únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863057
    Anonym
    Host

    tak mě doktorka rozměry pánve (kyčle) taky neměřila, ale v průkazce je zapsaný mám – fakt netuším kde si je vycucala z prstu… Ale naštěstí mám pánev širokou dost takže strach z toho nemám…
    S těma návštěvama – myslim že já se jim v porodnici nevyhnu už jen pro to, že pracuju v nemocnici a to se prostě utajit nedá že už sem porodila.. No a kolegyňky i páni lékaři jsou zvědavý takže se chtěj přijít podívat a zakažte jim to – to prostě nejde… Ale co mě ty návštěvy zas tak nevadí a pokud budu utahaná tak je prostě poprosím ať dorazí později. Vždyť o co jde…
    Mončo SF je rozměr symfýza – fundus neboli vršek stydké kosti a horní hrana dělohy – na konci průkazky máš jistě tabulku jak by se tehle rozměr měl zvětšovat… Ale pokud ti roste bříško tak je to v pohodě
    Je fakt že sem sice taky prvorodička ale díky své profesi se alespoň v těch zkratkách vyznám :o)
    A jak jste na tom holky se strachem z porodu? Já se tedy zatím vůbec nebojím až si říkám jestli sem normální :o))
    A ještě sem se chtěla zeptat jaké máte chůvičky? Já pořád nemůžu vybrat…

    #863058
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Babyzno, chůvičky mám z Aventu, ale jak jsme už tady psaly, je třeba kouknout i po frekvencích a kde se vlastně bydlí, ať se to neruší a zbytečně neslyšíš jiné mimčo. A strach z porodu taky vůbec nemám, šla dovnitř, ven musí jít taky. A v tomhle důvěřuji dr a asistetnkám, že udělají maximum aby dítě šlo ven. A protože fakt nevím jak to bolí či nebolí, nebo jaké jsou u toho pocity tak se tím nestresuji a zbytečně nečtu příběhy porodů atd. A strašení kamarádek jsem si vyslechla ale myslím si své, jedna říká děs běs, další šla bych rodit zas. Přistupuji k tomu, že každý porod je jiný a individuální 🙂 Asi si budem pak moc říct po vlastní zkušenosti, ale jestli bolest bude nesnesitelný, tak jí zajisté hodně ztlumí pohled a držení miminka. Aspon v to takhle věřím. Vesměs jsem na život hodně velký optimista a věřím v zákon přitažlivosti co se týká mysli. Jak myslím, tak se cítím. Takže nic mě nebolí, je mi fajn a porod bude pohoda. Aspoň částečně to takhle potlačím.

    #863059
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    Ja se taky jeste nebojim a snad je to proto ze nevim co me ceka a hlavne si to nejak nepripoustim a to nemocnice nemam moc v lasce. ale ono to na me prijde až budu v terminu. a rozhodne nechci prenaset.
    jo holky kde jste koupili poporodni vlozky v lekarne nebo v nejakym obchodáku abych zitra vedela
    jinak dekuji za informace už jsem trochu v obraze

    #863060
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Moni, v lékárně, ale protože jsem taky prd věděla, tak mi paní prodala nějaké mini a jsou totálně na dvě věci se mi zdají, takže beru sebou i always s křídly ty delší. Ty poporodní jsou prý ve více velikostech, no ale to jsem vůbec netušila a aby ti to pomohlo mi připadá že musím naskládat 2 dopředu a 2 dozadu. A jestli to má ušetřit peníze, tak v tom asi taky budu pochybovat, stály snad 40 kaček a je jich tam 20 ks, ale při tom kolik se jich bude muset asi dát. Tak levnějc výjdou tenké absorpční normálně z obchodu. No ale uvidíme. Mám sbalené jak spešl poporodní tak always

    #863061
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    dik moc peťo:)

    #863062
    m milinka
    Účastník

    Ahoj holky ,dneska jste se teda rozjely
    Tak co se týče CS mě v pondělí napsal 1 předtím jsem vždy měla 0 ale přesně nevím co to znamená asi stav čípku a jak je připravený na porod ne?a pánev mi měřil a říkál že to mam taktak o dva cm min a normální cestou by to prý nešlo,ale nevěnovala jsem tomu pozornost ,ale ted jsem z toho kapánek nervozní:S Porodu se začínám bát ale ne bolesti,ale celkově nevím do čeho jdu….
    Poporodní vložky ještě koupený nemám,ale projížděla jsem různý dizkuze a nejlíp ze všech vyšly bud samu nebo batist a sitované kalhotky abri net:)
    Návštěv se taky děsim,kdyby to byla návštěva která přijde uvařit a uklidit tak se bránit nebudu:) ale ještě vychystávat chlebíčky apod .se mi chtít vážně nebude,ale manža je tvrdák tak na něj spoleham,ale ja jsem opak…..Manža taky plánuje zapíjení,ale až na léto a zaroven i oslavu jeho kulatin tak se to sfoukne jedním vrzen,ale nevím kolik do toho chce investovat:O

    #863063
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    před chvílí na mě manžel kouknul a říká že mám břicho nějak dole. Teď přišel, položil ruce a říká, dávám ti max. týden. Hm, tak vzhledem k tomu, že mi dnes přišel mejlík s 36. týdnem, tak jsem moc zvědavá co a jak. Snad se tedy nerozsypu nějak moc předčasně a v úterý mi dr. řekne, rodíme v termínu 🙂

    #863064
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky:D
    no konečně má člověk co číst:D
    tak na dnešek s přestávkama jsme spaly s malou až do ted – super.
    Petra hej- jj říká se, že před porodem ti břicho sestoupne, tak to budeš mít asi za pár.
    jinak včera na kurzu jsme probírali porod a byli jsme se kouknout na sály – no dá se.co ale říkala sestra, vložky ty z lékárny, proto , protože jsou hodně prodyšné a hodně savé – říkala, pokud možno , když se třeba půjdeme projít tak v kalhotkách, ale jinak prý ležet bez nich a vložku mezi nohama a větrat a větrat, mít a zase větrat, jedna holčina se ptala, že by si vzala svoje vložky, na které je zvyklá, tak jí sestřička říkala, že samozřejmě jí to zakázat nemůžou, ale že se nebude tak dobře a hlavně rychle hojit, že nejsou prodyšné, že nic nepropustí a my že potřebujeme větrat.
    chůvičky mám také od aventu
    milinka – kalhotky – no s těma jsem měla problém, kvůli velikosti, mám vel.48 a to jen tak neseženeš, ani nejde o zadek jako, že mi narostla stehna a přes ně něco přetáhnout.
    takže i vzhledem k těm kalhotkám, že mě pěkně v tříslech škrtáí, tak fakt budu větrat:D a mít je jen na vizitu a pak asi svoje, nu co, koupila jsem obyč. bílé u tongů za 20,- tak je obětuji.
    včera jsem ještě koupila bepanthen – no 300,-kč za mastičku – tomu říkám kšeft.no hlůavně aby to prckovi pomohlo.
    včera mi dorazila komoda na přebalování, tak bude manža asi dneska nebo zítra sestavovat – ty balíky měly 20 a 25kg, pěkně těžký, tak snad skřínka něco vydrží, když to není překližka.
    jo jinak nám sestra ještě říkala at si na sál nebereme moc věcí jen to nejnutnější a zbytek má prý dovalit manža – já mám tašku s nejnutnějším a je teda pěkně velká a to ještě musím počítat narvat tam oblečení ve kterém přijedu.no nevím, nevím.
    tak holčiny pěkný den

    #863065
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Tak na normální vložky nám nikde nikdo nic neřekl. Třeba nám dá dr. ještě nějaké informace. Jinak si to mini poporodní neodkážu představit mít bez kalhotek a ještě navíc jen jednu. Ale co, max. pošlu manžela do lékárny koupit.
    Bepanthen jsi asi kupovala ten větší ne? já brala jen ten menší za 130 kč.
    Holky jak jste s vápníkem v těle? mě vržou kolena jak nějaké 100 leté babičce a bolí jak čert. Je pravdou, že jsem měla od puberty omezení i na tělocvik. Do roka jsem mívala i 4x ortézu na kolena. Cítím jak mi dře kost o kost 🙁 . Naordinovala jsem si sama šumivé calcium, snad tím nic nepokazím a v úterý to musím říct dr. Ale když mi to vůbec nechutná a příjde mi to hrozně sladké. Jinak nevím jak ten měsíc budu chodit. Doufám, že mi napíše nějaký v tabletkách.
    Kosto a proč budeš sebou brát civil v čem budeš odjíždět z porodnice rovnou? vždyt ti to může vzít manžel ne? Na tohle je můj chlap zlatý, tím, že u nás na domácí práce neexistují pravidla a děláme oba dva vše, ví kde co máme, tak vůbec neřeším chystání ručníků na výměnu do porodnice, oblečení atd. Navíc vím, že domů přijedu do krásného pořádku. Včera jsme také společnými silami uklízeli. Ovšem měl takovou připomínku, že prý co chci dělat s tím břišním nákladem 😀 . No tak jsem odpověděla, že aspoň rozepínat knoflíky na povlečení a vysaju. No a zbytek byl už na něm. A bylo brzo hotovo. Dnes jedem zas po týdnu nakoupit. lednice jen svítí a žádné jídlo nechce vydat. A na oběd dnes máme žemlovku.

    #863066
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    já mám manžu také zlatého, zrovinka luxuje:-))
    no civil, no protože já manžu u porodu nechci a nevím jestli sestřičky budou ochotné mu mé věci dát aby je odnesl, takže raději počítám s místem na civil v tašce.

    #863067
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    o víkendu se vám k počítači ani nechce, co? Nedivím se, dnes je za oknem vážně hezky. Jenom já jsem unavená, do 4 do rána jsem koukala z okna a nemohla usnout. A ještě k tomu jsem zjistila, že chrápu! Pomóc, to jsem nikdy nedělala.
    Peti, já se nakonec přeci jen rozhodla rodit v Olomouci. Byla jsem na porodním oddělení kvůli tomu tvrdnutí břicha a tenkrát na mě byli všichni milí a hodní, hlavně sestry. A jedna z nich vede ten náš předporodní kurz a i popisuje, jak to tam chodí. Tak jsem nabyla dojmu, že je to tam docela fajn. Máš svůj pokojík, kde jsi po celou dobu porodu, s míčem, žíněnkou, kousek je sprcha i záchod, nenutí tě lézt na kozu, když nechceš, mají tam olejíčky na masáže i aromaterapii, dítě ti nechaj hned po narozaní špinavé a na měření ho odnesou, až jim to dovolíš… Takže žádné násilí. Doufám, že to tak bude probíhat i ve skutečnosti.
    To čekání je hrozně dlouhé:'( .

    #863068
    Anonym
    Host

    Kosto, manžela u porodu nechceš ty, nebo nechce on sám? Já se o toho svého bála, jestli to zvládne, protože nesnáší nemocniční prostředí. Ale prý tam chce, tak budu jen ráda, když mi bude mít kdo masírovat záda:) . A když se mu ke konci bude dělat špatně, tak ho ráda propustím.

    #863069
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    tak to je super, jestli jsou takhle lidští a vstřícní. V té naší to probíhá také tak nějak podobně, jen tedy masírující olejíčky musíme mít vlastní. Škoda, že nemůžeš spát, je třeba čerpat sílu, ale jistě do teď dočerpáváš během dne 🙂 . To my byli včera nakupovat a byli tak 2 hodiny pryč (jsem vydržela nejít i na záchod) a večer jsme oba odpadli jak hrušky. O půl 10 jsme zalezli do peřin a vzbudili se až o půl 9, samozřejmě že já měla čůrací probouzecí procházky. Možná mi k takovému velkému spaní pomohl i levandulový olejíček. Jinak Valinka je v noci andílek, pohybama mě probouzí jen kolem 5 hodiny. Jinak asi také chrní. Ale poctivě si to vynahrazuje přes den. To se stále a neustále jen hemží, vrtí, jednou mám bouli pod žebrama za cvhílí nožku na pravém boku. Fakt to je pro mě tak nádherné, na co budu hodně hodně dlouho vzpomínat. A Kájo s chrápáním si nic nedělej, taky jsem se i jednou přistihla, že tomu dávám (a mám to potvrzené i Martinem) a donedávna na mě chodil koukat jeslti vůbec dýchám. Vůbec nebývalo slyšet ani mé dýchání a teď??? funím jak lokomotiva a při ulehání to chvíli trvá než se vydýchám. Však to dá také fušku usadit 2 človíčky na jedno místo 🙂
    U nás jestli taťka stihne porod, tak bude a jestli ne (skrz práci) tak nebude. Tak jak se ze začátku neměl k bříšku, tak teď je fakt super a už jde i na něm vidět jak se těší. Mám z toho fakt radost. A vůbec těším se v poslední době z každé maličkosti. I z toho jak bylo dnes a včera venku krásně. Těším se, až nebudu mít bříško a půjdu se na zahradu pomazlit s Bessynkou, teď jí jen okřikuji ať po mě neskáče, a když bych chtěla s ní se trošku pomazlit, no tak po mě hopsá. Teď 10. ledna měla rok, už je z ní velká hnědá labradorská krasavice. Možná nám i pomohla k mimču. Nešlo nám to 2 roky a v březnu si jí dovezli domů a v květnu se zadělalo :$ .
    Tak jsem toho zas napsala a jdu natáhnout kopýtka. A co ostatní maminky, jsou nějaké změny při přítomnosti otce u porodu, či našla jste některá něco co není jako základ výbavičky a bylo vám tak doporučeno, že to je dobré atd, ???

    #863070
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    já ho tam nechci – vím, že to bude bolet a manža je strašně hodný a mě by vadilo jak by se mě snažil utěšit, vím, že bych na něj byla hnusná, takhle když tam budu sama, tak si na sestřičku nedovolím a prostě to vydržím.navíc to vypadá že půjdu na 80% císařem, takže to už vůbec, nemyslím si, že je to vhodné.
    co chodím na kurz tak z těch 9 párů co tam jsme , jde k porodu 7 chlapů a to jenom proto, že to po nich holky chtějí, přiznali se že tam nechtějí, že tam půjdou jenom kvůli tomu aby maminy neřekly,navíc povídali, že chtějí být opora a pod. bláboly – sestra se smála a říkala maminám at do toho ty své chlapy nenutí.jenom jeden byl takový že mu krev nevadí a že bude aspon dělat nějaké masáže, jinak ostatní prý budou jen přihlížet,dva další aspon že tam budou než začne rodit a pak stejně půjdou pryč.
    takže si myslím, že když mě tam manža odveze a po porodu mu zavolám, tak zase přikluše, tak budu nejštěstnější. aby tam se mnou trávil třeba i 14 hodin – no nevím, to by asi bylo moc.stačí když bude doma pak se mnou – zatím má domluveých 14 dní, aby mi mohl ze začátku pomáhat starat se o domácnost, vařit, uklízet a tak a já budu mít na starosti jenom prcka:D
    no takže raději manžu využiju až pak, kde si myslím, že mi bude více užitečný.
    tak zatím pa pa

    #863071
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    o víkendu bylo taaaaak krásně že jo:) doufám že jste si ho užili tak jako já.já byla včera na dvouhodinové procházce s manžou a naším pejskem a popravdě ke konci jsem si už přála si sednout.taky ze mě vypadla věta, cituji:,,Běž prosím pro auto ja tu na tebe počkam“ no ale došla jsem to. Ale chvilkama se mi točila hlava.
    Ve středu zase na monitor. už víte jestli jsou naši miminka hlavičkou dolů????
    No a maminy jestli si dobře pamatuju tak jako první od nás bude myslím Kája a kdo pak???já mám termín 16.2 až porodíte tak písněte až vám mužem jen tiše závidět a pogratulovat a hlavně se nám pochlubte:D 🙂 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist