únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862308
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    díky za tipy, holky. Předporodní kurz určitě taky budu chtít absolvovat, přece jen si pořád neumím představit, do čeho to vlastně jdu a mám pocit, že pak budu klidnější. Zatím kouknu na to plavání pro těhotné a nejspíš balóny nebo gravijógu. Čas je asi nejvyšší, abych to do konce vůbec stihla:D . Kosťo, být tebou, tak bych na sebe byla fakt hodně opatrná a chodila jen na procházky.
    Koukám, že jste všechny měly samé mňamky na oběd, úplně mi děláte chutě. U nás jsou zbytky od včera. Představte si, že můj v sobotu došel s plnými taškami rajčat a paprik, že zavaří lečo, abych prý měla v zimě nějaké vitamínky a nemusela vyvařovat, když přijdu z porodnice. Pustil se do toho s takovým elánem, že jsem mu raději ani neříkla, že ne každému mimču dělá paprika (i přes mlíčko) dobře… Kéž by mu to nadšení vydrželo. Někdy mám pocit, že těhotný je on, ne já, protože jeho nálady předčí moje:P .

    #862309
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    kámoška říkala, že prý C&A a H&M mají pro těhotné kalhoty a vejdeme se do 500,- tak se tam zítra chystám a dám vědět.jinak samozřejmě můžete nakuúovat přímo v butikách pro těhule, ale co jsem koukala na netu tak 2500,- není problém -to se mi zdá příliš.
    no uvidíme
    hezký den

    #862310
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kosto, tak to se máš, v Brně v C&A skoro nic nemají (jen jeden věšák) a v H&M prý těhu nemají vůbec. Tak nevím.
    Dneska jsem byla na triple testu, tak doufám, že to bude v pořádku. Výsledky budu mít až 20.9. v poradně 🙁 . A objednala jsem se na screening ve 20. týdnu a na vyšetření srdíčka miminka. Už se těším, až toho prcka zase uvidím. A taky jsem si poslala přihlášku do předporodního kurzu, sice začíná až v listopadu, ale psali, že mají poslední volná místa. Na cvičení ještě nemám potvrzení v průkazce, tak mě nechcou nikam vzít. Jojo, byl to náročný den.
    Tak se zatím mějte hezky

    #862311
    Anonym
    Host

    Ahoj holkyyyy<:o) tak můžu zase běhat jako srnka, doktor je spokojený, jen placenta je prý dole, ale to neřeším, dvakrát porod už mám za sebou, když bude císař, nezblázníme se, jen aby vše bylo ok.
    Vítej Kosto, jak to tak čtu, máš srdeční potíže jako má sestřenice, měla díky tomu plánovaný císařský řez, takže se nenervuj, odpočívat a pohodička:)
    píchání kolem pupíku může dělat i placenta, jak roste, záleží, jak ji máš umístěnou, mě teď zlobí mrška dole, prý to není tak častý, ale což, stejně počítám, že přenášet nebudeme.
    Koukám řešíte kalhoty, já mám těhotenské z C A , sedí asi nejlíp, lacláče jsem sice měla, ale nedoporučuju na zimu, ke konci těhu budete furt lítat na záchod, blbě se sundávají kšandy např. v obchoďáku na wc, když máte bundu a tak. Já zatím velikost 36-38 těhotenských kalhot, a počítám, že to bude až do porodu, zatím ani gram navíc, spíš dole:^) z toho zase nadšení taky moc nejsou. Dostanu do sebe zatím jen ovoce a zeleninu, já vám závidím:'( pomyslím na špek a už je mi+o(

    #862312
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Evčo gratuluji! Je vidět, že jsi ležela poctivě 🙂 Jen to s tím běháním moc nepřeháněj. Já jsem zatím taky ještě nic nenabrala a z díky tomu, že mám přes pět kilo dole, jsem se z velikosti 46 jsem se dostala na 44. Doktorovi se to taky nelíbí, prý už mám začít přibírat. To se zase nelíbí mě 😀 někde jsem se dočetla, že vzhledem k mému BMI bych měla za celé těhu přibrat 0-7 kg.
    Jojo Kosto, klídek a pohodička. Já už mám taky neschopenku, kvůli špatným hodnotám nějakých hormonů v krvi, že to může mít vliv na vyživování placenty. Stejně jsem to čekala, doktor se pořád ptal, jak mi je a připomínal mi, že neschopenku nemám jen dočasně. Vycházky mi dal teda 4 hodiny, ale taky žádná sláva.

    #862313
    Anonym
    Host

    ahoj Evi.r – nic si z toho nedělej, ona ta váha pak půjde nahoru sama. Takže taky koukám neschopenka, ale aspoň máš čas nakupovat:) . Jinak moc neběhám, všichni mě hlídají i v kanclu, šéfa-manžela prý moc nechtějí, je to tvrďas:) , ale jen v práci, holt vyžaduje to co já, ale razantněji. Tak si užívej svobody, do porodu. Právě jsem kolegyni dávala neschopenku taky, nebylo jí dvakrát nejlíp a její doktor jí vystavil, takže žádný problém, hlavně ať vše donosí v klidu. Koukala jsem tady na pár článků, jak zaměstnavatelé vrčí na těhotné, dost mě to zarazilo, někdy si říkám, že ty managerky by asi měly být taky mámy aby jim to došlo. Zatím ahoj a měj se

    #862314
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    tak dneska jsme byli na kontrole a vše v poho, dostala jsem doporučení na velký screening na který se prý chodí ve 20-22 týdnu a pak ve 35.tak jsem se hned u apolináře objednala a tam jdeme 6.10. tak konečně budeme vědět, jestli je to holka nebo kluk:-)) – ikdyž – hlavně at je to zdravé!!!!
    jinak paní doktorka nám dneska utz dělala taky a vše je v pořádku, ukazovala mi i jak bije srdíčko a já neviděla nic až jsem z toho měla slzy na krajíčku, tak mi to hezky polopaticky vysvětlila a vše ukázala.kdepak -normálně jsem spíše tvrďák ajen tak mě něco nerozhodí, ale z tohohle jsem na měkko.
    Evčo: neboj, já měla velikost tak 44-46 a ted nevím, ale ztratila jsem 6 kilo, jak mi bylo zle a teprve ted začínám trošku přibírat – mám zatím 0,9kg nahoře, a doktorka říkala, že je to v poho, tak Evčo -neboj – bude to dobré!!!

    Tak holky pa pa a hezký den
    P.S.: já jsem tak šťastná:D

    #862315
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kosto, já jdu na ten screening 4.10. do nemocnice a hned druhý den jdu do soukromého centra, kde mi dělají DVD (naši si ho vyžádali, že ještě nikdy neviděli mimino na ultrazvuku) a 14.10. jdu na vyšetření srdce mimča. Tak pak si vyměníme zážitky 😀
    Jinak co se mého hubnutí týče, tak se to nelíbí jen doktorovi. Já jsme spokojená. Díky špatným hormonům jsem totiž během 6 let přibrala přes 30 kg a pořád to nešlo dolů. Takže teď se těším, jak potom vytáhnu ze skříně o číslo menší oblečení 😀 . Doufám totiž, že pokud budu přibírat, tak jen na bříšku a jinde už moc ne.
    Dnes jsem se pohádala s tchýní kvůli tomu, jaký budeme mít špajz (jestli zděný nebo jako potravinovou skříň). Tak se jdu raděj projít se psem, abych se uklidnila.
    Tak zatím čau a hlavně žádný stres …:)

    #862316
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Teda holky zatím co vy hubnete tak já letím s váhou nahoru kosmickou rychlostí. Už jsem stačila nabrat cca. za 2 měsíce 4 kg. Bříško roste. Dnes jsem si dělala legraci s manžela, že se zachvíli si ani nedáme hubana přes ty naše pupky. On má zatím větší pupíček než já 😀

    #862317
    Anonym
    Host

    ahojky holky…tak jsem dnes byla po měsíci na vyšetření,tak hlásim,že jsme oba v pořádku,genetika dopadla dobře,teď už nás jen čeká velký ultrazvuk v Budějkách a odhalení pohlaví,pokud budeme chtít,tak zatim váhám,furt si myslim,že to nechci vědět,ale třeba se to změní:P …jinak jsme objednali kočárek DorJan-Cross Country,sousedka ho má a je s ním moc spokojená,tak se těšim,až nám dorazí:))..co se týká váhy,tak teď jsem přibrala první kilo,tak doufám,že to půjde takhle nadále a nepřiberu moc:))..zatim se mějte fajn a opatrujte se..

    #862318
    Anonym
    Host

    ahoj holky, to jsem ráda, že se máme všechny fajn:P pupíky rostou a to je dobře, já jdu na velký screening 9.10. tak se taky těším, a dofám , že vše bude ok. Jinak jedeme teď na výstavu s kočkama do Německa, tak to snad holky zvládnou:) .
    Sisi: ty nechceš vědět pohlaví? teď do 20 týdne to bude možné vidět, pak už většinou budeš muset počkat až do porodu, prtě pak bude už moc velké a většinou je to problém zkouknout. Aby to to pak nebylo líto, my jsme u Petry nevěděli až do konce, protože potvůrka seděla jak paša a neukázala to. U Aničky to bylo jednodušší, ta byla exhibicionistka:P .
    Jo už máme pro holčičku jméno, bude to prý Nikoll- holky si vybraly samy, tatínek se nám zašprtl u Brunhildy:$ děsný. Jestli si chcete potěšit očička i dušičku naším chovem kočiček, fotoalbum tady: http://www.sibirskekocky.cz
    Teď jsou další ratolístky, budu nová fota vkládat o víkendu, tak si rozněžněte dušičky a těším se na další zprávičky od vás.
    Evi.R. nic si z tchýně nedělej, špajzka stejně bude tvá, my máme dvě, jednu zděnou z itongu v kuchyni s odvětráváním ven a lamelovými dveřmi a nezděnou. Ta vyzděná je výborná na pití, zeleniu a ovoce, vše co chceš mírně chladit i v zimě,konzervy a láhve s okurkama a kompotem, ale třeba na mouku a cukr a takové věci

    #862319
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evčo, díky za podporu. Teď jsem se vrátila ze stavby a zedníkům nahlásila vyzděnou špazku dle mých představ a všichni mi ji odsouhlasili. Takže spokojenost. Jen tchýně se cítila dotčená. Ještě se mě snažila přemluvit i na klasickou skříň s výsuvnými koši a tak jsem se jí zeptala, kam tam dám přepravku s bramborama, kterou dostáváme od našich 2x ročně a jak dlouho mi tam asi vydrží. A byl klid 😛 .
    Koťátka jsou úžasná. My měli u našich vždycky kočky, ale manžel je nesnáší, tak máme psa.
    Sisi: já pohlaví taky vědět nechtěla, ale manžel řekl doktorce, ať to řekne jen jemu. A vzhedem k tomu, že bych to na něm stejně hned poznala, tak jsem si to říct nechala. Je teda fakt, že ve 13. týdnu to ještě není na 100 %. Třeba to místo Jakuba bude Natálka.

    #862320
    Anonym
    Host

    ahoj Evi.R teď jsem tam vložila i nové přírůstky 🙂 , pejsánka máme taky, ale ten hlídá v práci manžela, nějak se mi nevešel do domu, je jak chodící autobus:P .
    Ta špajzka jak vidím dopadla dobře, ty brambvory by ti fakt vydržely maximálně dva měsíce a bylo by po nich, my to udělali právě tak, co se skříní, když možnost je, my teď děláme z garáže bytovou jednotku pro turisty, budeme otevírat na konci září, tak mi to snad děvčata schválíte( tedy jak to bude vypadat), původně jsme to chtěli na bydlení, ale pro turisty do Prahy ideální, se soukromím, vlastním vchodem a možností využití našich chůviček na hlídání, kldyž se jde do divadla, nebo na koncert. Snad to půjde jak má*-) .Prý abych si taky mohla konečně odpočívat, a nehonit se za zakázkami.
    Holky pište, nějak zaostáváme za těhulemi!:O

    #862321
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evčo, to bydlení pro turisty není špatnej nápad.
    A o čem bys chtěla psát? Zatím se celkem nic neděje, zase se to tady rozepíše až po screeningu. Já pořád sedím doma, ale tak 5x za den mám telefon z práce, že si s něčím neví rady. Už když jsem zjistila, že jsem těhotná a že mi hrozí neschopenka, tak jsem svoji práci vysvětlila dvoum kolegyním a napsala jim instrukce (úplně jako pro malé děti). Nějak se ale asi nechcou učit nové věci a pořád si myslí, že když zavolají, tak já okamžitě přijedu a všechno udělám. Strašně mě s tím ty slepice vytáčí.
    Včera jsme se šli večer projít se psem a manžel se mě zeptal, jestli jsem jako opravdu těhotná. Že tomu pořád nemůže uvěřit. Tak jsem se musela smát. Pak jsme si doma přeměřovali pupíky, už je to tak nějak nerozhodně …
    Přeji hezký víkend a PIŠTE!

    #862322
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky, našla jsem vedle u těhulí pěkný odkaz:
    http://www.modrykonik.sk/fotoblog/novembrovky2010/album/novembrovky-2010-sukromna-skupina/

    tak se mrkněte, je fakt zajímavé, jak máme každá jiné bříško ikdyž jsme ve stejném týdnu:-))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist