únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,066. až 1,080. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863296
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    Krásne ráno,
    jak tak koukam tak nejdal do porodnice to mam ja (60km)co jste zatim psali. jinak dnesni noc byla hrozna vubec jsem se nevyspala kazdou hodinu vzhuru asi tobylo tim ze jsem byla sama doma manzel měl nocní tak to bude pekny tyden.
    Kosto to ja koupila rovnou nepromoková prostěradla jedno stálo 199,– kaček jo a stím oblečením já kupuju jen nová protože z bazaru nechci ani náhodou nikdy nevis kdo to predtim nosil i kdyz to vypada sebe krásnejší.jen od príbuzných to jo ale toho jsme moc nedostali. ja kupuju na netu a body vyjde na myslim 57korun. tak se tam jukněte http://www.veseledite.cz a hlavne vám to prijde v cukuletu. já se tak teším až bude Davídek s námi 🙂
    vsichni si mysleli ze rodim ted na konci ledna a např.manželův strejda mi řekl že to nosim jako slonice.a já na to ježis ne to bych to nosila dva roky i takhle mi to pripada strasne dlouho.tak zatim páček

    #863297
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak jsem si umyla vlasky, taky nadobi a za chvili jedu do ty my poradny, co mi tam zas reknou za novinky, mam jit i na monitor… jsem zvedava, nevim jestli fakt malej nema misto,ale je nejakej klidnejsi….

    Manza je jeste dneska na chate , privezou nam dva nakladaky materialu ,tak se tesim az bude doma, protoze jsem se moc nevyspala kdyz tu nebyl, my jsme zvykli byt porad spolu,jen kdyz jsem lezela v nemocnici tak tam nespal,ale to jsem si vzala nadstandart a byl tam skoro porad 🙂
    Sileny jak si clovek na nekoho privykne.

    Schvlane co mi dneska reknou na ty otoky, jinak moje ruce nevypadaji jako ruce, spis jako pracky Šreka ale myslim,ze mi stejne reknou ze to porodu zmizi 🙂 a ted ze s tim nic neudelaj 🙂

    tak ja bezim, zas se ozvu

    #863298
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    tak hlásím, že pořád 2v1. A za chvíli jdu na procházku. Je tam děsná zima, teploměr ukazuje -10. Lenuno a Bivinko, držím pěsti na kontrolu. Já bych měla jít zítra.
    Jinak to nepromokavé prostěradlo jsem koupila v SAM baby v Olomiku za necelé 2 stovky. Mají to docela vymakané – z jedné strany je to jemné froté, z druhé jakoby pogumované, ale přesto prodyšné, aby se dítě nazapařilo. A v jaké barvě chcete. Kosto, tak snad ta postýlka dnes přijde. Aspoň budete mít zábavu na dnešní večer:) .
    Jinak já nové věcičky na miminko moc neřešila, většinu jsme dostali od známých, něco jsem nakoupila v bazárku a jen pár věcí dokoupila nových. Nemám strach, kdo to nosil předtím. Však jsem to vyprala a vyžehlila. My máme vlastně skoro všechno z druhé ruky. A postýlku asi z desáté – je ještě po manželově mamince:P .
    Zatím pa!

    #863299
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Tak já to mám do pordnice 17 km ale přesně jde o to v jakou dobu pojedem ..z jesenice do prahy se to dá za 15 minut ale když bude vestec stát tak to bude legrace..sanitu si zavolat nemužu , páč ta by mě odvezla do Benešova a tam já nechci ani boha…:( ..jinak já dneska přesně 37tt..no už se mi to taky krátí..:D Taky nemám ty nepromokavé prostěradla ani chránič.. zatím to budu řešit těma jednorázovejma podložkama , není to tak drahé a nemusím prát rovnou vyhazuju 🙂 Já jdu do porodince na ko zítra a taky už na monitor tak jsem zvědavá co bude..tak hezkej den..sice je tam fakt zima ale to sluníčko..už jsme s pejskem po prochajdě..

    #863300
    Anonym
    Host

    Lenuno, Bivinko, taky držím palce na kontrole. Já se podívala do kalendáře a zjistila jsem, že dneska odpoledne mám jít taky k doktorovi, ale jen kvůli tomu, abych mu nahlásila, že jsem byla před týdnem v nemocnici. Jinak do poradny mám jít až příští týden, pak už mě snad řekne abych chodila do porodnice. Dneska jsem už 37+1, letí to jak blázen, manžel mi každý ráno hlásí kolik dní mi ještě zbývá to termínu.
    Jinak já ani nevím kolik kilometrů to do porodnice mám (možná to dneska změřím), ale v běžném odpoledním provozu to jedu autem max. za 25 minut, večer to jde i za 10 min. Horší je to tam teda s parkováním, to zabere dalších 10-20 minut.

    #863301
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    koukám tentokrát to tu jelo i o víkendu…
    Já nějak nestíhám. V sobotu nám konečně dovezli nábytek do pokojíčku tak jsme montovali… Ještě to musím všecko umejt a rozestavět na správná místa…. No doufám, že se malímu nebude chtít na svět dřív nebo aspoň ne o moc, abychom to všecko stihli…
    Jak jste tu řešili kojení – žádné video jsem taky neviděla, ale myslím, že to zvládnem i bez něj – přeci jen školní praxe v porodnici byla hooooodně dlouhá takže sem toho dost zjistila už předtím… No a do porodnice to mám autem tak 10 minut takže to v pohodě zmáknem…
    Už se moc těším až to naše zlatíčko budu držet v náruči…

    #863302
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky,
    tak jsem byla prvně v poradně v porodnici, jsou tam příjemní 🙂 Jen mi nejdřív sestřička naměřila dvakrát vysoký tlak jedním tlakoměrem.. a pak tím ručním a ten vyšel v pořádku.. tak nevím, co to mají za přístroj. Vše proběhlo dobře, jen mě poslali na ult., protože máme mít větší miminko.. a jelikož se na Bulovce neorientuji, tak jsem to nejdříve hledala, pak jsem byla uplně jinde, pak jsem tedy čekala před dveřmi, ale nikdo nešel ven,tak jsem zazvonila.. a oni, kde jsem byla, že paní doktorka volala už před půl hodinou 😀 😀 docela komedie.. Tak miminko má cca 3,2 kg.. to mi přibralo 600 g od posledně.. a přesnější termín porodu mám prý nyní 24.2… Tak jsem zvědavá, kolik bude mít až se narodí :)) A ještě paní doktorka se ptala, kolik měří přítel.. když jsem řekla, že je 190cm.. tak asi mimi to má v genech:)
    Jinak už si musím zabalit tašku do té porodnice, já to furt odkládám. Už se do toho musím pustit:P

    #863303
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holjky:D
    to je dobře, že na kontrolách vše ok. my jdeme zítra a to poprvé do poradny do nemocnice, tak jsem na to taky zvědavá, jinak co se týká váhy mimča, někde jsem četla, že pokud by mimi mělo míc více kg, tak ho někde preventivně rodí císařem.
    no co se týká odjezdu do poprodnice, tak my to máme tak cca 15 min autem, ale muž pracuje na opačné straně Prahy, takže pokud budu mít jen stahy, tak na něj zkusím počkat, ale zase nechci aby jel nějak zběsile a třeba někde naboural, a pokud odteče voda, tak v nemocnici máš být nejdéle do hodiny, takže to si asi rovnou zavolám sanitku a jeho nadiriguju rovnou tam.

    #863304
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak dnes po kontrole zase totálně unavená :S . No ono taky naše zlatíčko nehodlalo v noci spát a usmyslelo se udělat velkou stěhovací akci v bříšku tzv. kulový blesk 😀 . Od 19:30 snad do 23:00 se pořád mrskal až už jsem si říkala jestli je vše v pořádku. Pak jsem na hoďku usnula a v 0:00 čůrání a opětovné stěhování prďoli a do třetice asi ve 4:00 zase čůrání a zase mrskání. No a vstávala jsem v 6.00. takže super noc. Pak jsme jeli k doktorovi na ozvy a samo, že malejvyspával takže mi tam ta mašina pořád pískala, že jsou slabé ozvy – docela jsem měla strach,ale sestřička mě uklidnila, že je vše v pořádku, že prostě malej spinká takže se to hůř natáčí. Doktor mi taky na to nic neřekl takže předpokládám že je vše v pořádku. Už mi nedělá ani vyšetření. Jdu jen na monitor doktro se na to podívá, zeptá se jak se mám a jdu dom.
    Dneska jsem si koupila odsavačku na nudle a hleny a vyplázla jsem za ní 270,- kč – je to ta na ten vysavač. jsem zvědavá jak to budu umět 🙁 . no raději kdyby jsem ji vůbec nepotřebovala. Pak jsem si koupila ty prsní vložky, které jsou mimochodem taky drahý jak prase 30 ks – 50,- 🙁 a 2 dudlíky – kdyby náhodou. Pak jsem šla dortík do cukrárny a v 10:00 jela domů. Přišla dom, zatopila, dala se sousedkou kávu a odpadla. ještě že mám vařeno 😀 .
    tak pa pa zase zítra *-)

    #863305
    Anonym
    Host

    Ahoj
    Peti, já dělám konzultanta SAP, což pro mě znamená, že dostanu zadání od zákazníka, k němu provedu analýzu, navrhnu řešení a společně s programátorem ho po dohodě se zákazníkem realizuji. Zatím si nedokáži představit abych takto pracovala současně s rodičákem, ale možná v nějaké omezené míře jo. Já také vím, že v dnešní době je plno otců na rodičovské, mě osobně to také nevadí a vím, že manžel by se plně o mimčo postaral, dokonce i uvařil, protože vaření ho baví a u nás většinou vaří on.
    Do porodnice to máme tak do 15 minut bez velkého provozu, ale manžel taky pracuje na druhém konci Prahy. Já mám ještě záložní variantu a to švagrovou, která pracuje kousek od nás. A ta by mě odvezla.
    Včera jsem byla s manželem na pokec u jeho sestřenice a půjčila jsem si nějakou literaturu a kojící polštář. Ten se mi moc kupovat nechtělo, tak ho alespoň vyzkouším.
    Jinak musím říct, že se mi celý den absolutně nechtělo nic dělat. Tak jsem pospávala a četla, ještěže jsem měla oběd od včerejška. Nemusele jsem nic vymýšlet.
    V pátek, kdy jsem byla poprvé na monitoru, tak mimčo taky spalo a spalo. Já se mu ani nedivím 7:30 je příliš brzo:D

    #863306
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak mám po kontrole. Malýmu se monitor moc nelíbil, pořád se snažil ty sondy (nebo jak se tomu říká) odšťouchnout pryč. Ale jinak všechno v pořádku. Další poradnu a monitor mám až příští středu. Když jsem byla na tom monitoru, tak tam zrovna přivezli ženskou ve 29tt, že začla krvácet. Prý se jí začal rozjíždět porod, tak říkali, že si ji tam nechají na kapačky a že to třeba ještě zastaví. V tu chvíli si člověk říká jaký má štěstí, že už je tak daleko.
    Měřila jsem cestu do porodnice, tak to mám cca 7km, ale jela jsem to 35 minut. Manžel i ve špičce je schopný z práce přijet nejpozděj do půl hodinky. Kdyby náhodou ne, tak mě odveze tchýně nebo tchán, bydlí kousek od nás a většinou je jeden z nich doma.

    #863307
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Nevím co je dnes za den, ale zdá se mi fakt hodně divný. Celou noc jsem se převalovala, ale odchod manži do práce jsem zaspala. Pak nevím jestli se o mě fakt pokouší nějaký vir či jiný prevít, ale bolest mě střílí do ucha, jsem celá taková slabá a unavená. Teplota se mi zdála, že hořím a přitom teploměr ukazuje úplně normální stupně. Zítra jdu do poradny, tak to povím a buď mě pro jistotu pošle k praktikovi nebo budu mít aspoň pocit, že o tom dr. ví.
    Jinak nevím jestli jsou to poslíčci, ale dnes mi začalo tvrdnout břicho (občas), pobolívat v podbříšku a tak celkově občas i břicho. Ale je to jen taková slabunká změna na břiše. Akorát si napouštím vanu, tak to třeba poleví. Dneska bude krátký večer, humoresky a půjdu chrnět.
    Jak stáhnu fotky, tak přidám svou ruku, jen tak ze srandy jsem si nasadila (tedy pokoušela) prstýnek. Dostanu ho po kloub a končím, fakt děs. Už se těším až ty otoky a jiné nepříjemnosti posledních týdnů zmizí a nastanou nám starosti a radosti o mimi.
    Jinak my do porodnice to máme tak cca 20 minut a rodící pouští přes bránu i autem. S tím že má manžel půl hodiny na to, aby mě vyvedl nahoru a odjel zaparkovat auto před špitál. No ale horší to bude, pokud bude v práci. Věřím ,že to ale není taková rychlovka a odrodím za hodinu. Protože do práce má 35 km a to není v místě firmy, ale jezdí různě po okrese na poruchy svodů elektřiny atd. Takže civil už má v práci, kdyby náhodou nestihl porod, tak ať rovnou může napmířit za námi z práce a nemusí tak domů. Taky na kurzu jsme dostaly telefony, tak jsem je z papírku a průkazky uložila do mobilu.
    Krásný večer a asi i dobrou noc 🙂

    #863308
    Anonym
    Host

    ahojky,
    tak koukam že každá z nás měla krušnou noc. to my jsme měli dnes uklízecí den a dalo nám to opravdu zabrat (ti co mají doma pejska a plovoucí podlahu asi chápou).dnes jsme meli k večeri pangase to byla mnamka.ja vam dam nejaky typy na vaření já budu dělat svíčkovou, další den jen toasty a pak možná cmundu a něco s kuřetem.
    jinak gratuluji všem maminkám že na kontrolách vše dobře dopadlo.já jdu zas ve středu.

    #863309
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Moni, takovou dobrou véču, hm to my děláme většinou teplý jen oběd. My tedy dnes měli dušenou mrkev s hráškem, dušenou kýtu a brambor, máme i na zítra, ale taky to byla mňamka. Martin se ilizoval až za ušima. A na středu jsem naložila maso na čínu.
    Jinak pejsek a plovoučka je super. My tedy Bessy máme venku, ale párkrát byla na návštěvě i doma a to byl fakt zážitek. Jako byla hodná, to né že ne, ale chlupy byly snad i na stropě. 😀
    A stáhla jsem foto, tak hurá na otoky a rozjeté klouby, přidala jsem tam i ty naše kopečky, je to focené asi 100 m od našeho baráku. http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/u22025-petra.hejskova.aspx
    No nic, humoresky už běží, tak běžím na ně taky, papa

    #863310
    Anonym
    Host

    ahojda,

    delala jsem papiry pro nasi firmu, manza je porad na chate, takze jsem sedela 8 hodin u stolu a psala a delala poradek v papirech… takze moje kotniky natekli asi tak 1000x a ruce mam natekle a jeste me boli pravacka od psani …

    Jinak co se tyce kontroly, malej se nechtel nechat natocit takze monitor vypadal desne, pak ty otoky, a samozdrejmne vysoky tlak… opet 🙂
    Taky mi rikal doktor,ze asi jeste rodit nebudu , jsem otevrena na 1 cm, ale ze bych klidne mohla, protoze plno maminek prenasi a v porodnici se pry trochu nudi 🙂
    Kdyz jsem prijela domu, tak me bolelo bricho jak prase, teda spis uz v panvi a kalhotky jak kdybych mela kramy 🙁 , vedela jsem ze doktor rikal, ze muzu zaspinit,ale tohle byla cista krev a docela pekny ranec krve… doktor jak me vysetroval tak byl docela surovej, teda me to bolelo jak svine,ale asi chudak jinak nemohl. tak jsem cely den cekala nastartovana, kdy vyrazim… nakonec se to zastavilo, takze jsem zustala doma.

    manza musel zustat na chate,protoze ten dalsi material co meli dovest, tak tam manza volal a rekli mu, ze to auto co to meli dovest tak se rozbylo a je v opravne uz cely den. tak by to meli v 7 rano dovest, tak doufam, ze to stihnou. Manza chce zustat na chate az do patku,ale ve ctvrtek je objednanej na cukrovku a ja tu nemynim byt sama (tchana nepocitam) tak doufam,ze dostane rozum a zitra dorazi 🙂 . jsem bez nej uplne hotova, jsem na nej tak zvykla, ze se tu sama bez nej zblaznim 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,066. až 1,080. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist