únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862278
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Evčo gratuluji k dobrým výsledkům a držím palce ať to dobře pokračuje i dál. To máš dobrý když víš, že máš silnou plodovou blánu. U mě doktor uvažoval jestli mě nemá raděj sešít …
    Já beru i kluka, ale nikdo v rodině žádnýho nemá, takže dědit jen unisex oblečení. Manžel už to všem vytroubil, že jako jedinej v okolí zvládl kluka, tak bych se moc zasmála, kdyby to byla ve finále holka 😀 . Stejně když jsme začli chodit na to IVF, tak jsme měli vždy „provozní jména“ Boris a Cecilka, takže bylo jasný že to musí být kluk (asi to bude ale Jakub).

    #862279
    Anonym
    Host

    ahoj Evi, no vidíš ach ti chlapi, ten můj už šel taky troubit, že to bude další princezna, prý si dělá dívčí sbor:P . Evi kam jsi chodila na IVF? Já chodím pomalu jako inspirace k primáři do Iscare v Praze, jinak pocházím z Olmika. Je to legrační, 3 roky jsme se snažili o dítě, a pak se narodila Petruška v roce 1999, to už tehdy u nás všechno Olomoučtí doktoři vzdali. Vše bylo ok, ale nešlo a nešlo. Pak jsme chtěli do dvou let další, to už jsme bydleli v Praze, ale taky nic, Anička se narodila v prosinci 2007- měla být na štědrý den:P , ale řekla si, že to hodí na začátek, asiu pro to abych už s ní byla pod stromečkem. K primáři do Iscaru jsme se dostali v roce 2006 v době kdy jsme už vše totálně vzdali, před IVF nás poslal na dovolenou, my ho poslechli a vrátili se už vlastně ve třech, prý mi psychicky vypl blok, já chci dítě8-| . Tak jsme se zařadili mezi rodiče, co otěhotněli bez IVF, ale vlastně zásluhou toho<:o) Teď když se povedlo znova, tak říká, že příroda je čaroděj. U někoho to však jinak než IVF nejde, u nás to byla spíš náhoda.

    #862280
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Evčo, já byla v Brně na obilňáku. Bohužel u nás to jinak nejde (problém na obou stranách). Naštěstí jsme to zjistili relativně brzo a na první pokus jsem šla ve 26 (dostala jsem pochvalu, že mám vzhledem k věku aspoň větší šanci). No ale stejně povedlo se to až na pátý pokus. To jsem to už vzdala a když se mi na testu neobjevili hned 2 čárky, tak jsem ho vyhodila a šla na krev s tím, že se zrovna domluvíme na dalším termínu. No a jak jsem pak rychle letěla domů hledat v koši testík, když mi doktorka řekla „tak Vám gratuluji maminko“ … Teď se modlím, aby všechno probíhalo tak jak má, aby jsme měli aspoň to jedno díťátko. Kamoška taky nemohla mít dlouho děti, tak si byli domluvit IVF, odjeli na dovolenou s tím, že hned po návratu začnou a taky se vrátili tři. No a do roka si preventivně pořídili další. Jojo, příroda je mocná čarodějka a psychika je blbec…

    #862281
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky! No tak mi zatím nevíme zda to bude klučina nebo holčina. Kluk by měl být Bohumil – na přání tatínka. Já jsem z toho jmína byla taky ze začátku zděšená,ale manžel si to přeje (po svém tatínkovi, který už bohužel nežije) no a holčička je na mne – nějak se nemůžu rozhodnout. No uvidíme až nám to pan doktor poví zda to má camfrlíka nebo ne. 😀 . Na ten 3D ultrazvuk tedy asi půjdu.Já se ze Žatecka tak kdyby byl někdo z tohoto okolí ráda se uvidím a pokecám třeba i osobně 🙂 . Páááček 😛

    #862282
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, hezký večer!
    Susanne, už tě přešly nevolnosti? Já mám teď pro změnu trochu žravou, každé 2 hodiny mám hlad. Myslím, že už jsem zpátky na výchozí váze. Jen ryby nemůžu cítit, a to je normálně strašně miluju.
    Holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, zda jsou normální křeče v břiše. V noci mě probudila dost urputná bolest v děloze, prostě křeč, a nepřestala tak čtvrt hodiny, dokud jsem nevypila magnesium. A celý den to těch místech ještě cítím. Na netu jsem nic podobného nenašla, jen něolikaminutové křeče (tvrdnutí dělohy), které by měly odeznít. Úplně jsem se zděsila, když jsem si představila, že takhle asi budou bolet i porodní stahy:'( . Tak nevím, jestli mám jít k doktorovi: jako prvorodička mám asi apriori strach ze všeho neobvyklého.
    Jinak Sisi, obdivuju tě, že se necháš s pohlavím překvapit. Já jsem hrózně zvědavá a nevydržím to. Ne že bych chtěla nakupovat výbavičku v holčičkovských nebo chlapečkovských barvách, ale s manželem vůbec nemůžeme najít vhodné jméno ani pro jednoho, tak aspoň to bude trošku jednodušší. A Bambulko, Buhumil není zas špatné jméno, Mozart byl vlastně taky Bohumil:) (=latinsky Amadeus).
    Dobrou noc všem maminkám a miminkům!

    #862283
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, doufám, že jsi byla u doktora. Já bych tam šla i se „zaraženýma větrama“. A doufám, že už je vše v pořádku.

    #862284
    Anonym
    Host

    Ahoj holky a miminka,
    to je dnes venku hnusně! Ani psa by nevyhnal, natož mě:) . Skoro abychom doma zahájili topnou sezónu.
    Jinak k tomu doktorovi se nakonec chystám až zítra, včera jsem měla neodkladné zařizování a doktor je v ordinaci jen po, st, pá dopoledne. Ale moc doufám, že bude všechno v pořádku. Zdá se mi, že občas nějaký ten pohyb uvnitř cítím, nekrvácím, jen mě to břicho pobolívá, ale už tak nějak normálně. Začíná pěkně růst, tak snad to bylo tím. Příští týden budu muset vyrazit nakupovat, začínají mě tlačit domácí kalhoty i rifle. Taky zvažuju, jestli si pořídit těhotenský pás do auta. Docela hodně jezdím a s tím normálním je to dost nepohodlné. Nemáte některá zkušenost?
    Přeju všem hezký podvečer, snad nikam v tom hnusu nemusíte:) . A pak napiště, jak jste dopadly na kontrolách. Držím pěsti!

    #862285
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    Kájo, je fakt že mi doktor v poradně říkal, že můžu cítit pnutí v podbříšku, jak děloha roste a natahují se i vazy. Tak snad Tě to bolelo jen kvůli tomu.
    Jinak s pásem do auta žádný zkušenosti nemám, ale taky nad ním uvažuju, tak až ho budeš mít, tak dej vědět 😀 .
    Těhu rifle jsem nosila už do konce druhého měsíce, díky mé nadváze. Teď ale nějak pořád hubnu, takže zase nosím svoje staré rifle, ale trička musím mít volnější.
    Mám dotaz, na triplle test se chodí v 15+ nebo v 16+? Mě totiž doktor řekl, že v šestnástým týdnu mám přijít, ale nevím jak přesně se to bere.

    #862286
    Anonym
    Host

    Hezký večer!
    Evi, já na tom triplu byla 15+5. Ale možná se to může i tím týdnem lišít. V knížce od Babywebu je napsáno od 14+0. Tak to vypadá, že nějaký ten týden úplně nehraje roli, ale nejsem odborník*-) . Jinak s tím pásem dám vědět. Koukala jsem na něj na netu a zdá se mi dost drahý, tak přemýšlím, jestli bych nějakou vychytávku nezvládla udělat sama. Princip je v tom, že spodní řemen je stažený skoro až mezi nohy.
    Máte některá taky knížku od Babywebu? Posílají ji jen za poštovné, Pražandy si ji můžou vyzvednout zadarmo. Já jsem ji stihla během 1. trim., kdy mi bylo téměř v kuse blbě, pročíst skoro celou:) . Jsou tam fajn rady a příběhy. Pro prvorodičku určitě. Tak dobrou!

    #862287
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    tak koukám, že všechny pěkně rosteme,já teda nevím co budu nosit za pár měsíc, jelikož už teď mě těhu lacláče začínají být úzký:-/
    Kája: díky za optání jo jo nevolnosti už přešly, díky za to, ale začla neskutečná žravost a chutě, dokonce jsem už přibrala i 2 kg, a to jsem celý víkend kmitala, jelikož jsme malovali kuchyň.
    Co mě ale naštvalo bylo to, že mi odřekli ten kočár, co jsem měla zamluvený. To mě fakt naštvalo, a to jsme byli na pevno domluveni….no jo hold lidi jsou ….
    Hele a už některá víte, co čekáte za pohlaví, my jdeme na kontorlu v pondělí a co jsem koukala na netu, už by se dalo poznat, co to je, tak jsem zvědavá i když v podstatě je to jedno hlavně ať jsou všechna únorová miminka zdravá, ne? tak se mějte zatím páááá

    #862288
    Anonym
    Host

    Ahoj holky:
    Kájo, víc odpočívej, to bolení břicha, tedy křeče mám už i v tomto třetím těhu, způsobuje to tvrdnutí břicha, na to dávej pozor! Řekni to doktorovi, napíše ti magnesium, to to trochu mírní a pij magnézku, to tak všeobecně pro všechny holky. Jinak ten pás do auta, není nutný, já řídím vždycky až do porodu(i když by se moc nemělo). Stačí, když si pod pás vsuneš malý polštářek, je to prakticky to stejné, jen spodní část pásu si posuň ne nad pupík, ale pod podbřišek.(pak už to není ani nutný, leze tam do žlábku sám:D ) Holky a neblbnout, a poutat se, spousta těhotných se v autě v těhotenství nepoutá, aby neublížily miminku, ale je to právě naopak, viděla jsem testy ADAC v německu , dítě je v břiše připoutané matky víc chráněné. Jo a Kájo<:o) ono se ti bude čím dál hůř řídit, protože budeš posunovat sedadlo víc dozadu, a víc sklápět záda, já ke konci jezdím skoro v pololeže, a blbě už vidím přes volant, což vypadá docela srandovně, tím jak mám ještě posunuté sedadlo až kams taky nedosáhnu na pedály, takže řídím s platformou:P .
    Sussi: ten kočár ti lidi odřekli jak koukám, to jsou dnes lidi*-) , mě se zase zdržela autosedačka a pak jsme ji nestihli vyzvednout, nadávala jsem jak zákon káže, teď budu muset jet až do centra Prahy, to je o nerva, je totiž jediná, kterou nacpu mezi autosedačky holek.Sussi asi to bude chtít větší velikost, když jsme se sestřenicí srovnávaly, tak bříško norm. těhotné bylo o polovinu menší, než u dvojčátek, máme děti jen týden od sebe:)
    Holky mi dovezla má tchýně, budu je teď dávat snad měsíc do kupy, malá Anička je lítostivá, a nemůže se jí ani říct, že třeba zlobí, hned pláče. A Petra je smutná. Prý se k nim babička moc dobře nechovala, na Aničku pořád jen křičela sekýrovala je. Tak jsem se zeptala co se dělo, a tchýně mi řekla, že už nemusím jezdit, že nejsem vítaná a o děti se prý nebude prosit(přitom je tam měla bez tří dnů měsíc, což si myslím, že byl na malou Ančí pěkný záhul, a nejen pro ni)
    *-) . Koukala jsem na ni jak na cvoka. Problémy s tchýní byly vždycky, ale naprosto jsem nechápala, udělalo se mi zle a dostala jsem křečové bolesti, a předevčírem a včera jsem strávila v nemocnici na lůžkovým oddělení. Manžel pak svou matku vyhodil, vzteky a strachem o nás a s holkama vegetoval sám doma. Doktorovi jsem pěkně pomotala hlavu, lítal jak bílá vrána.
    Takže teď jsem se vrátila domů, mám nakázáno ležet s nožkama nahoře, nic nedělat, a hlavně se nenervovat. Naše agentura na úklid a chůvičky sice bude fungovat, ale jen přes telefon, do kanclu prý nesmím, smím jen ležet, to je děs. Ještě, že mám ty chůvy a uklízečku, jinak by to tu za chvíli vypadalo šíleně:S o holky by se neměl kdo postarat.V Praze to ještě jde, ale máme klientky i z Brna a Olmika, tam to bude jen po telefonu asi horší. Holky tak se držte a žádné nervy, stačím já za všechny:) . Právě vybíráme jméno, ale musíme mezinárodní, tak uvažujeme jaké, zatím má malá pracovní jméno Růžena:)

    #862289
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak konečně zas vysvitlo sluníčko, i když žádný teplo. Takové babí léto. Já nakonec too doktora nechala až na příští týden, nějak mi otrnulo a mimi v bříšku šťouchá, tak je mu asi dobře. Magnesium zabralo a preventivně jsem začala jíst i další vitamíny.
    Susanne: S kočárkem je mi to líto. To jsou lidi, hrůza. Já mám o nich hrozně zidealizované představy a pak jsem z jejich jednání taky zklamaná. Jsem ráda, že je ti už dobře, bylo načase:) . S dvojčátkama asi budeš potřebovat větší přísun energie. Co bříško, roste?
    Evi: Díky za radu s tím pásem, asi to tak udělám. Mrzí mě, že se ti těhotenství tak zkomplikvalo. Moje kamarádka říká, že „tchýně“ vznikla spojením slov tchoř a svině. Má podobné zkušenosti. Já mám v tomhle ohledu štěstí, moje tchýně je mírumilovná, do ničeho se neplete a když je něco potřeba, tak pomůže. Hlavně buď na sebe opatrná a nenech se vystresovat, i když chápu, že když jde o děti, tak si to člověk bere vždycky osobně. Je prostě blbá8o| . Doufám, že ti bude líp a nebudeš muset zbytek těhotenství trávit v posteli. Je to přeci jen ještě dlouhá doba. A PS: Taky vybíráme mezinárodní jméno, protože rádi cestujeme a chceme, aby bylo „nezkomolitelné“.
    Tak pa holky, hezký den!

    #862290
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    v Brně teda sluníčko nesvítí, od rána pořád prší. Už mě to počasí moc nebaví.
    Jojo, s tchýněmi to není jednoduché. Ta moje je sice hodná, ale teď se stará až moc. Skoro každý den mi telefonuje, jestli mi není doma zima (topit nám prý totiž začnou až v říjnu), jestli chodím dostatečně oblečená a tak. Už mi z toho šibe.
    My už jména máme vybrané, Jakub nebo Natálie. Kamoška taky chtěla nějaké mezinárodní, ale myslím, že už to trošku přehnala vzhledem k příjmení: Anthonia Vokurková podle mě nezní moc hezky…:D
    Susanne, jaký máš vybraný kočárek? Známá si koupila nějaký DorJan a nemůže si ho vynachválit. Kdysi jsem se dívala na kočárky pro dvojčata a je to fakt mazec, buď vzhledově nic moc, nebo moc drahý. Ještě že já kočárek podědím po švagrové.
    Evčo, doufám, že už Ti bude dobře. Ten klidový režim Ti sice přeju, ale komplikace už nee.

    #862291
    e Evule
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Susan, na těchto stránkách sem poprvé a tvá diskuze mě zaujala hned v začátku… Protože můj termín je 16.2. a také čekám dvojčátka… Jsem moc šťastná už dokonce v leže cítím první pohyby… Tatínek se s tím smířil velmi rychle a myslím že ani minutu neváhal a byl moc rád…:D Jak Probíhá tvé těhotenství? A už víš co to bude?

    #862292
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Teda taky Vám za posledních pár týdnů (teda v mém případku asi dva) narostlo tak bříško? Jsem si pořás libovala, že to není vidět a jejda teď už jooo. Ale je to hezký. Dneska jsem mrkla do kalendáře a dnes slaví svátek Adéla. Tak mě to jméno celkem zaujalo kdyby se na svět vyklubala holčička. No prokonzultuju to s manžílkem. Jinak mi manžel minulý týden přivezl od švagrové krabici plnou hadérků tak jsem se v tom přehrabovala a rozplívala nad vším celý víkend. Já jdu na kontrolu až 20.9.. Jsem napnutá jak struna jestli to bude mít camflríka nebo julču :$ . Už to někdo víte?Jinak koukám koukám jak sháníte kočárky a pod. a já nějak pořád nic. Manžel říká… máš času dost,ale já už mám také takové nutkání 🙂 . po třech týdenech dovolené jsemminulý týden nastoupila zase do práce a zjistila, že mě to nějako vyčerpává 😛 . Četla jsem tady, že když pobolívá břicho tak to není nic dobého – jste mě celkem vyděsili… pořád jsem to sváděla, že tomám z práce. Mám tam toho docela dost takže jsem skoro pořád na nohou. Ale nebolí mě břicho uvnitř,ale přijde mi, že se mi napíná kůže a to , že bolí. No nevím,ale asi to na kontrole řeknu panu doktorovi pro jistotu. No tak tedy kráááásný večer jsem se dnes nějak rozepsla. Evčo drž se a držím palečky ať jste co nejdříve fit a nemusíš proležet zbytek těhotenství. . Jinak všem pevné zdraví!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist