únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862848
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak ja jsem se dneska i trochu vyspala,.. nez mi zazvonil mobil, malej jeste porad neprestal kopat, uz kope snad v kuse cely dva dny,,,

    Jinak s hrazi jsem jeste nezacala, nejen ze si tam nevidim, ale jeste me to ani nenapadlo…

    #862849
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminy8-|
    teda to je příspěvků -tak se mi to líbí -aspoň mám co číst:D tak u nás si na čerty nehrajeme-až bude prcek tak jo, ale ted ne.co se týká masáže hráze – mně také dr. říkala až tak od35tt, že to napomáhá k roztažení a někdy i k předčasnému porodu, takže prý nezačínat dřív.ale asi je to jako vždy, co doktro to jiný názior.ohledně johnsona jsem také slyšela negativa-hodně dětí je alergické, takže já pořídila aviril a hipp.
    na lékárnu mám takový seznam, když tak holky přidejte kdyby mělo být ještě něco:
    vatové tyčinky-pokud chcete mít jistotu že mimi nezraníte -anatomicky tvarované
    nůžky, pilník
    kartáček na vlásky
    teploměr do vany, teploměr na čelo nebo do ucha
    rektální trubička
    odsávačka hleny -stále nevím jakou:-))
    bepanthen -na ošetření bradavek
    líh – na pupík
    borová voda -na oči
    olejíček na tělo
    olejíček do vany -používat až od2 měsíce
    mast na opruzeniny
    buničinu na ošetření očí a pupíku
    kapičky na dětskou koliku – používat až od měsíce
    na zimu krém na ošetření pusinky
    dudlíky, sterilizátory
    lahvičky, zásobníky mléka, odsávačky, sterilizátory, kartáč – také není nutné, až jestli bude třeba
    protialergická náplast
    no tot asi vše:D
    jo jinak už se ani neoholím, přes břicho to fakt nejde , asi bude muset manža nebo budu mít prales:D 😀 😀
    tak hezký den a pište holčiny

    #862850
    Anonym
    Host

    Ahoj holčiny,
    u nás to s čerty bylo trošku jinak – manža dělal jako vždy dětem Mikuláše jen já letos jen koukala jinak jsem bývala čertík.
    Nějak poslední dobou nic nestíhám – pořád budujem a já sem vždycky tak utahaná, že už nic jiného nezvládám. Včera sem nadávala na silničáře jak divá – když sem byla na nákupu tak nám bordel snad z celé ulice nahrnuli před garáž takže když sem dorazila tak sem to musela zas celý odházet :@
    jinak bych nezajela a ucpala autem celou ulici. Nikdy bych nevěřila že z toho budu tak hotová….
    Holky s tou hrází fakt neblbněte – ještě je dost brzy – přeci jen jsou to jen svaly a když je budete hodně stimulovat můžete vážně předčasně porodit. Takže masáž vhodná až od 35. tt dřív maximálně pouze namazat aby byla kůže vláčnější… A s tím hlazením bříška je to totéž lehounké hlazení ano ale nijak dlouhé a intenzivní. Buďte na sebe opatrné a odpočívejte…
    Mějte se krásně a pozdravujte zlatíčka

    #862851
    Anonym
    Host

    Peťo, manža ať si nezahrává pracuju na chíře kde lidičky s problémama se slinivkou máme pořád a je to fakt děs – takže opatrně opatrně…

    #862852
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    holky,

    jak koukám tak holení a takové věci budou dělat problém asi spoustě maminám. Naposled jsem se tak znažila, že mám z toho škaredé pupínky a tak mě hned manža sprdnul, že si mám na to příště zavolat jeho 😀 , jenže já volala, volala a nikdo mě neslyšel, byl v tu dobu pro dřevo a blbnul s Bessy na zahradě. no tak třeba příště.

    Jinak s tím masírováním a drážděním svalů si myslím, že to je fakt. Já tedy mažu asi 3 týdny, ale mažu, natáhnu na prst ten Intisan, namáznu se a jdu zas dál. Myslím si, že nám nikomu nic nestojí za to intezivně hladit, masírovat a tím vyvolat porod.
    Babyzno, děkuji za upozornění, ale je to vůl, jinak ho nemůžu nazvat. Sám si zahrává právě s jídlem atd. Už dva roky ho napomínám aby snídal, aby se snažil i v práci jíst pravidelně, ale mlel si své. Na co, ale prosím tě atd. Dnes má krev dobrou, takže od slepáku, přes slinivku jde ve čtvrtek na gastro. Zatím na šlauchu nebyl, tak neví do čeho jde, řekla jsem mu, že mi připadlo že to nic není, ale musí posloíuchat pokynů dr. Je to nepříjemné, ale ne bolestivé a není to nic co se nedá vydržet.

    Končí nám film a protože jsme doma všichni, využiji toho na pomoc s lehkým úkliem. stále po malování nemám ani okna zevnitř, natož tak záclonu atd. tak pomaličku, pomaličku a opatrně.
    mějte se a zase někdy pa

    #862853
    Anonym
    Host

    ahojda,

    holky vy s tema uklidama teda jedete…

    Ja si uzivam toho vecnyho kopani, protoze to jsou snad par desitek minut intervaly kdy nekope.

    Ve ctvrtek jdu cvicit tak se aspon trosku prohejbam, urcite mi to neuskodi.
    a co se tyce holeni, tak ted nejen ze si pres bricho nevidim, takze pouzivam zvetsovaci zrcatko ktere nastavim jak potrebuju, ale taky uz jsem upozornila manzu, ze ho to brzo ceka, aby si to nacvicil. slysela jsem totiz, ze kdyz to nestihnes doma, tak te berou ziletkou na sucho, takze to moc prijemny asi neni…

    #862854
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni,

    na sucho nevím, ale hrozně jsem se musela zasmát dotazníku krnovské porodnice, kde je vyholení intimních částí (či roditel), sám nebo že to udělají až na místě. Ale myslím si, že nějaké malé stniště řešit nebudou, dnes to snad ani není povinnost. No ale uvidíme, určitě případné holení až na místě bude patřit mezi ty příjemnější věci.

    Holky, tak okna máme zmáknuté, teď už jen čekám na vypranou záclonu. Manža umyl, já leštila. Teď si dáme zas nějaký film a odpočinek po obědě. Mimochem pro něj byl oběd jak dělaný, ditení nedráždivé jídlo 😀 . Od soboty jsem měla naložené maso na čínu, recept jako vždy, ale tentokrát to byl fakt oheň ne-li požár v puse. Ani jeden jsme nedojedli, fakt se to nedalo, Valča mi to teď ale dává pěkně vyžrat, zas tlačí na žaludek jak střelená.

    #862855
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Tak, po delší odmlce jsem se na vás přišla podívat.Dneska jsem byla na kontrole ve 30 tt.Tak vám musím říct že, jsme v pořádku a že opravdu čekáme Holčičku 🙂 Ukazovala na nás sice zadek ale pak se to něják doktorce povedlo ..Jinak už mám papíry k mateřské a nastupuju 1.1.2011 tak to naše paní účetní bude mít jednodušší :):D No jinak se toho událo spoustu ..ale jak jsem tak pročítala stavby a přestavby jsou asi všude, já teda jen dokoupila nábytek aby bylo kam dávat věci pro prcka.. A ted jsem zjistila že se vánoce kvapíkem přibližují a já něják nemám pořád ty dárky :O budu to muset co nejdříve pořešit 🙂 no tak se holky mějte hezky pozdravujte bříška a opatrujte se !!!!

    #862856
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky,
    tak jsem byla dnes na ultrazvuku v nemocnici a vse je v poradku važime 1,6kg akorát jsem ho nevidela protoze mi ho na obrazovce neukázali.tak až za deset týdnu ho uvidima to uz bude na živo.S tou přestavbou jsme hotovi huráááá.jinak dárek mám jen jeden a to pro tchhýni a na ostatni nejak nemuzu prijit.
    Dnes jsme objednali kočárek tak a uz chybi jen ta kosmetika ale to až v lednu.
    to ja jeste pres bříško vidim přijde mi že vůbec neroste no uvidime za mesic jak to bude.
    tak se tu zatim mejte krásne

    #862857
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak jak tak tady čtu tak s tím holením jsme na tom uplně stejně. Dnes jsem se ptala manžela jak, že to semnou vypadá zda jí mam chlupatou či nikoli 🙂 . Holila jsem se jen po paměti. Později to asi taky budu muset nechat na manželovi aby jsem si ji nenařízla ještě dřív 😛 .
    Jinak s tou masáží hráze čumim jak játro ani jsem nevěděla, že se má něco takového dělat :O . No snad někde něco vyčtu jak na to.
    No a příští týden jdu zase do poradny a 20.12. na ultrazvuk.
    Jiank u nás vcelku nic nového. Malej sebou pořád mele jak kdyby s ním šili všechny čerti 😀 .
    Tak přeji krásnou dobrou noc a jdu čučet na telku. Pááá

    #862858
    Anonym
    Host

    ahoj,

    ja jdu na kontrolu az 13.12, tak snad mi reknou , kdy ze to mam vubec nastup na materskou a doufam,ze mi udelaji jeste nejaky vetsi ultrazvuk, protoze moje doktorka nepozna z ult nic krome srdecni aktivity. Tak uvidime, jak to dopadne, co se mnou udelaj. 🙂

    Jinak me malej kope takovym stylem, ze i manza rikal, ze mu nadskocila ruka, tak jsem mu vysvetlila, ze ja tohle mam cely den a celou noc. Ale porad me boli zada, tak doufam, ze ve ctvrtek na tehu cviceni se trochu rozhejbu .

    S tim holenim, kdyby mi rekli, budes rodit v pondeliv 9 tak to je v pohode, ale takhle kdyz clovek nevi, tak nevi, ale zase si rikam, ze nez pojedu do porodnice, tak si odlakuju nehty, prip. ostrihani a vyholim se, nebo s pomoci muze a pak pojedem….. to je moje naivni prestava…

    #862859
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    co se týká holení – prý v nemocnici holí spíš okolo konečníku – klín nechávají být.ale asi jak která, jinak mě malá moc nekope -asi se otočila nebo nevím, cítím ji tak dvakrát denně ale né tolik jako minulé dny.
    tot asi vše tak zatím pa

    #862860
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak Mireček me dneska nechal i trochu vyspat,vecer to vypadalo, ze neda pokoj a kdyz jsem trochu stouchla do bricha tak prestal tak na par sekund a zacal znova 🙂

    Ja jsem dala prat pradlo, ted pecu svuj pernik, manza vari znojemskou a delam ze neco delam, nybrz nemam co delat . Uklizet nebudu, protoze nam v patek budou delat ty vnitrni okna, takze to je zbytecny, stejne je tu porad uklizeno 🙂 . Me ale porad boli zada jak cert, malej si zas nasockoval cely prostor v brise, takze se mi tam pater a vnitrnosti uz asi nevejdoou :-§

    Sem si rikala, ze napisu Jeziskovi o zdravyho kluka a bezbolestnej porod 🙂 myslite, ze mi to splni ??? 😀 😀 😀 😀

    #862861
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni, krásné přání a do jisté míry určitě i splnitelné 🙂

    Dnes jsem byla na první rehabilitační masáží, holky naprosto super. Bolavá levá kyčle je vážně od zablokované bederní páteře. Měla jsem mít i lehké cvičení, ale prý to tam mám pěkně bloklé a budou mi to přidávat postupně. Takže zítra zas masáž a možná i něco navíc. Jde krásně cítět jak je to na křížích ztuhlé, ale co mě těší začínám chodit normálně a přestávám tahat nohu za sebou.

    V pátek se jdem s manžou nafotit s těhulkovým bříškem, ať máme památku, se těším, jen nevím co si vzít za oblečení.
    A dnešní den je u nás úplně super, dokonce mě překvapilo i navařeno (zapékané těstoviny, které jsou fakt krásně zapečné a křupají), pak uklizeno, takový luxus po dlouhé době je fajn. Jen kdyby mu to tak zůstalo na dlouho.
    A Valentýnka? nenechá mě ležet ani nalevo, ani napravo. Pálení žáhy jsem trošku omezila že spím na 2 velkých polštářích, takže skoro v sedě 😀 .
    Kouknu na zprávy, zajdu dás Bessynce granule a na večer si dáme zas nějaký film. už máme sedačku v obýváku rozloženou třetí den a tak se jen válíme 😛
    Jinak tady hrozně taje, jak to namrzne bude na cestách hodně veselo. takže holky opatrně a ahojte

    #862862
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak dnes opět nic nového. No co by taky bylo, že? Ráno vstanu obléknu se jedeme s manžílkem do práce pak pilně pracujeme ako včeličky a kolem páte jedeme domu. Běžím nakoupit, manžílek zatopí, nabaštíme se. Já si sednu k pc manžel k TV a pak hupky dupky do hajan a od rána nanovo. Přemýšlím zda jít ještě na poslední sobotní přesčas,ale asi na to dlabu páč má zase sněžit a to by jsem musela jet samam a v tom se mi fakt nechce takže na to asi hodim bobek a udělám si doma raději uklid.
    No a melj nic nového. Jo včera jsem se měřila přes bříško přeseně přes pupík mno a mam 105 cm. Mě to málem položilo. Co vy taky máte takové pupky???? 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist