únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863191
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoky holky!
    Tak tě tady taky vítám Bivinko. S těma kurzama si nic nedělej já taky nikam nechodila. kamarádka taky ne a v pohodě odrodila.Takže by jsem to nehrotila.
    Co se týká stávkování a odchodů lékařů tak taky nesouhlasím – nám taky v práci vzali veškšré odměny, bonusy… a už dobré 3 roky jsme nedostali přidáno a co můžu dělat??? Nic Musím makat dál aby jsemměla jak zaplatit hypotéku a za čeho žít. Nesouhlasím s tím aby jim peníze brali,ale aby tímto způsobem vydírali, že chtějí přidat???? :@ . Gynekologa mam soukromníka – což jsem nevěděla. Ale ptala jsem se setřiček když byla stávka zda půjdou stávkovat a oni mi na to řekli. Proč? Vždyť v soukromém ektoru mají víc než mi tady u soukromníka a ještě si stěžujou. Akorát ohrožujou lidi, kteří chdoí normálně do práce, platí si zdravotní pojištění a proč? Protože naši pání doktoři chtějí brát hromady peněz. Chápu, že je to důležitý sektor,ale policie, hasiči… to nesjou. Bez nikoho z nich se neobejdeme. Tak ať to berou jak to je. A správně napsala (teď se omlouvám,ale nevím kdo), že je to i o hospodaření nemocnice. Teda to jsem se zase rozjela 😀 .
    No teď zase k mimčům – ten můj ďábel se mi taky pěkně v bříšku mrská – před chvilkou měl nejspíš škytavku protože mi nadskakovalo bříško v parvidelných intervalech 😀 .
    Jinak manžel mi už řekl na začátku, že k porodu nechce. Mě tonevadí stačí aby alespoň chvilku byl se mnou na hekárně na sál nemusí. Bavila jsem se o tom i s porodní asistentkou a ta říkala, že může být se mnou jen na hekárně a pak si jít malého jen podespat. Tak jsem zvědavá jak to vše dopadne.
    tak snad pro dnešek vše – myslím.
    Tak pa pa. Musím vymyslet co vařit *-)

    #863192
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Elenko taky vítám. Snad se ti tu bude líbit 😀

    #863193
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky,
    koukám že se tu pěkně rozrustame a to je dobře.tak tě tu taky vítam elen. a co to bude???
    koukam ze jste vsichni z prahy ja to s doktorama resit nemusim z ceskobudejovicky nikdo neodchazi teda nic jsem o tom neslysela.fakt jsem tu jedina z jiznich cech???:O
    Kájo studentka nejsem.bohudík nebo bohuzel ani sama nevim.a to jsem si jeste tak pred rokem rikala jak pudu na dalkovku.a nejak se mi nechce:S
    s tim kopanim je to fakt nejake divne vcera jsem byla v ty poradne prijedu doma a skoro celej den malej nekopal fakt minimalne a dneska taky nic tak ted hlidam kazdej pohyb.sice citim tlak jako ze neco dela jednou nejaka boule a fakt nic jinyho je to normalni???:O u nas je to taky tak celou dobu kope(driv) a kdyz si da manze ruku na brisko tak prestane. da ji pryc a zase zacne kopat to dela naschval:D
    jak me dr. poslala minuly tyden do nemocnice znovu na monitor tak to bylo ok a rekli ze to mohlo byt ze stresu a nebo sem zrovna prisla a zacali natacet. ja na to ze to je ono protoze jsem prisla od vlaku a to je teda streka. no a vcera ji to rikam a ona ze by bylo lepsi kdyby me nekdo vozil.no a ja na to ze manzel byl zrovna v praci (dojizdi totiz autem a mame jenom jedno)tak to neslo. a sestra na to ze mu daji razitko ze byl na gynekologii:D ted se zacla smat a pak dodala cituji: date nam propustku my mu tam dame razitko ze byl na gynekologii a aby se mu chlapy v praci nesmali ze byl u nas na vysetreni tak tam napiseme doprovod nutny:D 🙂 no kdyby tohle rekla driv. takhle to do porodu vyuzijeme jenom jednou 🙂

    #863194
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj maminky,
    předem tady mezi nás vítám obě nové 🙂 . Aspoň nás bude víc. Ty jo v praze bude ale v únoru nových dětí 🙂 , začíná to tady být skoro samá pražanda. My jsme z Úvalna, hnedka vedle Krnova na severu moravy a čekáme Valentýnku a termín máme 14.2.

    Jinak jsem tady včera napsala a neuložilo se to že?? tak jsem se pak na to vyprdla. Jinak mě stále pálí v krku a nose a dnes se mi začíná spouštět i z očí a bolet zbytek kostí, které doteď nebolely. No ale co, včera jsem vypila za den 2 velké konvice čaje. Celý den byla Valinka hodná, moc nekopala, v noci jsem nemohla pořádně spát. Když já debil si udělala obě konve černého čaje earl grey s medem a šťávou. Tak jsem ráno nad tím přemýšlela co se stalo a napadlo mě že to je asi ten hlavní důvod nekopání a nespaní.
    A zřejmě jsem si zavařila o další konflikt s tchýní :^) , dnes jsem jí napsala, že jsme se rozhodli s manželem nepouštět hned k čerstvému mimi návštěvy. A že to takhle prsotě bude návštěva a rodina ctít. Do porodnice max mojí mamku a manžela a domů do 6-ti týdnů je babičky a dědy (takže ona bude moc), ale ostatní a hlavně děti až právě po 6- týdnech. Prý co nás k tomu vede, že miminko má nejlepší imunitu právě v těch 6-týdnech atd. No tak je divné, že kdysi nebývalo tolik nemocí, děti bývali zdravější atd. Kdysi do porodnice se chodilo na mimi kouknout jen přes okýnko na 5 minut (i tatínkové) a návštěv se také tak moc nedělalo. Řekla jsem jí, že je to jen moderní doba, kdy všichni se chtějí rychle jít dívat na mimi, případně se rychle rodiče chlubit. No takže trošku oheň na střeše, ale je to naše rozhodnutí a prostě to budou ctít. Už mi totiž tchýně naznčila, že bych mohla porodit v taokvém termínu, protože tady bude na týden švagrová s malou a aby mě přišli navštívit do porodnice atd atd. no tak smůla. A protože tamtamy v rodině manži se šíří velmi bleskovou rychlsotí, budou mi jistě vyzvánět co blbnu a proč takové kroky.
    Jé Vája už zas kope, super, po včerejšku mi to i chybělo 🙂 . Tak jdu udělat konvici čaje, včera jsme koupili babičku růženku na nachlezní a chřipku, tak snad to trošku zabere. Nachystám maso na pečení a jak začne levný proud, začnem dělat oběd. Masíčko, zelí a knedlík, takže na zítra budu mít klid.
    Mějte se krásně a piště ať je co číst a na co reagovat. Jinak u nás v prodnici je u porodu prý také jen asistentka a dr jen při komplikaích a potom až na šití atd. A tady o krnovské se jednou dozvím, že se zavírá, pak že ne, tak kdo ví jak to bude. Jedno je jisté, je to prý v moravskoslezském kraji nejlepší porodnice, protože poskytuje alternativní porody a fakt za dobré prašule. I když ti nej dr. odešli už dávno, tak asi stále se porodní drží. 😀 , hm dobré prašule, hlanvě že chci rodit normálně. Ale je to krásná porodnice, vč. pokojů, celé opravené

    #863195
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tedy maminky, to vypadá, že to naše miminko je extrémně kopavé, když to čtu od Vás, jak Vás moc nekopají. Tu sedím a miminko mě kope jako o závod.. docela už mě to bolí, stále hladím bříško a on kope a kope.. asi máme fotbalistu.. nejhorší je kopanec do žeber.. No možná už má hlad, asi bych si měla udělat oběd :))

    #863196
    e Elen-ka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    vypadá to, že chřipky či virozy opravdu začínají řádit. Manžel mi včera večer řekl, že má knedlík v krku a ráno nevypadal moc dobře. Tak uvidím večer, zatím dnes šel do práce.
    Jinak Peťo, já na tom se spaním byla obdobně. Včera odpoledne jsem si byla sednout s kolegyní a dala si blbec kafe. Celou noc jsem moc nespala a malá (čekáme nejspíše holčičku) také moc nekopala. Tak jsem přemýšlela, zda to bude tím kafem či se něco děje.
    S návštěvami zatím nevím, jak to provedeme, ale své rodiče mám asi 200 km daleko a manželovi rodiče jsou asi 300 km daleko. Tak uvidím, jak moc všichni budou aktivní a jak se budeme cítít 🙂

    #863197
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Elenko,
    chtěla bych být co se týká návštěv a vzdálenosti rodiny ve tvé kůži, závidím. Mojí mamku berem oba jako svojí. dokonce i manža jí bere víc než tu svou. Ona tchýně prostě není. Ale na druhou stránku tam se to jinak nazvat nedá a co se týká rodiny. OK , beru, ale hned návštěvy do porodnice či z porodnice ne ne.
    A co se týká kopání, tak to byla hodná jen včera a v noci, jinak je to vetřelec 😀

    #863198
    e Elen-ka
    Registrovaný uživatel

    Peťo,
    já to s kopáním mám taky podobně. Hodná byla pouze v noci, jinak kope a kope. Nejvíce, když chci jít spát. Dokonce mám někdy pocit, že sebou musí malá mrskat celá, protože já pak mám břicho jak mořské vlnobití:D
    Do porodnice taky nechci návštěvy, jen manžel, pokud bude zdravý.

    #863199
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    zkousela jsem sem dat obrazek a nejde to to bych ho musela dat nedriv nekam na net

    #863200
    Anonym
    Host

    Tak to musím taky nyní přemýšlet nad těma návštěvama.. Snad se nám tam nenahrnou všichni.. no uvidíme,jak to bude. Jediné, co jsem ráda, že jsem se domluvila se svou mamkou, aby mi ten první týden po porodu doma pomohla.
    Budu nejspíše víc vyjukaná než miminko.. navíc my máme doma kocourka.. tak jsem na to zvědavá, jak on přijme miminko.. snad ho bude brát dobře a nebude dělat nějaké problémy..

    #863201
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    my se ted s malou probudily:D po noci plné kopanců – teda fakt na dnešek mi rozkopala celé břicho – bůh ví jestli mám vnitřnosti, kde mají být a ledviny mám jak prochlastané celý týden:D
    dneska jsem teda zůstala doma a odpočívám, tohle jsem zažila poprvé a je to fakt hnus.břicho bolí i na na dotek.jinak malá, když si tatka dá ruce na bříško tak taky přestane kopat jako naschvál:P teda představa, že mě takhle bude kopat aždo půlky února – no nevím, nevím.
    Elen-ko vítej mezi náma.
    jinak co se týká návštěv v nemocnici – souhlas ale úplný s Petrou H., přesně přijede manža + moje mamina, maminka manži už bohužel není a tatka je invalidní,pak jedna kamarádka z práce a zbytek po šesti nedělích(respektive po naočkování)jak už jsme tady psaly, pokud kojíš je mimi odolné ale jediné na co není je rýma!!!!a tu ted v období chřipek může chytit hned.
    a ted z jiného soudku, kdo chcete udělejte si test:-)) jedná se o test 3.třídy
    http://zpravy.idnes.cz/diktat.asp?iddiktat=109

    #863202
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    holky mozna jsem se uz ptala ale prisel nekomu uz papir od socialky ohledne materské???
    to mě manža překvapil jakmile jsem rekla ze jsem tehotna tak hned rek ze bude u porodu ja o tom ani nezacla premyslet a udelal mi hroznou radost.rada ho tam budu mit.ale doufam ze nebude marod kdyz kazdej den beha:D
    premysleli jste uz jestli nechate pokřtít ty naše mimča.my ano, sice nejsme verici, ale co kdyby se chtel ženit v kostele nebo ta jeho (princezna) tak aby si to nemusel zarizovat. no horsi to bude pro nas nekde jsem cetla za se nas farar pta zda verime, a proc ho chceme nechat pokrtit tak az se pujde na vec tak se nejak musim pripravit aby me nezaskocil.:O

    #863203
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    monika: já teprve nyní to dávala do firmy, tedy papír ohledně mateřské, takže nevím, jak to pak funguje.. oni to asi pošlou na sociálku a ti mi pak budou posílat peníze.. nejsem si v tom taky jistá, jak to chodí.. To je takových věcí, co člověk musí zařídit. Například my musíme jít na matriku kvůli jménu, nejsme zatím s přítelem svoji, takže by naše mimi mělo příjmení po mně, ale přítel chce, aby se jmenovalo po něm.. Jako kdyby moje příjmení bylo blbé 🙂 Jinak holky, kolik máte připravených oblečků pro miminko ? Hodně? My prý máme málo 🙁 Přitom mi to tak nepřijde, navíc bych další pořizovala, až se mimčo narodí.. zatím mi doktorka říkala,že prý mimčo bude větší.. takže nemá cenu nyní mít plno malých oblečků do kterých třebas to mimčo pak ani neobleču..

    #863204
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Tak po odmlce jsem tu zase..vítám nové těhulky ..a hned vám řeknu jak jsem vyděšená..Lola kope jak o život takže je v pořádku..No a já minulej tejden byla poprvé v poradně v podolí tam mi vzali vzorek na kulitvaci na GBS .což je strptokok a včera mi řekli že je bohužel nález pozitivní a že musím přijet do porodnice včas to znamená hned jak mi odteče plodovka nebo při kontrakcích 5 minut,,aby mi stihli před porodem dát antibiotika do žíly ..aby se mi malá nenakazila až bude procházet porodní cestou..no holky ve mě by se krve nedořezal..a ta kráva sestřička mi řekla že když přijedu pozdě ,tak by taky malá mohla zemřít..což je samo nesmysl ale to jsem si přečetla až doma že ten streptokok zpusobuje záněty..ale ne smrt..holky já brečela ani jsem nemohla řídit jak mě bylo špatně… volala jsem chlapovi ten hned uklidni se a co říkal doktor..a já no vlastně nevím..ta sestra v sesterně mě tak rozhodila že jsem pak nevnímala dokotra..takže jsemse venku vydejchala a šla jsem zpátky za dokotrem který mi všechno vysvětlil..Holčičky tohle nepřeju nikomu ten pocit bezmoci..tu sestru už radši nechi potkat nebo jí rozbiju hubu kravce…:@

    Holky s tím černým čajem opatrě ..obsahuje tejn laicky řečeno což je v podstatě jako kofein..A MOC HO NEDOPORUČUJOU v těhu ..tak bych to viděla na šálek a né na konvice..!!!!!
    No tak jsem si postěžovala a jdu odpočívat…tak opatrujte se a papapa

    #863205
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    mě ty testy vyšly negativní, ale že se dává kapačka před porodem v případě pozitivního vím. Je to snad jen na 5 minut a musí se to podat. No ale kdysi se jistě takové hodnoty nehlídaly a jsme tady ne????? Takže žádné stresy, i když tohle nikomu nepřidá a ty až potkáš tu sestru dámu,, tak jí dej rovnou ránu. takhle před porodem stresovat. Osobně si myslím, že žádná z nás nebude mít porod rychlovku aby se případně nestihla dát kapačka. Určitě to nějakou hodinu předem potrvá. A je super, že máš chlapa, který tě podrží a v tu chvíli tě navede na myšlenky co dr. atd.

    A ten čaj jsem fakt zapískala, ale vůbec v tu chvíli jsem si tohle neuvědomila. Všude říkám, jen ne zelený čaj (který snad v těhu škodí jsem kdesi vyčetla).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist