únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 796. až 810. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863027
    Anonym
    Host

    ahoj,
    prave jsem se vratila z poradny. Byla jsem na monitoru,dala jsem si relax a na konci sestricce doslo, ze tam nedala tisk papiru, takze jsem tam byla dalsich 20 minut, ale stejne se to krasne posloucha. 🙂 kontrola v poradku, takze jsem 34+1 ult 37 TT a doktorka rikala, ze ten Magnosolv mam nadale brat. beru 4x denne ( takze podle meho tak 2-3x) ale porad me neco boli, krece v nohou, kotniky uz nejsou videt a doktorka mi dneska rekla ze ani nemam bricho, 🙂 mam nahore skoro 20 kilo 🙂

    takze zdar, dneska jsem zase vubec nespala 🙁

    #863028
    m milinka
    Účastník

    Kajo je to možný že mám dělohu vysoko někdy mi to přijde jak kdybych měla žaludek skříplý:( ,tak snad brzy začne klesat mám ještě dost času termín mam poslední týden v unoru,ale kdyby to bylo o něco dříve nezlobila bych se 🙂
    Kosto beru i magnesko a moc mi nepomahá,ale když jsem v klidu tvrdnutí přestane jen párkrát se mi stalo,že mě to vzbudilo…..
    Ale jinak mě bolí pořádně i třísla ráno než to rozejdu chodím jak kačena:D
    Peto hejsková nejsi náhodou z Brna?
    A co jinak maminky už máte vše nachystane vyprane apod.?

    #863029
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    no ještě peru, ted zrovinka pleny, připravuji si tašku a zjistila jsem, že mi je nějkak župan malý:-))no ale když shodím břicho po porodu, tak to bude dobré, nový si kupovat nehodlám
    jinak na kurzu říkala sestřička žádné vonavky, ale ani deodorant, že mimi musí cítit maminku.
    příští týden se chystám na pedikůru, už si holky na nohy nedosáhnu, staščí když si mám nandavat ponožky:-))jinak s tím sopaním to je děs a běs, a to ještě tak půl roku po porodu bude to samé:-))
    včera jsme objednali postýlku a přebalovací komodu, tak už se těším až to dorazí – hele četla jsem někde, že prý se ze začátku mimi neúpřikrývá peřinkou, ale dává se do spacáčku a přikrývá se jen dekou – co vy na to?

    #863030
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Milinko, z Brna ne, že bych měla jmenovkyni ? Jsem sice z Moravy ale víc, tedy mnohem víc severněji. Kousek od Krnova.
    Holky, byla jsem dnes u dr z rehabilitací si nechat napsat ty masáže na kříže. Tak vzhledem k tomu že jsem 35 tt, tak prý mi je napíše, bude hradit i pojištovna, ale jen na mou žádost a vlastní nebezpečí. Že to už může vyvolat porod. Takže mám ležet, nic nezvedat, neshýbat se a chodit jen po rovince, max 10 minut a zas si lehnout. A vzhledem k tomu, že bydlíme v kopcích, rovina nikde takže procházka tak max. po baráku. Shýbání to bude taky sranda, tím že je už manžel v práci, tak přikládání do krbu bude při mé výšce 172 cm celkem sranda (asi půjdu na plastiku si protáhnout ruce, nebo useknout nohy) 😀 . Asi to bude nekonečný měsíc. Jo a prý nesmím ani sama řídit auto. Hm, tak si najmu asi nějakého řidiče, aby mě na kontrolu a do obchodu atd. vozil. Jako fakt jsem se celkem zasmála co vše se doporučuje nedělat. A abych nezapoměla, tak ani skákání a cvičení na baloně od 35 tt prý není doporučováno, ale na porod pak už ano. Ani žádné domácí masáže. Max. co mi doporučila, je lehké přejíždění takovým tím gumovým ježečkovým balonkem, nebo válečkem atd. Aspoň, že dýchat mi dovolili a nedali doporučení přestat. Fakt mi to příjde trošku směšné. Na to že těhotenství není nemoc a všude se to tak preferuje, tak doporučení co smím a nesmím říká jednoznačně. Nejlépe upoutat k lůžku a běda jak se hneš 🙂 . Snad jste se holky také trošku zasmály.
    Lenuno, zkus jeden šálek toho urologického čaje, jsou to vesměs jen bylinky a hlavně tě to odvodní. Jak jsem psala, chodila jsem po tom hrnku čaje stejně často na záchod, ale množství bylo mnohem větší a na druhý den jsem měla fakt otoky mnohem menší. Mě taky už nebyly kotníky vůbec vidět a na 3. a 4. prstu jsem měla krásné faldíky.
    Kosto o polštářku a peřince jsem to také četla, snad dokonce v knížce od babywebu a je tam napsáno snad až do jednoho roku, jestli dobře pamatuji. Máme koupený spací pytel, ale ze začátku mimi stačí určitě jen v rychlozavinovačce a případně přehodit nějakou fleesdečkou. Stejně takové malé miminečko se neumí hemžit v prostoru, tak na nožky si myslím, že ani peřinka nemůže uškodit.
    Jsem se zas rozepsala. Jdu se asi zas na cvhíli natáhnout, taťku máme ještě v práci a bůhví kdy dorazí, navařeno má dnes kuřátko s bramborovou kaší. A na zítra ze zbytku bude rizoto. (je snad budu moc zvedat ten pekáč a sklánět se do trouby) 😀
    Pa holky a odpočívejte a čerpejte sílu.

    #863031
    Anonym
    Host

    ahoj-

    tak s tou deckou mate pravdu, polstarek se nedava kvuli deformaci pateri a decka se nedava protoze miminko nema takovou silu aby kdyz kopne a spadne mi deka pres oblicej, tak si ji sama pryc neda, tak proto. Ja mam decky na spani, a taky spaci pytle.

    Zitra jdu cvicit, teda ne ze bych byla rada ze se valim, ale stejne. Pak tam mam hned predporodni kurz a jeste nejaky behani takze zitra vecer padnu za vlast a budu koukat do sebe 🙂 doufam.

    malej me porad kope a nenecha me vyspat ani ty krece a tlaky do druhy nohy a pres pater a bricho ,takze jsem rada, ze jsem rada 🙂

    #863032
    Anonym
    Host

    Teda Peťo,
    spíš Ti měli říct, co můžeš. To by byl kratší seznam, ne:P ?! Já zrovna dnes byla na cvičení pro těhule a hopskali jsme na balonech. Samozřejmě to není kdovíjak náročné a ani skákáním bych to nenazávala, spíš povalováním a protahováním všeho druhu. Jestli chce mimi přijít na svět teď, vůbec mu nebráním. Dnes máme 1. den 38. týdne (+ 13 kg). A asi by mi to i ulevilo. Ti naši prcci mají pěknou sílu, že jo!
    Bambulko, nic si z toho nedělej. Já jak jsem celá rozbolavělá a nevyspaná, tak jsem taky protivná. Proto jsem se raději odsunula do druhého pokoje k PC a knížkám. A uklízet nebo speciálně vyvařovat mě ani nehne!!! Dnes jsem si ukuchtila něco zdravého – zapačenou brokolici.
    Holky, já mám v postýlce i polštářek, i peřinku. Ale polštářek spíš na ozdobu, peřinku kdyby bylo chladněji, tak na nohy. Je úžasně lehoučká a prodyšná. A nebo použiju fleecovou.
    Nám zas na kurzu asistentka říkala, že by dítko mělo mít nakloněnou matraci, aby se mi jídlo nevracelo při ležení zpět do pusinky. Vyřešili jsme to podložením roštu.

    #863033
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    osobně se cítím skvěle a to že mě bolí kříže a mám tam zaraženou kudlu, tak si budu muset asi zvyknout. Dle mé dr. a porodního kurzu mám hopsat na baloně a doma trochu trénovat s manželem masáže, atd. Takže doporučení RHB beru velmi s rezervou. Jen mě to tak pobavilo co vše vlastně z jejího hlediska nesmím.
    Holky mám asi divný dotaz, ale jak jste s utíráním noh mezi prsty?? Mě se tam tedy už hodně blbě dostává a nevím jestli to mám nějakou plíseň či to byla jen rozmočená kůže, když jsem se naložila do vany. Martin mi to zasypal klasickým pudrem od Avirilu (ještě, že budem mít mimčo, jinak by zásyp doma nebyl 🙂 ) U se fakt těším až Valinka půjde z břicha a začne život jak před těhu, lehnout si na břicho, už jen ta představa je super atd.

    #863034
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky,:D
    tak já šla vera spát brzy a takhle to dopadlo:D nuc ož zahraju si nějakou hru a tak za dvě tři hodky už budu zase unavená tak to dospím.
    jinak o tom balonu vím, už jsem to tu psala ze začátku těhu, když mi dr. zakázala cvičit a já se jí ptala na balon, tal mi právě římkala že ke konci těhu se nedoporučuje, protože může uspíšit porod, proto jsou taky k dispozici na porodních sálech, nejen že uleví, ale právě proto že se otevřou porodní cesty, tak bacha na to.
    zásyp jsem taky koupila ale prý se doporučuje bud mazat nebo sypat a vzhledem k tomu, že po zásypu se dělají žmolky, tak budu mazat.
    jinak včřera jsme konečně koupili kočárek x-lander a postýlka a přebalovák by měl dorazit dnes.
    jo péto aspon vidíš co prožívám už měsíc, zase si říkám, že raději budu doma ležet než v nemocnici, takže se fakt snažím moc nenamáhat.
    Petra, no já si nohu vždy dám na vanu, takže si na prsty došáhnu, tento problém zatím nemám.
    Kájo 38 – to už klído můžeš prcka porodit.
    už se nám to pěkně blíží.
    jinak mi včera přišel papír od sociálky ohledně mateřské, akorát se mi zdá, že mi vzali 2 týdny, tak to musím vyzjistit.dr. mě poslala na mateřskou od 11.01. což by odpovídalo 6 týdnům před, ale ze soc. mi přišlo, že počítají už od prosince – tak nevím, vždyt jsem byla na neschopence – nechápu, uvidím co z nich vypadne:D
    dneska jdu s kamarádkou co má měsíční klučinu na oběd – už se těším, jen nevím co si dám, zda pizzu, bez koření nebo nějaké maso, či tšstoviny – nu uvidím, ale už se těším, hlad mám už ted:-))
    tak holčiny pěkný den – sice venku prší a má clý den, ale co.

    #863035
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Snad to z prstů brzo sleze a doufám, že to byla jen rozmočená kůže. Spíš se sprchuji a jak vylezu ze sprcháče, se mi nechce putovat k vaně a tak jsem chodidla utřela jen tak že utřela. No začnu dávat bacha, nerada bych chodila po doktorech a měla mastičky.
    Já tedy taková doporučení, i když jsou od dr. moc dodržovat nebudu. Ona koukala z hlediska beder. Co se týká gyn. dr. mám dá se říci vše ok a můžu cokoliv. A jako ne že bych už od června se neflákala doma že? jsem už i přeleželá a přesezená s minimálním pohybem (až na pár pracovních výjimek a příležitostí). Ale za pár dní začne jistě to pravé tóčo. Fakt se těším a dokonce i na porod. Nevím do čeho jdu, tak se vůbec nebojím a kapitoly příběhů k porodu všude přeskakuji. Naposled mi stačila debata mezi kámoškama. Jedna má 2 děti a to druhé mělo skoro 5 kg, rodila 36 hodin a dává super podporu. Klidně bych to šla odrodit za tebe. No a ta druhá měla dnes obvyklou porodní váhu něco přes 3 kg a hrozný zážitek a tak se mezi sebou dohadovaly o tom, že jedna je hysterka a druhá nemá žádný pocit bolesti. Takže nečtu, nenervuju se a když šla Valinka dovnitř, musí přeci i ven 🙂
    Včera jsem dobalila už tašku, vč. kosmetických potřeb a dnes sepíšu co ještě přibalit (kdyby náhodou to chtělo mít rychlý proces. Jo holky nosíte některá kontaktní čočky????? na kurzu jsem se zapoměla zeptat, jestli můžou být u porodu v očích nebo musí být brýle.
    Manžel už odjel do práce, my si daly mléčnou rýži a tak jdem pokračovat v chrupkání

    #863036
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    kájo tak to máš dobrý myslím s tou váhou ja jsem v 35 a už mám nahoře 18kg. taky se dr, divili a kontrolovala mi proto nohy zda v nich nemam vodu a nic.ty asi budes od nás první viď která bude mit prcka u sebe.ty se budes mit:) musis se pak taky stavit a pochlubit se:)
    jak píšete o těch peřinkách to já ji koupila i s polštářkem. polštářek to vím že se nemá používat a peřinka o tý sem měla pochybnosti protože jak bude malí kopat nožičkama tak si ji muže hodit na pusinku a víte co. tak to asi vypada tak že ho víc obleču a nevím uvídíme dle situace

    #863037
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    doufám, že jste měly hezčí den než já – tady bylo zase pošmourno. Tak jsme skočila aspoň s kamarádkou na kafe a s druhou na oběd a zákusek.
    Peti, teda s těma čočkama fakt nevím. Bála bych se, že mi při tom tlačení vypadnou z oka:P , ale to asi nehrozí, že? Raději se poptej. Já nosím brýle, ale jen na dálku, tak se bez nich nejspíš při porodu obejdu.
    Jinak jsem se začetla do knížky Hovory s porodní bábou a jsem moc ráda, protože mě dost uklidnila. Akorát jsem dnes ráno na Centrumu četla, že Ivanu Königsmarkouvou (porodní asistentku, se kterou je onen rozhovor), teď zrovna soudí. Je mi jí uplně líto. Knížku každopádně doporučuju.
    Holky, děláte některá něco zajímavého? Já z toho čekání taky začínám být nesvá. Přeci jen jsem doma už dost dlouho. Asi zase půjdu vyrobit pár kytiček z organzy. Papa, hezký večer!

    #863038
    Anonym
    Host

    ahoj,
    Peta.h- dneska na kukzu zrovna rikala, ze musi byt brejlicky, ze cocky ti v pripade komplikaci nikdo nevinda, takze urcite cocky az po porodu 🙂

    Dneska jsem byla cvicit a zase kdyz jsem si lehla na zada tak jsem nezvedla panev, protoze to byla takova bolest co mi sla az do patere, ze des. takze jsem od porodni asistentky dostala cislo na fyzioterapeutku a zitra ji chci zavolat, asi pry mam neco zablokovaneho v pateri, protoze jinak bych neodrodila 🙂

    Tak dneska jsem se zas vubec nevyspala tak jsem spala asi hodku odpoledne tak mam zase v noci co delat …. budu rada kdyz nedostanu krece a bolesti a budu rada kdyz usnu aspon na 3 hodiny 🙂

    #863039
    Anonym
    Host

    Holky, neblázněte, přeci se nezničíte měsíc před porodem! Honem se dejte do kupy, ta záda budete potřebovat ještě víc po porodu!
    S tím spaním je to děs. Taky se paradoxně líp vyspím přes den. Ale tohle už asi lepší nebude.
    Dobrou všem, v TV prozměnu nic neběží, tak si jdu číst. Papa
    PS: V lednových už se rodí, úplně jim závidím|-) .

    #863040
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo, však ty to máš z nás nejvíce za pár ne?? Vždyť už můžeš rodit kdykoliv. Ale taky je varianta přenášení. Snad ti naši lékaři ví co a jak a prckům na svět pomůžou v tu nejlepší chvíli.
    Leni, díky za zprávu, jen bude hrozná sranda si před porodem vyndat čočky. Bez nich jsem skoro slepá a brýle využívám vyloženě jen na přechod z koupelny do ložnice. A navíc jsou starší a mám v nich slabší dioptrie než v čočkách, jedno sklíčko skoro vypadává. No tak na Valču max nevuidím hned po porodu, ale až si budu moc nasadit čočky 🙁 Jinak s čočkama kolikrát i spím v noci, přes den automaticky. Ale je to asi kvůli zapadnutí aby neměli starosti navíc. Když zaleze čočka tam kam nemá, tak je to nepříjemné, pravda.
    Za dnešek mám zas vše vypráno (4 pračky) a uskládáno v koších. Do skříně to poputuje až zítra, dnes už nemám sílu. Usla jsem na zprávy v sedě u telky a probudila se před chvíli. Tak nám dám něco do žaludku a půjdu pokračovat ve spinkání. Už začínám v noci častějc chodit. Dnes v noci jsem lítala co hodinu. Nevadilo by mi to, kdybych v klidu vstala a nepotřebovala na to pomali jeřáb. Až bude mimi tak to, že se nevyspím a budu muset vstávat mi snad ani vadit nebude, ale budu se těšit, že už nebudu tak nemotorná.
    Tak jdu se vyspat na klidný zítřek, nemusím totiž ani vařit (mám ze dneška i polívku i druhé), ukliezno na pohled je a pokud ne, tak o víkendu se budu Martinovi plantat za zadkem a budu dělat že něco dělám a bude hotovo raz dva. Dobrou noc , jdu se vypodložit polštáři na všechny strany, zjistla jsem, že mi to pomáhá k lepšímu spánku.

    #863041
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak s tím spaním to je teda fakt na čtýru.na včerejšek jsem tpoho moc nenaspala, tak jsem si řekla, že přes den spát nebudu, navíc jsem byla s kámoškou na obědě, má 10 měsíců prcka, byl nedonošený, ale vypadá v poho, je jen furt takový menší.no a ejhle, stejně nespím, takže dneska si toho hodkovýho šlofíka přes den dám.
    jinak mě bolí jen kostrč, záda jako taková ani moc ne.takže vás lituju.
    jo jinak já se také podkládám polštářema – ještě že jich máme moccc.
    dneska by mi měli přivést přebalovák a pak už jen někdy postýlku – no a snad mám vše, ještě jsem si říkala, že do porodnice -vodu neperlivou, něco na čtení – nějaký časáky – zaúkoluju manžu – jakýkoliv hlavně né zaměřený na mateřství,:P jo a tužku a blok – jsem si říkala, že si budu psát a i sestřička na kurzu doporučila, ze kterého prsa kojím, znám se, pomotala bych to, takže si budu psát čas a jestli pravé či levé.no jinak mám snad již vše sbalené.teda je to vcelku velká taška. no a tatkovi na druhý den přiúravím plínky, ručníky na výměnu pak dvoje oblečení – podle toho jak bude prcek velký.
    jo a pojedu asi v teplákách – domů určitě – těhu kalhoty by mi asi padaly a ty co jsem měla předtím – nevím, zda bych se do nich po porodu dostala, a říkají, že máme mít pohodlné oblečení, tak co a stejně představa, že budu rozbolavělá a budu se rvát do jeansů je hrozná.
    tak zatím pa pa a držte se

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 796. až 810. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist