únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,006. až 1,020. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863236
    e Elen-ka
    Registrovaný uživatel

    Moni, obrázek taky musím pochválit. Dětský pokojík taky zatím neřešíme, polovinu věcí máme v současném bytě a druhou polovinu věcí máme již v novém bytě. Z nábytku jsme pořídili pouze postýlku a přebalovací pultík, skříňky vezmeme ze starého bytu a pak se uvidí. Myslím, že více budeme zařizovat až bude mimi větší.
    Jinak ještě k debatě o kafi. Celé těhotenství i před těhu mám nízký tlak, tak čas od času jsem si jedno kafe, ať automatový nebo normální, dala. Alespoň se mi nemotala hlava či jsem neměla mžitky před očima. Normální tlak mi dr. vždy naměřila pouze v případě, když jsem přišla nějak vystresovaná či jinak rozhozená. Jinak piji standardně obilné kafe. Musím říci, že i mezi těmito kávami je veliký rozdíl a občas si koupím i takovou, která mi nechutná.

    #863237
    Anonym
    Host

    Elen-ko, já si myslím, že pokud jsi ten papír ohledně mateřské vyplnila a podepsala a asistentka to předá účetní (teď si nějak nevybavuju, jestli tam má zaměstnavatel něco vyplnit), která to předá na příslušnou OSSZ, tak by Ti měli nejpozději do 30ti dnů poslat penízky. Naše paní účetní mi řekla, že netuší jaké datum tam má napsat kdy jsem naposledy pracovala, protože jsem měla dovolenou, pak hned neschopenku a po neschopence mateřskou. Prý ať si s tím zajdu na OSSZ sama a zjistím si to. Tak jsem jí řekla, že jestli si to nemůže najít v zákoně, nebo proč tam nemůže zavolat ona. Tak se urazila, a že ona to teda nepotřebuje vědět, ale to zjistí. Fakt účetní na baterky a to mi i odmítá dělat vyúčtování daně, musím si sama podávat daňové přiznání (protože jsem část roku byla zaměstnaná jinde a ona prý neví jak se v takovým případě dělá). Jé, to jsem si zase podtěžovala 😛 .
    Byla jsem teď venčit hafana a potkala jsem paní s fr. buldočkem, tak jsme se dali do řeči a já zjistila, že bydlí o 2 bytovky dál, čekají mimčo (vůbec to nebylo v té zimní bundě na ní vidět) a termín že mají 3.3. Jsem byla úplně v šoku, že jsem si jí nevšimla dřív.
    Elen-ko, a jakou tu obilnou kávu kupuješ? Já jsem zatím měla jen Inku a Caro. Je pravda, že to chutná trochu jinak klasické káva, ale jako náhražka pro ten pocit je to dobrý.

    #863238
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky 🙂
    Kájo: moc hezké fotky 🙂 sluší ti to na nich,koukám, že máte taky kočínku či kocourka:)
    Ohledně té kávy to u mě bylo nejdříve tak, že na začátku těhotenství mi vůbec nechutnala a ani mléko, dělalo se mi z toho zle.. Nyní si občas dám rozpustnou s mlékem nebo latté.. to mi moc chutná. Snad to mémo miminku nevadí..
    Nyní jsem vyčetla, že v 36.tt se prý miminko už usmívá nebo mračí nebo dělá různé jiné grimasy..:D to mi přijde legrační.
    Byli jsme s přítelem nakupovat a on neodolal a vybíral dudlíky a flaštičky.. je to hezké vidět takhle přítele u tohoto. Vypadal u toho šťastně:) Snad mimčo bude dudat 😀

    #863239
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    Jééé Kájo ty máš termín už za 5 dní???:) to se asi moc tesis až budes mit mimčo u sebe.a jak se citis máš nějaké poslicky???a co vnitrni pocit kdy to prijde nebo si myslis ze budes prenaset???
    Doufám že se nám nějak ozves že už je to tady nebo máš po aby ses nám pochlubila.
    a to myslim na vsechny holky snad se ozvete 🙂 a co vy a poslicci ja zatim nic a to jsem ve 38týdnu

    #863240
    e Elen-ka
    Registrovaný uživatel

    Děcko, momentálně mám „Babičinu arabiku“. Caro jsem si dříve taky kupovala, to do toho dávali ještě i fíky. Pak přestali a mě ta káva již tolik nechutnala. Občas mi ji někdo udělá a není až tak hrozná. Jednou jsem ochutnala i inku a ta mi vůbec nechutnala.
    Kaji, fotky jsou úžasné. Vypadáš na nich skvěle.
    Co se týče poslíčků, tak já vůbec nevím. Poslední dobou mám v podbřišku pocit jako by přicházela menstruace, ale to si myslím, že poslíčci nejsou. A to jsem v 37 týdnu.

    #863241
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo, fakt ti to sekne 🙂 .
    Dnes došel mejlík s 38. týdnem, ale to je na termín dle PM, a to 17.2. Na UTZ máme 14., taky žádné poslíčky nemám (aspoň si myslím). Dneska mě Valentýnka nechtěla nechat chvíli v klidu. Běda jak bych se trošku zohla při sezení nebo si špatně lehla. Si nějak moc dovoluje to malé zlatíčko, mě ani nenechat si trošku ulevit.
    Tak už jsem dneska v pyžamu a gauč stále v pohotovostním stavu, vezmu si jen peřinu a budu koukat na zeleného zlobra.
    Pěkný večer vám i miminkám

    #863242
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak jsem tu pro jistotu dnes podruhé,aby mi něco neuteklo :-).
    Já jsem dnes ve 37. týdnu a údajně jsem měla kontrakce v tom 35. – 36. týdnu jak jsem byla v nemoscnici – mno upřímně nějak o tom ani nevím. Ale měla jsem tak bolavé břicho a záda, že jsem to asi ani necítila. Ale teď by jsem řekla, že je to v pohodě. Modlim se ať tam vydrží ten příští týden – to v porodnici malujou a mě se nikam jinam nechce. Tak musí malej vydržet.
    jinak mě se obrázek taky moc moc líbí něco podobného jsem si představovala,ale pak jsem se nakonec rozhodla pokojíček vymalovat a dát na zdi takové ty plastiské obrázky nebo zkrátka něco s dětským motivem. V pondělí snad už bude postýlka tak se musím naučit taky jak sem dávat ty fotky a zkusit to taky, nafotit a dát je sem.

    #863243
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Zkoušela jsem také dát nějaké foto a hned jsem doma dělala malinkaté peklo. Zjistila jsem, že buď mám foto v pyžamu, spodním prádle atd. ale skoro žádné v civilu. Takže v neděli vyrážím směr Ostrava a kouknout do Ikei, tak se nechám aktuálně blejsknout.

    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/u22025-petra.hejskova.aspx

    #863244
    Anonym
    Host

    Díky holky:) . Kočičák je mých rodičů a klidně by se mohl jmenovat Garfield, protože stejně jako on sežere naprosto všechno, bříško tahá skoro po zemi a je hrozně líný. Váží 6,5 kila, takže naše miminka jsou proti němu drobci. Mamka ho hrozně rozmazluje – už 12 let, místo vnoučat:) .
    Peti, vidíš, nakonec jsi našla spoustu foteček. Jsou super, já trochu lituju, že jsem se nenechala vyfotit od někoho, kdo to umí.
    Jinak poslíčky mám s přestávkami skoro týden. Ale intervaly jsou dost nepravidelné a i bolestivost různá. Bolí to jako hodně silné měsíčky a vystřeluje až do páteře. Jsem trochu nervózní, protože čekám, kdy se to víc rozjede. Ale dnes už asi ne, po vaně je mi zas líp:) .
    Jinak s tou kávou – já si dám tak jednou denně, s mlíkem. Držím se pravidla, že v malých dávkách nic neškodí. Takže to u mě platí i pro 2dcl vína, malé pivo, hrnek černého čaje, hrnek zel. čaje, plísňové síry atp. atp. Samozřejmě ne vše zaráz:P . Třeba bez coca coly bych nepřežila první trimestr. Bylo to téměř jediné, co jsem mohla vypít a nevrátit zpět do záchodu. A když jsem se doktora na to ptala, tak říkal, že vše, co mi udělá líp je lepší než ty jejich medikamenty.
    Johanka dneš v bříšku zas řádí, to budu celou noc běhat na WC. Včera „jen“ 6x. Tak dobrou noc, nebo spíš dobré ráno:) .

    #863245
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko těhulky, tak koukám,že všechny už budete rodit miminka a my máme ještě měsíc.. to pak už nebudu mít s kým diskutovat:|
    Chtěla bych se vás zeptat, jaké budete používat pleny, látkové nebo jednorázové ? Já tedy dávám přednost těm na jedno použití, moc se mi nechce každý den trávit u pračky a pak už žehlícího prkna.. možná to třeba kombinovat.. ale nějak si to nedovedu představit.. no uvidíme.. 😀 Miminko by možná hned po narození měl chodit na nočník a bylo by to 😀

    #863246
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    neboj Bivinko, no já myslím, že na tomto fóru vydržím hodně dlouho. Jinak já mám papírové pleny akorát do porodnice (a možná na ven), jinak budu používat látkovky. Ono už to není systém jak za našeho mládí. Nic se nežehlí, rychle schnou a mají tvar kalhotek, takže zacházení s nima není o nic těžší než s papírovkama. Volila jsem tuhle variantu ze dvou důvodů: a) peníze – vyjde to asi na poloviční cenu a můžu je použít i u druhého dítěte: b) nechci plnit popelnici nerecyklovatelným materiálem. My jsme s manželem trochu ekologičtí blázni:D 😀 😀 . A žehlení taky nesnáším.

    #863247
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Bivinko,
    i když máme nakoupených spoustu pampersek (ta krabicová akce), tak nakonec jsme koupili i látkové pleny Pop In. Nevím kolik času se normálně tráví u pračky, ale já tam hodím prádlo a jdu dělat jiné věci. A ty nové látkové pleny se nežehlí !!!!! a perou max do 60 st, takže žádné vyvářky, složité skládání atd. Je pravda, že pořizovací cena je trošku větší, ale je to jednorázová částka a pak už nemusíš kupovat žádné papírovky. My tedy koupili tu sadu 10 ks vč. svrchních kalhotek za 4300, pro plné používání jen látkových je doporučený počet 20 ks. Ta sada stojí nějak 9 000. My na to půjdem ale fikaně, máme 10 kompletů a do toho max dokoupím už jen vkládací vložkové plenky, které stojí 250,-/ks, a je 1800 doma a přitom budem mít doporučené množství na plné používání. Každopádně to dětští lékaří vidí moc rádi, aspoň co mám známé, tak všude je za látkové jen chválí, nejsou mimča opruzené atd. A přitom pleny sají stejně dobře jak papírovky 🙂 .

    Kájo, my nebyli u profíka se fotit, ale u kamarádky co je na MD a začala se focením více zajímat. Chtěla 600,- a to jsme u ní byli hodinu a půl, udělala něco kolem 400 fotek a poslala nám asi 100. Jsem za to hrozně moc ráda, skočte s manželem do auta a dojeďte do Krnova ještě na rychlo se vyfotit 🙂 , zas taková dálka z Olmíku to není. (a třeba by hanka měla čas) A jsem také ráda, že jsme zvolili ten termín před vánocemi, i když jak ležím nejde poznat těhu bříško, ale asi týden na to mě rozbolely kříže, začaly natíkat nohy a ruce a přeci jenom občas ta poloha nebyla moc pohodlná. Malé peklíčko jsem nedělala, že nemám žádné foto, ale většinou to je jednorázovka a nejsou žádné týdenní odstupy, navíc když teď bříško roste den co den. Ovšem připadám si už jak malý velký tank 😀 .
    A k domácím mazlíčkům, náš Tom vážil před rokem 8,5 kg, ne že bychom ho doma vážili, ale on nám trouba sežral šicí jehlu a jeli jsme s ním na operaci a tam nám dr řekl že je trošku vypasený. Mimochodem jednu jedinou šicí jehlu co jsme měli v domácnosti. Všichni se divili že jsme ho nenechali utratit atd. No ale to bych asi neuměla i když to je jen „pitomá“ kočka domácí a ne žádná fajnová rasa. Operace s léčením tehdy stála 6 tis. Probrečela jsem celou noc, že naší pitomou chybou (zapíchnutou jehlou s nití v sedačce) bude mít Tom rozpárané cleé břicho. Ovšem největší prdel byla to, že ho operovali 2 dr, 3 hodiny a výsledek byl, jehla zůstala v těle. No ale oni práci odvedli a že se nepodařilo jehlu ve střevech vystopovat, hm to se stává. Ale po 10 dnech jak jsme jeli vytahovat stehy, jsme udělali kontrolní rtg a jehla byla normálně pryč. Sama prošla. Tak nám vysvětloval, že to funguje tak i u člověka. Takže kdyby náhodou někdy se vám něco takového stalo, tak platí do sebe dostat zelí, brambor atd. My Tomovi dali anglickou slaninu, aby se mu to pěkně obalilo. A hlavně, jestli má někdo jehlu jen tak někde zapíchlou, schovat !!!
    Jé to jsem se zas rozepsala, tak krásný víkend

    #863248
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Teda peťul to musel být zážitek s tím kočičákem. Tak yjsem měla kocourka,ale předloni v srpnu mi ho přejelo auto – probrečela jsem snad měsíc. A ještě teď se mi po něm stýská. Náhradu mam,ale je to kočičanda a je venkovní kocourek byl domágos a chodil ven jen na prochajdy.A ta venkovní číča – no prostě to už není ono. Každej rok přijde tak 2 – 3 x těhotná – potvora – asi se jí to líbí 😀 . Pak máme hafana a to je moje psí láska – je to labrador (zlatej) a je to zkrátka moje nej nej zlatíčko – letos mu bude 5 let a pořád se chová jak štěně. Když mu bylo něco málo přes rok tak nám ho někdo otrávil – manžel ho zachránil jak se říká za 5 minut 12. Já byla zrovna v práci,ale když mi to vyprávěl co mu bylo bylo to hrozný. Brečela jsem v práci protože jsem nevěděla co s ním je.Ale je to pašák a dostal se z toho.
    Bivinko neboj budeš mít s kým kecat. Já mam termín 11.2. a 18.2. takže taky mám dost času.
    Co se týká těch plínek. Já jdu do papírovejch. Mam teda i hadrové (klasika) ale to mam tak na otírání pusiny a tak.
    Ani jsem nevěděla, že už existujou takové hadrové plenyk, že jsou jako kalhotky. Kdyžtak hoďte odkaz ať na to můžu mrknout.
    Jdu ještě rychle do krámu. Budu péct kuřátko a dostala jsem chuť na dušenou zeleninu (tak jí jdu koupit).
    Pa pa

    #863249
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :)) dobrou chuť k obídku 🙂 My budeme mít také kuřátko.. už se těším :))
    To jsem ráda, že tu někdo zůstane na pokecík (bambulko). S plínkama to bude ještě sranda, naštěstí už jsem sem tam nějaké příbuzenstké mimčo přebalovala, tak to zvládnu, ale jak bude pak přebalovat přítel :)) To si myslím, že bude na neváhej a toč:)
    Od včera máme doma přebalovací pult, moc hezký, docela mě to překvapila i ta měkká a omyvatelná podložka.. na obrázku to vypadá vždy jinak.. tak si myslím, že tam bude radost přebalovat.. Jinak stále vše ladíme do modré, máme mít klučíka.. tak doufám,že se paní Dr. nespletla… Taky jsem včera koukala na ty hračky, co se dávají nad postýlku, jak se to točí a hraje to i .. moc se mi to líbí, tak si myslím, že si to pořídíme pro toho našeho mimíska:)) tak zatím papa:) a děkuji za názory na plenky :))

    #863250
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Pro maminky co mají zájem o látkovky, je spousta druhů, my máme tyhle http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/pop-in/ a zde na stránkách je i finanční srovnání a propočet, vč praní atd. http://www.latkovepleny.cz/ . No jako za 2 roky ušetřit 10 tis., je dobrý ne? Hele a porodný máme doma 😀 . No jo proto páni ve vládě zrušili porodné, že mě to nenapadlo dřív 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,006. až 1,020. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist