únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,051. až 1,065. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863281
    Anonym
    Host

    Dobré skoro poledne,

    Tak holky o kojení jsem ještě očkem nezavadila ..chodila jsem do poslední chvíle do práce a tak předporodní kurzy bylo pasé a ted už je na ně pozdě..nu co se dá dělat ,budem to provádět metodou pokus omyl 😀 .a sad přijdem na to jak to má bejt..v nejhorším případě zavolám Adelce a ona mě to naučí ..je to sestřička na dětské JIP v podolí moc šikovná holčina:) .Co jsem tu četla o těch žínkách tak já jsem to vyřešila tetra plenou kterou jsem rozstřihala a sešila na několi žinek stálo mě to 79 kč a pár stehů na stroji a mám měkounké žínky..to co se dneska dá koupit je fakt tvrdé jak kámen..ono jich stejně je potřeba hned několik má bejt jedna na obličej a jedna na ftělíčko a mamka mi říkala že mi vždycky ve vaniče dávala jednu teplou na pupík ..ono je fatk že to děcko na lehátku není celé ponořené a pupíček je nachylnej..já to taky nemám ráda ve vaně když mi kouká pupík z vody..:D Nu a co se tejká lahviček já je teda mám i s odsávačkou manualní a sterilizátorem ale jestli je užiju netuším..protže ono né kaže mamce jde odsávat..třeba moje kamarádka ať dělala co chtěla prostě neodsála ani prd..no tak já jdu vařit oběd trochu opožděně ale u nás se na tu 12 moc nehraje 😛 Budem mít zapečené kotletky s bramborem..bez salátu páč zeleninu jsem včera večer všechnu snědla:$ tak papa krásnej den užívejte sluníčka

    #863282
    Anonym
    Host

    Moni, s tou speciální lahvičkou jsem to psala já, odkaz je pár příspěvků zpět. Medela má i podporu laktační ligy. Ale odsávačku jsem ještě neřešila, tady se dá jednoduše půjčit. Uvidím podle toho, jak kojení půjde/nepůjde.
    Já jsem zatím přibrala 14 kilo, ale taky je mám hlavně na stehnech a zadku. Říkám si, že je dobré mít nějaké zásoby:) , miminko z nás asi hlavně ze začátku všechno „vysaje“.
    Ten Elasti Q jsem zkoušela taky, ale jen vzorek. Je fakt, že chladí příjemně.
    Kosto, to je fakt, že v dnešní uspěchané době se může stát cokoliv kdykoliv. Tak už žádné přecházení nemocí!!!
    My dnes na oběd měli segeďák:-). Koukám, že chutě jsou tu podobné.

    #863283
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    nevím co to, ale poslední dobou mi přijde, že spím trochu lépe. Na záchod chodím tak 3x za noc, ale mezitím alespoň nekoukám do stropu.
    S otoky se k vám přidám. Včera i dnes mám oteklé ruce i nohy. Prstýnek jsem už vzdala dávno. Mám ho na poličce a asi ho budu muset uklidit ať se mi neztratí. Bylo by škoda ztratit snubák 🙁 .
    Kojit chci taky co nejdéle, minimálně půl roku, ale jednu lahvičku již mám. Dostala jsem ji od kolegyně. Říkám si, že ji když tak použiji později. Na předporodním kurzu nám říkali, že pokud by jsme potřebovaly nakrmit dítě jinak než z prsu, tak je možné to dělat i z injekční stříkačky (bez jehly) nebo ze lžičky. Dítě si mlíko nasaje samo.
    Pěťo, s tou prací tě plně chápu. Já bych chtěla být na mateřské i rodičovské, ale vzhledem k tomu, že jsem byla hlavní živitel rodiny, tak to zkusíme zvládnout, jinak to budeme otočit a já jít do práce. I když se mi moc nechce. Chci si mimča užít.

    #863284
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky:D
    Elen – dneska je to normální aby byl chlap na rodičovské – u nás to tak měl jeden kolega, protože jeho paní vydělávala mnohonásobně více, takže on byl s prckem doma a ona makala.
    co říkáte tomu, že si doktoři vymohli prachy? ty jo to za chvíli přijdou policajtia že když nedostanou přidáno, tak nic dělat nebudou ani když tě budou vraždit, to samé hasiči a další státní zaměstnanci – nemyslím si, že to je správné řešení – a rušit lůžka? no pár možná jo, ael 10 000 je 10 000.někde to určitě bude chybět.mi neříkejte že je jich tolik navíc.jinak já mám také 20kilo nahoře a hlavně na stehnech, taky jsem nemohla sehnat ty jednorázové kalhotky, sehnala jsem, ale pěkně mě škrtí, takže si beru i normální, když tak je pak vyhodím.
    zítra jdu s kamarádkou na oběd -jsem zvědavá jestli se narvu do bot.
    jinak mě od rána bolí v podbříšku, takže nic moc.
    tak zatím pěkný den

    #863285
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny :)) Za chvilku už budete mít miminka doma, když to tak čtu, to už máte asi poslední týdny ne ? Já ještě měsíc, ale přijde mi, že mám bříško jak mega balon 🙂 Už ani nezapnu kabát, budu muset ještě popošít knoflík, abych mohla s ním ven..Já přibrala jen zatím 14kg od začátku, spíš mi přijde, že to mám jen v tom bříšku.. Prý budeme mít větší miminko.. to mi naposledy říkala paní doktorka.. a mám úzkou pánev, tak prý mi pak mají udělat v porodnici ult., aby vůbec mimi prošlo normálně..
    Já tedy na kurzy taky nechodila, protože jsem byla taky do posledka v práci, tak jak vás čtu ohledně toho kojení, tak mám trošku obavy, abych to zvládla.. Snad mi trošku pomohou pak v té porodnici.. Tak hezký den:))

    #863286
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    Bivinko – neměj strach, z nemocnice tě nepustí pokud mimi nebude přibírat, takže te kojit naučit musí.já na kurzech byla, ale to kojení se stejně musíš naučit praxí, takže mám taky tak trochu strach, ale jak říkám po každém kojení budeme muset mimi zvážit a teprve pak přebalit, zapsat váhu a pokud mimi nebude růst, tak nás domů nepustí, takže neboj!!!

    #863287
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Elenko, co děláš za práci? Jestli to není tajné. Taky jsme si říkali, že by manžel šel na MD, ale ta má práce je taková fakt spíš na odpoledne, tak jsme zvolili chodit do práce oba a starat se o mimi oba. U nás není žádná dělba práce, prostě kdo co první začne dělat, dodělá a příště se to třeba otočí. Jen vaření je na mě, jinak zvládá úplně vše.
    Dari na 12 hodinu s obědem se ani u nás nehraje, přes týden jíme dokonce až kolem 16 a přes víkend tak po 13. No co, ještě se honit za rychlým uvařením ne? Já osobně dnes obědvala v županu 😀 , i když už jsem byla ze sprchy a s mokrou hlavou. Ale byla to mňamka. No a po obídku jsme šli s Bessy na procházku, byli jsme venku skoro hodinu a půl. Jako kříže a nohy mám jak po nějakém celoživotním maratonu tance. Jsem ráda, že sedím a už mě dnes nikam nikdo nedostane, max na záchod. Kdyby tady byla rovinka, tak bych nebyla tak moc zmožená, no ale co, jednou či dvakrát za týden co pro své tělo a roztahující se kosti bych neudělala. Procházky na čerstvém vzduchu v posledním měsíci nám doporučovali i na kurzu, prý se tak tělo lépe připraví. To jsem tedy zvědavá 😀
    A u kojení je to asi jak u koho, kamarádku taky mučili v porodnici kojit, ale bohužel měla svou hlavu, že ona protě kojit nebude. Malá nepřibývala, zkoušeli jí tam mučit týden (po přirozeném porodu) a nikdo s ní nehl. Taky bych ale měla kouknout na DVD a trošku si připomenout metody atd. Vždyť na kurzu jsem byla v listopadu a to už uteklo zas vody.

    #863288
    Anonym
    Host

    ahojda,

    tak mi dneska brzo rano manza odjel na chatu, delame dalsi cast pudni vestavby, tak mu zitra privezou 2 nakladaky materialu,tak to jel slozit… a vzhledem k tomu, ze tam je taky vetsi zima nez venku, tak jel uz dneska aby si tam stihl aspon trochu vytopit a hlavne udelat misto na ten matros.
    Normalne bych jela taky,ale zitra musim na monitor a kontrolu,tak sem jet nemohla…. 🙁

    ja budu rodit na Bulovce,coz mam autem pokud je normalni prazsky provoz tak max 10 minut… 🙂

    malej uz mi zase rype pod zebra,tak me zas vsechno boli, jsem zvedava co mi reknou zitra, a taky doufam, ze porodim normalne a ne pres tu jejich vyvolavacku co vyhrozovali 🙁

    pujdu se nalozit zas do horke vany,ale stejne uz jsem proti tomu imunni, takze si nic nespustim a stejne by manzovi trvalo tak hodku a pul nez by dorazil… takze malej bude muset vydrzet jeste nejakej den tam kde je , ale myslim , ze mu nic nechybi :_)

    #863289
    Anonym
    Host

    Peti já chodím denně na 2 až 3 prochajdy po lese , do kopců taky mám dost ale to naše štěněčí miminko,prostě musí mít hodně pohybu a mě to taky prospívá ač jsem utahaná jak kotě nu ale alespon v noci nečučím do stropu a nechodit na záchod spím jak zabitá:D Holky není někde to DVD co jste dostávaly v pordně ke stažení? Nebo nedokázala by to některá z vás dát na třeba ulož to? docela bych na to mrkla..ach jo ta moje ruka to je tak hrozná bolest otok a k tomu brnění jen je zvláštní že jen na jedné ruce jinak s otokama nemám problem..holky já mám od zítřka přesně za 20 dní termín..kdyby se to povedlo bude mít lolinka v datu samé 1 a 2 ..musím mrknout co to znamená.já jsem na ty čísla a tak:D

    #863290
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky:)
    Lenula: já mám taky Bulovku, zítra jdu prvně do poradny k nim:D možná se tam uvidíme, ale asi se nepoznáme 😀 já jdu už ráno v osm.. no snad nezaspím..
    a najdu to tam 😛 , když jdu někam prvně, tak se mi stane, že to pak hledám, sice mi ta paní po telefonu říkala, kde jsou..tak uvidím, zda je najdu 🙂
    Jsem zvědavá, co mi tam budou dělat.. snad budou na nás hodní 🙂

    #863291
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak jsem se sem dostala dneska až teď a zase jsem měla co dělat topřečíst, ale je to super.
    To já počítám kojit co nejdéle.Za 1. ušetří se plno peněz a za 2. v mateřském mléku je vlastně úplně vše co prcek potřebuje. A lahvičku jsem taky dostala od kolegyn z práce – takže mam jednu – kdyby náhodou. A DVD o kojení jsem dostala od gynekologa hned na začátku těhotenství a už jsem na něj koukala,ale tuším, že někdy před 2 měsíci tak si to budu muset taky oživit. Ale to nějak zvládnem .
    Mateřskou jsem si zvolila neboli zvolím pravděpodobně 3 letou. Teda nevím jak to budeme s penězma dělat,ale bohužel ani nejde aby jsem chodila do práce – zkrátka moje práce mi to neumožnujě takže se budeme muset nějako hodně uskromnit.
    jinak jsem se teď vážila a mám 8 kg nahoře. Zhubla jsem 3 kg. Ale je to od té doby co jsem byla nemocná. Teď v podstatě moc nejím – no normálka jako před těhotenstvím. Vše mam jen v pupíku,ale i ten mi dává pěkně záhul.
    Dneska jsem si byla nakoupit v drogérii. Mám z toho dobrý pocit. Nechala jsem tam sice 650,-kč ,ale zase mam vše co jsem chtěla. Nejdražší položka byly plínky – 260,- a pak jsem koupila skoro vše od babydream a to mělo zrovna akci při nákupu nad 199 kaček 2 vlhčené ubrousky zdarma – super. Pak jsem dostala na celkový nákup ještě slevu 10% a bylo. Fakt jsem spkojená 😀 . Mno ještě doufám, že ta značka bude dobrá. Jo nakupovala jsem v Rossmenu kdyby někdo chtěl využít té akce.
    No pak jsme jeli k našim na obídek – byla krůtí roláda ze šťouchanýma bramborama a k tomu okurovej salát – MŇAM.
    Když už jsme u toho přemýšlím co zobnout k véče :$ .
    Zítra jdu zase do poradny a na ozvy tak jsem zvědavá co bude nového.
    Porodnici máme daleko 20 km – takže cesta trvá když je sucho cca. 20 – 25 minut. Ale je zima u nás si z protahováním a solením silnic hlavu nelámou takže uvidíme – jela jsem dopráce třeba i 45 minut.
    Takže páááek zítra zase odpoledne po poradně. Dobrou krásnou noc

    #863292
    Anonym
    Host

    Bivince – nevim jestli mas normalni poradnu nebo jako ja rizikovku.
    jinak normalni poradna je v pavilonu 15, coz je od hlavni vratnice po silnici rovne asi 300 m ve 1 patre a rizikovka je ve 2 patre vedle porodnice.
    nezapomen moč 🙂

    Uvidim co zitra povi me, jen se modlim aby mi nejak spadli otoky… to je hruza na tech rukou a nohou 🙁

    #863293
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Lenu: Já jdu do normální poradny.. děkuji za info, snad to najdu :))
    Kdyžtak se tam zeptám:)
    krásný večer všem:))

    #863294
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mi už jsme zase vzhůru:D
    dneska by měla dorazit ta postýlka, co na ní už 3 týdny čekáme:-)) tak jsem zvědavá:D
    jen jsem si uvědomila, že nemám nepromokavou podložku na matraci – nevíte kde se tohle shání?
    mrknu na net, ael kdyby někdo měl tip – sem s ním prosím.no včera jsem ještě na aukru koupila zase nějké oblečky, tak už se těším až to přijde.no a ted už jen čekat až to přijde.
    zatím pěkný den

    #863295
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kosto, já jsem tu ochranu matrace koupila v KIKA, stála cca 400, ale na netu je k dostání i levnější (to jsem zjistila samozřejmě až po nákupu). Myslím, že ji koupíš všudem kde mají dětské matrace a povlečení.
    Kdyby se vám povedlo dát to DVD o kojení na net, tak by to bylo super. Jinak já jsem našla nějaký odkazy jak kojit: http://www.jaktak.cz/jak-spravne-kojit.html
    http://www.jaksetodela.cz/video/282/kojeni-jak-kojit-dite
    http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12/1/navody/jak-spravne-kojit/
    Ještě jsem se teda na to nedívala, ale snad to taky k něčemu bude.
    Mě už ty otoky taky nějak nebaví. Mám je od vánoc a díky nim jsem měla při pravidelném týdenním vážení přírůstek 4kg. Už se dostanu jen do jedněch botů. Manžel je marod, takže musím chodit se psem ven já. Na rukách mám otoky jen na levé, na pravé mám karpální tunel, takže mě stejně taky brní a už nemám v konečcích prstů cit. No doufám, že se to po porodu všechno vrátí do normálu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,051. až 1,065. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist