únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 781. až 795. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863012
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Monika – už se těším až se přestěhujeme a budeme taky vybavovat dětský pokojík.
    Petra hej-o těxh otokách by hlavně měla vědět dr. aby jsi ke konci neměla preeklampsii či jak se to píše – to by tě museli hlídat!!! pokud to budou jen obyč otoky tak zkus mít nohy nahoře – já už takhle ležím měsíc, prostě jen chodím na wc, ležím, spím, jím, za den udělám jen jednu práci – bud vyžehlím,, nebo vyluxuju nebo dojdu na nákup – ale to jsem do hodky zpátky a nohy opět nahoru – furt lepší být doma než ležet v nemocnici.takže na to bacha – co se týká zad – masáže
    monitor dechu – nu chtěla jsem ho – prý je hlavně dobrý u dětí předčasně narozených. no uvidíme co seženeme.
    tak pěkný den holčiny

    #863013
    Anonym
    Host

    Dobré poledne holky,
    Moniko, to chce fotky, ať ti to můžeme pochválit. My máme pro malou jen kouteček v ložnici, takže trošku závidím:) .
    Kosto, Leni, tak to jsem ráda, že jsem ten Malvik vynechala. My ten kočárek koupili tady v Olmiku za stejnou cenu, co je na netu u Malvika. K tomu nám ho uskladnili do porodu, aby zbytečně neběžela záručka. Byli strašně milí, celý nám ho rozložili a složili a byli tam víc jak půl hodiny přesčas. Když se pokazí, tak dostaneme náhradní, reklamace vyřizují do týdne, píchlá kolečka vyměňují zdarma… Nakonec jsme tam koupili ještě super fusak a spokojeně šli domů. Tomu říkám obsluha.
    Jinak dudlík mám jen jeden, který jsem dostala, a taky asi teprve uvidím, jestli ho budu používat. Asi bude záležet, jak bude mimi hodné a jestli to bude vyžadovat. Rozhodně bych si neděla starost s tím, že pak nebude chtít prso:P – z dudlíku se přeci nenají. Tohle jsem spíš slyšela o tom, když se dokrmuje z normální lahvičky, protože je to pro něj snadnější než tahat z prsa. Tak jsem koupila láhev od Medely, ta má systém, který napodobuje fungování prsa. Jsem to i vyzkoušela a fakt je to docela záhul.
    Ju, a se sexem asi končím, poslíčci jak blázen půl dne a nic z toho!!! Kromě spokojeného manžela:D . Dnes jdem na první společný kurz, tak jsem zvědavá. A zítra kontrola. Holky, krátí se to! Do termínu mi zbývá 23 dní!!!
    PA, hezký den!

    #863014
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak celý víken jsem tu nebyla. Je mi blbě. Bolí mě děsně v kříži, že nemůžu ani ležet a v noci spít a mam už asi 9 dní zácpu. Takže břicho našponovaný a nejde už mi ani nic sníst. Když jsem to dnes říkala doktorvi tak i řekl, že je to normální a že jeho taky bolí záda :@ . A na zácpu mi poradil změnu jídelníčku – a jak ho mam asi změnit když mi nejde do sebe nic nacpat.No fakt mi pomohl. Tak jsem si šla koupi do lékárny přípravek na zácpu pro těhule tak doufám, te pomůže. Dneska mi manžel koupil ovoce, jogurty tak to zkouším pomalu do sebe tlačit. Jinak mam vypráno,ale tím jak mi je blbě mi nejde žehlit tak doufám, že to poleví a bude zase fajn.
    O víkendu byli u nás naši tak mi mamina zase plno toho přivezla – podložku do vany, hadříky, plínky, vlhčený ubrousky…. Super maminka 🙂 .
    Jo a monitor dechu si budu taky pujčovat z porodnice – 900/ na půl roku. a chůvičky ještě nemám,ale máme přízemní barák takže to nespěchá budu je potřebovat až budu chtít dít malého ven takže až tak na jaře.
    No taky u nás od 31.1. – 6.2. malujou porodnici tak doufám, že nebudu rodit dřív páč to by byli pěkný zmatky kam jet.
    Tak přeji všem krásný den.

    #863015
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    dudliky – nevim nevim, nemuzete verit vsemu. Kdyz by se mimi nechtel kojit tak kvuli lahvickam. Ale ve ctvrtek jdu na kurz, tak vyzjisitm, pokud nazapomenu.

    Jinak ja jsem dneska uklizela obyvak/detsky pokoj. Mame tam skrin 3×3 metry takze tam se vejde opravdu dost veci, ale nikdo to pak nechce uklizet, takze jsem dneska uklizela a uklizela, slozila si kocarek s korbou a sportak jeste uklidila, autosedacku mam pripravenou s vecmi do porodnice pro mimi, ja si je musim jeste zabalit, musim na doporuceni od porodni asistentky pak veci jeste dokoupit,ale to spis kosmetiku na hojeni atd…

    Zacpa- protoze mam brat 4x denne Magnosolv (magnesium) tak mam opacny problem, ale uz jsem si naordinovala jen 2 x denne stejne to nepomaha. 🙂

    Ja mam tedy uplne prvni termin 22.2.2011, ale ult je mimi o 3 tydny vetsi, ale ja porad rikam, ze rodim v unoru 🙂

    #863016
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    zácpa – já piji každý den bud heřmánkový nebo mátový čaj – je dobý na prdy, jinak zácpou netrpím, takže vás co máte bolení lituji.ty dr. jsou fakt někdy hrozný!!a přitom by stačoilo milé slůvko.hlavně že chtějí přidat.
    tak pěkný večer

    #863017
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    za chvíli mám poradnu, tak jsem tu jen na skok.
    Bambulko, tu zácpu ti nezávidím, já na ni dost trpěla na začátku těhotenství. Je fakt, že po hořčíku se mi ale střeva rozběhla. Vypadá to, jako by ti mimi sedělo na střevech. Nám na kurzu radili, že si máme koupit lněné semínko, nejlíp drcené (nebo rozkousat!), a přidávat si ho třeba do jogurtu. Já na zácpu jinak trpím běžně a používám na to Benefibru – rozpustnou vlákninu. Hlavně při cestování. Jednoduše ji přidáš do čehokoliv tekutého – i vína:) . Akorát nevím, jestli se může v těhotenství. Ta ale bezpečně funguje do druhého dne. Taky fungují švestky. Po půl kilu jsem byla tak 3x, ale taky s hroznýma křečema, že jsem je pro příště zavrhla… Jinak máš super maminku, však jen odpočívej!!!
    Lenuno, tak jsem zvědavá, jestli neporodíš dřív jak já:P . Včera jsem byla na kurzu s maminkama, který rodí většinou až v březnu a mely břicha jednou takový co já. Asi to bude prcek. Ale třeba se bude líp rodit, že jo.
    Tak holky, běžím, papa.

    #863018
    m milinka
    Účastník

    ahooooj holky, vratily se mi nevolnosti fuuuuj už nevím co mam dělat 🙁 ma to někdo podobně????Ajinak mi víc a víc tvrdne břiško ,přiště už jdem na monitor tak se děsně teším a pak už nas pošle do porodnice hrozně to uteklo,ale začínám stresovat co mi ještě chybí a co jsem zapoměla nachystat:D

    #863019
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojky už skoro plnohodnotné maminky 🙂 ,
    jsem se teď tak nadlábla, až je mi zle. V lednici a na oběd jsme měli mít hovězí na smetaně, ale vůbec jsem na to neměla dnes chuť. Tak jsem tak dlouho loudila v lednici a šuplíkách co si vzít. Takže dnes úplně výživné jídlo. Knedlík s vajíčkem, dýňový kompot a velikánský hrnek mlíka. Teď se zbývá už jen vyvalit na gauč a chvíli chrupkat. Za 2 hodiny dojede babi, zkoukne co mi má ušít a vezme si materiál.
    Jinak jak píšete o zácpě, tak fakt to je síla, ale po braní hoříčku se mi také to spalování zlepšilo. Je ale také pravda, že jím hrozně moc ovoce a hlavně večer. Mě ten magnosolv dělal zle, řekla jsem to dr a napsala mi magne B6 a to je prý i na otoky. Leni, snad už ti něco zabralo, protože nejít 9 dní tak nevím nevím. To bychřešila i domácím výplachem střev. Protože to ve střevech může udělat i takový ten špunt, který dokáže fakt pěkně potrápit. A včera mi potvrdila druhá zdravotní sestřička, že urologický čaj můžu a měl by pomoc na ty otoky a odvodnit tělo. Včera jsem tak učinila a dala si hrnek čaje. Holky nevěřila bych tomu, ale i ten jeden pitomý hrnek mi do dnešního rána ulevil a nohy mám jakžtakž. Ale asi se to nesmí přehánět, tak zas třeba za 2 -3 dny si udělám další. Na záchod jsem lítala teda stejně často mi připadlo, ale o množství se to nedá srovnat.
    No nic jdu zabalit notas a na chvíli spát. Dnes jsem vysála v děckém pokojíčku po stolařích (přijeli montovat vestavnou skříň a tedy poslední nedodělaný kout v šikmině). Teď už jen vylepit medvídky na zeď atd a porodit.
    takže zatím pá

    #863020
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak ja jsem usnula ve 3 rano, ne protoze bych chtela , jako obvykle, ale protoze jsem mela v leve noze krece, od zad pres pravy bok a kolem bricha do nohy pravy mi zas jela takova tupa hnusna bolest a k tomu me kazdou chvili malej tak rezal, ze jsem se fakt zacala bat, ze se otoci jinak ,ale asi uz tam nema misto :-). Holky a nejvetsi sranda na tom je, ze to dneska zacina nan novo, a me uz to nabavi a chtela bych spat,ale nejde to.

    Radsi uz jsem si zabalila veci do porodnice, kdyby nahodou, zitra jdu na kontrolu, tak jsem zvedava co mi tam ty odbornici zase reknou, pak me na 36 TT prehodi do porodnice, tak se tam na to zeptam. Ve ctvrtek jdu cvicit a pak mam predporoni kurz, tak se zeptam z ceho to mam a co se s tim da delat , jinak nevim. uz me to unavuje 🙁

    #863021
    Anonym
    Host

    Tak dnešní kontrola proběhla dobře, mimčo se má čile k světu a mý tělo se už prý začíná chystat (čípek zkracovat a rozevírat). Začíná mě to čím dál tím víc tlačit na močák a taky pobolívá stydká kost a třísla. Ale prý se ještě příští týden s doktorem uvidíme, tak žádný spěch:) .
    Peťo, jsem ráda, že ten urologický čaj funguje. Taky mě to natíkání občas trápí, ale rozhodně ne tolik. Prstýnek už jsem musela sundat, páč by mi ho asi museli odstřihnout. Nebo už se to dnes v nemocnicích neřeší?
    Jinak s tím jídlem jsem taky na štíru, nějak mi přestává chutnat a už toho ani tolik nesním. Ale smíchat dokážu taky kde co, např. včera večer kuřecí vývar a pak banánový koktejl:) .
    Milinko, to máš dělohu asi hodně vysoko a tlačí na žaludek. S tvrdnutím neporadím, já ho mám už od listopadu a nefunguje na to skoro nic, jen klid a odpočinek. A hořčík jako placebo:( .
    Nu, tak já se jdu natáhnout k telce, pokud tam něco je. Dnešek byl náročný a navíc bez odpoledního šlofíka. Papa, hezký večer vám i mimískům!!!

    #863022
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky:D
    kájo – to je dobře že je mimi v poho
    co se týká jídla – já bych mohla jíst furt, musím se krotit, už mám nahoře 17kg a rozhodně nevypadá, že by se mi vrátily nevolnosti ze začátku.takže se obávám, že naberu celkem přes 20 – nu což hlavně at je prcek v poho no a já si pak hold budu muset máknlout.myslímsi, že je to i částeščně tím, že nesmím cvičit a poslední měsíc už jen ležím, předtím jsem přeci jenom měla v práci pohyb.
    proti tvrdnutí mě teda magnésko zabralo – sice mi občas taky bříško ztvrdne, ale není to tak časté.
    tak holčiny pa pa pa

    #863023
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    také mi připadá, že nesním už toho tolik co dřív. Začínám jíst jak před těhu, takže 2 knedlíky k omáčce, místo 3, jen 2 rohlíky místo 3. A tak jak koukám na váhu denně, tak mám o kilo méně než minulý týden.
    Jinak odpolední spánek neproběhl, vzbudila mě klientka, když zazvonila u branky, že už jsem tady 🙂 . Takže dnes jestli mě zas nezdrží nějaká kámoška na té proklaté sociální síti, půjdu fakt brzo spát a zítra nemusím vstávat na budík, ale až se vzbudím.
    Tak o sebe ještě pečujte a těch posledních pár dní, týdnů užívejte „klidu“, pá

    #863024
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj maminky
    tak jsem dnes byla u dr. a vše je v pořádku byla jsem taky dneska poprvé na monitoru a Davídek sebou tak mrskal že nám pokaždé vypadl ale pak jsme ho natočili. Jinak jsem si zapomněla říct o to magnosolv mam poslední dva sáčky. nevíte jestli mi to prodaji v lékárně bez receptu????
    když ne tak ho holt brát nebudu to do příští středy vydržím a stejně jsem někdo slyšela že v nějakém týdnu se už nemá brát. také mi posunula termín z 16 na 19.2 tak to o moc není.

    #863025
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    to je zas šedivý den! Hrůza, dnes jsem taky moc nespala, Johanka řádila u mého močáku jak pominutá. Nebylo něco s měsícem??? Úplně mě z toho bolí celé břicho. A nálada tak pod psa:( .
    Moni, Magnosolv je jen na recept. Já si sem tam koupila slabší magnesko v tabletách nebo šumivé, na křeče do lýtek to fungovalo. Já taky myslím, že ke konci už by se brát nemělo, aby se porod mohl v klidu rozjet. Ale třeba menší dávka nevadí.
    Holky, nějak se to vleče… Těším se na ty naše špunty!
    Milinko, drž se! Ty nevolnosti ti fakt nezávidím. Zkoušela jsi zázvor? Ještě by na to mohla fungovat i nějaká homeopatika. Ale jestli jet o tím stlačením žaludku, tak nevím nevím. Zbývá ti ještě měsíc, že?

    #863026
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Díky moc za rady. Tak po těch kapičkách či roztoku c jsem si koupila se mi trošku ulevilo. Byla jsem na velké. Pro změnu mě bolí břicho jak blázen – aso tp má ještě pořád dozvuky. Už 4 noc nespím. Chodím po baráku jako bílá paní a vdychám. Jsem protivná a hnudná na partnera a nejraději by jsem malého vyklopila hned. Fakt niv přijemného.Jestli to bude takhle trvat až do porodu tak asi zdechnu. Najídlo nemám ani pomyšlení. Zvedá se mi žaludek a melej si vesele poskakuje v bříšku a ještě mě do měj kopevčetně močáku.Fakt mam sama na sebe vztek.Nevím co mam dělt jsem lítostivá, protivná………. no hnus je mi ze mne samotné špatně.Navím nemůžu nic dělt protože to zkrátka nezvládnu. Chudák manžel se o mne stará a je na něm vidět jak by mi hrozne rád pomohl.No tak budu doufat, že se to zlepší. Jinak za 14 dní jdu taky poprvé na ozvy tak jsem zvědavá.
    Tak zatím ahoj snad se sem donutim zase přijíít a přijít u čtení na jiné myšlenky. Pa pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 781. až 795. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist