únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863221
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Moni, jinak ta malba je naprosto super. Na tohle bych byla antitalent, ne jen já z naší rodiny:D . My jsme vážně takový umělci všichni 😀 . Ve 4. třídě jsme měli nakreslit hodinu tělocviku. Jé jak na to vzpomenu tak se musím fakt chlamat. Nakreslit hýbajícího se člověka aspon trošku byl fakt zázrak a je asi do dneška . To byly normálně 2 rovné čáry vedle sebe a znamenaly ruce, žádné ohyby nic. Takže před tím vaším dílem, fakt klobouk dolů, moc pěkné.

    #863222
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Normálně asi se stal zázrak … dnes v noci jsem byla na záchodě jen jednou!!!
    Jinak jak se někdo ptal na ty křtiny, tak my malýho pokřtít necháme. Já jsem věřící a manžel se nachal křtít v dospělosti. Ne že by se stal náhle věřícím, ale měl nějakou dohodu s nevlastním otcem. No a právě po té zkušenosti se křtem v dospělosti jsme se rozhodli, že malýho necháme pokřtít hned. Pak ať se rozhodne sám, jestli bude chodit do kostela nebo se na to vykašle.
    Já jsem v minulé práci taky pila tak 4 kávy denně. Ale pak jsme se se šéfem nějak domluvili, že to musíme zkusit omezit a místo kafe raděj pít čaj. Kafe jsme si dali vždycky ráno a pak většinou odpoledne na poradách. Po otěhotnění jsme začla pít ráno bezkofeinovou no a teď si vařím takovou tu obilnou kávu. Jako náhražka dobrý, ale na kvalitní kávu to nemá.
    Moni, moc hezkej obrázek. Klobouk dolů. My máme jen pověšené obrázky krtečka.
    Co se týče mateřské, tak jsem dostala papír od doktora, který jsem vyplnila a odevzdala zaměstnavateli. Vzhledem k tomu, že naše paní účetní ví občas míň než já, tak jsem si volala na OSSZ a tam mi řekli, že pokud budu mít papíry v pořádku, tak mi nejpozději do 30ti dnů pošlou první peníze. Pak to prý budou posílat automaticky po dobu 28 týdnů. Doufám, že jsem to teda dobře pochopila 😛
    Ale to řazení příspěvků mě tady teda s prominutím se.e …

    #863223
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak, já mám super přípravu na mimčo páč muj čudlík .(tak říkám štěněti ač se jmenuje rahunek) v noci cestuje sem tam na verandu a domu a tak takže si myslím že mimčo a noční kojení či pláč mi vadit fakt nebudou:) jinak se mi spí pořád dobře ,Lolinka je hodné miminko teda v noci , přes den do mě kope jak do míče 😀 Jinak jsem včera mluvila s kamarádkou ,která taky měla toho streptokoka a říkala že fakt jen kapajda a nic to není , tak už jsem v klidu ale vyděšená jsem byla fakt moc..!!!!!Jinak o křitinách u nás nepřemýšlíme ..já nejsem věřící a křtěnej nejsme ani jeden.taky se přidávám kdo jste na FB a nejsme v kontaktu tak jsem tam Jako Darina Benešová ,fotka modrý šátek v blond vlasech :D.S kafíčkem jsem to měla obdobně jako většina z vás mám moc ráda kafe ale ted jsem přesedlala na meltu a vitakávu ale čas od času si jedno kafčo dám..prý pokud nelítá tlak tak jedno denně neškodí..No docela vám závidmí ty pokojíčky pro prcky .to já nemám teprva na jaře se bude dělat podkorví tak potom bude mít Lolinka svuj pokojík ze stávající ložnice…jé čudlínek se dožaduje procházky,, tak se zatím loučím..To je jediné co mě donutí jít na prochajdu jinak bych se jen válela 😀

    #863224
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahooj,
    jé to byla super noc, kdyby mě nevzbudil po telefoně klient, tak asi ještě spím. Na záchodě za noc také jen 3x a to jsem šla spát už v 11. Vážně jsem spala jak zabitá, Valinka mě párkrát v noci dala i pěknou ránu, asi zkouška jestli vnímám. Tak jsem se jen otočila na druhý bok, vypodložila bříško a pokračovala ve spaní bez kopanců.
    Těším se na dnešní příspěvky 🙂 , pojďte tedy do toho a všem přejem krásný den i když u nás je mlha

    #863225
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Dari,
    nezáviď 🙂 , na pokojíček je stále čas. My ho chtěli dělat prvně jako hostovský pokoj, než se mimi podaří. Takže nábytek a vše bylo nakoupeno, stavební práce se dělali od soboty do úterý a já v úterý zjistila, že mám 2 proužky. No tak jsme malovali rovnou na růžovo-modro. A jak ten náš vypadá, víš. Žádný pokojíček pro miminko, ale pro normální větší dítě, pomali ne-li studenta. Ale když už jsme vše kupovali, tak na rok dávat dětský nábytek se nám nechtělo. Takže buď bude pokojíček zatím prázdný, protože Valinku budeme mít v ložnici. A jestli bude zlobivá a nebude v noci spinkat, tak se přesídlíme i s postýlkou právě do pokojíčku. Nerada bych byla bez taťky a vzala si díky jeho nevyspání na svědomí risk a to jeho život. Je silnoproudý elektrikář a dělá denně pod napětím, napojuje mezi sloupy ty dráty a vyměňuje přípojiky atd. Normálně včera přišel domů a uplně vystresovaný, že ho ženská sprdla jak malého kluka. Zvonili na ní, nikdo neotvíral, tak mu šéf řekl, at přeskočí plot a do hodin do baráku už se tak dostaneš. No jenže ženská neotevřela po zazvonění, ale až uslyšela jak se někdo šťárá v hodinách, tak vyběhla, že co si dovolují atd. Ona měla po noční a že jí dopředu nedal nikdo vědět, že na ně zavolá policajty a bude se to řešit atd. No ale když je havárka na vedlejším baráku, tak se to musí spravit že? Fakt někdy bezohlednost lidí je šílená, navíc když díky vedlejšímu baráku, získala rozvody a připojení i ona. A měla to zkontrolované a vše dotažené. Ono elektřina není žádná prdel. Minulý týden vyhořel barák (kuchyň) o uličku dál, chytlo to sice od kamen, ale vyzkratovala se celá elektřina v baráku. Tak jsem se hned ptala jestli my to máme taky vedené ve starých drátech atd. Tak mám být v klidu.

    #863226
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Monika – pěkný méda:-))
    my zatím pokojíček nemáme stěhovat se budeme až tak někdy květen červen, takže pak teprve něco dovybavíme, ted bude mít malá půl roku postýlku u nás v ložnici.
    Petra hej- jj já taky manžu nechám občas vyspat vedle v pokoji,hlavně si chlapi sami řeknou, kdy už si potřebují oddychnout.
    jinak já dostala žádost o mateřskou u dr, ten jsem vyplnila a odnesla do práce, tam ho odnesli na sssz a oni mi budou prachy posílat rovnou na účet – nic jiného myslím ani neposílají(něco jako dpois či tak)prostě rovnou prachy. ale vůbec netuším, jak je to se studentkama či osvč.to by ysee možná chtělo přeptat na přísklušném úřadě dle bydliště.
    od včera mám pěkně nateklé kotníky -doted jsem neměla nic, tak snad to bude dobré na kontrolu jdeme až v út.
    zatím pěkný dn a pište pište

    #863227
    Anonym
    Host

    ahojky maminky 🙂 tak koukám, že jste krásně vyspané. Za to já jsem půl noci nespala a nějak jsem se potila..asi ze stresu 🙁 Prý mám málo oblečků pro miminko atd.. a tak jsem furt o tom v noci přemýšlela a nemohla z toho spát.. Přitom si myslím, že mám docela dost připraveno a zbytek až se mimí narodí.. Prý bude větší.. tak nechci nyní mít hafo malých věcí a pak se mi do ničeho neobleče.. Docela jsem spaní záviděla příteli, ten lehne a spí.. já se tam převaluji a nemohu najít žádnou vhodnou polohu..
    Moni: hezký obrázek:) My zatím pokojíček nepřipravujeme, mimi bude s námi v ložnici a až pak budeme ho předělávat.. vše postupně..

    #863228
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Bivinko,
    koukni na doporučené seznamy a kusy čeho je co třeba. Určitě je třeba se řídit i ročním obdobím. My máme hader zas jak pro trojčata. Ale vše jsem kupovala od maminek na bazaru a bylo to ve velkých balikách. Tedy vzala jsem 2 velké balíky, celkem za 2800 a je to do velikosti až 74. Máme plnou skříň a komodu. Vím, že toho ani nevyužijem. Ale určitě nemáš doma jen tři bodýčka a tři overálky ne? jistě toho máš víc. A když vážně pochybí tak budete muset zautíkat koupit, nebo se také rovnou kouknout na nějaký set na bazaru. Měla jsem vždy štěstí, neponičené, značkové a fakt krásné oblečení, fusak, prostě vše. Peníze abychom koupili nové máme, ale právě, že na těch pár dní či týdnů postačí i bazarové, na pohled nenošené.

    #863229
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Petra: to,víš, že toho mám víc, pak ještě jsem dostala i od ségry věci, zatím jsem nachystala ty pro mimi a ty větší si nechávám na později,ale asi to radši vše připravím nyní..
    Dneska je tak krásně,že mám takovou dobrou náladu, nejspíše to cítí i mimi, že se mi tam tak hezky otáčí 🙂 nebo co tam dělá.. Docela bych chtěla vidět to miminko, co tam v tom bříšku provádí, škoda,že nelze si bříško prokouknout očima.. na ULT je vidět už jen buĎ hlavička, nebo tělíčko atd.. podle toho, jak to doktorka najde ..

    #863230
    Anonym
    Host

    Bivinko, já mám hadříků taky spoustu a vím, že to rozhodně všechno neužijeme. Mám to hlavně od ségry a od švagrové. Na netu jsem našla základní seznam výbavy pro mimčo: http://www.bejbyboom.cz/vybava-pro-miminko.htm Tak se na to jukni. Myslím, že když budeš mít cca 8-10 bodyček, dupaček, nějaký kabátek, pár overálků a samozřejmě nějaké to zimní (svetříky, kombinéze nebo já mám bundu a oteplovajdy, rukavičky, čepičky, ponožky, capáčky,…), tak to bude stačit.
    Já malýho viděla na ultrazvuku před týdnem. Doktorka mi ho napřed ukázat nechtěla, že tam stejně nic moc neuvidím, ale když začal jako mávat, tak mi ten monitor hned natočila, ať se pokochám.
    Jinak my máme pokojík jako místnost s obrázkama, převalovákem a komodama na oblečení. Pak tam mám ještě 2 skříně s povlečením, ubrusama a tak. Takže jako klasický dětský pokoj to fakt není, ten budeme dělat až se přestěhujeme.
    Kosto, z otoků si nic nedělej. Já mám prsty na nohách, pak „ohnutá špalek“ a až koleno. Obuju už jen jedny boty, takže když jdu se psem ven, tak je to peklo.
    Darčo, s tím pejskem to moc dobře znám. Ten náš bude mít 2 roky, takže to mám ještě v živé paměti 🙂 . Taky jsem v noci skoro nespala a pořád poslouchala co dělá, jestli nechce jít ven, jestli nechce něco ničit a tak. Po cca 1/4 roce už to naštěstí bylo lepší. Ale taky jsem všem říkala, že to beru jako přípravu na mimčo.

    #863231
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Děcko: děkuji za stránku, tak jsem na to mrkla a myslím, že toho mám taky až až :)) Tak jsem ráda.. 😀
    Já jdu v pondělí do porodnice, tak doufám, že mi tam miminko ukážou na ult.. ne že mě tam jen vyšetří a tradá domů. Mě to vždy potěší, když ho mohu vidět 🙂 sice jen černobíle, ale i tak je to krásný zážitek..
    Koukám, že máte pejsky.. my máme kocourka.. ještě je kotě, ale už tak dva měsíce.. a už bude dospělý, ale co já si s ním užila.. furt jsem na něj řvala, aby nelez sem tam.. Už se docela uklidnil:) Dokonce mě překvapil, že nám neleze do sestavené postýlky.. jinak vleze kam se mu chce. Tak si myslím, že snad pak to miminko vezme normálně a nebude dělat neplechu.

    #863232
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Teda vy píšete jak o život.Ale to je super. Tak yjsem byla z toho hotová že to přeházeli – nějako jsem se v tom ztrácela – no pak jsem teda zjistila, že to otočili – teda nevím proč.
    No a teď k tomu co právě řešíme – pití kávy – já jsem pila tak 3-4- kávy denně jak kdy – spíš to byli ty automatové v práci a doma jsem si dala tak ty 2-3 normální. Jinak když mám chuť na kávu tak si jí dám. Někdy sikupuju bez kofeinu páč mi manžel nadává, že piju kofeinovou :$ – ta je docela dobrá a necítím v nich nějaký rozdíl,ale je zase o dost drahší. Ale co mam nízký tlak tak si myslím, že ta 1 káva denně neušodí. Černej čaj piju taky – asi už jsem na něm závislá. Po ovocným mi pálí žáha a černej mi zkrátka chutná a malej neprotestuje.
    Co se týká papíru z na mateřskou tak jsem taky dostala papíru u gynekologa ten jsem vyplnila a odevzdala v práci na osobním a co se bude dít dál taky netuším tak doufám, že dostanu normálně korunky na účet 🙁 .
    Darenie – mě brali stěry na streptokoka v ůterý tak jsem taky zvědavá jak dopadnu,ale je to teda pěkná slepice ta sestra když tě takhle vyděsí – měla ti vše raději pořádn vysvětlit než tě takhle děsit.
    Dále co se týká křtění – mi malého nenecháme křtít – jednak pro to, že nejsme ani jeden věřící a ani nejsme pokřtěný a za druhé mě to nějako nebere – nevidím důvod proč by jsem to měla dělat.le je to samo každého věc.
    Včera jsem vymyslela tak akorát gulášek k obědu tak tak něco málo zbylo a i trošku polévky tak dnes vařit nemusím. Ale co zase zítra :O . Vařit mi nevadí dokonce mě to i baví,ale to vymýšlění je šílené.
    jo včera mi už zabalili postýlku tak třeba už přijde dneska – jéééé já by jsem chtěla 🙂 . Jak přijde tak mi spadne kámen ze srdce – budu mít konečně vše. Vše si do pokojíčku nachystáma a načančám a budu se už jen těšit až malej přijde na svět.
    Tak ju holky zase končím – bubu sem muset chodit alespoń 2x denně jinak pak nad příspěvkama strávim třeba i půl hodiny než to vše přelouskám a musím si psát pounámky,aby jsem na nic nezapoměla odespat 😛 . Tak pa pa

    #863233
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    teda holky jedno dopoledne se nedostau na net a tady je toho mraky:D
    s tim obrazkem nám hodně pomáhala moje mamka stínovala a byla vlastne takovy kápo.děkujem za pochvalu:) to já budu už v pokojičku přebalovat na komode jinak tam nic není pak tam přijde postýlka a pak mu koupime pokojiček.mě se strašne třeba líbí ty postele ve tvaru auta to je fakt hezky.
    to já jsem zase ulítlá na čaj a to černý a žádny jiny ale že bych ho pila na konvice se nadá řict někdy si dám i 3v1kafe kdyz mám na něj chuť ale fakt žádný prehánění.
    jo pejsi o těch mi vyprávějte.my máme taky jednoho. už od mala jsem ho naučila že nesmi do ložnice koupelny ani do pokojičku tak se vždycky zastavi na prážku a kouká co dělam a čeká až zas prijdu ale dovnitř si netroufne v tom on je:) zlato

    #863234
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    musím říci, že jsem také nejistá, zda jsem vše provedla s papírem na mateřskou dobře. Dostala jsem ho od dr. a donesla zaměstnavateli. Perla byla, že se mě asistentka (i šéfová) ptala, co s tím mají dělat. Jsme malá firma a účetní a personální máme externí a tudíž s nimi komunikujeme přes naši asistentku. Tak doufám, že to bude vše v poho.
    Co se týče oblečků, tak jsem skoro vše také pořizovala přes bazárek, něco jsem dostala od příbuzných a snad pouze na dvě či tři věci jsem neodolala a koupila. V malých velikostech toho mám také opravdu málo. Přinejhorším pošlu manžela něco pořídit a dočasně budu používat větší.
    Dnes jsem byla poprvé v poradně v porodnici. Naštěstí je vše OK, což jsem ráda, protože jsem ráda, že se vůbec pohybuji.
    Co se týče křtění, my určitě křtít nebudem, manžel je nevěřící a nepřeje si to, já jsem sice křtěná a věřící, ale k žádné církvi se moc neřadím. V křtění v raném věku, pokud alespoň jeden z rodičů nepraktikuje víru (nechodí do kostela), vidím jednu nevýhodu. Pokud se dítě v dospělosti rozhodne k nějaké jiné víře, musí nejdříve vystoupit ze stávající a pak může přijmout novou (alespoň jsem to tak slyšela).

    #863235
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    koukám, jak pěkně diskutujete.
    Bivinko, oblečky neřeš, když jich je míň, tak se budou častěji prát. Já mám nejmenší velikosti taky jen pár, aby to stačilo cca na 4-5 dnů. A není problém doma dítku oblíct něco většího a ohrnout rukáv, ne?
    Moni, obrázek je fakt super! My taky zatím pokojík nemáme, ale těším se, až ho budem příští rok zařizovat. Akorát se děsím toho, jak ten malý nábyteček bude vypadat v pokoji se 4m stropy.
    Mám tu dneska návštěvu, tak jsem se hecla a uvařila – brambory s kuřecím masem zapečené ve šlehačce. Mňam. Ale už se těším, až mi zas jednou uvaří manžel. On zvládá takové specialitky… Jo, a taky mně trošku děsí to, co všechno bychom neměly jíst, když kojíme, aby děti netrpěly na prdíky. Říkali vám to na kurzech? To je kratší seznam toho, co se může, než naopak.
    Ju, udělala jsem malou galérku z průběhu těhotenství, tak sem dám odkaz, kdo se chcete kouknout. Snad to bude fungovat. Ale nejaktuálnější fotky ještě nemám…

    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f760-Kaja.aspx

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/tt7f014.aspx

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist