únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,171. až 1,185. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863401
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    třesení má, tedy měl ve zvyku Martin, a k tomu ještě říkal halooo vstávej, přišel tatínek 😀 , jenže ona s ním hrála na schovku, tak jak hraje na schovku se mnou když mám v ruce kameru a chtěla jsem natočit boule na břiše. Prostě přestala:@

    #863402
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky:D
    moje mimi reaguje na R.E.M., jakmile je pustím, tak mě kope jak o závod.. Tedy ono mě kope i bez písniček. Ale při téhle skupině tedy fakt nejvíc. To je zajímavé:D Tak jsem pak zvědavá, až bude venku, zda je taky pozná 🙂
    Tedy Děcko, já bych tedy ráno nebyla schopná příteli nic připravovat.. natož snídani.. on vstává v pět.. občas vylezu, ale jen na wc a zas padnu do postele:D

    #863403
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoja holky!
    Tak se taky hlásíme stále 2 v 1.
    Včera jsem měla taky přes den docela strach – malej byl vyjmečně hodnej až mě to bylo divný – nechtělo se mu moc hýbat. Tak jsem do něj žďuchala. Trošku sebou hnul jako by říkal – „mámo nech mě spát“ a a zase nic.No ale večer když jsem šla spát a v noci si to vynahradil :^) . jinak v nemocnici mi také malého budily tím že mi třásli celým břichem jsem si myslela, že mi to břicho urvou :S .
    Babyzno mě taky dělali ultrazvuk naposlesdy někdy ve 30. týdnu a ještě navíc mi řekl, že je v příčné poloze. Tak jsem byla pořád nervozní jestli se už otočil a on pořád nic a ultrazvk nedělal. Až když jsemmu říkala před dvěma týdny jestli by mi neřekl jestli už se otočil tak teprve udělal ultrazvuk,ale juknul jen dospod a řekl – jo hlavička je dole a tím to zkončilo. Takže nejsi sama, která neví jak jeho brouček vypadá. 🙁 .
    Co se týká uzavírání nemocnic tak tuším, že u nás zatím nic – asi ta chřipajzna u nás tak hodně nepropukla. Manžel i á jsme zatím v pořádku,ale v rodině a kamarádky už taky hlásí, že jsou marod tak mají k nám přísný zákaz návštěv.
    Ten maliníkový čajíček si budu muset taky teda koupit. Musím do lékárny nebo ho seženu kdekoli?
    Dnes asi ukuchtím guláš s bramborem – nebo mě fakt nic jiného nenapadá. Tak ju jdu si uvařit capucino a juknout na FB. Tak páááá a pohlaďte ty naše mimča.

    #863404
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    tak já také hlásím, že jsme stále 2v1 🙂
    No nic jen sem se chtěla ozvat a frčim na nákup
    Holky já už bych tak moc chtěla to zlatíčko u sebe…
    Včera večer jsme čistili s manžou akvárko těm našim potvorám a já myslela, že u toho snad porodim – fakt to byla fuška… Tentokrát jsme to vzali komplet pač po porodu na to nebude čas. Takže vynosit 100l vody a spoustu kamenů, kořenů, písku, kytek – no prostě děs…. Ještě že už je to hotový…

    #863405
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    krásné dopoledne,
    u nás svítí sluníčko a je teplo.tak se asi odpoledne pujdeme projit:) o tom hmatu jsem taky slysela že se děla až v terminu ale když máš problémy s tlakem tak to jo.jak jsem takdy četla jak budíte mimča tak mě ještě dnes nekopal a jak jsem to četla tak začal řádit:) mě se každej den zdají takový sny to je hrozny a rovnou několik. a o všem možným hrůůůza

    #863406
    Anonym
    Host

    Bivinko, já jsem celou dobu na neschopence, tak mám jako takový výčitky, že on musí do práce, pak se věnovat psovi (mě v podstatě zakázal, abych ho sama venčila) a já se celej den válím doma. No a stejně jsem v tu dobu sama stávala do práce, takže mi to problém nedělá.
    Jinak co se týče ultrazvuku, tak mě ho taky doktor dělal ve 30tt a až teďka, když jsem šla do porodnice s těma slabýma pohybama. Tam mi říkali, že jakmile si těhotnou převezmou do péče, tak že udělají kontrolní ultrazvuk (velikost mimča a polohu) a pak ho opakují cca po dvou týdnech.
    Moni, já mám taky takový noční můry. Buď se mi zdá o tom, že nám někdo srazil při venčení psa, nebo že mě soused žduchl ze schodů a já o mimčo přišla a tak. Docela mi z toho už hrabe. To už bylo lepší, když se mi na začátku těhu zdálo o tom, že na zahradě chováme tyranosoury …

    #863407
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky
    tak poslušně hlásím, že se malá už ozvala, zkusila jsem zpívat a pak jsem jí tam poslala sušenky a na sladké zareagovala hned:D potvůrka jedna!!
    jinak my měly s malou utz také naposledy ve 30tt, tak snad mi ho ještě udělají aby věděli jestli malá neváží moc, někde jsem četla, že když má mít víc jak 4 kila, tak se pak rozhodují kvůli panvím atak zda půjde císařem či nikoliv, ale když mi ten utz neudělají tak co s tím udělám – nic.
    podle posledního utz ze 30tt jsem měla přibližný výpočet při narození ve 40tt přes 4 kila, tak se právě trošku bojím, aby mě úplně neroztrhla. kamarádka sice neměla velké mimčo, ale je hubenour od mala a malá jí tak roztrhla(nestihli jí nastřihnout), že krvácela ještě 20týden po porodu, tak snad to bude vše ok.
    jo jinak bych už taky byla ráda, kdybych měla u sebe.
    co se týká přístupu do nemocnice, tak u nás zatím dobré, ale tatínka ti pustí vždycky, jen ostatní návštěvy by jste si musely holčiny zrušit. vzhledem k tomu, že nám i sestra na kurzu říkala, at to snávštěvama nepřeháníme a necháme je všechny až po očkování to tzn. nekdy kolem 6 týdne, tak by mi zákaz ani nevadil, v práci to vědí, že mimi uvidí až později, to samé kamarádky a maminka se může přijet podívat pak domů, takže zas tak velký problém v návštěvách já nevidím.
    jo taky se budu chtít pochlubit, ale piokud si mám vybrat, zda mít zdravé mimi, nebo ho nechat okoukávata ariskovat, tak volím, že hold bude doma a čučet na něj budou všichni až pak.
    tak zatím pa pa

    #863408
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    hlasim porad 2 v 1, usnula jsem ve 1 rano, budila se kazdou pul hodinu a v 5 uz jsem zase courala po byte…. teda prvni jsem to zkousela na manzu,ale ten me poslal do prdele, ze jeste chce spat…. tak jsem se odracala do obyvaku kde me to samotnou ale zas nebavilo a tak jsem zas naklusala v 7 do postele a vstavala ted v 11.

    Jo jinak mi doktor rikal, ze kdyz me bude bolet hlava tak at prijedu, kvuli vysokemu tlaku. ted me hlava boli celou noc i ted rano, a tlak jsem si merila na 140/100 a na podruhy 132/94 tak vam nevim, zda tam mam fakt jet. ale jdu si dat sprchu, treba se to uklidni. beztak vim prdlajs jakej mam mit tlak normalne 🙂

    #863409
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    Lenuno – tlak normální je 120/80, tak když tak dr. brnkni

    #863410
    Anonym
    Host

    Ahoj jen v rychlosti hlásím že jsem stále v celku 😀 Mám tu ty dva rošťáky tak jdem sáňkovat..tak hzké odpoledne a když mě prckové neumučej tak večer papa:)

    #863411
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    já jsem taky stále 2 v 1.

    Dnes jsem v noci konečně asi po 3 dnech spala velmi dobře a vzbudila jsem se až lehce po 6 hod. a to bych stejně vstávala neb jsem šla na kontrolu do porodnice. Mimčo je v pořádku. Jen nevím, zda se všeobecně neděje něco s tlakem nebo v porodnici měli divný vzduch, protože se mě začala motat hlava. Tak jsem z porodnice měla i odvoz domů.
    Jinak jak jste psaly s těmi sny, tak já taky občas přímo hororové sny. Naposledy se mi zdálo, že mě psychicky týrala tchyně, pořád mi volala nejlépe až 3x denně a ptala se mě jak se mám a jestli už jsem jedla atd. No prostě hrůza, tak snad ve skutečnosti to bude úplně jinak:)

    #863412
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Asi je vážně něco ve vzduchu, také mám od rána motolici hlavy. Pro jistotu jsem si volala také k dr. Jenže ta má už tam nebyla, tak jsem vytočila gyndu v nemocnici a zrovna tam byla sestra co vedla kurz. Popsala jsem jí i to, že mi nějak tvrdne břicho, ale nebolí. Tak to může být klidně rozbíhající se porod a nebolavé stahy dělohy. Tak to mám sledovat a chodit do sprchy co hodinu a pouštět teplo na břicho a kříže. A taky jsem jí řekla, že mám břicho takové jiné než bývalo na dotyk (vážně jak opilé), ale že malá kope. Tak v duchu jsem si řekla, buď to je tím, že tam má Vali málo místa a je už velká nebo tím že břicho kleslo a pne. Pak jsem přišla na jiné přirovnání než opilé, určitě jste byli aspoň jednou na nějakém lokálním umrtvení. Jak šáhnu na břicho, vím že se ho dotýkám, ale moc to zvenku necítím a zevnitř ale jo. Pak mě taky začla hodně tlačit na střeva a protože neumím nějak moc prdět, tak se mi zdá, že mi je chce snad tam nějak rozlehnout. Tak jsem fakt zvědavá co z toho vyleze. (jestli jen mé nějaké pocity nebo vážně začínající porod). Jo a doporučila mi jíst lehké jídla a málo, hodně pít a mít dostatečný příjem cukru. Jinak na to motání hlavy taky doporučila zvýšit příjem cukru, že ho k porodu budu hodně potřebovat.
    Martina už mám doma, o víkendu do práce nejde, tak jsem teď taková klidná. Utíkám dovařit oběd a půjdu chrupkat, ať mám sílu, protože co kdyby náhodou.

    Jo psala jsem si chvíli s Lenunou na FB a manžel jí pro jistotu veze do nemocnice, určitě udělala dobře. Raději pro jistotu než pozdě. A jak dojede dá vědět, takže se taky může stát, že se už přihlásí s Mirečkem 🙂
    U nás prrší či sněží a je hnusný vítr, takže vážně počasí akorát tak do postele.

    #863413
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsme se s manželem dohodli, že se zkusíme přestěhovat do konce února:D . Bude to sice fuška, ale určitě to zvládnem. Právě jsem dobalila asi 6 krabic s knihami a jinými papíry a jdu si dát pauzu. Myslím, že pohybu dnes bylo dost, na venkovní pohyb to nevypadá, je tam tak všelijak, jak psala Peťa akorát do postele.:)

    #863414
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Teda holky koukám jaké máte komlikace. Já musím zaklepat – ťuk ťuk, že mám vcelku klid. bříško sice trošku bolí jak se tam malej vrtí a roztahuje,ale jinak v pohodě. Tak kdyby náhodou některá šla rodit tak držím palečky ať je vše v pořádku, v klidu a pokud možné co nejrychleší a co nejméně bolestivé a hlavně zdarvíčko. Tak jsem zvědavá kolik se nás tu zítra přihlásí. já nevím zda to zíra stihnu protože budeme dodělávat pokojíček a bude odpojenej PC. Takže možná až v neděli a nebo dokonce až v pondělí. uvidíme jak vše budemem stíhat.
    jinak manžílek mi utekl na pivko tak jsem zase doma sama :S . Tak se tady asi trochu ještě pokoukám, pujdu dát spršku a lehnout si k telce.
    pa

    #863415
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky:D
    co se týká těch snů, tak mám taky takové strašidelné, ale to je prý v těhu normální.
    mně šel manža taky na pivko – to je dobře aspon se odreaguje.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,171. až 1,185. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist