moc nespal, tak to fakt ne. No strašně ten čas letí. Si vzpomínám, jak jsi psala, že jsi asi těhotná a teď už má Mareček čtvrt roku! Se nedivím, že má Fíla tak velkou nohu, když je taky tak velikej. Já dnes Kubu přeměřovala a má 83-84cm.
    U nás byla celkem krásná noc. Kuba šel spát v osm a vzbudil se na mlíko až v 6:15. No ale od té doby si tam povídal. Takže jsem ho šla v 7 vysvobodit.
    Dneska teda krůtí stehno nebude, v tescu ho neměli. Ale budeme mít pečený vepřový na mrkvi s bramborem.
    Jé, už mám zase dítě za zadkem a rozčiluje se, že ho nechci pustit na PC.

    #867530
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Taky přejeme dobré ránko:)
    Bibo, to je krásné,když ti už Mareček spí takhle celou noc, to si fakt krásně odpočineš 🙂
    S tím nočníkem se to třeba zlepší. Prý jsou kluci na to línější… To jsem tedy slyšela,ale netvrdím,že to tak je..
    Adámek zrovna sleduje z křesílka kouzelnou školku a děsně se tomu směje :)) Už je u toho dvacet minut a stále sleduje 🙂
    Holky, já potřebuji inspiraci na oběd pro Adámka. Fakt nevím,co už mu uvařit. Myslela jsem,že půjdeme nakoupit na boloňské špagety,ale taky prší.. Tak nevím, zda půjdeme..
    Ale i když prší,tak jsem dala prát prádlo, Adámek zas toho namazal.

    tak zatím páá

    #867531
    Anonym
    Host

    Ivčo, já taky peru, ale pro změnu naše. Kubovo jsem prala včera, 2 pračky. S obědem Ti moc neporadím, záleží na tom, co máš doma. Kubovi šmakují i kolínka se šunkou a vajíčkem. Jinak maso a protlak na boloňský mám doma pořád, jen sýr není tak trvanlivý a zelenina teda taky ne 😛 .
    Kuba se taky díval na celou kouzelnou školku. Konečně jsem ji chytla od začátku. Michal tam dá ráno snídani s novou a já to pak zapomenu přepnout. No ale nožkodivadlo bylo krutý!
    Jsem teď musela dát prďolu zase do postýlky, když byl ráno tak brzo vzhůru. No ale moc dlouho ho tam nenechám, chci aby spal po obědě. Ten už mám udělaný. Jsem totiž nevěděla, jestli nepůjdeme dopo na prochajdu. Tady teda zatím neprší, možná ani nebude, ale je tak nějak pošmourno.

    #867532
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Doufám,že aspoň odpoledne nebude pršet,abych se fakt taky mohli provětrat. Přeci jen to udělá hodně.
    Evi,jak často dáváš Kubíka do postýlky přes den ?
    Adámek jde jen jednou a za to pak spí ty tři hodiny, někdy jde před obědem,někdy po obědě.
    Dneska se normálně zas vzbudil po čtvrté a rozhodně nevypadal,že chce spát dál:S ,tak jsem mu tedy ač nerada, udělala mléko a pak usnul,ale zas Honza v šest nemínil vstávat po prvním zazvonění,takže jsem normálně do něj strčila. Přeci jen jsem nechtěla,aby zas Adámek byl vzhůru..
    Nějak mě bolí hlava :((

    #867533
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Asi Adámkovi udělám maso na zelenině.. Nic jiného mě nenapadá..

    #867534
    Anonym
    Host

    Ivčo, já ho dávám jen po obědě, ale dneska byl vzhůru od čtvrt na 7 a v 9 už byl zase unavený. Tak jsem mu dala sváču a dala do postýlky. Ale už ho půjdu zase budit. Potřebuju totiž po obědě pracovat 😛 .

    #867535
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    Bibo to je super, že jsou kluci takhle hodný a že Mareček takhle krásně v noci spí. u nás to byl taky děs když byl malinkej a i do teď se v noci vzbudí. někdy jen zakňourá, najde si dudana a spí dál (ale i to mne probudí) a někdy musím vstát, pohladit ho, najít dudana já a pak spí. Dnes byla tedy děsná noc. Šla jsme spát snad někdy po jedenáctý, v půl čtvrý se produbil as nějaký špatný sen nebo co páč tam stál v postýlce a řval jak tygr tak jsme si ho vzala k sobě do postele. To tam pořád prudil a ukazova na kuchyň, že chce mlíčko 🙁 . Mo tak jsme šli udělat mlíčo. vypil ho a pak si trochu dáchnulale počítám, že před sedmou už měl vyspáno. Chodil po pkojíčku, do koupelny a nakonec šel vzbudit tatínka 😛 a já si chrupla ještě do půl devátý. Jupííí
    Do tanečních jsem nechodila takže se šatama či sukní neporadím 😐
    Šampon jsme nepoužívala zatím vůbec tak nechápu z čeho to měl,ale nejspíš se mu zpotila hlava v čepici páč už jsme mu dávala tkovou slabou na ven. Ale včera večer jsme to namazala dětským olejíčkem, nechala půl hoďky působit a vyčesla a nakonec umyls ašamponem. A super, hlava je čistá jen ještě rochu mastná 😀 ,ale to smeju dnes.
    Já dnes vařím k obědu zapečené brambory. Zítra přijedou naši tak budu dělat krůtí řízky, upeču krůtí hrudník (aby měli na výběr) a udělám kuřecí drůbkovou polévku.Jo a dnes jsme ještě dělala bramboračku s houbama pro Bohouška
    Se spinkáním přes den to máme tak, že jsde spát po obedě tak v půl dvanácté a spí tak max. do půl druhé. Někdy se mi i poštestilo, že spal třeba do dvou,ale to jsou vyjímky a hlavně kdy se to nejmíň hodí, že se třeba někam chystáme.Odpoledne už nespí to by mi neusnul večer.
    Tak pa pa pa snad jsme napsala vše

    #867536
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak jsem dneska extra upekla stehýnko pro Adámka a k tomu bram. kaši a víte jak to dopadlo? Se mi na to zas vyprdnul :@ Tak to dostane ke svačině. No už fakt zas pomalu nevím, co mu vařit, mám pocit,že to fakt dělá naschvál 😛
    No a už Aďa spí.
    Byli jsme v albertu, nakoupit na ty boloňské špagety, jen maso se mi tam fakt nezdálo,takže odpoledne ještě zajdeme do globusu. Stejně potřebuji koupit zas novou savičku k lahvičce, Adámek jí zas prokousl,ale dost brutálně a už z toho nechce pít a já mu to ani už nechci dávat. Ještě by se to utrhlo.
    Fakt z toho vaření už nemám radost, když to mrně to nejí. To abych zas udělala polévku.. Ty jí a pak nějaké omáčky..
    Ještě když seděl u stolu,tak mi něco podával,tak jdu k němu a on v ruce maso, tak asi abych si ho odnesla.. 😀 Fakt občas je s ním sranda.
    Já chci mít doma jedlíka,co vše sní!!
    Jinak dneska Adámek asi xkrát zas vylezl na gaučík v pokoji a posílal si autíčka po parapetu. Jen mám strach,že zas sletí, takže tam furt za ním lítám..
    Tak zatím páááá

    #867537
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Bivi však on tomu přijde na chuť. Já tedy musím zaklepat ťuk ťuk ťuk že Bohoušek jí snad vše. A úplně tě chápu, že tě potom nebaví vařit když ti to nechce jíst. Taky by mě to nebavilo. Já dnes dšlala krůtí řízky a polévku s drůbkama byli tu naši se synovcem a neteří a všichni snědli vše. To je co říct na synovce s neteří ve všem se jen porýpou a nechtějí to. Synovec tedy nechtěl jablkový kompot,ale zae to za něj snědla neteř takže super. Udělali mi radost.
    Taky mi naši přivezl houby tak je pujdu za chvilk sptacovat. Nakrájím si je do mrazáku a asi si nechám i na zítra na snídani na smaženici.
    Bohoušek dneska s nima (s neteří a synovcem) řádil jak černá ruka. Nešlo mu večer ani usnout jak byl rozjetej 😀 ,ale teď už asi půl hodinku spí tak snad bude unavenej na celou noc.
    Manžel je jako každý pátek v hospodě na kartách 🙁
    Jako každý pátek pro mne dávají v TV velký kulový. Ach jo tak sjem sem nachviličku zabrousila co je nového a tak.
    Holky co používáte na vytírání. Chci si pořídit nějaký mop na který nemusím při máchání v kýblu sahat. Nemáte některá na nějký tip? Nějaký se kterým jste spokojená?
    Tak zatím páááček nějak mě nenapadá co by jsme ještě napsala 🙂

    #867538
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, já mám mop, ale musím se ráchat ve kbelíku. Dřív jsem měla klasický (http://www.mall.cz/mopy/vileda-supermocio-set-box) , ale taky jsme měla malé plochy. Teď máme mnohem větší plochy na vytírání a tím starým bych se asi udřela. Tak jsem si pořídila (jen tvarově a velikostně) něco takovéhoto: http://www.mall.cz/mopy/vileda-ultramax-set. Tento je lepší v tom, že se nemusíš ráchat rukama ve vodě. Pak mám taky zkušenost s tímto: http://www.mall.cz/mopy/leifheit-picollo-vedro-10-l, ale ten se špatně ždíme a pro mě je moc malý. Fakt hodně záleží na té umývané ploše.
    U nás jinak nic nového není. Kubovi se asi dneska trochu ta rýma vrátila. Tak jsem ještě večer zajela do non-stop lékárny a dokoupila mu oscillo a nám preventan. Tak snad nebudeme nikdo nemocní. V neděli jedeme na venkovní oslavu, tak musíme být všichni ok.
    Jo a v televizi je fakt prd.
    Přeji krásný víkend a dobrou noc!!!

    #867539
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Leni, tak tos uvařila dobrůtku,když to všichni baštili :))
    Vůbec se nedivím,že Bohoušek tak řádil, měl s kým 🙂 Adámek taky vždy řádí s neteřemi a pak kolikrát i brečí,když musíme jít domů.
    Já mám klasický mop s těma provázkama a k tomu je kýbl a něm takový košík do kterého se ždíme, takže vůbec na to nešahám. Chtěla jsem takový ten plochý se ždímáním na tyči, ale pak jsem ho používala na chalupě a zjistila jsem,že je to dost pracný a stejně se to uplně nevyždíme a dát za takový mop 600-800 kč se mi fakt nechce.
    Tenhle mi na tu naši plochu fakt stačí 🙂
    Adámek včera baštil polévku, celou misku,tak jsem měla radost,ale čevabčiči nechtěl, tak šel spinkat. A pak navečer jsme šli ještě spolu na procházku k rybníku, krmit tam kachny a labutě. Adámkovi se to děsně líbilo :)) Jen nám ten rybník vypouští,tak asi za chvilku nebudeme moct co krmit :((
    Táta nám zas chodí do školy a navíc včera šel taky na pivo. Ale ráno chtěl půjčit peníze,že je musí vrátit známému. Takže mě to naprdlo. On jde na pivo a já mu to pak platím.. Tssss.
    Já v pátek koukám na Vyprávěj. Mě se ten seriál líbí:)
    Dneska chci vařit ty boloňské špagety,snad se mi to povede, je to moje premiéra. Adámek má kdyžtak ještě polévku.
    Zrovna sedí na nočníku. Stačil sice ještě nakadit do pleny,ale i tak jsem ho posadila.
    Tak papa

    #867540
    Anonym
    Host

    krásné poledne,
    Bibo, to teda letí. nedávno jsi psala že je Mareček na světě. uff, fakt frkot. je super, že máš spící miminko. Val byla také spavá. v noci na kojení 2x budíček, ale to bylo na 15 minut a zas spánek. a pak se spalo do půl 9. takže také si vůbec nestěžuji. za to mi to příjde ted kolikrát horší.
    Leni, vy máte asi vlastní krůty že? já teda krůtí řízek snad nikdy nejedla :). to maso je celkem drahé v obchodě, takže já jedu hodně na kuřecím a pak kotletě či kýtě, občas hovězí. no a polívky z kuřecích drobků či stehna a nebo hovězího žebra 🙂
    dnes u nás je brambor, kysané zelí a domácí pečená sekana. teda byla :D, už jsme po obědě. Val se povrtala trochu v bramborech. zelí jsem jí zkusila dát odemě z talíře a i když je oslazené, tak hodila ksicht 🙁 ale já si pošmákla, fakt jsem měla na to neskutečnou chut.
    jinak jsem jí dala spát dnes na druhý pokus (první byl asi před měsícem a neúspěšná) do velké postele. vypadá že fakt už spí. je tam 20 minut a před chvíli jsem na ní byla kouknout a ležela a uspávala se ovcou. snad to výjde. tak uvidím jak to půjde. a aspon na to odpolední bych jí už dávala do velké. po týdnu nespánku, jsem nakázala doma změnu na 2 noci. takže už dnes to proběhlo a večer nás to čeká znovu. já jdu spát do ložnice a martin s malou 🙂 sice jsem zas moc nespala (nezvyk nemít malou vedle sebe) ale dnes už to bude snad ok.
    včera jsme byli pilní, popřevlíkali všechny postele a ted už od rána peru a suším. ještě jdu odtřít prach v koupelce na poličkách a asi udělat myčku.
    odpoledne bych chtěla vyrazit na sběr kaštanů, at se trošku zabavíme. jen jsem je u nás nikde neviděla :(, včera v krnově jsem potkala jen jeden strom. ach jo
    no a jinak martin mě naštval, vymyslel si vánoční dárek a pak mi řekne, no ale já ho potřebuji dřív. tak jsem mu ho dnes objednala (zkoušečku na proud). ale tak zas mu to fuška vrátí zpátky 😀
    mějte krásný víkend a papa

    #867541
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    jo jo Peťul máme domágos krůty. Tedy spíš krocany. je to paráda a opravdu chutné maso a nás vyjde na pár babek takže super. Dnes mě nas… kohout takže už je oškubanej a bude kohout na paprice. Jsme je šla vyhánět (veškerou drůbež) takže nejdříve mě naštvaly kachny. Přeháním je přes dvůr na trávu na zahradu. no oni za to ani tak nemohli kachny jako ten náš praštěnej pes. Stoupne si před ně a oni samo, že se ho bojí tak změní směr a já je naháním po celém dvoře jak blbec a ještě mi k tomu pomíhal malej, že si před ně sroupne a ječí 🙁 . ještě že máme jen 4 ty kachny a nakonec jsem to zvládla a dohnala je na místo. Pak jsem krmila králíky to malej chvíli řval za plotem, že jsme ho nevzala,ale jsou tam ty kačeny a nechtěla jsem aby mi zase vzali dráhu a když jsem ho volala tak nešel. trubička. A pak jsem šla nakrmit a vyhnat krocany … ty byli v pohodě apak jsme šla na ty slepice a kohouta. ten už byl nastartovanej za plotem a jen co jsme otevřela tak hned šel po mne. ještě že jsem měla v ruce lať (páč jsme s tím počítala) tak jsme ho vzala po hlavě a on pořád dorážel a ne a ne mě pustit ven. Tak jsme pomalu couvala a oháněla sse tou latí a když už jsme zacházela tak opět vystartoval a to už jsem se bála, že i zdrhne a pujd epo malým tak jsme ho nakopla a když se manžel vzbudit tak jsem mu to říkala a on byl v ráži (včera ho někdo v hospodě naštval) tak ho šel zabít. Uff a mámeod něj pokoj. Nového dostneme tentokrát hodného tydy od jedoho sousedla ve vsi.
    Jinak já dnes nevyřím nic. Máme zbytky. Jsou tam porce zapečených brambor, porce polévky, porce upečeného krůtího hrudníku a ještě zbyli řízky takže na to fat prdím. Už vidím jak ty brambory bude žrát pes. no kdo by si je dal, že když jso tu řízky 😛
    Holky díky za tipy na ty mopy. já mam obr plochu na vytíraní. místností a to nepočítám chodbičku, WC a koupelnu. takže možná pořídím ten jak mi dala na odkaz děcko. Vypadá dobře a ještě navíc je v akci
    No tak budu končit. jdu si taky zahrát nějakou stupidní hru 😀 . páááááááá

    #867542
    Anonym
    Host

    Leni, my máme mop obyč z lídlu. stál snad 150 kč a dají se na to kupoavt různé druhy návleků. ale musíš se teda máchat ve vodě. mě teda máchání nevadí. já měla těch mopů už více a fakt mi vyhovuje nejvíce. ten obyč co má jen provázky či kousky těch hadříků a ždíme se v tom nádstavci v kýblu mi přišel, že je to pořád mokré a na plovoučce to zanechávalo takové nevzhledné stopy. pak jsem měla od viledy nebo jak se jmenuje ta značka (takový zelený mop), kterým zatáhneš na tyči a ono se ty 2 placky jako stisknou a vlastně se tím vyždímají. no tak to bylo taky pořád mokré, tak jsem si pak jednou koupila ten plochý mop, kde ale musím ždímat rukou. jenže po pár letech tyč zrezivěla, byla totiž teleskopická tyč a na bytě jsem jí fakt skrz místo pořád šrubovala. no a tak ted jsem koupila před 3 lety asi 😀 tu v lídlu a mám to i ty návleky (na plovoučku, na dlažbu, uni) a za pár kaček a je to fakt pěkně statické. ale sousedka má teda ty šnůrky, jen na tom systému toho samoždímání na pedál. jak se ten koš točí a tím se to odstředuje, jen to stojí kolem 800 :(, aspon teda u nás a to bývá v globuse na to akce. takže čekám jestli budou peníze, že bych to zkusila, ale jak se zná. vrátím se zptáky zas k lídlu 😀
    jé to je ale popis. jo a taky mi jednou kdosi kdysi řekl, že mokré neznamená čisté. že právě vytírat se má vlhkým. což si myslím že to zvládne fakt je ruka 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,311. až 5,325. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist