únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862788
    1 Denísek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky jarko-vitam te mezi nami…ja take cekam chlapecka a termin porodu mam 9.unora a svoje narozeniny mam 15.2 tkze budu mit krasny darek k narozeninam…drzim ti palecky a at se ti narodi krasny chlapecek…a at to vse dobre zvladas…
    Muzu se zeptat jaky to je mit dvojcata?dekuju a ahoj:) 😀

    #862789
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    vítám Jarušku, snad jí tu s námi bude dobře. Aspoň máme další zkušenou do debaty. To je super, že čekáte chlapečka. Budeš mít aspoň spoustu chůviček:) . Moje vlastnice měla pět holčiček a manžel chtěl kluka, tak si řekli, že to zkusí ještě jednou – a bác, narodila se jim dvojčátka holčičky. Někomu se to hold nepovede.
    Kosto, ta hrací deka a kolotoč jsou výborné, rozvíjí to vidění i koordinaci pohybů dítěte. Já si o ně řekla našim na Vánoce a hned jsem koukala na nějaké na Aukru.
    Jinak holky, já už budu mít za chvíli skoro všechno, jen ten kočárek furt ne. Snad v lednu trochu spadnou ceny, zatím tomu věřím a vyčkávám. Dnes nám kamarádka nabídla autosedačku, tak bychom mohli místo troj- vzít dvojkombinaci a něco ušetřit. A taky ještě přemýšlím nad značkou dětské kosmetiky. Máte něco osvědčeného? Za Weledu se mi nechce dávat tolik peněz, i když mám v DM nějakou slevu.
    Milinko, neboj, snad to s tou laktační psychózou nebude tak zlé. Normálním poporodním blues prý trpí 90% maminek, tak to by nám mohlo stačit, ne?! Doteď jsem moc nebrečela, tak čekám, že to na mě taky trochu spadne pak. Já se spíš bojím, že mi dítě okouše bradavky, až mu budou růst zoubky:| .
    Co jinak, už se vám miminka v bříšku otočila? Ta moje žížala ještě pořád nic, maximálně mě kope do boku, ale nejraději má stejně močák. Do kdy by se mělo mimčo otočit? U nás v porodnici musí ty neotočené na císaře, brrr.
    Hezký večer!

    #862790
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    vítám Jarku, zkušená mamina se hodí:-))
    Kájo – aukro -jj tam také nakupujeme a prodáváme:-))
    hele co praní? dáváte máchání navíc?
    hezký večer

    #862791
    1 Denísek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky

    Kája-ahoj kajo muj malej se taky porat otaci a take ma nejradsi mocak sem mistama zjistila ale dyzme kopne do zeber to je sila…ale porat se otaci a navic sem vsude cetla ze se mimca ete porat otaci i kdyz vetsina uz ne ale ze se muze otocit i par dni pred porodem tak nemej strach…drzim palecky:) 😀 Papa:D

    #862792
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak mi uz mame vsechno,ale prala jsem to vsechno na 60 a dvojte machani, avivaz i prasek jsem pouzila od Lovely 🙂

    JArce – vítám te mezi nami, ja teda cekam prvni a termin mame taky v unoru, az ted ze 4D nam potvrdili kluka, takze to bude Mirecek. 🙂 , ale vam moc blahoprejeme a at vam to dobre dopadne, taky se priznam, ze dvojcata musela byt mazec 🙂

    Jinak jsem cetla, ze mimi se ma otocit hlavickou dolu do 32 tt,ale cetla jsem plno clanku, ze se mimi otocilo treba az v poslednich tydnech , tak nevim, nas malej se porad toci, ted ani nevim kde ma hlavu 🙂 ale nohy ma asi u meho mechyre protoze jinak si to nedokazu vysvetlit 🙂

    #862793
    1 Denísek
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    ja taky porat ctu kazdou jinou knizku a na netu a vsude pisou neco jineho…radsi verim sve matce tera to vi moc dobre ma za sebou pet porodu tak je to super ze ji mam…preju dobrou noc vam vsem a vasim mimcum:D

    #862794
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky a „neposedné“ miminka 🙂 ,

    taky vítám novou maminku. Doufám, že se aspoň tady budem stýkat i po porodu atd. :O

    Dnes jsme byli s Valčou v poradně, jsme 29. tt a vážíme 1300 g. Nástup na mateřskou máme 6. ledna, a to máme až další návštěvu, což mě překvapilo, že nejdem dřív. No, ale i dr si chce udělat klid a svátky.
    Malá začíná být čím dál větší divoch a břicho mi skáče z leva do prava a naopak. Teď už druhý den mě šťourá nebo lechtá do pravé kyčle. Jinak břicho mám větší na pravé straně, ale do výšky víc na levé. Je to fakt sranda se na to koukat 😀 . Chtěla jsem novou fotku, ale je to malá neposeda a pořád před pusenu rve ručičky.
    Jinak jak jsem byla toho 17.11. v nemocnici s křečí, tak ten náš pan primář z gyndy je asi pěkný de..l , akorát mě vyděsil, že je Valentýnka malá, pak zadkem dolů a nevím co vše. Tam mi řekli, že do 31. tt by mimčo mělo být hlavičkou dolů.
    Co se týká praní, tak jsem prala vše v Arielových kapslích s mácháním navíc a bez aviváže (takže jakoby 2 máchání) mám to nachystané už od léta a kdykoliv otevřu komodu či skříň, tak na mě dýchne vůně prádla. Ale už mám koupenou gelovou Lovelu (která mi moc nevoní) a pak gelový Persil sensitive.
    Jo holky, která má problém s chozením na záchod a nic nezabírá, tak teď druhý den piju lněné semínko s medem a už to začalo trošku působit.
    Jak prožíváte sníh a zimu? Nám před domem včera prohrnuli až odpoledne kolem 3 hodiny, a tak dopoledne jsem se s autem brodila 20 cm závějí na cestě. A na chůzi po městě, jsem podělaná až za ušima, abych sebou nepráskla na zem. Všude ledovka. A prý má znovu sypat. Je to ale pohádkově krásné, bydlíme kousek od lesa a ze střešního okna les i vidíme a je to kouzelné.
    Tak už půjdu pomaličku chrupkat, malá mě už pár dní nedá pořádně taky vyspat, ale aspoň vím, že je ok.
    Mějte se moc krásně a na sněhu opatrně. pa

    #862795
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy a mimískové!
    Tak já už jsem dens zase od 4:30 vzhůru. No to mám z toho, že chodím spát ze slepicema už v osum večer.
    Jinak také vítám novou mamču :-).
    Já ani nevím jak je malej otočenej – myslím si že tam musí dělat veletoče když vidím jak mi poskakuje bříško 😀 .
    Včera jsem se trochu rozčílila na manžílka a hnedle to malej dal znát, že se mu to vůbec nelíbí :S . Tak jsem mu slíbila že se už rozčilovat nebudu a dnes je fajn 🙂 .
    No a co sníh je ho u nás jako blázen – je to hnus to dojíždění do práce – ještě, že už mi povolili jezdit od 8:00 – 16:30 s manželem tak se tolika nebojím. Jinak prohrnuli to u nás všehovšudy jednou a na silnici zůstává jen uježděný sníh 🙁 . Teda alespoň tady u nás ve vesnici a tak na půl cesty do práce pak už se blížíme k městu a tam je to i prosolený – no uvidíme dnes. Za chvíli vyrážíme manžel už se taky vzbudit tak jdmem dřív. No na dnešek hlásili ledovku tak jsem zvědavá :O .
    Tak zdravím – mějte se kráááásne a pohlaďte si bříška ažádné rzčilování to se jim fakt nelíbí

    #862796
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    včera jsem vám chtěla napsat více, ale jen co jsem se dala do psaní dorazil manža8-|
    přivezl mi 8kg balík oblečení na prcka co jsem si objednala přes aukro – super!!!božínku to jsou malinké věcičky8-| je toho nějakých 100ks, takže už nic z oblečení potřebovat nebudeme až zase tak od 5měsíce, uvidím, když se mi bude něco líbit -koupíme hned.holky já se tak těším, jdu si koupit lovelu, ještě jsem četla že i batole se může, ale raději půjdu do osvědčené lovely.jinak my jdeme na velký utz až 14.12. ale už se těším, nicméně jsem četla, že i týden před porodem se může mimčo otočit, dokonce prý existují i nějaké hmaty(cviky) aby se mimču pomohlo, aby se otočilo.my uvidíme až když si nás převezmou v porodnici, jestli půjdeme normálně anebo císařem-kvůli tomu mému nemocnému srdíčku.
    no, takže my už jen pojedem v půlce prosince mrknout na ten kočárek, koupíme postýlku a přebalovák a mělo by to být vše.
    holčiny – koupat budete ve vaně, kam je třeba koupit podložku nebo máte vaničku či kyblík? ještě stále nevím, kde budu prcka koupat.
    no tot asi pro dnešní ráno vše.
    holky opatrujte se -bacha na sních a led. a jinak přeji pěkný den

    #862797
    Anonym
    Host

    Peťi je plno rad ,ale mě osobně nejvíc pomahá ráno na lačný žaludek vypít vlažnou vodu(aspon jednu skleničku)a za deset minut jdu 🙂 pak se doporučuje sušené ovoce , kompoty ,luštěniny no prostě hodně vlakniny:) a pokud nic nepomahá tak to mi přijde drastický dát si lžici oleje bleeee.
    CO se týče toho otáčení je to asi různé zaleží jak je prcek velký,ale nejčastěji říkají že od 33.tt by se už prckové moc neměli otáčet,ale je to určitě různé.
    S koupáním taky bojuji jak to vyřešit máme malou koupelnu a vaničku bych musela dávat do vany a nevím zda to není zbytečný ale to mi přijde moc nizko to bude pro nás hrozně nepohodlný,ale lepší nápad nemám.

    #862798
    Anonym
    Host

    Ahojky děvčata,tak jména pro holky mám ,nejsterší je Vanessa a dvojčata Sandra a Nicol.No a pro chlapečka asi Dominik .A včera jsem byla na kontrole a malej se zase otočil hlavičkou nahoru ,tak jen doufám že se zase otočí tak jak mám být.Oba porody jsem měla normální tak ted bych nerada šla na císaře,,Tak snad se do porodu otočí tak jak má být.Jinak napečené cukroví už mám .A jak jste na tom vy holky,?UŽ PEČETE?Jinak pro mimi už mám úplně všechno začala jsem nakupovat už od druhého měsíce,a kočárek mám od patého měsíce.Vždy jsem pro mimi měla brzo vše nakoupené.Každý měsíc jsem něco nakoupila ,,,,no kdybych to měla kupovat všechno naráz tak to bych asi nezvládla.Tak se zatím mějte a pište Jarka

    #862799
    Anonym
    Host

    Ahoj Milinko,já si nebudu pořizovat vaničku já si mimi okoupu vždy ve vaně,přijde mi to zbatečný se tahat s vaničkou i když je to nízko ale když to tak vezmu tak přece nekoupu to mimi půl hodky že jo,takže já bez vaničky.

    #862800
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Milinko,

    bohužel u mě nefungovalo nic, kompoty máme domácí, vařím vše na co máme chuť a od ryb, luštěnin, masa papáme. Byla mi doporučená i švestková voda od Hippu co je pro mimča. No ale asi to je pro mimča. Jinak mě v netěhu stavu nezabíral ani gutalax. Tak teď jsem si koupila ten sáček s lněným semínkem, může se přidat i do jogurtů, nebo lžička semínek zalít vodou a vypít (je to bez chuti), proto jsem tam dala med.

    Po dlouhé době mě dneska Valentýnka nechala vyspat (na záchod jsem utíkala jen 2x) a spala až do půl 9. Akorát snídáme, měla jsem hroznou chuť na vajíčkovou pomazánku.
    Jinak jak jsme neplánovala si koupit odsávačku mlíka, že pak až dle situace, tak už ji mám objednanou. Avent má akci, že je k tomu i sterilizátor do mikrovlnky. Nechala jsem si dát doporučení od zkušených maminek. že i když mimčo se napapá, tak odstříkat zbývající mlíko ať se začne vytvářet plnohodnotně hned nové. Moc tomu nerozumím, ale tak budu věřit. Teď už zbývá mít jen to mlíko.
    Tady už zas sype sníh. Situaci máme jak Bambulka, na cestě uježděné a na hlavní cestu, která je solená máme 2,5 km od domu a to z pěkného kopce.

    #862801
    Anonym
    Host

    Ahojky Peti,no já si odsávačku nebudu kupovat protože jsem jí nikdy nepotřebovala a ani jsem neměla tolik mléka,,,no uvidíme po porodu jak to půjde s kojením,pak bych si jí třeba taky pořídila.:)

    #862802
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Napečeno zatím nemáme a teď se koukám, že je 1. prosince :O . Vloni jsem pekla za pomoci kamarádky prvně. Letos to chci zvládnout sama. Ale nevím kdy začít. Před měsícem jsme dělali střešní okno v obýváku a včera jsem manželovi řekla, že by se obývák mohl do Vánoc udělat, nejlépe tenhle víkend Je třeba ke krbu dolepit ozdobné kameny a vymalovat strop a jednu stěnu). Abych uklidila a mohla udělat aspoň trošku výzdobu. Protože úklid po okně jsem odflákla z důvodu, však se bude malovat. Obývák máme spojený s kuchyní, takže prach ze sádrokartonu se zajisté dostal úplně všude, tak stále vyčkávám až bude nálada. No a pak asi začnu tedy péct. Pevně věřím, že by se o víkendu mohlo zadařit dodělat mé přání a ppožadavky a pak bude klid a nálada z mé strany na úklid a pečení. Ale stejně budu dělat asi jen linecké, foukané, rohlíčky a pusinky. My radějc maso, ani přes rok nějak nepečem bábovky, buchty atd. Jedině jablečný štrůdl, ten si dáme a dala i teď, možná zajdu do sklepa pro jablka 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist