únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,716. až 5,730. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867945
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Leni,tak to velká gratulace k holčičce :)) To je hezké,že vám to takhle vyšlo :)))):)

    #867946
    Anonym
    Host

    Bivi děkujeme ke gratulaci. No nic není jisté dokud to na nás nevykoukne, že?
    No jinak jaký byl u vás Silvestr? U nás byl u televize a já už ve 22 hod koukala kdy už bude půlnoc aby jsem mohla jít spát 😀 . No jinak od půllnoci děs. Jak začli bouchat a vypouštet rachejtle tak se malej vzbudil a začal brečet. Takže manžel utěšoval Bohouška a já na chodbě utěšovala Beníka (psa). Pitomci sousedi měli snad zásoby ještě od loňska. Ještě že bydlíme na vesnici takže vše trvalo tak max do 1 hodiny. Jinak ty sousedi vypalovali petardy a svěrlice hned u naší králíkárny, kde máme uskladněné i seno takže jsme se báli, že budou ráno králíci natažený strachy a taky aby nechytlo seno od těch petard. natěestí vše OK. králíci žiju, seno taky jen slepicím zarazili vece 😀 . Já to nechápu proč se musí vypalovat ty petardy a ohňostroje. Neřeknu aby se udělalo něco společného na náměstí aby to uděali odborníci,ale takhle každej nalitej, odpalujou jednu od druhé a vůbec je nezajímá, že se malé děti a zvířata toho bojí nedej bože že si upálí prsty, pitomci.
    No jinak v Novém roce nic nového zatím není.já jsem uvařila polévku, manžel nakrmil malého a teď ho uspává a já dřepím zase u počítače.
    Tak holky hezký den. Dnes v telce nic moc pohádky 🙁 . Tak pa pa pa

    #867947
    Anonym
    Host

    všem krásný Nový rok a i úspěšný celý nový rok co je před námi 🙂
    Bambulko také gratuluji k potvrzení holčičky. tak nakonec se oblečení nebude vracet 🙂 Bohoušek bude jeden velký ochránce jednou.
    u nás také nic nového, včera se malá bála a byla na mě přilepená jak klíště. chudák. manža nevydržel asi psychicky ten její řev a zařval z okna vy debilové ještě není půlnoc. bylo něco před 18 hod. ale jako přestalo to hned střílet, i když nejsem naivka, aby to bylo 150 metrů slyšet a ještě když odpalovali. fakt bych tohle zakázala, v životě jsem nic takového nekoupila a ani nejsem tohoto zastánce. bojí se zvířectvo, děti a za pár minut potěšní pro dospělé z toho mají jiní tvorové trauma. kéžby jim to ustřelilo ruce. Leni mám taky takový názor, že to má být na jednom daném místě, kdybych bydlela u náměstí a tam se to konalo, no tak zanadávala bych si, ale musela bych s tím počítat. takhle není ani kam uétce, když nevíš, kde který vůl bude pálit. malou jsem se snaižila dát spát v 8, tak jako vždy, ale nešlo to, bála se, tak byla se mnou do půl 12 u telky, pak jsme šly do ložnice spát, usla během minuty a tu půlnoční spoušt přežila ve spánku :), nakonec jsem ráda že neusla. takle by jí to už probudilo a nebyla by k utišení.
    my odpoledne půjdem na procházku, zavezu nás do krnova a půjdem za těmi co už s námi nejsou. přeci jen na dušičky jsme nebyli 🙁
    my už jsme po obědě. malé jsem udělala polívku z hrášku, babykarotky a zahuštěné krupičkou, vše jen na másle a ted jsem nedávno koupila v lidlu takové větší balení koření. je to spíš na salát, ale dávám do polívky. je to mražené, takže barevné, ale přitom to je suché. je tam cibule, česnek, pažitka a dál netuším, ale voní to pěkně a polívku to krásně oživí, když není čerstvé ze zahrádky. no a druhé máme novoroční klasiku, čočku na kyselo, kde je šunka a k tomu volské oko.
    jo a jedna novinka vlastně je :D, od včera nejsem maminko pro valču, ale volá na mě peťo, což jí vysvětluji, že pro ní jsem maminka.
    tak jdu povytírat. všude se to lepí, včera jsem se na to vyprdla a pak ze sebe trošku udělat člověka.
    mějte se krásně a zas někdy papa

    #867948
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky v tom novém roce 2013 🙂
    U nás včerejšek proběhl dobře, Adámka jsme vykoupali před osmou a do půl deváté už byl v postýlce, chvilku si tam povídal a pak už usnul. Díky zasklenému balkonu měl klid a vůbec ho nic nevzbudilo. U nás tu taky stříleli, hlavně mezi paneláky, to tedy taky nechápu, přitom louku máme fakt kousek a tam to můžou střílet a byl by klid.
    Jen náš kocourek to taky nesl špatně, bál se, ale když byl u nás,tak to bylo lepší. Pak se šel uklidit do koupelny. Naštěstí letos neblil, loni se asi z toho stresu poblil v chodbě.
    Mě už pár dní bolí levá ruka. Přes noc mi uplně ztuhne a sotva v ní něco pořádně udržím. Tak si jí mažu mastí a to mi pomáhá, ale fakt nechápu z čeho to mám..
    Byli jsme na procházce, je tam zimněji než včera, Adámek neusnul a ani teď ještě v postýlce nespí. Je to lumpík. Vařili jsme vývar a pak čočku s uzeným. Adámek si dal jen polévku, čočku plival na všechny strany. Ale za to brambůrky mu chutnají a cpe se jima.
    tak zatím pá pááá

    #867949
    Anonym
    Host

    krásný večer,
    už budem zas chystat koupání, to je hrůza jak ten čas letí :), procházka byla super. šli jsme na ten hřbitov a pak jeli na kafíčko a čajík k babičce. dnes se malá vůbec nestyděla a hopsala.
    úklid se nakonec nekonal. jsem úplně zapoměla na tu tradici, že se nesmí nic zametat a vytírat, jinak tím odstraníš to štěstí. takže máme doma takový ten chomáčový prach, ale zítra to už musím udělat. jen nevím kdy, jedu zas do práce, na katastr, na pojištovnu a do jedné musím být doma. martin bere auto do práce, má odpolední.
    celkem jsem si přes svátky oddychla. martin malé pořád stál za zadkem a já se mohla fakt flákat. takže jsem odpočinutá do dalšího období 🙂
    utíkám na to koupání , papa a užíjte klidný večer

    #867950
    Anonym
    Host

    Hodně štěstí v roce 2013!!!!!!!!!!!!!
    Bambulko, gratuluji k holčičce!
    Tak u nás byl silvestr v pohodě. Byli jsme cca od 16 u známých. Před osmou šli oba kluci (mají rok a půl starýho kluka) do vany, tam řádili skoro půl hodiny a pak hezky spinkat. Rajchejtle práskaly už asi od půl desáté večer. Vůbec nic je nevzbudilo. Se psem to taky ani nehlo. On to má prý v genech, je to lovecký pes… 80% prochrápe na pohovce 😛 . Jen teda Kuba byl vzhůru už v 6 ráno. Což byla pro mě pecka, protože my šli spát až asi kolem druhé a já se v noci celkem budila. My teda letos čočku neměli. Měli jsme kuřecí s kukuřicí a žampiony v nivové omáčce a k tomu hranolky. Kuba se oblizoval až za ušima. No a jelikož jsme měli kuřecí, tak nám asi letos odletí štěstí. Taky jsem měla prádlo na sušáku,… Takže asi budeme mít minimálně náročný rok.
    Jinak u nás nic nového ani zajímavého. Jsem z těch návštěv s akcí vyčerpaná. No a zítra jdeme k zubaři. Manžel jde dopoledne a já odpoledne. Mě bude trhat osmičku, teda pokud to podle rtg nepřesune na zubní chirurgii. Uvidíme.
    Tak se mějte hezky a já asi půjdu do hajan!

    #867951
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Já jsme se včera také držela tradic a nic nedělala. Prádla mam snad na 3 pračky,ale přece nebudu riskovat, že budu mít smůlu. takhle se na nás lepí 😀 . POdlaha je taky špinavá takže štěstí jsem si nevymetla a k obědu jsem upekla divočáka s bramborem takže to by asi taky nemělo ničemu vadit 😛 . Dnes už jsem vše napravila. Mam vypranou jednu pračku. Víc se minevejde na sušák a chystám se vytírat. Oběd máme ze včera takže vařit nemusím.
    Včera dopoledne Bohoušek nechtěl vůbec spát. Odpoledne už byl protivnej. Vadilo mu snad úplně všechno. Dokonce se rozčílil kvůli tomu, že nemůže rozházet hromádku s oblečením. No fakt trdlo,ale zase večer po kaši krásně usnul.
    Holky dáváte ještě kojenecké mlíko???? Přemýšlím, že přesídlím na kravské. Přeci jen doktorka říkala že ideální je do dvou let tak si myslím, že už by jsme v klidu mohli přejít. Bohoušek má zatím k večeři mléčnou kaši a k snídani mlíko. Večeřet normální jídlo zatím moc nechce. Něco sní,ale hodně málo a bojim se že se bude budit na hlad,ale nevím. A ráno…. třeba dnes se vzbudil v sedum a přišel si lehnout k nám tak jsme mumlíko už ani nedělala páč stejně by už potom nespal,ale zase jí poskromnu snídani. Sní z bídou půl rohlíku. :^) . No tak nevím, no.
    Jinak asi ani nicnového není. Moc děkuji ke gratulacím. Už se pomalinku začínám těšit jak bude vypadat a tak….hlavně ať je zdravá a je vše v pořádku. Na druhou stranu mam docela strach jak to budu zvládat 😐 . No zvládli to jiný zvládnu to taky……doufám.
    Tak pa pa

    #867952
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    já jsem se dneska na Adámka rozčílala při obědě. V pohodě jedl jedl a pak začal prskat jídlo ven a už nechtěl. Přitom toho zas tolik nesnědl a ráno sotva snědl půlku kinderřezu.. zas mi přijde,že jí jak vrabec. Pak tedy snědl tři kousky namazaného rohlíku a trošku se napil čaje, ale když jsem se ho zeptala,zda chce mléko, tak prej jo a vyžahl 210ml. Pak jsme šli k postýlce, ale ještě furt povídá, je tam sotva pět minut..
    Leni, já Adámkovi taky ještě dávám mléko ráno, teď pár dnů i po obědě a večer má kaši.. nějak s ním nemůžu furt najet na večeře, zkouším to a sní sotva dvě lžíce nebo sousta.. S tím mlékem fakt taky nevím, zda to dítě přijme hned.. Nedávno jsme zkoušeli u ségry přeci to kakao dát Adámkovi a trošku si cůcnul a nechtěl.. asi než si zvyknou..
    Dneska jsem zatím Adámka na nočník stačila dát jen jednou, když tlačil,ale stačil to zas do pleny a když jsem ho posazovala,aby se vyčůral,tak to stačil do kalhot:O
    Jdu mrknout na lupínka .) a pak si dám kafíčko..

    #867953
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem před chvílí šla uklidit Adámkovi hračky v pokojíku a k mému překvapení jsem tam našla nočník plný 😀 😀 já hlava děravá… ještěže jsem to našla já a ne Adámek, určitě by ho to děsně zajímalo:D
    Jsem tuhle měla nějaký přemýšlivý sen, jak to budeme řešit až mi zkončí mateřská za ten rok.. nějak si furt nejsem jistá dalším dítětem.. Tak jsem teďka koukala na školku, co máme za barákem, mají tam i jesličky a berou děti i během roku, ale asi bude pak vhodné se tam zavčas zeptat.. Vůbec nevím, jak to se školkou chodí, kdy se podává žádost o přijetí..
    Na jednu stranu bych se asi ráda vrátila do práce, ale na druhou stranu doma je taky príma.. No nic..
    Jo a Adámek si stále ještě vychrupkává:D Ty dětičky se mají :))

    #867957
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Ivčo, tak to by mohla být pěkná legrace, kdyby Adámek ten nočník našel dřív než Ty 😛 . Já se po školce už taky dívám. Mám v hledáčku 2 soukromé. Chtěla bych tam dát totiž Kubíka už tak v dubnu na 1-2 dopoledne týdně. Uvidíme jak to bude snášet. Přihlášky do státní školky se dávají někdy na jaře (teda aspoň u nás). Taky si to budu muset pořádně prostudovat, jaký tam mají kritéria, jestli mi ho tam od těch tří let vezmou,…
    Kuba dneska zjistil, že může otevřít dveře a jít si do pokojíčku. Takže mi končí „leháro“ a budeme muset jet koupit zábranu na schodiště. Tam si sice ještě neotevře, ale to už může být otázka dnů. Do pokojíku totiž otvírá dveře od sebe a ještě stojí na prahu. Ven z bytu by musel otevřít k sobě a práh je z druhé strany dveří. Taky se asi v ikea podíváme na takový ty „mezi“ postele (délka 160cm). Ta velká co má v pokojíku, tak je moc vysoká, pořád mu dělá problém na ni vylézt. No a kdyby z ní i přes zábranu žuchnul, tak by to byla velká rána. No ale uvidíme jak to bude. Zatím je v postýlce spokojený.
    Jinak u nás nic nového není. Pořád se mi nedaří zabavit mu dudlík, aspoň přes den aby ho neměl. Vždycky se rozeřve a dudlík ho uklidní. No asi máme doma rozmazlené dítko, které si stejně vynutí to co chce.
    Jo a s tím mlíkem. Tak Kuba dostává večer 250ml mlíčka s kaší nebo samotné hami mlíko. A to jí klasickou večeři. No a ráno (mezi 3 a 6) dalších 250ml hami mlíka a pak kolem té 9 má nějakou sváču. Já to rušení mlíka budu asi řešit až za rok. Nebo si ho zruší třeba sám.
    No nic, půjdu si dát sprchu a na chvíli si hajnu 😛 .

    #867958
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Díky ohledně toho mlíka. Já jsem už Bohouškovi taky zkoušela dávat kravské mlíko. Buď jako kakao a nebo oslazené medem. Ani jednomu moc nedal. Napije se akorát když vidí, že hopije tatínek.
    U sá je přijetí do školky taky tuším kolem března. Teda ty nábory jinak klasika od září. Já mam vyhlídnuté 3,ale zatím to nějak moc neřeším ani jsem se tam nebyla podívat. Teď bude druhé ta
    k uvidíme jak na tom budemem finančně a taky jak by jsme ho tam vozila páč u nás školka není. Jen v okolních vesnicích. Ale zase by jsme ho tam chtěla dát aby si zvykl na dětičky a nebyl jakpecka sám a pozděi se třeba nestranil dětí.
    Já jsme si te%d uvařila kávičku a troubě se peče králík. Dal ajsme pod něj cibuli a prošpikovala špkem. Měla jsem ho snad všehovšudy 2x a pekla snad jen jednou tak ani nevím zda se mi povede. A teď když nad tím tak přemýšlím zjištuji, že jsme ho zapoměla osolit. 😛 . To jsem ale trubička. Jdu na to.
    Tak pa pa

    #867959
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj,
    králík mňam mňam :)) Mám ho moc ráda. Leni,tak přeji, aby se ti povedl a pošmákli jste si na něm .)))
    Já dneska dělala kuřecí v té uncle bens s rýží. Adámek taky baštil, tak mě to potěšilo, že jednou zas pěkně jedl. Je to s ním, jak na houpačce .)
    Zítra zas nevím, co vařit..
    S tou školkou to bude asi fakt ještě zajímavé… hlavně,když nastoupím zpět do práce,tak tam je pracovní doba od 9-do 17,30.. Takže by byl Adámek skoro celý den ve školce, až táta by ho vyzvedával nebo nevím..
    U nás prší od rána,takže jsme doma.. Adámka jsem dala do postýlky, zatím tam hejká.. Stačila jsem vyluxovat a ještě chci vytřít.. Kdyby tak jednou za čas přišla nějaká hodná paní a uplně super nám tu uklidila:D 😀 Já někde začnu uklízet a když je uklizeno, už abych zas někde jinde zas začala..
    Evi, Adámek umí taky otvírat už dveře a párkrát se snažil dostat ven na chodbu,tak od té doby náš tatínek zamyká, aby mi prý neutekl, ale pak zapomeneme,že je zamčeno a lomcujeme dveřmi,když jdeme ven..
    Jinak já mám u dvou dveří zarážku dole, aby je furt Adámek nezavíral. On jinak dveře furt zavírá a nebo s nima mlátí.. S tou postýlkou to máme taky tak nějak, ráno v ní stojí a snaží se z ní dostat tak,jako by chtěl vypadnout.. škoda,že nemáme s tím bokem,co se dá sundat dolů.. Na postel ještě furt nejsou peníze :(( Ty postele jsou fakt drahé 🙁 ale už to musíme nějak pořešit..
    tak zatím pááá

    #867960
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem před chvilkou z jednoho pomeranče vymačkala šťávu a nalila to pak do takové malé sklenky a nabídla to Adámkovi, tak se napil. Bylo to takové vtipné, páč otevřel pusinku jako do úsměvu, tak jsem mu to tam nahnula a on pil. Trošku mu to teklo ven, ale asi 4x chtěl znovu :))
    Tak mu to občas budu tak dávat, třebas se naučí konečně na něco jiného než na čaj.. Tedy občas teď pije šťávu s vodou, ale takovou tu drahou šťávu.
    😀 aby se ten Adámek nakonec nenaučil rovnou pít z klasického hrnku než z těch dětských.. už zas z něho pít nechce. Ráno jsem dala k lahvičce místo savičky pítko a Adámek mě na to upozornit,že tam je něco jiného a dokud tam nebyla zas savička,tak se nenapil.. Lumpík jeden.

    #867961
    Anonym
    Host

    krásn večer,
    králíka bych si možná také dala. nikdy jsem ho teda ani nepekla a ani nijak neupravovala. když je u nás králík, tak to jdeme k mamce 🙂
    Ivi, kup v ikei plastové hrníčky a uvidíš jak vám to pití půjde samo. u nás je bud klasická flaška která je určená od 3 let http://www.nuk.cz/productpopup.php?id=created_1314358828_unique&path=/products/productworlds/feedingtime/learning/activecup a nebo kelímky či klasické skleničky. ale u skleniček musím být u ní, at jí neshodí a nerozbije. to že vylije (svou zbrklostí), to neřeším, to setřem. ale my pijem z kelímku už od léta a mě by to tehda vůbec nenapadlo. dal jí to tak děda a v pohodě. ono mnohdy ty naše děti šikovnější víc než si myslíme a máme jen ten vnitřní strach něco zkusit.
    dneska jsem byla celkem akční, od vysátí, přes vytření, a převlíknutí postele od malé. to je neskutečné. převlíkání trvalo hodinu. než oddělám gaučík, zábranu, odhážu plyšáky, polštáře, no krámů neskutečně. hnedka jsem to vyprala a vyušila. od toho odpoledne jsem dala celkem 3 pračky. zítra budu pokračovat. dnes jsem prala hlavně Valčiné. ale zas jsem nevařila. vytáhla jsem z mražáku bramborové nočky, zasypala jsem si to mákem a byl oběd raz dva. malé jsem na to nastrouhala čokoládu. tak zblajzla celý talíř taky. ovšem pak to stálo za to v plíně 😀
    Evi, koukni po ohrádce co má jištění a ne jen takový ten zavírací zobáček či háček. my máme branku z lídlu a je tam dvojí jištění, to první to hádě hnedka přišlo. jen na to neměla sílu. a neboj to otvírání dveří bude brát za cvhíli jako standart a nebude to dělat pořád dokola 🙂
    ráno jsem měřila výšku, tak má cca 93,5 cm, je to fakt čára. ted se hrozně vytáhla. co jsme měly kombinézu v 92, tak nohavice má hodně nad kotníky. zítra jí asi vyperu a dám k prodeji. 98 už je doma a jednou jsme v ní už i byly. topolíno má fakt dobré ty soupravy.
    při tom převlíkání jsem dala chůvičku k posteli a nějak na to přišla (bodejt by né, má světýlko že) tak jí asi právě vypla. ještě mi do toho předtím stihla říct maminko pá. mě fakt z ní hrábne.
    kouknu na počasí a budu koukat na dallas. už se těším 🙂
    mějte se krásně a dobrou

    #867962
    Anonym
    Host

    Peti, my asi koupíme z ikea. Má ji švagr a zdá se, že dobrý. Já sama měla občas problém ji otevřít. My potřebujeme tu rozpínací a tam ji mají za 699 (pro ikea familly). Je tam na takové té „petlici“, která hýbe s tím jedním rozpínacím šroubem, jistící čudlík a ještě se musí nadzvednout. No už si otevřel dveře i do jiných místností, kde není práh. Takže musíme dávat bacha.
    Jinak Kuba měl před vánocemi asi 87cm, takže je to prcek.
    Ivčo, Kuba z hrníčku pije tak už nějakou dobu, ale spíš jakože od nás. On totiž s flaškou běžně štěrchá, hází,… :@ . Nějak mu pořád nemůžu vysvětlit, že to nesmí. No a když mu to někdy vyteče, tak se v tom ještě ráchá a má z toho srandu.
    Dallas je zatím takový docela zamotaný. Nějak nedokážu říct jestli se mi líbí. asi jsem od toho čekala víc. Nebo jsem prostě jen neměla náladu.
    Králíka já moc nemusím. Jak jsme je u našich měli ob týden, tak fakt nemám potřebu ho dělat. Ale kdyby mi ho někdo připravil, tak bych si dala.
    No nic, půjdu dát do myčky a do hajan.
    Dobrou!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,716. až 5,730. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist