únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,686. až 5,700. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867915
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ivčo, mě praní nevadí, spíš mi vadí žehlení. Toho tady mám už taky pěknou hromadu :'( .
    Holky, já jsem dnes jak praštěná. Jsem neuvěřitelně unavená. V noci jsem nebyla schopná otevřít oči, natož udělat Kubovi mlíko. Ráno pak někdo na ulici tůroval motorku (nebo co), takže jsem se ani dospat nemohla. I teď mám problém udržet oči a to mi už Kuba něco povídá z chůvičky.
    Jinak u nás nic nového není. Včera jsem uklidila kompleto koupelku i wc, vyměnila a zrovna i vyprala ručníky a koupelnové koberečky. Dnes se chystám na linku, teda spíš horní skříňky a desku mezi horníma a spodníma skříňkama a asi i sporák. Zbytek nechám na zítra manželovi. Já zítra budu uklízet ložnici, mám tam i nějaké krabice s Kubovým starým oblečením a to prádlo na žehlení. To to budu muset už nějak pořešit.
    No nic, jdu vysvobodit dítě z postýlky…
    Přeji hezký konec světa 😛

    #867916
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    ještěže jsem včera vyprala, neteče nám od večera voda 🙁 Honza mi večer říkal, že prý je nějaký malý tlak u vody, tak jsem honem běžela natočit vodu do hrnců a do kýble. Bohužel máme jen dva kýble a v jednom je stromek. Dneska mě napadlo,že jsem mohla natočit vodu do konví,co mám na zalévání.. nu což..
    Ráno mi Honza koupil dvě vody v krámku..
    Jen se modlím,aby to tedy brzo dali do pořádku. Asi někde prasklo potrubí. Jen zas tolik nemrzne.. Loni se to stalo až když mrzo hodně..
    Je to takové pitomé, jdu a pustím kohoutek a pak koukám,že voda neteče.. To je jako když nejde elektřina, člověk jde a mačká vypínač.. 😐
    Evi, my jsme vzhůru od šesti.. Honza nás bohužel nechtěně vzbudil a Adámek už nechtěl usnout a cpal se ke mně do postele,kde skákal..
    Tak jsem trošku nedospalá.. Dneska jsem si naplánovala těstoviny s kuřecím v rajčatové omáčce.. Naštěstí to je rychlé a Adámek to doufám bude jíst..

    #867917
    Anonym
    Host

    Ivčo, to musí být peklo bez vody. Snad to dají brzo do kupy.
    Já dnes dělala kuřecí se sýrovou omajdou a k tomu vrtule. A světe div se, Kuba to jedl. Konečně skoro po dvou týdnech klasický jídlo.
    Na mě normálně asi něco leze. Bolí mě hlava, i dutiny a poškrabkává v krku. Takže už mám v sobě coldrex a čaj s medem, citronem a zázvorem. A při dopolední prochajdě jsem to vzala do lékárny pro preventan. Tak snad se mi to podaří rozehnat.
    Asi se na dnešní úklid vyprdnu a půjdu si lehnout…

    #867918
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    no tak mě balení dárečků netrvalo tak dlouho. CCa. asi hodinku. Manželovo jeden dárek asi 10 minut a to jsem se sním snažila aby byl alespoň hezky zabalenej když je jen jeden
    No jinak je to u nás už trochu lepší. já se nedokážu nebavit dlouho. jsem hrozná. Potrestaná jsme vždy jen já a on s z toho as nikdy moc nedělá. Asi blbá zůstanu.
    No jinak včera uvařil krůté guláš s kolínkama.
    Bohušek už je lepší. Včera už konečny vytlačil bobek (do punčoch). Večer jsme mu dala už kaši (rýžovou s jahodama) a ráno měl mlíko. Pak dostal ještě suchej rohlík a k obědu zeleninovou polévku s vejcem a krupičkou (kterou mimovhodem vůbec nechtěl) takže ji dostane až se vzbudí.
    U nás je jídlo takto. Ráno kolem šesté 150 ml mlíka, kolem 8 hod. rohlík (to sní tak půlku), v 11 hod polévka (to sní i 3 neběračky), pak jde spát a kolem 14 hod. omajda nebo co práve je (toho nikdy moc nsní) a během odpoledne má na stole piškoty nebo mu strčím do ruky sušenku, buchtu… a nebo dostane jogurt kolem 16 hod nebo přesnídávku (tomu taky nikdy moc nedá) a po 19 hodině má kaši (200ml). Takže si myslím, že taky toho moc nesní. Jak kdy. Někdy je nenažranej že si myslím, že spolkne i mě a jindy se v tom jídle nimrá.
    Jinak u nás s tou vodou je to horší. Prostě přestane téct a nikoho netrápí, že by to mohli dát předem vědět :@ . No jo no vesnice a to samé je z elektrikou. Je pravda, že když je to plánovaná odstávka tak to občas i napíšou,ale jak je to třeba odkalování neb nějaká drobnost,ž eví, že je to třeba jen na 2-3 hodiny tak se neobtěžujou.
    Jo včera jsem prvně pekla vánočku. hmmm povedla se i když musím říct, že není vzhledově nejkrásnější,ale chuťově je dobrá. Teda Bphoušek na ní říká bléééééééé tak ať si trhne lump jeden sežeru si ji sama 😛
    Tak ju budu končit páč už mě nic nenapdá co by jsem napsala. Tak páááá

    #867919
    Anonym
    Host

    Tak jak to čtu, tak Kuba toho teda asi sní hodně, ráno (mezi 3 a půl 7 jak se vzbudí) má 240ml mlíka, pak kolem půl 10 ten dezertík nebo jogurt, oběd, kolem půl 4 přesnídávka nebo rohlík (sní tak 2/3), kolem 6 klasická naše večeře a do postýlky pak dostane většinou 250ml mlíčka s kaší. Takže asi toho celkem sní dost. No já to každopádně moc neřeším, když sní aspoň něco.
    Holky, kolik tak stojí vánoční stromky?

    #867920
    Anonym
    Host

    ahojte,
    Evi, stromeček ti vůbec nepovím :D, my máme umělý, protože bude stát cca 1,5 metru od krbu, (to by byl začátek stromku) a to by fakt brzo opadalo. no a zdobit asi v neděli. musíme pro to vše na půdu. to bude zas keců doma. jiank my se včera pohádali. jsem totižl íná a dělám doma h…. (opět ta jeho písnička, kterou mele, když má blbý den). no tak jestli mu nestačí to co doma má, tak at to udělá sám. já mu vlepila rovnou. že mu nebudu přes svátky prát a ani vařit. když dělám … no a pak ješt i to že kdybych nechodila do práce, tak by měl doma možná i zlatem uklizeno. prý stejně tam chodím jen tak. no a provize mi chodí asi za vzduch. tak uvidíme jak dlouho bude dusno. dnes jak dorazí, já razím za společností a přiejdu až v noci. at si chlapeček trošku s valčou taky popere.
    Ivi, tu vodu teda nezávidím. to člověk má strach jít i na záchod, aby náhodou voda vyšla :(, my jak měli obecní vodu, tak to bylo týdenním pravidlem, (i v létě), že to někde prasklo a ti anší umělci vyhlásili havárii přes rozhlas a že nepůjde tak 3 hodiny. no a kolikrát se to stalo že nešla 3 dny. fakt síla. ted máme vodu vlastní aj e to fakt pohoda.
    no a u nás jídlo je v půl 8 300 ml mlíka, v 11 oběd, a v půl 8 večer 330 mlíka či kaše. to jsou dané pevné časy jídla a mezitím má jogrut, křupky, oplatek, brumíka pečivo, odpoledne hodně ovoce, sní i 6 mandarinek na posezení, do toho jablíčka, nebo taky domácí zmrzku, která je dělaná jen z ovoce a tvarohu (takže to beru jako svačinku taky), no a když si dáváme teplou večři, tak říká že nechce, ale ujídá z talíře nám.
    Ivi, ta včerejší proce 2 kendlíků byla výjimka, není to tak dávno, co jsem psala že 3 týdny nejedla a nepila skoro nic.
    tak se brzo všichni uzdravte. u nás už to je také na dobré cestě, jdu naskládat to nádobí do myčky, at je panáček spokojený a zbytek jestli se mu nebude líbit, tak at pouklízí.
    Jo Evi, určitě bych se v nemoci na úklid vyprdla. já včera převlíkla postele a vysála, vyprala deky ze sedačky a koberec z kuchyně. ted tam mám ložní v sušce a bílé od valči v pračce. zítra uvařím ěnco rychlého, odpoledne jedem za babi, pro prvního ježíška, v neděli klid a pohoda a pak už příjde kdo?

    #867921
    Anonym
    Host

    No s tou co já pamatuju u našich, tak jak je to vesnice v kopci, tak jsme poznali, že si máme rychle napustit vodu. Lidi z horního konce totiž chodili okolo našeho baráku pro vodu ke „studánce“. To by nějaký vrt, který napouštěl hasičskou nádrž. Obecně voda ve studních na dědině byla po převaření pitná. To bylo tak 2x do roka. Horší to bylo s elektrikou. Většinou v zimě byla na vedení jinovatka a někde to dráty neudrželi a celá dědina byla bez proudu. A to bylo několikrát za zimu.
    Já nakonec jen opucovala sporák a komínovou digestoř, ale jsem úplně grogy. Zbytek prostě až zítra. Možná ještě hodám do pračky ubrus. Žádný vánoční nemám, ale ten co je zrovna na stole mi ladí ke svícnu, tak ho vyperu a nazvu ho vánočním 😛 . Vždycky jsem kupovala totiž takový ten papírový i s ubrouskama, ale letos jsem na žádný hezký nenarazila.
    Stromeček prý zatím nemůžeme sehnat. Tak přinejhorším zajedeme nějak koupit umělý. Mě je to celkem jedno, jestli živý nebo umělý. Živý teda krásně voní a umělý je zase hezky souměrný a hustý.
    Jinak my budeme zdobit stromek v neděli večer a dárky tam dáme asi až 24. navečer. My je máme dané v šatně ve skříni. Já teda ještě musím nějaké zabalit, co jsem teď dokupovala, ale toho není moc.
    Tak se zatím mějte hezky a kdyby jsme se tu nepotkaly, tak krásné svátky!!!

    #867922
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    s tou vodou to nebylo plánované, prostě havárka. Naštěstí jsme to zvládli i bez toho, aby jsme běželi k cisterně s kýblem.
    Jen je to fakt nepříjemné. Už jsem prostě zvyklá,že z vodovodu teče voda furt a že elektřina funguje, že máme internet atd atd.. 🙂 Vůbec si nedokážu už bez toho život 🙂
    Byli jsme po obědě k obchodě, nakoupit na vánoce.. Tam bylo lidí:S , takže jsem salám brala zabalený, vůbec se mi nechtělo stát ve frontě. Adámek tam dostal hysterák, začal řvát, nechtěl být v košíku, pak zas nechtěl chodit.. Tak asi pět minut tam řval..
    Ještě tedy nemáme kapra, pro toho teprve Honza půjde zítra nebo pozítří..
    Evi, my jsme kupovali stromek za 499,- (jedličku). Borovici tady prodávají i za 299,-. Loni jsme si kupovali smrček stříbrný, asi za 600 a šílené opadával a píchal, už nikdy více.
    Už ho máme od minulého týdne na balkoně..
    Tak přejeme všem taky krásné vánoce, v klidu a v pohodě a hlavně radost v očích dětí :))

    #867923
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak koukám, že jsme moc ráda, že bydlíme na vesnici páč u nás prodává stromky hajnej a má smrček za 90,- a borovici za 120,- takže oproti Vám bezva ceny. Kapra máme mraženéh co chytil manžl v létě. Je zbytečné kupovat čerstvého i když čerstvý je čerstvý,ale co kdybny byli penízky tak se klidně koupií,ale když nejsou a musí se šetřit každá koruna tak si dáme mraženého a taky bude dobrej .
    jinak stromeček nazdobíme taky až 23. večer až pujde Bohoušek spinkat a dárečky tam dáme až po večeři. Doma jsme to dělali tak, že z jedním z rodičů jsme šli jako vyhlížet Ježíška do jiného pokoje a druhý rodič to nanosil pod stromek a pak zazvonil zvonečekma a mi tam běželi. Jsou to krásný vzpomínky. Děali jsme to tak do tédoby než jsem se od našich odstěhovala takže tak do těch 19. let a musím uznat, že to byl jedenz nejkrásnějších dní co si pamatuju vždy tam najít pod stromkem kupu dárků. Tak by jsme to chtěla zařídit i u nás.
    No holky včera mě naštval opět manžel )ten teda jen trochu),ale sousdka kamarádka teda jsem si myslela, že je to kamarádka. Kdysi je to už možná i 3 roky zpět mi nabízela, že jí zbyla plévka i s masem a že to u nich nikdo nechce jíst jestli to nechci pro psa. tak říkám jo já si to vezmu. Ldyž jsme ji ohřívala tk zavonělka a manžel ji snědl za psa 😀 . Musm podotknout, že byla dobrá a NIC ji nebylo. a včera v hospodě prej soused vykládal jak muj mažel žere zkaženou polévku co nám sousedka dala a ona místo aby řekla, že zkažená nebyla tak s tím souhlasila a z mého muže udělal prase. Jsme fakt na ní i na souseda tak naštvaná. :@ . Co jsme nějaká prasata, že nepoznáme pokaženou polévku???? Za dobrotu na žebrotu. Pořád jim něco dáváme. Naposledy od nás dostali celou krůtu za 600,- a do teď nám nebyli schopni ji zaplatit. Byli na tom finančně dost špatně tak sjem se domluvili na splátkách a do teď nic a to ji mají od srpna. a ještě také blbé kecy. No vypadal manžel jak blbec a já jak nějaká cuchta. To jsem dávala i sousedovi od nás zelňačku, že mu chutnala. Meno jsme jim třeba dala rukavice co manžel vyšetřil v práci. Prostě pořád něco a oni se takto odvděčí??? Je mi z toho smutno jak můžou být lidé zlí. :^)
    No teď z jinho soudku. Ráno jsme si udělal lívance taks e ještě teď snima cpu. Malej tomu moc nedá a manžel vůbec ne.
    k obědu jsme uvařila krůtí polévku a já na ni opět nemám chuť. To mimčo asi nebude moc rádo mít polévky.
    No tak tedy kdyby jsme se tu už neukázala tak Vám všem i vašim rodinám přeji krásné svátky, bohatého Ježíška, hlavně vše bez hádek a v klidu a v pohodičce si užijte štědrý den. a Napíše me si cože nám to Ježíšek nadělil i našim dětičkám. Tak pááááá

    #867924
    Anonym
    Host

    krásný večer,
    tak už u nás nejde voda :(, praskl hlavní tah a zítra celý den se bude spravovat. pamatuji, že jednou starosta vyhlásil hodinová odstávka a nešlo to skoro 3 dny :(, tak jsme sousedům nabídli, že kdyby náhodou, at si příjdou pro vodu. vůbec to nezávidím. fakt děs.
    my dnes byly s mamkou u její pravé máti a dostaly jsme ježíška, 500 já a 500 valča. tak Valince jsem počítala že dostane peníze, tak jsem tam rovnou vzala dárky a za tu 500 pro sebe jsem valči koupila ten čelní teploměr, at jí nemusím pořád strkat do zadečku. mají ted v lídlu za 299 a fakt je super.
    zítra budem asi doma a musíme teda udělat běžný úklid, snad to do pondělí vydrží. to dítě je fakt bordelář. mám tady naskládané v koši prádlo do skříně a už se v tom nimrala a začla rozhazovat a vymýšlet že chce tohle oblíknout. ve čtvrtek nám došly 3 teplákovyk ve 104, no a tak jsou jí trošku větší nohavice, ale děsně je chtěla. jdu to posklízet a pak jí okoupat, snad usne normálně. po obědě dnes nespala a usla po cestě zpět v autě na půl hodiny. to jsem jí musela probudit, šlyj sme ještě nakoupit do toho lídlu.
    tak zatím papa,

    #867925
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,nejak nestiham,se dvema jde vsechno trochu pomaleji.Az ted jsem dobalila darky a za chvili uz vyjizdime k nasim.Tak jsem vam vsem chtela aspon poprat krasne a sladke vanocni svatky. A diky,ze tu jste. Je fajn si mit takhle s nekym pokecat:-).

    #867926
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    my budeme dneska večer zdobit stromeček, až bude Adámek v postýlce, aby měl ráno překvapení 🙂
    Tak Vám přejeme taky krásné prožití svátků vánočních a hlavně zdravíčko a štěstíčko a pohodu :))
    Mějte se krásně. Taky jsem moc ráda,že tu mohu pokecat s Váma :)))
    Ivča a Adámek<:o)

    #867927
    Anonym
    Host

    Ahoj, chci vam poprat krasne svatky, letos uz si je decka vic uzijou :), my tedy stromek uz mame ozdobeny, ale Fila strhaval banky, tak mame je jen nahore a dole slamnene, po dlouhe dobe mame zivy stromek – jedlicku. Mareckovi je dneska pul roku, to tak leti..Tak si to uzijte ve zdravi a radosti, pa

    #867928
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Teda Bíbo to fakt letí to není ani možné, že už je Marečkovi půl roku :O
    No jinak u nás samo, ře včera nemohlo být nic normálního. Jak jsme si to pěkně naplánovali, že večer ozdobíme stromek a v klidu udělám chlebíčky a ostatní dodělávky tak nám překazil plány bobeš lotr jeden. Prostě se munechtělo spát. Děsná sranda běhal tady jak blázen všemu se chechtla jak kdyby jsme mu dala do mlíka nějaký povzbuzující nápoj :-). Nakonec jsem si s ním šla lehnout do ložnice do postele, musela jsem zamknout dveře aby neutekl a usnul až v deset a potm jsme tedy vše narychlovku dodělali 😛 . Uffff
    Takže stromeček stojí, dárečky zabalené. Dnes oslal i babička po známejch co u nás mají chalupu, cukroví voní nastole, bramborovej salát se chladí v lednici a manžel šel nachystat kapra. K obědu jsme měli hovězí polévku s játrovými knedlíčky a teď už čekáme až přiletí Ježíšek. Teda ještě je sposta času tak to vyplnujeme kouáním na pohádky a maličkýma dodělávkama.
    Už se těším jak bude Bohoušek reagovat na dárečky. Na stromeček ukazuje a pořád říká „títí títí“ v překladu svítí svítí.
    Takže holky ještě jednou přeji krásné svátky, ať Vám i Vašim blízkým nadělí hlavně zdravíčko, štestíčko, lásku a taky nějaké ty nejtajnější dárečky a přáníčka. Pořádně si to užijte a pak si ddáme fotky a dojmy jak ty naši drobečkové reagovalli
    Tak páááááááááček a taky jsem moc ráda., že si mám s kým popovídat a za dobré rady a za to, že mě (i když nemáte na vybranou) vyslechnete a i poradíte.

    #867929
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak u nás stál ježíšek za prd. Kuba tradičně spal po obědě necelou hodinu, takže pak u večeře řval. Takže jsem ho dala do postýlky. My se zatím navečeřeli, nachystali dárečky a čekali. Asi po půl hodině řev. Chtěla jsem ho ještě uspat, ale bez úspěchu. Asi nějaká noční můra. Takže jsme seděli asi 20 min na zemi a Kuba se mě držel jako klíště. Dárky nechtěl ani vidět. Pak jsme šli na chvíli ke tchánovcům, tam se trochu rozkoukal, tak jsem do něj dostala i nějakou večeři. Pak ho z dárků zaujala dětská aku vrtačka a vysílačky. O zbytek se začal zajímat až dneska. Taky jsme nic nevyfotili, protože jakmile si všimnul foťáku, tak ho hned chtěl. No snad už to bude příští rok lepší. Doufám, že si vaši prcci užili ježíška líp!
    Dneska měli přijet naši na oběd, ale jsou nemocní. Zítra jdeme na oběd o patro níž (ke tchánovcům). Možná to bude brzká večeře, uvidíme. Tím, že je to v baráku, tak je mi to jedno. No a ve čtvrtek máme hned dvě návštěvy. V pátek jednu a pak se ještě někdy chce stavit kamoš. By mě zajímalo, kdy budu pracovat.
    Přeji hezký zbytek svátků, hezkého silvestra a hodně štěstí v novém roce. A děkuji, že si tu můžeme takhle psát 🙂 !

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,686. až 5,700. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist