únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862953
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    bambulko, jestli tě to pálení nepřejde tak nečekej až na 11.01. a raději dr. zavolej hned zítra, ona by ti měla udělat stěr jestli nemáš nějaký zánět.také je možné že mimi ti hodně sestoupilo, tio by tě museli vzít do nemocnice, takže si s tím nezahrávej, já už mám 14 dní nařízený klidový režim s nohama nahože, abych nemusela být v nemocnici, na kontrolu jdeme v út tak jsem taky sama zvědavá, co bude dál.ještě potřebuji nějaké věci dokoupit.
    tak zatím se mějte pěkně pa pa

    #862954
    1 Denísek
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky dlouho sem tu uz nebyla…vanoce unas byly krasne i novy rok malej dostal novorocni skytavku tak snad ji cely rok mit nebude…zatim mame vse v poradku 5.1 jdu na kontrolu tak sem zvedava jestli je vse v poradku malej ma porad hlavicku dole taky me porat kope do zeber nebo do boku ty bolesti z toho kopani uz ani nevnimam zvykla sem si celkem rychle…:D
    tak davejte na sebe pozor porod uz je za dvermi ja mam termin 9.2 tak snad tam jeste nejakej ten cas bude opatrujte se a pozdravujte mimca:)

    #862955
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky,
    opožďeně vám všem přeji štastný nový rok ať se nám vše v únoru podaří a hlavně ať jsme všichni zdraví a s mimčama:) <:o)
    tak letošní vánoce jsem stravila nejak ve spechu nejak to rychle uteklo porad nekde na navsteve po nákupech u dr.mě pořád bolí na pravé straně pod prsem tak nevim co tam malej vyvádí:)
    vcera jsem zacala prat veci na mimco a to strasne dlouho schne:S no jeste me tak cekaji tři pračky.na mateřskou nastupuju 5.1 tak už mi konečne končí vycházky to bylo strachu jestli zrovna někdo prijde když nejsem doma.
    Jsem zvědavá jak moje doktorka pozná že je hlavičkou dolu když nemá utrazvuk.nevíte nahodou v kolikátém týdnu se chodí na monitor a každý týden je u dr.návštěva???
    no už budu končit zitra mě čeká žehlení tak zatím páček maminy:)

    #862956
    m monika306
    Registrovaný uživatel
    #862957
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak ja jdu na monitor a kontrolu zitra, tak uvidime, me malej kope pod prave zebro a to uz me zas boli asi 3 dny, je to takova ta protivna bolest. Ale jinak jsem pokrocila, malej me i v noci necha vyspat, sice kope, ale nema tam asi moc mista, tak holt to nejsou takove rachy a ja muzu spat 🙂

    Holky ja jsem po 33 TT a ult ve 35 TT, a materskou mi jeste nenapsala, tak vam nevim, zda ji to mam rict, nebo to nechat byt… nadale mam neschopenku ???

    Jinak mi uz mame vse pripravene, tak doufam, ze mame aspon to nejdulezitejsi pripravene, zbytek se kdyztak dokoupi… ale sem si jista, ze hadriku mam asi fakt mraky 🙂

    #862958
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojte,

    holky asi mám v břiše andílka, pohyby a boule jsou teda pořádné, ale nedá se to nazvat bolestí. Dneska manžel dostal krásnou ránu, ale já to vnímám spíš jako šimrání, lechtání nebo natahování kůže.
    Po týdnu jsme už zase s manžou sami, švagra jsme dnes odvezli domů. Ale byl to super týden, pohoda, klid, kluci něco udělali, když měli hotovo sedli k pc a hráli si jak malý kluci 🙂 . a já jsem měla dostatek prostoru si na stůl dát věci do porodnice, vč. rodných listů atd. a nachystat věcičky pro Valentýnku na cestu z porodnice. Už se nemůžu dočkat čtvrtku 6.1. kdy jdem po 6-ti týdnech na kontrolu. Uvidím zas malou a bude mi vypsaná mateřská.
    Chci se zeptat jak to děláte s procházkami , když bydlíte na vesnici, kde je na cestě stále sníh a ledovka a ještě je vše z kopce či do kopce. Chodiíte tedy nějak ven, nebo jezdíte někam na rovinku? My zítra půjdem s Bessy na pole a odpoledne do města na rovinku se projít po náměstí a do obchodů. Už se celkem i těším. Jinak se vám musím přiznat, celý měsíc mi váha stála na + 11 kg a najednou z ničeho nic mi vyskočila na +14 kg. To se vážím pravidelně denně ve stejnou dobu.
    Tak to je asi zas tak vše, máme rozložený dneska gauč u telky, dřevo pěkně praská v krbu, tak se u toho bude jistě dobře i spát 😀 . Budím se v průměru tak 5x za noc na záchod, ale co, za chvíli to bude skrz kojení, tak si aspoň trošku zvykám na spánkový deficit.
    ‚Dobrou noc Vám i miminkům

    #862959
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky:D
    Lenuna – na mateřskou musíš nastoupit 6-8 týdnů před plánovaným porodem, pokud nastoupíš později, tak o ty týdny přijdeš – např. pokud nastoupíš 5 týdnů před porodem tak o jeden měsíc mateřské přijdeš., takže se dr, raději zeptej.
    Petra Hej – to já mám zuž 16kg navrch a to se držím, kdybych jedla vždy když mám chut tak bych byla teda pěkná bečka:-))
    Procházky mám zakázané . maximálně vyběhnu pro něco na nákup, takže jsem do půl hodky doma a pokud je venku namrzlo, tak nikam nelezu, je to děs, ale lepší než ležet v nemocnici, takže fakt dodržuji klidový režim.

    dneska v noci mě probudila strašná bolest bříška, bolelo celé a bylo pěkně tvrdé, ale ta po 5 minutách to přešlo, ale trochu jsem se vylekala, tak zítra stejně jdme k dr. tak jsem zvědavá co nám poví.
    tak přeji pěkný den

    #862960
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak u nás nic nového pod sluncem. jen mam poslední dva dny nějakou blbou náladu. Je to asi i tím jak jsem nastydlá – piju bylinkové čajíčky a k večeru se mi vždy udělá líp. Dneska jsem se vzbudila ve 3:30 pak 4:30 a pak nemohla už usnout. Převaovala jsem se z boku na bok a na záda a pořád nic. Jak jsem se snažila násilím usnout tak mě akorát začala bolet hlava. Tak jsem si 5:30 dala horkou koupel a znovu se zachumlala do peřin, pustila jsem si pohádku na cd a zase na 3 hoďky vytuhla.
    Dneska budu kuchtit pro sebe špagety a pro manžu brambory a k tomu nějakou masovou směs – jak se říká co dům dá.
    Tak přeji maminy krásný den 🙂

    #862961
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Jak čtu, tak asi byla divná noc u spousty z nás :$ . To, že se budím pravidelně o půl 1, 2 a 5 jsem si vcelku už zvykla. Zajdu vždy na záchod, přiložím do krbu (nechce se nám denně roztápět, tak držíme oheň i přes noc) a jdu zas spát. Ale dnes jsem dlouho ležela na pravém boku a ve čtyři mě probudily křeče. Protože neumím před manžou pouštět ducháčky, tak se mi to asi vrátilo nazpátek tímto způsobem. Měli jsme na véču zbytek novoroční čočky :O . Tak jsem šla do sprchy si dát trošku teplé vody na břicho, hodně to polevilo, vyprděla jsem se a spala dá se říci až do rána. A teď už je zas fajn.
    Jinak jsem si všimla, že jak ležím na pravém boku tak jsem více oteklá. Někde jsem vyčetla v těhu knížce, že snad by se mělo spát na levém boku, protože tím pravým vede nějaká hlavní tepna. No ale to bychom měli asi oleženiny, jestli je na tom tedy nějaká pravda.
    Právě jsem dala zapéct těstoviny, tak snad budem mít i na zítra. Jsme doma stále ve dvou, ještě celý týden je manžel na nemocenské a k dr. jdeme společně.
    Kosto, myslela jsem si, že MD je 28 týdnů a nikde nic se nezkracuje. ( v případě, že na MD vznikl nárok a nejde rovnou na rodičák).
    Tak jdeme obědvat a pak jedeme do města na procházku. Ve 14 hod nám začínají vyczázky. Jé se tak těším až bude bezvycházkové období, žádný strach z kontrol atd.
    pa

    #862962
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy
    tak Vám ještě dodatečně přeju vše nej do nového roku a hlavně zdravá a hodná miminka :o)
    Tak já už jsem ode dneška na mateřské – takže už také žádné kontroly nehrozí :o))
    Peťo, Kosta má pravdu musíš nastoupit nejméně 6 týdnů před plánovaným porodem. Pokud nastoupíš třeba jen 4 tak o ty dva týdny přijdeš.. Nekrátí se to pouze v případě předčasného porodu. To znamená, že pokud nastoupíš těch 6 týdnů před plánovaným poroden, ale porodíš třeba 3 týdny před termínem tak si je můžeš vybrat po porodu… Snad sem to napsala srozumitelně…
    Holky musím říct že vás celkem lituju – já spim uplně bez potíží třeba 10 hodin – jdu jen jednou na záchod a jinak pohoda. Jediný co mě trápí je pálení žáhy – ale to teda fest…
    Jinak mi máme šest týdnů do porodu a ještě nemáme ani pokojíček, ani kočárek a ani polovinu výbavičky – no a samozřejmě tašku do porodnice ještě připravenou taky nemám :$
    Tak snad ten náš drobeček vydrží tak dlouho jak má…
    přeju krásný den a pozdravujte mimísky

    #862963
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Holky,

    před chvílí mi došla sms od kamarádky co máme stejný termín. Ona tedy 11.2., no tak už je v nemocnici a hrozí porod. Je na nějakých kapačkách na udržení a jestli se nepodaří jí udržet ještě týden, tak budou mít transport do Ostravy na JIP. Naštěstí má také již vše nachystáno, jen dneska musela rychle dát tašku dokupy.
    Jinak já nastupuji na MD 6. ledna, už to mám zapsané i v průkazce a to mám 6 týdnů před porodem.
    A dnešní procházka byla fajn, zhruba hodinku a půl jsme se pomalinku pokoukali po obchůdkách a náměstí. Teď jsme pěkně vymrznutí a vyvětraní. Ale bolí mě z takového chození kříže. Tak si jdu lehnout, vezmu si na nastudování zákon o pojišťovnictví, protože 17. ledna jedu dělat zkoušky pro ČNB. Chci to zvládnout do porodu, než pak po porodu a na celý den někam opouštět mimčo.
    Mějte se a opatrujte se

    #862964
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    já dnes taky byla u doktora, poprvé na ozvách a bylo to fajn. Taky mi udělali stěry, klasicky změřili tlak a moč a hurá zase domů. Moniko, myslím, že se na ozvy chodí pravidelně po týdnu od 36 TT.
    Po cestě jsem ještě koupila matraci do postýlky – tu kokos-pohanka, jak jste mi radili. Vypadá dobře. Takže postýlka už je nachystaná. Ještě 30 dní do termínu!
    Jinak na mě padá nějaká blbá nálada, manžel pořád někde trajdá a mě jde samota na mozek. Kamarádky jsou rozjeté po rodinách, tak nemám ani s kým někam ven vyrazit. No, ani jíst mi z toho moc nechutná. Dneska zkouším udělat ta křidýlka na medu v pytlíku. Myslím, že jste o tom některá psala. Manžel to zas okomentoval, jestli není zdravější to dát do skla. Jemu se taky nikdo nezavděčí! Ještě že mě aspoň Johanka moc netrápí. Žáha je většinou ok, kopanečky sice silné, ale nebolí a na záchod jen tak 2x za noc. Jen mám trochu nateklé prsty, a asi i nohy, ale na ty raději nekoukám. Do bot zatím vlezu.
    Peti, ten krb závidím. Taky bych si nechala líbit vůni dřeva a praskání. A to příjemné teplo. I přikládat bych chodila:) . Ale v našem činžáčku si o tom můžu nechat zdát.
    Babyzno, fajn, že ses ozvala. Neboj, nejsi jediná, kdo toho ještě spoustu nemá. A to tu rodím asi nejdřív:S . Ale nákupy se dají zvládnout rychle. Já se na další kolo chystám zítra.
    Tak holky, hezký večer vám i mimískům. Ať jsou na vás hodní!

    #862965
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak jsem dneska vyrazila taky ještě na menší nákup – no a skoro všude mají inventury:$
    takže jsem toho moc nepokoupila, tenhle týden chci ještě oběhnout dva obchody co mám vyhlédnuté kočárky a příští týden si manža vezme nějaký den dovču a vše nakoupíme, tzn. postýlku, kočárek, přebalovák, vaničku – jo holky co lehátko??? budete ho kupovat?já se porád nějak nemohu rozhodnout zda ano či ne. jinak jsem si dneska koupila těhu podprdu, chtěla jsem aspon 4 – měli poslední jednu, takže musím zase příští týden.no v pá jdu na první kurzm, tak jsem zvědavá co vše si budu muset do porodnice přichYstat, ale tak ějak si myslím, že mám vše – akorát kalhotky jednorázové – stěma mám problém – mám tlustá stehna aty co jsem si koupila na zkoušku, tak jedny jsem přes stehna nedostala a aty druhé ano, ale byly mi do půl zadku, tak nevím, zjistím zda si nebudu moci vzít nějaké obyč. bavlněné- ty obětuji a pak vyhodím.
    tak holčiny přeji klidnou noc -teda pokud to půjde, já na dnešek taky nespala.
    tak dobrou a zítra po kontrole dám vědět.

    #862966
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak abyste se taky zasmali ….
    dneska jsem byla na kontrole, takze me rovnou rekla, ze se mam objednat do porodnice, a k ni uz nechodit :-). Ale to by se tam clovek musel dovolat ze ??? Jo jinak jsem se zeptala na materskou… jsem 7 tydnu pred porodem, ultr jen 4 a tak mi sestricka vypsala papir at ho dam ucetni a ukoncila mi neschopenku, tak jsem to vzala a jela do prace. Kde mi ucetni oznamila, ze bud musim nastoupit 6 nebo 8 tydnu, ze mezitim nastoupit nemuzu, takze litam mezi gyndou a ucetni a cekam az mi teda potvrdi tu materskou. :'( :'( :'( :'(

    jinak me porad desne boli bricho, mam skoro az krece jak v celem brise , tak az k pateri a o krecich v nohou ani nemluve.
    Taky jsem sebou dneska na chodniku pekne rizla, ale spadla jsem na koleno a ruce a prdel, takze mam solidne odrene koleno, sla jsem zrovna na tu kontrolu, kde si z toho nic nedelali a dali mi jen naplasti. Taky jsem byla na monitoru ale malej se nechtel monitorovat, takze jsem ho tou sondou musela hledat aby srdce bylo slyset , chudacek byl asi otreseny z toho jak jsem spadla…

    Ve ctvrtek chci jit na cviceni a na predporodni kurz a doufam, ze se mi podari nejak ojednat do te porodnice a hlavne ze je vse ok.

    Jinak cekam az mi daji seznam do porodnice, a zabalim se at to taky mam pripravene, jinak z vybavy mame vsechno … si teda myslim 🙂

    #862967
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda lenuno – toho se bojím nejvíc že někde s sebou žuchnu. no hlavně že te dr. prohlédla a malému nic není.
    jj holčiny dávejte bacha na uklouznutí, já se přiznám – chodím jak posr….á:-))
    a s tou mateřskou jsi mě pobavila, já uvidím zítra s čím na mě vyrukuje.
    tak dobrou

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist